Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-09, 16:58   #301
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
A może po prostu skończmy oceniać ludzi przez pryzmat ich życia seksualnego, a najlepiej się nim nie ekscytujmy?
Połowa Wizażu nie miałaby o czym pisać.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 17:29   #302
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
czyli jak kobieta nie będzie chciała poddać się aborcji, bo boi się konsekwencji psychicznych i fizycznych, to facet mógłby wymigać się od alimentów? a to ciekawe.
Właśnie. Dążę do tego, że każde rozwiązanie ma złe strony.

Na pewno są faceci którzy nie chcieli by ich partnerka popełniała aborcję i byliby skłonni wychować to dziecko. Ale nikt ich nie pyta o zdanie. Nie było przecież tak, że kobieta Sobie wstrzeliła to dziecko z palca

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez dmuchawcelatawce Pokaż wiadomość
Nie masz pewnej świadomości językowej i kulturowej. Niektóre wyrażenia w języku oraz symbole są opresyjne dla kobiet. Oczywiście mamy ważniejsze obecnie sprawy na głowie niż odczarowanie pewnych symboli czy wyrażeń bo ktoś tu zgłasza ustawę, która jest pogwałceniem praw człowieka. Na głowie jest faktycznie walka, ale nie można zapomnieć o sprawach kulturowych czy edukacyjnych, które też są ważne. Ma prawo nie podobać się, że język jest bardziej opresyjny dla kobiet. Co nie zmienia faktu, że unikanie wielu i przypadkowych kontaktów seksualnych jest bezpieczniejsze dla zdrowia obu płci.
Facet będący obiektem przemocy psychicznej czy fizycznej albo zdradzany będzie wyszydzany, uważany za niemęskiego. Natomiast zdradzaną kobietę poklepią po plecach i powiedzą "a to sâ˜☠â˜☠â˜☠â˜☠****", gdyby kobieta przyłapała męża w łóżku z żoną i wpieprzyła im wałkiem to facet który by założył jej sprawę zostałby wyśmiany. Natomiast w odwrotnej sprawie pewnie by go zapuszkowali.


Tak samo mężczyzna kiedy toczy się walka o dzieci również stoi na znacznie gorszej pozycji. Ale to dlatego, że to częściej kobiety zajmują się dziećmi a mężczyźni częściej znęcają się nad rodziną więc sąd przyznający opiekę rodzicielską matce prędzej przekaże je w dobre ręce niż gdyby je oddawał w ręce ojców.
Zawsze miałem wrażenie, że przeszłość seksualna partnera sprawia większą trudność mężczyznom niż kobietom więc to prędzej kobieta dostanie łatkę puszczalskiej ponieważ przeszłość seksualna faceta kobietom aż tak nie przeszkadza. Dla mnie to są po prostu naleciałości z czasów sprzed setek tysięcy lat.
W pewnych sytuacjach jest to po prostu walka z wiatrakami, być może rozwiążą się one same za wiele tysięcy lat.



Być może mam rację, być może się mylę. Nie dowiemy się a nawet nie bardzo mnie to obchodzi.
Natomiast obchodzi mnie skąd rząd weźmie na 500 + dla menelstwa na alko i kryształ. Przecież baryłka ropy taka tania więc i paliwa są relatywnie tanie. Ktoś by to zauważył teraz kiedy walczy się ustawą nad którą cały czas trwają pracę i która wpłynie na życie setki ludzi ? Ciekawe czy Ci sami teraz protestujący wyjdą gdy przyjdzie zwiększenie podatków które wpłynie na CAŁY KRAJ czyli niemal 40 milionów, ale co kogo będzie obchodzić, że kiedy zdrożeje paliwo to zdrożeje wiele innych rzeczy oraz wielu ludzi straci pracę.
Wcale się nie dziwię, że paliwo nie tanieje proporcjonalnie z ceną baryłki bo zaraz by podnieśli podatek na nie o 50 procent.

Obchodzi mnie to, że na wiosnę fala znów się zacznie a nasz rząd na szczęście nie chcę tych nielegalnych imigrantów ale czy będzie na tyle mądry by wznieść mur gdyby się okazało, że szlak będzie biegł przez Polskę ?

