Dermatolog - proszę o pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-03-17, 08:42   #1
_dr Agnieszka Bliżanowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Smile

Dermatolog - proszę o pytania


Witam Państwa

Serdecznie zapraszam do zadawania pytań skierowanych do dermatologa

Z poważaniem
dr Agnieszka Bliżanowska
__________________
Agnieszka Bliżanowska, doktor dermatologii ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1996, tutaj także uzyskała I i II stopień specjalizacji z dermatologii i wenerologii.

Od ponad dziesięciu lat aktywnie zajmuje się problemami dermatologii estetycznej. Specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry, nowoczesnej terapii trądziku i leczeniu łysienia.

Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu dermatologii. Przez sześć lat prowadziła badania kliniczne we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Utrechcie.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje – uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach, zjazdach i warsztatach, co potwierdzają dziesiątki certyfikatów. Prowadzi szkolenia dla lekarzy zastosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy w medycynie estetycznej

Pomysłodawczyni i założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu.
_dr Agnieszka Bliżanowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 09:20   #2
dora1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 42
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

WITAM - bardzo prosze o poradę ,mam 35 lat ,skórę na policzkach naczynkowa ,w strefie T raczej tłusta . wszędzie widać rozszerzone pory na całej buzi . Najgorsze z czym nie moge się uporać to te rozszerzone pory ,czy mozna je jakoś zminimalizować ? Stosując podkład widac u mnie na twarzy same dziury ,strasznie sie z tym czuję ,czy mozna temu jakoś zaradzic ? czy juz zawsze będę mieć takie dziury na twarzy ? co stosować zeby było ich mniej ? dziekuję i pozdrawiam
dora1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 09:35   #3
ysoyrebelde
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: miasto scyzorów ?
Wiadomości: 9
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam. Mam jedno małe pytanie.
mam 16 lat, nigdy nie miałam trądziku ani żadnych krostek.
każdy mówi , że cerę odziedziczyłam po mamie.
moje koleżanki mają problemy z trądzikiem, a ja nie.
czy jest jeszcze taka możliwość by mi się pojawił ?
boję się , że mogę jeszcze dostać go.
ysoyrebelde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:00   #4
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam.
Od stycznia leczyłam sie na grzybicę skóry gładkiej,początkowo Batrafenem przez trzy tygodnie -mało skutecznie,następnie tzn od 11 lutego przez 2 tygodnie brałam Terbisil i smarowałam się Terbidermem oraz Exoderilem przez kolejne 30 dni,po tym czasie wg mojej lekarki jestem wyleczona mimo niewielkich zmian przebarwieniowych ,które ponoć mają zniknąć z czasem.I właśnie po skończeniu leczenia 3 dni temu pojawiły się coś jakby drobne zmiany wybroczynowe .Czy możliwe jest że to nawrót choroby?
I drugie pytanie czy Terbisil ma wpływ na cykl miesiączkowy ?
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )


Edytowane przez skarbiatko
Czas edycji: 2010-03-17 o 10:02
skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:05   #5
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Czy można stosować kremy Vichy AQUALIA ANTIOX i
Vichy AQUALIA ANTIOX Sztyft pod oczy w czasie ciąży?
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:23   #6
Olenstwo92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam. Mam 18 lat. Chciałam się dowiedzieć jak mogę się pozbyć plam na skórze po trądziku. Czy krem Acne-derm poradzi sabie z tym problemem? Obecnie go używam i widze lekką poprawe tzn. narazie zahamował postawianie trądziku, ale plamy nie zniknęły. Stosuje go dopiera od niecałych 2 tygodni, więc wiem, że na efekt jeszcze za wcześnie, ale czy warto go używać, pomoże?
Proszę o rade,
Pozdrawiam

Edytowane przez Olenstwo92
Czas edycji: 2010-03-17 o 10:24
Olenstwo92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:34   #7
CZARNA1979
Raczkowanie
 
Avatar CZARNA1979
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mzowieckie
Wiadomości: 312
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Mam na buzi sporo prosaczków tzw. kaszaków
miałam kilka razy mikrodermabrazję ale super efektów po tym nie widziałam tylko portfel coraz cieńszy

czy jest na o jakaś rada ?
CZARNA1979 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 10:45   #8
famfulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 140
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam,
Moim problemem jest ciągły trądzik, generalnie pryszcze obsypują mnie jakiś tydzień przed miesiączką, ale zanim to wszystko poschodzi to pojawiają się nowe także rzadko mogę się cieszyć czyściutką skórą twarzy, dodam, że mam bardzo suchą skórę. Znajoma poleciła mi, żeby spróbować sudocremu i nawet czytałam o tym na forum, że rzeczywiście to pomaga i do tego nie wysusza dodatkowo skóry, co Pani dr o tym sądzi?

I drugi problem, to popękane palce mojego narzeczonego, wiecznie skóra schodzi mu z palców i bardzo brzydko pęka, próbuje coś z tym robić, ale bezskutecznie, ciągle smaruje dłonie jakimiś kremami, maściami, ale jak narazie żaden lekarz mu nie doradził nic co by było naprawdę skuteczne, nie wiem czy to jakaś alergia, czy może grzybica, dodam, że jest on alergikiem na bardzo wiele rzeczy.

