Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-24, 10:46   #4951
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
A dlaczego mieliby wybrać drugą?


Ale to, że aborcja jest zła, to także jest kwestia twoich poglądów, a nie faktów. Jeśli ktoś nie wierzy, że życie ludzkie jest święte, to jak go przekonasz, że się myli?
Bo czasami zrezygnowanie z czegoś dla siebie w imię walki o dobro innych jest długoterminowym działaniem również dla naszego własnego dobra. Problem tkwi w tym, że człowiek egoistyczny będzie patrzył krótkowzrocznie.


Co do aborcji, to nie trzeba uważać, że życie ludzkie jest święte, żeby widzieć zło w niepozwoleniu komuś się urodzić. Uważanie, że to jedynie kwestia poglądów, jest dla mnie właśnie znakiem tego, o czym wcześniej mówiłam. Skoro nawet zabijanie własnych dzieci jesteśmy w stanie przedstawić jako dobre, to czy naprawdę możemy ufać własnej ocenie moralnej? Szczerze wątpię.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 10:57   #4952
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Bo czasami zrezygnowanie z czegoś dla siebie w imię walki o dobro innych jest długoterminowym działaniem również dla naszego własnego dobra. Problem tkwi w tym, że człowiek egoistyczny będzie patrzył krótkowzrocznie.
Czyli to nie egoizm jest problemem (bo wszyscy działamy egoistycznie), tylko niezdolność do patrzenia dalekowzrocznie.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Co do aborcji, to nie trzeba uważać, że życie ludzkie jest święte, żeby widzieć zło w niepozwoleniu komuś się urodzić. Uważanie, że to jedynie kwestia poglądów, jest dla mnie właśnie znakiem tego, o czym wcześniej mówiłam. Skoro nawet zabijanie własnych dzieci jesteśmy w stanie przedstawić jako dobre, to czy naprawdę możemy ufać własnej ocenie moralnej? Szczerze wątpię.
Napisałaś "skoro nawet zabijanie własnych dzieci...". Czyli mówisz o jakimś standardzie moralnym, w którym zabijanie własnych dzieci jest jedną z najgorszych rzeczy, które można zrobić. Udowodnij, że to jest fakt, a nie pogląd.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 11:16   #4953
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Bo czasami zrezygnowanie z czegoś dla siebie w imię walki o dobro innych jest długoterminowym działaniem również dla naszego własnego dobra. Problem tkwi w tym, że człowiek egoistyczny będzie patrzył krótkowzrocznie.


Co do aborcji, to nie trzeba uważać, że życie ludzkie jest święte, żeby widzieć zło w niepozwoleniu komuś się urodzić. Uważanie, że to jedynie kwestia poglądów, jest dla mnie właśnie znakiem tego, o czym wcześniej mówiłam. Skoro nawet zabijanie własnych dzieci jesteśmy w stanie przedstawić jako dobre, to czy naprawdę możemy ufać własnej ocenie moralnej? Szczerze wątpię.
Można też uważać życie ludzkie za święte i nie mieć problemu z aborcją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Udowodnij, ze pozwolenie się komuś urodzić jest zawsze moralnie lepsze od alternatywy, proszę.

Możesz bazować na wartościach humanizmu, nie jestem takim hardcorem jak Caudo.

(Znaczy ona ma rację, ale uważam, że do dyskusji o moralności musimy jakiś wspólny mianownik znaleźć, inaczej szkoda czasu.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 11:44   #4954
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
(Znaczy ona ma rację, ale uważam, że do dyskusji o moralności musimy jakiś wspólny mianownik znaleźć, inaczej szkoda czasu.)
Ale ty zgadzasz się, że ten wspólny mianownik wynika ze wspólnych poglądów, ergo relatywizm moralny jest prawdziwy. AleKosmos uważa inaczej.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 11:50   #4955
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ale ty zgadzasz się, że ten wspólny mianownik wynika ze wspólnych poglądów, ergo relatywizm moralny jest prawdziwy. AleKosmos uważa inaczej.
No tak, zgadzam się.

Po prostu ja jej daję poziom "początkujący", a Ty nie masz litości.

