Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-02, 00:32   #2971
mateusz1717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Antybiotyk tetralysal a antybiotyk na chorobe

Witam Już prawię 2 miesiące stosuje antybiotyk tetralysal, cera jest już prawie idealna zostały tylko małe przebarwienia lecz dziś lekarz wypisał mi antybiotyk na zapalenie górnych dróg oddechowych i dlatego mam do was pytanie, czy można stosować 2 antybiotyki naraz? Boje się że jak odstawię chociaż na kilka dni tetralysal to cera się pogorszy..
Pozdrawiam
mateusz1717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 12:07   #2972
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Antybiotyk tetralysal a antybiotyk na chorobe

Cytat:
Napisane przez mateusz1717 Pokaż wiadomość
Witam Już prawię 2 miesiące stosuje antybiotyk tetralysal, cera jest już prawie idealna zostały tylko małe przebarwienia lecz dziś lekarz wypisał mi antybiotyk na zapalenie górnych dróg oddechowych i dlatego mam do was pytanie, czy można stosować 2 antybiotyki naraz? Boje się że jak odstawię chociaż na kilka dni tetralysal to cera się pogorszy..
Pozdrawiam
Szkoda, że nie zapytałeś od razu lekarza, czy oba antybiotyki można razem stosować. Poczytaj na ulotce, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do równoczesnego stosowania z tetracykliną.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 10:24   #2973
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Antybiotyk tetralysal a antybiotyk na chorobe

Cytat:
Napisane przez mateusz1717 Pokaż wiadomość
Witam Już prawię 2 miesiące stosuje antybiotyk tetralysal, cera jest już prawie idealna zostały tylko małe przebarwienia lecz dziś lekarz wypisał mi antybiotyk na zapalenie górnych dróg oddechowych i dlatego mam do was pytanie, czy można stosować 2 antybiotyki naraz? Boje się że jak odstawię chociaż na kilka dni tetralysal to cera się pogorszy..
Pozdrawiam
a jaki to antybiotyk ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 10:45   #2974
kjurak
Raczkowanie
 
Avatar kjurak
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 41
GG do kjurak
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej Wam wszystkim, którzy używają Tetralysal

Dzisiaj byłam u dr Lipki w Zawierciu ( najlepszy dermatolog w mieście ) i zapisała mi właśnie te tabletki oraz Claritine i dwie maści ( Duac i Mecortolon ), których już używam od 3-ch tygodni. W okresie dojrzewania miałam na twarzy po prostu masakrę, pryszcz na pryszczu. Dlatego też przyzwyczaiłam się, że jakiś mi zawsze "wyjdzie", ale ostatnio przestraszyłam się - na twarzy w okolicach ust pryszcze znów pojawił się. Po 3-ch tygodniach leczenia tymi dwiema maściami + jakieś tabletki do rozpuszczenia w wodzie (już nie pamiętam nazwy) podleczyłam stan zapalny, ale pod skórą czuję, że wychodzą mi nowe pryszcze.
Czy ktoś z Was używał takiej kombinacji kosmetyków? dodam, że ta pani dr jest naprawdę super, wyleczyła mnie z grzybicy (podczas gdy inny lekarz widząc białe przebarwienia na ciele stwierdził,że to bielactwo), do niej ustawiają się kolejki.
__________________
"Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą Ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się jakbyś tego nie zauważał"
kjurak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:59   #2975
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Heloł ponownie ,
biorę tetralysal juz miesiac wraz z antybiotykiem uzywam epiduo i aknemycin no i nic zadnej poprawy caly czas wychodza mi ropne pryszcze,już nie wiem co robic ...ponoc po miesiacu juz lekkie efekty powinno widać a tu nic ,jak myslicie czemu mi to nie pomaga? ;c
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 13:50   #2976
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
Heloł ponownie ,
biorę tetralysal juz miesiac wraz z antybiotykiem uzywam epiduo i aknemycin no i nic zadnej poprawy caly czas wychodza mi ropne pryszcze,już nie wiem co robic ...ponoc po miesiacu juz lekkie efekty powinno widać a tu nic ,jak myslicie czemu mi to nie pomaga? ;c
Hej. Nie martw się, mi 3 marca stuknął miesiąc od rozpoczęcia ponownej kuracji i na razie poprawy brak, a nawet mogę powiedzieć że znaczne pogorszenie ... W przypadku tego antybiotyku (i nie tylko) wymagana jest naprawdę olbrzymia dawka cierpliwości, stąd robię wielkie oczy jak wpada tu ktoś i przedstawia zaleconą 'kurację' od dermatologa, trwającą np dwa tygodnie

