Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-10, 17:26   #4141
paulina5211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Ludzie pomóżcie! Brałam kiedyś Diane-35 później OC-35 głównie ze względu na problemy z hormonami (tzn. hirsutyzm, łojotok- za dużo androgenów), działanie antykoncepcyjne było dla mnie na 2 miejscu . Mogę śmiało powiedzieć że te tabletki były dla mnie idealne, nie dość że pomogły mi na moje objawy, to jeszcze urosły mi piersi (i tylko piersi). Żadnych skutków ubocznych. Jednak powoli znowu wraca mi nadmierne owłosienie itd, coraz gorzej się robi. Teraz chciałam znowu zacząć brać tabletki, niestety moja ginekolog powiedziała mi że tamte zostały wycofane i przepisała mi Rigevidion (II generacja). Przeczytałam że mają działanie androgenne, czyli jeszcze bardziej moje problemy się nasilą... Więc już zdecydowałam że to odpada. Dowiedziałam się również że w tym przypadku nie zaszkodzą, ale mogą pomóc tabletki IV generacji (np. Yasmin, Yaz). Jednak trochę poczytałam i wolę nie ryzykować, żeby nie dostać zakrzepów (swoją drogą od Yasmin zmarło ponoć kilkaset osób w USA, od Diane cztery we Francji, to czemu te pierwsze są nadal dostępne, w Diane wycofali??). Tabletki III generacji również mogą mieć wpływ androgenny. I tu mam pytanie ktoś wie czy istnieją jakieś tabletki które nie działały by androgennie i nie dawały takiego ryzyka zakrzepów jak Yasmin itd??
paulina5211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 18:17   #4142
DoNotGimmeThat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 29
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
A ta pani studentka to nie wie, ze paracetamol jest tylko przeciwbólowy, a ibuprofen głównie przeciwzapalny? Nie można tych substancji stosować zamiennie.
Cóż nie mam pojęcia. A więc wie ktoś może czy jest jakaś określona dawka ibuprofenu, która zupełnie nie wpływa na tabletki czy może nawet 5 tabletek nie będzie miało żadnego wpływu?
__________________
Licząc migoczące konstelacje,
Przepowiadam przyszłość tej miłości.
Urodzeni na tej samej Ziemi.
Cudowny romans
DoNotGimmeThat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 20:26   #4143
keyhole
Raczkowanie
 
Avatar keyhole
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 273
GG do keyhole
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

od razu przyznam że nie mam czasu i siły przejrzeć cały wątek., jeśli pytanie okaże sie zbyt banalne zrozumiem.
byłam ostatnio u pani gin w luxmedzie, przyszłam mocno zestresowana ciągłym brakiem okresu od 3miesięcy (dla sprostowania - robię co miesiąc test ciążowy z racji przyjmowania interferonu, zawsze negatywny).
Pani dohtor zapisała mi z osiem skierowań na różne badania, skierowanie do internisty x2 i stwierdziła że faktycznie pigułki mogą mi szkodzić, jednak nic się nie stanie jeśli przepisze mi recepte na kolejne 3opakowania. (?)
Może jestem mało zaradna, może mało się znam, ale ten ciągły brak okresu mnie dobija.
Może i przepisała mi dobre badania, ale wszystkie określone były na 2, 4 albo 6 dzień cyklu, gorzej że ja cyklu nie mam wcale.
Może i bym chciała być zdrowa i mieć dobrą opiekę w lux, ale te czasy chyba minęły :/
Wizyta u innego gina jutro.

Ps. przyczyną moich 'wszelkich zmartwień' jest Daylette.

Edytowane przez keyhole
Czas edycji: 2013-06-10 o 20:29
keyhole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 21:47   #4144
Ruda Dama
Przyczajenie
 
Avatar Ruda Dama
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Moja przygoda z tabletkami anty zaczęła się dopiero pod koniec marca, ale coś tam mogę już powiedzieć. Jako pierwsze tabletki dostałam Narayę Plus. Wybór bardzo nietrafiony: słabe libido, obolałe piersi, suche włosy, a przede wszystkim podczas okresu leciało ze mnie jak z węża ogrodowego . Do plusów zaliczam jedynie to, że nie utyłam nic a nic, wręcz schudłam kilogram, ale bolące piersi i obfite okresy przesądziły sprawę. Wytrzymałam trzy opakowania, po czym lekarka zmieniła mi narayę na artizię. Miejmy nadzieję, że teraz będzie lepiej. Może któraś z Was brała już te tabletki?
__________________
"I hear the birds on the summer breeze, I drive fast
I am alone in the night
Been tryin’ hard not to get into trouble, but I
I’ve got a war in my mind
So, I just ride"
Lana Del Rey

