Nawilżacz powietrza. Jaki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-07, 08:51   #31
Nikoru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 39
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Doradźcie mi proszę.

Szukam nawilżacza (nawet nie jestem pewna, czy ultradźwiękowego) za kwotę mniejszą niż 200zł (sporo mniejsza byłaby ideałem) z możliwością stosowania olejków eterycznych.

Uwagę moją zwrócił ten:
http://www.allegro.pl/item898247775_...a_5l_nowy.html

ale może macie sprawdzone nawilżacze w niewygóroawnej cenie, do których można stosować olejki?
Nikoru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 09:21   #32
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A wiecie coś może o Hyundai HUM500? Dużo go w necie, a opinii zero.
Sama się zacytuję...

Kupiłam, sprawdziłam... super sprzęcicho. Nic się nie skrapla, podłoga sucha, leci fajna chłodna mgiełka, tanio, miło i przyjemnie. Udany zakup - polecam.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 09:12   #33
tarasia
Wtajemniczenie
 
Avatar tarasia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: góry
Wiadomości: 2 476
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

o fajnie, że ktoś założył ten wątek. Zastanawiam się nad kupnem nawilżacza ale zmartwiła mnie informacja o tym, że temperatura nie powinna przekraczać 21C a u mnie w bloku jest zdecydowanie więcej. I co teraz?
__________________
NASZ ŚLUB
w dniach
w latach



tarasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 09:26   #34
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

U mnie nie ma możliwości regulacji grzejników, ale to nie jest jakiś problem. Po prostu mam pouchylane okna i trzymam temp. w mieszkaniu 21-22 stopnie - to dla nas komfort termiczy. A synek zasuwa w samym bodziaku i rajstopkach po podłodze.
Swoją drogą czas nawilżacze odkurzyc i rozpocząc sezon...
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 18:57   #35
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

ja mam nawilżacz firmy topcom i jest świetny - z jonizatorem, regulacją mgiełki, zegarem i wilgotnościomierzem. nie zostawia kropli na podłodze dzięki nawilżaczowi i dzięki marimerowi ani ja, ani TŻ nie mieliśmy tej jesieni kataru, a do tej pory sezon grzewczy = katar. czyli nawilżanie - zarówno pomieszczenia, jak i śluzówki nosa, pomaga
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 13:58   #36
helcia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

dziewczyny czy ma któraś z was nawilżacz powietrza sanico
http://allegro.pl/nawilzacz-powietrz...292356360.html
bo jestem ciekawa jak się sprawuje a jak nie tan to jaki polecacie
helcia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 10:38   #37
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Ja polecam ultradźwiękowe nawilżacze - świetnie się sprawdzają takie z mozliwością dodawania olejków eterycznych.

My mamy fajny ultradźwiękowy nawilżacz, przywieźlismy sobie z Francji (w sklepie Nature et decouvertes - oni tam maja trochę manie na punkcie aromaterapii). Jest cichy, produkuje taką delikatną mgiełkę i ma w sobie jeszcze taką lampkę, która subtelnie świeci róznymi kolorami (najpierw myśleliśmy że to świecenie kolorami będzie trochę tandetne, ale wygląda naprawdę ładnie). I dodajemy do tego mieszanki olejków eterycznych.

Edytowane przez pola_m
Czas edycji: 2011-08-30 o 14:55 Powód: dopisek
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-27, 12:01   #38
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Exclamation Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Cytat:
Napisane przez helcia20 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy ma któraś z was nawilżacz powietrza sanico
http://allegro.pl/nawilzacz-powietrz...292356360.html
bo jestem ciekawa jak się sprawuje a jak nie tan to jaki polecacie
ja go mam jestem zadowolona - tani, bardzo cichutki, łatwa regulacja na maksymalnych obrotach to za dużo pary, dosć łatwo się czyści, bardzo wydajny. Całą noc na 1/3 zbiornika na połowie mocy
Nie jest to merc, ale za tą cenę bardzo ok
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 12:41   #39
Agata R
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 899
GG do Agata R
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Hej.

Ja mam pytanie odnośnie nawilżacza firmy ariete disneya. Czy ktoras z Was cos o nim wie??? Moj tata chce nam go kupic (ma mozliwosc taniej) czy juz lepiej zainwestowac i kupic ten ktory polecacie???