Cierpliwości
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 16:40   #2977
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Hej. Nie martw się, mi 3 marca stuknął miesiąc od rozpoczęcia ponownej kuracji i na razie poprawy brak, a nawet mogę powiedzieć że znaczne pogorszenie ... W przypadku tego antybiotyku (i nie tylko) wymagana jest naprawdę olbrzymia dawka cierpliwości, stąd robię wielkie oczy jak wpada tu ktoś i przedstawia zaleconą 'kurację' od dermatologa, trwającą np dwa tygodnie

Cierpliwości
ile twoja kuracja ma trwac? mi pani dermatolog zalecila 3 miesiące . Skończe kuracje ,oby pomogło ale juz wiecej sie na nia nie zdecyduje

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Mam jeszcze takie małe pytanko bo już sama nie wiem...Moja dermatolog zaleciła mi na ochrone lek essentiale forte na wątrobe ale coś boli mnie żołądek , jak myslicie CO BRAĆ na ochrone ? Lepiej chronic jelita i żoładek czy watrobe?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 17:15   #2978
bumkyckyc
Raczkowanie
 
Avatar bumkyckyc
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Standardowa kuracja trwa właśnie 3 miesiące niestety. Mnie stuka dziś 2 miesiąc i jest poprawa (o dziwo!) Jeszcze 2 tyg. temu byłam zawiedziona i zdenerwowana, bo nie było znacznej poprawy, ba, nawet było momentami gorzej.
Koniecznie bierz coś na osłonę żołądka! To ważne, bo każdy antybiotyk "pustoszy organizm", jak to moja koleżanka farmaceutka mówi. W aptece poproś o jakąś osłonę przy kuracji antybiotykowej - farmaceuta Ci coś zaproponuje, mają tego mnóstwo.
bumkyckyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 17:17   #2979
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
ile twoja kuracja ma trwac? mi pani dermatolog zalecila 3 miesiące . Skończe kuracje ,oby pomogło ale juz wiecej sie na nia nie zdecyduje

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Mam jeszcze takie małe pytanko bo już sama nie wiem...Moja dermatolog zaleciła mi na ochrone lek essentiale forte na wątrobe ale coś boli mnie żołądek , jak myslicie CO BRAĆ na ochrone ? Lepiej chronic jelita i żoładek czy watrobe?
Moja kuracja będzie trwała tyle samo ile za pierwszym razem, czyli +/- 150dni. Jeżeli chodzi o ochronę - ja nic nie biorę, jedynie stawiam na ochronę naturalną, czyli duuuuuużo maślanek, kefirki i jogurty natu, ale ja nie mam żadnych dolegliwości. Na początku pierwszej kuracji brałam Trilac osłonowo, ale jako że nic mi nie było, to przestałam.

Sama nie wiem co w Twoim przypadku powinnaś brać. Podziwiam Cię, że tak znasz swój organizm, że wiesz np że w danej chwili boli Cię żołądek, albo wątroba Najwidoczniej zbyt rzadko cokolwiek mnie boli, jestem kiepska w tej kwestii
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 18:46   #2980
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez bumkyckyc Pokaż wiadomość
Standardowa kuracja trwa właśnie 3 miesiące niestety. Mnie stuka dziś 2 miesiąc i jest poprawa (o dziwo!) Jeszcze 2 tyg. temu byłam zawiedziona i zdenerwowana, bo nie było znacznej poprawy, ba, nawet było momentami gorzej.
Koniecznie bierz coś na osłonę żołądka! To ważne, bo każdy antybiotyk "pustoszy organizm", jak to moja koleżanka farmaceutka mówi. W aptece poproś o jakąś osłonę przy kuracji antybiotykowej - farmaceuta Ci coś zaproponuje, mają tego mnóstwo.
chyba zwykly priobiotyk powinien wystarczyc?

