Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-02, 12:13   #121
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Serio, wg was ochrona środowiska, wyprowadzenie religii że szkół, więcej hajsu na medycynę, ochrona praw kobiet i mniejszości seksualnych to "bezsensowne postulaty"?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:18   #122
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Serio, wg was ochrona środowiska, wyprowadzenie religii że szkół, więcej hajsu na medycynę, ochrona praw kobiet i mniejszości seksualnych to "bezsensowne postulaty"?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Bezsensowne nie (są bardzo ważne), ale nie uważasz, że jest ich za dużo i dotyczą zbyt różnych gałęzi?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:18   #123
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Mała rzecz, ale ile pokazuje o naszym kraju.
Bo "ludzie będą łykać na potęgę", tak rzucone ogólnie; po pierwsze to konkretnie kobiety, a po drugie potraktowanie kobiet jak idiotek. Mniejsza, że w aptece można kupić bez recepty bardziej szkodliwe leki czy nawet zabić się jakąś mieszanką w połączeniu jeszcze np. z alkoholem.
Taaa, gupie baby potrzebuja nadzoru samca i zeby ktos podejmowal za nie decyzje.
Polska sie cofa w rozwoju i inaczej sie tego nazwac nie da.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Serio, wg was ochrona środowiska, wyprowadzenie religii że szkół, więcej hajsu na medycynę, ochrona praw kobiet i mniejszości seksualnych to "bezsensowne postulaty"?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Oczywiscie, ze nie bezsensowne, ale na chwile obecna mocno nierealistyczne. Niestety.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:26   #124
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Wg mnie chytry/chciwy dwa razy traci.

Ludzie wyszli na ulice w konkretnym celu, a wrzucanie postulatów od sasa do lasa jest wg mnie w tym momencie bardzo nietrafionym pomysłem.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:31   #125
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88253144]Wg mnie chytry/chciwy dwa razy traci.

Ludzie wyszli na ulice w konkretnym celu, a wrzucanie postulatów od sasa do lasa jest wg mnie w tym momencie bardzo nietrafionym pomysłem.[/QUOTE]

Ja rozumiem logike, ktora im przyswieca. Czy sie z nia zgadzam? Ciezko powiedziec.
Tak, chcialabym, zeby wszystkie te warunki byly spelnione, ale nie uwazam, ze Polska jest na to gotowa.
Przykro mi to pisac, ale Polska to ciemnogrod, gdzie ludzie sa atakowani za odmienne poglady, odmienny wyglad, odmienna orientacje. Brak w tym kraju tolerancji i choc odrobiny checi zrozumienia mniejszosci.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:41   #126
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Serio, wg was ochrona środowiska, wyprowadzenie religii że szkół, więcej hajsu na medycynę, ochrona praw kobiet i mniejszości seksualnych to "bezsensowne postulaty"?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Uważam to samo co kasztanka. To są ważne postulaty, ale Polska nie jest gotowa.
To prawie tak jakby dziecko żyło w biednej, patologicznej rodzinie i nagle chciało, nie wiem, najnowszego iphone'a. No mało realistyczne.

Plus obalenie rządu to pewnie, że się zgadzam, ale kto ma rządzić i jak Morawiecki - mimo całej mojej nienawiści do niego - ma spełnić "Wiemy o tym, że ludzie umierają w karetkach pogotowia, czekając na wjazd do szpitali. Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie"? Na całym świecie to się dzieje przez to, jaką strategię obrały kraje, tutaj nie obwiniam Morawieckiego i PiS'u za to, mimo że ich szczerze nienawidzę.

Choć teraz w sumie i temu są winni, bo wywołali protesty.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:43   #127
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

No i niech zabieraja 500. Dla wielu ludzi raczej to nie jest najwazniejsza rzecz. W sumie oni te 500 plus sobie i tak chca odbic w podatkach ktorych podobno ma byc masa od stycznia. Takze mieli racje Ci ze te 500 plus nic nie da bo wszystko podrozeje. To juz lepiej nie dostawac niz potem miec drozsze towary. Na to samo wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-02, 12:45   #128
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Zabranie pincet plus moze sie roznie skonczyc.
Optymistycznie: po ukroceniu benefitow czesc elektoratu PiS pojdzie glosowac na kogos innego.
Mnie optymistycznie: ludzie wycofaja sie z protestow, zeby tego comiesiecznego przelewu nie stracic.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:49   #129
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Tak odnosnie tabletek po I viagry Screenshot_2020-11-02-13-28-17-202_com.instagram.android.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:54   #130
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Uważam to samo co kasztanka. To są ważne postulaty, ale Polska nie jest gotowa.
To prawie tak jakby dziecko żyło w biednej, patologicznej rodzinie i nagle chciało, nie wiem, najnowszego iphone'a. No mało realistyczne.

