Tanie i zdrowe jedzenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-01, 15:15   #1
Potyczka
Raczkowanie
 
Avatar Potyczka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 315

Tanie i zdrowe jedzenie


Ostatnio uświadomiłam sobie, że na jedzenie wydaję znacznie za dużo pieniędzy. Staram się jeść zdrowo, ale pochłania to tak dużą część mojego budżetu, że myślę o tym żeby z tego zrezygnować.

Macie jakieś pomysły na tanie i zdrowe posiłki? Jedyne co mi przychodzi do głowy to podroby, z czego lubię tylko wątróbkę.

Podzielcie się swoimi sposobami na dietetyczne jedzenie, które nie doprowadza do bankructwa
Potyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 15:39   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

zalezy jak na to patrzec, Ja odzywiam sie zdrowo, ale przez to wydaje sporo pieniedzy.
No chyba, ze patrzymy na to inaczej: nie jem na miescie, wole gotowac w domu, bo zdrowiej. Wtedy zapewne mniej wydajemy, bo restaurowanie sie kosztuje.

Jesli chodzi o dania zdrowe, to np kurczak z ryzem, gdzie danie nie jest drogie. Wszelakie potrawy w dodatkiem warzyw (np leczo), tez nie jest drogie.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-09-01 o 15:41
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 15:39   #3
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Wszystkie warzywa (najlepiej ze straganów, a nie ze sklepów czy marketów bo tam są droższe), chudy twaróg i maślanka z biedronki, płatki owsiane górskie, wszelkie kasze, np. jaglana, pęczak, jabłka - teraz będzie sezon więc będą bardzo tanie, a ze zdrowych tłuszczy to czyhać na promocje ryb i orzechów, poza tym można kupić buteleczkę dobrego oleju np. lniany około 15 zł i dolewać do różnych potraw, starczy na długo
eddin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 17:15   #4
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

rosół na kościach - tanie i pyszne kości kosztują grosze, a do tego zostaje na nich zawsze sporo mięsa wielki gar rosołu na kościach (np z karczku, mostek cielęcy, korpus z kaczki - różne wariacje) i włoszczyźnie, to koszt nie więcej niż 10zł
zainspirował mnie to tego blog Klory i od niedawna jestem uzależniona
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 07:17   #5
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Tanie i zdrowe są kiszonki (najlepiej oczywiście domowe) - kapusta, ogórki, kiszone buraczki.

W zimie opieram się głównie na mrożonych warzywach, które tanio można kupić w hipermarketach.

Niedrogie są suszone warzywa strączkowe - fasole, soja, ciecierzyca. Niezbyt drogie są też dania z jaj, aczkolwiek ostatnio nie udaje mi się zdobyć wiejskich jaj taniej niż za 1 zł za sztukę :/
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 17:23   #6
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

póki warzywa są tanie, proponuje zrobić przetwory

tańszy odpowiednik orzechów - pestki dyni, słonecznika

możesz piec własne, pełnoziarniste pieczywo. to na zakwasie to tylko mąka i woda - śmieszny koszt, a bez porównania z chlebem z supermarketu.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 09:30   #7
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Zależy ile kto uważa, że dużo kasy na jedzenie idzie, ale ja miesięcznie wydaję 500-600zł na ZDROWE jedzenie + jakieś tam "przekąski" typu orzechy i owoce. Jak jadłam niezdrowo i wiecznie słodycze i inne śmiecie wydawałam trochę więcej.
Jak zaczynałam przygodę ze zdrowym odżywianiem to wydawałam 400-500zł, bo wielu rzeczy wtedy nie jadłam i się bałam, miałam naprawdę podstawowe produkty, które dopiero teraz dodaję, stąd czasem przeskok o te 100zł. Ale to wszystko kwestia umowna, bo w jednym miesiącu nakupię sobie różnych oliw i kasz, a potem 3 miesiące mam spokój i wtedy wydaję mniej.

