Mamy sierpniowe 2021. - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-03, 14:10   #4891
amiyaa
Zadomowienie
 
Avatar amiyaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 264
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które już maja dzieci, o ciuszki z h&m. Na sam poczatek chce kupić body kopertowe, brać rozmiar 0-1 czy 1-2?? Ten pierwszy 50 cm ten drugi 56. Wydaje mi się, że powinnam 0-1?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tak jak dziewczyny piszą, h&m ma większą rozmiarówkę, wiec wzięłabym 0-1 Ale też nie jakoś dużo sztuk

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
amiyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 14:13   #4892
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja nic nie kupuje. Czekam do połówkowych żeby nie zapeszac. Koleżanka mi obiecała ubranka po synu urodzonym w styczniu, więc też coś tam będę miała, ale oczywiście chciałabym też kupić nowe. Duże rzeczy planuje kupić w czerwcu lub na samym początku lipca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 14:39   #4893
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic to nie zmieni kiedy zaczniesz kupować

Ja nic nie kupuję, bo wszystko mamy po starszej, ale w poprzedniej ciąży mieliśmy już jakiś ciuszek w tym momencie
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 14:45   #4894
Passata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 220
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość
Dziś rozmawiałam z lekarzem o detektorze, mówił że jest całkowicie bezpieczny więc nie trzeba się obawiać oczywiście najlepiej wybierać te medyczne, z certyfikatem nie te za parę groszy z Aliexpress. Ja też bałam się że w tym tygodniu od zakupu używałam go za czesto

Ja po wizycie, wszystko jest ok Maluch naciska czasem na moje mięśniaki (jeszcze sprzed ciąży) stąd czasem uczucie takiej kulki w podbrzuszu. Chłopak rośnie zdrowo, waży już 230 g, lekarz pokazywał mi nawet jego dziurki w nosie podobno jest dość duży, 7-8 dni większy niż z om ale ja miałam krótkie cykle to by się mogło zgadzać. 24 marca połówkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie dziś wg OM 18t0d a tydzień temu na wizycie dziewczynki miały po 133g. Matko bosko to do następnej wizyty (3tyg) będą miały z pół kilo?
Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic nie kupiłam. Kompletnie nic, nie mam weny
Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Mi się jeszcze zdarza, właśnie najczęściej na czczo, a ja niestety nie za bardzo mogę jeść zaraz jak się obudzę bo wtedy biorę hormon tarczycy i się męczę z głodem 40 min.


Tak, w pierwszej ciąży miałam na tylnej i już w 17 tygodniu po raz pierwszy coś czułam, a potem tylko coraz częściej i mocniej, do końca kompletnie nie miałam problemów typu ze za mało ruchów, aż za dużo jeśli można tak powiedzieć. Teraz bardziej niż pukanie czuję przesuwanie i wypinanie się, takie coś czułam dużo później i mocniej przy dużym dziecku wiec to bywało wręcz niekomfortowe. Takie smyranie delikatne tez czuję, wiec to na pewno ruchy, ale stosunkowo rzadko i krótko trwają mam nadzieje ze kopniaczki i wypychanie tez niedługo poczuję


Potwierdzam!

Ja po wizytach, synek rośnie i rozwojowo wszystko nadal okej poza tym co już wiemy. Obrzęk jeszcze nie zniknął ani się nie zmniejszył ale dużo parametrów jest w normie wiec póki co czekamy i kontrolujemy się dalej. Dziękuję za kciuki
A jak z tym przykurczem? Rozluźniły się kończyny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Passata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 14:45   #4895
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez amiyaa Pokaż wiadomość
Kciuki za wizyty, dajcie koniecznie znać
Ja "dopiero" 15+3 a już kilka razy poczułam mega delikatne ruchy (druga ciąża) Pytałam jeszcze w pn na wizycie czy to możliwe tak szybko, chciałam się upewnić że sobie nie wmawiam, że czuję Dr powiedziała, że oczywiście, w kolejnych ciążach bardzo często udaje się wyłapać ruchy nawet 2-3 tygodnie szybciej niż w pierwszej Także zaraz maleństwo rozkręci się i będę jeszcze spokojniejsza

