Mamusie styczniowe 2020 - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-11, 21:42   #3421
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

My po wizycie. Nic porodu nie zapowiada szyjka może palec przepuszcza, ale jest wysoko. Mały waży ok. 3100g więc kawał chłopa z niego. Wg miesiączki 36 tydzień wg usg 37 tydzień. Lekarz mówi że może uda się dotrzymać do stycznia ale nic nie gwarantuje. Także moje bóle nic nie zwiastuja po za tym że bolą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 22:12   #3422
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

[QUOTE=netkaa00;87412514]Dziewczyny co kupiłyście do pielęgnacji maluszka?
Co do mycia, co do pupy, jaki kremik na spacerki? Dziś tyle tego przejrzałam i tak sobie pomieszałam w głowie, ze nie wiem

A i czy majtki poporodowe brałyście wielorazowe czy jednorazowe? Bo gdzieś na innym forum czytałam, ze podobno najlepsze wielorazowe z canpola ale nie mam pojęcia ile tego kupić



Do pupy mam Linomag zielony,na mróz krem z dzidziusia a do mycia Oilatum 2w1. Majtki mam wielorazowe 3sztuki.

Odpowiedź do Netki ☺️ Tak namieszałam że mi się nie zacytowało jak trzeba.

Edytowane przez martuniaaa25
Czas edycji: 2019-12-11 o 22:13
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 22:45   #3423
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Do mycia Corine de Farme.
Krem do ciałka tez z ten firmy.
Oprocz tego linomag mam i Bepanthen.
Tylko ja mam chyba ten różowy linomag....hmmm

Przestańcie mówić o tych porodach
Małe powinny jeszcze siedzieć. Każdy dzień pomimo ewentualnego donoszenia jest zbawienny dla choćby układu nerwowego....
Wiem ze jest ciężko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 22:59   #3424
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020

Co ma być to będzie.
Podobno dużo dzieciaków rodzi się podczas pełni. Grudniowa jest dzisiaj a w styczniu dopiero 10 Niech grudniowe mamuśki się najpierw rozpakują, nie wpychajmy się im w kolejkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-11, 23:01   #3425
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Do mycia Corine de Farme.
Krem do ciałka tez z ten firmy.
Oprocz tego linomag mam i Bepanthen.
Tylko ja mam chyba ten różowy linomag....hmmm

Przestańcie mówić o tych porodach
Małe powinny jeszcze siedzieć. Każdy dzień pomimo ewentualnego donoszenia jest zbawienny dla choćby układu nerwowego....
Wiem ze jest ciężko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie dopuszczam do siebie myśli już, ze poród mógłby być wcześniej, czekam do nowego roku, trzymamy się twardo!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Co ma być to będzie.
Podobno dużo dzieciaków rodzi się podczas pełni. Grudniowa jest dzisiaj a w styczniu dopiero 10 Niech grudniowe mamuśki się najpierw rozpakują, nie wpychajmy się im w kolejkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To ja poproszę poród w ta styczniowa pełnie, zwłaszcza ze to moj termin


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 03:45   #3426
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja mam do wielorazowe z canpola 4szt, pupy Linomag zielony, do kąpieli emulsja z Nacomi ew. olejek że słodkich migdałów jak nie wykorzystam w trakcie porodu na mróz i wiatr krem z Nivei, do ciała (w tym może być
tez na pupę) z Weledy. Jeszcze do pielęgnacji kikuta octenisept, chociaż słyszałam też głosy że lepszy spirytus albo w ogóle nic i sama nie wiem I sól fizjologiczna do przemywania oczu. Chyba tyle.

Dziewczyny nie wiem czy tak się nastroilam wczorajszymi dyskusjami o tym że porody blisko czy co, ale od razu się spielam i mój brzuch razem ze mną. Tak mnie rwal wieczorem że tragedia, uczucie takiego rozciągania skóry po bokach. Pierwszy raz musiałam poprosić męża żeby pojechał na zakupy i nie byłam w stanie sama (do tej pory zawsze ja ogarnialam w trakcie dnia). Pierwszy raz poszłam do łóżka już o 20 bo nie byłam w stanie siedziec na kanapie. Boli mnie brzuch, kręgosłup, łydki i stopy... Z bezsilności się popłakałam a mąż przyszedł, kazał się przytulić, o nic nie pytał i tak mu zaryczałam cała koszulkę

