Ponowne starania po t. Zaczynamy - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-04-05, 09:44   #2551
ppati87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 317
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Witam was

Jak ten czas szybko leci.

Moja corcia 16.04 będzie juz miala rok

Pozdrawiam
__________________
28.09.2015 aniołek Ksawierek 20tc[*]
Mutacja mthfr c677t heterozygota
ppati87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-05, 10:56   #2552
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Smutek88 ja was podczytuje, fajnie, że rosną nam zdrowe dzieciaczki. Ciesz się ciążą, ja najfajniej wspominam drugą połowę ciąży, to wtedy poczułam ulgę i zaczęłam się nią cieszyć.

Dzisiaj moja Lenka kończy pół roku i robi się coraz bardziej kumata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez ppati87 Pokaż wiadomość
Witam was

Jak ten czas szybko leci.

Moja corcia 16.04 będzie juz miala rok

Pozdrawiam
Ppati jak ten czas leci. Wszystkiego najlepszego dla córci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-05, 13:54   #2553
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Przy niektórych waszych przejsciach dziewczyny aż mi głupio, że przeżywam brak pozytywnego testu choć jeszcze nie minęło aż tak dużo czasu (t. była na koniec września). Ale myślę, że po tych przejściach po prostu wiele z nas pragnie jak najszybciej zajść w ciążę i jak najszybciej dowiedzieć się, że wszystko jest w porządku, stąd to przejmowanie się na tak wczesnym etapie. Moja mama po poronieniu bardzo dlugo starała się o dziecko, boję się, że mnie też to czeka. Póki co stwierdzam, że los wie co robi-od kilku dni leżę z gorączką 39°, jak to dobrze że nie jestem w ciąży, bo przecież umarłabym ze strachu, że znów doprowadzi to do wad rozwojowych. Mam teraz czas żeby się wykurować i działać z mężem
Joasiala każdy twój post jest jak balsam na moją duszę ze względu na tę samą wadę, dajesz mi tak ogromną nadzieję, że po tym wszystkim mogę mieć zdrowe dziecko, że nawet nie wiem jak ci dziękować za to, że będąc już szczęśliwą mamą piszesz tu do nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-05, 16:40   #2554
sunfloweros
Raczkowanie
 
Avatar sunfloweros
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 445
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Przy niektórych waszych przejsciach dziewczyny aż mi głupio, że przeżywam brak pozytywnego testu choć jeszcze nie minęło aż tak dużo czasu (t. była na koniec września). Ale myślę, że po tych przejściach po prostu wiele z nas pragnie jak najszybciej zajść w ciążę i jak najszybciej dowiedzieć się, że wszystko jest w porządku, stąd to przejmowanie się na tak wczesnym etapie. Moja mama po poronieniu bardzo dlugo starała się o dziecko, boję się, że mnie też to czeka. Póki co stwierdzam, że los wie co robi-od kilku dni leżę z gorączką 39°, jak to dobrze że nie jestem w ciąży, bo przecież umarłabym ze strachu, że znów doprowadzi to do wad rozwojowych. Mam teraz czas żeby się wykurować i działać z mężem
Joasiala każdy twój post jest jak balsam na moją duszę ze względu na tę samą wadę, dajesz mi tak ogromną nadzieję, że po tym wszystkim mogę mieć zdrowe dziecko, że nawet nie wiem jak ci dziękować za to, że będąc już szczęśliwą mamą piszesz tu do nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że jest tak jak napisałaś - każda z nas chce jak najszybciej usłyszeć że wszystko jest w porzadku. Gdyby mi ktoś na 100% powiedział że zajdę w ciaze w ciągu np. dwóch lat i będzie to ciąża zdrowa, to bym wyluzowala. Każda z nas się boi powtórki z rozrywki
sunfloweros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-05, 19:13   #2555
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Hej dziewczynki
Ja mam się umówić na prenatalne, bo należą nam się darmowe po T ale tak się boję że nawet telefon mnie przeraża ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-05, 19:31   #2556
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Sunfloweros dokladnie, ja mam dopiero 29 lat, tak naprawdę ta pierwsza ciąża w tym pierwszym staraniowym cyklu byla dla nas zaskoczeniem, tak naprawdę jeszcze spokojnie i 10 lat mozemy się starać, ale jednak chcialabym juz teraz mieć zdrowe dziecko, żeby mieć te wszystkie stresy za sobą. Kiedyś myślałam że może bedziemy mieć 2, 3 dzieci ale raczej nie dam rady przez to przejsc tyle razy, chcialabym jak najszybciej zajść w ciążę, urodzić i zapomnieć o tym stresie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-05, 19:37   #2557
klebuszkowa1212
Raczkowanie
 