Bede wdzieczna za odpowiedz ;-)
Agata R jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 16:41   #40
marii2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Witam
szukam dobrego nawilżacza powietrza,tyle jest na rynku że człowiek głupieje,mam do wydania ok 400zł,mieszkamy w bloku gdzie w okresie grzewczym jest suche powietrze,szczególnie do sypialni gdzie spię ze swoim 8 miesiecznym synkiem który ma skrzywioną przegrode nosową i troszke charczy,znajomi mają Topcom multifunction ale bardzo narzekaja na głośne dżwięki przy włączaniu i regulacjii a pozatym jest ok,może dodam że mamy podgrzewaną częściowo podłogę ,żeby był cichy i łatwo się go czyściło
poradzcie dziewczyny
ogrzewanie też kaloryfery

Edytowane przez marii2010
Czas edycji: 2010-12-20 o 19:30 Powód: dodanie jeszcze jednej informacji
marii2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 09:20   #41
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

A czy ktoś wypróbował już może Climatic 660 - on się dość dobrze sprzedaje teraz na Allegro. Jest ultradźwiękowy, z powłoką nanosilver i ceramicznym filtrem zmiękczającym wodę. Cena około 200zł. Zastanawiałam się nad Ventą LW14 ze względu na tą dodatkową funkcję oczyszczania powietrza ale cena jak dla mnie za wysoka.
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 10:33   #42
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
A czy ktoś wypróbował już może Climatic 660 - on się dość dobrze sprzedaje teraz na Allegro. Jest ultradźwiękowy, z powłoką nanosilver i ceramicznym filtrem zmiękczającym wodę. Cena około 200zł. Zastanawiałam się nad Ventą LW14 ze względu na tą dodatkową funkcję oczyszczania powietrza ale cena jak dla mnie za wysoka.
w zasadzie jeśli chodzi o ten filtr wody, to nie lepiej po prostu wlewać wodę przefiltrowana zwykłym filtrem? Albo desytlowaną- można kupic za grosze na stacji benzynowej
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 23:03   #43
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Podbijam temat nawilżaczy, bo muszę kupić...nawet dwa, a nie jeden
Córka wprawdzie nie ma przez ostatnie dwa lata problemów z astmą, ale... powietrze w domu jest za suche. W sypialniach na górze ok.35 % wilgotności, czyli dbając o zdrowie domowników ( i deski na podłodze ) nawilżacze kupić muszę i już.
Skoro decyzja zapadła, że 2 nawilżacze ( w sumie 3 by się przydały, ale "kasa misiu, kasa ) pomyślałam, że na dole w salonie stanie nawilżacz ewaporacyjny , a w sypialni pewnie taki gdzie olejki można dodadawać
http://allegro.pl/nawilzacz-powietrz...291394157.html

czy słyszałyście o nawilżaczach ewaporacyjnych ?
A jaki do pokoju dziecięcego , żeby olejki do niego można było dodawać ?
Zakładam , że cena do 500 zł jest akceptowalna

ps. nawilżacz Venty oglądałam dzisiaj w sklepie i... po pierwsze jakiś paskudny/tandetny ma wygląd (pojęcie desing obce jest producentowi ), po drugie musiałabym kupić model "średni" za pnad 1000 zł...nie mam pomieszczenia do 17 m kw. a najmniejszy model tylko do takiego się nadaje ...

z góry dziękuję za pomoc
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 08:29   #44
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

mala_kobietka miałam vente wszyscy się "ekscytowali" a ja jestem zawiedziona, kupiłam tani ultradźwiękowy i jestem o dziwo zadowolona mgiełka "nie moczy", dobrze nawilża pokój 13 metrów i olejek można i tak długo przy mojej wodzie twardej nie pożyje ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 08:54   #45
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Patrilla ja po obejrzeniuproduktu... nawilżacz Vente z głowy sobie wybiłam
co nie oznacza, że wiem co kupić
poczytałam trochę w necie i niby najbardziej naturalne nawilżanie pomieszczeń jest poprzez samoodparowanie wody , czyli tak jak w przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych (własnie technologia nawilżaczy Vente).
Jest parę takich nawilżaczy dostępnych, ale ... wydatek to nie mały i myślę dalej
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 09:13   #46
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