Nie wiem czy to było jednorazowe czy po prostu od teraz już tak będzie. Jeśli tak to nie wiem co ze świętami, miałam na 3dni wyjechać 100km dalej. Co najlepsze zaprosiłam znajomych na Sylwestra, 6/7 dorosłych (z nami) i 2 dzieci i teraz się zastanawiam czy tego nie odwołać bo wszyscy zostaliby też na noc a mi aż słabo na tę myśl. Nawet nie muszę nic wielkiego przygotowywać bo każdy coś przyniesie no ale jednak... A idea była dobra, u nas - bo jakby coś się zaczęło dziać to blisko i bez nerwów do szpitala
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 05:18   #3427
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Inevera źle się wyraziłam z tym spaniem do 9, Adusia śpi do 9 ja o 7 codziennie łykam żelazo i o 8 śniadanie też na diecie jestem całą ciążę i jem tak jak w poprzedniej przy cukrzycy bo jak dla mnie ta cukrzyca jest . A tak to po śniadaniu pakuje się do Ady i drzemie z nią do 9 . Dziś jak na złość obudziłam się 5:45 i oczy nie chcą się już zamknąć eh mała w brzuchu też już nie śpi . Powodzenia u ginekologa daj znać po
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 06:41   #3428
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja mam do wielorazowe z canpola 4szt, pupy Linomag zielony, do kąpieli emulsja z Nacomi ew. olejek że słodkich migdałów jak nie wykorzystam w trakcie porodu na mróz i wiatr krem z Nivei, do ciała (w tym może być

tez na pupę) z Weledy. Jeszcze do pielęgnacji kikuta octenisept, chociaż słyszałam też głosy że lepszy spirytus albo w ogóle nic i sama nie wiem I sól fizjologiczna do przemywania oczu. Chyba tyle.



Dziewczyny nie wiem czy tak się nastroilam wczorajszymi dyskusjami o tym że porody blisko czy co, ale od razu się spielam i mój brzuch razem ze mną. Tak mnie rwal wieczorem że tragedia, uczucie takiego rozciągania skóry po bokach. Pierwszy raz musiałam poprosić męża żeby pojechał na zakupy i nie byłam w stanie sama (do tej pory zawsze ja ogarnialam w trakcie dnia). Pierwszy raz poszłam do łóżka już o 20 bo nie byłam w stanie siedziec na kanapie. Boli mnie brzuch, kręgosłup, łydki i stopy... Z bezsilności się popłakałam a mąż przyszedł, kazał się przytulić, o nic nie pytał i tak mu zaryczałam cała koszulkę



Nie wiem czy to było jednorazowe czy po prostu od teraz już tak będzie. Jeśli tak to nie wiem co ze świętami, miałam na 3dni wyjechać 100km dalej. Co najlepsze zaprosiłam znajomych na Sylwestra, 6/7 dorosłych (z nami) i 2 dzieci i teraz się zastanawiam czy tego nie odwołać bo wszyscy zostaliby też na noc a mi aż słabo na tę myśl. Nawet nie muszę nic wielkiego przygotowywać bo każdy coś przyniesie no ale jednak... A idea była dobra, u nas - bo jakby coś się zaczęło dziać to blisko i bez nerwów do szpitala


Mam nadzieje ze to jednorazowa akcja.

Co do imprez to ja ostatnia na 20 osób organizowałam dokładnie 23.11. Już nie dałabym rady później. I tam cześć rzeczy zamówiłam (sushi, pizzę).
Jutro znajomi wpadają na moje urodziny, zrobię najwyżej jakaś sałatkę. Ciasto kupie i pizzę zamowie.
Nie organizowałabym sylwestra a już na pewni nie z noclegiem.
My na pewno będziemy w domku, delektować się ostatnimi chwilami we dwoje (troje, licząc naszego pierworodnego psiaka )

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Nie dopuszczam do siebie myśli już, ze poród mógłby być wcześniej, czekam do nowego roku, trzymamy się twardo!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------




To ja poproszę poród w ta styczniowa pełnie, zwłaszcza ze to moj termin


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam na 16, ale 10 tez byłby ok
Niech dziecięcia siedzą grzecznie




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 07:16   #3429
paullcia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 38
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Jeśli chodzi o pielęgnacje dziecka to polecam blog srokao, omawia składy produktów dla niemowląt i nie tylko. Ja do pupy mam zielony linomag (ale to na odparzenia), do kąpieli żel hipp (ale raczej będę kąpała w samej wodzie przez pierwszy miesiąc), do smarowania na co dzień pupy oliwę bio extra virgin (jak wiadomo tłuszcz odpycha wilgoć), do masażu oliwkę hipp, a krem na niepogodę z nivea.

