Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :((( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-10, 19:08   #31
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Hipotrofia charakteryzuje się nierównomiernym rozwojem - ta asymetryczna, Twoja córka powinna mieć stosunkowo dużą głowę i chudy brzuszek.

38tc to już ciąża donoszona.
Niekoniecznie. Moja też urodzona z hipotrofią, ale jest proporcjonalna i zawsze taka była. Wszystko zależy, w którym momencie wystąpiło zahamowanie wzrostu w ciąży, a to jest uwarunkowane przyczyną hipotrofii.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:36   #32
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Pewnie masz rację, tak dokładnie się nie orientuję, ale tak było w przypadku dziecka mojej znajomej, duża głowka i chudy brzuszek, od razu rzucało się w oczy. Pewne z czasem to się wyrówna.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 09:52   #33
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Moja też urodzona z hipotrofią, ale jest proporcjonalna i zawsze taka była. Wszystko zależy, w którym momencie wystąpiło zahamowanie wzrostu w ciąży, a to jest uwarunkowane przyczyną hipotrofii.
Mój syn też urodzony z hipotrofią i zawsze główka proporcjonalna do reszty ciała. Po prostu jak się urodził to chudzinka z niego straszna była z powodu niewydolnego łożyska.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 10:46   #34
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Widzę, że strasznie się martwisz... Nie stresuj się aż tak, bo to również źle wpływa na dziecko
Wiesz, ja niestety nie znam się za dobrze na medycynie, ale: byłam w zeszłym tygodniu na USG, to było 7t3d (a więc rozpoczęty 8 tydzień). I widziałam pęcherzyk, w nim ciałko żółte, dzidziusia i zaczątek pępowiny. Ciałko żółte odżywia dziecko. Pępowina jeszcze nie była tak jakby "połączona ze mną" tylko sobie latała w tym pęcherzyku (jak to czyta jakiś lekarz, to pewnie ma ubaw na cały tydzień ale cóż, staram się jak mogę). Wydaje mi się, że skoro dziecko odżywia to ciałko żółte, to też nie ma obawy, że te złe substancje z krwi się do niego dostaną.
Nie wiem, czy to, co piszę ma sens, ale wydaje mi się, że taki jednorazowy wyskok nie narobił wiele krzywdy.
(jakkolwiek oczywiście nie pochwalam żadnego picia i palenia w ciąży, ale widzę, że Ty masz dobre podejście do tego).
Trzymam kciuki za Was, ale myślę, że z maluchem będzie wszystko OK
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 15:45   #35
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Wczesna ciąża nie jest raczej aż tak delikatna. Do 8. TC dużo kobiet o niej nie wie, robią wszystko i jest ok. W ciąży nie jest problemem ilość wypitego alkoholu (czy innych teratogenów - czyli negatywnych czynników) ale często moment. Możesz wypić pół piwa ale w złą godzinę i wtedy coś może się stać. Ale tego nigdy nie przewidzisz, kiedy akurat dzieje się coś w rozwoju, co łatwo zaburzyć. Możesz lekarza uczulić, że piłaś dużo i się niepokoisz, żeby był uważniejszy przy badaniach. Postaw na swoim. W tym USG już na prawdę można zobaczyć, jeżeli są, różne uszkodzenia, np. wady ślimaka.

Ale powiem Ci, że dobrze rozumiem Twoje rozterki. Ja wprawdzie z mężem mało piję ale jak się dowiedziałam o ciąży (też w 8 TC) to sobie długo wyrzucałam, że przez ten czas wypiłam z mężem na pół reddsa dwa razy I wypominałam sobie każdy dzień bez śniadania lub z małą dawką witamin czy pobiegnięcie do autobusu. Więc serio, rozumiem, ale gdyby dzieci były aż tak wrażliwe to ludzkość nie przybrała dzisiejszych rozmiarów.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 22:29   #36
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Mój syn też urodzony z hipotrofią i zawsze główka proporcjonalna do reszty ciała. Po prostu jak się urodził to chudzinka z niego straszna była z powodu niewydolnego łożyska.
A jak teraz rośnie? Nadrobił? Bo moja właśnie nie bardzo rośnie
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 08:03   #37
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