Chyba najłatwiej to mniej więcej sobie zaplanować co się będzie jeść i po prostu w to zaopatrzeć. Kupienie 2kg mięsa na tydzień, do tego 2 opakowania jajek, 1 chleb pełnoziarsty, kilogram pomidorów, jakieś warzywa na patelnie, kaszę czy tam ryż i mamy jedzenie na cały tydzień, przez co wyda się mniej niż chodząc do sklepu co 2 dni i zapewne dokupując różne bzdury.
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 10:22   #8
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

kiedys tak kupywalam, wlasnie wiecej ilosc miesa, pomidorow itp. Ale pozniej stwierdzilam, ze jednak na tym trace. Bo kiedy ja juz mam zapas w lodowce, to nagle widze duza promocje. Przeplacalam. A po drugie, wolalam kupywac wszystko swieze niz np wyciagane z zamrazalki, np ryby.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
bo w jednym miesiącu nakupię sobie różnych oliw i kasz, a potem 3 miesiące mam spokój i wtedy wydaję mniej.
no tak, wydajesz mniej, bo wczesniej wydalas znacznie wiecej kupujac wieksza ilosc produktow na zapas, wiec tutaj chyba za bardzo nie ma oszczedzania. Bo to co i tak musialabys kupic, to kupilas, tylko wczesniej. I zamiast na polce w sklepie, to jest na polce w szafce

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-09-04 o 10:27
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 10:38   #9
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Można posadzić w domu własne zioła na parapecie, wychodzi to taniej i zdrowiej niż kupowanie w sklepie. Identycznie można zrobić z kiełkami. Są bardzo, bardzo zdrowe. I też taniej wychodzi robienie ich w domu. Nawet nie trzeba mieć kiełkownicy, może być słoik. Na pewno taniej wychodzą zupy niż drugie dania. No i w ogóle wszelkie przetwory warto robić samemu, bo wychodzą taniej. Jeżeli masz możliwość aby posiadać kawałek ziemi to też polecam. Ja od kilku lat ma własną pietruszkę, fasolę, pomidory ogórki, truskawki, śliwki, gruszki, jabłka, maliny i inne cuda. Duuużo wtedy zaoszczędzam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 10:45   #10
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
kiedys tak kupywalam, wlasnie wiecej ilosc miesa, pomidorow itp. Ale pozniej stwierdzilam, ze jednak na tym trace. Bo kiedy ja juz mam zapas w lodowce, to nagle widze duza promocje. Przeplacalam. A po drugie, wolalam kupywac wszystko swieze niz np wyciagane z zamrazalki, np ryby.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------



no tak, wydajesz mniej, bo wczesniej wydalas znacznie wiecej kupujac wieksza ilosc produktow na zapas, wiec tutaj chyba za bardzo nie ma oszczedzania. Bo to co i tak musialabys kupic, to kupilas, tylko wczesniej. I zamiast na polce w sklepie, to jest na polce w szafce
No tak, ale kupując więcej - zazwyczaj się korzysta z promocji, że 2 czy 3 taniej itp. Carrefoury, Lidly itp co jakiś czas mają takie promocje. A właśnie makarony czy kasze to się opłaca, bo zawsze to parę groszy się zaoszczędzi. A jak jest promocja na oliwę to też z niej korzystam Nie napisałam dokładnie o co mi chodziło

Akurat ryb mrożonych nie lubię i jak kupuję to jakieś pakowane, które można trzymać w lodówce nawet tydzień, więc mam problem z głowy. A jak chcę inną rybkę to nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić taki kawałek (często po prostu w rybnym niż iść na zakupy do sklepu).
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 10:57   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
No tak, ale kupując więcej - zazwyczaj się korzysta z promocji, że 2 czy 3 taniej itp. Carrefoury, Lidly itp co jakiś czas mają takie promocje. A właśnie makarony czy kasze to się opłaca, bo zawsze to parę groszy się zaoszczędzi. A jak jest promocja na oliwę to też z niej korzystam Nie napisałam dokładnie o co mi chodziło