Co do skurczów to bez paniki dziewczyny, mi się brzuch spina od dawna, na KTG mam skurcze od dwóch tygodni, ale szyjka zamknięta i jakoś jeszcze nie urodziłam

Jeszcze odnośnie kikuta to teraz zaleca się suchą pielęgnację, chyba, że się coś babrze. https://www.google.pl/amp/www.edziec...-noworodka.amp

Edytowane przez paullcia89
Czas edycji: 2019-12-12 o 07:26
paullcia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 07:31   #3430
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez paullcia89 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pielęgnacje dziecka to polecam blog srokao, omawia składy produktów dla niemowląt i nie tylko. Ja do pupy mam zielony linomag (ale to na odparzenia), do kąpieli żel hipp (ale raczej będę kąpała w samej wodzie przez pierwszy miesiąc), do smarowania na co dzień pupy oliwę bio extra virgin (jak wiadomo tłuszcz odpycha wilgoć), do masażu oliwkę hipp, a krem na niepogodę z nivea.

Co do skurczów to bez paniki dziewczyny, mi się brzuch spina od dawna, na KTG mam skurcze od dwóch tygodni, ale szyjka zamknięta i jakoś jeszcze nie urodziłam

Jeszcze odnośnie kikuta to teraz zaleca się suchą pielęgnację, chyba, że się coś babrze. https://www.google.pl/amp/www.edziec...-noworodka.amp


Tylko z tymi składami u Sroki trzeba uważać, bo ona sporo analiz robiła kilka lat temu, a w międzyczasie producenci sobie pododawali różne „cuda” do kosmetyków i niekoniecznie to co ona ma wypisane na blogu jest aktualne z obecnym składem.
Szkoda tylko, że żaden kosmetyk nie zmienia się na lepsze, tylko muszą napchać jakiegoś syfu.

U mnie też cisza.
Noc w miarę przespana. Zobaczymy co przyniesie dzisiejszy dzień.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 08:22   #3431
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamalinkaa Pokaż wiadomość
My po wizycie. Nic porodu nie zapowiada szyjka może palec przepuszcza, ale jest wysoko. Mały waży ok. 3100g więc kawał chłopa z niego. Wg miesiączki 36 tydzień wg usg 37 tydzień. Lekarz mówi że może uda się dotrzymać do stycznia ale nic nie gwarantuje. Także moje bóle nic nie zwiastuja po za tym że bolą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale dobrze, że wszystko w porządku


Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Co ma być to będzie.
Podobno dużo dzieciaków rodzi się podczas pełni. Grudniowa jest dzisiaj a w styczniu dopiero 10 Niech grudniowe mamuśki się najpierw rozpakują, nie wpychajmy się im w kolejkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O to mi ta styczniowa też pasuje


Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja mam do wielorazowe z canpola 4szt, pupy Linomag zielony, do kąpieli emulsja z Nacomi ew. olejek że słodkich migdałów jak nie wykorzystam w trakcie porodu na mróz i wiatr krem z Nivei, do ciała (w tym może być
tez na pupę) z Weledy. Jeszcze do pielęgnacji kikuta octenisept, chociaż słyszałam też głosy że lepszy spirytus albo w ogóle nic i sama nie wiem I sól fizjologiczna do przemywania oczu. Chyba tyle.

Dziewczyny nie wiem czy tak się nastroilam wczorajszymi dyskusjami o tym że porody blisko czy co, ale od razu się spielam i mój brzuch razem ze mną. Tak mnie rwal wieczorem że tragedia, uczucie takiego rozciągania skóry po bokach. Pierwszy raz musiałam poprosić męża żeby pojechał na zakupy i nie byłam w stanie sama (do tej pory zawsze ja ogarnialam w trakcie dnia). Pierwszy raz poszłam do łóżka już o 20 bo nie byłam w stanie siedziec na kanapie. Boli mnie brzuch, kręgosłup, łydki i stopy... Z bezsilności się popłakałam a mąż przyszedł, kazał się przytulić, o nic nie pytał i tak mu zaryczałam cała koszulkę

Nie wiem czy to było jednorazowe czy po prostu od teraz już tak będzie. Jeśli tak to nie wiem co ze świętami, miałam na 3dni wyjechać 100km dalej. Co najlepsze zaprosiłam znajomych na Sylwestra, 6/7 dorosłych (z nami) i 2 dzieci i teraz się zastanawiam czy tego nie odwołać bo wszyscy zostaliby też na noc a mi aż słabo na tę myśl. Nawet nie muszę nic wielkiego przygotowywać bo każdy coś przyniesie no ale jednak... A idea była dobra, u nas - bo jakby coś się zaczęło dziać to blisko i bez nerwów do szpitala

Ja Cię doskonale rozumiem, bo miałam ostatnio to samo. Też zapłakałam i zasmarkałam męża Ale jest już lepiej, to był po prostu gorszy dzień.



