Ponowne starania po t. Zaczynamy - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-04-10, 11:01   #2581
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Na ten moment jest wszystko dobrze, Maluch ma 1,14cm i bije serce, wiek ciąży się zgadza. Zobaczymy jak będzie dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 11:33   #2582
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Fiole no to super
Karolkowa, juz myslalam, ze mi to minelo, ostatnio bawilam sie z rocznym chrzesniakiem, cieszylam z ciazy innej kumpeli, ale ta kumulacja mnie dzis dobiła, wszystko takie łatwe i przyjemne, ciąże zdrowe z wpadek zero suplementów, zero przygotowan, noż k...czemu wlasnie mnie to spotkało, skoro tak o siebie dbalam, mam wrażenie, że u mnie nic już nie będzie łatwe i przyjemne, nawet te starania teraz są takie frustrujace zamiast szczesliwe, bez sensu to moje życie się teraz uklada :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 11:35   #2583
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Wynn dlatego jeszcze nie umiem się cieszyć, teraz czekam na prenatalne o strach jak fiks jest.
A takie samo myślenie miałam jak Ty nawet jak poszłam 1 raz do lekarza potwierdzić ciążę to pytałam czy moze mam brać podwójną dawkę kwasu foliowego bo tak się boję ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 12:14   #2584
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Wynn, ja mam to samo jak widzę matki z dziećmi na ulicy. W dodatku wczoraj koleżanka z innego działu zapytała się mnie jak się czuję, bo brzucha jeszcze nie widać a już powinien być..

Straszne to wszystko jest, ale jakoś musimy to przeżyć

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Fioleciasto, super wiadomości



Wynn, masz prawo mieć gorsze momenty, ale to minie. Ja też myślałam, że już mi lepiej a teraz cały weekend przeplakalam i wczoraj pół. A dzisiaj już jest ok.

I przede wszystkim myśl pozytywnie, nie dopuszczaj zlych myśli do siebie i wierz, że wszystko będzie dobrze. Jak chcesz to mogę Ci podesłać audiobook - potęga podświadomości. Mi trochę pomogła zmienić nastawienie
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 12:39   #2585
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Kalade a co w niej mówią ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 12:44   #2586
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Kalade może rzeczywiscie zglosze sie do Ciebie po tego audiobooka nie zazdroszczę 'taktownego' kolegi, ja w pracy mam takiego, który przy kazdej okazji, odkad dowiedzial sie ze stracilam ciaze, życzy mi dziecka przy innych ludziach, pomimo tego ze za kazdym razem go zbywam i odpowiadam, ze mam bardzo duzo celów i marzen do spelnienia. Ech moze mamy teraz taki smetny moment, mam nadzieję ze ty uporalas sie ze swoim smutkiem na dluzszy czas i ze mi tez niedlugo minie
Karolkowa, najwazniejesze ze juz jestes w ciazy, teraz musi byc dobrze, nie na innej opcji
Dzięki dziewczyny, ze jesteście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-10, 13:05   #2587
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Podeślijcie maila na priv to Wam podeślę wieczorem ogólnie chodzi o to, żeby karmić swoją podświadomośc pozytywnymi rzeczami, bo tylko od nas zależy wszystko co dzieje się w życiu. Nie umiem ładnie tego opowiedzieć ale książka jest super



Wynn, to też masz niezłego kolegę. Ale to chyba dlatego że nie wiedzą jak mają się zachować i czują się zobowiązani do pocieszania. Ja zapowiedziałam szefowej, żeby powiedziała wszystkim co wiedzieli, żeby nic nie mówili i nie składali kondolencji itp. Ci co dostali wiadomość, uszanowali

Dziewczyny, musi być dobrze! Tyle już przeżylysmy, że limit wyczerpaliśmy mam nadzieję. Teraz tylko dobre rzeczy na nas czekają
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-10, 23:55   #2588
Oska305
Rozeznanie
 