Blog - uroda, moda, życie itp.
Ruda Dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 22:11   #4145
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez keyhole Pokaż wiadomość
od razu przyznam że nie mam czasu i siły przejrzeć cały wątek., jeśli pytanie okaże sie zbyt banalne zrozumiem.
byłam ostatnio u pani gin w luxmedzie, przyszłam mocno zestresowana ciągłym brakiem okresu od 3miesięcy (dla sprostowania - robię co miesiąc test ciążowy z racji przyjmowania interferonu, zawsze negatywny).
Pani dohtor zapisała mi z osiem skierowań na różne badania, skierowanie do internisty x2 i stwierdziła że faktycznie pigułki mogą mi szkodzić, jednak nic się nie stanie jeśli przepisze mi recepte na kolejne 3opakowania. (?)
Może jestem mało zaradna, może mało się znam, ale ten ciągły brak okresu mnie dobija.
Może i przepisała mi dobre badania, ale wszystkie określone były na 2, 4 albo 6 dzień cyklu, gorzej że ja cyklu nie mam wcale.
Może i bym chciała być zdrowa i mieć dobrą opiekę w lux, ale te czasy chyba minęły :/
Wizyta u innego gina jutro.

Ps. przyczyną moich 'wszelkich zmartwień' jest Daylette.
Babka jakaś taka niewyraźna... niby mówi, że to może być przyczyna, ale zapisuje dalej... nie wiem. Poczekaj co powie jutro inny gin, ale tak czy siak zrób badania, może one coś wykażą... bo 3 miesiąc brak okresu nie jest normą.
Długo przyjmujesz Interferon? O ile się nie mylę to on wzmacnia układ immunologiczny prawda?
Jeżeli wcześniej podczas brania interferonu miałaś miesiączkę a przy tabsach nie no to chyba wniosek nasuwa się sam.. poczekaj na odpowiedź gina najlepiej

Cytat:
Napisane przez Ruda Dama Pokaż wiadomość
Moja przygoda z tabletkami anty zaczęła się dopiero pod koniec marca, ale coś tam mogę już powiedzieć. Jako pierwsze tabletki dostałam Narayę Plus. Wybór bardzo nietrafiony: słabe libido, obolałe piersi, suche włosy, a przede wszystkim podczas okresu leciało ze mnie jak z węża ogrodowego . Do plusów zaliczam jedynie to, że nie utyłam nic a nic, wręcz schudłam kilogram, ale bolące piersi i obfite okresy przesądziły sprawę. Wytrzymałam trzy opakowania, po czym lekarka zmieniła mi narayę na artizię. Miejmy nadzieję, że teraz będzie lepiej. Może któraś z Was brała już te tabletki?
Każdy inaczej regauje na tabletki,. nie ma pewno tutaj kogoś kto Ci powie, że mial tak lub tak i Ciebie tez to będzie, niestety
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 23:35   #4146
Ruda Dama
Przyczajenie
 
Avatar Ruda Dama
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość


Każdy inaczej regauje na tabletki,. nie ma pewno tutaj kogoś kto Ci powie, że mial tak lub tak i Ciebie tez to będzie, niestety
Jestem tylko ciekawa, jak inne reagują, bo w przypadku narayi plus moje objawy bardzo się zbiegły z tym, co czytałam . Mam szczerą nadzieję, że dobrze na mnie wpłyną, bo dostałam receptę na 5 opakowań (wyjeżdżam na całe lato) i po prostu nie będę miała jak ich zmienić w razie czego, ale jeszcze się wstrzymałam z kupnem kolejnych opakowań.
__________________
"I hear the birds on the summer breeze, I drive fast
I am alone in the night
Been tryin’ hard not to get into trouble, but I
I’ve got a war in my mind
So, I just ride"
Lana Del Rey

Blog - uroda, moda, życie itp.