Avatar klebuszkowa1212
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 407
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Przy niektórych waszych przejsciach dziewczyny aż mi głupio, że przeżywam brak pozytywnego testu choć jeszcze nie minęło aż tak dużo czasu (t. była na koniec września). Ale myślę, że po tych przejściach po prostu wiele z nas pragnie jak najszybciej zajść w ciążę i jak najszybciej dowiedzieć się, że wszystko jest w porządku, stąd to przejmowanie się na tak wczesnym etapie. Moja mama po poronieniu bardzo dlugo starała się o dziecko, boję się, że mnie też to czeka. Póki co stwierdzam, że los wie co robi-od kilku dni leżę z gorączką 39°, jak to dobrze że nie jestem w ciąży, bo przecież umarłabym ze strachu, że znów doprowadzi to do wad rozwojowych. Mam teraz czas żeby się wykurować i działać z mężem
Joasiala każdy twój post jest jak balsam na moją duszę ze względu na tę samą wadę, dajesz mi tak ogromną nadzieję, że po tym wszystkim mogę mieć zdrowe dziecko, że nawet nie wiem jak ci dziękować za to, że będąc już szczęśliwą mamą piszesz tu do nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana wszystkie te odczucia i obawy są zupełnie normalne, ja miałam to samo A gdy w końcu udało mi się zajść w ciąże to dopadło mnie przeziębienie w 6 tc. Byłam pewna, że znowu stracę dziecko... Prawie do samego porodu trzymałam dystans, dopiero jak położyli mi córkę na piersi dotarło do mnie, że ona jest.
__________________
Nie martw się na zapas. Co ma się stać i tak się stanie. Na przekór lęku, idź z nadzieją.
klebuszkowa1212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-05, 20:00   #2558
pollyhanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 238
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Hej dziewczyny - jutro zobaczę znowu swojego chłopaka. Może to wszystko będzie bardziej realne - jakoś nie mogę uwierzyć że to się dzieje naprawdę i ze za 10 tyg będzie z nami kolejny czlowiek☺ oczywiście lęki są nadal - myślę że dopiero jak będę go mieć po tej stronie brzucha to poczuje to do końca. Teraz jeszcze nie potrafię emocjonalnie się mu oddać całkiem. Jest tak ziupelnie inaczej niż 6 lat temu - tam był spokój, siła i dobra energia. Teraz lęk i czarne wizje za każdym razem kiedy coś zaboli... i jeszcze dokładnie rok temu odgrywał się mój koszmar a teraz te same miejsca te same badania i nawet znowu chora jestem na to samo i te same antybiotyki biorę.... Tylko wtedy to był 1 trymestr a teraz jest 3...te emocje wracają... nie ma rady

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
pollyhanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-05, 20:35   #2559
sunfloweros
Raczkowanie
 