Proszę o pomoc
famfulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:58   #9
blackamor
Zakorzenienie
 
Avatar blackamor
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 868
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Mam problem z małymi krostami na czole. Reszta twarzy jest w idealnym stanie. Jest jakiś preparat, który będę mogła stosować na samo czoło?
__________________
Podpis w remoncie.
blackamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 11:07   #10
Ula28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 75
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam
Moim problemem są rozstępy. Mam je od 13 roku życia (obecnie mam33 lata). Rozstępy sa wszędzie. Jestem szczupła waga 49 kg (ciągle ta sama od ok. 10 lat). Zdążyłam się przyzyczaić do rozstępów na pupie i biodrach. Ale jakiś czas temu pojawiły mi się na kolanach i ostatnio zauważyłam na czole i policzkach. Wprawdzie te na twarzy są bardzo małe ale cały czas tzn. od ok. 2 tygodni pojawiają się nowe. Prosze mi coś doradzić. Jeszcze jedno pytanie moja skóra na rekach, nogach i ostatnio na brzuchu jest mało elastyczna są na niej ( chyba) maleńke rozstepy takie małe niteczki. Widać je w słońcu. Zastanawiam się czym najlepiej nawilżyć skórę i jakim zabiegom sie poddać żeby poprawić stan skóry.
Ula28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 12:09   #11
Lulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 37
GG do Lulek
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Ja również chciałabym się zapytac o rozstępy-jakie prepartay są dobre do stopsowania np w czasie ciązy,kiedy skóra tak bardzo się zmienia. Moją zmorą sa także pozostałości po trądziku na policzkach, takie maleńkie ubytki-czy np mikrodermabrazja sprawi, że moja skora bedzie całkowicie gładka, bez ubytków, czy po prostu spłyci je nieznacznie, a dziurki nadal pozostaną??
Lulek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 13:08   #12
katrin1
Rozeznanie
 
Avatar katrin1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 816
GG do katrin1
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam, chciałabym prosić o polecenie dobrego preparatu do stosowania na tłustą, łojotokową skórę na codzień pod makijaż. Mam tłustą skórę i wypróbowałam już kilkadziesiąt kremów i preparatów matujących, tanich i drogich, używam również podkładu matującego, niestety efekty są marne. Może jest jakiś sposób na zmniejszenie wytwarzania sebum, jakiś preparat na który nie trafiłam a który Pani Doktor mogłaby polecić. Muszę mieć lekki makijaż w pracy, ale po 2-3 godzinach pracy przed monitorem świecę się jak żarówka. Dodam, że mam 33 lata, trądzik męczy mnie od dobrych 15 lat, ale wypryski pojawiaja się tylko na brodzie, mój trądzik ma prawdopodobnie podłoże hormonalne, bo będąc w ciąży skóra była ładna, ok. 5 m-cy po porodzie problem powrócił. Stosuję terapię antybiotykową co jakiś czas, jakies smarowidła miejscowo działające, ale właściwie ciągle coś mam na tej nieszczęsnej brodzie. Czy w ogóle jest szansa, że kiedyś na dobre pożegnam się z tym paskudztwem? Może są jakieś nowe metody leczenia skuteczne raz na zawsze a nie doraźne jak pigułki czy antybiotyki. Pozdrawiam.
__________________





1 maj 2009- Marcelek
9 wrzesień 2012- Igorek
katrin1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 14:00   #13
sylwiaszka15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam mam raczej tlusta cere ze sklonnosciami do wypryskow. Na mojej twarzy przewaznie na czole brodzie i nosie mam czarne zakorniki, czesto pojawiaja sie rowniez na policzkach, chociaz w mniejszym stopniu. W tym tygodniu mam wizyte u dermatologa i nie wiem czego mam sie spodziewac czy taki typ tradziku mozna wyleczyc masciami, kremami?? Czy potrzebny bedzie antybiotyk?? Szczerze mowiac to nie chcialabym antybiotyku bo on niszczy watrobe. Czy mam jakies inne wyjscie? Prosze o odp
__________________

sylwiaszka15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 14:54   #14
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam, mam 21 lat, skórę wrażliwą, suchą, skłonną do podrażnień, do tego mam zapalenie atopowe skóry które ujawniło mi się dopiero rok temu, oraz ogólnie jestem alergikiem. Konkretnie chodzi mi o AZS, zaczęło mi się od szyi a teraz mam to na twarzy!! a na szyi nawet spokój, no i na zgięciu jednej ręki ale to mi nie przeszkadza. na twarzy rozeszło mi się to aż na oko i wokól oka, zaczyna mi się robić na drugim, prawie całe czoło, skronie i poliki mi atakuje co mam zrobić? nawet tego umalować nie mogę bo mi to podrażnia albo po jakimś czasie te miejsca mi się odznaczają odstającą suchą skórą yhh, i do tego swędzi strasznie. Prosze o pomoc
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 15:59   #15
dorotka_wac
Zadomowienie
 
Avatar dorotka_wac
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraina OZ
Wiadomości: 1 034
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Pani dr,
wszyscy tu tak o tej skórze i skórze chyba każdy ma z nią problemy, więc ja zadam pytanie z innej beczki.

Od ok.3 miesięcy zaczęły mi BARDZO gwałtownie wypadać włosy...zaznaczę, że one się nie łamią a wypadają z cebulkami.
Mam włosy długie i nigdy nie miałam z nimi problemu. 0 łupieżu i innych dziwnych rzeczy.
Obecnie zauważyłam jakby skóra na głowie była w złej kondycji - "sypie się !", włosy wypadają i to w zbyt dużych ilościach.
Do jakiego specjalisty radzi się Pani wybrać ? Do dermatologa, neurologa ...?
Pozdrawiam!
__________________


Moda damska od zawsze była najdroższą sztuką opakowania. - Ambrose Bierce

dorotka_wac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 16:07   #16
MorireAmore
Rozeznanie
 
Avatar MorireAmore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 937
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam
moje pytanie dotyczy małych krostek na twarzy , przy wyciskaniu wychodzi z tego "biały wężyk" , czy to są zaskórniki ? Jak się tego pozbyć ? pozdrawiam serdecznie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=603553

Be nice, I could be your nurse someday.






