Blogi o odchudzaniu, przepisy na zdrowe i dietetyczne dania itd. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-22, 07:31   #121
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez Kleopatraaa

Polenta bez tłuszczu, smazona na patelni teflonowej z dodatkami w zalezności od uznania..
podasz przepis?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 07:49   #122
Kleopatraaa
Raczkowanie
 
Avatar Kleopatraaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 52
GG do Kleopatraaa
Dot.: Dania Dietetyczne.

Jasne, że dam

1 litr wody, sól, 2 szklanki kaszki kukurydzianej... Gotujesz wodę z solą... Powoli wsypujesz kaszkę, uwazając aby nie powstały grudki... Cały czas mieszasz! Gotujesz ją mieszając na małym ogniu aż zgęstnieje. Możesz do niej dodać co tylko chcesz i lubisz... Polenta lubi eksperymenty Można ją pożniej piec w blaszce i w piecu, ale ja tego nie polecam bo aby ją upiec trzeba blachę tłuszczem wysmarowac... Ja ją smażę na patelni teflonowej.

Polentę wyjmuje się z garnka... Taka gęsta dosc łatwo sie kroi i formuje. Jednak tzreba to robic delikatnie... Kroje i wrzucam na patelnię... Ot cała filozofia.
__________________
Life is too short to be small
Kleopatraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 00:44   #123
gabizientek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 25
Dot.: Dania Dietetyczne.

Aja jako maniak fasolki,dodam moja odchudzona fasole bret
W zaleznosci od mojego czasu oraz od pory roku(jak jest swiezy jasiek to sa szybkie szachy,a jesli nie to z moczeniem troche schodzi)
Uzywam czesto tez fasoli z puszki tej czerwonej
Wiec tak:
Utarta marchew,seler,por pokrojony w pol plasterki lub jedna cebulka w kostke,papryka moze byc swierzy strak albo i konserwowa,wszystko teraz zalezy od fasoli jeslli jest to fasola do gotowania to ja gotuje do miekkosci a jesli to puszkowa to najpierw dusze warzywka w niewielkiej ilosci wody z dodatkiem przypraw,wegeta,pieprz,pa pryka wedle uznania ja uwielbiam zioola wiec ich nie zalujepodkoniec mieszamy to z koncentratem pomidorowym rowniez wedle uznania
nie podaje proporcji poniewaz przepis jets prosty wiec robimy tyle ile chcemy
jesli sie ktos sie zdecyduje zycze smacznego
gabizientek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 00:55   #124
gabizientek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 25
Dot.: Dania Dietetyczne.

Przypomnial mi sie tez moj sposob na serek ziarnisty

Wiec jak wyrzej kubeczek serka,pol pora,sol pieprz,oregano jesli ktos lubi
por kroje w w pol plasterki sole i zostawiam na minimum 30 min potem odciskam,mieszam z serkiem i przyprawami,mozna na dostawke pomidorka w plastry posypanego oregano

Dodam tez moj rosol,na zimne dnie jest bardzo dobry mi ta porcja starcza na 3 dni tzn na obiadek

Piers z kuraka,marchew seler wegeta,pieprz,2 jajka 3 lyzki maki,nac pietruchy
Zaczynam od obgotowania piersi a ze nie lubie czynnosci zwanej "sciaganiem szumowiny" to robie to w ten sposob ze zagotowywuje piers w wodzie potem ja wylewam i nalewam swiezej wody,dodaje utrate na tace warzywa,przyprawiam i gotuje 15 min,wyciagam piers,kroje ja w kostke,i spowrotem do garnka;
jaja wbijam do kubka dodaje make i robie kluski lane,czyli ucieram lyzka na gladka mase,mase wlewam mieszajac caly czas do gotujacego sie rosolu.
w ten sposob rosolek zakonczony oczywiscie posypujemy na talerzyku natka
Smacznego!!!
gabizientek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 20:01   #125
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Wczoraj jadłam placuszki owsiane, na które przepis podawany był wyżej i zrobiłam zdjęcie. Dodałam trochę białego sera i plasterek wędliny pokrojony w kostkę. Bardzo smakowało!
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 07:29   #126
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Cool Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez inch
Wczoraj jadłam placuszki owsiane, na które przepis podawany był wyżej i zrobiłam zdjęcie.
Ojej! ALe smakowicie wygląda!!! Zrobiłam się głodna
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 07:40   #127
annannann
Raczkowanie
 