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Ja w pierwszej poczułam w 17 tyg, teraz mam 16 tydz i jak narazie nie czuje. Mam nadzieję że to kwestia spokojnego dziecka.
Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które już maja dzieci, o ciuszki z h&m. Na sam poczatek chce kupić body kopertowe, brać rozmiar 0-1 czy 1-2?? Ten pierwszy 50 cm ten drugi 56. Wydaje mi się, że powinnam 0-1?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tak do rozmiaru chyba 74 każdy ciuch był za duży względem innych marek. Teraz jak córka nosi 110/116 to jest inny problem. Każde ubranie jest na nią za szerokie i za luźne, jakby szyli tylko dla dzieci z wagą plus size.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 14:48   #4896
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Mi się jeszcze zdarza, właśnie najczęściej na czczo, a ja niestety nie za bardzo mogę jeść zaraz jak się obudzę bo wtedy biorę hormon tarczycy i się męczę z głodem 40 min.


Tak, w pierwszej ciąży miałam na tylnej i już w 17 tygodniu po raz pierwszy coś czułam, a potem tylko coraz częściej i mocniej, do końca kompletnie nie miałam problemów typu ze za mało ruchów, aż za dużo jeśli można tak powiedzieć. Teraz bardziej niż pukanie czuję przesuwanie i wypinanie się, takie coś czułam dużo później i mocniej przy dużym dziecku wiec to bywało wręcz niekomfortowe. Takie smyranie delikatne tez czuję, wiec to na pewno ruchy, ale stosunkowo rzadko i krótko trwają mam nadzieje ze kopniaczki i wypychanie tez niedługo poczuję


Potwierdzam!

Ja po wizytach, synek rośnie i rozwojowo wszystko nadal okej poza tym co już wiemy. Obrzęk jeszcze nie zniknął ani się nie zmniejszył ale dużo parametrów jest w normie wiec póki co czekamy i kontrolujemy się dalej. Dziękuję za kciuki
Dobre wieści z wizyty

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 15:00   #4897
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
Ja od niedzieli ćwiczę z Lewandowską i też polecam Póki co dwa treningi, ale fajnie, czuję mięśnie w końcu. Zaczęliśmy też korzystać z jej przepisów i fajna opcja, urozmaicenie po tych 3 miesiącach jedzenia ciągle kanapek z Almette, bo po wszystkim innym było mi niedobrze.



W poprzedniej ciąży miałaś na tylnej? Ja tak, a teraz na przedniej i to jest zupełnie inne uczucie. Chyba czuję ruchy, ale nie umiem nawet powiedzieć na 100%. Lepiej było na tylnej



Szczęśliwie ustąpiły wraz z bólem głowy i modlę się, żeby ani jedno ani drugie nie wróciło! Ale nudności dalej mam, na szczęście coraz mniejsze.
Ja mam płytkę Lewandowskiej z ćwiczeniami i czasem robię, ale wygodniej mi ćwiczyć z filmikami na YouTube bo odpalam tv i już. Uwielbiam ciążową jogę z Gosią Mostowską, a takie bardziej zaawansowane treningi to robię z różnymi trenerkami jak mnie najdzie ochota dzisiaj u mnie piękna pogoda więc wyciągnęłam kijki do nodic walking, spaliłam ponad 500 kcal i jestem z siebie dumna
Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam nawet ani jednego drobiazgu czekam do połówkowych ale nawet nie chodzi o jakieś zapeszanie, co po prostu jeszcze nie czuję tego zakupowego zrywu myślę że jak poczuję ruchy i będę wiedziała kto tam siedzi w środku to wtedy zacznie się szał w ogóle nie wiem co z fotelikiem, bo po urodzeniu dziecka zamierzamy kupić nowy samochod (wczesniej nie zdążymy uzbierać) a z tego co tu wszyscy piszą taki fotelik trzeba przymierzyć i kupić pod auto
Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Ja w pierwszej poczułam w 17 tyg, teraz mam 16 tydz i jak narazie nie czuje. Mam nadzieję że to kwestia spokojnego dziecka.Tak do rozmiaru chyba 74 każdy ciuch był za duży względem innych marek. Teraz jak córka nosi 110/116 to jest inny problem. Każde ubranie jest na nią za szerokie i za luźne, jakby szyli tylko dla dzieci z wagą plus size.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem w 16 i też nic nie czuję, ale to pierwsza ciąża. Już przebieram nogami, bo bardzo chciałabym wiedzieć jakie to uczucie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-03, 15:22   #4898
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Lupinka, super wieści! Trzymamy kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze. Miłość o wiara mamy czyni cuda