Plus obalenie rządu to pewnie, że się zgadzam, ale kto ma rządzić i jak Morawiecki - mimo całej mojej nienawiści do niego - ma spełnić "Wiemy o tym, że ludzie umierają w karetkach pogotowia, czekając na wjazd do szpitali. Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie"? Na całym świecie to się dzieje przez to, jaką strategię obrały kraje, tutaj nie obwiniam Morawieckiego i PiS'u za to, mimo że ich szczerze nienawidzę.

Choć teraz w sumie i temu są winni, bo wywołali protesty.
Ja nie chcę mówić, że to rząd jest odpowiedzialny za pandemie, ale kurde, no sami, własnoręcznie, dołożyli kupę gruzu do rozwoju tego typu przypadków.
No wszedzie ludzie umierają, ok. Zgadzam się.
Ale już w czerwcu Morawiecki grzmiał "tego wirusa już nie ma, nie ma się czego bać. Chodźmy na wybory". Nawoływał zwłaszcza seniorów. Wiece bez maseczek i środków ostrożności (ale to wesela były TAAAAKIE wirusogenne). Ch**owe maseczki od podejrzanych osób, respiratory od handlarza bronią (których nie ma, i hajsu za nie też nie ma). A teraz jeszcze zmusili do wyjścia na ulicę setki tysięcy osób

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:55   #131
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Tak odnosnie tabletek po I viagry Załącznik 7731575

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Proste do wyjaśnienia - biedny mężczyzna chce a nie może? Magiczna tabletka i cyk, gotowe. Chłop nie zdąży wyjść a gumka zła bo ciśnie? No cóż, problem kobiety, która nogi rozkłada a nie biednego mężczyzny, który ma potrzeby

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-02, 12:56   #132
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja nie chcę mówić, że to rząd jest odpowiedzialny za pandemie, ale kurde, no sami, własnoręcznie, dołożyli kupę gruzu do rozwoju tego typu przypadków.
No wszedzie ludzie umierają, ok. Zgadzam się.
Ale już w czerwcu Morawiecki grzmiał "tego wirusa już nie ma, nie ma się czego bać. Chodźmy na wybory". Nawoływał zwłaszcza seniorów. Wiece bez maseczek i środków ostrożności (ale to wesela były TAAAAKIE wirusogenne). Ch**owe maseczki od podejrzanych osób, respiratory od handlarza bronią (których nie ma, i hajsu za nie też nie ma). A teraz jeszcze zmusili do wyjścia na ulicę setki tysięcy osób

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Gdyby to byla fikcyjna historia, to bylaby nawet zabawna.
A ze to nie fikcja, to przeraza mnie to, co sie w Polsce dzieje.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:58   #133
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Hołownia to ostatni człowiek na planecie któremu był zaufala. Nie chodzi nawet o jego poglądy. To typ człowieka, od którego jak najdalej. Tak mi intuicja podpowiada.
Chciałabym mu zaufać, ale nie potrafię. W 2013 był przeciwny aborcji, rozumiem, że każdy może zmienić zdanie, ale na pytanie "dlaczego?" odpowiada "bo tak / i co z tego?". Taką inteligentną odpowiedź może zaserwować zbuntowany nastolatek, a nie kandydat na prezydenta, litości. Ze zmianą światopoglądu zawsze stoi jakiś powód, a on ani razu go nie podał, kpina. Dalej to co mi się w nim nie podoba to to, że chce zostawić kompromis aborcyjny i po kilku latach przeprowadzić referendum. Chce poddać pod referendum prawa człowieka, które przynależą mi z faktu bycia człowiekiem? Nie życzę sobie, żeby moja wolność została po raz kolejny poddana głosowaniu, była uzależniona od większości obcych ludzi. Zresztą, już widzę przygotowania do głosowania, jak 2 miesiące przed, telewizja, kościół i organizacje pro-life robią pranie mózgu. I właśnie tacy niemyślący samodzielnie decydowaliby o moim życiu. Fajnie, że chce rozdzielić politykę od kościoła. Ale skoro nie uzasadnia zmiany poglądu, to dlaczego mam wierzyć w to, że po wyborach znowu mu się nie odmieni i nie zacznie rządzić jak PiS? Cały czas gada o dialogu, ale sam nie potrafi odpowiedzieć na ważne pytanie.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Czarnka powinno się odwołać w trybie natychmiastowym. Szykuje kolejną rewolucję w podstawie programowej (wywalenie ostatnich wolnych utworów na rzecz dzieł Karola Wojtyły, który może i był dobrym papieżem, ale literatem dość miernym). Cała podstawa ma się skupiać na promowaniu przesłanek zgodnych z jedynie słuzną linią partii. Konsekwencje kolejnego eksperymentu na oświacie poniosą Wasze dzieci.