Ale AleKosmos chyba w ogóle głosi absolutyzm moralny (biorąc pod uwagę, że zawsze zabójstwo własnego dziecka jest złe), więc łatwo nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 12:40   #4956
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Przyznam szczerze, że mocno dziwi mnie Wasze oczekiwanie, że będę udowadniać, że zabicie dziecka jest czymś niemoralnym. Może ja żyję na innej planecie, ale dla mnie to tak oczywiste, że nie powinno nawet stanowić pola do dyskusji.


Ciekawi mnie również, jak można uważać życie za święty dar od Boga i jednocześnie popełnić aborcję. Za taką decyzją może stać chyba tylko i wyłącznie bardzo trudna sytuacja życiowa kobiety, z której nie widzi ona żadnego ratunku. Nawet w wyobraźni nie umiem tego pogodzić z aborcją na życzenie.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 12:54   #4957
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że mocno dziwi mnie Wasze oczekiwanie, że będę udowadniać, że zabicie dziecka jest czymś niemoralnym. Może ja żyję na innej planecie, ale dla mnie to tak oczywiste, że nie powinno nawet stanowić pola do dyskusji.
No i właśnie tu jest pies pogrzebany. Nie rozumiesz, więc z automatu uznajesz, że każdy pomyśli tak samo jak ty.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie również, jak można uważać życie za święty dar od Boga i jednocześnie popełnić aborcję. Za taką decyzją może stać chyba tylko i wyłącznie bardzo trudna sytuacja życiowa kobiety, z której nie widzi ona żadnego ratunku. Nawet w wyobraźni nie umiem tego pogodzić z aborcją na życzenie.
Mój błąd. Słowa "święty" użyłam kolokwialnie, w znaczeniu "najważniejsza wartość", a nie w znaczeniu świętości pojmowanej religijnie.

To rozmawiamy o zabiciu dziecka czy o aborcji? Bo to dla mnie dwie różne sprawy. Oczywiście możesz mi udowodnić, że jest inaczej, jeśli chcesz. Ale z automatu w poważnej dyskusji nie można sobie szafować górnolotnymi pojęciami, które wcale nie znaczą tego samego.

Poproszę też dowód na istnienie tego Boga, dowód na to, że cokolwiek mi dał, dowód na to, że powinno mnie to obchodzić, nawet jeśli mi dał. Jeśli ktoś mi da krzesło, to mam krzesło. Mogę sobie z nim zrobić, co chcę, sprzedać, wyrzucić, spalić.

Jeżeli natomiast ktoś da mojej znajomej krzesło, a jej je zabiorę, to będzie kradzież. W mojej moralności - nie ok. Jeśli ona je sobie kupi to też nie mogę, jeśli je zrobi, też nie mogę.

Dlatego tutaj aspekt daru od Boga, nawet jeśli go przyjmę w całości, nie ma znaczenia w dyskusji.

Ktoś uważa, że zabranie czyjejś własności nie jest ok. A ktoś inny nie. I co teraz? Jak wytłumaczysz tej osobie, która uważa, że jej się należy, bo tak, że nie ma racji? Dlaczego nie wolno kraść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-24, 13:10   #4958
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No i właśnie tu jest pies pogrzebany. Nie rozumiesz, więc z automatu uznajesz, że każdy pomyśli tak samo jak ty.



Mój błąd. Słowa "święty" użyłam kolokwialnie, w znaczeniu "najważniejsza wartość", a nie w znaczeniu świętości pojmowanej religijnie.

To rozmawiamy o zabiciu dziecka czy o aborcji? Bo to dla mnie dwie różne sprawy. Oczywiście możesz mi udowodnić, że jest inaczej, jeśli chcesz. Ale z automatu w poważnej dyskusji nie można sobie szafować górnolotnymi pojęciami, które wcale nie znaczą tego samego.

Poproszę też dowód na istnienie tego Boga, dowód na to, że cokolwiek mi dał, dowód na to, że powinno mnie to obchodzić, nawet jeśli mi dał. Jeśli ktoś mi da krzesło, to mam krzesło. Mogę sobie z nim zrobić, co chcę, sprzedać, wyrzucić, spalić.

Jeżeli natomiast ktoś da mojej znajomej krzesło, a jej je zabiorę, to będzie kradzież. W mojej moralności - nie ok. Jeśli ona je sobie kupi to też nie mogę, jeśli je zrobi, też nie mogę.

