Mamy sierpniowe 2021. - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-03, 08:30   #4861
Passata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 220
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was brała luteinę w ciąży? Jeśli tak to do którego tygodnia?

Jaki czas przed kolejną wizytą wykonujecie zlecone badania krwi i moczu?

Miłego dnia i samych dobrych wieści na wizytach. Trzymam mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzień dobry
Lutkę będę brała do końca, dopochwowo.
Badania robię w czwartek lub piątek, a wizyta jest we wtorek.

Spokojnych wizyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Passata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 08:31   #4862
maasslankaa
Raczkowanie
 
Avatar maasslankaa
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 301
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was brała luteinę w ciąży? Jeśli tak to do którego tygodnia?

Jaki czas przed kolejną wizytą wykonujecie zlecone badania krwi i moczu?

Miłego dnia i samych dobrych wieści na wizytach. Trzymam mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja brałam od początku ciąży nie luteinę a progesteron, biorę nadal, teraz tylko 1 x dziennie i też do około połowy planuję brać. Wyniki będę robić tydzień przed wizytą żeby zdążył się posiew zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maasslankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 08:44   #4863
Clauu123
Raczkowanie
 
Avatar Clauu123
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 227
Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
My stażem podobnie jak ana909 - w grudniu było 13 lat razem, a w czerwcu będzie 7 lat po ślubie w 6 rocznice zaszłam w druga ciąże, ale w sierpniu straciliśmy synka, wiec ogólnie ostatni rok nas strasznie doświadcza życiowo ale może w końcu wyczerpiemy limit pecha i będzie już lepiej

Ostatnio się okazało, ze mam łożysko na przedniej ścianie, ruchy czuje słabo i nieregularnie, głównie z jednej strony brzucha. Dzisiaj mam wizyty, hemoglobina i płytki krwi mi poleciały, tsh mimo większej dawki zmalało ledwie co, granicznie, wiec tez zobaczymy. Ciekawe co tam na usg

Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość
Dobrych wieści na wizycie!

Ja tez dziś mam wizytę, poprosiłam o przesunięcie z przyszłego tygodnia bo mam takie uczucie miejscowego twardnienie macicy i chce się upewnić czy wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za wizyty


Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak u was sytuacja z wymiotami? Czy któraś tak jak ja codziennie jeszcze wymiotuje? Ja zawsze rano od razu po wstaniu, później w ciągu dnia już nie, ale poranki jak w zegarku, codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja cały grudzień miałam dość mocne mdłości całymi dniami, ale wymiotowałam tylko dwa razy i to właśnie tak rano raz i już później cały dzień spokój. Współczuję, że u Ciebie tak długo utrzymują się te nieprzyjemne dolegliwości

U mnie wczoraj wieczorem tż poczuł pierwsze kopniaki, ja od mniej więcej tygodnia czułam pojedyncze, delikatne ruchy wieczorem jak się położyłam. Wczoraj to już była cała seria ruchów bardziej wyraźnych, dzisiaj rano już też się to powtórzyło także dość wcześnie, bo to pierwsza ciąża i dzisiaj jest 17+5 tc, ale teraz już nie mam żadnych wątpliwości, że to jelita


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Clauu123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 09:05   #4864
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was brała luteinę w ciąży? Jeśli tak to do którego tygodnia?

Jaki czas przed kolejną wizytą wykonujecie zlecone badania krwi i moczu?