no powiem Ci że vente dostałam od moich rodziców i nie widziałam za bardzo różnicy a częsci do niej kosztują też skandalicznie
teraz mam taki "badziewny" ale łatwo go umyć dodaje olejek herbaciany i nie martwię się "systemami" nie będzie mi żal jak padnie ...
ja nawilżam - samoodparowywanie czasem praniem i wcale też to takie dobre nie jest, bo wtedy musisz podczas samoodparowywania mieć dużo tlenu, a zimą niskie temperatury czasem w domu o to ciężko
powiem Ci, że sama nie wiem ... to samo ostatnio miałam z nebulizatorami i udało mi się przeczytać naprawdę zrównoważona opinię i jestem zadowolona, a nie wydałam tysiąca
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 09:12   #47
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Podbijam temat nawilżaczy, bo muszę kupić...nawet dwa, a nie jeden
Córka wprawdzie nie ma przez ostatnie dwa lata problemów z astmą, ale... powietrze w domu jest za suche. W sypialniach na górze ok.35 % wilgotności, czyli dbając o zdrowie domowników ( i deski na podłodze ) nawilżacze kupić muszę i już.
Skoro decyzja zapadła, że 2 nawilżacze ( w sumie 3 by się przydały, ale "kasa misiu, kasa ) pomyślałam, że na dole w salonie stanie nawilżacz ewaporacyjny , a w sypialni pewnie taki gdzie olejki można dodadawać
http://allegro.pl/nawilzacz-powietrz...291394157.html

czy słyszałyście o nawilżaczach ewaporacyjnych ?
A jaki do pokoju dziecięcego , żeby olejki do niego można było dodawać ?
Zakładam , że cena do 500 zł jest akceptowalna

ps. nawilżacz Venty oglądałam dzisiaj w sklepie i... po pierwsze jakiś paskudny/tandetny ma wygląd (pojęcie desing obce jest producentowi ), po drugie musiałabym kupić model "średni" za pnad 1000 zł...nie mam pomieszczenia do 17 m kw. a najmniejszy model tylko do takiego się nadaje ...

z góry dziękuję za pomoc
Dla dzieci do sypialni lepiej nie szaleć z olejkami - z tego co wiem, dla dzieci niewiele olejków się nadaje - rumianek rzymski, lawenda, rozmaryn, mandarynka... Chociaż z drugiej strony w nawilżaczach to nie jest jakaś bezpośrednia intensywna inhalacja...

W moim nawilżaczu jest mgiełka i delikatny zapach w pomieszczeniu - nawet jak wrąbaliśmy tam taki strasznie intensywny "zimowy" - z cynamonowym i czymśtam, to w pokoju było dosyc łagodnie.

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
mala_kobietka miałam vente wszyscy się "ekscytowali" a ja jestem zawiedziona, kupiłam tani ultradźwiękowy i jestem o dziwo zadowolona mgiełka "nie moczy", dobrze nawilża pokój 13 metrów i olejek można i tak długo przy mojej wodzie twardej nie pożyje ...
ja też mam twarda wodę - wystarczy ją przefiltrować, albo wlewać destylowaną
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 20:53   #48
DamianH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

HB UH1100B
Właśnie dzisiaj przyszedł. Przyjemna mgiełka, cicha praca (wręcz bezgłośna). Ma bardzo dużą powierzchnię do zawilgocenia, wiec narazie czekamy na efekt.
Wygląd świetny, elegancki i sprawia wrażenie solidnego.
DamianH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 13:44   #49
asia997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 7
CLIMATIC 313 - tania jednorazówka

Ja używałam nawilżacza ultradźwiękowego Climatic 313 przez parę miesięcy...do momentu kiedy urosły w nim glony na ściankach pojemnika. Postanowiłam umyć pojemnik i wyparzyć co okazało się prawie niemożliwe bo otworek do wlewania wody ma tak około 4 cm średnicy. Niestety okazało się, że nigdzie nie można dokupić filtra ceramicznego do tego modelu (nawet nie ma go na stronie climatica).
Taki nawilżacz z glonami na ściankach nawilża emitując różne drobnoustroje (bo zamontowany filtr, nawet jeśli bym go wymieniła usuwa tylko minerały - kamień, a nie drobnoustroje).
Jak zapleśniała klimatyzacja jest niezdrowa to i pewnie taki zagoniony nawilżacz to też nie najlepszy pomysł...dlatego pewnie już go nie użyję.

Przyznam, dodatkowo że wodę w nawilżaczyu dolewałam prawie codziennie, bardzo rzadko zdarzało się, że postała 2-3 dni.