Dlatego tutaj aspekt daru od Boga, nawet jeśli go przyjmę w całości, nie ma znaczenia w dyskusji.

Ktoś uważa, że zabranie czyjejś własności nie jest ok. A ktoś inny nie. I co teraz? Jak wytłumaczysz tej osobie, która uważa, że jej się należy, bo tak, że nie ma racji? Dlaczego nie wolno kraść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale Ty naprawdę porównałaś właśnie ludzkie życie do krzesła?



Nie rozumiem też, dlaczego wymagasz dowodów w kwestii wiary (wiary, nie wiedzy). Takie postawienie sprawy przecież z góry przekreśla sens jakiejkolwiek dyskusji.

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy Bóg istnieje, to nie każ sobie tego udowadniać, tylko spróbuj Go poszukać i sama odpowiedzieć sobie na to pytanie.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 13:16   #4959
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że mocno dziwi mnie Wasze oczekiwanie, że będę udowadniać, że zabicie dziecka jest czymś niemoralnym. Może ja żyję na innej planecie, ale dla mnie to tak oczywiste, że nie powinno nawet stanowić pola do dyskusji.
To, że coś jest dla ciebie oczywiste, nie oznacza, że jest prawdziwe. Kiedyś dla ludzi było oczywiste, że kobieta nie powinna mieć praw wyborczych. Albo że murzyni są istotami niższymi, podległymi białym. "Oczywiste" oznacza tylko, że nigdy się nad tym nie zastanawiałaś, bo nikt nigdy nie pytał. Ale ja teraz pytam. Dlaczego zabicie własnego dziecka jest złe?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 13:23   #4960
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
To, że coś jest dla ciebie oczywiste, nie oznacza, że jest prawdziwe. Kiedyś dla ludzi było oczywiste, że kobieta nie powinna mieć praw wyborczych. Albo że murzyni są istotami niższymi, podległymi białym. "Oczywiste" oznacza tylko, że nigdy się nad tym nie zastanawiałaś, bo nikt nigdy nie pytał. Ale ja teraz pytam. Dlaczego zabicie własnego dziecka jest złe?
Pozwolę sobie odpowiedzieć jak poprzednio: jeżeli ktoś każe mi przekonywać go, że zabicie dziecka jest czymś złym, to ja nie widzę tu pola do dalszej dyskusji. Przykro mi.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 13:37   #4961
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie odpowiedzieć jak poprzednio: jeżeli ktoś każe mi przekonywać go, że zabicie dziecka jest czymś złym, to ja nie widzę tu pola do dalszej dyskusji. Przykro mi.
Widzisz, potrafisz rzucić oskarżenie, że jeśli ktoś uważa aborcję za dobrą, to sobie coś wymyśla. Ale nie potrafisz tego udowodnić. Nieładnie z twojej strony, rzucać takie bezpodstawne oskarżenia, "bo twoja racja jest oczywista, a jak ktoś się z tym nie zgadza, to nie ma sensu z nim dyskutować".
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-24, 13:46   #4962
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

A dla mnie to raczej dowód na to, do czego doprowadza relatywizm moralny. Dzisiaj zastanawiamy się, czy zabicie własnego dziecka jest czymś złym. Jutro będziemy zastanawiać się, czy czymś złym jest zabicie cudzego dziecka. Jestem tym po prostu tak przerażona i zszokowana, że nie wiem, co powiedzieć.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 14:12   #4963
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Ale czy sam fakt zastanawiania sie, poszukiwania rozwiazan jest zly? To raczej wynik myslenia. Latwo jest cos przyjac za oczywiste, bo tak od dziecka uczyli. Troche trudniej sie zastanowic nad swoimi pogladami i ich podstawami..
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 14:15   #4964
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
A dla mnie to raczej dowód na to, do czego doprowadza relatywizm moralny. Dzisiaj zastanawiamy się, czy zabicie własnego dziecka jest czymś złym. Jutro będziemy zastanawiać się, czy czymś złym jest zabicie cudzego dziecka. Jestem tym po prostu tak przerażona i zszokowana, że nie wiem, co powiedzieć.
Jest cały wątek o aborcji.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 14:22   #4965
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
A dla mnie to raczej dowód na to, do czego doprowadza relatywizm moralny. Dzisiaj zastanawiamy się, czy zabicie własnego dziecka jest czymś złym. Jutro będziemy zastanawiać się, czy czymś złym jest zabicie cudzego dziecka. Jestem tym po prostu tak przerażona i zszokowana, że nie wiem, co powiedzieć.
Zastanawiać się możemy, ale to nie znaczy, że nagle zaczniemy zabijać. Bo mamy pewne powody, by tego nie robić. Tyle że te powody opierają się na poglądach, nie faktach. Nie ma w tym nic strasznego, że zasady społeczne opierają się na tym, czego chce społeczeństwo. Osobiście bardziej przeraża mnie absolutyzm moralny, według którego coś jest złe, "bo tak". Nawet jeśli nikogo to nie krzywdzi.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 14:24   #4966
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
A dla mnie to raczej dowód na to, do czego doprowadza relatywizm moralny. Dzisiaj zastanawiamy się, czy zabicie własnego dziecka jest czymś złym. Jutro będziemy zastanawiać się, czy czymś złym jest zabicie cudzego dziecka. Jestem tym po prostu tak przerażona i zszokowana, że nie wiem, co powiedzieć.