Takie rzeczy są dla mnie ważne, nie to czy ktoś będzie nazywany profesorką a łatwa kobieta puszczalską.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Połowa Wizażu nie miałaby o czym pisać.
Ludzie oceniają ludzi poprzez rzeczy które są dla nich bardziej lub mniej ważne. A życie seksualne, pogląd na politykę, muzyka której słuchamy ma pewien związek z naszym charakterem.

Pewnie nie jedna osoba która chciałaby żeby nie oceniano jej przez pryzmat tego co i z kim robiła weekend sama by oceniała kogoś na podstawie tego co ktoś robił w niedzielę i czy aby nie był w kościele.

Nie jest przypadkiem to, że lubię ludzi którzy później okazują się słuchać podobnej muzyki, podobnych filmów i maja podobny pogląd na życie, również seksualne. A przecież żadna dziewczyna którą poznałem nie miała na czole kartki "Rock, metal, Gra o tron, Charles Bukowski, 1 partner przez 5 lat" (treść karki przykładowa).

Edytowane przez DopplegangerEddarda
Czas edycji: 2016-04-09 o 17:30
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 19:20   #303
Swetru
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 40
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
"..1 partner przez 5 lat" (treść karki przykładowa).
- Przez które pięć lat? - zapytał wujek heniek z rubasznym uśmiechem wychodząc z pokoju swojej siostrzenicy. Pewnie zostanę zjechany ale śmiechłem

Ktoś mi zarzucił tutaj brak wrażliwości odnośnie wyszalenia się. Równie dobrze możesz mieć pretensję że nazywam brudasem osobę która od tygodnia z lenistwa nie brała prysznica. Ten fakt tak samo ostudziłby mój zapał wobec takiej pani jak pikantne opowieści z klubowej toalety z jej udziałem.
Swetru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 19:25   #304
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Swoją drogą, jakby ktoś Was straszył syndromem poaborcyjnym czy używał go jako argumentu przeciwko aborcji, to polecam ten tekst. Na podstawie fachowej literatury i badań naukowych.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 19:40   #305
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość

Facet będący obiektem przemocy psychicznej czy fizycznej albo zdradzany będzie wyszydzany, uważany za niemęskiego. Natomiast zdradzaną kobietę poklepią po plecach i powiedzą "a to sâ˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â ˜â˜☠****", gdyby kobieta przyłapała męża w łóżku z żoną i wpieprzyła im wałkiem to facet który by założył jej sprawę zostałby wyśmiany. Natomiast w odwrotnej sprawie pewnie by go zapuszkowali.



Zawsze miałem wrażenie, że przeszłość seksualna partnera sprawia większą trudność mężczyznom niż kobietom więc to prędzej kobieta dostanie łatkę puszczalskiej ponieważ przeszłość seksualna faceta kobietom aż tak nie przeszkadza. Dla mnie to są po prostu naleciałości z czasów sprzed setek tysięcy lat.
W pewnych sytuacjach jest to po prostu walka z wiatrakami, być może rozwiążą się one same za wiele tysięcy lat.
Nie pisałam o życiu, bo terror czy też znęcanie nie ma wpływu na tyle dużego na sprawę terminacji ciąży, której dotyczy ten wątek (chyba, że terroru związanego z przymuszaniem do seksu). Język za to ma wiele wspólnego ze sprawą. Strony "pro-life" posługują się bardzo specyficznym językiem, podają kłamliwe informacje (dziś nie przeprowadza się tego zabiegu w sposób podawany przez nich na stronach tylko w sposób całkowicie humanitarny), grają na emocjach niezorientowanego widza - przyrównując ten zabieg do holocaustu itp. Sposób w jaki mówi się o tym od lat warunkuje to ile jest zwolenników zaostrzenia tej ustawy. Osoby te są zupełnie ślepe na to, że terminacja ciąży jest też zabiegiem ratującym życie w niektórych wypadkach czy sprawiających, że dziecko z wadami nie będzie cierpieć przez kilka dni do śmierci. Są to osoby zmanipulowane, a sposobem do ich zmanipulowania w dużej mierze był język.

