Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-08, 17:37   #271
enda____
Rozeznanie
 
Avatar enda____
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 883
Dot.: usunięcie pieprzyka - Śląsk (Sosnowiec,Katowice)

anastasia dziekuje ;-) jutro polece do apteki
__________________
"Prawdziwy przyjaciel to podwójne szczęście, prawdziwy przyjaciel to połowa cierpień"

... hmm
enda____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 08:13   #272
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: Pieprzyk w intymnym miejscu

Cytat:
Napisane przez _paola_
acha i jeszcze jedno placilas cos za taki zabieg ?? bo bol nie bedzie mi przeszkadzal byle nie bylo juz tego piepsza :[
Po pieprzykach na skórze mam małe białe plamki, które są widoczne podczas opalenia się. Miałam większą myszkę na plecach i tam musiała mi założyć szwy i tam mam widoczną bliznę, ale u dołu pleców, więc mozna z tym żyć. Myślę, że wszystko zależy od człowieka. Gojenie się ran to sprawa osobnicza. U jednych powstają bliznowce, a u innych nie ma śladu. Ja jestem z tych pośrednich, zostają ślady, ale nie za wielkie.
Jeżeli chodzi o pieprzyk usuwany u ginekologa, to wszystko ładnie się zagoiło i w dodatku bardzo szybko. Tylko, że mój był duży, ale wystający, hmm... jakby na "szypułce" ze skóry. Dlatego rana była niewielka i nie trzeba było nic zszywać. Zapłaciłam za ten zabieg w ramach wizyty ginekologicznej, czyli właściwie nic, bo i tak mnie normalnie przebadała.
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 21:43   #273
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: usunięcie pieprzyka - Śląsk (Sosnowiec,Katowice)

enda:
napisz mi prosze jak sie wkoncu goi to twoje miejsce po usunieciu laserem??
bo mam jeszcze jedno znamie do usuniecia i zastanawiam sie czy nielepiej byloby sprobowac lasera.jak wyglada twoj slad po usunieciu pieprzyka??

__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 15:33   #274
slicznotKaS
Raczkowanie
 
Avatar slicznotKaS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 83
Dot.: usunięcie pieprzyka - Śląsk (Sosnowiec,Katowice)

A nie wiecie może ile się goją ranki po ciekłym azocie (chyba to inaczej się nazywa "zamrażanie" ) i czy są duże blizny?? Pozdrowionka
slicznotKaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 16:18   #275
slicznotKaS
Raczkowanie
 
Avatar slicznotKaS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 83
Dot.: usunięcie pieprzyka - Śląsk (Sosnowiec,Katowice)

Teraz opowiam wam moją przygodę, a zarazem przestrogę dla wszystkich, który chcą się pozbyć pieprzyków

Pewnego dnia, jak zwykle po południu przeglądałam to forum i wyszukałam info, ze można pieprzyk usunąc płynem do kurzajek np: "BRODACID"

Oczywiście na drugi dzień, zadowolona, pobiegłam do apteki i kupiłam to "cudo". Wieczorem posmarowałam pieprzyka (a mam go na skraju pleców, blisko pachy i jest on płaski, brązowy). Mimo przeciwskazan co do smarowania znamion plaskich, tak zrobiłam. A co tam - myślałam.

Piekło troche, ale dało się wytrzymać. Tak smarowałam przez jakies 3,4 dni az nagle mi ta biala skorupka odpadła. Z pieprzyka zrobiła się czerwona, ropna ranka (kurcze i po co mi to było). Myślałam, że to w mniej drastyczny sposób się "ususzy" i odpadnie.

Teraz zaczynam to smarować maściami, a czy pieprzyk jest czy go nie ma to nie wiem, bo takie czerwone.

Najgorsze jest to, że za miesiąc mam studniówkę, a rankę mam w takim miejscu na plecach, że bedzie w sukience bardzo widoczna, bo mam ją na samym końcu ręki(gdzie plecy się zaczynają) koło pachy.

I co tu robić, wizażanki?? Myślałam żeby pojsc to usunąc laserem albo ciekłym azotem jak się to podgoi, poza tym mam jeszcze drugiego takiego małego, płaskiego. Zrobić by z nimi porządek. Tylko nie wiem własnie ile będą się ranki goic. Czy zdąże coś z tym zrobić do studniówki czy pozostanie mi tylko jakaś sukienka z zabudowanymi plecami.

