Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-25, 16:06   #91
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

Buli...koniecznie do dermatologa...nie leczone moze prowadzic do łysienia...to nie żarty.
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:01   #92
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Sucha, tłusta skóra czy łojotokowe zapalenie skóry?

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa fuck kurde ide w poniedzialek lub wtorek zobaczymy tos mnie postraszyłaaaaaa ale dziex za info MOniczka *******
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 12:48   #93
ajkdg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Łojotokowe Zapalenie Skóry

Witam, mam obecnie 24 lata i od ponad 6 lat cierpię na łojtokowe zapalenie skóry, które coraz bardziej daje mi się we znaki. Swego czasu bardzo silne były objawy na owłosionej skórze głowy (ropiejące zgrubienia itp), co na szczęście w dużej mierze ustąpiło. Za to coraz gorzej jest na twarzy - pojawia się coraz więcej zaczerwienionych i swędzących ognisk choroby. Podobnie jest na klatce piersiowej.
Kilka miesięcy temu byłem w szpitalu, leczony na Różę, więc przy okazji jak już byłem na dermatologii otrzymałem leczenie również na ŁZS - efekty były jak zawsze przy każdym nowym leku - krótkotrwałe. Obecnie obserwuję duże pogorszenie.
Z tego co się orientowałem, duże znaczenie przy ŁZS ma również "styl życia", odrzywianie, stres itp. Może mi ktoś poradzić czego unikać, a czego nie? Bo już straciłem wiarę we wszelkie leki - teraz już tylko pozostaje mi teog typu działanie...
ajkdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 23:10   #94
sayal8
Raczkowanie
 
Avatar sayal8
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brodnica
Wiadomości: 88
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

http://www.catzy.pl/ dobry szampon .Na lojotokowe zapalenie skory. Ja kupuje ten z czerwona nakretka w zielarczykach i aptekach kosztuje 11 zl.Uzywam szarego mydla do skory twarzy.Nie uzywaj nic silnie dzialajacego.C?zasem uzywam szamponu bambino dla dzieci by ich nie przemeczac ,ale czasem nie pomaga bo mam uczulenie na bambiono.
__________________
"Ludzie Cię kochają!- nie... ludzie się zmieniają..."
sayal8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 17:08   #95
ajkdg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

dzięki za info - szamponu spróbuję. Ale tak jak mówiłem, chodzi u mnie przede wszystkim o twarz - szarego mydła używałem ale bez żadnych w sumie efektów. przynajmniej nie miałem podrażnień. Momentami, jak mam nasilenie choroby, kojąco działa Dove. O dziwo, kiedyś bardzo pozytywnie zadziałało pierwsze lepsze mydło za 70 groszy kupione w Plusie... ale tak czy owak - coś działa przez kilka dni a później znów to samo... co gorsza, zauważyłem, że Twożą mi się nowe miejsca zapalne na twarzy.. lewa skroń jest cała czerwona, góra czoła również, na środku czoła pojawiają mi się coraz bardziej widoczna robi się czerwona planma, z nosem i brwiami też nie jest za ciekawie... już nie wspominając o klatce piersiowej...
ajkdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 09:38   #96
sobota_ea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 10
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

Hej. Też mam ŁZS. Jeśli potrzebujesz informacji praktycznych to polecam forum www.dermo.pl, a jeśli chcesz się trochę pośmiać to zapraszam na swojego bloga poświęconego ŁZS http://drozdzak-jack.blog.onet.pl/
sobota_ea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 10:38   #97
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