Piszesz o naleciałości sprzed paru tysięcy lat - właśnie o to mi chodziło o opresyjności języka. Język i kultura zapisuje pewne rzeczy w naszej podświadomości. Mężczyzn interesuje bardziej aspekt ilości facetów przed nimi bo wpaja im się, że kobieta bez "wianka" jest mniej warta. Osobiście wiem, że są i kobiety i mężczyźni interesujący się ilością partnerów partnera/ki i zazdrosnymi o figle z eks, ale zazwyczaj ma to po prostu związek z kompleksami tej osoby. Bo przecież naturalnym faktem jest, że osoba po 20/30/40 ma za sobą jakiś partnerów/ki i związki za sobą.

Edytowane przez d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Czas edycji: 2016-04-09 o 19:47
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 20:02   #306
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru;58684766[B
]- Przez które pięć lat? - zapytał wujek heniek z rubasznym uśmiechem wychodząc z pokoju swojej siostrzenicy. Pe[/B]wnie zostanę zjechany ale śmiechłem

Ktoś mi zarzucił tutaj brak wrażliwości odnośnie wyszalenia się. Równie dobrze możesz mieć pretensję że nazywam brudasem osobę która od tygodnia z lenistwa nie brała prysznica. Ten fakt tak samo ostudziłby mój zapał wobec takiej pani jak pikantne opowieści z klubowej toalety z jej udziałem.
co masz na myśli? Bo nie zrozumiałam o co chodzi?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 20:19   #307
Swetru
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 40
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez dmuchawcelatawce Pokaż wiadomość
Piszesz o naleciałości sprzed paru tysięcy lat - właśnie o to mi chodziło o opresyjności języka. Język i kultura zapisuje pewne rzeczy w naszej podświadomości. Mężczyzn interesuje bardziej aspekt ilości facetów przed nimi bo wpaja im się, że kobieta bez "wianka" jest mniej warta. Osobiście wiem, że są i kobiety i mężczyźni interesujący się ilością partnerów partnera/ki i zazdrosnymi o figle z eks, ale zazwyczaj ma to po prostu związek z kompleksami tej osoby. Bo przecież naturalnym faktem jest, że osoba po 20/30/40 ma za sobą jakiś partnerów/ki i związki za sobą.
1) Wpaja im się* czy po prostu przyjmują jedną z dwóch narracji (drugą jest ta nowoczerska o kompleksach)?
2) To niekoniecznie są kompleksy, czasem naturalna obawa czy osoba do tej pory rozwiązła będzie zdolna nagle zmienić tryb życia na monogamiczny.
3) Sama manipulujesz językiem, użyłaś zwrotu "kobieta bez wianka jest mniej warta" co brzmi jakby mężczyźni traktowali je z założenia przedmiotowo. Ja zamiast " mniej warta" użyłbym zwrotu "mniej pewna".
Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Swoją drogą, jakby ktoś Was straszył syndromem poaborcyjnym czy używał go jako argumentu przeciwko aborcji, to polecam ten tekst. Na podstawie fachowej literatury i badań naukowych.
Syndrom poaborcyjny istnieje w zależności od stosunku kobiety do zabiegu.

Gosiaczku - mój post nr. 275 i odpowiedź na niego użytkownika Leszy nr. 298. A żart jak żart, bywają gorsze ;P