Miłego dnia i samych dobrych wieści na wizytach. Trzymam mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizyty mam w środy, a badania robię w piątek albo poniedziałek przed wizytą.
Wypożyczyłam właśnie detektor na miesiąc mam jakąś psychoze ostatnio i dopóki nie poczuję porządnie ruchów, to się nie skończy. Przyjdzie już jutro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 09:24   #4865
maasslankaa
Raczkowanie
 
Avatar maasslankaa
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 301
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Wizyty mam w środy, a badania robię w piątek albo poniedziałek przed wizytą.
Wypożyczyłam właśnie detektor na miesiąc mam jakąś psychoze ostatnio i dopóki nie poczuję porządnie ruchów, to się nie skończy. Przyjdzie już jutro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać jak wrażenia ja mam go od 2 dni, wczoraj musiałam posłuchać rano i wieczorem a dzisiaj rano po przebudzeniu nie mogłam znaleźć sygnału albo był niejasny, zjadłam śniadanie i spróbowałam jeszcze raz i tym razem się udało bardzo szybko, maluszek nie uciekał tak jak wcześniej i mam nadzieję, że na kolejny raz wytrzymam tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maasslankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 09:25   #4866
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja badania robię zawsze w ostatniej chwili. Wizyty mam na ogól w czwartek, więc badania poniedziałek, wtorek. Zależy co mam zlecone. Bo jak morfologia i Mocz, tsh to wyniki mam w ten sam dzień już przed 13.00.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 10:03   #4867
cilium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 330
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Dziś rozmawiałam z lekarzem o detektorze, mówił że jest całkowicie bezpieczny więc nie trzeba się obawiać oczywiście najlepiej wybierać te medyczne, z certyfikatem nie te za parę groszy z Aliexpress. Ja też bałam się że w tym tygodniu od zakupu używałam go za czesto

Ja po wizycie, wszystko jest ok Maluch naciska czasem na moje mięśniaki (jeszcze sprzed ciąży) stąd czasem uczucie takiej kulki w podbrzuszu. Chłopak rośnie zdrowo, waży już 230 g, lekarz pokazywał mi nawet jego dziurki w nosie podobno jest dość duży, 7-8 dni większy niż z om ale ja miałam krótkie cykle to by się mogło zgadzać. 24 marca połówkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez cilium
Czas edycji: 2021-03-03 o 10:04
cilium jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-03, 10:05   #4868
maasslankaa
Raczkowanie
 
Avatar maasslankaa
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 301
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość
Dziś rozmawiałam z lekarzem o detektorze, mówił że jest całkowicie bezpieczny więc nie trzeba się obawiać oczywiście najlepiej wybierać te medyczne, z certyfikatem nie te za parę groszy z Aliexpress. Ja też bałam się że w tym tygodniu od zakupu używałam go za czesto

Ja po wizycie, wszystko jest ok Maluch naciska czasem na moje mięśniaki (jeszcze sprzed ciąży) stąd czasem uczucie takiej kulki w podbrzuszu. Chłopak rośnie zdrowo, waży już 230 g, lekarz pokazywał mi nawet jego dziurki w nosie podobno jest dość duży, ciągle 7-8 większy niż z om ale ja miałam krótkie cykle. 24 marca połówkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wspaniałe wieści
ja mam ten
prenatalne dopiero 9go kwietnia a wizytę za 2 tygodnie Screenshot_20210303_110515_com.android.chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maasslankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 10:11   #4869
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was brała luteinę w ciąży? Jeśli tak to do którego tygodnia?

Jaki czas przed kolejną wizytą wykonujecie zlecone badania krwi i moczu?

Miłego dnia i samych dobrych wieści na wizytach. Trzymam mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brałam progesteron w każdej możliwej postaci ostatnią dawkę wzięłam w 14 tygodniu.
Badania robię ok 2-3 dni przed wizytą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 10:27   #4870
NotreDame
Zakorzenienie
 
Avatar NotreDame
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5 056
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Dzień dobry

Dziewczyny powoli kończymy wątek, to trzeba wyznaczyć kto zakłada następny
__________________

28 września 2014
6 sierpnia 2016
NotreDame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 10:36   #4871
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Właśnie sobie uświadomiłam, że zaczynam dziś kolejny tydzień, 19+0 na liczniku, zaraz połowa :O