Tak poza tym uważam,że nawilżanie ultradźwiękowe wypadło całkiem dobrze...dlatego jestem ciekawa czy w tym Climaticu z powłoką nano silwer też rosną glony - czy może to skutecznie blokuje wzrost glonów...a jeśli glonów to i pewnie innych drobnoustrojów.

Też sensownye wydają mi się nawilżacze ultradźwiękowe firmy Boneco z funkcją podgrzewania wody, ale zastanawiam się czy 80 stopi wystarczy aby zabić drobnoustroje. Jesli ktoś ma taki nawilżacz, bardzo proszę o opinię, czy nie rosną na nim glony.

Inny bardzo ciekawy nawilżacz to Honeywell HH350E, posiada wbudowane UV które niszczy drobnoustroje w 99,9%. Brzmi nieźle, ale nigdzie nie widziałam opinii na jego temat. Może ktoś ma i napisze jak to działa.

Nawilżacze mechaniczne wyczytałem, ze podobno słabo nawilżają, pryskają i hałasują i w dodatku są bardzo drogie.
A nawilżacze z gorącą parą, mogą poparzyć, hałasują, biorą mnóstwo energii (pewnie jak czajnik elektryczny), ale drobnoustroje są zabite, a dodatkowy plus to można używać w nich olejków do aromaterapii.

Ależ się rozpisałam...mam nadzieję, że coś mogłam pomóc i sama jestem też ciekawa waszych opinii.
pozdrawiam

asia997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 16:41   #50
dmrx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
A czy ktoś wypróbował już może Climatic 660 - on się dość dobrze sprzedaje teraz na Allegro. Jest ultradźwiękowy, z powłoką nanosilver i ceramicznym filtrem zmiękczającym wodę. Cena około 200zł. Zastanawiałam się nad Ventą LW14 ze względu na tą dodatkową funkcję oczyszczania powietrza ale cena jak dla mnie za wysoka.

witajcie
posiadam ten nawilzacz
kupilem go w leroy marlin za 185zl
jest jeden problem, bo ustawiam nawilzanie na 45%
i...
nawilzacz bardzo szybko dochodzi do tego poziomu ale w pokoju pojawia sie jedna wielka mgla jest wrecz siwo

kupilem sobie nawet stacje meteo zeby wiedziec jaka jest temp i wilgotnosc
stacja pokazuje w pokoju temp ok 23stC i wilgotnosc na poziomie ok 44%

czy u was tez tak sie dzieje ze w pokoju pojawia sie mgla??
dmrx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 11:14   #51
Matylda82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Odświeżam wątek, nie sądziłam że będzie mnie kiedyś interesował. Niestety wczoraj właśnie pediatra nakazała mi kupić nawilżacz. Dziewczyny jak radzicie jaki? Z jakich jesteście zadowolone? Siedze teraz i szukam w necie , ale zdenerwowoana jestem strasznie, bo mała znowu chora (: a kierowniczka już zgrzyta zębami jak dzwonie,że nie przyjdę....
Matylda82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 02:40   #52
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

podpinam się pod pytanie.Mam prawie 4 miesięcznego malucha w domu i przypałętał się katar, a powietrze w sypialni raczej suche
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 21:06   #53
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Cytat:
Napisane przez Matylda82 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, nie sądziłam że będzie mnie kiedyś interesował. Niestety wczoraj właśnie pediatra nakazała mi kupić nawilżacz. Dziewczyny jak radzicie jaki? Z jakich jesteście zadowolone? Siedze teraz i szukam w necie , ale zdenerwowoana jestem strasznie, bo mała znowu chora (: a kierowniczka już zgrzyta zębami jak dzwonie,że nie przyjdę....
na szybko na dzien dobry ozesz po prostu postawic wode w jakims pojemniku na kaloryferze. ja tak robie, bo generlanie nie potrzebuje nawilzac powietrza. ale jak mloda choruje, to wkraplam olejek olbas do tego
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 16:56   #54
Tomasz444
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Tylko niech Pani pamięta że ultradźwiękowych nawilżaczy nie wolno stosować jeśli ma się jakieś zwierzęta w domu zwłaszcza kota lub psa.
Tomasz444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 00:58   #55
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Cytat:
Napisane przez Tomasz444 Pokaż wiadomość
Tylko niech Pani pamięta że ultradźwiękowych nawilżaczy nie wolno stosować jeśli ma się jakieś zwierzęta w domu zwłaszcza kota lub psa.
Kurczę, a tyle na rynku jest teraz tanich ultradźwiękowych.

