Matura 2015 przygotowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-04, 11:16   #1
trOnk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25

Matura 2015 przygotowanie


Witam,

Moja sytuacja wyglada nastepujaco ;
Od kilku lat mieszkam w Holandii , uczeszczam tutaj do szkoly sredniej. W przyszlym roku jestem zmuszony wrocic do Polski, bede chodzil do 2-giej klasy liceum zaocznego. Co za tym idzie ? Nowa podstawa maturalna . Chcialbym bardzo napisac rozszerzenie z matematyki i fizyki .

Ale naprawde pojawiaja sie obawy , chocby nawet dlatego ze nowa podstawa z matematyki nabierze innej formy , trudniejszej. Chyba ? http://daczyszyn.laszczow.pl/zasoby/fil ... og_n_s.pdf

Do tej pory robilem zadania z kielbasy zbior rozszerzony. I taki zamiar mialem dalej . Zrobic caly zbior i pozniej probowac sie uporac z arkuszami maturalnymi. Do fizyki przygotowuje sie podobnie, robie rozne zadania i czytam teorie .

I tutaj sie pojawia problem. Uczniowe w szkole sredniej w Polsce bede przygotowywane na nowej podstawie, co za tym idzie ? Inne podreczniki z matematyki, fizyki . A ja nadal bede korzystal ze starego zbioru zadan. Czy to jest dobry sposob przygotowania do matury ??


Kolejnym problemem jest taki , ze nie mam pojecia jak przygotowac sie do matury z jezyka polskiego. Od czego zaczac ? co czytac ? jakie podreczniki kupic, jakie zbioru kupic ?


W skroce mam cholerne obawy ze robiac to co teraz robie, nie podolam na maturze. Sadze ze robienie kielbasy i zbiorow zadan mendela i czytania teorii , nie wniesie na tyle co by wnioslo w tegoroczna forme matury ...


Prosze o wskazowki i opinie
trOnk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:40   #2
Doris new
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Odnosnie powrotow z emigracji-sprawdz na stronie:zielonalinia.gov. pl-sa tam informacje odnosnie pomocy min.w szkole.-Powodzenia
Doris new jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 17:52   #3
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Co do j.polskiego to poszukaj w internecie listę lektur obowiązkowych , a potem przeczytaj je w internecie albo chociaż jakieś solidniejsze streszczenia itp.
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 18:55   #4
trOnk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Chyba lektury to nie jedyna rzecz ktora musze przerobic ?
trOnk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 19:13   #5
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Lektury chyba najważniejsze - rozprawka.Niemal reszta pytań dotyczy tekstów , które masz na arkuszu.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdziesz arkusze z poprzednich lat . To sobie tam możesz dokładnie zobaczyć jak to wygląda.Co do podręczników do j.polskiego to raczej nic z niego się nie nauczyliśmy.

A jak Ci się poszczęści to może ktoś wrzucił/wrzuci już na internet podręczniki z nową podstawą programową.

Edytowane przez Azulaya
Czas edycji: 2013-06-04 o 19:20
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 19:52   #6
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Z matmy polecam arkusze Pazdry.
Poza tym jak wrócisz, to chyba możesz, np. zakupić podręczniki i zobaczyć jak to jest?
Zaoczne licea idą starym programem?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 19:58   #7
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Zaoczne tez muszą jechać nową podstawą programową. Ale 3 klasę chodziłam właśnie do takiego liceum i wiem , że nie masz co liczyć na zajęcia.Obecności na zajęciach to tylko formalność , często zamiast np. 6h jest się 2-3h. Samemu trzeba się przygotować do matury , bo jeśli ktoś chodzi żeby mieć średnie to na zaliczanie semestru nawet nie trzeba się uczyć , wystarczy przyjść i mieć 51% frekwencji.

Aha. No i w większości takich szkół nie wymagają kupna podręczników.Dają kilka kserówek na semestr , coś tam podyktują i to by było na tyle .

Edytowane przez Azulaya
Czas edycji: 2013-06-04 o 20:01
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-06, 01:04   #8
blessya_
Raczkowanie
 
Avatar blessya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 187
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

A nie masz szans żeby iść do 2 kl liceum zwykłego w Polsce? Byłoby to o niebo lepsze wyjście jeżeli chcesz się nauczyć do matury. A i jeszcze do matmy rozszerzonej mozesz isc na jakis kurs przedmaturalny (płatny of course) z fizyki tak samo, ja na takie chodzilam i duzo mi daly, i korki i godziny z zadaniami w domu
blessya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 08:00   #9
trOnk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Niestety nie mam takiej mozliwosci. Myslisz ze bez takiej mozliwosci rowniez jestem w stanie sobie poradzic ? W zamiarach mam w 3 klasie liceum zapisac sie wlasnie na kurs maturalny dodatkowo i w miare mozliwosci korzystac z korkow
trOnk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 08:24   #10
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Oczywiście , że masz szanse ;o . Akurat na lekcjach to się zbytnio nie nauczysz w większości szkół jeśli w domu sam nad materiałem nie popracujesz. Dam Ci przykład. U mnie na geografii i historii było często tak , że podali nam punkciki i mamy je robić z podręcznikiem , a w tym czasie nauczycielki sobie jakiś kiecek na necie szukały . Takie prawdziwe lekcje to chyba mieliśmy tylko z fizyki , no ewentualnie z matematyki ale ona często sama się myliła i ją poprawialiśmy , więc...
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 08:35   #11
trOnk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

No to mnie strasznie podbudowalas Wydaje mi sie tez z wlasnej autopcji , ze na lekcjach sie praktycznie nic nie robi nie oszukummy sie ale lekcje nie sa wcale tak wydajne. Jestem w stanie zapisac sie , za rok na kurs maturalny i korepetycje, mysle ze wtedy bede w lepszej pozycji jak uczniowe szkol licealnych ( probuej chyba na sile uslyszec sam od siebie ze tak jest ) ale poprostu zalezy mi na maturze I mam nadizeje ze wcale w tak zlej pozycji nie jestem w porownaniu z ucznami w szkolach.
trOnk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-06, 09:15   #12
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Może w lepszej nie bo duża część licealistów też pobiera korepetycje ale na tej samej to na pewno .
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 11:26   #13
trOnk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25
Dot.: Matura 2015 przygotowanie

Tylko ze ja te korepetycje bede pobieral rok przed matura I ewentualnie raz na miesia w przyszlym roku szkolnym I ten kurs maturalny rowniez rok przedmature chce wziasc udzial.
trOnk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.