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-03, 10:56   #4872
cilium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 330
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez aassiiaa1988 Pokaż wiadomość
Właśnie sobie uświadomiłam, że zaczynam dziś kolejny tydzień, 19+0 na liczniku, zaraz połowa :O

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Nie tylko kolejny tydzień ale chyba również kolejny miesiąc, wydaje mi się że 19+0 to już 5 miesiąc się zaczyna
A może 18+0?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cilium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 11:02   #4873
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak u was sytuacja z wymiotami? Czy któraś tak jak ja codziennie jeszcze wymiotuje? Ja zawsze rano od razu po wstaniu, później w ciągu dnia już nie, ale poranki jak w zegarku, codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niestety też rano mam te przygody. Chyba że jakimś cudem zaraz po przebudzeniu coś zjem, ale tak to nie ma zmiłuj potem w ciągu dnia nawet mnie nie mdli, ale nie dopuszczam do głodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 11:07   #4874
Clauu123
Raczkowanie
 
Avatar Clauu123
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość
Nie tylko kolejny tydzień ale chyba również kolejny miesiąc, wydaje mi się że 19+0 to już 5 miesiąc się zaczyna
A może 18+0?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie aplikacja od 16+1 pokazuje 5 miesiąc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Clauu123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 11:17   #4875
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Na poranne mdłości i wymioty poleca się właśnie zjeść coś lekkiego jeszcze w łóżku, przed wstaniem. Sama swego czasu kładłam się z bananem czy krakersami przy łóżku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 11:27   #4876
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dorotka1066 Pokaż wiadomość
Na poranne mdłości i wymioty poleca się właśnie zjeść coś lekkiego jeszcze w łóżku, przed wstaniem. Sama swego czasu kładłam się z bananem czy krakersami przy łóżku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic to nie daje, próbowałam, to co zjadłam i tak wylądowało w kibelku no trudno, widocznie będę w tym malutkim procencie kobiet które wymiotują do samego porodu 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 11:58   #4877
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Blossom_blossom Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Czy któraś z Was zdecydowała się może na ćwiczenia z Izą Dembińską? Ja dzisiaj zaczęłam i zdecydowanie polecam <3 https://rodzimy.pl/swiadomy-ruch-do-porodu/ 2 razy w tygodniu sesja live z ćwiczeniami 1h i raz 30 min + webinary.
Ja od niedzieli ćwiczę z Lewandowską i też polecam Póki co dwa treningi, ale fajnie, czuję mięśnie w końcu. Zaczęliśmy też korzystać z jej przepisów i fajna opcja, urozmaicenie po tych 3 miesiącach jedzenia ciągle kanapek z Almette, bo po wszystkim innym było mi niedobrze.

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Ostatnio się okazało, ze mam łożysko na przedniej ścianie, ruchy czuje słabo i nieregularnie, głównie z jednej strony brzucha. Dzisiaj mam wizyty, hemoglobina i płytki krwi mi poleciały, tsh mimo większej dawki zmalało ledwie co, granicznie, wiec tez zobaczymy. Ciekawe co tam na usg
W poprzedniej ciąży miałaś na tylnej? Ja tak, a teraz na przedniej i to jest zupełnie inne uczucie. Chyba czuję ruchy, ale nie umiem nawet powiedzieć na 100%. Lepiej było na tylnej

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak u was sytuacja z wymiotami? Czy któraś tak jak ja codziennie jeszcze wymiotuje? Ja zawsze rano od razu po wstaniu, później w ciągu dnia już nie, ale poranki jak w zegarku, codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczęśliwie ustąpiły wraz z bólem głowy i modlę się, żeby ani jedno ani drugie nie wróciło! Ale nudności dalej mam, na szczęście coraz mniejsze.
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 12:19   #4878
maasslankaa
Raczkowanie
 