MorireAmore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 16:25   #17
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez dora1974 Pokaż wiadomość
czy mozna temu jakoś zaradzic ? czy juz zawsze będę mieć takie dziury na twarzy ? co stosować zeby było ich mniej ? dziekuję i pozdrawiam
Nic nie można na to zaradzić niestety; cerę z rozszerzonymi porami należy jedynie dobrze oczyszczać, by nie dopuszczać do ich zapychania.
Cytat:
Napisane przez ysoyrebelde Pokaż wiadomość
czy jest jeszcze taka możliwość by mi się pojawił ?
boję się , że mogę jeszcze dostać go.
Tak, jest taka możliwość.
Cytat:
Napisane przez Olenstwo92 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 18 lat. Chciałam się dowiedzieć jak mogę się pozbyć plam na skórze po trądziku.
Proszę przejrzeć dział "Biochemia" na tym forum.
Cytat:
Napisane przez famfulka Pokaż wiadomość
Witam,
Moim problemem jest ciągły trądzik, generalnie pryszcze obsypują mnie jakiś tydzień przed miesiączką, ale zanim to wszystko poschodzi to pojawiają się nowe
proszę wybrać się na badania hormonalne do endokrynologa lub ginekologa.
Cytat:
czy to jakaś alergia, czy może grzybica, dodam, że jest on alergikiem na bardzo wiele rzeczy.
Może być alergia, może być grzybica, może być odmrożenie (niekoniecznie od bardzo niskiej temp., wystarczy niewielki przymrozek bez rękawiczek). Hydrokortyzon, kremy do rąk z siliokonem, treściwe Neutrogeny itp.

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Ula28 Pokaż wiadomość
Widać je w słońcu. Zastanawiam się czym najlepiej nawilżyć skórę i jakim zabiegom sie poddać żeby poprawić stan skóry.
Kuracje kwasowe oraz nawilżanie, proszę przejrzeć dział "Biochemia".
Cytat:
Napisane przez Lulek Pokaż wiadomość
czy np mikrodermabrazja sprawi, że moja skora bedzie całkowicie gładka, bez ubytków, czy po prostu spłyci je nieznacznie, a dziurki nadal pozostaną??
Prosze przejrzeć dział "Biochemia".
Cytat:
Napisane przez katrin1 Pokaż wiadomość
Może jest jakiś sposób na zmniejszenie wytwarzania sebum, jakiś preparat na który nie trafiłam a który Pani Doktor mogłaby polecić.
Leki na bazie tetracyklin plus kremy Tłuste i nawilżające (im mocniej wysuszasz skórę kremami do cery tłustej i matującymi tym więcej sebum wytwarza twoja skóra, to logiczne, prawda? jeśli ją nawilżysz to będzie wytwarzała mniej sebum).
Cytat:
Czy w ogóle jest szansa, że kiedyś na dobre pożegnam się z tym paskudztwem? Może są jakieś nowe metody leczenia skuteczne raz na zawsze a nie doraźne jak pigułki czy antybiotyki. Pozdrawiam.
Nie, nie ma. Tylko leczenie hormonalne.
Cytat:
Napisane przez sylwiaszka15 Pokaż wiadomość
Czy mam jakies inne wyjscie? Prosze o odp
Prosze przejrzeć dział Biochemia.
Cytat:
Napisane przez dorotka_wac Pokaż wiadomość
Do jakiego specjalisty radzi się Pani wybrać ? Do dermatologa, neurologa ...?
Pozdrawiam!
Endokrynolog.
Cytat:
Napisane przez MorireAmore Pokaż wiadomość
Jak się tego pozbyć ? pozdrawiam serdecznie
Proszę przejrzeć dział Biochemia.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 16:32   #18
demesis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 84
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez MorireAmore Pokaż wiadomość
Witam
moje pytanie dotyczy małych krostek na twarzy , przy wyciskaniu wychodzi z tego "biały wężyk" , czy to są zaskórniki ? Jak się tego pozbyć ? pozdrawiam serdecznie
również mam ten problem; dodatkowo na nosie, brodzie i policzkach mam rozszerzone pory, a w nich pojawiają się czarne wągry, których niczym nie mogę się pozbyć; używałam już m. in. differinu i kremu effaclar k, lecz nie widzę jakiejkolwiek poprawy, jedynie przy mojej tłustej cerze pojawił się większy problem ze świeceniem. Czy są jakieś sposoby, by się tego pozbyć?

drugim problemem są zmiany jak gdyby łuszczycowe na skórze głowy oraz przy uszach; stosowanie diprosalicu, szamponów typu seboderm itp niewiele pomaga; w jaki sposób mogę temu zaradzić?