Cytat:
Napisane przez ajkdg
dzięki za info - szamponu spróbuję. Ale tak jak mówiłem, chodzi u mnie przede wszystkim o twarz - szarego mydła używałem ale bez żadnych w sumie efektów. przynajmniej nie miałem podrażnień. Momentami, jak mam nasilenie choroby, kojąco działa Dove. O dziwo, kiedyś bardzo pozytywnie zadziałało pierwsze lepsze mydło za 70 groszy kupione w Plusie... ale tak czy owak - coś działa przez kilka dni a później znów to samo... co gorsza, zauważyłem, że Twożą mi się nowe miejsca zapalne na twarzy.. lewa skroń jest cała czerwona, góra czoła również, na środku czoła pojawiają mi się coraz bardziej widoczna robi się czerwona planma, z nosem i brwiami też nie jest za ciekawie... już nie wspominając o klatce piersiowej...
A nie myślałeś o tym, żeby stale używać środków do pielęgnacji przeznaczonych dla osób dotkniętych ŁZS, np.:
http://www.bioderma.com/english/prod...umSousGamme=43
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-06, 16:05   #98
ajkdg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

Cytat:
Napisane przez Noor
A nie myślałeś o tym, żeby stale używać środków do pielęgnacji przeznaczonych dla osób dotkniętych ŁZS, np.:
http://www.bioderma.com/english/prod...umSousGamme=43
środków już próbowałem różnorodnych... Jak ide do dermatologa, to wszystko co wymienia już było... jak pytam się w aptece o jakieś środki bez recepty to mają tylko na głowę, na twarz nie...
Tego szczerze mówiąc nie próbowałem - chętnie, tylko czy kupię to w polskich aptekach? dzięki
ajkdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 16:15   #99
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

Cytat:
Napisane przez ajkdg
środków już próbowałem różnorodnych... Jak ide do dermatologa, to wszystko co wymienia już było... jak pytam się w aptece o jakieś środki bez recepty to mają tylko na głowę, na twarz nie...
Tego szczerze mówiąc nie próbowałem - chętnie, tylko czy kupię to w polskich aptekach? dzięki
"To" jest w polskich aptekach i nadaje sie do mycia twarzy, głowy i reszty ciała (Sensibio DS Gel), a leciutki kremożel świetnie łagodzi podrażnienia. Oba sa opisane w KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6193
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6192

Coś podobnego ma też chyba LRP (ale tamtych nie próbowałam). Najlepiej napisz do polskiego przedstawiciela Biodermy maila z prośba o próbki obu DS'ów ( promopharm@pp.com.pl )
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 16:39   #100
ajkdg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

dzięki za info. Spróbuję "tego" ;-) pozdrawiam gorąco!!
ajkdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 21:19   #101
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

Peelingi takie jak glikolowy itp. podobno pomagają przy ŁZS (potrzeba jest ich jednak kilka). Poza tym ŁZS jest niestety nie uleczalne i trzeba postawić na systematyczną pielęgnację i kurację dobrymi środkami.
A oto wyjątki z różnych serwisów medycznych(jestem w temacie bo mój chłopak na to choruje, biedaczek):
Podatność na ŁZS- pacjencio z zaburzeniami psychicznymi, szczególnie z depresją.
Niedobór cynku, wolnych kwasów tłuszczowych i witaminy B
Nie można zaprzestać używania szamponu leczniczego po ustąpieniu zmian i powinno się go stosować profilaktycznie rpzez kilka tygodni
Zaleca się podawanie podawanie ogólne izotretynoiny celem zmniejszenia wydzielania łoju albo konieczne jest podawanie pochodnych imidazolowych (itrakonazol, fluconazol)
Jeśli występują nasilone objawy podmiotowe w postaci świadu i pieczenia, na początku terapii dobrze jesr podawać środki rpzeciwhistaminowe.
U każdego niemal chorego powinna być stosowana terapia miejscowa- podstawą jej są szampony, kortykosteroidy o bardzo małej sile działania i podawane miejscowo pochodne imidazolowe.
Ale lepsze są stosowane miejscowo maści takrolimus i pimekrolimus- mają właściwości przeciwzapalne i nie wywołują odległych skutków ubocznych.
ŁZS jest przewlekłą, nawracjaącą zapalną dermatozą, każdy chory wymaga indywidualnego podejścia
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-21, 22:37   #102
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

Moj mezczyzna tez to ma, niestety stracil przez to wlosy :-(
Wydajemi sie, ze tego nie da sie wyleczyc, a tylko zaleczyc....
Trzeba byc pod stala opieka dermatologa...