Avatar Oska305
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 900
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Hej dziewczyny. Dawno tu nie zaglądałam i pewnie Wy mnie nie kojarzycie. Byłam przy powstaniu tego wątku i uwierzcie, że te z Was które jeszcze się nie doczekały swojego Maleństwa, na pewno się doczekają. Już niejedna z nas lała tu łzy rozpaczy żeby po jakimś czasie zamienić je na łzy szczęścia.
Szczególnie do Winn, bo widzę, że dołek Cię dopadł - nos do góry. My staraliśmy się o dziecko ponad 2 lata i gdy się udało to T 15 lipca 2016. Potem znowu starania, ale marne szanse naturalnie. 2 inseminacje i w końcu in vitro i obecnie moje 5 miesięczne Maluchy nie dają mi spac
Dziewczyny będzie dobrze tylko nie poddawać się tu i nie załamywać. Gdy ja walczyłam to 2 siostry i szwagierka zaszły w ciążę, więc znam wasz ból. Ale walczyć i będzie dobrze. Trzymam kciuki za starania i Maluchy, które nosicie pod sercami. Tulę mocno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Natan 15.07.2016(*)
Oska305 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 07:25   #2589
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Oska, bardzo dziękuję Ci za wiadomość! Podniosłas mnie na duchu. Też w przyszłym miesiącu ruszam z inseminacja a później in vitro. Dałaś mi nadzieję, dziękuję!
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 09:11   #2590
Smutek88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 241
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Hej Oska ostatnio nawet tu pisałam posta czy jeszcze zagladacie do nas bo pamietam jak bardzo aktywna tu byłaś a jak się dzieciaczki urodziły to cisza ale pewnie kwestiantwgo ze cały Twój czas zabierają i nie masz go już na fora pozdrawiam.

DIewczyny czytajcie kciuki dzisiaj połówkowe mam
Smutek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 10:50   #2591
pollyhanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 238
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Smutek kciuki! A ja wróciłam właśnie z usg 3 trymestru. Mieszko ma już ponad 1,5 kg wszystko oczywiście ok no i przybrał pozycję do wylotu aaa i przez całe badanie lizał i ciumkał pępowinę

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
pollyhanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-11, 13:50   #2592
Smutek88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 241
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Polyhanna tak myśle o imieniu jakie nadasz synkowi bardzo oryginalne i zaczęłam ja się nad tym imieniem zastanawiać choć jakoś narazie jesteśmy na etapie ze bedIe Nikodem ale nie jestem w 100% przekonana ... dlatego szukam innych tylko tak się zastanawiam jak może zostać odebrane to imię przez innych w późniejszym czasie np w szkole itd ... dlatego stad moje pytanie odrazu byłaś przekonana do tego imienia nie wahałas się ??
Smutek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 14:31   #2593
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Syn mojego kolegi ma na imię Mieszko, a taki słodki mówię Wam
Ja dziś byłam na badaniach, ciekawe co mi tam wyjdzie. Jutro wyniki a we wtorek wizyta u gina i znowu mam strach.
On chyba nie minie nigdy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 17:27   #2594
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Hej dziewczyny,

Jestem po terminacji (zespół edwardsa). Dziś mija dokładnie 6 tygodni. Mam do Was pytanie :po jakim czasie dostalyiście okres? I po jakim czasie od T udało Wam się zajść w ciążę?
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 18:03   #2595
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Jestem po terminacji (zespół edwardsa). Dziś mija dokładnie 6 tygodni. Mam do Was pytanie :po jakim czasie dostalyiście okres? I po jakim czasie od T udało Wam się zajść w ciążę?
Bardzo mi przykro, u mnie również był zespół edwardsa
Okres dostałam jakoś po 35 dniach, a w ciążę zaszłam w pierwszym cyklu starań po terminacji. Do starań wróciliśmy po dwóch miesiączkach.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 18:41   #2596
kinga611
Raczkowanie
 
Avatar kinga611
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 247
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Kasia1221 przykro mi że musiałaś dołączyć do naszego grona..

ja okresu dostałam po 4 tygodniach. Zielone światło mieliśmy po 3 miesiączce i udało się zajść w 3 cyklu starań