Akurat ryb mrożonych nie lubię i jak kupuję to jakieś pakowane, które można trzymać w lodówce nawet tydzień, więc mam problem z głowy. A jak chcę inną rybkę to nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić taki kawałek (często po prostu w rybnym niż iść na zakupy do sklepu).
aaa, to rzeczywiscie. To sie oplaca
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 14:38   #12
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 339
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

To dla mnie również ciekawy temat, ale mogę podpowiedź co ja jem w ramach zdrowego odżywiania się i jakie odkrycia poczyniłam przez 1,5 roku metoda prób i błedów

A więc śniadanie, teraz od paru miesięcy owsianka, w której skład wchodzi:
-płatki owsiane górskie - 2zł (opakowanie starcza mi na tydzień)
-otręby pszenne/żytnie - 2-3 zł (na 2 tygodnie)
- czasem zarodki pszenne - 2 zł (na 2 tygodnie)
- w zależności od budżetu - rodzynki/migdały/orzechy (ja kupuje rodzynki w Biedronce 4zł i starcza na pare tygodni, a odkrylam paczke mieszanki orzechów i migdałów w Kauflandzie 200 gr (?)- 8 zł uwazam ze to dobra cena, w Lidlu jest mieszanka studencka 200 gr - 5zł co wystarczy na caly tydzien do owsianki)
-biały ser z jogurtem (nie kupuje gotowych twarożków a ser półtłusty plus jogurt grecki) mniej wiecej...ponieważ kupuje nieco (podobno) leszy ser z Garwolina który kostka kosztuje kolo 12zl....ale starcza na tydzien
-plus owoce do tego...ide sezonem byly truskawki, maliny teraz codziennie wcinam nektarynki i brzoskwinie potem beda gruszki/sliwki i jablka

Po zjedzeniu takiej owsianki jestem spokojnie syta przez 4-5 godz i absolutnie nie chce mi sie niczego jesc a co ciekawe glód narasta bardzo powoli

Na obiad
- mięso kurczak (taniej kupić calego koszt ok. 12-14 zł zalezy od wagi/promocji i juz masz 2 uda, 2 piersi, 2 skrzydełka plus cały korpus...więc... to dla mnie starcza na spokojnie tydzień a nawet i dluzej -oczywiscie zeby nie jesc codziennie kurczaka mieso dziele i mroże)
- udo z indyka kupuje nieco droższe ale równiez starcza na 2-3 obiady
- i czasem wołowina fakt droższe mięso bo robie sobie z niego tatara lub domowe hamburgery
Przyznaje rzadko jem ryby i z uwagi na cene ale i nieumiejtnosc przygotowania

No i tony warzyw
- kalafior teraz kosztuje 3-4 zł jeden duzy starcza mi na 3 obiady
- wszelkie fasolki -kg ok. 6-7 zł...ale masz znów z tego porcje warzyw na 3-4 dni (ja pochlaniam duze ilosci warzyw)
- kabaczki/cukinie/teraz papryki
- pomidory polne -koszt 1zl za kg

No i rózne owoce

Generalnie.... stawiam na owoce i warzywa sezonowe, nie szaleje za tuskawkami gdy jest obfitość gruszek i śliwek, nie kupuje brzoskiwń gdy wszędzie są maliny itd itd szukam nowych smaków, których nie znam z domu rodznnego np dynia i przepyszna zupa, świeży szpinak w salatkach

Nie kupuje gotowych twarożków, slodzików, slodkich jogurtów czy serków. W zimę ochote na slodycze - galaretka plus mieszanka kompotowa i deser za 2zł gotowy obsypie platkami migdalowymi i jest luksus

I fakt, trzeba nauczyc ile sie zjada i ile potrzebujesz kupic zeby nie marnowac, a po drugie szanowac jedzenie...i jak warzywa czy owoce wiedną to przerabiac - zrobic sos z warzyw, mus z owoców...a mamy tendencje do wyrzucania bo juz zwiedło...(nie mówie o pleśni! nie wyglada ladnie etc...