moja Liliana w ciagu 2 miesiecy podwoila wage urodzeniowa i wazy teraz 5230g. A dlugosc 10 cm czyli obecnie ok 58 cm takze szybko nadrabia. A taka mala ciekawostka ze w szpitalu musza przechowywac lozysko przez 2 lata zeby w razie czego bylo pomocne w ustalaniu co dziecku jest w razie niewyjasnionej przyczyny choroby. Tak mnie poinformowali po porodzie.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 08:29   #38
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
A jak teraz rośnie? Nadrobił? Bo moja właśnie nie bardzo rośnie
Urodził się poniżej 3 centyla, teraz jest w okolicach 10 centyla więc coś tam nadrobił ale początki były ciężkie, długo walczyliśmy by zaczął przybierać na wadze.
Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
moja Liliana w ciagu 2 miesiecy podwoila wage urodzeniowa i wazy teraz 5230g. A dlugosc 10 cm czyli obecnie ok 58 cm takze szybko nadrabia. A taka mala ciekawostka ze w szpitalu musza przechowywac lozysko przez 2 lata zeby w razie czego bylo pomocne w ustalaniu co dziecku jest w razie niewyjasnionej przyczyny choroby. Tak mnie poinformowali po porodzie.
Ja rodziłam w 2010 roku to nie wiem czy mieli takie wytyczne ale wiadome było to, że niewydolne łożysko jest z powodu nadciśnienia.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 18:10   #39
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
moja Liliana w ciagu 2 miesiecy podwoila wage urodzeniowa i wazy teraz 5230g. A dlugosc 10 cm czyli obecnie ok 58 cm takze szybko nadrabia. A taka mala ciekawostka ze w szpitalu musza przechowywac lozysko przez 2 lata zeby w razie czego bylo pomocne w ustalaniu co dziecku jest w razie niewyjasnionej przyczyny choroby. Tak mnie poinformowali po porodzie.
U mnie nie zasugerowano nawet żadnych badań. A łożysko z tego co wiem trafiło do odpadów medycznych jak inne rzeczy typu opatrunki z krwią itp.

cate_ a jak długo walczyliście, zanim wskoczył na 10 centyl? Moja nadal jest poniżej 3.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 19:43   #40
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Ja dopilnowałam, żeby trafiło tam gdzie powinno, bo jakiś czas wcześniej dowiedziałam się, że jest taki przepis. I mam prawo sprawdzić czy jest on przestrzegany
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 14:59   #41
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
U mnie nie zasugerowano nawet żadnych badań. A łożysko z tego co wiem trafiło do odpadów medycznych jak inne rzeczy typu opatrunki z krwią itp.

cate_ a jak długo walczyliście, zanim wskoczył na 10 centyl? Moja nadal jest poniżej 3.
W 8 miesiącu wskoczyliśmy równo na 10 centyl
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 16:52   #42
kasia5580
BAN stały
 
Avatar kasia5580
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 59
GG do kasia5580 Send a message via Skype™ to kasia5580
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

nie zamartwiaj sie na zapas bo to w niczym nie pomoze. nie wiedzialas i juz a to nie robi z ciebie od razu wyrodniej matki.
ja mialam podobnie, dowiedzialam sie po 10 tyg ale przez caly czas miesiaczkowalam. nie pijam alkoholu, ale popalalam. i najprawdopodboniej przez to urodzilam kilka tyg orzed terminem, bylo zahamowanie wzrostu po narodzinach wazyla 2400.
ale za to teraz wytrzymac z nia nie idzie!! baba jak dab. chodzi gada , wszystko jest ok. takze Ty sie Lalka nie martw bo nic wam nie grozi
GRATULACJE!!

Edytowane przez kasia5580
Czas edycji: 2012-12-17 o 17:11
kasia5580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 14:36   #43
springjazz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