U nas też był zespół Edwardsa
__________________
Rośnie zdrowy chłopak
Termin na lipiec
kinga611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 19:10   #2597
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Ja dostałam @ po jakimś miesiącu ale u mnie ciąża była wysoka bo 20 tc, a zaszłam w 2 cyklu starań po 11 msc, daliśmy sobie z mężem czas, nie chcieliśmy aby było coś zle. Teraz czekam na prenatalne i mam nadzieję że jest w porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 19:59   #2598
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Jestem po terminacji (zespół edwardsa). Dziś mija dokładnie 6 tygodni. Mam do Was pytanie :po jakim czasie dostalyiście okres? I po jakim czasie od T udało Wam się zajść w ciążę?
Ja okres dostałam po 32 dniach. Wczoraj druga @ i w tym cyklu wracamy do starań
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 20:45   #2599
Oska305
Rozeznanie
 
Avatar Oska305
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 900
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Smutek88 Pokaż wiadomość
Hej Oska ostatnio nawet tu pisałam posta czy jeszcze zagladacie do nas bo pamietam jak bardzo aktywna tu byłaś a jak się dzieciaczki urodziły to cisza ale pewnie kwestiantwgo ze cały Twój czas zabierają i nie masz go już na fora pozdrawiam.

DIewczyny czytajcie kciuki dzisiaj połówkowe mam
Oj tak. Dzieciaki zajmują mi 25 godzin na dobę Mąż wyjechał za granicę i jestem sama. Czasami nie wiem jak się nazywam, ale warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
Oska, bardzo dziękuję Ci za wiadomość! Podniosłas mnie na duchu. Też w przyszłym miesiącu ruszam z inseminacja a później in vitro. Dałaś mi nadzieję, dziękuję!
Kciuki z całych sił oby inseminacja się powiodła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Natan 15.07.2016(*)
Oska305 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-11, 21:12   #2600
lemon_tree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cześć dziewczyny,
pisałam już tutaj kilka tyg temu, jestem obecnie prawie 7 tyg po T (zd). Trzymam się bardzo różnie, ale staram się myśleć pozytywnie o przyszłości i kolejnej ciąży. Czeka mnie jeszcze kontrola u ginekologa (dopiero co dostałam pierwszy okres), ale zrobiłam na własną ręką badania tarczycowe, AMH (jeszcze czekam na wyniki) i homocysteinę. No i niestety bardzo wysoka mi wyszła ta ostatnia-prawie 18, a wyczytałam, że dla planujących zdrową ciążę powinna wynosić około 7! Czytam i szukam, ale wiem, że poza metylowanymi suplementami potrzebuję przede wszystkim dobrego ginekologa znającego się na rzeczy. Czy możecie kogoś polecić w Warszawie? Aha, czy genetyk wypisze mi skierowanie na badanie w kierunku mutacji MTHFR na nfz, czy muszę to zrobić prywatnie?
Pozdrawiam i kibicuję wszystkim Waszym ciążom
lemon_tree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 21:23   #2601
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Karolkowa u mnie 19 tydzień więc podobnie jak u Ciebie.

Musimy się trzymać dziewczyny. A póki co czekam na okres a potem na wskazówki od lekarza. Nic innego nam nie pozostaje jak nauczyć się z tym żyć. My z mężem jak tylko dostaniemy zielone światło to zaczniemy starania ale póki co ten okres nie chce przyjść.
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 21:42   #2602
pollyhanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 238
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Smutek88 Pokaż wiadomość
Polyhanna tak myśle o imieniu jakie nadasz synkowi bardzo oryginalne i zaczęłam ja się nad tym imieniem zastanawiać choć jakoś narazie jesteśmy na etapie ze bedIe Nikodem ale nie jestem w 100% przekonana ... dlatego szukam innych tylko tak się zastanawiam jak może zostać odebrane to imię przez innych w późniejszym czasie np w szkole itd ... dlatego stad moje pytanie odrazu byłaś przekonana do tego imienia nie wahałas się ??
Na początku nie mieliśmy pomysłu wogole - przelecielismy całą listę męskich imion i jakoś tak padło ☺ ale jak patrzę na imiona kolegów mojego starszaka to nie przejmuję się oryginalnością (w grupie ma m. In. Hugo, Leona, Benia, Ksawerego, Nikodema, Tymona). A jakoś tak coraz więcej Mieszków też dookoła ☺

