Cwiczenia skolioza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-12, 22:00   #1
167f19c0bd1130eb3f4b98a99842bfc94d756128_5d4b57f20ede6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 10

Cwiczenia skolioza


Hej wszystkim!

Jutro wybieram sie do ortopedy z przypadłością wady postawy (skolioza ledzwiowa + wstajacy kark) + niestety przeskakiwaniem kosci co powoduje u mnie bol poki tego "nie rozruszam". Pytanie moje kieruje do osob, ktore leczyly takie wady i uczennic/studentek/ osob ktore znaja sie na wadach postawy. Z jakich cwiczen bylyscie zwolnione na wf? Ogolem jakich cwiczen nie powinno sie wykonywac przy skoliozie?

Slyszalam ze przy skoliozie zwalniaja z grania w siatkówkę/koszykówkę co bylo by mi bardzo na reke poniewaz przy tych sportach bardzo boli mnie kregoslup, ale nie wiem czy jesli powiem o tym lekarzowi to zwolni mnie z tego.

Za pomoc dzieki i pozdrawiam wszystkich!
167f19c0bd1130eb3f4b98a99842bfc94d756128_5d4b57f20ede6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 08:21   #2
matylda894
Raczkowanie
 
Avatar matylda894
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 32
Dot.: Cwiczenia skolioza

Od siebie poradziłabym do spania odpowiednią poduszkę, sama jestem na etapie wyboru i waham się między shellem a nuvo od dr sapporo. Miał ktoś może ? Polecacie?
matylda894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 21:16   #3
SynergiaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Centrum Synergia Chorzów
Wiadomości: 28
Dot.: Cwiczenia skolioza

W zaawansowanych skoliozach w okresie wzrostu i pogłębiania wady (w tym czasie, kiedy ewidentnie widzimy, że skolioza się pogarsza dosłownie z miesiąca na miesiąc) przeciwwskazana jest aktywność fizyczna w sportach asymetrycznych i dynamiczne obciążenia osiowe np. podskoki. Czyli byłyby to sporty zespołowe siatkówka, koszykówka, inne gry zespołowe, lekkoatletyka - biegi, skok w dal itp, również skoki przez kozła, skrzynię. Właściwie zdecydowana większość zajęć z wychowania fizycznego - rezygnujemy tutaj z aktywności na rzecz intensywnej pracy korekcyjnej z fizjoterapeutą a nie na rzecz nic nie robienia. Jeśli wada jest niewielka i nie ulega progresji nie ma wskazań do rezygnacji z wfu a wręcz przeciwnie - utrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej ruchomości sprzyja zachowaniu dobrej kondycji układu ruchu. Ból występujący w skoliozie jest najczęściej jak najbardziej "uleczalny" - trzeba zacząć pracować nad wadą u fizjoterapeuty. Wówczas nie będzie konieczności rezygnowania z aktywności fizycznej.
SynergiaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-28 22:16:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.