Już drugi miesiąc bez okresu... ciąża? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 13:40   #1
frydzia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3

Już drugi miesiąc bez okresu... ciąża?


Witam.

Moja sytuacja jest nie za ciekawa... Krótko mówiąc- okres spóźnia mi się już drugi miesiąc. Ostatni miałam 7 lutego. Dziś mamy 15 kwietnia i nadal nic. Nawet żadnych objawów. Kompletnie nic.
Za każdym razem, kiedy odbywam stosunek płciowy ze swoim partnerem, zabezpieczamy się prezerwatywą. Nie było żadnej sytuacji, aby sperma dostała się wewnątrz.
Zrobiłam już 3 testy ciążowe- w odstępie co dwa tygodnie- każdy z innej firmy- wszystkie wyszły negatywnie.

Od listopada 2011r. okres miałam regularny. Wybił siódmy dzień miesiąca- jak w zegarku okres się pojawiał. I tak też było 7 lutego. Od tego czasu nic...

Rok temu byłam u ginekologa i wykrył mi małą nadżerkę, jednak powiedział, że to jeszcze nic wielkiego i nie potrzeba żadnego leczenia. Czy ona mogła jakoś wpłynąć na obecną sytuację?

Wiem, że najdogodniej byloby pójść z tym do lekarza, ale chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś miał podobną sytuację do mojej i jak sobie z tym poradził...

Proszę o pomoc i rady...

Agata
frydzia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 15:22   #2
Kasiuulka1
Raczkowanie
 
Avatar Kasiuulka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
GG do Kasiuulka1
Red face Dot.: Już drugi miesiąc bez okresu... ciąża?

witam

Miałam podobną sytuację więc odpiszę

ja tez miałam cos takiego jak Pani i też się denerwowałam. Ale w moim przypadku okres jest nie regularny i nie raz nawet do 40 /45 dni. W którymś miesiącu nie dostałam. Poszlam do ginekologa ( wtedy jeszcze nie wspołzyłam z facetem ) i powiedziala że to jest sprawa organizmu że tutaj nie ma nic jak w zegarku bo to tlko organizm. Przepisała mi tabletki "Luteina" to jest lek na wyregulowanie okresu i kazała przyjsc po pol roku. Po paru miesiacach od wizyty zaczełam wpółżyc z chlopakiem. Ale okres dalej byl nie regularny. i Za kazdym razem jak okres sie nie pojawiał, bałam się czy to aby nie ciąża. Nie zawsze się zabezpieczalismy i dlatego miałam wątpliwosci, chlopak mowil ze nigdy nic sie nie stalo , zeby sperma się dostała we mnie. ale jak to ja - zawsze byla ta "druga opcja" ostatnio tez - bałam się strasznie bo mielismy nie za ciekawa sytuacje , robiłam testy lecz wychodzily negatywne. Zdrcydowałam sie ze pojde do lekarza. 30 marca byłam. Badała mnie i wykluczyła ciaze. na szczescie .

Nie martw się - skoro nie miałaś nigdy z chlopakiem ryzykownej sytuacji a robilas trzy testy to nie masz co się martwić tylko wybrać się do lekarza. A.. Pani doktor mówila mi że testy też się mylą, i ze to nie prawda że testy wykrywają ciaże po 6 dniach, jak nawet ona na badaniu by tego zobaczyć e nie była w stanie..

Ale. Testy maja wykrywalnosc 99 % także wrzuć na luz i pedz do lekarza być moze to od stresu, albo od odchudzania?
__________________
K.
Kasiuulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 18:12   #3
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: Już drugi miesiąc bez okresu... ciąża?

Proponuję wizytę u lekarza, bo nie ma chyba na co czekać.
Testy robione po takim czasie od spodziewanej miesiączki są wiarygodne.
A nadżerka może mieć wpływ na takie zawirowania.
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:27   #4
groszko
Przyczajenie
 
Avatar groszko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 21
Dot.: Już drugi miesiąc bez okresu... ciąża?

ja nie miałam 8 miesięcy okresu i w ciąży nie byłam do lekarza idź szybciutko możesz też spróbować o tu zapytać za min się wyboerzesz http://www.medrun.pl/wroclaw/page/porady/porady
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans.
— Woody Allen
groszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 12:19   #5
frydzia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Już drugi miesiąc bez okresu... ciąża?

Dziękuję bardzo za podzielenie się swoimi doświadczeniami Do lekarza wybiorę się po Świętach. Mam nadzieję, że do tego czasu sytuacja ulegnie poprawie Dzisiaj od rana mnie plecy bolą, przedwczoraj piersi. Być może wróży to dobrze
Pozdrawiam serdecznie!
frydzia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.