dodam, iż odwiedziłam już wielu dermatologów, lecz niestety w żadnym przypadku nie otrzymałam odpowiedniej pomocy
demesis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 18:29   #19
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez CZARNA1979 Pokaż wiadomość
Mam na buzi sporo prosaczków tzw. kaszaków
miałam kilka razy mikrodermabrazję ale super efektów po tym nie widziałam tylko portfel coraz cieńszy

czy jest na o jakaś rada ?
Ja polecam peeling ziołowy - na pewno pomoże.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez blackamor Pokaż wiadomość
Mam problem z małymi krostami na czole. Reszta twarzy jest w idealnym stanie. Jest jakiś preparat, który będę mogła stosować na samo czoło?
Powinnas stosować maseczki np. z zielonej glinki... Ja stosowałam najlepszą maseczke jaka jest i bardzo mi pomogła Bielenda błotna z minerałami, buzia jest po tym rewelacyjna. Kosztuje chyba 4 zł/2szt.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Ula28 Pokaż wiadomość
Witam
Moim problemem są rozstępy. Mam je od 13 roku życia (obecnie mam33 lata). Rozstępy sa wszędzie. Jestem szczupła waga 49 kg (ciągle ta sama od ok. 10 lat). Zdążyłam się przyzyczaić do rozstępów na pupie i biodrach. Ale jakiś czas temu pojawiły mi się na kolanach i ostatnio zauważyłam na czole i policzkach. Wprawdzie te na twarzy są bardzo małe ale cały czas tzn. od ok. 2 tygodni pojawiają się nowe. Prosze mi coś doradzić. Jeszcze jedno pytanie moja skóra na rekach, nogach i ostatnio na brzuchu jest mało elastyczna są na niej ( chyba) maleńke rozstepy takie małe niteczki. Widać je w słońcu. Zastanawiam się czym najlepiej nawilżyć skórę i jakim zabiegom sie poddać żeby poprawić stan skóry.

Kwasy i jeszcze raz kwasy


---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez katrin1 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym prosić o polecenie dobrego preparatu do stosowania na tłustą, łojotokową skórę na codzień pod makijaż. Mam tłustą skórę i wypróbowałam już kilkadziesiąt kremów i preparatów matujących, tanich i drogich, używam również podkładu matującego, niestety efekty są marne. Może jest jakiś sposób na zmniejszenie wytwarzania sebum, jakiś preparat na który nie trafiłam a który Pani Doktor mogłaby polecić. Muszę mieć lekki makijaż w pracy, ale po 2-3 godzinach pracy przed monitorem świecę się jak żarówka. Dodam, że mam 33 lata, trądzik męczy mnie od dobrych 15 lat, ale wypryski pojawiaja się tylko na brodzie, mój trądzik ma prawdopodobnie podłoże hormonalne, bo będąc w ciąży skóra była ładna, ok. 5 m-cy po porodzie problem powrócił. Stosuję terapię antybiotykową co jakiś czas, jakies smarowidła miejscowo działające, ale właściwie ciągle coś mam na tej nieszczęsnej brodzie. Czy w ogóle jest szansa, że kiedyś na dobre pożegnam się z tym paskudztwem? Może są jakieś nowe metody leczenia skuteczne raz na zawsze a nie doraźne jak pigułki czy antybiotyki. Pozdrawiam.
Ja znalazłam najlepszy krem do cery tłustej:
La Roche-Posay EFFACLAR M Sebo-Regulujący Matujący krem nawilżający (40ml)

Wskazania: skóra tłusta, ze skłonnością do błyszczenia.
Właściwości: Dzień po dniu, stopniowo zmniejsza produkcję sebum, dzięki wyjątkowemu połączeniu:
- Sebum Targeting Technology™, aby dotrzeć do zatkanego pora i oczyścić go z sebum.
- Pidolat cynku, aby zapobiegać przyczynie błyszczeniu się skóry w miejscu jego powstania.
- Witaminy CG i E, aby zapobiec utlenianiu sebum, które zwiększa problemy skóry tłustej.
Lekka emulsja (oil-free) wzbogacona o absorbujące mikrokuleczki, na długo matuje skórę. Nie powoduje powstawania zaskórników.
Testowane dermatologicznie.
Rezultat: Skóra jest idealnie nawilżona, matowa i oczyszczona. Dzień po dniu, pory zwężają się, a skóra odzyskuje równowagę.
Sposób użycia: Nakładać rano i/lub wieczorem na całą twarz. Doskonała baza pod makijaż.
Są dostepne fajne zestawy właśnie z tej seri "M".
Są chyba za 50zł. i jest w tym : ten krem, probka kremu, duzy żel do mycia twarzy, i tonik. Byłam z tego bardzo zadowolona.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
Witam, mam 21 lat, skórę wrażliwą, suchą, skłonną do podrażnień, do tego mam zapalenie atopowe skóry które ujawniło mi się dopiero rok temu, oraz ogólnie jestem alergikiem. Konkretnie chodzi mi o AZS, zaczęło mi się od szyi a teraz mam to na twarzy!! a na szyi nawet spokój, no i na zgięciu jednej ręki ale to mi nie przeszkadza. na twarzy rozeszło mi się to aż na oko i wokól oka, zaczyna mi się robić na drugim, prawie całe czoło, skronie i poliki mi atakuje co mam zrobić? nawet tego umalować nie mogę bo mi to podrażnia albo po jakimś czasie te miejsca mi się odznaczają odstającą suchą skórą yhh, i do tego swędzi strasznie. Prosze o pomoc
Bardzo fajna jest seria AA Cra Wrażliwa - tonik, krem, i cos jeszcze tam mają. Używam to bo mam cere wrażliwą i to bardzo oraz łuszczącą się.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez MorireAmore Pokaż wiadomość
Witam
moje pytanie dotyczy małych krostek na twarzy , przy wyciskaniu wychodzi z tego "biały wężyk" , czy to są zaskórniki ? Jak się tego pozbyć ? pozdrawiam serdecznie
Stosować peelingi gruboziarniste. Maseczki oczyszczające.
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 18:33   #20
demesis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 84
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania


---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------



Stosować peelingi gruboziarniste. Maseczki oczyszczające.[/QUOTE]

w moim wypadku zero długotrwałego efektu
demesis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 23:05   #21
annajoa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam,
Co jakiś czas mam problemy z zaskórnikami po których pozostają mi na kilka tygodni ślady. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Dermatolog przepisała mi następujące leki:
- unidox solutab
-zincas forte
-wit pp
-flucafast
-batrafen

Wydawało mi się, że teraz będzie tylko lepiej. W ciągu 3 dni poschodziły mi wszystkie paskudztwa z twarzy. Niestety, dostałam wysypki na plecach. Nasilała się, dlatego odstawiłam najpierw antybiotyk, a gdy to nie pomogło - pozostałe leki. Coś mnie uczuliło. Tylko co? Możliwe że to od połączenia cynku i antybiotyku-tetracykliny? Na ulotce od cynku przeczytałam, że nie można tego łączyć. Straciłam zaufanie do tej dermatolog, bo jak mogła mi przepisać leki których nie można brać jednocześnie. Od dwóch dni nie biorę przepisanych leków. Na wysypkę od dwóch dni biorę alertec i wapno, ale jeszcze się jej nie pozbyłam.
Czy za kilka dni (gdy wysypka zejdzie) mogę wrócić do przepisanych leków i zrezygnować tylko z cynku? Czy to ryzykowane?

Nie dość że czekałam miesiąc na prywatną wizytę u dermatologa, wydałam kasę na złe leki, to jeszcze doszedł nowy problem - wysypka.
annajoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 05:49   #22
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

witam,

co stosować żeby pozbyć się przebarwień po zapaleniu mieszków włosowych(całe nogi) oraz jak dbać o skórę żeby się to nie wróciło. dodatkowe pytanie czy klindamycyna moze być składnikiem maści robionych w aptece na zamówienie?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 07:50   #23
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez demesis Pokaż wiadomość
w moim wypadku zero długotrwałego efektu
Gdyby można było osiągnąć efekt długotrwały różnych zabiegów, to splajtowałyby wszystkie gabinety kosmetyczne. Trzeba być systematycznym.
Cytat:
Napisane przez annajoa Pokaż wiadomość
Nie dość że czekałam miesiąc na prywatną wizytę u dermatologa, wydałam kasę na złe leki, to jeszcze doszedł nowy problem - wysypka.
Odstaw wszelkie maści i stosuj kosmetyki z kwasami - przejrzyj dział Biochemia.
Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
co stosować żeby pozbyć się przebarwień po zapaleniu mieszków włosowych(całe nogi) oraz jak dbać o skórę żeby się to nie wróciło. dodatkowe pytanie czy klindamycyna moze być składnikiem maści robionych w aptece na zamówienie?
Kwasy - proszę przejrzeć dział Biochemia. Tak, może być składnikiem.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 07:56   #24
Monisia1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam, mam pytanie. Wczoraj poddałam się badaniu skóry twarzy na urządzeniu, które obsługiwała Pani w aptece. Wyniki-nawilżenie-bardzo poniżej normy i tak samo z jędrnością skóry, natłuszczenie - bardzo powyżej normy, koloryt skóry i wpływ na czynniki atmosferyczne - w normie. Zawsze wiedziałam, ze mam suchą skórę więc stosowalam kosmetyki do tegoż rodzaju różnych firm, np. bielenda, ziaja, avon. Jednakże co jest przyczyną, mimo, iż używam kosmetykow do suchej skóry tak dużego odwodnienia a przy tym tak dużego natłuszczenia. Czy powinnam przyjmowac jakieś tabletki, np. belissę hydro? Jakie kosmetyki są nawilżające a nie natłuszczające?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Monisia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 08:03   #25
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez Monisia1984 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie. Wczoraj poddałam się badaniu skóry twarzy na urządzeniu, które obsługiwała Pani w aptece.
Cytat:
Czy powinnam przyjmowac jakieś tabletki, np. belissę hydro?
Nie tabletki, tylko dieta. Pij zimnotłoczone oleje (oliwę z oliwek, olej lniany, olej ze skrzypu itp.) - tak jak podane na opakowaniach (przeważnie do 2 łyżek dziennie. Jedz ryby, orzechy itp.
Cytat:
Jakie kosmetyki są nawilżające a nie natłuszczające?
KLIK !
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 08:19   #26
_dr Agnieszka Bliżanowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez dora1974 Pokaż wiadomość
WITAM - bardzo prosze o poradę ,mam 35 lat ,skórę na policzkach naczynkowa ,w strefie T raczej tłusta . wszędzie widać rozszerzone pory na całej buzi . Najgorsze z czym nie moge się uporać to te rozszerzone pory ,czy mozna je jakoś zminimalizować ? Stosując podkład widac u mnie na twarzy same dziury ,strasznie sie z tym czuję ,czy mozna temu jakoś zaradzic ? czy juz zawsze będę mieć takie dziury na twarzy ? co stosować zeby było ich mniej ? dziekuję i pozdrawiam
Witam,
W tym problemie najlepiej sprawdzą się peelingi. Ja polecam peeling Płynem Jessnera: nie szkodzi naczynkom i świetnie zamyka pory, skóra staje się rozświetlona, wyrównuje się koloryt.