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Moja kuracja będzie trwała tyle samo ile za pierwszym razem, czyli +/- 150dni. Jeżeli chodzi o ochronę - ja nic nie biorę, jedynie stawiam na ochronę naturalną, czyli duuuuuużo maślanek, kefirki i jogurty natu, ale ja nie mam żadnych dolegliwości. Na początku pierwszej kuracji brałam Trilac osłonowo, ale jako że nic mi nie było, to przestałam.

Sama nie wiem co w Twoim przypadku powinnaś brać. Podziwiam Cię, że tak znasz swój organizm, że wiesz np że w danej chwili boli Cię żołądek, albo wątroba Najwidoczniej zbyt rzadko cokolwiek mnie boli, jestem kiepska w tej kwestii
Hehe no własnie nie wiem czy tak dobrze bo ciagle mnie cos boli albo kuje jak nie w żołądku to w jelitach jak nie w tym to w tamtym i nie wiem na co brac czy zwykly priobiotyk czy na watrobe np essentiale forte...
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 18:52   #2981
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja uważam,że wystarczy probiotyk.
Sama też brałam tylko Lacidofil i było ok.
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 09:17   #2982
april06
Przyczajenie
 
Avatar april06
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 19
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej
Ja też leczyłam się tetralysalem. Spokojnie, na poprawę trzeba chwilę poczekać (ok 3 mies. później już jest z górki)
jednak w moim przypadku trądzik powrócił, ale mi powraca po wszystkim... nawet po retinoidach, skutków ubocznych nie miałam żadnych.
april06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 10:30   #2983
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Po 3prawie miesiącach spokoju po kuracji Tetralysalem w ostatnim tygodniu nastąpiło załamanie...
Napiłam się pierwszy raz chyba od pol roku piwa, wypiłam 2 i mam teraz kilka pryszczy.Myślę, że to jest przyczyną(mam taką nadzieję i piwa ani alkoholu już raczej nie ruszę długo) Na szczęście nie są to bolące guzy tylko takie małe czerwone plamki.Akurat wczoraj wypadła mi wizyta u dermatolog i dostałam znów Duac, miałam od niego 2 miesięczna przerwę.
Ciesze się bo bardzo dobrze na mnie działał, nie licząc tego że przez pierwsze dni zanim skora się przyzwyczai to strasznie swędzi twarz :-/

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez april06 Pokaż wiadomość
Hej
Ja też leczyłam się tetralysalem. Spokojnie, na poprawę trzeba chwilę poczekać (ok 3 mies. później już jest z górki)
jednak w moim przypadku trądzik powrócił, ale mi powraca po wszystkim... nawet po retinoidach, skutków ubocznych nie miałam żadnych.
Ja miałam diametralną poprawę już po 2 tygodniach więc jest to widać bardzo indywidualna sprawa
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:24   #2984
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

a mozna podczas kuracji tetralysalem farbowac wlosy? Bo wlasnie mam zamiar isc do fryzjera ale nie wiem czy to nie bedzie jakos zle wplywalo na moj organizm.
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:33   #2985
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
a mozna podczas kuracji tetralysalem farbowac wlosy? Bo wlasnie mam zamiar isc do fryzjera ale nie wiem czy to nie bedzie jakos zle wplywalo na moj organizm.
nie widzę żadnego związku
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 21:27   #2986
Mariolka Blondi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Rany Dziewczyny - czytam i czytam i oczom nie wierzę! O wątrobę też trzeba dbać przy Tetralysalu! Jeśli Wasza dermatolog czy Was dermatolog nie każe robić badań na wątrobą podczas tego leczenia (chyba ALAT i ASPAT choć dokładnie nie pamiętam) to bierzcie nawet zapobiegawczo cokolwiek. Wątroba nie boli jak żołądek ale to nie znaczy, że wszystko jest ok. Przy Tetralysalu koniecznie probiotyk i osłona na wątrobę (jeśli wszystko z wątrobą będzie ok to nie zaszkodzi). Są tańsze zamienniki tych najdroższych - chodzi o EF (nie chcę podawać nazwy żeby nie robić reklamy czy antyreklamy), wystarczy zapytać farmaceutę. I absolutnie zero alkoholu (wątroba to teraz odczuje, Wy po latach) i opalania na solarce czy gdziekolwiek.
Ręce normalnie opadają ...
"Święta trójca" - Tetra, probiotyk i osłona na wątrobę!
Mariolka Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 22:34   #2987
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Tetralysal