wszystko będzie dobrze... bardzo duża liczba kobiet nie mając pojęcia, że już jest w ciąży robi potworne głupoty (dużo gorsze niż jedna czy dwie imprezy), a niektóre wręcz przez całą ciążę te głupoty robią... ktoś już wcześniej wspomniał, że stres jest dużo gorszy niż ta ilość alkoholu, którą wypiłaś. I to jest prawda!!! Stres jest najgorszą rzeczą jaką możesz zafundować swojemu maluszkowi. Wiem, że ciężko jest nie myśleć i nie żałować, ale uwierz, że maleństwo ma się dobrze i na pewno już nawet nie pamięta tego 30 listopada ... a co do rad od "lekarza", żeby nie rzucać od razu... masakra jakaś... bzdura jakich mało... sama rzuciłam palenie gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży (5 tydzień) i jakoś nie doznałam żadnego wstrząsu na szczęście Marysia urodziła się zdrowiutka.
springjazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 10:44   #44
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Bylam na pierwszej wizycie u poloznej i w sumie nadal nic nie wiem. Czekam na pierwsze USG, ale pewnie dopiero po Nowym Roku. Napewno mam anemie, musze na wlasna reke brac zelazo jak na razie. Czesto lapia mnie skurcze w lydki i czasami mam mroczki przed oczami . Sprawdzila tylko mocz i cisnienie - w normie, mialam badanie krwi i czekam na wyniki. Powiedzialam o tym poloznej, wpisala w karcie, ze mam blurred vision i ponoc przy wysokim cisnieniu oznacza to, ze moglo lozysko sie nie wyksztalcic. Mam nadzieje, ze dobrze ja zrozumialam, ze to tylko przy wysokim cisnieniu to oznacza.
Mam straszne hustawki nastrojow i wszystko mnie denerwuje. Nie wiecie gdzie moge kupic swiety spokoj?
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 11:58   #45
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Ja o ciąży się dowiedziałam w 9 tygodniu. Dwa testy wcześniej robiłam i negatywne były. W końcu jeszcze jeden zrobiłam i dobrze bo następnego dnia wesele brata Tż-a także znów okazja była, a tak wesele o suchym pysku Kilka suto zakrapianych imprez wcześniej zaliczyłam. Synek na szczęscie zdrowy i rozwija się prawidłowo mój mały terrorist
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 22:07   #46
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Daj na luz serio, z reguły o ciąży dowiadujemy sie między 4 a 6-stym tygodniem a wcześniej pijemy, palimy.
Ja się dowiedziałam około 5-6 tygodnia a że to lato było to ostro szalałam, serio i synek absolutnie FAS nie ma, jest zdrowy, zwinny, ruchliwy, mądry i kochany
Głowa do góry, im mniej stresów tym lepiej.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 13:28   #47
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Wlasnie mialam pierwsze USG, dziecko ma 6.5cm i wyglada zupelnie tak jak moje pierwsze w tym samym czasie. Tylko, ze nie mogla pani zbadac na syndrom Downa, bo sie dziecko obrocic nie chcialo i wyslala mnie na Quad Test. Czy ktoras z Was to miala? Test bedzie w 15 tygodniu, czyli za jakies 3 tygodnie.
Jak na razie czuje sie swietnie, wyglada na to, ze faktycznie nie ma co sie martwic na zapas.
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 12:21   #48
fleszo
Przyczajenie
 
Avatar fleszo
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Nie ma się czym przejmować, przecież dziecko nie urodzi ci się niepełnosprawne i cechy zewnętrzne charakteryzujące płodowy zespół alkoholowy zanikają po pewnym czasie. Zresztą to czy wystąpi FAS jest całkowicie losowe, popatrz na wpisy innych i nie przejmuj się. Każdej mamie może się to zdarzyć, w końcu większość z nas w piątym tygodniu nawet nie wie, że jest w ciąży. I wypytuj się lekarzy o wszystko czego nie jesteś pewna czy się boisz, w końcu za coś im płacisz.
__________________
Serce człowieka jest jak ptak zamknięty w klatce ciała...

Edytowane przez fleszo
Czas edycji: 2013-03-25 o 14:06
fleszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 10:15   #49
Dysiorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Daj na luz serio, z reguły o ciąży dowiadujemy sie między 4 a 6-stym tygodniem a wcześniej pijemy, palimy.
Ja się dowiedziałam około 5-6 tygodnia a że to lato było to ostro szalałam, serio i synek absolutnie FAS nie ma, jest zdrowy, zwinny, ruchliwy, mądry i kochany
Głowa do góry, im mniej stresów tym lepiej.
Atomówka
Błagam Cię o pomoc ,ponieważ jestem w takiej samej sytuacji co założycielka topiku. Mogłabyś napisać w którym dniu życia płodowego lub dni od ostatniej miesiączki imprezowałaś oraz jakie były ilości alko? JA zrobiłam test w 31 dzień od ostatniej miesiączki ,pozytywny !!!ale to wpadka więc kompletnie się nie ograniczałam do tego dnia ,a tera truchleje (oczywiście od kiedy wiem nawet niepowącham alkoholu) .Proszę o dokładniejsze info o ile oczywiście pamiętasz.Pozdrawiam i gratuluję wspaniałego synka
Dysiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-09, 06:43   #50
domik86
Raczkowanie
 
Avatar domik86
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 71
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Ja również piłam alkohol w ciąży, dopóki się o niej nie dowiedziałam (około 6 tygodnia zrobiłam test, kilka dni później potwierdził to lekarz). Były to akurat święta wielkanocne, więc niczego nieświadoma wypiłam parę mocnych drinków z rodziną i przyjaciółmi (i tak było przez kilka dni ). Czułam się cały czas jakbym miała PMS i zbliżała się miesiączka, więc chciałam złagodzić objawy
Teraz moje dziecię ma 7 miesięcy i jest zdrowa, a urodziła się z wagą 4,3kg i 58 cm długa...
Myślę, że dużo bardziej niebezpieczny może być stres i negatywne myślenie, zakładając oczywiście, że wszystkie złe nawyki porzuciło się od momentu rozpoznania ciąży.
domik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 10:45   #51
peanut_butter
Przyczajenie
 