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Jestem po terminacji (zespół edwardsa). Dziś mija dokładnie 6 tygodni. Mam do Was pytanie :po jakim czasie dostalyiście okres? I po jakim czasie od T udało Wam się zajść w ciążę?
U mnie okres był po 7 tyg - a obecna ciąża w 4 miesiącu po T. Miesiąc wcześniej jeszcze falstart w postaci ciąży biochemicznej.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez lemon_tree Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
pisałam już tutaj kilka tyg temu, jestem obecnie prawie 7 tyg po T (zd). Trzymam się bardzo różnie, ale staram się myśleć pozytywnie o przyszłości i kolejnej ciąży. Czeka mnie jeszcze kontrola u ginekologa (dopiero co dostałam pierwszy okres), ale zrobiłam na własną ręką badania tarczycowe, AMH (jeszcze czekam na wyniki) i homocysteinę. No i niestety bardzo wysoka mi wyszła ta ostatnia-prawie 18, a wyczytałam, że dla planujących zdrową ciążę powinna wynosić około 7! Czytam i szukam, ale wiem, że poza metylowanymi suplementami potrzebuję przede wszystkim dobrego ginekologa znającego się na rzeczy. Czy możecie kogoś polecić w Warszawie? Aha, czy genetyk wypisze mi skierowanie na badanie w kierunku mutacji MTHFR na nfz, czy muszę to zrobić prywatnie?
Pozdrawiam i kibicuję wszystkim Waszym ciążom
Zakładając że brałaś kwas foliowy a masz taką homocysteinę to mutacja prawie pewna. Ważne żebyś ją zbiła metylami - mi się ni udało znaleźć nikogo sensownego i badania na nfz tez niestety nie miałam (ba nawet genetyka na nfz nie udało się ogarnąć) ale to Krk. W sumie zdiagnozowalam się sama i sama wdrożyłam suplementy a moja gin mnie po prostu w tym wspiera - odczytuje na bieżąco i jakoś dajemy radę.☺

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
pollyhanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-11, 22:29   #2603
lemon_tree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Pollyhanna dzięki wielkie za odpowiedź Możesz polecić jakieś konkretne suplementy? Znalazłam marki solgar modulatory homocysteiny, ale nie znam żadnych opinii na ich temat. Po jakim czasie zbiłaś tę homocysteinę? Moja jakaś ogromna się wydaje, więc pewnie nie mam co marzyć o staraniach w okolicach lipca, jak wcześniej planowałam Na pewno zrobię na dniach ten test na mutację MTHFR. Jak już zaczęłam się sama diagnozować, to może polecisz co jeszcze warto zbadać?
lemon_tree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-12, 06:10   #2604
Gosia0724
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 111
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Lemon tree ja przed T musiałam się udać do genetyka po zgodę, i już po wszystkim kazała się umówić na wizytę żeby zrobić mi i mężowi badania. Mieliśmy robione kariotypy i mutacje wszystko na nfz.

---------- Dopisano o 06:10 ---------- Poprzedni post napisano o 06:08 ----------

Aha i powiedziano mi tam ze badanie na mutacje mogę zrobic dopiero 3 miesiące po t
Gosia0724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-12, 06:20   #2605
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

LemonTree, homocysteina powinna być max do 8. Polecam Ci lekwrza w Warszawie, który zna się na mutacjach i na pewno pomóże, dr Alicja Chamela-Olkowska. Byłam na konsultacji, Pani doktor przeprowadza szczegółowy wywiad, odpowiada na każde pytanie i wszystko cierpliwie tłumaczy

---------- Dopisano o 06:20 ---------- Poprzedni post napisano o 06:18 ----------

Badania na mutacje możesz zrobić od razu, DNA przecież się nie zmienia

Polecam cały pakiet na testdna.pl za 330zl. W pakiecie są badania na krzepliwość.