A ja znow zaczne sie leczyc, od wczoraj biore tabsy anty pierwszy raz w zyciu I tak okropnie sie czuje ze mam ochote pieprznac to wszystko I zyc z wulkanami na zuchwie po 3 latach mam nawrot..
Za 3 msc zaczne brac izotek czy cos pochodnego. Eh masakra prawie 30stka aa tu tradzik doroslych.
Wkurzajace.
Dodatkowo mam butelke toniku kwas mlekowy, mentol I woda destylowana. Zaplacilam 18zl w aptece za to. Szkoda ze nie 5zl jak kiedys

Mariolka dobrze pisze. Trzeba zrobic proby watrobowe plus cholesterol.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 10:00   #2988
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Tetralysal

Fakt,miałam robione próby wątrobowe przed kuracją Tetralysalem.
Myślałam jednak, że dermatolog zleciła mi je pod izotek.Na pierwszej wizycie zaproponowała mi izotek i dała czas do namysłu przez wakację plus skierowanie na ALAT, ASPAT i Triglicerydy.We wrześniu jak poszłam do niej kolejny raz to zapisała mi Tetralysal bo izoteku nie chciałam.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Mariolka Blondi Pokaż wiadomość
Rany Dziewczyny - czytam i czytam i oczom nie wierzę! O wątrobę też trzeba dbać przy Tetralysalu! Jeśli Wasza dermatolog czy Was dermatolog nie każe robić badań na wątrobą podczas tego leczenia (chyba ALAT i ASPAT choć dokładnie nie pamiętam) to bierzcie nawet zapobiegawczo cokolwiek. Wątroba nie boli jak żołądek ale to nie znaczy, że wszystko jest ok. Przy Tetralysalu koniecznie probiotyk i osłona na wątrobę (jeśli wszystko z wątrobą będzie ok to nie zaszkodzi). Są tańsze zamienniki tych najdroższych - chodzi o EF (nie chcę podawać nazwy żeby nie robić reklamy czy antyreklamy), wystarczy zapytać farmaceutę. I absolutnie zero alkoholu (wątroba to teraz odczuje, Wy po latach) i opalania na solarce czy gdziekolwiek.
Ręce normalnie opadają ...
"Święta trójca" - Tetra, probiotyk i osłona na wątrobę!
Co do dbania o wątrobe się zgodzę, nie sądze jednak aby potrzeba było wspomagać się tabletkami (no chyba,że ktoś bierze Tetralysal rok non stop ale nie w ptzypadku standardowej 3miesięcznej kuracji).
Probiotyk obowiązkowo !Najlepiej 2 razy dziennie.
Alkohol - według mnie wykluczony i to nawet kilka tygodni po kuracji.
Nie polecam też ciężkostrawnego jedzenia np. bigos, smażone potrawy...ale to wiadomo
Owszem antybiotyki z grupy tetracyklin mogą działać toksycznie na wątrobę, jednak głównie ich działania niepożądane obejmują zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Moim zdaniem przy krótkiej kuracji wystarczy dieta,zero alkoholu i probiotyki.Przy dłuższej skonsultowała bym z lekarzem swoje obawy.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
A ja znow zaczne sie leczyc, od wczoraj biore tabsy anty pierwszy raz w zyciu I tak okropnie sie czuje ze mam ochote pieprznac to wszystko I zyc z wulkanami na zuchwie po 3 latach mam nawrot..
Za 3 msc zaczne brac izotek czy cos pochodnego. Eh masakra prawie 30stka aa tu tradzik doroslych.
Wkurzajace.
Dodatkowo mam butelke toniku kwas mlekowy, mentol I woda destylowana. Zaplacilam 18zl w aptece za to. Szkoda ze nie 5zl jak kiedys

Mariolka dobrze pisze. Trzeba zrobic proby watrobowe plus cholesterol.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Anecka a miałaś receptę na ten lek ? Rozumiem,że to płyn wykonywany w aptece ? Jaka pojemność ?