Avatar sunfloweros
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 445
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Sunfloweros dokladnie, ja mam dopiero 29 lat, tak naprawdę ta pierwsza ciąża w tym pierwszym staraniowym cyklu byla dla nas zaskoczeniem, tak naprawdę jeszcze spokojnie i 10 lat mozemy się starać, ale jednak chcialabym juz teraz mieć zdrowe dziecko, żeby mieć te wszystkie stresy za sobą. Kiedyś myślałam że może bedziemy mieć 2, 3 dzieci ale raczej nie dam rady przez to przejsc tyle razy, chcialabym jak najszybciej zajść w ciążę, urodzić i zapomnieć o tym stresie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To widzę, że tak jak ja, też nam się udało w pierwszym cyklu i nie bardzo w to mogłam uwierzyć. A wiem, że teraz najbardziej przełomowym momentem będzie usłyszenie serduszka, bo teraz nie dane mi było :/
sunfloweros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-06, 06:27   #2560
Gosia0724
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 111
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Karolkowa ja dzwoniłam juz przed świętami, chciałam się dostać do tego samego lekarza co ostatnio, był konkretny i nie owijal w bawełnę i takiego mi teraz trzeba. Mam termin na 24.04
Gosia0724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-06, 08:04   #2561
Rosie1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 16
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Dziewczyny bardzo się cieszę waszym szczęściem i rosnącymi brzuszkami Mam pytanie czy badałyście poziom AMH po T. ? ja zbadałam i załamanie 0.867. lekarz powiedział że na mów wiek to poniżj normy i z tego wynikają moje problemy z wadą genetyczną u płodu. nie wiem co robić czy już starać się o in vitro, czy próbować naturalnie ? czy któraś z Was miała podobny problem ? pozdrawiam
Rosie1986 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-06, 11:49   #2562
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Pierwsze slysze o tym badaniu, co to jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-06, 14:33   #2563
Rosie1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 16
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Badanie AMH wykonują kobiety starające się o ciążę. AMH to hormon produkowany przez komórki otaczające jajeczka, które znajdują się w pęcherzykach w jajniku. Badanie poziomu hormonu AMH (Anti-Müllerian Hormone) pozwala ocenić stan rezerwy jajnikowej kobiety i tym samym ocenić jej płodność.
Rosie1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-06, 14:47   #2564
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Nie slyszalam nigdy o tym, ale nie mam zamiaru robic bo u mnie byla wada rozwojowa a nie gennetyczna i terninowana ciaza z pierwszwgo cyklu starań więc wolę wierzyć, że chociaż pod względem płodności wszystko w porządku...

Rosie a czy twoje wyniki mozna poprawić?
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-06, 17:30   #2565
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Rosie1986 Pokaż wiadomość
Badanie AMH wykonują kobiety starające się o ciążę. AMH to hormon produkowany przez komórki otaczające jajeczka, które znajdują się w pęcherzykach w jajniku. Badanie poziomu hormonu AMH (Anti-Müllerian Hormone) pozwala ocenić stan rezerwy jajnikowej kobiety i tym samym ocenić jej płodność.
tak, ja badałam, ale miałam też laparoskopię w zeszłym roku.
Przed laparoskopią i T miałam 2,99, a teraz 1,72.
A miałaś problem z zajściem w ciążę? Jeśli tak to ja przy takim wyniki rozważyłabym in vitro. Przyjmuje się, że wynik poniżej 1 oznacza obniżoną rezerwę i jakość komórek
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-06, 23:37   #2566
Japonka1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 167
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Ja mam 2,1 więc wynik ok jak na wiek, zaraz po T wyszło mi trochę niżej. A potem znowu ok. Poziom AMH znaczy jaka jest rezerwa jajnikowa więc nie wiem co to ma niby do wad genetycznych. Brzmi jak jakaś bzdura. Oczywiście obniżone AMH jest wskazaniem do IV bo jajeczek jest mniej i nie każdy cykl może być już owulacyjny. Podnieść się nie da niby ale można brać koenzym Q10 na poprawę jakości


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Japonka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-08, 08:36   #2567
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Gosia ja jutro dzwonię boję się okropnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-08, 19:12   #2568
kinga611
Raczkowanie
 