Edytowane przez Aranel
Czas edycji: 2013-09-04 o 14:41
Aranel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 14:50   #13
jankakopana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

jedzenie dietetyczne nie jest zbyt drogie, dopiero połączenie mięsa i warzyw sporo wynosi. dlatego ja łączę warzywa raczej z kaszą czy brązowym ryżem, żeby przyoszczędzić
jankakopana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 19:54   #14
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

kupować nalezy przede wszystkim sezonowo
ja idąc na zakupy nie planuje co kupię, tylko dopiero patrze które warzywa i owoce akurat teraz sa w korzystnych cenach. Do tego dużo kasz, roślin strączkowych, ziaren.
Kupuje jak najprościej -żadnych gotowców, dań ze słoików, przetworzonej żywnosci. Posiłki przyrządzam sama w domu i myśle, że głównie na tym oszczędzam.
Lubię czasami poszaleć i np zrobić zakupy w sklepie z żywnością orientalną, ale to są rzeczy tak naprawde zbędne, jak najbardziej można jeść zdrowo i tanio
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 15:54   #15
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
rosół na kościach - tanie i pyszne kości kosztują grosze, a do tego zostaje na nich zawsze sporo mięsa wielki gar rosołu na kościach (np z karczku, mostek cielęcy, korpus z kaczki - różne wariacje) i włoszczyźnie, to koszt nie więcej niż 10zł
zainspirował mnie to tego blog Klory i od niedawna jestem uzależniona
Ooo nie! Za wywar na kościach podziękujemy, zdrowy na pewno nie jest. Podczas gotowania do wody przedostają się dziesiątki szkodliwych substancji organicznych i metali ciężkich nagromadzonych w kościach przez całe życie zwierzęcia. Że o purynach nie wspomnę...

Cytat:
Napisane przez eddin Pokaż wiadomość
Wszystkie warzywa (najlepiej ze straganów, a nie ze sklepów czy marketów bo tam są droższe), chudy twaróg i maślanka z biedronki, płatki owsiane górskie, wszelkie kasze, np. jaglana, pęczak, jabłka - teraz będzie sezon więc będą bardzo tanie, a ze zdrowych tłuszczy to czyhać na promocje ryb i orzechów, poza tym można kupić buteleczkę dobrego oleju np. lniany około 15 zł i dolewać do różnych potraw, starczy na długo
Tutaj zalecałbym elastyczność. Czasami zdarza się że ceny na targu są o wile wyższe niż w danej chwili w konkretnym markecie. Trzeba sprawdzać i porównywać

Cytat:
Napisane przez readthelabel Pokaż wiadomość
Tanie i zdrowe są kiszonki (najlepiej oczywiście domowe) - kapusta, ogórki, kiszone buraczki.

W zimie opieram się głównie na mrożonych warzywach, które tanio można kupić w hipermarketach.
O to to to! Kiszonki to świetna sprawa. A warzywa i owoce sami możemy sobie zamrozić, kupując świeże w sezonie w niskiej cenie.

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
kupować nalezy przede wszystkim sezonowo
ja idąc na zakupy nie planuje co kupię, tylko dopiero patrze które warzywa i owoce akurat teraz sa w korzystnych cenach. Do tego dużo kasz, roślin strączkowych, ziaren.
Właściwie to co powiedziałaś to kwintesencja zdrowie i taniej kuchni. Sezonowość, dania obfite w warzywa, kasze, rośliny strączkowe, orzechy, jajka, owoce, napoje mleczne fermentowane. Jeżeli będziemy trzymać się tych prostych zasad przez cały rok to i na świeżą rybkę od czasu do czasu starczy funduszy w portfelu i na posmakowanie kuchni świata i na droższe owoce typu mango, granat, avocado
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 18:31   #16
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Jeśli chodzi o tanie przepisy to mogę polecić własnego bloga (link w stopce) ale nie wszystko tutaj jest zdrowe. Najbardziej polecałbym Ci rzeczy w stylu mojego ostatniego przepisu czyli kurczak z kaszą/ryżem koszt takiego posiłku wynosi do 5 zł czyli bardzo przystępnie a jest bardzo zdrowy
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 20:46   #17
margerit_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 20
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Ja preferuję najczęściej płatki owsiane z mlekiem - wystarczają na długo, ryż z warzywami, wszelkie zupy warzywne ( mrożone warzywa nie są tak drogie), poza tym chlebek - kanapki to jak dla mnie szybkie i dość sycące pożywienie, a jak kupisz chudą wędlinę ( parę plasterków) to też nie wynosi dużo
margerit_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 08:46   #18
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