Edytowane przez Ruda Dama
Czas edycji: 2013-06-10 o 23:37 Powód: błąd
Ruda Dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 21:14   #4147
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ruda Dama Pokaż wiadomość
Jestem tylko ciekawa, jak inne reagują, bo w przypadku narayi plus moje objawy bardzo się zbiegły z tym, co czytałam . Mam szczerą nadzieję, że dobrze na mnie wpłyną, bo dostałam receptę na 5 opakowań (wyjeżdżam na całe lato) i po prostu nie będę miała jak ich zmienić w razie czego, ale jeszcze się wstrzymałam z kupnem kolejnych opakowań.
Może ktoś Ci odpowie myślę, że powinnaś i tak spróbować, bo a nóż się Twojemu organizmowi spodobają
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 21:32   #4148
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ruda Dama Pokaż wiadomość
Jestem tylko ciekawa, jak inne reagują, bo w przypadku narayi plus moje objawy bardzo się zbiegły z tym, co czytałam . Mam szczerą nadzieję, że dobrze na mnie wpłyną, bo dostałam receptę na 5 opakowań (wyjeżdżam na całe lato) i po prostu nie będę miała jak ich zmienić w razie czego, ale jeszcze się wstrzymałam z kupnem kolejnych opakowań.
Generalnie pierwsze 3 opakowania to się organizm dostosowuje. Potem już powinno być lepiej. Jeśli bardzo źle reagujesz na tabletki to albo zmień na inne , albo spróbuj pierścienia dopochwowego, we krwi jest przy nim mniej hormonów, objawy powinny ustąpić.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 01:23   #4149
Euka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Pomocy!!!
Zadzwoniło mi dziś przypomnienie o wzięciu tabletki, więc wzięłam. Coś mi nie grało... spojrzałam na kalendarz i "była" niedziela, następnie spojrzałam na blister, i przyjęłam tabletkę z soboty (Yasmin). I teraz się zaczyna historia... według ulotki powinnam albo przyjąć jak najszybciej pominiętą tabletkę, a następnie zacząć kolejne opakowanie bez przerwy, albo nie brać już żadnych tabletek i po 7 dniach (bądź krócej) zacząć nowe opakowanie.
Tylko, że ja zapomniałam 20 tabletki, a przyjęłam 21, więc robienie przerwy już odpada, a branie następnego opakowania nie wiem czy do końca ma sens, bo wzięłam do 19 dnia wszystkie tabletki o czasie, następnie przyjęłam 20 tabletkę - 21 dnia (z 24 godzinnym opóźnieniem), natomiast 21 tabletkę po 8 godzinach od przyjęcia 20 tabletki, czyli też nie tak jak być powinno. (nie przyjęłam 2 tabletek na raz 21 dnia)
Co teraz? Zacząć kolejne opakowanie bez robienia przerwy, mimo wszystko?
Zrobić normalną przerwę? Czy zabezpieczenie dodatkowe jest wymagane przez 7 dni, czy dłużej?
Zgłupiałam nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na taki przypadek. Pomóżcie!
Generalnie wolałabym zrobić przerwę normalnie, ponieważ jeśli zacznę następne opakowanie, następnie wyniknie mi "okres" na urlop; natomiast współżyłam w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki (na 100% nie było to dnia pominięcia, ani dzień wcześniej, wydaje mi się że było to 4 dni przed dniem zapomnienia przyjęcia tabletki, ale nie jestem pewna)
Jeśli muszę przyjąć kolejne opakowanie bez robienia przerwy, aby być zabezpieczoną na stosunek który się odbył w tygodniu przed pominięciem tabletki, mam ją przyjąć o stałej porze? (16 godzin po przyjęciu ostatniej 21 tabletki)
Jeśli na w/w stosunek nie ma wpływu to pominięcie, a branie kolejnego opakowania "pod rząd" ma na celu zabezpieczenie na czas obecny, to czy mogę zrobić przerwę i zabezpieczać się dodatkowo? Jak długo?
Euka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 11:46   #4150
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Dziewczyny a czy jesli zmienilam tabletki i pierwsza z tych nowych wzielam w pierwszy dzien krwawienia, a kochalam sie bez zabezpieczenia w przedostatni dzien miesiaczki(mam b. skąpą) to jest ryzyko zajscia w ciaze?
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 14:21   #4151
Effie_16
Raczkowanie
 