Mi się od kilku dni brzuch dużo częściej napina niż do tej pory, ale mam nadzieję, że to nic bardzo znaczącego. Niech posiedzi chociaż do Nowego Roku, dzisiaj wierzę, że to się uda i nie dopuszczam innej myśli, może temu, że jest słońce i jednak jakoś tak lżej na sercu
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 08:31   #3432
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Niby miałam dobrą noc, bo tylko jedna pobudka (co mi się nie zdarza), ale jestem tak nieprzytomna, że ledwo funkcjonuję. Oczy mi się same zamykają, boli mnie głowa. A za 20 minut zbieram się do lekarza. Wrócę, zjem coś i idę spać, bo nie wytrzymam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 08:32   #3433
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez paullcia89 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pielęgnacje dziecka to polecam blog srokao, omawia składy produktów dla niemowląt i nie tylko. Ja do pupy mam zielony linomag (ale to na odparzenia), do kąpieli żel hipp (ale raczej będę kąpała w samej wodzie przez pierwszy miesiąc), do smarowania na co dzień pupy oliwę bio extra virgin (jak wiadomo tłuszcz odpycha wilgoć), do masażu oliwkę hipp, a krem na niepogodę z nivea.

Co do skurczów to bez paniki dziewczyny, mi się brzuch spina od dawna, na KTG mam skurcze od dwóch tygodni, ale szyjka zamknięta i jakoś jeszcze nie urodziłam

Jeszcze odnośnie kikuta to teraz zaleca się suchą pielęgnację, chyba, że się coś babrze. https://www.google.pl/amp/www.edziec...-noworodka.amp
Blog srokao jest naprawdę wartościowa treścią.
Ja w poprzedniej ciąży chodziłam z rozwarciem 3cm przez 3 tygodnie w końcu ciąża i tak była przenoszona i wywoływania.
Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Ale dobrze, że wszystko w porządku





O to mi ta styczniowa też pasuje





Ja Cię doskonale rozumiem, bo miałam ostatnio to samo. Też zapłakałam i zasmarkałam męża Ale jest już lepiej, to był po prostu gorszy dzień.



Mi się od kilku dni brzuch dużo częściej napina niż do tej pory, ale mam nadzieję, że to nic bardzo znaczącego. Niech posiedzi chociaż do Nowego Roku, dzisiaj wierzę, że to się uda i nie dopuszczam innej myśli, może temu, że jest słońce i jednak jakoś tak lżej na sercu
Najważniejsze że wszystko jest w porządku. Na nic nie liczyłam, bo jeszcze jest kupa czasu do porodu.
Dzisiaj wstałam z bólem głowy. Wzięłam apap ale nie pomógł zobaczymy może przejdzie.
Kupiłam sobie olejek rycynowy, ale chyba boję się go użyć i skończy się na tym że zuzyje go na rzęsy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 09:16   #3434
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dzisiaj chyba jest dzień bólu głowy o 1 w nocy pobudka - zgaga, potem drzemałam sobie, w między czasie siusiu. Mąż o 7 wrócił z pracy to śniadanie, apap i do łóżka.

Dalej czuje się jak wrak

Udanych wizyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 09:28   #3435
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamalinkaa Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie olejek rycynowy, ale chyba boję się go użyć i skończy się na tym że zuzyje go na rzęsy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Teraz to chyba jeszcze za wcześnie na takie specyfiki...
Ja we wtorek zaczynam z wiesiołkiem.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 10:17   #3436
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Mała waży 3423 Oczywiście nic nie zapowiada porodu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 10:18   #3437
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Mała waży 3423 Oczywiście nic nie zapowiada porodu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękna waga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 10:31   #3438
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Mała waży 3423 Oczywiście nic nie zapowiada porodu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szok! Pewnie Ci już bardzo ciężko. To moja połowę mniej, chociaż wyczuwam jakiś spory błąd pomiaru ostatnio... Ważne że wszystko dobrze
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 10:35   #3439
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