Avatar annannann
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Dania Dietetyczne.

nie wiem czy już był ten pomysł, ale na kolacje fajnie jest zjeść tuńczyka w sosie własnym podsmażonym z cebulka i dodatkiem koncentratu pomidorowego, na teflonie oczywiście i białkowa kolacja gotowa
__________________
KOCHAĆ I UMRZEĆ Z MIŁOŚCI....


CO NAS NIE ZABIJE, TO NAS WZMOCNI...
annannann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 07:59   #128
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Dania Dietetyczne.

Moja ulubiona "sałatka" do zabrania do pracki ugotowana soczewica zielona (może być też fasolka mung, ale ja wolę soczewicę), pokrojony pomidorek i wszystko skropione sosem sojowym - pycha
Poza tym polecam proste zupki jarzynowe - paczka mrożonych warzyw, trochę mięska (może być ale nie musi - jak nie ma mięska to dobrze dodać troszkę tłuszczyku albo chociaż kawałek kostki bulionowej) garść soczewicy albo fasolki, można też pod koniec dorzucić puszkę groszku albo kukurydzy, czy co tam jeszce wpadnie pod rękę Super jest, bo zdrowe, małokaloryczne i za każdym razie inne

Edytowane przez ma75
Czas edycji: 2005-11-08 o 08:01 Powód: lit.
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 18:21   #129
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Prawda? Nie pichcę za często, ale już jak to robię, aparat wchodzi w ruch

Annannnann => dla mnie na kolacje tuńczyk bez pomidorowego koncentratu , zauwaz ze wtedy to juz nie bedzie kolacja 'białkowa'. Troszkę się czepiam, ale ostatnio bardzo zwracam na to uwagę (na proporcje). Dlatego dzis np. jem samego tuńczyka
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 18:40   #130
annannann
Raczkowanie
 
Avatar annannann
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Dania Dietetyczne.

no w sumie tak, ale przecież łyżeczka koncentratu to prawie nic, nie jest słodzony tak jak ketchup, można czasem przymknąć na takie rzeczy oko, żeby nie zwariować poza tym jak juz jeść zdrowo, to żeby to nie była mordęga, bo jakby tak sie chciało tylko białko, to najlepiej wypić jednak na kolację porcję dobrej odżywki białkowej, truskawkowej czy waniliowej, to jest ze 120 kalorii i nie ma problemu z "koncentratem" puszka tuńczyka to bardzo zdrowa sprawa, ważne by nie w tłuszczyku, na ciepło jest po prostu inaczej....ja po miesiącu kolacji białkowych typu sam tuńczyk, kurczak, miałam dość i mało brakowało żeby rzucić się na bomby węglowodanowe...mniiaaaam ....spagetti....dlatego coś trzeba zrobić dla podniebienia zamiast koncentratu można przyprawić z wyobraźnią...bo samym tuńczykiem z puchy po jakimś czasie można po prostu się zapchać

pozdrawiam
__________________
KOCHAĆ I UMRZEĆ Z MIŁOŚCI....