Mógłby mi ktoś polecić w takim razie jakiś niezbyt drogi nieultradźwiękowy nawilżacz?
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:19   #56
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Witam wszystkich.
Chcę kupić nawilżacz i powiem szczerze że nie wiem jaki. Czy ktoś ma może któryś z tych???

http://allegro.pl/nawilzacz-powietrz...094057225.html

http://allegro.pl/ag206-ultradzwieko...081283523.html

http://allegro.pl/nawilzacz-powietrz...098834185.html

http://allegro.pl/nawilzacz-powietrz...094476150.html
:conf used:
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:25   #57
firstaustria11
Przyczajenie
 
Avatar firstaustria11
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Najważniejszym kryterium przy wyborze nawilżacza powietrza jest jego wydajność. Ty musisz wiedzieć jak duże pomieszczenie chcesz nawilżać, w zależności od tego wybierasz określony model. Wydajność określa się w m2 pomieszczenia jakie może nawilżyć dane urządzenie (od 10 do nawet 300 m2). Drugim wyznacznikiem jest wydajność parowania- określa ona ilość wytwarzanej pary w danym okresie, a co za tym idzie zużycie wody nawilżacza (podawana w L/dobę, lub ml/godzinę). Nawilżacze dostępne na rynku oferują wydajność parową od 5 do nawet 60 L/dobę.


Zastanów się też nad tym kiedy będziesz używać nawilżacza. W upalne dni, czy zimowe wieczory. Urządzenia do nawilżania powietrza wytwarzają ciepłą (parowe) lub chłodną (parowe- ewaporacyjne) są też takie, które posiadają obie opcje (modele ultradźwiękowe- nie wszystkie). To ważna kwestia, ponieważ nikt chyba nie chciałby dodatkowej ochłody zimą, czy ekstra ocieplenia latem.


Od mocy urządzenia zależy pobór prądu. Najwięcej energii zużywają nawilżacze, które muszą podgrzać parę (350 do 2000W). Analogicznie najmniej energii zużywają urządzenia ewaporacyjne, ponieważ produkują tylko parę chłodną (do 50W). Modele ultradźwiękowe pobierają energię w zależności od tego jaką parę wytwarzają (do 50 W przy chłodnej, natomiast do 120 W przy ciepłej mgiełce). Jeśli nawilżacz będzie używany sporadycznie moc urządzenie nie powinna być ważnym kryterium przy wyborze.


Do nawilżaczy często proponowane są filtry, które dodatkowo oczyszczają powietrze z bakterii, kurzu czy innych alergenów, a nawet odświeżają zapach. Filtry dołączane są w zestawach z urządzeniem, jeśli nie- warto zorientować się czy jest możliwość ich dopasowania. Proponowane do nawilżaczy są filtry HEPA, ceramiczne czy filtry węglowe.


Dobrze, gdy nawilżacz wyposażony jest w regulacje intensywności mgiełki, lampkę kontrolną zapalającą się podczas braku wody w nawilżaczu, różne tryby pracy, czy funkcję zaprogramowania pracy. Jeśli wilgotność powietrza będzie za duża, można je osuszyć- wtedy dobrze, gdy nawilżacz wyposażony jest w specjalny osuszacz. Za pomocą specjalnej funkcji w tego typu sprzęcie można zjonizować powietrze, ale także- jeśli dostępna w nim jest opcja inhalacji (tylko nawilżacz z opcją ciepłej pary) może służyć celom leczniczym.


Na rynku, obecnie dostępne są nawilżacze w różnych kształtach i ciekawych kolorach, dzięki temu oprócz praktycznych funkcji urządzenie to może ozdobić pomieszczenie
firstaustria11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 09:49   #58
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Cytat:
Napisane przez firstaustria11 Pokaż wiadomość
Najważniejszym kryterium przy wyborze nawilżacza powietrza jest jego wydajność. Ty musisz wiedzieć jak duże pomieszczenie chcesz nawilżać, w zależności od tego wybierasz określony model. Wydajność określa się w m2 pomieszczenia jakie może nawilżyć dane urządzenie (od 10 do nawet 300 m2). Drugim wyznacznikiem jest wydajność parowania- określa ona ilość wytwarzanej pary w danym okresie, a co za tym idzie zużycie wody nawilżacza (podawana w L/dobę, lub ml/godzinę). Nawilżacze dostępne na rynku oferują wydajność parową od 5 do nawet 60 L/dobę.