---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ysoyrebelde Pokaż wiadomość
Witam. Mam jedno małe pytanie.
mam 16 lat, nigdy nie miałam trądziku ani żadnych krostek.
każdy mówi , że cerę odziedziczyłam po mamie.
moje koleżanki mają problemy z trądzikiem, a ja nie.
czy jest jeszcze taka możliwość by mi się pojawił ?
boję się , że mogę jeszcze dostać go.
Trądzik młodzieńczy związany jest z okresem dojrzewania i poziomy hormonów płciowych maja tutaj duże znaczenie. Jesli do tej pory nie pojawiły się zmiany to duża szansa ,że się już nie pojawią.
Trądzik może powstać w późniejszym wieku, a nawet już w wieku dorosłym np. około 30 roku życia. Jest on wtedy związany z dietą , kosmetykami ,trybem życia- stres, nadmierne opalanie się.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Witam.
Od stycznia leczyłam sie na grzybicę skóry gładkiej,początkowo Batrafenem przez trzy tygodnie -mało skutecznie,następnie tzn od 11 lutego przez 2 tygodnie brałam Terbisil i smarowałam się Terbidermem oraz Exoderilem przez kolejne 30 dni,po tym czasie wg mojej lekarki jestem wyleczona mimo niewielkich zmian przebarwieniowych ,które ponoć mają zniknąć z czasem.I właśnie po skończeniu leczenia 3 dni temu pojawiły się coś jakby drobne zmiany wybroczynowe .Czy możliwe jest że to nawrót choroby?
I drugie pytanie czy Terbisil ma wpływ na cykl miesiączkowy ?
Przykro mi, ale mimo dokładnego opisu leczenia do postawienia diagnozy musiałabym zobaczyć zmiany. Krwawe wybroczyny , nie są objawem grzybicy. Lekarz , który Panią zbada będzie w stanie postawić rozpoznanie i zaproponować leczenie.
Preparat ten stosowany jednocześnie z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi może wywoływać zaburzenia menstruacyjne (krwawienia międzymiesiączkowe, nieregularne cykle).

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Czy można stosować kremy Vichy AQUALIA ANTIOX i
Vichy AQUALIA ANTIOX Sztyft pod oczy w czasie ciąży?
Tak, Krem Vichy AQUALIA ANTIOX jest bezpieczny i może być stosowany w czasie ciąży. Substancje aktywne to : witamina C ,witamina E i polifenole z cytrusów- silne antyoksydanty, chroniące nasze komórki przed wolnymi rodnikami. Okres ciaży to nie zawsze łatwy czas, dlatego dodatkowa „pomoc” antyoksydantów bardzo się przyda J

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Olenstwo92 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 18 lat. Chciałam się dowiedzieć jak mogę się pozbyć plam na skórze po trądziku. Czy krem Acne-derm poradzi sabie z tym problemem? Obecnie go używam i widze lekką poprawe tzn. narazie zahamował postawianie trądziku, ale plamy nie zniknęły. Stosuje go dopiera od niecałych 2 tygodni, więc wiem, że na efekt jeszcze za wcześnie, ale czy warto go używać, pomoże?
Proszę o rade,
Pozdrawiam
Zmiany zapalne po trądziku potrafią się utrzymywać nawet kilka miesięcy. Acne-Derm trzeba stosować 2-3 miesiące, jako zabezpieczenie przed nawrotem zmian trądzikowych. Jeśli po tym czasie plamy nadal będą się utrzymywały należałoby pomyśleć o serii peeligów w gabinecie lekarskim.

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez CZARNA1979 Pokaż wiadomość
Mam na buzi sporo prosaczków tzw. kaszaków
miałam kilka razy mikrodermabrazję ale super efektów po tym nie widziałam tylko portfel coraz cieńszy

czy jest na o jakaś rada ?
Mikrodermabrazja nie usunie prosaków. Małe ,drobne może usunąć kosmetyczka mechanicznie, przekłuwając każdy z nich,. Można je tez usunąć laserem lub elektrokoagulacją.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez famfulka Pokaż wiadomość
Witam,
Moim problemem jest ciągły trądzik, generalnie pryszcze obsypują mnie jakiś tydzień przed miesiączką, ale zanim to wszystko poschodzi to pojawiają się nowe także rzadko mogę się cieszyć czyściutką skórą twarzy, dodam, że mam bardzo suchą skórę. Znajoma poleciła mi, żeby spróbować sudocremu i nawet czytałam o tym na forum, że rzeczywiście to pomaga i do tego nie wysusza dodatkowo skóry, co Pani dr o tym sądzi?
Sudokrem wysusza skórę co w pani przypadku nie jest najbardziej wskazane , nie daje wielkiej szansy na wygraną z trądzikiem. Zmiany trądzikowe występujące ściśle przed miesiączka wskazuję na silna zależność od hormonów, należałoby rozważyć wizytę u ginekologa i zbadanie poziomu hormonów płciowych. Przydałaby się tez ocena dermatologa, który zaleciłby leczenie zewnętrzne ( odpowiednie maści, kremy) ew zabiegi ( peeling , IPL, hydroabrazja) lub leczenie farmakologiczne -leczenie wewnętrzne. Podsumowując Sudokrem na trądzik – to za mało, nie likwiduje przyczyny zmian.

I drugi problem, to popękane palce mojego narzeczonego, wiecznie skóra schodzi mu z palców i bardzo brzydko pęka, próbuje coś z tym robić, ale bezskutecznie, ciągle smaruje dłonie jakimiś kremami, maściami, ale jak narazie żaden lekarz mu nie doradził nic co by było naprawdę skuteczne, nie wiem czy to jakaś alergia, czy może grzybica, dodam, że jest on alergikiem na bardzo wiele rzeczy.