Rzecz właśnie w tym, co jest bardziej prawdziwe/uczciwe wobec siebie:
- jestem przerażona, bo to jest złe,
- jest to złe, a wiem o tym bo jestem przerażona.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 14:27   #4967
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Przenieście tę dyskusję na aborcyjny!!!!!!!!!!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 14:28   #4968
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Mija, teraz rozmawiamy o moralności, aborcja to tylko przykład.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 14:47   #4969
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przenieście tę dyskusję na aborcyjny!!!!!!!!!!
Jaki aborcyjny, jak rozmawiamy o zabijaniu dzieci i moralności, a nie aborcji....

Bez jaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-24, 14:56   #4970
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przenieście tę dyskusję na aborcyjny!!!!!!!!!!

Przepraszam, ale ja nie dyskutuję w aborcyjnym, mam swoje zasady!!!
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 15:12   #4971
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że mocno dziwi mnie Wasze oczekiwanie, że będę udowadniać, że zabicie dziecka jest czymś niemoralnym. Może ja żyję na innej planecie, ale dla mnie to tak oczywiste, że nie powinno nawet stanowić pola do dyskusji.


Ciekawi mnie również, jak można uważać życie za święty dar od Boga i jednocześnie popełnić aborcję. Za taką decyzją może stać chyba tylko i wyłącznie bardzo trudna sytuacja życiowa kobiety, z której nie widzi ona żadnego ratunku. Nawet w wyobraźni nie umiem tego pogodzić z aborcją na życzenie.
Ja jestem osobą wierzącą, jak nie ukrywam. Jednak całym sercem popieram wprowadzenie aborcji "na życzenie". Kurczę, jakie mam prawo decydować w kwestii czyjegoś wyboru, czyjegoś światopoglądu? Dla mnie proste: ktoś, dla kogo życie jest darem od Boga nie popełni aborcji. Ale dlaczego i jakim prawem miałabym komuś, kto myśli inaczej narzucać swoje decyzje?

Co więcej- jako osoba pozbawiona instynktu macierzyńskiego nagłą wpadkę (odpukać, bo zabezpieczamy się odpowiedzialnie) potraktowałabym jako nieszczęście i nie wiem, co bym postanowiła. Serio.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 15:50   #4972
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Mijanou, teraz zaczynam rozumieć, dlaczego z katolicyzmem nie było Ci po drodze. Nie traktuj tego jako przytyk, po prostu widzę pewne uzasadnienie takiej, a nie innej decyzji.