Zastanów się też nad tym kiedy będziesz używać nawilżacza. W upalne dni, czy zimowe wieczory. Urządzenia do nawilżania powietrza wytwarzają ciepłą (parowe) lub chłodną (parowe- ewaporacyjne) są też takie, które posiadają obie opcje (modele ultradźwiękowe- nie wszystkie). To ważna kwestia, ponieważ nikt chyba nie chciałby dodatkowej ochłody zimą, czy ekstra ocieplenia latem.


Od mocy urządzenia zależy pobór prądu. Najwięcej energii zużywają nawilżacze, które muszą podgrzać parę (350 do 2000W). Analogicznie najmniej energii zużywają urządzenia ewaporacyjne, ponieważ produkują tylko parę chłodną (do 50W). Modele ultradźwiękowe pobierają energię w zależności od tego jaką parę wytwarzają (do 50 W przy chłodnej, natomiast do 120 W przy ciepłej mgiełce). Jeśli nawilżacz będzie używany sporadycznie moc urządzenie nie powinna być ważnym kryterium przy wyborze.


Do nawilżaczy często proponowane są filtry, które dodatkowo oczyszczają powietrze z bakterii, kurzu czy innych alergenów, a nawet odświeżają zapach. Filtry dołączane są w zestawach z urządzeniem, jeśli nie- warto zorientować się czy jest możliwość ich dopasowania. Proponowane do nawilżaczy są filtry HEPA, ceramiczne czy filtry węglowe.


Dobrze, gdy nawilżacz wyposażony jest w regulacje intensywności mgiełki, lampkę kontrolną zapalającą się podczas braku wody w nawilżaczu, różne tryby pracy, czy funkcję zaprogramowania pracy. Jeśli wilgotność powietrza będzie za duża, można je osuszyć- wtedy dobrze, gdy nawilżacz wyposażony jest w specjalny osuszacz. Za pomocą specjalnej funkcji w tego typu sprzęcie można zjonizować powietrze, ale także- jeśli dostępna w nim jest opcja inhalacji (tylko nawilżacz z opcją ciepłej pary) może służyć celom leczniczym.


Na rynku, obecnie dostępne są nawilżacze w różnych kształtach i ciekawych kolorach, dzięki temu oprócz praktycznych funkcji urządzenie to może ozdobić pomieszczenie
O wow ludzie powinni to sobie wydrukować. Bardzo Fajne podsumowanie
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 20:39   #59
201611220859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 211
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Hej
Postanowiłam wznowić wątek na temat nawilżaczy powietrza, gdyż u mnie sezon grzewczy rozpoczął się wczoraj, a ja i mój Tż od dziś mamy już problem z bólem nosa, oczu, a dodatkowo ja - wrażliwiec jeśli chodzi o cerę, z ze skórą buzi.

Poczytałam, wiem mniej więcej na co zwracać uwagę powinnam przy wyborze, ale zawsze w danym sezonie jest jakaś perełka lub bubel w danym zakresie cenowym wśród poszczególnej kategorii produktów...
Liczę na pomoc

Mamy pomieszczenie robiące za salon i sypialnię wielkości ok. 15 metrów. A więc na tyle (nie więcej) potrzebujemy nawilżacza.
Budżet: do 250 zł.

Co proponujecie?

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Dodam, że oczywiście nie mam na myśli, aby kupić jakąś nowinkę
Także jeśli kupiłyście jakiś nawilżacz (chętnie z jonizacją powietrza) rok-2 lata temu i się sprawdza, podajcie jaki
201611220859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 14:04   #60
201611220859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 211
Dot.: Nawilżacz powietrza. Jaki?

Ok, to może powiem tak: w necie się już zorientowałam odrobinę, dziś jadę do jakiegoś sklepu stacjonarnego rozejrzeć się.

Mam natomiast pytanie takie: zauważyłam, że tylko niektóre nawilżacze mają też zbiorniczek na olejek zapachowy (aromateriapia ) i z tego co widzę, są to same nawilżacze.

Czy można (i jest sens - czy działa) kupić nawilżacz z jonizatorem bez żadnego zbiorniczka na zapach i potem dodać do tej zwykłej wody kilka kropel olejku?
201611220859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-28 13:23:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.