Edytowane przez Swetru
Czas edycji: 2016-04-09 o 20:24 Powód: odpowiedź kolejnemu użytkownikowi
Swetru jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 20:25   #308
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
Ktoś mi zarzucił tutaj brak wrażliwości odnośnie wyszalenia się. Równie dobrze możesz mieć pretensję że nazywam brudasem osobę która od tygodnia z lenistwa nie brała prysznica. Ten fakt tak samo ostudziłby mój zapał wobec takiej pani jak pikantne opowieści z klubowej toalety z jej udziałem.
czy tylko ja mam wrażenie, że laski regularnie ru*chające się w kiblach klubowych i będące z tego dumne istnieją jedynie w głowach wizażanków?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 20:39   #309
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
czy tylko ja mam wrażenie, że laski regularnie ru*chające się w kiblach klubowych i będące z tego dumne istnieją jedynie w głowach wizażanków?
No, fajnie by było
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 20:46   #310
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
1) Wpaja im się* czy po prostu przyjmują jedną z dwóch narracji (drugą jest ta nowoczerska o kompleksach)?
2) To niekoniecznie są kompleksy, czasem naturalna obawa czy osoba do tej pory rozwiązła będzie zdolna nagle zmienić tryb życia na monogamiczny.
3) Sama manipulujesz językiem, użyłaś zwrotu "kobieta bez wianka jest mniej warta" co brzmi jakby mężczyźni traktowali je z założenia przedmiotowo. Ja zamiast " mniej warta" użyłbym zwrotu "mniej pewna".
1)Nie wiem czy jest taka koncepcja jak to nazwałeś "nowoczesna" o kompleksach. Ja dla mojego eks nie byłam pierwszą partnerką, on dla mnie był pierwszym i nigdy mnie jego eks nie interesowała/ły. Znam kobiety, które dopytywały o wcześniejsze partnerki i porównywały się z nimi czy są dość dobre - dlatego uformowałam taką opinię, że może mieć coś to wspólnego z kompleksami, poczuciem niezadowolenia z siebie.
2) Jeśli z kimś jesteś to jesteś pewien tej osoby o ile nie daje Ci powodów myśleć inaczej. Osobiście nie chciałabym żeby partner mi się opowiadał ze swoich wcześniejszych partnerek. Co więcej przez pięć lat byłam w związku, więc raczej jestem tą osobą co do której monogamii można być pewnym. Mimo wszystko jestem też pewna, że jak zacznę z kimś się umawiać nie będę opowiadać tej osobie o moim wcześniejszym życiu intymnym i swoje poczucie zaufania do mnie będzie musiał zbudować w normalny sposób.
3) Słowo wianek kojarzy się z dziewictwem i nie ma tu żadnej mojej manipulacji. Znajdź mi słowo sławiące męską wstrzemięźliwość.

Edytowane przez d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Czas edycji: 2016-04-09 o 20:55
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 20:49   #311
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
czy tylko ja mam wrażenie, że laski regularnie ru*chające się w kiblach klubowych i będące z tego dumne istnieją jedynie w głowach wizażanków?
nie, one są w wielu głowach
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 22:18   #312
Swetru
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 40
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

No uczepiłyście się tej toalety jakby nie było oczywistym albo chociaż domniemanym że to typowe ubarwienie
Swetru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 22:21   #313
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
No uczepiłyście się tej toalety jakby nie było oczywistym albo chociaż domniemanym że to typowe ubarwienie
To bez znaczenia.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 22:25   #314
Swetru
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 40
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez dmuchawcelatawce Pokaż wiadomość
1)Nie wiem czy jest taka koncepcja jak to nazwałeś "nowoczesna" o kompleksach. Ja dla mojego eks nie byłam pierwszą partnerką, on dla mnie był pierwszym i nigdy mnie jego eks nie interesowała/ły. Znam kobiety, które dopytywały o wcześniejsze partnerki i porównywały się z nimi czy są dość dobre - dlatego uformowałam taką opinię, że może mieć coś to wspólnego z kompleksami, poczuciem niezadowolenia z siebie.
2) Jeśli z kimś jesteś to jesteś pewien tej osoby o ile nie daje Ci powodów myśleć inaczej. Osobiście nie chciałabym żeby partner mi się opowiadał ze swoich wcześniejszych partnerek. Co więcej przez pięć lat byłam w związku, więc raczej jestem tą osobą co do której monogamii można być pewnym. Mimo wszystko jestem też pewna, że jak zacznę z kimś się umawiać nie będę opowiadać tej osobie o moim wcześniejszym życiu intymnym i swoje poczucie zaufania do mnie będzie musiał zbudować w normalny sposób.
3) Słowo wianek kojarzy się z dziewictwem i nie ma tu żadnej mojej manipulacji. Znajdź mi słowo sławiące męską wstrzemięźliwość.
1) Jest nowoczesna bo dawniej takie wymogi były oczywiste i nie tłumaczyło się ich kompleksami.
2) Mogę być tak samo pewien dziewicy poznanej na oazie jak i nawróconej prostytutki ale prawdopodobieństwo wytrwania w nowym modelu jest inne.
3) Ale przecież wiesz że nie uczepiłem się wianka ale "niższej wartości". Takiego słowa nie ma czyli w domyśle mężczyźni jako ogół są hipokrytami. No cóż, mogę tylko obiecać że ja nie ^^
Swetru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 22:31   #315
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
No uczepiłyście się tej toalety jakby nie było oczywistym albo chociaż domniemanym że to typowe ubarwienie
Toaleta czy nie - przygodny seks to sprawa tylko tej konkretnej dwójki osób. I jego ewentualne konsekwencje.