Co do ubranek to słyszałam od koleżanek, że z h&m, wypadają właśnie większe

Kupiłam dziś komplecik do wózka w wiewiórki i sarenki ten wzór jest tak uroczy, że nasz syn chyba zamieszka w swoim prywatnym mini lasku bo wszystko takie kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie z kolei króluje motyw safari


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 15:39   #4899
Gozdzik11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 224
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie dziewczyny ostatnio zainspirowały i wybrałam już wózek, a teraz myślę nad fotelikiem. Ale wózek będę kupować pod koniec ciąży, bo nie mamy gdzie trzymać. Fotelik może niedługo kupimy, bo nie chce zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Ubranek mam dostać dużo od rodziny, więc narazie się wstrzymuję. Choć jest ciężko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gozdzik11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 16:07   #4900
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Podobno czasem na wózki trzeba czekać bardzo długo, warto się zorientować, co i jak słyszałam, że podczas wakacji jest przestój w produkcji


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 16:17   #4901
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Passata Pokaż wiadomość
A jak z tym przykurczem? Rozluźniły się kończyny?
Ruszał się i wymachiwał kończynami wiec to dobrze, ale no stópki końsko-szpotawe to już mamy potwierdzone, na rączkach tez paluszki wyglądały troszkę na pozakładane na siebie no coś na pewno jest na rzeczy z tym.

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Lupinka, super wieści! Trzymamy kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze. Miłość o wiara mamy czyni cuda
Dzięki no lepiej byłoby gdyby się obrzęk już całkiem wchłonął, zobaczymy jak to się dalej poukłada, ehh...

Co do zakupów to my za bardzo nic na razie nie kupujemy, dużo potrzebnych rzeczy mamy i tak po starszaku.
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-03, 16:18   #4902
Gozdzik11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 224
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
Podobno czasem na wózki trzeba czekać bardzo długo, warto się zorientować, co i jak słyszałam, że podczas wakacji jest przestój w produkcji


Sent from my iPhone using Tapatalk
Oooo to nawet nie wiedziałam. W sumie w czerwcu dobrze by było mieć już wszystko. Bo nie wiadomo co się wydarzy.
Wczoraj jeszcze mi lekarka powiedziała, że mam nisko łożysko, ale ze może się jeszcze podniesie, to nie będzie mnie narazie straszyć. Oczywiście w domu google poszło w ruch i się przerazilam trochę. No ale jeszcze ma czas żeby się podnieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gozdzik11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 16:53   #4903
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Gozdzik11 Pokaż wiadomość
Oooo to nawet nie wiedziałam. W sumie w czerwcu dobrze by było mieć już wszystko. Bo nie wiadomo co się wydarzy.
Wczoraj jeszcze mi lekarka powiedziała, że mam nisko łożysko, ale ze może się jeszcze podniesie, to nie będzie mnie narazie straszyć. Oczywiście w domu google poszło w ruch i się przerazilam trochę. No ale jeszcze ma czas żeby się podnieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam od początku łożysko z przodu i bardzo nisko. Też mi lekarz mówił, że się podniesie. I nie ma się czym narazie martwić. Tydzień temu jeszcze się nie podniosło.
Zobaczymy w kwietniu na połówkowych czy coś się zmieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 17:15   #4904
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Jaki czas przed kolejną wizytą wykonujecie zlecone badania krwi i moczu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robię zawsze 2 dni przed wizytą

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak u was sytuacja z wymiotami? Czy któraś tak jak ja codziennie jeszcze wymiotuje? Ja zawsze rano od razu po wstaniu, później w ciągu dnia już nie, ale poranki jak w zegarku, codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie mdłości meczyly w pierwszym trymestrze może 2 razy wymiotowałam, teraz czuje się dobrze i całkiem normalnie. Może coś Ci lekarz przepisze na wymioty.


Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość

Ja po wizycie, wszystko jest ok Maluch naciska czasem na moje mięśniaki (jeszcze sprzed ciąży) stąd czasem uczucie takiej kulki w podbrzuszu. Chłopak rośnie zdrowo, waży już 230 g, lekarz pokazywał mi nawet jego dziurki w nosie podobno jest dość duży, 7-8 dni większy niż z om ale ja miałam krótkie cykle to by się mogło zgadzać. 24 marca połówkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wszystko dobrze i się uspokoilas

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie już coś poza drobnymi rzeczami dla dzieci? Ja póki co kupiłam trochę ubranek i pieluszek, mam już wybranych kilka większych rzeczy ale boję się trochę, że to A wcześnie? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy póki co ubranka, bujaczek-lezaczek i karuzelę do łóżeczka. Inne rzeczy może zacznę kupować kwiecień/maj nie chce zostawiać też na ostatnią chwilę, bo może być różnie.