faktycznie owsianka jest bardzo ekonomicznym śniadaniem ja lubię kupować też takie pakowane chleby żytnie na zakwasie, za opakowanie pół kilo płaci się ok.2.50-3 zł i mi starcza na kilka dni zjem 2 kromki z czymś i jestem syta, na uczelnie jakieś kanapki i spokojnie na 3 dni starcza
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 13:09   #19
Monnisiella
Raczkowanie
 
Avatar Monnisiella
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Chleby razowe, ciężkie z dużą ilością ziaren - na trawienie super, ale nie pakowane.. W pakowanych chlebach zawsze są jakieś zbędne konserwanty .
Monnisiella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-15, 13:35   #20
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Może nie do końca na temat ale skoro już Monnisiella o tym wspominasz: to nie denerwuje was że w sklepie jest napisane "chleb z ziarnami" czy "bułka z ziarnami" a okazuje się że jest to zwykłe białe pieczywo posypane po wierzchu czymś w rodzaju owsianki? bułke z ziarnami to chce mieć tam słonecznik, pestki dyni, siemie lniane tego typu rzeczy a nie owsianke
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 19:41   #21
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Jogurt czy kefir można też zrobić samemu z mleka
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 07:02   #22
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Cytat:
Napisane przez sensei1992 Pokaż wiadomość
Może nie do końca na temat ale skoro już Monnisiella o tym wspominasz: to nie denerwuje was że w sklepie jest napisane "chleb z ziarnami" czy "bułka z ziarnami" a okazuje się że jest to zwykłe białe pieczywo posypane po wierzchu czymś w rodzaju owsianki? bułke z ziarnami to chce mieć tam słonecznik, pestki dyni, siemie lniane tego typu rzeczy a nie owsianke
pewnie, że denerwuje.. ale ja już od jakiegoś czasu patrzę na składy, a te chleby pakowane mają ten plus, że mozna przeczytać skład i wybrać ten najlepszy, ja mam teraz razowy żytni i skład ma cudowny :d na zakwasie, bez konserwantów, tylko faktycznie trzeba się naszukać, żeby taki znaleźć
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 21:01   #23
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
pewnie, że denerwuje.. ale ja już od jakiegoś czasu patrzę na składy, a te chleby pakowane mają ten plus, że mozna przeczytać skład i wybrać ten najlepszy, ja mam teraz razowy żytni i skład ma cudowny :d na zakwasie, bez konserwantów, tylko faktycznie trzeba się naszukać, żeby taki znaleźć
Ja kupilam taki w Tesco, pakowany, z prostym, swietnym skladem
eddin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 12:14   #24
Monnisiella
Raczkowanie
 
Avatar Monnisiella
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Cytat:
Napisane przez eddin Pokaż wiadomość
Ja kupilam taki w Tesco, pakowany, z prostym, swietnym skladem
Fakt, to jest plus - wypisany skład. Ale jednak takie chlebki mają długi termin przydatności.. W 'wiem co jem' babeczka mówiła kategorycznie nie pakowanym chlebkom...
Monnisiella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 10:48   #25
Skenruss
Przyczajenie
 
Avatar Skenruss
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Jest masa taniego zdrowego jedzenia. Warzywa, owoce, owsianka, zupy, przetwory, dżemy (bez cukru), jajka itd.
__________________
http://profitcentrepc.pl
Skenruss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:01   #26
NakarmUmysl
Raczkowanie
 