No jakoś się tak nerwowo zrobiło, mi brzuch strasznie ciągnie od wczoraj i opadł. Najgorsze że wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Liczę, że do wtorku dociągnę i na tym ktg dowiem się czy to skurcze czy co.. paullcia89 pocieszyłaś mnie i jestem spokojniejsza
Co do majtek to ja mam te horizon siateczkowe wielorazowe 4 szt. W rozmiarze coś ok 40 i ledwo w nie tyłek wciskam. Mogłam kupić te 44-46 Mam jeszcze jeden taki 5 pak jednorazowych firmy babyono, one rozmiarowo M są super, ale są chyba właśnie flizelinowe i pewnie zabronią takie nosić.

Też czytałam blog srokao, ale powiem wam, że i tak trudno nie zginąć w gąszczu tych kosmetyków i opinii. Ja nastawiłam się na hipp i babydream. Oczywiście tak jak tu większośc pisała linomag, poza tym położna poleciła octenisept, krem hipp babysanft do twarzy (chociaż jak doczytałam ma jakiś konserwant). Co do kąpieli to na początek nic, a czytałam żeby emolientów nie stosować u zdrowych dzieci, a na później płyn do kąpieli hipp (taki od 1 dnia życia) i nad oliwką się zastanawiałam, ale jednak też kupiłam - hipp.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 10:47   #3440
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
No jakoś się tak nerwowo zrobiło, mi brzuch strasznie ciągnie od wczoraj i opadł. Najgorsze że wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Liczę, że do wtorku dociągnę i na tym ktg dowiem się czy to skurcze czy co.. paullcia89 pocieszyłaś mnie i jestem spokojniejsza
Co do majtek to ja mam te horizon siateczkowe wielorazowe 4 szt. W rozmiarze coś ok 40 i ledwo w nie tyłek wciskam. Mogłam kupić te 44-46 Mam jeszcze jeden taki 5 pak jednorazowych firmy babyono, one rozmiarowo M są super, ale są chyba właśnie flizelinowe i pewnie zabronią takie nosić.

Też czytałam blog srokao, ale powiem wam, że i tak trudno nie zginąć w gąszczu tych kosmetyków i opinii. Ja nastawiłam się na hipp i babydream. Oczywiście tak jak tu większośc pisała linomag, poza tym położna poleciła octenisept, krem hipp babysanft do twarzy (chociaż jak doczytałam ma jakiś konserwant). Co do kąpieli to na początek nic, a czytałam żeby emolientów nie stosować u zdrowych dzieci, a na później płyn do kąpieli hipp (taki od 1 dnia życia) i nad oliwką się zastanawiałam, ale jednak też kupiłam - hipp.
Tak ja też czytałam o emolientach i miałam kupować co innego ale w końcu wzięłam to co poleciła mi położna bo jej ufam. Mówiłam za to żeby nie smarować niczym po kąpieli no chyba że gdzieś będzie skóra przesuszona. Octenisept też polecała.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 11:18   #3441
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja mam z kosmetyków żel do kąpieli Lirene eco baby (jestem świrnięta i jak widzę 99% składników naturalnych to zawsze czuję się namówiona ), krem do buzi od zimna Babydream, Bepanthen i olej ze słodkich migdałów. I chyba tyle. Na początku też planuję myć samą wodą ew. z kilkoma kroplami tego olejku, ale zobaczymy.
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 11:32   #3442
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