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Póki co nie, ale na piątek jestem umówiona na oglądanie wózka. Znajoma wystawiła fajny, w dobrej cenie, inny niż chciałam no ale obejrzę jest dużo lżejszy niż ten który wybrałam, bo 4kg mniej. No i blisko, bo 20km od domu, a nie 100 jak mi się spodoba to biorę od razu. W niedzielę będę miała równo połowę ciąży a z mniejszych rzeczy to mam kilka ubranek, kocyk, rożek i pieluszki muslinowe. Nie znam płci (uparte dziecko) więc nie chce szaleć


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Jaki to wózek? 4kg różnicy to jednak sporo, ja ciągle przeglądam ogłoszenia ale nic mi w oko nie wpadło


Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość

Ja po wizytach, synek rośnie i rozwojowo wszystko nadal okej poza tym co już wiemy. Obrzęk jeszcze nie zniknął ani się nie zmniejszył ale dużo parametrów jest w normie wiec póki co czekamy i kontrolujemy się dalej. Dziękuję za kciuki
Dobre wieści, trzymam za was kciuki cały czas

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Ja mam płytkę Lewandowskiej z ćwiczeniami i czasem robię, ale wygodniej mi ćwiczyć z filmikami na YouTube bo odpalam tv i już. Uwielbiam ciążową jogę z Gosią Mostowską, a takie bardziej zaawansowane treningi to robię z różnymi trenerkami jak mnie najdzie ochota dzisiaj u mnie piękna pogoda więc wyciągnęłam kijki do nodic walking, spaliłam ponad 500 kcal i jestem z siebie dumna Ja nie mam nawet ani jednego drobiazgu czekam do połówkowych ale nawet nie chodzi o jakieś zapeszanie, co po prostu jeszcze nie czuję tego zakupowego zrywu myślę że jak poczuję ruchy i będę wiedziała kto tam siedzi w środku to wtedy zacznie się szał w ogóle nie wiem co z fotelikiem, bo po urodzeniu dziecka zamierzamy kupić nowy samochod (wczesniej nie zdążymy uzbierać) a z tego co tu wszyscy piszą taki fotelik trzeba przymierzyć i kupić pod auto Ja jestem w 16 i też nic nie czuję, ale to pierwsza ciąża. Już przebieram nogami, bo bardzo chciałabym wiedzieć jakie to uczucie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam ten problem z fotelikiem, bo po porodzie przymierzamy się zmienić mój samochód i też nie wiem jak wtedy z fotelikiem czy on będzie pasował itd

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 17:38   #4905
Niunia20
Rozeznanie
 
Avatar Niunia20
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łowicz/Sochaczew
Wiadomości: 840
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja mam troche rzeczy po starszaku, jak cos mi sie podoba to juz zamawiam np. Kocyk, pieluszka bambusowa czy polspiochy. Mam zamiar odwiedzic tez sh tam mozna znalezc perelki za grosze. Wieksze zakupy ciuszkow zrobie po polowkowym. Wozek gleboki kupimy raczej uzywany bo po pol roku chce kupic nowa spacerowke. Lozeczko, lupinke i komode na ciuchy malucha chce ogarnac do 30go tygodnia.
__________________
"dziecko to taki szczęśliwy początek człowieka"
Niunia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 17:43   #4906
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Lupinka czytałam teraz trochę o tej wadzie jak się trzymasz?
Schorzenia, jakim towarzyszy ta wada są poważne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 17:49   #4907
Niunia20
Rozeznanie
 
Avatar Niunia20
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łowicz/Sochaczew
Wiadomości: 840
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja mam troche rzeczy po starszaku, jak cos mi sie podoba to juz zamawiam np. Kocyk, pieluszka bambusowa czy polspiochy. Mam zamiar odwiedzic tez sh tam mozna znalezc perelki za grosze. Wieksze zakupy ciuszkow zrobie po polowkowym. Wozek gleboki kupimy raczej uzywany bo po pol roku chce kupic nowa spacerowke. Lozeczko, lupinke i komode na ciuchy malucha chce ogarnac do 30go tygodnia.
__________________
"dziecko to taki szczęśliwy początek człowieka"
Niunia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 17:57   #4908
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Lupinka ja chyba coś przegapiłam... Czy ten obrzek maleństwa wiąże się jeszcze z dodatkowymi wadami? Czy zalecano Ci amniopunkcje?