Avatar kinga611
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 247
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Gosia ja jutro dzwonię boję się okropnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie to tylko umówienie na wizytę... Musisz zachować zimna krew na badanie. Ja byłam z siebie bardzo dumna ze łzy dopiero poleciały mi w samochodzie, na wizycie i w przychodni trzymałam klasę
__________________
Rośnie zdrowy chłopak
Termin na lipiec
kinga611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-09, 06:51   #2569
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Eh jutro lub pojutrze powinnam dostać @ i cieszyć się, bo to oznacza, że mamy zielone światło i rozpoczynamy starania. A mi jakoś znowu gorzej może to hormony i mąż wyjechał, więc zostałam sama. Znowu mi strasznie źle

Tęsknię za Leonkiem
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-09, 08:28   #2570
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Kalade, jesteśmy z Tobą nikt nie zmusza was do starań, ale to dobrze, że już macie otwartą tą możliwość

Ps. Ja też tęsknię za moim dzieciątkiem
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-09, 08:32   #2571
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Dziękuję Wynn

Wiem, że nikt nie zmusza, ale wiem też, że sama nie mogę czekać że względu na endometrioze. Może też boje się tego wszystkiego od nowa przechodzić znowu latania po lekarzach, czekania, testowania, rozczarowania...

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Wynn, tęsknota za naszymi dzieciaczkamo chyba nigdy nie minie
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-09, 19:33   #2572
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Tęsknota i strach będzie zawsze :-(
Umówiłam się na 27.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-09, 20:41   #2573
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Klade wiem o czym mowisz bo u mnie zdiagnozowali przed ta ciąża endometrioze, a teraz nagle zmian nie ma i nie do konca wiadomo o co chodzi, w razie jesli jednak cos tam mam tez nie powinnam zwlekać, a mam tak skrajne uczucia od 'chcę juz teraz' po 'nie chcę nigdy, po co mi te nerwy' ze po prostu nie ma chyba co analizowac, trzeba zdać się na naturę, co ma być to będzie, a cos czuję ze szybko nie bedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 06:08   #2574
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Wynn, może dlatego, że ciąża jest najlepszym "lekiem" na endometrioze i ja wycisza, nie wiem. Ja miałam wszystkie zrosty usunięte przed ciążą, więc mam nadzieję, że przez te kilka miesięcy nie pojawia się nowe.

Masz rację co ma być to będzie, nie mamy na to wpływu. Poza próbowaniem i chodzeniem po lekarzach
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 06:52   #2575
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

U mnie dziś pierwsza wizyta, boje się bardzo i proszę o kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 06:55   #2576
sunfloweros
Raczkowanie
 
Avatar sunfloweros
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 445
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
U mnie dziś pierwsza wizyta, boje się bardzo i proszę o kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymamy!!
Czekamy na dobre wieści!
sunfloweros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 06:55   #2577
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Fiole trzymam kciuki! będzie dobrze, daj znac!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 07:31   #2578
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Trzymamy kciuki! Daj znać po!
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 10:31   #2579
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

A mi tak smutno dzisiaj, przyszly do pracy, do mojego gabinetu w jednym czasie dwie kolezanki jedna z 3mc dzieckiem, druga w zaawansowanej ciąży i się rozprawiają nad urokami macierzyństwa i ciąży, a ja w kwietniu miałam rodzić, tymczasem w sobotę dopiero mogliśmy pochować nasze dzieciatko bo dopiero teraz, czekając od wrzesnia odbyl sie pochowek dzieci utraconych. Chyba pęknie mi serce tak strasznie im zazdroszczę, że mam ochotę wykrzyczeć im, że to niesprawiedliwe i żeby już wyszły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 11:00   #2580
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Wynn oo znam to uczucie, miałam tak samo. Przez długi czas po T nie mogłam patrzeć na ciężarne, na dzieci bo miałam łzy w oczach .
Ale to minie potrzeba czasu :-*

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-27 08:54:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.