Poradźcie coś, choc wiadomo - na ludzką głupotę nie ma lekarstwa

Edytowane przez slicznotKaS
Czas edycji: 2006-01-16 o 20:25
slicznotKaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 18:14   #276
akolo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13
Dot.: usunięcie pieprzyka - Śląsk (Sosnowiec,Katowice)

Ja w srode podejme juz ostateczna decyzje.Bylem juz o 3 dermatologow w tym ostatnio u prywatnego. W srode jestem umowiony na wizyte ponoć u bardzo dobrego plastyka.Nie wiem ale p.dermatolog mowila ze jest bardzo dobry i wiekszosc jej znajomych co usuwala pieprzyki i znamienia jest zadowolona.Takze od innych slyszalem to nazwisko (jakis czas temu jak nie myslalem jeszcze o usunieciu).Polecila mi tez usuniecie z NFZ ale nie ma tam plastyka i nie gwarantuje efektu koncowego.Stwierdzilem ze jestem w stanie dac kase aby to bylo dobrze zrobione.W srode wieczorem mam wizyte z plastykiem dr Wilgusem z Katowic wiec jak mowie podejme decyzje.
akolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 20:28   #277
slicznotKaS
Raczkowanie
 
Avatar slicznotKaS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 83
Question Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

Teraz opowiam wam moją przygodę, a zarazem przestrogę dla wszystkich, który chcą się pozbyć pieprzyków

Pewnego dnia, jak zwykle po południu przeglądałam to forum i wyszukałam info, ze można pieprzyk usunąc płynem do kurzajek np: "BRODACID"

Oczywiście na drugi dzień, zadowolona, pobiegłam do apteki i kupiłam to "cudo". Wieczorem posmarowałam pieprzyka (a mam go na skraju pleców, blisko pachy i jest on płaski, brązowy). Mimo przeciwskazan co do smarowania znamion plaskich, tak zrobiłam. A co tam - myślałam.

Piekło troche, ale dało się wytrzymać. Tak smarowałam przez jakies 3,4 dni az nagle mi ta biala skorupka odpadła. Z pieprzyka zrobiła się czerwona, ropna ranka (kurcze i po co mi to było). Myślałam, że to w mniej drastyczny sposób się "ususzy" i odpadnie.

Teraz zaczynam to smarować maściami, a czy pieprzyk jest czy go nie ma to nie wiem, bo takie czerwone.

Najgorsze jest to, że za miesiąc mam studniówkę, a rankę mam w takim miejscu na plecach, że bedzie w sukience bardzo widoczna, bo mam ją na samym końcu ręki(gdzie plecy się zaczynają) koło pachy.

I co tu robić, wizażanki?? Myślałam żeby pojsc to usunąc laserem albo ciekłym azotem jak się to podgoi, poza tym mam jeszcze drugiego takiego małego, płaskiego. Zrobić by z nimi porządek. Tylko nie wiem własnie ile będą się ranki goic. Czy zdąże coś z tym zrobić do studniówki czy pozostanie mi tylko jakaś sukienka z zabudowanymi plecami.

Poradźcie coś, choc wiadomo - na ludzką głupotę nie ma lekarstwa
slicznotKaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 20:39   #278
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

pokaż lekarzowi- drażnione przpieprzyki mogą zezłośliwieć.
a doraźnie możesz smarować np. bepanthen plus (gojąco-antyseptyczny)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 21:13   #279
Glamour_girl
Raczkowanie
 
Avatar Glamour_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rzeszów :]
Wiadomości: 306
Dot.: usunięcie pieprzyka - Śląsk (Sosnowiec,Katowice)

Ja mialam wycinanego pieprzyka na brzuchu rok temu i zostala mi blizna, i nie wiem co mam teraz z tym zrobic, lekarz przepisal mi masci na gojenie sie tej blizny ale wogole zero efektow wiec moze warto sie zastanowic czy wycinac pieprzyka bo ta blizna jeszcze gorzej wyglada
Glamour_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 08:03   #280
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

Cytat:
Napisane przez slicznotKaS
Teraz opowiam wam moją przygodę, a zarazem przestrogę dla wszystkich, który chcą się pozbyć pieprzyków

Pewnego dnia, jak zwykle po południu przeglądałam to forum i wyszukałam info, ze można pieprzyk usunąc płynem do kurzajek np: "BRODACID"

Oczywiście na drugi dzień, zadowolona, pobiegłam do apteki i kupiłam to "cudo". Wieczorem posmarowałam pieprzyka (a mam go na skraju pleców, blisko pachy i jest on płaski, brązowy). Mimo przeciwskazan co do smarowania znamion plaskich, tak zrobiłam. A co tam - myślałam.