Avatar Effie_16
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sobótka
Wiadomości: 185
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy jesli zmienilam tabletki i pierwsza z tych nowych wzielam w pierwszy dzien krwawienia, a kochalam sie bez zabezpieczenia w przedostatni dzien miesiaczki(mam b. skąpą) to jest ryzyko zajscia w ciaze?
zależy ile dni minęło od wzięcia tabletki. Teoretycznie z tego co wiem to przez pierwsze 7 dni powinno się stosować zabezpieczenie jakieś dodatkowe. No i ile miałaś przerwy między poprzednimi tabletkami a nowymi?
Effie_16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 15:25   #4152
paulinkapol93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Witam Was.
Mam mały problem, ponieważ biorąc dzisiaj tabletkę zauważyłam że nie zażyłam tabletki wczoraj, także w tym wypadku wzięłam dwie. Po czym nadal się zastanawiając jak to możliwe zauważyłam że jednak wzięłam ją wczoraj lecz pomyliłam kolejność. W takim razie co mam zrobić bo brakuje mi jednej tabletki? a nie chciałabym raczej zmieniać dnia początku zażywania nowego opakowania.
paulinkapol93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:23   #4153
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

z 3 dni, bo lekarka kazala mi wziac nowa pierwszego dnia krwawienia.
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 18:54   #4154
aiwilo96
Przyczajenie
 
Avatar aiwilo96
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
GG do aiwilo96
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

ja biorę tabletki daylette ,
chociaż to dziwne ale mam jakiś wzrost libido , mam straszną ochotę na seks jednak do skutków to na pewno bóle głowy i to częste .
jednak zaczęłam być podatna na infekcje pochwy czy to może być spowodowane przez tabletki?
aiwilo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 19:33   #4155
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aiwilo96 Pokaż wiadomość
jednak zaczęłam być podatna na infekcje pochwy czy to może być spowodowane przez tabletki?
Z tego, co wiem, to tak.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 09:16   #4156
Effie_16
Raczkowanie
 
Avatar Effie_16
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sobótka
Wiadomości: 185
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
z 3 dni, bo lekarka kazala mi wziac nowa pierwszego dnia krwawienia.
No jest jakieś tam ryzyko, że mogłaś zajść, ale myślę, ze znikome. Jeśli brałaś wcześniej, miałaś miesiączkę i dodatkowo jeszcze byłaś w trakcie brania tabletek, to myślę, że musiałabyś mieć wielkiego pecha, żebyś zaszła
Effie_16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 10:29   #4157
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

No wlasnie bo to bylo moje drugie opakowanie no i w ten dzien kiedy to zrobilismy wzilam juz 3 lub 4 tabletke. Po prostu zawsze uzywalismy gumek i jakiegos shiza teraz zlapalam...
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 15:40   #4158
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Kochane, mam chore ucho i dostałam antybiotyki. Będę je przyjmować pod koniec opakowania z antykoncepcją. Czy po 7 dniach będę normalnie zabezpieczona?
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 16:52   #4159
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Kochane, mam chore ucho i dostałam antybiotyki. Będę je przyjmować pod koniec opakowania z antykoncepcją. Czy po 7 dniach będę normalnie zabezpieczona?

Zależy jaki to antybiotyk, niektóre nie mają żadnego wpływu na skuteczność tabletek..
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 17:02   #4160
lifewillbeecstasy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Witam, mam takie małe pytanko... A mianowicie w dniu 23.06.2013(niedziela) zapomniałam o wzięciu tabletki antykoncepcyjnej, to znaczy miałam wypadek i byłam nieprzytomna... Następną tabletkę miałam w teorii połknąć w poniedziałek, następnego dnia, ale niestety, leżałam w szpitalu i nie miałam jak, ale że wyszłam dziś z rana(nie minęło jeszcze 12 godzin od tego czasu, kiedy powinnam tabletkę zażyć) i połknęłam i tą pominiętą i tą wczorajszą... Czy łapie się to jeszcze pod "pominięcie 1 tabletki" czy też powinnam w ogóle odstawić tabletki? Z góry dzięki za odp.
lifewillbeecstasy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 20:50   #4161
giska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 57
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

pewnie maleńki off z mojej strony, ale za to na genialnym serwisie plotkarskim na 'K", wywiązała się dyskusja o antykoncepcji. Panie tam wypowiadające się są zdania, że kobiety, które stosują środki hormonalne należy wyłączyć z możliwości skorzystania z in vitro i jeśli państwo kiedyś będzie je dofinansowywać to stanowczo nie dla pań które stosują antykoncepcję bo to niemoralne, szkodliwe i bee. Piszą, że nie życzą sobie żeby na takie coś jak in vitro dla chorych kobiet po antykoncepcji szły ich podatki . Do tego pojawiły się komentarze w stylu: 'nie jestes gotowa na dziecko - nie uprawiaj seksu' I dziwić się, że Polska jest tak daleko w tyle za resztą kontynentu