CO NAS NIE ZABIJE, TO NAS WZMOCNI...
annannann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 14:13   #131
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Dania Dietetyczne.

http://www.grubasy.pl/ArticlesRecipe...1&BMIWEIGHT=53
tutaj znajdzieciecie wiele niskokalorycznych dań
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 16:53   #132
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez annannann
no w sumie tak, ale przecież łyżeczka koncentratu to prawie nic, nie jest słodzony tak jak ketchup, można czasem przymknąć na takie rzeczy oko, żeby nie zwariować poza tym jak juz jeść zdrowo, to żeby to nie była mordęga, bo jakby tak sie chciało tylko białko, to najlepiej wypić jednak na kolację porcję dobrej odżywki białkowej, truskawkowej czy waniliowej, to jest ze 120 kalorii i nie ma problemu z "koncentratem" puszka tuńczyka to bardzo zdrowa sprawa, ważne by nie w tłuszczyku, na ciepło jest po prostu inaczej....ja po miesiącu kolacji białkowych typu sam tuńczyk, kurczak, miałam dość i mało brakowało żeby rzucić się na bomby węglowodanowe...mniiaaaam ....spagetti....dlatego coś trzeba zrobić dla podniebienia zamiast koncentratu można przyprawić z wyobraźnią...bo samym tuńczykiem z puchy po jakimś czasie można po prostu się zapchać

pozdrawiam
masz racje, ze można miec przesyt. wiem coś o tym Ostatnio tak miałam z białym serem,ale naszczęcie apetyt wrócił i to jaki!

z tym sosem nie chodziło mi wyrzeczenie, bo takich nie stosuje w diecie, jem wszystko na co mam ochote i smaka. Ale po ćwiczeniach zamiast koncentratu pomidorowego, w którego zdrowy charakter niestety nie wierzę, wolę miec ostatenie ten nadmiar węgli w postaci czegos innego, np. pomidorów. Mój organizm lepiej to znosi
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 09:38   #133
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Dziewczyny, ostatnio trochę pichcę, napiszę parę przepisów. Nie są one w wersji light, bo myślę, ze każdy może sobie takową stworzyć wedle potrzeby i zdrowego rozsądku


Dziś jadłam na śniadanie pyszne PANCAKES. Oto przepis:

2 kubki mąki
2 jajka
1 i 1/2 kubka mleka
75 gr rozpuszczonego masła
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1/3 kubka cukru (ja wsypałam 3 czubate łyżeczki)
sól

Mąkę przesiać, jajka roztrzepać i połączyć dokładnie z mąką, dodać pozostałe
składniki, wymieszać. Smażyć na suchej patelni. Podawać można je z syropem klonowym. Ja polałam niektóre miodem
Podane wyżej proporcje są dla 4 osób.

W internecie znalazłam zdjęcie tych placuszków. Były pyszne Troszkę zmieniłam przepis z tym masłem.Ale trochę tłuszczu musi być.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 09:45   #134
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Zdrowe ciasteczka

2 szklanki płatków owsianych
0.5 szklanki cukru
0,5 szklanki mąki
0.5 szklanki roztopionego masła
pół łyżeczki soli
1 łyżka gęstej śmietany (niekoniecznie)
1 jajko
dowolna ilość orzechów migdałów lub różnych ziaren


Suche składniki wymieszać. Dodać roztopione masło, jajka, śmietanę. Dokładnie połączyć składniki. Ma być lepka, gęsta masa. Wyłożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia warstwę max 1 cm grubości. Piec na złoto w około 180 stopniach (czas na oko, zależy od piekarnika).
Po upieczeniu pokroić gorące (później się nie da) i zostawić na blasze do ostygnięcia. Można podzielić masę na pół i do jednej częscie dodać kakao.

Jest jeszcze inna wersja z rodzynkami, otrębami i sokiem jabłkowym i cynamonem.



Są pyszne. Jem wszystko co owsiane

W sam raz na łikendowe południe do pachnącej herbaty!!
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:43   #135
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Dania Dietetyczne.