Piekło troche, ale dało się wytrzymać. Tak smarowałam przez jakies 3,4 dni az nagle mi ta biala skorupka odpadła. Z pieprzyka zrobiła się czerwona, ropna ranka (kurcze i po co mi to było). Myślałam, że to w mniej drastyczny sposób się "ususzy" i odpadnie.

Teraz zaczynam to smarować maściami, a czy pieprzyk jest czy go nie ma to nie wiem, bo takie czerwone.

Najgorsze jest to, że za miesiąc mam studniówkę, a rankę mam w takim miejscu na plecach, że bedzie w sukience bardzo widoczna, bo mam ją na samym końcu ręki(gdzie plecy się zaczynają) koło pachy.

I co tu robić, wizażanki?? Myślałam żeby pojsc to usunąc laserem albo ciekłym azotem jak się to podgoi, poza tym mam jeszcze drugiego takiego małego, płaskiego. Zrobić by z nimi porządek. Tylko nie wiem własnie ile będą się ranki goic. Czy zdąże coś z tym zrobić do studniówki czy pozostanie mi tylko jakaś sukienka z zabudowanymi plecami.

Poradźcie coś, choc wiadomo - na ludzką głupotę nie ma lekarstwa
jejq, kobieto! Po co Ty to ruszałaś? Teraz koniecznie do dermatologa!!!!!!!!! Pieprzyków sie nie rusza bo mogą się zmnieć w wstrętne nowotwory ja Cie nie strasze
Ja miałam kiedyś takie same pieprzyki (wg Twojego opowiadania!) to poszłam do dermatologa i ona w ciągu 5 minut zamroziła mi je!!! Zupełnie bezboleśnie (na początku troszeczke piekło) To się nazywa krioterapia. Póżniej samrowałam Davercinem => może to sobie kup, też tak jakby dyzenfekuje ranki i przysusza takie rzeczy. Po niecałym tygodniu wszystko odpadło jak strupek, poczułam się jak nowo narodzona, bo miałam je na plecach, szyi, koło pierrsi i na linii majtek. A teraz jest suuuuper.
Koniecznie idź to pokazać lekarzowi!!!!!! Pozdrawiam.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 10:03   #281
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

Dziewczyno! Biegiem do dermatologa-onkologa!
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 13:24   #282
Ania17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 537
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

No to sobie narobiłaś. Idź prędko do dermatologa im wcześniej tym lepiej, bo może się to źle skończyć.
Ania17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 12:47   #283
slicznotKaS
Raczkowanie
 
Avatar slicznotKaS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 83
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

Dzięki za odp. Seona podnioslas mnie na duchu co do tego zamrażania Myslalam ze te strupki dłużej by były i dłużej by sie to goiło. Jak tylko bede miec czas to ide do dermatologa (pewnie gdzies na feriach) i robie z nimi porzadek. Dzięki jeszcze raz!!!!
slicznotKaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 13:15   #284
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

Kurczę... Ale sie załatwiłaś kobieto Marsz do dermatologa - sama lepiej więcej nie kombinuj, bo możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić Życzę rychłego ozdrowienia bez blizn i powikłań
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 20:31   #285
slicznotKaS
Raczkowanie
 
Avatar slicznotKaS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 83
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

A sądzicie ze powinnam isc do dermatologa z taką ranką i opowiedziec z jakiego jest powodu czy czekac az sie zagoi?? Mozna zamrażac uszkodzoną skórę?? Jak uważacie?
slicznotKaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 20:39   #286
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

Oczywiście że iść od razu i przyznać się do wszystkiego jak na spowiedzi. Lekarz musi wiedzieć co to było i dlaczego zrobiło się tak a nie inaczej. To może mieć kolosalne znaczenie w diagnozie i leczeniu. Na nic nie czekaj. Jeśli nie można tego zamrażać, lekarz o tym powie i poradzi co robić do czasu zagojenia.
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 21:06   #287
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

Cytat:
Napisane przez slicznotKaS
A sądzicie ze powinnam isc do dermatologa z taką ranką i opowiedziec z jakiego jest powodu czy czekac az sie zagoi?? Mozna zamrażac uszkodzoną skórę?? Jak uważacie?
Koniecznie musisz powiedzieć o wszytskim dermatologowi, że sama przy tym majstrowałaś!!! On zobaczy co można z tym zrobić.
W moim przypadku było tak że pieprzyk ten koło majtek co miałam trochę mi się "zadarł", miejsce było zaczerwienione Lekarka też mi to zamroziła. Żadnych badań nie robiłam bo poszłam zaraz następnego dnia jak mi się to stało. Nie czekaj do ferii tylko idź jak najprędzej!!!!To jest pieprzyk a ztym nie ma żartów
Pozdrawiam!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 13:33   #288
slicznotKaS
Raczkowanie
 