A dlaczego uważasz, że 13 latki są na tyle głupie, że same nie mogą pojąć decyzji w sprawie uczęszczania na religię? Obecni 14 latkowie są przecież uczniami liceów. Niby dlaczego odmawiasz im inteligencji, Michał?

Dymisja rządu pod przywództwem Kaczyńskiego i tak nastąpi. Chyba, że Kaczńskiego zamkną w domu i zakażą mu wypowiadania się jego właśni ludzie, bo to jedno, co jeszcze ten rząd (wraz z maronetkowym prezydentem) może jeszcze uratować. Nie sposób walczyć z własnym społeczeństwem.

Ja jeszcze postuluję zerwanie konkordatu i całkowite oddzielenie kościoła od państwa. Tak, jak w Irlandii. I to jest wykonalne.

Szpitale? W UK jednak jakoś funkcjonują. Fakt, ze wszystko tam się leczy paracetamolem, ale nie ma kilkumiesięcznych kolejek do specjalistów.Nawet w dobie pandemii. NHS funkcjonuje.
Postulaty podobają mi się, ale tym momencie jest to samobójstwo. Lempart niech się najpierw zajmie tym od czego zaczęła, bo zaraz się okaże, że walka o wolność to sprawa drugorzędna, a jej chodzi tylko o władzę.
Tak, 13 latki i 7 latki potrafią już na tyle świadomie myśleć, że mogą sami podjąć decyzje. Samodzielnie mogą wybrać szkołę, to dlaczego nie mogą zadecydować czy chcą chodzić na religie.

Jesteśmy mniej więcej w temacie religii, więc przy okazji dodam, że cieszyłabym się (takie tam moje marzenie niemożliwe do zrealizowania, bo to jest bardziej sprawa kościoła niż polityki) z wycofania chrztu niemowlaków. W Biblii ludzie zgodnie ze swoją wolą chrzcili się jako dorośli, więc żyjąc według tej księgi, sakramentu chrztu powinno dokonywać się na osobie w pełni świadomej, a nie na dziecku niewiedzącym co się dzieje. Ale oczywiście kościół musiał ustanowić tak, żeby mu pasowało.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Grożą zabraniem 500+, jeśli protesty nie ustaną?

Lol, jak dla mnie to dwie pieczenie na jednym ogniu.
Polska taka piękna, bez 500+

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
"Kiedys myslalam o aborcji inaczej. Myslalam ze mam do niej nieograniczone prawo"

Co sie zmienilo. Czyzby to ze przestala miec okres i problem ciazy jej nie dotyczy?
Wielu ludzi jest najmądrzejszych w sprawach, których ich nie dotyczą.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88252779]
Ja też się cieszę, ale trzeba wziąć pod uwagę jedną kwestię. Prawdopodobnie gdyby nie pandemia, to poparcie tych protestów nie byłoby tak wysokie. Poczucie zagrożenia spowodowane covidem, jak każde inne masowe poczucie zagrożenia, po spowodowało większe dookreślenie się, okopanie się w swoich poglądach. Ludzie w takich sytuacjach dużo chętniej idą za kimś, kto jasno wyrazi jakieś zdanie. Przy czym raczej tego nie weryfikują - wiosną była taka sama sytuacja, tylko dotyczyła czegoś zupełnie innego. I na mniejszą skalę, bo covid nie trwał jeszcze tak długo.
Są zamknięci, wkurzeni epidemią, potrafili prace, biznesy, lub część dochodów, są zmęczeni, od miesięcy muszą wiecznie kombinować, żeby jakoś funkcjonować, znalazła się okazja do protestu więc protestują. Wyrażają swojego wielkiego wku*wa. To niestety nie znaczy, że bez covida też tak chętnie wyszliby na ulice w celu wyrażenia niezadowolenia z wyroku TK. Ani że bez covida by się tym tak przejęli.
[/QUOTE]