Jejq dziewczyny ale Wy macie pomysly na rozne pysznosci
Ja zazwyczaj ograniczam sie do ryby gotowanej i surowki
Powoli mi te rybki bokiem wychodza wiec moze sprobuje jakies placuszki czy cos? Chociaz poki co chce przez miesiac bardzo ograniczyc spozywanie niepotrzebnych kalorii wiec lece na rybkach, piersi z kurczaka, surowkach, grejpfriutach, jablkach itd
cheleba unikam (od czasu do czasu kromeczka lub 2 ciemnego pieczywka z ziarenkami), kartofelkow nie smakowalam od 2 tygodni
Fajne te wasze przepisy ale do jednego nie moge sie przekonac - do gotwanych warzyw (do owocow zreszta tez), nie znosze jak robia sie takie miekkie i obrzydliwe (przynajmniej dla mnie) wszystkie wcinam na surowowo (no oprocz brokulow, kolafiora itp - tzn takich niejadlanych na surowo)
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:54   #136
hamster_killer
Zakorzenienie
 
Avatar hamster_killer
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 193
GG do hamster_killer
Dot.: Dania Dietetyczne.

inch, też ostatnio skosztowałam pancakes i poprostu sie w nich zakcohałam :P pryyyyyyyyyyszne Ja podawałam z dżemem(uhhh :P) lub...jugurtem
są przepyszne, polecam
hamster_killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 12:43   #137
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

To prawad Hamster Moja siostra ma zamiar wypróbowac wersji na słono, czyli z pieczarkami

Kiciulka, nie masz sie czego obawiac, rzecz jasna jesli Twoja dieta nie nalezy do drakońskich. Takie pancakesy pasują na śniadanie, a zapewnim Cię, ze nie jest to zbyt kaloryczny posiłek jak na rozpoczęcie dnia. Mi one 'pasują' na weekendowe śniadania, kiedy człowiek chce spędzić tak jakos inaczej inaczej te dni. I rozpoczyna od śniadania.
A warzywa lubie w chińszczyźnie
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:58   #138
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Dania Dietetyczne.

Też Inch lubię wszystko,co owsiane,ale ograniczam się(niestety) do muesli i omleta z płatkami.Może sobie zrobie te pancakesy,tylko ja bym dodała miodu,chyba można nie?


SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 14:35   #139
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez inch
Kiciulka, nie masz sie czego obawiac, rzecz jasna jesli Twoja dieta nie nalezy do drakońskich. Takie pancakesy pasują na śniadanie, a zapewnim Cię, ze nie jest to zbyt kaloryczny posiłek jak na rozpoczęcie dnia. Mi one 'pasują' na weekendowe śniadania, kiedy człowiek chce spędzić tak jakos inaczej inaczej te dni. I rozpoczyna od śniadania.
A warzywa lubie w chińszczyźnie
a no wlasnie przez 1 miesiac mam wlasnie taka drakonska diete potem zaczne sobie pozwalac na wiecej niz to co napisalm
Wiec jeszcze 2tygodnie Poki co tylko raz zgrzeszylam
Co mnie zmotywowalo? - moje foto sprzed 2 lat
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 17:53   #140
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Sandra, ja polałam je miodem, były pyszne!! Nie wiem, jak to by wyszło z miodem w cieście, ale podejrzewam, że można.

Kiciulka, drakońskie diety na ludzką logikę się po prostu nie opłacają.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 20:30   #141
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Dania Dietetyczne.

Ciekawy watek, wiec go przywracam Kurde no, ja to chyba sie skusze na te placki owsiane. Wygladaja smakowicie. Ale skoro mowicie, ze najpozniej na obiadek powinno sie je jesc, to nie wiem kiedy je sporzadze. Niestety szkoła góruje Ale skusze sie na nie predzej czy pozniej Dziewczeta macie moze jeszcze jakies przepisy?? Np na sosy do sałatek, jakies kremowe czosnkowe itp itd.
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 15:14   #142
ewelina_k
Rozeznanie
 
Avatar ewelina_k
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 502
Dot.: Dania Dietetyczne.

Polecam placuszki owsiane , właśnie skończyłam konsumpcje <pycha ) > Tyle ze ja dodałam cukier waqniliowy i jabłko starte na tartce <jupi>
ewelina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 15:56   #143
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Dania Dietetyczne.