Nie jest tak, jak napisała favianna, że jesteś wrażliwy i inteligentny, bo uznałeś że faceci też się "szmacą".
Inteligentna osoba nie wchodzi z buciorami w życie osobiste obcych ludzi.
Jak najbardziej można z kimś nie utrzymywać znajomości z takiego powodu, jednak pejoratywne, publiczne określanie kogoś tylko za inny tryb życia jest co najmniej niekulturalne.

Ja np. nie pochwalam przygodnego seksu w klubach (tak kahoko_hino, są takie przypadki ), jednak to nie moja sprawa i nie mi oceniać takie zachowanie, czy też nim pogardzać.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 22:43   #316
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
1) Jest nowoczesna bo dawniej takie wymogi były oczywiste i nie tłumaczyło się ich kompleksami.
2) Mogę być tak samo pewien dziewicy poznanej na oazie jak i nawróconej prostytutki ale prawdopodobieństwo wytrwania w nowym modelu jest inne.
3) Ale przecież wiesz że nie uczepiłem się wianka ale "niższej wartości". Takiego słowa nie ma czyli w domyśle mężczyźni jako ogół są hipokrytami. No cóż, mogę tylko obiecać że ja nie ^^
Nie dość, że mam wrażenie, że każde z nas pisze o czymś innym to już odbiegliśmy zupełnie od tego, że tematem nie jest niczyje życie seksualne a zabieg terminacji ciąży. Osobiście nie interesuje mnie Twoje życie intymne oraz to czy jesteś hipokrytą czy nie. Twoja sprawa. Proponuje wrócić do tematu dyskusji czyli aborcji, a nie życia prywatnego i Twoich preferencji.
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 23:03   #317
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Nie jest tak, jak napisała favianna, że jesteś wrażliwy i inteligentny, bo uznałeś że faceci też się "szmacą".
Jezus Maria.
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 23:26   #318
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Jezus Maria.
I Matka Boska Zawsze-Nie-W-Klubowej-Toalecie.

W temacie:
Jakbyście zareagowały, gdyby dano pełne prawo do aborcji na życzenie? Przez pełne rozumiem dwie opcje:
- do momentu, kiedy dziecko przeżyje poza organizmem matki;
- do momentu porodu.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 23:52   #319
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
I Matka Boska Zawsze-Nie-W-Klubowej-Toalecie.

W temacie:
Jakbyście zareagowały, gdyby dano pełne prawo do aborcji na życzenie? Przez pełne rozumiem dwie opcje:
- do momentu, kiedy dziecko przeżyje poza organizmem matki;
- do momentu porodu.
Bardziej prawdopodobne do 12 t.c. Bardzo by mnie to ucieszyło, że w razie czego nie muszę nigdzie wyjeżdżać. Ale nie łudźmy się, polskie społeczeństwo nie jest na taką zmianę gotowe. Za mało edukacji, za dużo indoktrynacji. Pewnie byłyby wieczne protesty pod klinikami, a może nawet zabójstwa lekarzy jak w USA.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-10, 00:00   #320
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Uważam, że powinno być określone do którego tygodnia ciąży można ją przerwać. Osobiście jestem zwolenniczką złagodzenia obecnego "kompromisu" przy jednoczesnym zwiększeniu świadomości i edukowaniu na temat antykoncepcji. Decyzja o aborcji jak sądzę zawsze jest decyzją trudną i te osoby, które po rozważeniu wszystkich za i przeciw decydują się na nią i tak ją wykonają tylko co najwyżej z narażeniem własnego życia. Zakazy i ograniczenia nie mają wpływu na ilość przeprowadzanych tego typu zabiegów, jedynie na jakość i bezpieczeństwo ich przeprowadzania.