Też tak myślę. To wszystko się ze sobą skumulowało, cały kraj się sypie, ludzie się wkurzyli i polecieli na protest, każdy ma swój powód, dla którego chce obalić PiS.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Nie wiem, ja nie przepadam za Lempart (choć doceniam jej obecną działalność) i moim zdaniem tak mnoga liczba postulatów spowoduje rozmycie tego, o co naprawdę chodzi. Niektóre brzmią utopijnie jak na nasz średniowieczny kraj, więc osobiście odpuściłabym sobie je z uwagi na to, żeby nie być odbieraną jako śmieszna, bo wrócimy do retoryki, że no kobiety chodzą, coś sobie krzyczą, ale nie są zbyt mądre, może im zawiązać kamień na szyi.

Natomiast jeśli nie uda się wrócić nawet do tego "kompromisu", to wizje z pierwszej strony wątku wcale przesadzone nie są. Jasne, z boku to brzmi absurdalnie, groteskowo, ale to nie wygląda tak, że jutro się obudzimy w kraju, gdzie nie można stosować antykoncepcji. To wszystko odbędzie się bardzo małymi krokami, powoli - przecież nikt gwałtownie (ja również) nie protestował przeciwko dostępności tabletek po tylko z receptą.
A czemu służył ten zabieg jak nie temu, że kobiety są głupie, będą łykać jak witaminki te tabletki i ktoś mądry musi im wydzielać, kiedy mogą sobie wziąć.
W całej Europie kobiety mają taki sam poziom rozwoju umysłowego co mężczyźni i mogą o sobie decydować. Natomiast w Polsce żyją tylko głupie baby o inteligencji ameby, które pogubiłyby się i nie wiedziałyby jak kierować swoim życiem gdyby nie facet stojący nad ich głowami.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Serio, wg was ochrona środowiska, wyprowadzenie religii że szkół, więcej hajsu na medycynę, ochrona praw kobiet i mniejszości seksualnych to "bezsensowne postulaty"?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Są bardzo ważne, ale na ten moment zepchnęłyby walkę o wolność, a początkowo w tych protestach nie chodziło o wymienione postulaty.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 12:59   #134
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Czarnka powinno się odwołać w trybie natychmiastowym. Szykuje kolejną rewolucję w podstawie programowej (wywalenie ostatnich wolnych utworów na rzecz dzieł Karola Wojtyły, który może i był dobrym papieżem, ale literatem dość miernym). Cała podstawa ma się skupiać na promowaniu przesłanek zgodnych z jedynie słuzną linią partii. Konsekwencje kolejnego eksperymentu na oświacie poniosą Wasze dzieci.

A dlaczego uważasz, że 13 latki są na tyle głupie, że same nie mogą pojąć decyzji w sprawie uczęszczania na religię? Obecni 14 latkowie są przecież uczniami liceów. Niby dlaczego odmawiasz im inteligencji, Michał?

Dymisja rządu pod przywództwem Kaczyńskiego i tak nastąpi. Chyba, że Kaczńskiego zamkną w domu i zakażą mu wypowiadania się jego właśni ludzie, bo to jedno, co jeszcze ten rząd (wraz z maronetkowym prezydentem) może jeszcze uratować. Nie sposób walczyć z własnym społeczeństwem.

Ja jeszcze postuluję zerwanie konkordatu i całkowite oddzielenie kościoła od państwa. Tak, jak w Irlandii. I to jest wykonalne.

Szpitale? W UK jednak jakoś funkcjonują. Fakt, ze wszystko tam się leczy paracetamolem, ale nie ma kilkumiesięcznych kolejek do specjalistów.Nawet w dobie pandemii. NHS funkcjonuje.