Avatar maasslankaa
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 301
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maasslankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 12:38   #4879
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz to wszystko mam, ale w poprzedniej ciąży po połówkowych już kupiłam łóżeczko (czekałam na nie chyba z półtora miesiąca, ale nie spieszyło mi się), wózek i fotelik to miesiąc przed porodem (żeby gwarancji w piwnicy nie tracić). Pierdoły typu przewijak, organizery itp, to jedno wyjście do ikea, gdzieś na początku 8 miesiąca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-03, 12:44   #4880
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie mamy ubranek trochę i pieluchy różne w sensie muslinowe itp.
Większe zakupy tzn gabaryty planujemy kupić po majówce. Bo będziemy do Ikei jechać po komodę, więc od razu łóżeczko weźmiemy.
Po świętach chcemy się przejechać do miasta obok zobaczyć wózki (nie mam w swoim mieście żadnego sklepu z takimi rzeczami). Ale nie wiem czy już kupimy czy tylko zdecydujemy jaki.

Na pewno w czerwcu chce mieć już wszystkie duże rzeczy w domu. I tylko na spokojnie już duperele kupować.
Mąż będzie miał zaraz wzmożony okres w pracy i nie chce tego, zostawiać na ostatnią chwilę.



Aaa oczywiście jak kupię w maju łóżeczko to nie zamierzam go już składać i tworzyć pokoju dla Malucha. Po prostu zależy mi żeby było już w domu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 12:54   #4881
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My chyba w piątek przy okazji wizyty w mieście podjedziemy pooglądać wózki, żeby wiedzieć co nam się podoba i ewentualnie będziemy szukać jakiegoś używanego. Fotelik, łóżeczko i komodę kupimy pewnie jakoś w czerwcu, bo nie bardzo mamy gdzie trzymać takie gabaryty. Pierdoły będziemy kupować na bieżąco jak coś wpadnie w oko Rzeczy z apteki to pewnie jakoś czerwiec/lipiec, bo tutaj wiadomo, że są daty ważności.
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 13:21   #4882
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak, już mam trochę ubranek, kolejne zamówienia czekaja w koszykach niedługo będziemy się rozgladać za meblami, w ikei Nam się nie spodobały. Nawet wczoraj zrobiłam małe zakupy tzn. doszła sukienka i spodenki oraz skarpetki


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 13:22   #4883
para_noja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Nic to nie daje, próbowałam, to co zjadłam i tak wylądowało w kibelku no trudno, widocznie będę w tym malutkim procencie kobiet które wymiotują do samego porodu 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wymiotuję od 4 dni, nie mam zgagi, mdłości do tego co odczuwałam wcześniej określiłabym jako małe. Generalnie czuję, że odżyłam, naprawdę jest różnica i to nastąpiło w 16/17 tygodniu, a już też nastawiałam się, że tak będzie do końca! Jestem dobrej myśli jakie to cudowne znów móc coś zjeść
Chociaż miałam też tak, że im więcej jadłam tym więcej i częściej wymiotowałam, ale ostatecznie + 1kg
Możliwe, że pewnego dnia się obudzisz i po prostu będzie lepiej ! To może się stać w każdej chwili.
para_noja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 13:29   #4884
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
My stażem podobnie jak ana909 - w grudniu było 13 lat razem, a w czerwcu będzie 7 lat po ślubie w 6 rocznice zaszłam w druga ciąże, ale w sierpniu straciliśmy synka, wiec ogólnie ostatni rok nas strasznie doświadcza życiowo ale może w końcu wyczerpiemy limit pecha i będzie już lepiej

Ostatnio się okazało, ze mam łożysko na przedniej ścianie, ruchy czuje słabo i nieregularnie, głównie z jednej strony brzucha. Dzisiaj mam wizyty, hemoglobina i płytki krwi mi poleciały, tsh mimo większej dawki zmalało ledwie co, granicznie, wiec tez zobaczymy. Ciekawe co tam na usg
Kciuki za wizytę! Samych dobrych wieści


Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was brała luteinę w ciąży? Jeśli tak to do którego tygodnia?