Ach...chyab Amryki nie odkrylam....:-P
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 15:05   #103
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

A próbowałeś na twarz Acne Dermu ? leczy łzs ,jest bez recepty. Ważne tylko by nakładac go dokładnie według wskazań. A do mycia polecam Biodermę Sensibio DS.
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:17   #104
mera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Red face Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

Diewczyny!!!
Szukam kogoś kto miał taki sam problem i wyszedł z tego cały i zdrowy Ja już nie mogę z tym wytrzymać!!! Na glowie dzień po umyciu pojawiają mi się takie przesuszone miejsca, które tylko dotknę palcem i już sie sypią płatki skóry... Na dodatek często swędzi mnie głowa, drapię ją, a to najprostsza droga do tego aby pojawiły sie okropne strupki... Feee......
Dodam że mam też problem z włosami, wypadają, są słabe...
Stosowałam wielu szamponów, ale żaden tak do końca nie wyleczył tych przesuszeń, swędzeń i strupków... Zawsze to wraca!!! Może to wina wody??? Jak myślicie???
Obecnie łykam Vitapil i używam szamponu Seboradin Niger i mam wrażenie że ten szamopn tylko wzmógł przesuszenie skóry głowy... Coraz więcej się sypie, muszę głowę myć codziennie aby tego nie było widać...
Czy ktoś ma taki sam problem???
Proiszę napiszcie coś!!!
mera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:38   #105
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

idź lepiej do dermatologa. Ja mam podobnie, poszłam i okazało sie że mam łojotokowe zapalenie skóry. Mam używać cekrosol 10 (30 min przed umyciem głowy 3 razy w tygodniu)), cerkożel (bez spłukiwania, w pozostałe dni) i jakiś szampon leczniczy: dercos vichy, Kerium La Ropche Posay, Ocerin, Seboderm lub Saliker- co dostane w aptece
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:53   #106
mera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

Cytat:
Napisane przez agatka-a
idź lepiej do dermatologa. Ja mam podobnie, poszłam i okazało sie że mam łojotokowe zapalenie skóry. Mam używać cekrosol 10 (30 min przed umyciem głowy 3 razy w tygodniu)), cerkożel (bez spłukiwania, w pozostałe dni) i jakiś szampon leczniczy: dercos vichy, Kerium La Ropche Posay, Ocerin, Seboderm lub Saliker- co dostane w aptece
Dzięki za odpowiedz. Pójde jak tylko znajdę czas...
Nie pomyślałam ze to moze być coś poważniejsazego.... A pomagają Ci te specyfiki??? I czym to zaplenie jest spowodowane??? Czy ja się tym zaraziłam, czy jak.........?? Wiesz coś o tym???
mera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:10   #107
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

dopiero co zaczęłam kuracje tez nie mogłam sie nigdy wybrać, mam to juz pare ladnych lat, byłam z tym u różnych dermatologów i kazali to zdrapywać, no i robilam sobie rany na głowie i tylko pogarszałam sytuacje Teraz trafilam na bardzo fajną pania doktor i myślę że tym razem pokonam to paskudztwo. A przyczyna?? Rózne moga być przyczyny, zapewne niekorzyste czynniki zewnetrzne, może jakiś szampon to wywyolał, nie wiem
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 12:16   #108
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

rzeczywiście- objawy pasują do ŁZS lub do uczulenia. z zaostrzonymi zmianami (takimi jak teraz) należy iść do dermatologa- być może potrzebny bedzie jakis steryd na krótko.
ogólne zalecenia to bardzo łagodny szampon bez sodium laureth sulfate (mało jest takich na rynku; może być np. z dziecięcych: sanosan, ewentualnie nivea baby, lub np. żel do mycia twarzy bez SLS użyty do włosów- lirene eris, dax skóra wrażliwa itp), unikanie suszarki, przegotowana=miękka woda do mycia; być moze potrzebny bedzie szampon przeciwłupieżowy, żeby zahamować łuszczenie. ale bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 12:37   #109
mera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