No i właśnie dlatego nie zdecydowałam się na izotek...za dużo osób ma nawroty a ja nie mam aż takiego trądziku żeby niszczyć sobie zdrowie dla wątpliwego efektu.
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 13:09   #2989
bumkyckyc
Raczkowanie
 
Avatar bumkyckyc
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Zgadzam się z aaaania1989-watroba fa sobie rade przez 3 miesiące kuracji. Probiotyk natomiast obowiązkowy,bo chroni naturalna flare balteryjna,która antybiotyk niszczy. Alkohol też można pic,byle z umiarem i nie codziennie tak mi powiedziała dermatolozka.
bumkyckyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 15:50   #2990
Mariolka Blondi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dla wszystkich tych, co to się "znają na rzeczy".
Biorę tetrę od miesiąca - 2 x 300. Razem z tetrą osłonę czy też lek odbudowujący wątrobę przez całą kurację. Nigdy nie miałam problemów z wątrobą. Wyniki po miesiącu są takie (aż sięgnęłam po badania):
ALT: 53 (przy czym norma poniżej 41),
AST: 38 (przy czym norma poniżej 38).
Więc nie pieprzcie, że wątrobą da sobie radę i trzy miesiące to nic, skoro po miesiącu brania i jednocześnie brania osłony mam gorsze wyniki.
Derma zwiększyła dawkę osłony na wątrobę do 3 tabletek - przy każdym posiłku.
Słuchajcie dziewczyny kogo chcecie, ale wątroba jest jedna, a tetra działa źle na nią. Osłona jeśli nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi.
Takie bzdurzenie o alkoholu też jest super. To tak jakby powiedzieć, że jeden papieros ciężarnej (a raczej dziecku) raz na jakiś czas nie zaszkodzi.
Porządny dermatolog by tak nie powiedział.
Takie jest moje zdanie.
Jak pisałam: tetra, probiotyk czy jogurty, kefiry etc. i osłona na wątrobę. Uważam, że to mus.
Mariolka Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 18:39   #2991
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

SKUTKI OBOCZNE!
kiedy zaczelam brac antybiotyk to kolo ust zaczely mi sie tak jaby takie czerwone suche plamki robic wyglada to jak opryszczka :ccc lecze to albo plynem na opryszczke albo mascia z nagietka ,lecze to z tydzien lub dluzej a tylko dzień jest spokoj i po dniu znow zaczyna sie to robic , juz nie wiem czym leczyc bo nic nie pomaga , musze zazywac tetre jeszcze z 2 msc ,jak myslicie po antybiotyku wszystko wroci do normy ?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 19:02   #2992
bumkyckyc
Raczkowanie
 
Avatar bumkyckyc
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Mariolka Blondi Pokaż wiadomość
Dla wszystkich tych, co to się "znają na rzeczy".
Biorę tetrę od miesiąca - 2 x 300. Razem z tetrą osłonę czy też lek odbudowujący wątrobę przez całą kurację. Nigdy nie miałam problemów z wątrobą. Wyniki po miesiącu są takie (aż sięgnęłam po badania):
ALT: 53 (przy czym norma poniżej 41),
AST: 38 (przy czym norma poniżej 38).
Więc nie pieprzcie, że wątrobą da sobie radę i trzy miesiące to nic, skoro po miesiącu brania i jednocześnie brania osłony mam gorsze wyniki.
Derma zwiększyła dawkę osłony na wątrobę do 3 tabletek - przy każdym posiłku.
Słuchajcie dziewczyny kogo chcecie, ale wątroba jest jedna, a tetra działa źle na nią. Osłona jeśli nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi.
Takie bzdurzenie o alkoholu też jest super. To tak jakby powiedzieć, że jeden papieros ciężarnej (a raczej dziecku) raz na jakiś czas nie zaszkodzi.
Porządny dermatolog by tak nie powiedział.
Takie jest moje zdanie.
Jak pisałam: tetra, probiotyk czy jogurty, kefiry etc. i osłona na wątrobę. Uważam, że to mus.
Łohoho, jakie oburzenie
oczywiscie, jeśli ktoś chce/ma potrzebe/musi - niech bierze sobie całą gamę osłonek na każdy narząd. Sprawa indywidualna.
A opinii o tym, co można, a czego nie można jest tyle, ilu specjalistów. Mnie kiedyś doradzono, żeby np. unikać nabiału przy problemach z trądzikiem, bo je wzmaga, dlatego nie jem zbyt dużo jogurtów, a mleka czy kefiru już zupełnie nie kupuję. Z kolei kiedyś w aptece powiedziano mi, że Tetralysal to nie jest wcale aż tak silny antybiotyk, więc nie wpadajmy w ogólną panikę. Tak samo reakcja na antybiotyk też jest indywidualna i uzależniona od DAWKI - to, że Tobie wyszły kiepskie wyniki nie oznacza, że wszyscy takie mają. A co do alkoholu, to Twój przykład jest jakiś skrajnie emocjonalny i nie pasuje do kontekstu. Chcesz to pij, nie to nie. Ja piję okazjonalnie, ale mało, bo dziwnie się po nim czuję (chodzi mi o głowę, nie układ trawienny - ma to zapewne związek z kuracją). Nie widzę też żadnych problemów z cerą po wypiciu alkoholu, więc spox. Ale Wy róbcie, jak uważacie, bo to Wasz organizm
bumkyckyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 19:32   #2993
Mariolka Blondi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