Odnośnie łożyska to ja mam wpisane w wyniku badań prenatalnych, że znajduje się wysoko na tylnej ścianie. Jestem w 17tc i czekam na wyraźne ruchy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 18:03   #4909
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kropelkaa Pokaż wiadomość
Jaki to wózek? 4kg różnicy to jednak sporo, ja ciągle przeglądam ogłoszenia ale nic mi w oko nie wpadło
Easy go optimo, jakoś tak Screenshot_20210303-190250.jpg

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-03, 18:05   #4910
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Lupinka czytałam teraz trochę o tej wadzie jak się trzymasz?
Schorzenia, jakim towarzyszy ta wada są poważne
Masz na myśli stopy? To się da leczyć i to jest dobra wiadomość, ale jak to będzie u nas i co jeszcze wyjdzie po drodze tego niestety nie wiemy i najpewniej dowiemy się po porodzie, bo rozwojowo będziemy się kontrolować dalej w usg do końca ciąży ale wiadomo ze to nie wszystko. Teraz trzeba ciąże utrzymać w dobrostanie i na tym się skupiam, modlę się żeby synek był silny, a my pomożemy mu jak tylko będziemy potrafili


Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Lupinka ja chyba coś przegapiłam... Czy ten obrzek maleństwa wiąże się jeszcze z dodatkowymi wadami? Czy zalecano Ci amniopunkcje?
Ja jestem już po biopsji kosmówki z mikromacierzami, wyszedł kariotyp prawidłowy i z mikromacierzy tez nic, wiec jeśli to coś genetycznego to bardzo rzadkiego, czego na tym etapie za bardzo nie jesteśmy w stanie zbadać. Może być kwestia chorób metabolicznych albo wirusowa chociaż wszystkie typowe toxo, różyczka, cytomegalia, parvoviroza mam ujemne, poza tym ze przeszłam covid w 6/7 tyg ciąży. Obrzęk jest raczej limfatyczny, bo przepływy, serce, pień płucny czy co tam jeszcze jest w porządku. Lekarze sami za bardzo nie są w stanie powiedzieć.
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&

Edytowane przez lupinka
Czas edycji: 2021-03-03 o 18:11
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 18:10   #4911
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Easy go optimo, jakoś tak Załącznik 7742972

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
O my mamy spacerówkę easy go optimo air.. Niestety ma 0 amortyzacji w życiu bym jej nie kupiła, ale wzięliśmy tylko dlatego że była w licytacji dla chorego chłopca.. Teraz już się przyzwyczaiłam i dobrze mi się ją prowadzi (może dlatego że córka więcej idzie pieszo niż jedzie ) ale na początku był dramat i nie moglam się przyzwyczaić, bo gondola i spacerówka z zestawu miały super amortyzację..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 18:11   #4912
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Nic to nie daje, próbowałam, to co zjadłam i tak wylądowało w kibelku no trudno, widocznie będę w tym malutkim procencie kobiet które wymiotują do samego porodu 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie też się jeszcze zdarza, i mdłości cały czas nie odpuszczają, na dodatek po jeździe autobusem są zwroty rano na mdłości pomaga mi to, ze szybko wstaje i jem, ale tylko bułkę z serkiem, inne śniadania się nie przyjmują
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 18:25   #4913
Clauu123
Raczkowanie
 
Avatar Clauu123
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Gratuluję dobrych wieści z wizyt

Ja jeszcze do tej pory nic nie kupiłam, chyba dlatego, że ciągle nie dochodzi do mnie, że jestem w ciąży, ale jak już wyraźniej zaczęłam czuć ruchy, to chyba powoli dociera i zaraz będziemy też stopniowo kupować co trzeba. Z ciuszkami jeszcze się wstrzymuję, bo mam trochę dostać i muszę najpierw sprawdzić co tam będzie żeby nie dublować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Clauu123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 18:37   #4914
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Masz na myśli stopy? To się da leczyć i to jest dobra wiadomość, ale jak to będzie u nas i co jeszcze wyjdzie po drodze tego niestety nie wiemy i najpewniej dowiemy się po porodzie, bo rozwojowo będziemy się kontrolować dalej w usg do końca ciąży ale wiadomo ze to nie wszystko. Teraz trzeba ciąże utrzymać w dobrostanie i na tym się skupiam, modlę się żeby synek był silny, a my pomożemy mu jak tylko będziemy potrafili