Zapisz się na grupę FB, mutacje mthfr, dużo się dowiesz. Nie polecają tam suplementów Solgara, ponoć to najgorszy syf. Dobry jest Swansona i Jarrows.
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-12, 07:43   #2606
pollyhanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 238
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez lemon_tree Pokaż wiadomość
Pollyhanna dzięki wielkie za odpowiedź Możesz polecić jakieś konkretne suplementy? Znalazłam marki solgar modulatory homocysteiny, ale nie znam żadnych opinii na ich temat. Po jakim czasie zbiłaś tę homocysteinę? Moja jakaś ogromna się wydaje, więc pewnie nie mam co marzyć o staraniach w okolicach lipca, jak wcześniej planowałam Na pewno zrobię na dniach ten test na mutację MTHFR. Jak już zaczęłam się sama diagnozować, to może polecisz co jeszcze warto zbadać?
Modulator homocysteiny z solgara ma syntetyczne formy witamin z grupy B więc odpada przy ewentualnej mutacji. Solgar ma też pojedyncze witaminy w formach metylowanych. Są też amerykańskie suplementy a których dużo możesz poczytać na grupie mthfr na fb. Ja zdecydowałam się na polską opcję czyli firmę formeds i jej b-complex. Homocysteina spadła w 3 miesiące z 14 do 7,5. Tylko to jest bardzo indywidualna sprawa - trzeba dawkowanie i rodzaj suplementu metodą prób dobrać (kontrolując wyniki - co najmniej b6, b12 i homocysteinę).

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
pollyhanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-12, 09:42   #2607
lemon_tree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Gosia dzięki za info, spróbuję dostać się więc do genetyka, choć pewnie prywatnie szybciej to wszystko przebiega, a nie ukrywam, że bardzo mi zależy na czasie
Kalade, dziękuję za polecenie tej pani dr, czytałam już o niej na pewnym blogu parentingowym, teraz już na bank się do niej zapiszę I ten test też wczoraj znalazłam,ale nie byłam pewna, czy taki robić, czy z krwi, ale pewnie wybiorę ten...
Pollyhanna już sprawdzam te suplementy, jak tylko znajdę w stacjonarnie to kupuję! Z solgara kończę właśnie metylowany kwas foliowy, choć ma niskie stężenie, więc brałam po 2 tabletki, nie wiem czy to dobrze. To Tobie dość szybko się unormowała homocysteina, super I chyba w końcu założę konto na fb, bo do tej pory się broniłam rękami i nogami przed tym
I kurczę, mimo, że początkowo poraził mnie ten wynik, to teraz widzę, że można to doprowadzić do porządku i zwiększyć szanse na zdrową ciążę. Oby jeszcze to amh wyszło ok, cały pakiet tarczycowy wyszedł w normie, choć jeszcze nie konsultowałam tego z lekarzem.
Dzięki wielkie dziewczyny!
lemon_tree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-12, 21:03   #2608
lemon_tree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Mój optymizm skończył się równie szybko jak pojawił-wynik amh fatalny 0,68 Rosie1986, czy konsultowałaś już wyniki z lekarzem? Dają jakąś nadzieję na naturalne poczęcie? Jestem rok starsza od Ciebie i mam już 4,5 letnie dziecko, tak jak Ty terminowałam niedawno ciążę z ZD, nie sądziłam, że jest aż tak źle ze mną-koszmarna homocysteina (ale to da się zbić), ale z amh już nic nie zrobimy. Mam poczucie, że te moje jajeczka tak stare i niskiej jakości były przyczyną zd...Fatalnie się czuję.
lemon_tree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-13, 09:20   #2609
guska8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 46
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

U mnie w domu 4 latek i poprzednia ciąża też z że a teraz 37 tc skończony, 3 kg chłopak tańczy w brzuchu i już się nie mogę doczekać żeby go zobaczyć 😍 dziewczyny, będzie dobrze, tylko najpierw Wy same musicie w to uwierzyć!
guska8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-13, 11:58   #2610
AleAleAle90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 83
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Dziewczyny, mam małe ciążowe pytanie... Ja mam już 24 tyg na liczniku i moje dziecko czasami tak mnie kopię dziwnie na dole. Ja czuję jakby ona chciała wystawić nogę i sprawdzić czy jest ciepło. Dosłownie takie kopanie jak w szyjkę, bardzo batdzo nisko. Czy Wy też tak macie? Ona mnie tak bombarduje czasami że aż się boje pomyśleć co będzie pozniej 😁
AleAleAle90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-27 08:54:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.