Trudno diagnozować, bez wywiadu i obejrzenia zmian. Najbardziej prawdopodobna przyczyna to kontaktowe zapalenie skóry. Przydałaby się diagnostyka w tym kierunku, czyli wykonanie testów płatkowych I wtedy dobór odpowiedniego preparatu zarówno leczniczego jak i pielęgnacyjnego.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez blackamor Pokaż wiadomość
Mam problem z małymi krostami na czole. Reszta twarzy jest w idealnym stanie. Jest jakiś preparat, który będę mogła stosować na samo czoło?
Spróbuj Skinoren jest bezpieczny, na początku może spowodować lekkie zaczerwienie i złuszczanie. Jeśli nie pomoże – wizyta u dermatologa J

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Cytat:
Napisane przez katrin1 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym prosić o polecenie dobrego preparatu do stosowania na tłustą, łojotokową skórę na codzień pod makijaż. Mam tłustą skórę i wypróbowałam już kilkadziesiąt kremów i preparatów matujących, tanich i drogich, używam również podkładu matującego, niestety efekty są marne. Może jest jakiś sposób na zmniejszenie wytwarzania sebum, jakiś preparat na który nie trafiłam a który Pani Doktor mogłaby polecić. Muszę mieć lekki makijaż w pracy, ale po 2-3 godzinach pracy przed monitorem świecę się jak żarówka. Dodam, że mam 33 lata, trądzik męczy mnie od dobrych 15 lat, ale wypryski pojawiaja się tylko na brodzie, mój trądzik ma prawdopodobnie podłoże hormonalne, bo będąc w ciąży skóra była ładna, ok. 5 m-cy po porodzie problem powrócił. Stosuję terapię antybiotykową co jakiś czas, jakies smarowidła miejscowo działające, ale właściwie ciągle coś mam na tej nieszczęsnej brodzie. Czy w ogóle jest szansa, że kiedyś na dobre pożegnam się z tym paskudztwem? Może są jakieś nowe metody leczenia skuteczne raz na zawsze a nie doraźne jak pigułki czy antybiotyki. Pozdrawiam.
Droga Karin1,
z Pani opisu wynika, ze należałoby jednak rozpocząć od wizyty u dermatologa, który po dokładnej diagnostyce skóry zaleciłby serię odpowiednich peelingów, terapię IPL, i potem podtrzymująco leczenie „smarowidłami”, na poczatek preparatami na recepte a wspomagająco na koniec dermoksmetykami ( np Skinoren, Diacneal). Można by także pomyśleć o leczeniu izotretinoiną, która jest bardzo skutecznym preparatem. Za wzmożony łojotok odpowiadają hormony, stres, czy źle dobrane kosmetyki. Zazwyczaj leczenie tego problemu jest długotrwałe, ale systematyczność przynosi rezultaty.
__________________
Agnieszka Bliżanowska, doktor dermatologii ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1996, tutaj także uzyskała I i II stopień specjalizacji z dermatologii i wenerologii.

Od ponad dziesięciu lat aktywnie zajmuje się problemami dermatologii estetycznej. Specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry, nowoczesnej terapii trądziku i leczeniu łysienia.

Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu dermatologii. Przez sześć lat prowadziła badania kliniczne we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Utrechcie.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje – uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach, zjazdach i warsztatach, co potwierdzają dziesiątki certyfikatów. Prowadzi szkolenia dla lekarzy zastosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy w medycynie estetycznej

Pomysłodawczyni i założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu.

Edytowane przez _dr Agnieszka Bliżanowska
Czas edycji: 2010-03-18 o 08:25
_dr Agnieszka Bliżanowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 09:02   #27
CZARNA1979
Raczkowanie
 
Avatar CZARNA1979
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mzowieckie
Wiadomości: 312
Question Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

[QUOTE=rozowaagus8888;1795 4747]Ja polecam peeling ziołowy - na pewno pomoże.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

jakiejś konkretnej firmy ?
CZARNA1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 11:58   #28
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam serdecznie.


Mam 23 lata.
Nigdy nie miałam specjalnego problemy z trądzikiem. W wieku dojrzewania miewałam jedynie krostki w strefie T, natomiast policzki pozostawały gładkie.

Skórę mam bardzo grubą, przetłuszczającą się, nie nam skłonności do uczuleń.

Od jakiegoś miesiąca zaczęły pojawiać się u mnie na policzkach pryszcze (?), których nie da się wycisnąć - są jakby pod skórą. Krostki pojawiają się tylko na policzkach. Niektóre są grube, duże i utrzymują się bardzo długo. Inne (w okolicach ust) są skupione w "kolonie" i łatwe do wyciśnięcia.

Nie zmieniałam ostatnio kosmetyków, nie kombinowałam z hormonami. Nie mam pojęcia co może być przyczyną pogorszenia stanu cery.

Do pielęgnacji używam żelu La Roche Posay Effaclar, toniku Yves Rocher Sebo Specyfic i kremu na dzień z tej samej serii, na noc smaruję się nawilżającym kremem Yves Rocher Hydra Specyfic.
Twarz myję dwa razy dziennie, czasem stosuję peeling, maseczki.

Co może być przyczyną takiego pogorszenia cery?

Czy tego typu trądzik wymaga konsultacji z lekarzem dermatologiem?

Czy może mogę jeszcze próbować ratować się kosmetykami?


Dodam tylko, że dwa pryszcze na policzkach rozdrapałam i pozostały po nich ciemne ślady. Zapewne będę miała blizny.

Czy może Pani polecić jakiś specyfik na świeże blizny potrądzikowe?


Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Dodam jeszcze, że się nie opalam, stosuję dietę opartą na warzywach, białku, małej ilości węglowodanów, piję duże ilości wody mineralnej i zielonej herbaty. Prowadzę aktywny tryb życia.
Staram się często zmieniać ręcznik i poduszki, żeby nie rozsiewać bakterii.