Ja jestem już po biopsji kosmówki z mikromacierzami, wyszedł kariotyp prawidłowy i z mikromacierzy tez nic, wiec jeśli to coś genetycznego to bardzo rzadkiego, czego na tym etapie za bardzo nie jesteśmy w stanie zbadać. Może być kwestia chorób metabolicznych albo wirusowa chociaż wszystkie typowe toxo, różyczka, cytomegalia, parvoviroza mam ujemne, poza tym ze przeszłam covid w 6/7 tyg ciąży. Obrzęk jest raczej limfatyczny, bo przepływy, serce, pień płucny czy co tam jeszcze jest w porządku. Lekarze sami za bardzo nie są w stanie powiedzieć.
Czytałam że ta wada często towarzyszy np. porażeniu mózgowemu albo roszczepowi kręgosłupa. Twoja biopsja takie choroby wyklucza?

Będę trzymać kciuki żeby wada była lekka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Ja miałam spacerówkę Jolie litetrax. Zaczęłam jej używać jakoś kolo 11go mca, bo ta z zestawu 2w1 była dosyć uciążliwa w przewożeniu no i była mimo wszystko większa gabarytowo. Z joie byłam bardzo zadowolona i na pewno kupię w następne wakacje ten sam model, tylko używany po jednym dziecku. Córka przestała z niego korzystać kilka mcy przed 3 urodzinami. Ostatni raz uzyłam go jak pojechaliśmy do enerylandii, tam był niezbedny, ale w codziennym życiu córka już z niego nie korzystała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 18:50   #4915
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Lupinka może dowiesz się czegoś więcej podczas badań połówkowych? Masz już termin?

Nie jestem na bieżąco od początku w tym wątku, ale czy cos było nie tak w badaniach prenatalnych i w pappie?
Czasem są to problemy rozwojowe a nie genetyczne i wtedy biopsja ani amnio nic nie wykaże. Czytałam, że zdarza się przy biopsji taka sytuacja, że omyłkowo badany jest materiał genetyczny matki a nie płodu, ale jak rozumiem wyszedł kariotyp męski, więc taka pomyłka jest wykluczona. Życzę Ci dużo sił. Mam nadzieję, że są to wady, które można leczyć. W mojej poprzedniej ciąży wyszly wady letalne, więc totalnie nic nie mogłam poradzić na to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 18:59   #4916
Passata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 220
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Ruszał się i wymachiwał kończynami wiec to dobrze, ale no stópki końsko-szpotawe to już mamy potwierdzone, na rączkach tez paluszki wyglądały troszkę na pozakładane na siebie no coś na pewno jest na rzeczy z tym.


Dzięki no lepiej byłoby gdyby się obrzęk już całkiem wchłonął, zobaczymy jak to się dalej poukłada, ehh...

Co do zakupów to my za bardzo nic na razie nie kupujemy, dużo potrzebnych rzeczy mamy i tak po starszaku.
Stópki to pół biedy, da się skorygować.
Wierzę, że jest to coś mało uciążliwego i świetnie sobie z tym poradzicie.
Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Masz na myśli stopy? To się da leczyć i to jest dobra wiadomość, ale jak to będzie u nas i co jeszcze wyjdzie po drodze tego niestety nie wiemy i najpewniej dowiemy się po porodzie, bo rozwojowo będziemy się kontrolować dalej w usg do końca ciąży ale wiadomo ze to nie wszystko. Teraz trzeba ciąże utrzymać w dobrostanie i na tym się skupiam, modlę się żeby synek był silny, a my pomożemy mu jak tylko będziemy potrafili




Ja jestem już po biopsji kosmówki z mikromacierzami, wyszedł kariotyp prawidłowy i z mikromacierzy tez nic, wiec jeśli to coś genetycznego to bardzo rzadkiego, czego na tym etapie za bardzo nie jesteśmy w stanie zbadać. Może być kwestia chorób metabolicznych albo wirusowa chociaż wszystkie typowe toxo, różyczka, cytomegalia, parvoviroza mam ujemne, poza tym ze przeszłam covid w 6/7 tyg ciąży. Obrzęk jest raczej limfatyczny, bo przepływy, serce, pień płucny czy co tam jeszcze jest w porządku. Lekarze sami za bardzo nie są w stanie powiedzieć.
Ja wierzę i wiem, że wszystko ułoży się po Waszej myśli, a synek wyjdzie z tego obronną ręką i nogą.
Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Czytałam że ta wada często towarzyszy np. porażeniu mózgowemu albo roszczepowi kręgosłupa. Twoja biopsja takie choroby wyklucza?