Avatar peanut_butter
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Hej. Wydaje mi się, że nie ma, co się niepotrzebnie przejmować. Wiele kobiet przecież nie wie o ciąży przez kilka pierwszych tygodni i zachowują się normalnie. Po prostu idź do lekarza i zrób badania, porozmawiaj z NIM, a nie pisz komentarzy na forum, bo to rozmowa z lekarzem naprawdę Cię uspokoi. Polecam też artykuł o wpływie alkoholu na płód: http://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod...-okresie-ciazy Warto go przeczytać, wyjaśnia wiele. Pozdrawiam i głowa do góry. Lidka.
__________________
Masło orzechowe & dżem = <3
Pozdrawiam!
peanut_butter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 20:22   #52
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez Dysiorek Pokaż wiadomość
Atomówka
Błagam Cię o pomoc ,ponieważ jestem w takiej samej sytuacji co założycielka topiku. Mogłabyś napisać w którym dniu życia płodowego lub dni od ostatniej miesiączki imprezowałaś oraz jakie były ilości alko? JA zrobiłam test w 31 dzień od ostatniej miesiączki ,pozytywny !!!ale to wpadka więc kompletnie się nie ograniczałam do tego dnia ,a tera truchleje (oczywiście od kiedy wiem nawet niepowącham alkoholu) .Proszę o dokładniejsze info o ile oczywiście pamiętasz.Pozdrawiam i gratuluję wspaniałego synka

juz Ci dokladnie pisze ostatnia miesiaczke mialam 30maja, w ciaze zaszlam 23 czerwca a o ciazy dowiedzialam sie 18 lipca i przez ten czas pilam sporo. Ja mysle ze serio nie masz sie co martwic, natura nie jest glupia, poczatkowo dziecko jest chronione i nie jest z Toba polaczone.
Na prawde nie martw sie bo tym gorzej zrobisz maluszkowi.
No i gratuluje malenstwa oczywiscie
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 17:56   #53
luccy01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 35
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

moja przyjaciólka nie wiedziała ze jest w ciazy i piła ale na szczescie nic sie nie stało dzidzi
luccy01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 08:46   #54
marta3432
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 31
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Tylko, że czasem negatywny wpływ alkoholu na dziecko ujawnia się dopiero podczas jego dalszego rozwoju... obniżone IQ, problemy z sercem i układem nerwowym.
Ale słyszałam też, że na samym początku ciąży płód jest chroniony przed szkodliwymi substancjami, tak jak pisze Atomoowka

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-01-23 o 09:11 Powód: spam
marta3432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 09:00   #55
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Ale spam...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:49   #56
marta3432
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 31
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Mało to miało wspólnego ze spamem, raczej była to chęć podzielenia się informacjami i ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem związanym ze spożywaniem alkoholu w ciąży
marta3432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 08:13   #57
wszystkojestjuzzajete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Unhappy Picie alkoholu w ciąży

Hejka wszystkim. Jestem w 16 tygodniu ciąży, jakoś do 8 albo 9 tygodnia piłam alkohol (bo nie wiedziałam że w tej ciąży jestem) a było kilka nieźle zakrapianych imprez bo były 2 wesela, urodziny kolezanki i imieniny tesciowej, no i raz dyskoteka. Nie zrobiło na mnie wrażenia to ze nie mam okresu bo ja okresu czesto nie mialam nieraz po 2 miesiace przez moje problemy z jajnikami. Moze ktos cos doradzic? Mial ktos podobna sytuacje? Tyle sie naczytalam tego wszystkiego o fas Blagam o pomoc!
wszystkojestjuzzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 08:51   #58
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

Teraz to już i tak po fakcie, czasu nie cofniesz, więc nie ma co się denerwować - w ciąży wskazany jest spokój
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 09:07   #59
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

Mialam identycznie, całą ciążę się zamartwiałam, kilka miesiecy póżniej zostałam mamą zdrowego chłopca Głowa do góry, sporo osób zanim się zorientuje prowadzi taki tryb życia. Teraz sie nie zamartwiaj i dbaj o siebie
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 09:55   #60
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

mialam podobnie, wprawdzie to byla tylko jedna impreza ale mam tez zwyczaj picia wina (kieliszek-dwa) do obiadu, zapytalam gina i wytlumaczyl mi, ze w pierwszych tygodniach ciazy, zanim wyksztalci sie lozysko, to co je/pije matka nie ma az takiego wplywu na rozwijajacy sie zarodek. to jest mechanizm obronny natury - bo wlasnie wtedy wiekszosc z nas jeszcze nie wie, ze jest w ciazy. wiec glowa do gory, najwazniejsze zebys juz teraz nie pila, a to co bylo wczesniej raczej nie zaszkodzi - mysle, ze jesli zapytasz twojego ginekologa to potwierdzi.

Edytowane przez poldzik
Czas edycji: 2015-05-08 o 10:00
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-01 09:42:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.