Edytowane przez giska
Czas edycji: 2013-06-25 o 20:52
giska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 21:05   #4162
_Anecia
Raczkowanie
 
Avatar _Anecia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 182
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Nie wiem czy było już takie pytanie, ale jestem ciekawa czy alkohol ma jakieś złe działanie na tabletki? Nigdy nie brałam tabletek i nie biorę, stąd moje pytanie, bo coraz częściej rozważam taką opcję i różne pytania chodzą mi po głowie
_Anecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 21:09   #4163
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _Anecia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy było już takie pytanie, ale jestem ciekawa czy alkohol ma jakieś złe działanie na tabletki? Nigdy nie brałam tabletek i nie biorę, stąd moje pytanie, bo coraz częściej rozważam taką opcję i różne pytania chodzą mi po głowie
tak- było już takie pytanie, setki razy.

nie- nie ma wpływu dopóki nie zwymiotujesz na skutek wypicia zbyt dużej ilości.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 21:40   #4164
_Anecia
Raczkowanie
 
Avatar _Anecia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 182
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
tak- było już takie pytanie, setki razy.

nie- nie ma wpływu dopóki nie zwymiotujesz na skutek wypicia zbyt dużej ilości.
Aha, dziękuje bardzo naprawdę za odpowiedź, bardzo mnie to dziś zaczęło ciekawić, i mam dziś takiego lenia że przyznam - nie chciało mi się szukać w wątku Przepraszam i dziękuję za wyrozumiałość
_Anecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 22:49   #4165
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Zależy jaki to antybiotyk, niektóre nie mają żadnego wpływu na skuteczność tabletek..
na ulotce jest wyraznie zaznaczone ze wpływa
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 05:45   #4166
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
na ulotce jest wyraznie zaznaczone ze wpływa

No to jeśli wpływa, to jest zapewne też napisane, co robić
I pewnie jest napisane, że zabezpieczać dodatkowo musisz się przez całą terapię tym antybiotykiem + 7 dni po skończeniu przyjmowania Po tym czasie bez obaw możesz kochać sie bez zabezpieczenia
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 01:00   #4167
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

No to jeśli wpływa, to jest zapewne też napisane, co robić
I pewnie jest napisane, że zabezpieczać dodatkowo musisz się przez całą terapię tym antybiotykiem + 7 dni po skończeniu przyjmowania Po tym czasie bez obaw możesz kochać sie bez zabezpieczenia
troszkę źle napisałam...kończę antybiotyk równo z tabletkami i mam 7 dni przerwy i bez tabletek i antybiotyków ... stąd moje wątpliwości
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 05:47   #4168
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
troszkę źle napisałam...kończę antybiotyk równo z tabletkami i mam 7 dni przerwy i bez tabletek i antybiotyków ... stąd moje wątpliwości
Ja bym w takim wypadku nie robiła dla wszystkiego przerwy
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 10:40   #4169
ania93x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 7
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

dziewczyny mam wazne pytanie. na poczatku czerwca zaczelam brac tabletki anty. we wtorek skonczylo mi sie pierwsze opakowanie i no wlasnie jak to jest z okresem bo jeszcze nie dostalam tak wogole moze byc z tym okresem czy jak to idzie?????
ania93x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 11:25   #4170
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ania93x Pokaż wiadomość
dziewczyny mam wazne pytanie. na poczatku czerwca zaczelam brac tabletki anty. we wtorek skonczylo mi sie pierwsze opakowanie i no wlasnie jak to jest z okresem bo jeszcze nie dostalam tak wogole moze byc z tym okresem czy jak to idzie?????
Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić w ciągu 7 dni przerwy . W systemie 21 +7 .
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.