ciąża po tabletkach? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 07:52   #61
Lufia
Raczkowanie
 
Avatar Lufia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 109
Dot.: ciąża po tabletkach?

Wszystkie tabletki powinno popijać się wodą... cytrusy i mleko mogą obniżyć skuteczność
Lufia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:30   #62
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: ciąża po tabletkach?

kurcze strasznie naciagane wydaje mi sie to z tym cytrusami przeciez bylaby informacja w ulotce tak jak jest o dziurawcu i o antybiotykach... Co do popijania zgadza sie od zawsze wiedzialam ze sok grejpfruta (ze wzgledu na watrobe) nie wskazany tak jak i mleko ale cala reszta bez przesady...
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:11   #63
808gienia808
Raczkowanie
 
Avatar 808gienia808
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: ciąża po tabletkach?

Zauważyłam że nie we wszystkich ulotkach pigułek jest ta informacja o dziurawcu, więc może podobnie z tym sokiem z cytrusów i mlekiem, po prostu nie napisali i co im zrobisz ja dla własnego spokoju nie popijam tym tabletek.

Jakoś o tym że gdy zażyjesz ponad 3m patacetamolu i połkniesz pigułę, jej skuteczność się obniży też nie napisali w ulotkach (przynajmniej- nie w mojej) a znalazłam informacje że tak sie dzieje.
Albo węgiel- przyjęty w godzinę brania tabletki- ""węgiel podany we właściwej, czyli dużej dawce, absorbuje, czyli wiąże na swojej powierzchni leki stosowane doustnie, a przez to zmniejsza ich skuteczność." O węglu też nic bym nie wiedziała, gdyby nie internet :P
808gienia808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:59   #64
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: ciąża po tabletkach?

no mogliby to wszystko pisać, rozumiem że ulotki byłyby x razy dłuższe ale to są ważne rzeczy

ja mam akurat o dziurawcu napisane, o grejpfrucie nie, ale o tym wiedziałam od gastrologa. ginekolog mi powiedziała tylko o dodatkowej antykoncepcji podczas brania antybiotyków, no a o mleku nic nie wiedziałam
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:01   #65
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: ciąża po tabletkach?

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
ja mam akurat o dziurawcu napisane, o grejpfrucie nie, ale o tym wiedziałam od gastrologa. ginekolog mi powiedziała tylko o dodatkowej antykoncepcji podczas brania antybiotyków, no a o mleku nic nie wiedziałam
Ja wiedziałam tylko o dziurawcu... Tabletki popijałam kawą z mlekiem a popołudniami herbatkę zieloną z grejpfrutem
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 20:47   #66
ptysiu871
Raczkowanie
 
Avatar ptysiu871
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Trzebnica
Wiadomości: 40
GG do ptysiu871
Dot.: ciąża po tabletkach?

piszę do Was byście mnie uspokoiły... chciałabym byście się wypowiedziały - co np zrobiłybyście na moim miejscu ...
zaznaczam, że jeszcze nie chce mieć dzidzi
w tym celu regularnie stosuję tabletki anty - YAZ
regularnie od kilku lat ALE!
ten weekend byl dość intensywny i wyczerpał mnie do reszty...
sobota 3.09.2011r cały dzień przechasany po górach... wieczorem prysznic.. po prysznicu ... no co można robić po prysznicu gdy się jest sam na sam ze swoim lubym :p ... no i tak dwa razy pod rząd on kończył we mnie...
potem zapaliła się lampeczka nad głową ,że jak zawsze przed snem trzeba przyjąć tabletkę , jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłam, że piątkowa tabletka była jeszcze w blistrze... zemdliło mnie.. w oczach pociemniało... nie byłam w stanie się skupić zatem On czytał co powinnam zrobić... na opakowaniu jest napisane ,że w takim przypadku (był to trzeci tydzień tabletkowy) należy dokończyć opakowanie i nie robić przerwy a zacząć brać od razu następne... a wtedy ochrona zostanie zachowana - OK ale co z tym czasem spóźnienia - 24 godziny ? czy w tym czasie nie mogło się coś wydarzyć ?? jak w tytuule - czy mogę być w ciąży ?
dziewczyny co byście zrobiły ? niby mam do juta czas na tabletkę PO ... ale wolałabym tego uniknąć jako ,że nigdy jej nie brałam...
pomóżcie piszę do Was byście mnie uspokoiły... chciałabym byście się wypowiedziały - co np zrobiłybyście na moim miejscu ...
zaznaczam, że jeszcze nie chce mieć dzidzi
w tym celu regularnie stosuję tabletki anty - YAZ
regularnie od kilku lat ALE!
ten weekend byl dość intensywny i wyczerpał mnie do reszty...
sobota 3.09.2011r cały dzień przechasany po górach... wieczorem prysznic.. po prysznicu ... no co można robić po prysznicu gdy się jest sam na sam ze swoim lubym :p ... no i tak dwa razy pod rząd on kończył we mnie...
potem zapaliła się lampeczka nad głową ,że jak zawsze przed snem trzeba przyjąć tabletkę , jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłam, że piątkowa tabletka była jeszcze w blistrze... zemdliło mnie.. w oczach pociemniało... nie byłam w stanie się skupić zatem On czytał co powinnam zrobić... na opakowaniu jest napisane ,że w takim przypadku (był to trzeci tydzień tabletkowy) należy dokończyć opakowanie i nie robić przerwy a zacząć brać od razu następne... a wtedy ochrona zostanie zachowana - OK ale co z tym czasem spóźnienia - 24 godziny ? czy w tym czasie nie mogło się coś wydarzyć ??
dziewczyny co byście zrobiły ? niby mam do juta czas na tabletkę PO ... ale wolałabym tego uniknąć jako ,że nigdy jej nie brałam...
pomóżcie
ptysiu871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 21:27   #67
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: ciąża po tabletkach?

ptysiu871, nie wklejaj w każdym wątku tego postu (zwłaszcza, że robisdz chaos, bo jego treść jest z nieznanych mi przyczyn podwojona). Widziałam, że dostałaś już kilka odpowiedzi.
Nie jesteś w ciąży, Twój organizm potraktował ten jeden dzień jako "skróconą przerwę", jeśli wszystko zrobiłaś zgodnie z ulotką, to jest ok.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.