Widzisz, dla Ciebie ważniejsze jest to, że ktoś może czuć się urażony Twoim "narzucaniem" swojego światopoglądu, niż to, że zabija własne dziecko. Dla mnie jest odwrotnie. Jeżeli widzę, że ktoś rozważa taką zbrodnię, to zaczynam zastanawiać się, co go do tego popchnęło i czy może nie potrzebuje pomocy. Podobnie jest ze wszystkim. Jako katoliczka nie mogę zatykać sobie uszu i zasłaniać oczu, kiedy widzę, że komuś dzieje się krzywda. Reaguję, kiedy ktoś zaniedbuje dziecko, bije je czy znęca się nad nim psychicznie. I tym bardziej reaguję, kiedy planuje zlecenie jego zabójstwa. Niestety współczesny świat doszedł już do takiej granicy absurdu, za którą większym złem jest zwrócenie komuś uwagi (bo może być mu przykro i może poczuć się niekomfortowo) niż zabicie człowieka.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:05   #4973
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
A dla mnie to raczej dowód na to, do czego doprowadza relatywizm moralny. Dzisiaj zastanawiamy się, czy zabicie własnego dziecka jest czymś złym. Jutro będziemy zastanawiać się, czy czymś złym jest zabicie cudzego dziecka. Jestem tym po prostu tak przerażona i zszokowana, że nie wiem, co powiedzieć.



iii tam. ja się nie zastanawiam. dla mnie nie jest niczym złym.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:09   #4974
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Jako katoliczka nie mogę zatykać sobie uszu i zasłaniać oczu, kiedy widzę, że komuś dzieje się krzywda.
I jaka krzywda według ciebie dzieje się poronionemu zarodkowi?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:12   #4975
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
I jaka krzywda według ciebie dzieje się poronionemu zarodkowi?
Że nie ma szansy na to, żeby żyć dalej, narodzić się i rozwijać? Dziwne pytanie. Krzywda nie dzieje się jedynie wtedy, kiedy ktoś odczuwa ból.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:14   #4976
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Jeżeli widzę, że ktoś rozważa taką zbrodnię, to zaczynam zastanawiać się, co go do tego popchnęło i czy może nie potrzebuje pomocy.
Jak się czasem poczyta na przykład wątek o terminacji, to można dość szybko się przestać zastanawiać nad motywami, jedyna opcja pomocy w takich sytuacjach to opłacenie jak najlepszego psychologa i granie w totka, żeby za wygraną wybudować hospicjum perinatalne, których wciąż jest w naszym kraju za mało. A i tak nie odważyłabym się nakazać jakiejkolwiek ciężarnej urodzić w takiej sytuacji, bo zwyczajnie nie uważam żebym miała jakiekolwiek prawo moralne żeby to zrobić.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:16   #4977
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Że nie ma szansy na to, żeby żyć dalej, narodzić się i rozwijać? Dziwne pytanie. Krzywda nie dzieje się jedynie wtedy, kiedy ktoś odczuwa ból.

i to taka krzywda? nie urodzić się i nie żyć? nie zauważyłaś, jaki ten świat jest okropny? jacy ludzie są okropni? jak okropnie siebie nawzajem traktują? co to niby za zaszczyt czy przyjemność urodzić się i żyć w nim?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:18   #4978
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

elvegirl, tutaj mówimy o aborcji na życzenie. Terminacja ciąży to jednak nieco inna para kaloszy.



I jestem bardzo na tak w temacie większej ilości hospicjów perinatalnych!


motyla, przykro mi z powodu Twoich doświadczeń.

Edytowane przez AleKosmos
Czas edycji: 2020-01-24 o 16:21
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:19   #4979
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Krzywda nie dzieje się jedynie wtedy, kiedy ktoś odczuwa ból.
Krzywda matki odbija się na dziecku, nie zapominajmy o tym. Bycie niechcianym dzieckiem to nie jest życie, którego bym życzyła komukolwiek.

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
elvegirl, tutaj mówimy o aborcji na życzenie. Terminacja ciąży to jednak nieco inna para kaloszy.
Z katolickiego punktu widzenia to jest jedno i to samo, doskonale o tym wiesz.
Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
I jestem bardzo na tak w temacie większej ilości hospicjów perinatalnych!
No a państwo nie jest. Kościół też nie spieszy się żeby takowe budować.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 16:29   #4980
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

elvegirl, z katolickiego punktu widzenia aborcja zawsze jest zabójstwem, ale powody jest popełnienia podlegają już innej ocenie moralnej.



Co do hospicjów, to Kościół (a dokładniej Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy) powołał do życia choćby hospicjum perinatalne w Bydgoszczy i wiem z własnych źródeł, że wspiera również funkcjonowanie innych hospicjów.
Możesz w odpowiedzi napisać, jak wiele hospicjów perinatalnych wybudowały feministki opowiadające się za prawem do legalizacji aborcji.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.