Cytat:
Napisane przez Justy
rzeczywiście- objawy pasują do ŁZS lub do uczulenia. z zaostrzonymi zmianami (takimi jak teraz) należy iść do dermatologa- być może potrzebny bedzie jakis steryd na krótko.
ogólne zalecenia to bardzo łagodny szampon bez sodium laureth sulfate (mało jest takich na rynku; może być np. z dziecięcych: sanosan, ewentualnie nivea baby, lub np. żel do mycia twarzy bez SLS użyty do włosów- lirene eris, dax skóra wrażliwa itp), unikanie suszarki, przegotowana=miękka woda do mycia; być moze potrzebny bedzie szampon przeciwłupieżowy, żeby zahamować łuszczenie. ale bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie.
Bardzo Ci dziekuje!!! Właśnie zauważyłam, ze w szaponie Seboradin Niger SLS jest na drugim miejscu jeśli chodzi o składniki... Chyba go odłoże...
A do dermatologa napewno się wybiorę
mera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-08, 20:33   #110
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

Witaj mój chlopak ma to samo na głowie zbieraja mu sie takie biale platki większe i mniejsze czasami ta tak biala głowe po obudzeniu jak by go zasypało.Przyczym swedzi go to bardzo i czasami robią sie strupki Rok temu gdy lekko płatki zaczely zbierac sie koło uszu poszedl do dermatologa diagnoza nie byla wesoła. Nic dodac nic ując to łuszczyca!!! radze ci też zrobic to jak najszybciej i odwiedzic lekarza. Mój męższczyzna stosuje jakiś bardzo tlusty olej do głowy (specjalna receptura) robiony na zamówienie w aptece i bardzo mu pomaga dodatkowo ostatnio wyczytalam ze pomaga na to mydło siarkowe. Efekty sa bardzo zadowalające skóra na głowie prawie się nie łuszczy. Radze ci też zakupic mydełko siarkowe(cena kolo 3 zł) i myc nim glowe zamiast szamponu

pozdrawiam i głowa do gory
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 07:28   #111
mera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

Cytat:
Napisane przez aga21087
Witaj mój chlopak ma to samo na głowie zbieraja mu sie takie biale platki większe i mniejsze czasami ta tak biala głowe po obudzeniu jak by go zasypało.Przyczym swedzi go to bardzo i czasami robią sie strupki Rok temu gdy lekko płatki zaczely zbierac sie koło uszu poszedl do dermatologa diagnoza nie byla wesoła. Nic dodac nic ując to łuszczyca!!! radze ci też zrobic to jak najszybciej i odwiedzic lekarza. Mój męższczyzna stosuje jakiś bardzo tlusty olej do głowy (specjalna receptura) robiony na zamówienie w aptece i bardzo mu pomaga dodatkowo ostatnio wyczytalam ze pomaga na to mydło siarkowe. Efekty sa bardzo zadowalające skóra na głowie prawie się nie łuszczy. Radze ci też zakupic mydełko siarkowe(cena kolo 3 zł) i myc nim glowe zamiast szamponu

pozdrawiam i głowa do gory
O kurcze, chyba się zaczełam obawiać... Ja już to mam z 2 lata.... Przy czym raz moze ustało, potem znowu wróciło i tak wkółko. Kiedyś dermatolog dała mi na to jakiś krem (wtedy miałam parę takich miejsc, przy włosach tuż nad czołem) ale nie pomógł....
A gdzie mogę kupić takie mydło siarkowe??? A z łuszczycą nie jest tak ze dotyczy całego ciała...??? Ja mam to tylko na głowie...
mera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 09:04   #112
sobota_ea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 10
peeling enzymatyczny przy ŁZS