No ba
Pewnie że bulwers
Ale widzisz, nie rozumiesz problemu. Nie chodzi o to czy szkodzi wszystkim czy nie. Chodzi o to, że niezależnie od tego czy kuracja trwa miesiąc czy rok, wątroba może to odczuć. Nie piszę, że zawsze i każdemu, ale nie można napisać, że "wątroba da sobie radę przez 3 miesiące", bo u niektórych może sobie nie dać rady nawet przez miesiąc.

A alkohol może nie szkodzi na cerę tylko właśnie obciąża tę Twoją biedną wątróbkę jeszcze bardziej.

Fakt: teorii co szkodzi na trądzik (nie wątrobę) są miliony: czekolada, mleko, kefir, ser, ostre przyprawy, etc. A prawda jest pewnie taka, że każdemu pewnie szkodzi coś innego, bo każdy organizm jest inny.
Ostatecznie, sądzę, że jeśli ktoś zażywa tetrę przez czas dłuższy niż miesiąc, powinien zrobić te badania krwi (po miesiącu chociaż), żeby zobaczyć czy wszystko jest ok. Branie osłony na wątrobę (Essentiale, Esseliv, Essensival) nie zaszkodzi, a jak będzie kiepsko - z pewnością pomoże.
Tyle w temacie. Kto ma rozum, skorzysta.
Podziękowała za uwagę.
Mariolka Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 20:34   #2994
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Tetralysal

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Fakt,miałam robione próby wątrobowe przed kuracją Tetralysalem.
Myślałam jednak, że dermatolog zleciła mi je pod izotek.Na pierwszej wizycie zaproponowała mi izotek i dała czas do namysłu przez wakację plus skierowanie na ALAT, ASPAT i Triglicerydy.We wrześniu jak poszłam do niej kolejny raz to zapisała mi Tetralysal bo izoteku nie chciałam.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------



Co do dbania o wątrobe się zgodzę, nie sądze jednak aby potrzeba było wspomagać się tabletkami (no chyba,że ktoś bierze Tetralysal rok non stop ale nie w ptzypadku standardowej 3miesięcznej kuracji).
Probiotyk obowiązkowo !Najlepiej 2 razy dziennie.
Alkohol - według mnie wykluczony i to nawet kilka tygodni po kuracji.
Nie polecam też ciężkostrawnego jedzenia np. bigos, smażone potrawy...ale to wiadomo
Owszem antybiotyki z grupy tetracyklin mogą działać toksycznie na wątrobę, jednak głównie ich działania niepożądane obejmują zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Moim zdaniem przy krótkiej kuracji wystarczy dieta,zero alkoholu i probiotyki.Przy dłuższej skonsultowała bym z lekarzem swoje obawy.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------



Anecka a miałaś receptę na ten lek ? Rozumiem,że to płyn wykonywany w aptece ? Jaka pojemność ?