Nie odmawiam inteligencji 13 - latkom.Uważam jednak,że decyzje dotyczące dzieci chodzących do szkoły podstawowej powinni podejmować rodzice. Za to,gdy uczeń idzie dalej czyli do liceum/technikum itp. to już mógłby decydować w kwestiach religii np. Innymi słowy: 13 lat - rodzice, 15 lat - samemu.
Odwołanie Czarnka,konkordat i finansowanie religii to postulaty nijak się mające do kwestii aborcji i wyroku TK,których to pierwotnie dotyczył protest. To są żądania,które może wyrazić strajk generalny,a nie protest uliczny.
Może i funkcjonuje,ale B.Johnson kraj zamyka. U nas też się jeszcze system całkiem nie załamał,ale jesteśmy blisko.
Nie sztuka wysuwać same żądania - sztuka pokazać własny sposób wyjścia z patowej sytuacji i plan działania na już,a nie mówić,że samemu się nie wie i może potem coś wymyślą,ale na razie nie wiedzą...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 13:00   #135
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja nie chcę mówić, że to rząd jest odpowiedzialny za pandemie, ale kurde, no sami, własnoręcznie, dołożyli kupę gruzu do rozwoju tego typu przypadków.
No wszedzie ludzie umierają, ok. Zgadzam się.
Ale już w czerwcu Morawiecki grzmiał "tego wirusa już nie ma, nie ma się czego bać. Chodźmy na wybory". Nawoływał zwłaszcza seniorów. Wiece bez maseczek i środków ostrożności (ale to wesela były TAAAAKIE wirusogenne). Ch**owe maseczki od podejrzanych osób, respiratory od handlarza bronią (których nie ma, i hajsu za nie też nie ma). A teraz jeszcze zmusili do wyjścia na ulicę setki tysięcy osób

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
No tutaj oczywiście masz rację, że nasz rząd wyjątkowo nieudolnie sobie poradził z pandemią, ale akurat nie uważam, że są odpowiedzialni konkretnie za to, co powiedziała Lempart. Za wszystko inne - jak najbardziej.

Ja jestem wkurzona też na opozycję, że im na to pozwalają. Od PiS'u już nie oczekuję niczego.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 13:08   #136
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:49
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 13:10   #137
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pewnie tak będzie ludzie sie nie uczą na błędach
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 13:23   #138
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Nie odmawiam inteligencji 13 - latkom.Uważam jednak,że decyzje dotyczące dzieci chodzących do szkoły podstawowej powinni podejmować rodzice. Za to,gdy uczeń idzie dalej czyli do liceum/technikum itp. to już mógłby decydować w kwestiach religii np. Innymi słowy: 13 lat - rodzice, 15 lat - samemu.
Odwołanie Czarnka,konkordat i finansowanie religii to postulaty nijak się mające do kwestii aborcji i wyroku TK,których to pierwotnie dotyczył protest. To są żądania,które może wyrazić strajk generalny,a nie protest uliczny.
Może i funkcjonuje,ale B.Johnson kraj zamyka. U nas też się jeszcze system całkiem nie załamał,ale jesteśmy blisko.
Nie sztuka wysuwać same żądania - sztuka pokazać własny sposób wyjścia z patowej sytuacji i plan działania na już,a nie mówić,że samemu się nie wie i może potem coś wymyślą,ale na razie nie wiedzą...
Rozwiazaniem byloby usuniecie religii ze szkoly. Wtedy rodzic decydowalby nie o uczestnictwie w przedmiocie szkolnym, a w zajeciach dodatkowych, pozalekcyjnych. A to juz zupelnie inaczej wyglada, zmuszanie dzieci do zajec dodatkowych nie jest raczej czeste.
Zreszta, byloby odplatne. Bo juz by ksiadz nie byl oplacany z podatkow.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 13:25   #139
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Serio, wg was ochrona środowiska, wyprowadzenie religii że szkół, więcej hajsu na medycynę, ochrona praw kobiet i mniejszości seksualnych to "bezsensowne postulaty"?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To jest przede wszystkim głupie.
Postulat nie brzmi "więcej pieniędzy na medycynę", tylko "10% PKB na medycynę".
Dlaczego 10%? Dlaczego nie 9%? Albo 11%? Czy ona potrafi to jakoś uzasadnić?
Nie. Nie potrafi.
Liczba kompletnie z dupy. To powinno być oparte na jakichś wyliczeniach, na analizie, a nie "tak mi się uwidziało, więc tak ma być".
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-02, 13:29   #140
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Nie sztuka wysuwać same żądania - sztuka pokazać własny sposób wyjścia z patowej sytuacji i plan działania na już,a nie mówić,że samemu się nie wie i może potem coś wymyślą,ale na razie nie wiedzą...
Sorry, ale to nie protestujący wrzucili granat w ten bigos i nie oni muszą wiedzieć, jak sprawca sobie poradzi ze sprzątaniem pobojowiska.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 14:26   #141
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

hahaha zostało mi "wirtualnie" odebrane obywatelstwo XD
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...html#s=BoxMMt2
mogę się już ubiegać o azyl? XD