Avatar slicznotKaS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 83
Question Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

A nie wiecie dziewczyny ile kosztuje takie zamrazanie i czy cena jest uzalezniona od ilości zamrażanych pieprzykow??
slicznotKaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 14:40   #289
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Pieprzyk-historyjka. Przeniosłam jako nowy wątek żeby ktoś tu zaglądnął :) :)

Cytat:
Napisane przez slicznotKaS
A nie wiecie dziewczyny ile kosztuje takie zamrazanie i czy cena jest uzalezniona od ilości zamrażanych pieprzykow??
Jeśli idziesz do "państwowego" dermatologa to krioterapia jest darmowa Ja u takiego byłam, nic się nie płaci na tą twz."kase chorych" czy "nfz" nie wiem które obecnie mamy Nie mam pojęcia ile bierze prywtany.
Idź jak najszybciej, lepiej dmuchać na zimne
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 15:34   #290
beronika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie znamion

usunęłąm znamie z dekoltu jakies 3 miesiace temu,u onkologa . zostala mi paskudna blizna , ktora rosnie i sie rozlazi. Teraz mam dylemat bo mam jescze znamionoa na twarzy ,ktore wygladaja co najmniej "nieestetycznie" i chce je usunąć tak zeby zostala mi jak najmniejsza blizna. Czy ma ktos jakies propozycje? Bede wdzieczna za kazda porade.
beronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:21   #291
angelene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Usuwanie znamion

Witam,
cieszę się że znalazłam to forum. Też jestem z Krakowa i chciałabym usunać kilka znamion na twarzy. Najbardziej zależy mi na fachowym i naprawde dobrym specjaliście z tego zakresu. Czy macie może jakies namiry, nazwiska lekarzy których znacie lub są polecani? Szczerze mówiąc nie wiem jak mam wystartować w tym temacie więc zaczełam od netu i od poszukiwań dobrego specjalisty.
Z góry dzieki ;-)
angelene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 19:06   #292
Fibber
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Znamiona, proszę o pomoc

Chciałbym usunąć znamiona Suttona, mam je dwa, niewielkie, ale niestety na twarzy Czy może mi ktoś polecić dobrego dermatologa, który oceniłby moje znamiona oraz poradził gdzie mam dalej się zwrócić?
I poza tym czy można usunąć znamiona panstwowo, czy tylko prywatnie? ile kosztuje mniej wiecej taki zabieg? czy jest skuteczny? czy zostają duże blizny?
Pomożcie. Z gory dzieki
Fibber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 19:43   #293
nannerl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Znamiona, proszę o pomoc

witam,musisz pojsc do dermatologa,a potem zastanowic sie bo jak sa na buzi to nie radez ci sklapelem,sa slady !!.....
nannerl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 20:57   #294
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Znamiona, proszę o pomoc

Ja miałam usuwane znamię z nogi, państwowo, przez chirurga plastyka. Ale tylko dzięki wujkowi chirurgowi, który mnie wkręcił.... . musiałam mieć skierowanie od swojego lekarza - wtedy z przychodni studenckiej.
Inaczej pewnie czeka się w długoletniej kolejce.
Koleżanka jest w ciąży i zapisała się do ginekologa, do szpitala na wizytę. Wiecie na kiedy????? Na wrzesień!!!!
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 12:56   #295
1990girl
Przyczajenie
 
Avatar 1990girl
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26
likwidacja pieprzyków??

W okolicy ust i w ogole na całej twarzy mam około 20 pieprzyków. Strasznie mnie to denerwuje, bo niedosc, ze mam wypryski to jescze te pieprzyki i tak moja twarz jest "zaśmiecona".Czy istnieje jakis sposób na ich likwidacje? prosze o pomoc!
1990girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 13:21   #296
pałeczkaa
Raczkowanie
 
Avatar pałeczkaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Alone in hell
Wiadomości: 73
Dot.: likwidacja pieprzyków??