Edytowane przez d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Czas edycji: 2016-04-10 o 00:03
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 00:09   #321
201607040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7 272
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
W temacie:
Jakbyście zareagowały, gdyby dano pełne prawo do aborcji na życzenie? Przez pełne rozumiem dwie opcje:
- do momentu, kiedy dziecko przeżyje poza organizmem matki;
- do momentu porodu.
Na tak zadane pytanie nasuwa się rzeczowa odpowiedź klasy "obudziłabym się, bo to na 100% byłby sen".
201607040950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 01:57   #322
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
I Matka Boska Zawsze-Nie-W-Klubowej-Toalecie.

W temacie:
Jakbyście zareagowały, gdyby dano pełne prawo do aborcji na życzenie? Przez pełne rozumiem dwie opcje:
- do momentu, kiedy dziecko przeżyje poza organizmem matki;
- do momentu porodu.
Poza odpowiedzią wyżej, która jest najbardziej prawdziwa, coś w stylu:
1. "O spoko, tak powinno być, w końcu to pewna granica między jednością, a niezależnymi bytami".
2. "Jestem w stanie zrozumieć pewne sytuacje, zatem i długie zwlekanie, czy zmianę sytuacji/życia danej kobiety. Do dnia porodu byt ten tak czy siak nie posiada osobowości, doświadczeń życiowych, zależności w społeczeństwie, wspomnień (w większości pasowałoby mi angielskie consciousness, ale nie słowo topornie tłumaczące to na polski). Zatem nadal ważniejsza jest dla mnie kobieta. Choć to kontrowersyjna granica, bo raczej mało kto myśli jak ja i większość skupia się na tym, że ten płód jest mocno rozwinięty. Zatem pierwsza granica jest szerzej akceptowana.

A granica rozwoju układu nerwowego, już w ogóle często przechodzi gładko. No o ile ktoś jest za aborcją. Przeciwnika jakieś granice raczej nie zainteresują.
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 05:16   #323
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ale jaka aborcja do momentu porodu? Od 23 tygodnia nie ma poronien tylko przedwczesny poród. Wiec jaka aborcja?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 06:14   #324
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Ja np. nie pochwalam przygodnego seksu w klubach (tak kahoko_hino, są takie przypadki ), jednak to nie moja sprawa i nie mi oceniać takie zachowanie, czy też nim pogardzać.
Oczywiście, że oceniłeś.
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ale jaka aborcja do momentu porodu? Od 23 tygodnia nie ma poronien tylko przedwczesny poród. Wiec jaka aborcja?
Wtedy powinna być dozwolona (i pewnie była) w przypadku zagrożenia życia matki.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 07:09   #325
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Oczywiście ze tak. Tyle że od pewnego etapu ciąży nie ma żadnej aborcji tylko wywołany poród po którym dziecko ma szansę przeżyć albo nie. To nie jest żadna aborcja.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 08:24   #326
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
Gosiaczku - mój post nr. 275 i odpowiedź na niego użytkownika Leszy nr. 298. A żart jak żart, bywają gorsze ;P
nie zrozumiałam tego "żartu" możesz go wytłumaczyć?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 08:49   #327
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
A żart jak żart, bywają gorsze ;P
Rzadko. Wolałabym żebyś jednak nieco podniósł poziom wypowiedzi, bo to było serio serio obrzydliwe.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Jakbyście zareagowały, gdyby dano pełne prawo do aborcji na życzenie? Przez pełne rozumiem dwie opcje:
- do momentu, kiedy dziecko przeżyje poza organizmem matki;
- do momentu porodu.
Mój mózg nie jest w stanie ogarnąć decyzji o aborcji w takim na przykład 30 tygodniu.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ale jaka aborcja do momentu porodu? Od 23 tygodnia nie ma poronien tylko przedwczesny poród. Wiec jaka aborcja?
Poronienie to nie aborcja. Z tego co wiem, to prawidłowo wykonana późna aborcja to zatrzymanie pracy serca płodu przed podaniem środków na wywołanie porodu.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 09:04   #328
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Bosze. Przecież ja wiem ze poronienie to nie aborcja. Chodzi mi o to ze od 23 tygodnia wywołuje się poród. Jak dziecko jest na tyle rozwinięte żeby żyć poza brzuchem, to nie ma żadnej aborcji wg mnie. Dlatego aborcja do dnia porodu to dla mnie jakiś oksymoron
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 09:32   #329
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Cool Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
- Przez które pięć lat? - zapytał wujek heniek z rubasznym uśmiechem wychodząc z pokoju swojej siostrzenicy. Pewnie zostanę zjechany ale śmiechłem