Cytat:
Trzeba stawiać odważne pytanie: Czy protestujący są Polakami? Nie, bo Polski nie znają i nie chcą znać. Nie kochają jej, a wszystko, co stanowi jej fundament, tj. Bóg, honor i Ojczyzna, odrzucają w całej rozciągłości, niszczą i wyszydzają. Dziś jedynym, czego im tak naprawdę potrzeba, jest surowa i sprawiedliwa kara, bo ona nie jest sama w sobie złem, ale jest dobrodziejstwem, gdyż przywraca zdrowie, porządek, odrywa złoczyńców od zła i niweluje winę. Stanowi pouczenie dla innych, którzy chcieliby czynić zło. Czy władzy, narodowi, hierarchom starczy sił do wymierzenia kary? Oby nie zabrakło. Bo rozzuchwalone zło można przezwyciężyć tylko dobrem, tj. surową, sprawiedliwą karą wymierzoną z miłosierdziem i stanowczością - mówił filozof.
jak ktoś taki może otrzymać dyplom uczelni wyższe z zakresu filozofii?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 14:34   #142
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88253547]hahaha zostało mi "wirtualnie" odebrane obywatelstwo XD
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...html#s=BoxMMt2
mogę się już ubiegać o azyl? XD



jak ktoś taki może otrzymać dyplom uczelni wyższe z zakresu filozofii?[/QUOTE]

E tam. Nihil novi. Mi zostało "wirtualnie" odebrane w 2011
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 15:36   #143
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88253547]hahaha zostało mi "wirtualnie" odebrane obywatelstwo XD
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...html#s=BoxMMt2
mogę się już ubiegać o azyl? XD
[/QUOTE]

Czekam na taka decyzje w swojej sprawie
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 16:06   #144
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

W teleekspresie PODKREŚLAJĄ, że na demonstracjach są głównie młodzi ludzie, którzy nią mają powodów do narzekania na rząd, bo to właśnie PiS jako jedyna partia rządząca zniosła im podatek dochodowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 16:16   #145
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W teleekspresie PODKREŚLAJĄ, że na demonstracjach są głównie młodzi ludzie, którzy nią mają powodów do narzekania na rząd, bo to właśnie PiS jako jedyna partia rządząca zniosła im podatek dochodowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja prdl, to już jest jawne kupowanie wolności za pieniądze.
Nie dość, że ściema, bo nie tylko młodzi, to jeszcze nie wstyd im "zabieramy wam mniej kasy w podatkach, to się zamknijcie"

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 16:46   #146
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Oni naprawdę żyją w innym świecie

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:07
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 16:52   #147
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

I to jest publiczna tv za nasza kasę K........


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 16:54   #148
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88253547]hahaha zostało mi "wirtualnie" odebrane obywatelstwo XD
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...html#s=BoxMMt2
mogę się już ubiegać o azyl? XD



jak ktoś taki może otrzymać dyplom uczelni wyższe z zakresu filozofii?[/QUOTE]

Wow... prostytutki, narkomanki, satanistki, morderczynie, nawiedzone lewaczki, lesbijki i pseudo "Polki".
Jakie combo 😂

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Oni naprawdę żyją w innym świecie
Podsumowując to co się dzieje w Polsce w każdej strefie to jest tragedia i dramat, ale jak patrzę na to w jaki sposób manipulują ludźmi to istna komedia.
Jak oni później mogą patrzeć w lustro?
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 16:56   #149
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Bosak przed wyborami narzekał, ze go nie zapraszali tv teraz z chęcią zapraszają i on chętnie na to przystaje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 17:04   #150
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Oni naprawdę żyją w innym świecie
Hehe widziałam.

To niech się zdecydują kiedy gorzej- jak dużo, czy jak mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-01 22:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.