Będę trzymać kciuki żeby wada była lekka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Ja miałam spacerówkę Jolie litetrax. Zaczęłam jej używać jakoś kolo 11go mca, bo ta z zestawu 2w1 była dosyć uciążliwa w przewożeniu no i była mimo wszystko większa gabarytowo. Z joie byłam bardzo zadowolona i na pewno kupię w następne wakacje ten sam model, tylko używany po jednym dziecku. Córka przestała z niego korzystać kilka mcy przed 3 urodzinami. Ostatni raz uzyłam go jak pojechaliśmy do enerylandii, tam był niezbedny, ale w codziennym życiu córka już z niego nie korzystała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ana, myślę, że Lupinka i jej syn są w dobrych rękach, a Twoje słowa w niczym nie pomagają. Tu najważniejsze jest zdanie konsylium lekarskiego, nie tego co czytają internautki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Passata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 19:03   #4917
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez aassiiaa1988 Pokaż wiadomość
O my mamy spacerówkę easy go optimo air.. Niestety ma 0 amortyzacji w życiu bym jej nie kupiła, ale wzięliśmy tylko dlatego że była w licytacji dla chorego chłopca.. Teraz już się przyzwyczaiłam i dobrze mi się ją prowadzi (może dlatego że córka więcej idzie pieszo niż jedzie ) ale na początku był dramat i nie moglam się przyzwyczaić, bo gondola i spacerówka z zestawu miały super amortyzację..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
To taka sama jak ta z zestawu? Nie widziałam na żywo tego wózka więc nie mogę nic powiedzieć jedynie to że blisko i znajoma to stwierdziłam że obejrzę ale zaczynam się wahać bo w sumie cenowo podobny do tego mojego wybranego (espiro next) a jego akurat znam, prowadzałam, widzę często bo szwagierka ma.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 19:06   #4918
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Passata Pokaż wiadomość
Stópki to pół biedy, da się skorygować.
Wierzę, że jest to coś mało uciążliwego i świetnie sobie z tym poradzicie. Ja wierzę i wiem, że wszystko ułoży się po Waszej myśli, a synek wyjdzie z tego obronną ręką i nogą.Ana, myślę, że Lupinka i jej syn są w dobrych rękach, a Twoje słowa w niczym nie pomagają. Tu najważniejsze jest zdanie konsylium lekarskiego, nie tego co czytają internautki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepraszam jeśli kogoś to uraziło, nie wiem jaka jest Lupinka, ale ja będąc w tej sytuacji chciałabym wiedzieć jak najwięcej i być gotowa na wszystko. Po prostu nie znam się na genetyce itp. a leży mi na sercu, żeby wszystko u nich wyszło dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 20:26   #4919
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Mamy sierpniowe 2021

Dziękuję dziewczyny za Waszą troskę, baaardzo doceniam kciuki i życzliwe słowa, nawet jeśli ktoś czasem coś niefortunnie napisze czy zapyta

Tak, stopy końsko-szpotawe mogą występować z rozszczepem kręgosłupa ale tego u nas nie stwierdzono, porażenie mózgowe to się chyba diagnozuje i po pierwszym roku życia nawet, ale równie dobrze takie ułożenie stópek może występować samoistnie i nie być powiązane z inną wadą. A biopsja i mikromacierze badają genetykę (poza mutacjami jednogenowymi, to są właśnie te najrzadsze choroby), to o czym pisałam wcześniej (rozszczep, porażenie) to wady rozwojowe.