Jaki czas przed kolejną wizytą wykonujecie zlecone badania krwi i moczu?

Miłego dnia i samych dobrych wieści na wizytach. Trzymam mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tej akurat nie, brałam duphaston do 13tyg. W poprzedniej ciąży brałam dupka i luteinę jakoś do połowy, a potem sama luteinę do 36tyg. A badania to różnie, staram się miec najświeższe, ale np ostatnio miałam wizytę w poniedziałek a badania robiłam już w środę więc sporo dni przed.


Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak u was sytuacja z wymiotami? Czy któraś tak jak ja codziennie jeszcze wymiotuje? Ja zawsze rano od razu po wstaniu, później w ciągu dnia już nie, ale poranki jak w zegarku, codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ale to chyba oczywiste, jestem przypadek beznadziejny. Kolejna ciąża z wymiotami do porodu


Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość
Dziś rozmawiałam z lekarzem o detektorze, mówił że jest całkowicie bezpieczny więc nie trzeba się obawiać oczywiście najlepiej wybierać te medyczne, z certyfikatem nie te za parę groszy z Aliexpress. Ja też bałam się że w tym tygodniu od zakupu używałam go za czesto

Ja po wizycie, wszystko jest ok Maluch naciska czasem na moje mięśniaki (jeszcze sprzed ciąży) stąd czasem uczucie takiej kulki w podbrzuszu. Chłopak rośnie zdrowo, waży już 230 g, lekarz pokazywał mi nawet jego dziurki w nosie podobno jest dość duży, 7-8 dni większy niż z om ale ja miałam krótkie cykle to by się mogło zgadzać. 24 marca połówkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że wszystko ok


Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Nic to nie daje, próbowałam, to co zjadłam i tak wylądowało w kibelku no trudno, widocznie będę w tym malutkim procencie kobiet które wymiotują do samego porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo już przestałam się łudzić ze to minie.


Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki co nie, ale na piątek jestem umówiona na oglądanie wózka. Znajoma wystawiła fajny, w dobrej cenie, inny niż chciałam no ale obejrzę jest dużo lżejszy niż ten który wybrałam, bo 4kg mniej. No i blisko, bo 20km od domu, a nie 100 jak mi się spodoba to biorę od razu. W niedzielę będę miała równo połowę ciąży a z mniejszych rzeczy to mam kilka ubranek, kocyk, rożek i pieluszki muslinowe. Nie znam płci (uparte dziecko) więc nie chce szaleć


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 13:44   #4885
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Mam pytanie do dziewczyn, które już maja dzieci, o ciuszki z h&m. Na sam poczatek chce kupić body kopertowe, brać rozmiar 0-1 czy 1-2?? Ten pierwszy 50 cm ten drugi 56. Wydaje mi się, że powinnam 0-1?


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 13:48   #4886
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Myślę że ten mniejszy bo ubranka z hm mają i tak zawyzony rozmiar

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 13:48   #4887
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w pierwszej ciąży miałam prawie wszystko kupione mniejwniecej między 24 a 30 tc, wózek prędzej bo na black friday kupiliśmy a apteczne rzeczy później, ale to kliknęłam i w ciągu 2 dni było w domu
Teraz też chcę mieć do 30 tc wszystko, bo akurat w pierwszej ciąży od 29 musiałam się bardziej oszczędzać, Mała już chciała się pchać na ta stronę brzucha i wypady do sklepów nie były mi w głowie..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 13:54   #4888
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak u was sytuacja z wymiotami? Czy któraś tak jak ja codziennie jeszcze wymiotuje? Ja zawsze rano od razu po wstaniu, później w ciągu dnia już nie, ale poranki jak w zegarku, codziennie.
Cytat:
Napisane przez dorotka1066 Pokaż wiadomość
Na poranne mdłości i wymioty poleca się właśnie zjeść coś lekkiego jeszcze w łóżku, przed wstaniem. Sama swego czasu kładłam się z bananem czy krakersami przy łóżku.
Mi się jeszcze zdarza, właśnie najczęściej na czczo, a ja niestety nie za bardzo mogę jeść zaraz jak się obudzę bo wtedy biorę hormon tarczycy i się męczę z głodem 40 min.

Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
W poprzedniej ciąży miałaś na tylnej? Ja tak, a teraz na przedniej i to jest zupełnie inne uczucie. Chyba czuję ruchy, ale nie umiem nawet powiedzieć na 100%. Lepiej było na tylnej
Tak, w pierwszej ciąży miałam na tylnej i już w 17 tygodniu po raz pierwszy coś czułam, a potem tylko coraz częściej i mocniej, do końca kompletnie nie miałam problemów typu ze za mało ruchów, aż za dużo jeśli można tak powiedzieć. Teraz bardziej niż pukanie czuję przesuwanie i wypinanie się, takie coś czułam dużo później i mocniej przy dużym dziecku wiec to bywało wręcz niekomfortowe. Takie smyranie delikatne tez czuję, wiec to na pewno ruchy, ale stosunkowo rzadko i krótko trwają mam nadzieje ze kopniaczki i wypychanie tez niedługo poczuję

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Myślę że ten mniejszy bo ubranka z hm mają i tak zawyzony rozmiar
Potwierdzam!

Ja po wizytach, synek rośnie i rozwojowo wszystko nadal okej poza tym co już wiemy. Obrzęk jeszcze nie zniknął ani się nie zmniejszył ale dużo parametrów jest w normie wiec póki co czekamy i kontrolujemy się dalej. Dziękuję za kciuki
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 14:05   #4889
maasslankaa
Raczkowanie
 
Avatar maasslankaa
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 301
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Mi się jeszcze zdarza, właśnie najczęściej na czczo, a ja niestety nie za bardzo mogę jeść zaraz jak się obudzę bo wtedy biorę hormon tarczycy i się męczę z głodem 40 min.


Tak, w pierwszej ciąży miałam na tylnej i już w 17 tygodniu po raz pierwszy coś czułam, a potem tylko coraz częściej i mocniej, do końca kompletnie nie miałam problemów typu ze za mało ruchów, aż za dużo jeśli można tak powiedzieć. Teraz bardziej niż pukanie czuję przesuwanie i wypinanie się, takie coś czułam dużo później i mocniej przy dużym dziecku wiec to bywało wręcz niekomfortowe. Takie smyranie delikatne tez czuję, wiec to na pewno ruchy, ale stosunkowo rzadko i krótko trwają mam nadzieje ze kopniaczki i wypychanie tez niedługo poczuję


Potwierdzam!

Ja po wizytach, synek rośnie i rozwojowo wszystko nadal okej poza tym co już wiemy. Obrzęk jeszcze nie zniknął ani się nie zmniejszył ale dużo parametrów jest w normie wiec póki co czekamy i kontrolujemy się dalej. Dziękuję za kciuki
Lupinka, super wieści! Trzymamy kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze. Miłość o wiara mamy czyni cuda

Co do ubranek to słyszałam od koleżanek, że z h&m, wypadają właśnie większe

Kupiłam dziś komplecik do wózka w wiewiórki i sarenki ten wzór jest tak uroczy, że nasz syn chyba zamieszka w swoim prywatnym mini lasku bo wszystko takie kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maasslankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 14:10   #4890
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja w pierwszym trymestrze miałam często mdłości, ale ani razu nie wymiotowałam. Teraz mdłości mam bardzo rzadko.

Odnośnie ruchów to coś tam niby na dole czuje w okolicach miednicy, ale nie mam pewności czy to ruchy czy sobie coś tam wkręciłam.

Cilium super wieści ja mam połówkę tdwa dni po Tobie.

Czekam na linka do nowej części wątku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-05 10:06:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.