Moje pytanko. Mam łojotokowe zapalenie skóry, w związku z czym mogę stosować tylko peeling enzymatyczny. Producent zaleca, żeby to robić raz w tygodniu. No ale moja skóra nie zachowuje się normalnie i przy łzs odnawia kilka razy szybciej. Czy wobec tego Waszym zdaniem mogłabym stosować go częściej?
sobota_ea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:56   #113
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: peeling enzymatyczny przy ŁZS

mi dermatolog polecił, żeby wogle odstawić peelingi, ale w zamian za to przepisała mi inne specyfiki. ja jednak bez peelingu jak bez wody i robie go raz w tygodniu
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 13:35   #114
agrafik
Przyczajenie
 
Avatar agrafik
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

Ja mam to samo już od dłuższego czasu,stosowałam już chyba wszystkie dostępne szampony i jestem na skraju załamania nerwowego, sypie mi się z głowy okropnie, właśnie idę kupić to mydło siarkowe i szampon SQUA-MED może to pomoże ;-)
agrafik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 22:32   #115
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

możesz (oprócz leków) stosować nawilżajacy płyn do skóry głowy Cerkosol.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 00:23   #116
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

miałam podobnie, to zaostrzona postać suchego łupieżu, zastosowałam nizoral kilka razy a teraz używam systematycznie szamponu przeciwłupieżowego z drogerii, nie ma mowy abym go odstawiła, bo to powraca, mialam juz poważne strupy na głowie ale wszystko minęło
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 09:35   #117
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

Mera....łojotokowe zapalenie skóry nie zalezy od czynnikow zewnętrznych....to po prostu uczulenie na własny łój ,ktory wydziela nasza skóra. I na nic mydła siarkowe,naprawdę. Trzeba poradzic sie dermatologa jak najszybciej.W zaleznosci od zaawansowania choroby przepisze leczenie...albo same szampony i maści albo doda lek przeciwhistaminowy czyli przeciwalergiczny i moze witaminy np. PP. I trzeba sie za to wziąc porządnie,bo ŁZS grozi łysieniem, a tego chyba bys nie chciała. Nie wymądrzam się ,tylko mówie z własnego doswiadczenia,bo juz przez to przeszłam,ale teraz stosuje profilaktycznie szampony i jest dobrze.Tak więc ...do lekarza marsz,zadne domowe sposoby
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 10:40   #118
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Sypanie z głowy + swędzenie + strupki...

Cytat:
Napisane przez Mo_niczka
Mera....łojotokowe zapalenie skóry nie zalezy od czynnikow zewnętrznych....to po prostu uczulenie na własny łój ,ktory wydziela nasza skóra. I na nic mydła siarkowe,naprawdę. Trzeba poradzic sie dermatologa jak najszybciej.W zaleznosci od zaawansowania choroby przepisze leczenie...albo same szampony i maści albo doda lek przeciwhistaminowy czyli przeciwalergiczny i moze witaminy np. PP. I trzeba sie za to wziąc porządnie,bo ŁZS grozi łysieniem, a tego chyba bys nie chciała. Nie wymądrzam się ,tylko mówie z własnego doswiadczenia,bo juz przez to przeszłam,ale teraz stosuje profilaktycznie szampony i jest dobrze.Tak więc ...do lekarza marsz,zadne domowe sposoby
wyszłaś z tego?
jakie szampony stosowałas?
Ja jak narazie Kerium la Roche Posay, ale dopiero od paru tygodni więc trudno ocenic czy pomaga
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 11:49   #119
lilebi
Przyczajenie
 
Avatar lilebi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 26
GG do lilebi
Dot.: Re: łojotokowe zapalenie skóry

Uuu widzę, ze ten problem jest coraz częstszy. Zajrzyjcie na mój wątek --> podobny Papa
lilebi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 18:24   #120
KLESZKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Czy wiesz gdzie we Wrocławiu można zrobić badanie mykologiczne wykrywające nużyce
Kleszka
KLESZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.