Tez chciałam i chciałabym jak najszybciej wiedzieć jak najwiecej dlatego nie czekałam do amniopunkcji, dlatego chodzę do różnych lekarzy, jestem zaopiekowana i w klinice i u zdaje się jednych z najlepszych specjalistów w regionie. Po prostu na tym etapie już wyczerpałam możliwości poszerzania diagnostyki, zostaje częsta kontrola usg. I wiadomo ze bliżej tp będziemy się zastanawiać z lekarzami nad najlepszymi rozwiązaniami w zależności od sytuacji jaka będzie na dany moment. Teoretycznie powinnismy być gotowi na każdą ewentualność ale... czy tak się da? Jak masz konkretną diagnozę to się z nią godzisz, poznajesz, oswajasz... jak jej nie masz to czekasz

Platynowa, tak u nas od I trymestru był obrzęk, głównie w górnej części ciała co podniosło też wartość NT, ogólnie obrzęk zwykle jest złym rokowaniem dla ciąży, pappa była dobra ale i tak bylo wskazanie do diagnostyki inwazyjnej. „Połówkowe” można powiedzieć to już miałam dwa albo i trzy razy od tamtego czasu, z tego względu często mam dokładne usg wiec tyle dobrego że nas dobrze przebadają. Ale każde kolejne usg oczywiście jest istotne w celu kontroli, najlepiej byłoby żeby obrzęk zmalał i żeby już żadne inne problemy nie pojawiły się u dziecka

Sporo wiary i nadziei w dzidziusia w brzuszku myślę, że nie zaszkodzi. Tak jak niektóre z Was napisały - oby wady okazały jak najmniej obciążające dla synka. Bardzo się boję i chyba jednak jestem mocno racjonalna (choć hormony nie ułatwiają) ale muszę być też silna. Wybaczcie, ze się tak rozpisałam
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&

Edytowane przez lupinka
Czas edycji: 2021-03-03 o 20:50
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 21:14   #4920
Gozdzik11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 224
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za Waszą troskę, baaardzo doceniam kciuki i życzliwe słowa, nawet jeśli ktoś czasem coś niefortunnie napisze czy zapyta

Tak, stopy końsko-szpotawe mogą występować z rozszczepem kręgosłupa ale tego u nas nie stwierdzono, porażenie mózgowe to się chyba diagnozuje i po pierwszym roku życia nawet, ale równie dobrze takie ułożenie stópek może występować samoistnie i nie być powiązane z inną wadą. A biopsja i mikromacierze badają genetykę (poza mutacjami jednogenowymi, to są właśnie te najrzadsze choroby), to o czym pisałam wcześniej (rozszczep, porażenie) to wady rozwojowe.

Tez chciałam i chciałabym jak najszybciej wiedzieć jak najwiecej dlatego nie czekałam do amniopunkcji, dlatego chodzę do różnych lekarzy, jestem zaopiekowana i w klinice i u zdaje się jednych z najlepszych specjalistów w regionie. Po prostu na tym etapie już wyczerpałam możliwości poszerzania diagnostyki, zostaje częsta kontrola usg. I wiadomo ze bliżej tp będziemy się zastanawiać z lekarzami nad najlepszymi rozwiązaniami w zależności od sytuacji jaka będzie na dany moment. Teoretycznie powinnismy być gotowi na każdą ewentualność ale... czy tak się da? Jak masz konkretną diagnozę to się z nią godzisz, poznajesz, oswajasz... jak jej nie masz to czekasz

Platynowa, tak u nas od I trymestru był obrzęk, głównie w górnej części ciała co podniosło też wartość NT, ogólnie obrzęk zwykle jest złym rokowaniem dla ciąży, pappa była dobra ale i tak bylo wskazanie do diagnostyki inwazyjnej. „Połówkowe” można powiedzieć to już miałam dwa albo i trzy razy od tamtego czasu, z tego względu często mam dokładne usg wiec tyle dobrego że nas dobrze przebadają. Ale każde kolejne usg oczywiście jest istotne w celu kontroli, najlepiej byłoby żeby obrzęk zmalał i żeby już żadne inne problemy nie pojawiły się u dziecka

Sporo wiary i nadziei w dzidziusia w brzuszku myślę, że nie zaszkodzi. Tak jak niektóre z Was napisały - oby wady okazały jak najmniej obciążające dla synka. Bardzo się boję i chyba jednak jestem mocno racjonalna (choć hormony nie ułatwiają) ale muszę być też silna. Wybaczcie, ze się tak rozpisałam
Ja myślę, że każda z nas tu bardzo mocno trzyma za Was kciuki i wysyłamy tyle dobrych fluidów, że musi być dobrze. Jesteś pod dobrą opieką i lekarze zrobią wszystko co w ich mocy żeby Wam pomoc. Twój dzidziuś ma bardzo dzielną mamusie, a to że w niego wierzysz dodaje mu siły. I pisz ile chcesz, bo po to tu jesteśmy, żeby się wygadać i wspierać nawzajem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gozdzik11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-05 10:06:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.