Pytanie o studia II stopnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-12, 10:45   #1
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796

Pytanie o studia II stopnia


Czy można iść na studia II stopnia na kierunek zupełnie nie związany z kierunkiem ukończonym na studiach I stopnia? Nie chodzi mi o sytuację, gdy ktoś chce iść na coś o czym nie ma zielonego pojęcia. Pytam, bo jest kierunek, który bardzo chciałabym studiować, ale najpierw chcę ukończyć jakiś bardziej życiowy (ale też interesujący mnie). Obawiam się, że przez to wprowadzenie opłat za drugi kierunek nie będę mogła studiować tego, o czym marzę bo po prostu nie będzie mnie stać (z tego co wyczytałam to żeby dostać to stypendium zwalniające z płacenia to i tak za pierwszy rok trzeba płacić?). Mam dużą wiedzę z tematu, interesuję się tym, systematycznie swoja wiedzę pogłębiam (traktuję to jako hobby) i nie widzę większego problemu żeby w razie czego samodzielnie nadrobić wszystkie zaległości względem studentów.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:18   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Czy można iść na studia II stopnia na kierunek zupełnie nie związany z kierunkiem ukończonym na studiach I stopnia? Nie chodzi mi o sytuację, gdy ktoś chce iść na coś o czym nie ma zielonego pojęcia. Pytam, bo jest kierunek, który bardzo chciałabym studiować, ale najpierw chcę ukończyć jakiś bardziej życiowy (ale też interesujący mnie). Obawiam się, że przez to wprowadzenie opłat za drugi kierunek nie będę mogła studiować tego, o czym marzę bo po prostu nie będzie mnie stać (z tego co wyczytałam to żeby dostać to stypendium zwalniające z płacenia to i tak za pierwszy rok trzeba płacić?). Mam dużą wiedzę z tematu, interesuję się tym, systematycznie swoja wiedzę pogłębiam (traktuję to jako hobby) i nie widzę większego problemu żeby w razie czego samodzielnie nadrobić wszystkie zaległości względem studentów.
A widzisz problem w wykonaniu telefonu do dziekanatu?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:38   #3
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
A widzisz problem w wykonaniu telefonu do dziekanatu?
Dzięki za bardzo pomocną odpowiedź :-/

Nie chcę dzwonić i niepotrzebnie zawracać im głowy jeśli z góry jestem skazana na porażkę. Zresztą moje pytanie jest na razie czysto hipotetyczne bo dopiero piszę maturę i nie mam pojęcia na jakie studia uda mi się dostać (możliwe, że nie dostanę się żaden z kierunków, który chciałabym najpierw studiować i od razu pójdę na te, o których marzę). Chciałam się tylko dowiedzieć, czy taka sytuacja o jaką się pytam jest możliwa czy nie.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:53   #4
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

Owszem, taka sytuacja jest możliwa. Ale to zależy od uczelni, wydziału, kierunku. Są kierunki, gdzie trzeba mieć ukończony ten sam kierunek I stopnia, są takie, gdzie mają być ukończone "pokrewne", a są takie, że jest to totalnie obojętne.
W większości wypadków takie informacje są zawarte na stronach internetowych uczelni/wydziałów. Jeśli nie potrafisz znaleźć tych informacji -> dzwoń do dziekanatu.
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:55   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Dzięki za bardzo pomocną odpowiedź :-/

Nie chcę dzwonić i niepotrzebnie zawracać im głowy jeśli z góry jestem skazana na porażkę. [...]
Z takim podejściem jesteś z góry skazana na porażkę
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:56   #6
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

Dzięki =)
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 13:54   #7
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Z takim podejściem jesteś z góry skazana na porażkę
Widzę, że poziom kultury na wizażu stale rośnie. Właśnie nabiłaś 2 posty, gratulujemy

Autorko - poczytaj kryteria przyjęć na studia II stopnia na interesującym Cię kierunku, na pewno są umieszczone na stronie uczelni. Niestety, kryteria mają to do siebie, że ulegają zmianom i za 3 lata mogą być inne - tego nie przewidzisz.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 14:43   #8
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;40771741]Widzę, że poziom kultury na wizażu stale rośnie. Właśnie nabiłaś 2 posty, gratulujemy

Autorko - poczytaj kryteria przyjęć na studia II stopnia na interesującym Cię kierunku, na pewno są umieszczone na stronie uczelni. Niestety, kryteria mają to do siebie, że ulegają zmianom i za 3 lata mogą być inne - tego nie przewidzisz.[/QUOTE]
Dziękuję, Ty za to odkryłaś Amerykę!
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 15:34   #9
pani pogodna
Raczkowanie
 
Avatar pani pogodna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;40771741]Widzę, że poziom kultury na wizażu stale rośnie. Właśnie nabiłaś 2 posty, gratulujemy

Autorko - poczytaj kryteria przyjęć na studia II stopnia na interesującym Cię kierunku, na pewno są umieszczone na stronie uczelni. Niestety, kryteria mają to do siebie, że ulegają zmianom i za 3 lata mogą być inne - tego nie przewidzisz.[/QUOTE]
popieram Vanilde ! zamiast odpowiedzieć dziewczynie normalnie na pytanie to lepiej się wyzłośliwiać.
__________________
''Pomyślałam: nie ogrzejesz mnie, jestem cała z lodu. ''
pani pogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 18:09   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 11:46   #11
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Pytanie o studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Czy można iść na studia II stopnia na kierunek zupełnie nie związany z kierunkiem ukończonym na studiach I stopnia? Nie chodzi mi o sytuację, gdy ktoś chce iść na coś o czym nie ma zielonego pojęcia. Pytam, bo jest kierunek, który bardzo chciałabym studiować, ale najpierw chcę ukończyć jakiś bardziej życiowy (ale też interesujący mnie). Obawiam się, że przez to wprowadzenie opłat za drugi kierunek nie będę mogła studiować tego, o czym marzę bo po prostu nie będzie mnie stać (z tego co wyczytałam to żeby dostać to stypendium zwalniające z płacenia to i tak za pierwszy rok trzeba płacić?). Mam dużą wiedzę z tematu, interesuję się tym, systematycznie swoja wiedzę pogłębiam (traktuję to jako hobby) i nie widzę większego problemu żeby w razie czego samodzielnie nadrobić wszystkie zaległości względem studentów.
Najlepiej wejdź na stronę uczelni w zakładkę "Rekrutacja", zobacz kryteria przyjęć na studia II stopnia, tam wszystko będzie napisane.

Myślałaś o jakichś przynajmniej trochę konkretnych kierunkach? Napisz, może któraś z nas studiuje bądź chce studiować któryś z nich i będzie w stanie Ci pomóc.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.