No i właśnie dlatego nie zdecydowałam się na izotek...za dużo osób ma nawroty a ja nie mam aż takiego trądziku żeby niszczyć sobie zdrowie dla wątpliwego efektu.
Teraz juz nie pamietam chyba 100ml mam ( nie jestem teraz w domu), a xo do nawrotu to ja mialam go wlasnie po tetralysalu, po za tym przez niego grzybice mialam, no jednym slowem masakra. Niestety mam spory tradzik wiec zaryzykuje ale najpierw biore te anty

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:11   #2995
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Tetralysal

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Teraz juz nie pamietam chyba 100ml mam ( nie jestem teraz w domu), a xo do nawrotu to ja mialam go wlasnie po tetralysalu, po za tym przez niego grzybice mialam, no jednym slowem masakra. Niestety mam spory tradzik wiec zaryzykuje ale najpierw biore te anty

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
czego grzybice mialas?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 21:03   #2996
infested
Zadomowienie
 
Avatar infested
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 003
GG do infested
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja od jutra znów zaczynam walkę z tym lekiem Brałam go dwa lata temu, efekty utrzymywały się do połowy roku - z czego co pamiętam, to pomógł mi naprawdę, głównie na plecy Potem efekty utrzymywałam u dermatologa lecząc się lekami typu epiduo, skinoren, co do twarzy nie mam zastrzeżeń, lecz żuchwa, szyja i całe plecy... a wiosna tuż tuż! Przy okazji mam lek o nazwie aknemycin plus - to antybiotyk erytromycyna, a drugi składnik to tretynoina - kwas retinowy oraz davercin. Podobno super efekty są z tetralysalem i tym właśnie antybiotykiem
infested jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 07:21   #2997
Mvaiya
Przyczajenie
 
Avatar Mvaiya
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Też po raz pierwszy zaczynam braćtetralysal i oby zadziałał. Na początek 3 opakowania ( tydzień dwie tabletki, potem jedna) a potem kontrola u dermatologa.
Ale ja z innym pytaniem do was- podczas kuracji ograniczacie ilość podkładu i innych mazidełek czy nie ma to większego znacznia dla was?
Mvaiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:56   #2998
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Mvaiya Pokaż wiadomość
Też po raz pierwszy zaczynam braćtetralysal i oby zadziałał. Na początek 3 opakowania ( tydzień dwie tabletki, potem jedna) a potem kontrola u dermatologa.
Ale ja z innym pytaniem do was- podczas kuracji ograniczacie ilość podkładu i innych mazidełek czy nie ma to większego znacznia dla was?
Najlepiej to używac podkladów do skóry tradzikowej i wrazliwej typu iwostin czy la roche posay , zapytaj dermatologa jaki podklad pasuje do twojej cery Albo podklady/pudry mineralne .
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 18:51   #2999
bumkyckyc
Raczkowanie
 
Avatar bumkyckyc
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

----> infested
Podziwiam, że chce Ci się znów zaczynać kurację. Ja bym już chyba drugi raz z antybiotykiem nie próbowała, skoro efekt tylko półroczny.
----> Mvaiya
Ja nie zrezygnowałam z podkładu, ale go zmieniłam na inny. Polecam Revlon Colorstay cera tłusta i mieszana - genialny!

A tak z innej beczki: czy któraś z Was brała może zamiennik Tetralysalu? Mi farmaceutka zaproponowała Damelium, kupiłam (bo tańszy), ale tabsy mają inną dawkę (zauważyłam to dopiero w domu): Tetralysal ma 300 mg, a ten 408 mg. Niby nic, ale różnica jednak jest. Mój żołądek też ją odczuwał przez pierwsze 3 dni.
bumkyckyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 18:55   #3000
kjurak
Raczkowanie
 
Avatar kjurak
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 41
GG do kjurak
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Mvaiya Pokaż wiadomość
Też po raz pierwszy zaczynam braćtetralysal i oby zadziałał. Na początek 3 opakowania ( tydzień dwie tabletki, potem jedna) a potem kontrola u dermatologa.
Ale ja z innym pytaniem do was- podczas kuracji ograniczacie ilość podkładu i innych mazidełek czy nie ma to większego znacznia dla was?
Ja odstawiłam całkowicie podkład i nie maluję się już od 8 dni ale póki co poprawy u siebie nie widzę, za to zauważam nowe pryszcze, ale to niestety normalne
__________________
"Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą Ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się jakbyś tego nie zauważał"
kjurak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.