Ktoś mi zarzucił tutaj brak wrażliwości odnośnie wyszalenia się. Równie dobrze możesz mieć pretensję że nazywam brudasem osobę która od tygodnia z lenistwa nie brała prysznica. Ten fakt tak samo ostudziłby mój zapał wobec takiej pani jak pikantne opowieści z klubowej toalety z jej udziałem.
Haha

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez dmuchawcelatawce Pokaż wiadomość
Nie pisałam o życiu, bo terror czy też znęcanie nie ma wpływu na tyle dużego na sprawę terminacji ciąży, której dotyczy ten wątek (chyba, że terroru związanego z przymuszaniem do seksu). Język za to ma wiele wspólnego ze sprawą. Strony "pro-life" posługują się bardzo specyficznym językiem, podają kłamliwe informacje (dziś nie przeprowadza się tego zabiegu w sposób podawany przez nich na stronach tylko w sposób całkowicie humanitarny), grają na emocjach niezorientowanego widza - przyrównując ten zabieg do holocaustu itp. Sposób w jaki mówi się o tym od lat warunkuje to ile jest zwolenników zaostrzenia tej ustawy. Osoby te są zupełnie ślepe na to, że terminacja ciąży jest też zabiegiem ratującym życie w niektórych wypadkach czy sprawiających, że dziecko z wadami nie będzie cierpieć przez kilka dni do śmierci. Są to osoby zmanipulowane, a sposobem do ich zmanipulowania w dużej mierze był język.

Piszesz o naleciałości sprzed paru tysięcy lat - właśnie o to mi chodziło o opresyjności języka. Język i kultura zapisuje pewne rzeczy w naszej podświadomości. Mężczyzn interesuje bardziej aspekt ilości facetów przed nimi bo wpaja im się, że kobieta bez "wianka" jest mniej warta. Osobiście wiem, że są i kobiety i mężczyźni interesujący się ilością partnerów partnera/ki i zazdrosnymi o figle z eks, ale zazwyczaj ma to po prostu związek z kompleksami tej osoby. Bo przecież naturalnym faktem jest, że osoba po 20/30/40 ma za sobą jakiś partnerów/ki i związki za sobą.
Tak. Być może masz rację z tymi kompleksami ale czy to kompleksy czy może jakieś naleciałości sprzed tysięcy lat o tym, że kobieta z większym przebiegiem jest gorsza ? Nie mam pojęcia.

A z drugiej strony gdyby spytać iluś tam facetów gdyby mieli wybór ile ich życiowa partnerka miałaby mieć partnerów seksualnych to pewnie odpowiedzi byłby 0,1 w znacznej większości.

Ale nie o tym temat.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Rzadko. Wolałabym żebyś jednak nieco podniósł poziom wypowiedzi, bo to było serio serio obrzydliwe.


Mój mózg nie jest w stanie ogarnąć decyzji o aborcji w takim na przykład 30 tygodniu.

Poronienie to nie aborcja. Z tego co wiem, to prawidłowo wykonana późna aborcja to zatrzymanie pracy serca płodu przed podaniem środków na wywołanie porodu.
Późna aborcja czyli który tydzień ?
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-10, 10:10   #330
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Późna aborcja czyli który tydzień ?
Tutaj była mowa o przerwaniu ciąży po 22 tygodniu. Generalnie nie ma jednej definicji późnej aborcji, z tego co czytałam to na świecie umownie przyjmuje się za granicę 20 tydzień.



Jeszcze miałam się odnieść do jednego:
Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Do dnia porodu byt ten tak czy siak nie posiada osobowości, doświadczeń życiowych, zależności w społeczeństwie, wspomnień (w większości pasowałoby mi angielskie consciousness, ale nie słowo topornie tłumaczące to na polski). Zatem nadal ważniejsza jest dla mnie kobieta.
Osobowość ma, w końcu nie każdy płód zachowuje się tak samo Podobnie z "consciousness" - pracują zmysły, jest zapamiętywanie niektórych bodźców.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.