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Może spróbować kurację maścią Acne Derm?
Kiedyś ją stosowałam i bardzo mi służyła.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 12:19   #29
karakon
Przyczajenie
 
Avatar karakon
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 24
GG do karakon Send a message via Skype™ to karakon
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam,
Bardzo proszę o konsultację.Mam 29 lat i od ok.3 lat borykam się z trądzikiem. Zaczęło się od problemów na twarzy:robiły mi się takie bolące, swędzące, podskórne grudki (gulki), z których nie dawało się nic wycisnąć...Taka gulka "siedzi" na twarzy ok 2 tygodnie, aż się zmniejszy i wchłonie, aczkolwiek zostają po niej lekkie przebarwienia. Takie gulki robią się przede wszystkim w okolicach kości żuchwowej, skroniach, czasem na policzku. W momencie kiedy się to zaczęło, lekarz dermatolog zalecił kurację tetralysalem + plus differinem i jeszcze czymś do smarowania, ale w tej chwili nie pamiętam co to było. Tetralysal przyjmowałam ok 2 miesięcy, potem nie kontynuowałam, ale że problem raczej się nie zmniejszył, lekarz stwierdził ,że kuracja trwała za krótko, znowu zaczęłam brać tetralysal, ale znowu ze znikomym skutkiem. Wiec zaprzestałam stosowania tego leku, jakoś że nie lubię "szprycować' się antybiotykami...Poza tym bolał mnie brzuch i było mi niedobrze...Zatem problem z grudkami na twarzy mam do tej pory. Do tego doszedł problem z plecami i dekoltem. Na dekolcie mam mnóstwo malutkich , czerwonych krosteczek; na plecach podobnie+ od czasu do czasu jakieś bolące, duże wykwity. Latem mam jeszcze gorzej:cała twarz, plecy i dekolt zasypane krostkami. Przez ten czas (od kuracji tetralysalem)właściwie nic nie stosowałam, poza tormentiolem, który ciągle mam przy sobie i kiedy tylko mogę, smaruję nim grudki na twarzy, a czasem cieniutką warstwę na całą twarz na noc (tak mi poradziła kosmetyczka). Próbowałam diety oczyszczającej (również za sugestią kosmetyczki0 ale nie dała żadnego efektu; chociaż na co dzień zdrowo się odżywiam, pije dużo wody i uprawiam sport) mikrodermabrazję na twarz, i dwa zabiegi-peelingi na bazie kwasu glikolowego (tylko dwa, bo jeden dermatolog mi je zalecił, twierdząc, że mam bardzo zapchane pory i to jest przyczyna tych grudek; z kolei inny stwierdził, że to nic nie da i przyczyna tkwi wewnątrz i może trzeba się zdecydować na kuracją jakimś izotekiem albo roaccutanem...) Zatem udałam się do trzeciego lekarza, który również nie wykluczył leczenia tym specyfikiem. Dostałam skierowanie na badania: profil hormonalny + próby wątrobowe, ale mimo wszystko myślę, ze bez względu na wyniki, nie zdecyduję się na leczenie takim lekiem. Skutki uboczne są masakryczne i mnie przerażają. W tej chwili mam przepisane: Unidox, Clindcna, Brevoxyl. Kurację dopiero zaczęłam, więc o efektach nie mogę jeszcze nic powiedzieć. Stosuje jeszcze antybakteryjny żel pod prysznic Pharmaceris i wydaje mi się że pomaga....Zmiany nie sa takie "zaognione" (bo mam tendencje do rozdrapywania krostek na plecach).
Moje pytanie w związku z tą historią brzmi: czy rzeczywiście, jeżeli stosowane w tej chwili leki nie pomogą, jedynym ratunkiem okaże sie roacoutan lub inny podobny lek?
Czy nie można zrobić jakichś innych badań, jaka bakteria powoduje te zmiany (lekarz stwierdził , ze mój organizm ma zdolność do wytwarzania tej bakterii i stad ten długotrwały problem).?
Poza tym, czy mogę skorzystać z jakichś zabiegów na dekolt i plecy (peeling, mikrodermabrazja), czy to nic nie da i tylko niepotrzebnie wydam pieniądze?

Dodam jeszcze, że ok 2 lata temu odstawiłam pigułki antykoncepcyjne (logest), ale nie wiąże problemów ze skórą z odstawieniem pigułek, bo po ponownym ich braniu problem nie zniknął. Cykle do tej pory miałam bardzo regularne (z wyjątkiem ostatniego- wydłużył się o kilka dni).
Będę bardzo, bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
Karolina
P.s. czy np nie pomogłyby mi jakies suplementy diety, typu Inneov Niedoskonałosci Skóry itp.

I jeszcze pytanie dot. blizny po usunięciu pieprzyka. Czym mogę smarować bliznę, która jest czerwona i lekko zgrubiała...chyba to jest bliznowiec. Smarowałam cepanem, a teraz stosuję serum na blizne kupione w sklepie internetowym, opis tego serum znajduje sie tutaj : http://www.biochemiaurody.com/sklep/...-antiscar.html

Edytowane przez karakon
Czas edycji: 2010-03-18 o 12:36
karakon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 12:47   #30
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

witam u mojej 5 letniej córki stwierdzono zmiany grzybiczne na głowie,są to takie strupy które córka niestety drapie i skóra jest zaczerwieniona a zmiany robią się krwawe, lekarz zapisał szampon ZOXIN oraz roztwór do smarowania DERMOVATE
moje pytanie skąd ta grzybica się bierze czy starsza córka lub ja możemy się tym zarazić np przez wspólny grzebień
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.