hej! Oczywiście że istnieje taki sposób aby sie ich pozbyc! Wiem bo sama mam ten problem, jestem po prostu cala w tych kropeczkach (ok.100 na całym ciele, na twarzy tylko 7) Poszłam do dermatologa i wypytałam co i jak. jeżeli masz 18 lat to usuna ci kropeczki ZA DARMO! ale jesli masz mniej to zapłacisz-20 zł jedna kropeczka- taka drożyzna że szok!! Ja mam14 lat i bym wydala majatek na usuniecie ich wszystkich. Zapytalam dlaczego tak drogo? Baba mi powiedzial ze wyszlo takie zarzadzenie ze dzieci do 18 roku zycia placa za takie zabiegi- ale juz niedlugo dzieci tez beda mialy za darmo bo nie bedzie juz tego zarzadzenia.
Usówane odbywa sie za pomoca lasera i nic nie boli (ja nie wiem czy boli bo na razie czekam na usuniecie ale z tego co mowia osoby majace juz to za soba- to nic nie boli i zostaje malutka blizna a pożniej zanika) Wiec do dermatologa!
pałeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 13:31   #297
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: likwidacja pieprzyków??

Chyba się wybiorę do tego dermatologa... No ale będę musiała poczekać jeszcze 4 lata dozabiegu, bo mam narazie dopiero 14 lat. Dzięki Pałeczko za Twoją wypowiedź, bardzo interesująca.
Co do moich pieprzyków, to postanowiłam napisać wam dokładnie ile mam ich...
no to tak:
twarz: 14, z tym że są narazie dosyć małe.
szyja: 5, te już większe ...
ręka prawa + dłoń: 44 + jeszcze takie malisienkie, mini mini ostatnio powiększyła się ta liczba...
ręka lewa + dłon: 36 + tez takie mini mini
plecy: 22
brzuch: 1 koło pępka,wiec jestem zadowolona 1 na piersi i jeden koło 4 na klatce wiec razem chyba 7
a na nogach nie chce mi sie liczyc aleio tak mam pełno pieprzyków;/
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 13:33   #298
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: likwidacja pieprzyków??

Jeśli masz zamiar zrobić to w przychodni, w której jesteś zarejestrowana i masz to 18 lat to zrobią to za darmo jeśli będziesz miała skierowanie do chirurga. Ale z tym może być ciężko, bo jeśli te pieprzyki są małe i "niegroźne" (małe prawdopodobieństwo, że przekształcą się w zmianę o chrakterze patologicznym) to nie wiem czy ktoś będzie to chciał usuwać. Ja miałam usuwane 2 pieprzyki na ciele i to dlatego, że jak to powiedziała pani dematolog, były podejrzane. Skierowania do chirurga nie dostałam. Polecono mi prywatną klinikę . Na szczęście znalazłam klinikę w której usunęli mi to za darmo, na podstwaie umowy z NFZ. Ale to były duże pieprzyki. W twoim przypadku nie sądze, żeby był to najleszy pomysł. Takie znamie wycina się z marginesem skóry 2mm i zostaje blizna. Miałabyś w takim wypadku wiele blizn na twarzy, znacznie bardziej widocznych niż pieprzyki.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 15:21   #299
pałeczkaa
Raczkowanie
 
Avatar pałeczkaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Alone in hell
Wiadomości: 73
Dot.: likwidacja pieprzyków??

pAtiŚ Moge ci jeszcze troche powiedziec na ten temat jesli cie to interesuje

ja nie mam tak duzo jak ty ale i tak mnie denerwują!!

Przed wakacjami poszłam do dermatologa (mama mi powiedziala ze taki facet z jej pracy poszedl i usuna takie pieprzyki za darmo! a efekt super!)

Dermatolog(baaardzo mila babka) powiedziała że ja mam jasna karnacje,jasne włosy i oczy, dlatego mam pieprzyki i troche piegów na twarzy. Kazala przyjsc po wakacjach,bo nie chciala mi usówać aby nie byly narazone na słońce. Po wakacjach przyszlam a tu patrze jakas karteczka wisi na drzwiach okazalo sie ze kilka dni wcesniej wyszlo takie zarzadzenie ze dzieci placa za takie zabiegi ale sie wkó****am!!

Ale moja siora niedawno u niej byla i niedlugo zrobia tak ze dzieci nie beda musialy placic!! w pażdzierniku pójde i zobacze

Na poprzedniej wizycie obejrzala mi 2 pieprzyki te najgorsze, wypukle i ciemne i powiedziala ze usówać bedzie w jej gabinecie a nie w jakiej przychodni

Aha i za raz nie usunie mi 100 kropeczek tylko bede do niej chodzic ok4 razy. to ponoć nie boli ale postaram sie napisac jak juz bede po
pałeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 16:28   #300
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: likwidacja pieprzyków??

Jeśli chcesz uzyskać wypowiedź fachowców, to mogę przenieść wątek na medycynę estetyczną, daj znać.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.