Avatar NakarmUmysl
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 42
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Mi się zawsze wydaje, że zdrowe jedzenie jest tańsze niż to mniej. Przecież owoce i warzywa, zwłaszcza latem to w sumie grosze. Wszelkie kasze czy ryże to też nie jest duży koszt. Nie trzeba od razu kupować wszystkiego opatrzonego 'bio' czy 'eko' żeby jeść zdrowo
__________________
Zgłodniałaś? Wpadnij na mój profil i zobacz jak nakarmić umysł
NakarmUmysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 18:40   #27
marcema
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

mi się wydaje, że to kwestia dobrego zaplanowania wszystkiego. nie mam jakiegoś "zboczenia" na tle zdrowego odżywiania, od jakiegoś czasu jem zdrowiej, ale nie do przesady. byłam na diecie, gdzie brałam przez miesiąc suplement diety slimtox(tutaj więcej informacji: http://slimtox.pl/), oczyściłam swój organizm z toksyn i schudłam 6 kg. od tego momentu postanowiłam zrobić więcej dla swojego ciala i układam sobie zdrowszy jadłospis. obiady planuję z 2 dniowym wyprzedzeniem, czesto z jednego produktu robię 2 dania i wcale nie wychodzi mi to tak drogo
marcema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 09:00   #28
Akasta
Zadomowienie
 
Avatar Akasta
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 1 813
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

A ja Wam powiem, że nawet nie boję się tego "pryskania", "GMO", "szklarniowych"... sama nie wiem czemu. Jakoś wewnętrznie czuję, że to wcale aż tak nie szkodzi. Nie mogę kupować warzyw i owoców wyłącznie eko, to co mogę z ogródka to hoduję (koperek, szczypior, owoce), ale tak to zwykłe ze sklepu... i żyję.
Organizm ludzki ma ogromne zdolności adaptacyjne, wpływ pryskania czy GMO wcale nie jest dobrze zbadany, a ludzie potrafią żyć dobrze na witarianizmie jak i na diecie tylko mięsnej (Eskimosi).
Zresztą ogólnie białko i inne składniki odżywcze są tak różnie wchłanianie przez organizm i przetwarzane... czytałam książkę, jeszcze z 1900 roku, gdzie mięsożerne zwierzęta były żywione tylko roślinami i odwrotnie, roślinożerne tylko mięsem (po odpowiedniej przeróbce). Obie grupy żyły i miały się dobrze. Oczywiście nie ma sensu zmiana natury, ale to tylko pokazuje, jak względne jest to wszystko i jak mało o tym wiemy (np. pandy - organizm mięsożercy, a prawie nie jedzą innych zwierząt).
__________________
"Od wczesnych lat życia wyrzekłem się jadania mięsa i przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja, będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi."
Leonardo da Vinci
Akasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:21   #29
Mirabellak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 17
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Jeżeli chodzi o zdrowe odżywianie to polecam chlorelle (można ja kupić w Rossmanie). Jej zadaniem jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodaje ją do posiłków kilka razy w tygodniu.
Mirabellak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 16:16   #30
kasia_chal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Dot.: Tanie i zdrowe jedzenie

Ja od siebie dodam wspomnianą cieciorkę. Można dorzucić ją do zupy - jest bardzo syta i też odżywcza.

Ja też robię czasami kanapki z cieciorką i nie chodzi tutaj o hummus
Wszelkie ketchupy, które nie są do końca wykorzystane zostawiam w lodówce i jak się zbierze kilka to wlewam odrobinę wody i wypłukuję na patelnie. Przez to resztki ketchupu są użyte. Później na patelnie dodaję odrobinę kurkumy i kuminu, aby nadać orientalny smak Na koniec wrzucam cieciorkę i redukuję. Bułkę faszeruję cieciorką w zalewie i jem Polecam - dwie buły i jesteśmy najedzone można oczywiście zrobić zdrowszą wersję, w jakiejś ciemnej bagietce itd.
kasia_chal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-11 10:34:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.