Hmm pyszne no fakt, dzisiaj zrobilam z jajka i płatków owsianych kukurydzianych. I nie wiem czy do tego sie mleko dodaje?? bo ja nie dodałam I sama nie wiem, a chyba zrobie sobie na jutro rano, albo moze i nie Sama nie wiem, bo sałatka z kapustki chyba mniej kcal wyjdzie
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:13   #144
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: Dania Dietetyczne.

upppppppp)
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 12:01   #145
Femininity
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 574
Dot.: Dania Dietetyczne.

Ja sie dopiero ucze gotowac i moje dania są z natury banalne....jak to jest, że w wieku 18 lat nie umiem jeszcze gotować...hihi

W kazdym razie ostatnio zasmakowałam w daniach z czosnkiem i przyżądziłam sobie takie cuś:

Kawałek piersi z kurczaka obsypać z każdej strony sproszkowanym czosnkiem( prawie jak panierka...żeby nie przesadzić...)...na teflonową patelnie do grilowania lejemy pare kropel oliwy z oliwek i mieszamu ją z przyprawami( ja sobie pomieszałam w malutkich ilosciach tymianek, oregano i bazylię ) tak żeby powstało coś ala sos. Pieczemy na tym "naszą" pierś.....długosć zależy od tego jakie mięsko lubicie, ja optymalnie pieke 7-8 min(nie lubie mocno wypieczonego mięcha).


Zrobiłam sobie taki przysmak wczoraj i było pyszne( nawet mamuśka się zasmakowała). Wiem, że to nic nadzwyczajnego...ale to pierwszy powazniejszy posiłek( poważniejszy od jajecznicy hehe)
Femininity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 12:58   #146
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

ja ostatnio przyrządzam płatki owsiane na rózne sposoby i musze przyznać- nieźle mi to wychodzi Ciasteczka owsiane poszły bardzo szybko
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 17:37   #147
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Dania Dietetyczne.

Zaraz lece robic panaces Te placuszki owsiane sa bardzo smakowite, zobaczymy czy panaces je przebije. Inch a jakie jeszcze masz propozycje?? Ja te placuszki smaze cienka warstwa, bo mam wrazenie, ze to jajko sie nie scina
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 18:11   #148
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Dania Dietetyczne.

No to pokochalam panaces Oby nie za czesto, tylko pokusa. No i zmienilam troche proporcje, dodalam miodu. Nawet mamie i siostrze smakowalo
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 18:41   #149
paulcia1
Raczkowanie
 
Avatar paulcia1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 40
Dot.: Dania Dietetyczne.

ciekawy wątek

ja jako najprostsze danie mogę polecić wszelkie zupki. można wrzucić prawie każde warzywka. najlepiej świeże (marchewa, pietrucha, seler, por, brukselka, groszek, a i papryka nawet, no wszystko prawie) lub też z puszki (np.kukurydza). do tego kostka rosołowa, jak kto woli można tez na mięsku. trochę peitruszki czy koperku, a gdy można sobie pozwolic na węglowodany to i kaszę czy ryżyk dla mnie super, bo za każdy razem coś innego mi wychodzi. a i przprawki różne można dodać. nic tylko experymentowac!

polecam też musli własnej roboty... kupić płatki owsiane, kukurydziane, rodzynki, różniaste ziarna - siemię lniane, słonecznik, także orzechy, można wrzucić suszone owoce (śliwki, morele). wszystko razem zmieszać. zalać lekko podgrzanym mlekiem (ja tak robię, ale może być i jogurt) dla mnie pyszotka! i bywają lepsze niż te kupne
paulcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 16:52   #150
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Zaraz lece robic panaces Te placuszki owsiane sa bardzo smakowite, zobaczymy czy panaces je przebije. Inch a jakie jeszcze masz propozycje?? Ja te placuszki smaze cienka warstwa, bo mam wrazenie, ze to jajko sie nie scina
Pyra fajnie że Ci smakują. Z tymi pancekasami to wiem, że nie przesadzasz
Co do grubosci, ja tez nie robie grubych, takie jak na zdjęciu wczesniej
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-21 19:38:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.