A moje położne ze Szkoły rodzenia wręcz odradzały Octenisept. Nie polecają ani do krocza, ani do pępka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 11:58   #3443
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
A moje położne ze Szkoły rodzenia wręcz odradzały Octenisept. Nie polecają ani do krocza, ani do pępka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja chyba najpierw będę próbowała na sucho, a jak będę widziała że coś się babrze to spróbuję octenisept. Spirytus jakoś do mnie nie przemawia. Doświadczone mamy, co stosowalyscie na pępek?
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 12:00   #3444
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja kupiłam do krocza Tantumrose i butelkę z atomizerem. Wezmę do szpitala.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 12:01   #3445
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja chyba najpierw będę próbowała na sucho, a jak będę widziała że coś się babrze to spróbuję octenisept. Spirytus jakoś do mnie nie przemawia. Doświadczone mamy, co stosowalyscie na pępek?
Przy pierwszym spirytus. Przy drugim octanisept. Teraz mam octanisept zawsze w torebce więc na pewno na nim się skończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 12:18   #3446
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Ja kupiłam do krocza Tantumrose i butelkę z atomizerem. Wezmę do szpitala.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gdzie kupiłaś butelkę? Mam tantum rose w saszetkach, a nie w tych gotowych buteleczkach, szukałam jakiegoś psikacza w rossmannie i pytałam w aptece, ale nie było.
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 12:22   #3447
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Mam te gotowe butelki z tantumrosy. Osobno kupiłam butelkę w rossmanie. 6F43E66C-9D3B-45D0-88FF-841A2439E8B2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 12:48   #3448
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja chyba najpierw będę próbowała na sucho, a jak będę widziała że coś się babrze to spróbuję octenisept. Spirytus jakoś do mnie nie przemawia. Doświadczone mamy, co stosowalyscie na pępek?
Mi położna mówiła żeby w szpitalu jak przy obchodzie będą się mnie pytać czym zamierzam pielęgnować pępek małego to kazała mówić że ogólnie pielegnacja sucha dużo powietrza, ew. przemywanie szarym mydłem. Że sceptycznie w moim szpitalu reagują na octenisept 🤦☠♀️🤣

A w domu normalnie mozna raz dziennie psiknac tym octeniseptem, gdyby coś się babrało to polecala rywanol. I starać się dostarczać jak najczęściej powietrze. Rozpinac pajaca w okolicach pepuszka jak sobie śpi i przy przebieraniu wiadomo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 13:15   #3449
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

No właśnie u mnie mówiła, żeby tylko osuszać, wietrzyć i nic więcej. A spirytusu to już w ogóle sobie nie wyobrażam aplikować. Nikt sobie ran/strupków spirytusem chyba nie pielęgnuje, więc dlaczego miałabym to robić noworodkowi.

A dla siebie mam ten sam żel do higieny intymnej, który stosuję od lat plus piankę Ginexid.

Edytowane przez miniminiv
Czas edycji: 2019-12-12 o 13:16
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 14:06   #3450
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dziewczyny ja dziś po wizycie u diabetolog , poszlam pod wskazane drzwi a tam kurde 5 bab i to tylko jedna w ciąży a mówiły mi w rejestracji że same ciężarne przyjmuje ta doktorka no ale nic to sobie pomyślałam że jednak dobrze że teściową jest z Adą bo pewnie sobie poczekam i na dodatek byłam 12:45 pod drzwiami a ona jeszcze nie zaczęła przyjmować , po chwili jednak przyszła i zawołała mnie pierwszą takiego fuksa miałam jak nigdy , trochę mi głupio było przed tą ciężarna która czekała pewnie od 12 ale co zrobię , w pokoju mnie zapytała tylko czy jeszcze czeka jakaś ciężarna , powiedziałam że tak to mi powiedziała żeby weszła po mnie . Ale do sedna jak zobaczyła mój wynik po godzinie tego obciążenia to powiedziała że mój ginekolog jest nie odpowiedzialny bo powinnam od października mieć od razu wypisane skierowanie do diabetologa i dobrze że mialam na tyle rozumu że sama sobie mierze cukry od tego października bo jak by były wysokie i nie byłabym na diecie to zrobiłabym krzywdę dziecku . Także powiem wam że już całkowicie straciłam zaufanie do mojego ginekologa zwłaszcza że pokazałam jej wyniki badań a tam leukocyty wysokie i była w szoku że lekarz nic z tym nie robił żadnego crp nie zlecił no powiem wam że w szoku jestem że mój ginekolog do tego tak luźno podszedł eh Ona mi dała skierowanie na to CRP , wizyta kolejna 2 styczeń i powiedziała że widzi że cukry spoko także żebym tylko 3 razy dziennie sobie mierzyła bo szkoda moich palców hehe dala receptę na paski i nie wydałam za dwa opakowania 100 zł tylko 23 zł także się cieszę

A co do mojej teściowej to nie umiała Ady uśpić rozwaliła mnie na łopatki twierdząc że jest cieżka do usypiania , śmiać mi sie chciało bo co jest ciężkiego w leżeniu koło dziecka przez 5 min i czekaniu aż zaśnie? Pewnie ☠☠☠☠☠☠☠iła jej do uszu coś jak ta leżała i pospane

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

A tak wogole to znów nie wiem co piszecie na stronie 115 także czekam aż napiszecie tyle postów aż będzie strona 116 eh wkurza mnie to
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 09:18:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.