Nasze codzienne jadłospisy, część XII - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-16, 20:42   #481
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

P
olimp na mleku
1.paluch pszenny z masłem, lekkim wieśniakiem (buahaaaha tata mi kupił) i szczypiorem, dużo pomidorów z krzaka, kogel mogel z kawa

2.lody malaga o,5l, 3 plastry arbuza
olimp na mleku z lodem

3. mega cyc kurzy ze skórką w oregano i papryce smażona, ziemniaki z masełkiem, mizeria na śmietanie
mars

250g solonych fistachów
pomidor z solą
olimp na mleku

5. pół metra bagietki z masłem, jajem, pieczonym i gotowanym kurakiem, serem do tostów, sosami i pomidorami, dużo szczypiorku,
jabłko

i napije się jeszcze mleka po prostu


ps. olimp jest truskawkowy, mam porcje na 10 dni, potem mam pić olimpa z białkiem i węglami, to ma w porcji 180kcal (na wodzie) z mlekiem lepsze, z lodem jeszcze lepsze ;P

jutro zrobie z niego sos do bananów na gorąco

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
Trochę zrozumiałam, ale kompletnie nie wiem do jakiego lekarza się udać? Rodzinnego?
po skierowanie do endokrynologa.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 20:44   #482
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
P
olimp na mleku
1.paluch pszenny z masłem, lekkim wieśniakiem (buahaaaha tata mi kupił) i szczypiorem, dużo pomidorów z krzaka, kogel mogel z kawa

2.lody malaga o,5l, 3 plastry arbuza
olimp na mleku z lodem

3. mega cyc kurzy ze skórką w oregano i papryce smażona, ziemniaki z masełkiem, mizeria na śmietanie
mars

250g solonych fistachów
pomidor z solą
olimp na mleku

5. pół metra bagietki z masłem, jajem, pieczonym i gotowanym kurakiem, serem do tostów, sosami i pomidorami, dużo szczypiorku,
jabłko

i napije się jeszcze mleka po prostu


ps. olimp jest truskawkowy, mam porcje na 10 dni, potem mam pić olimpa z białkiem i węglami, to ma w porcji 180kcal (na wodzie) z mlekiem lepsze, z lodem jeszcze lepsze ;P

jutro zrobie z niego sos do bananów na gorąco

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------


po skierowanie do endokrynologa.
Dzięki Dekas jadłospis super!
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 21:35   #483
aveline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Moje Utrzymanie z godziną ćwiczeń dziennie.
Wiek: 15 lat
Wzrost: ok. 170 cm
Waga: 54 kg

Śniadanie: 50g. musli o smaku owoców leśnych z wkrojoną brzoskwinią i pomarańczą, zalanych 100ml. mleka ( mleka tylko tyle bo wtedy wychodzi taka smaczna ciapa podobna do owsianki)

Ponad godzina łażenia po mieście ( robienie zakupów itp.)

II śniadanie: Kromka chleba razowego z salami, ogórkiem, pomidorem, oliwkami i ketchupem. Szklanka kefiru o smaku waniliowym.

Spacer do szkoły i z powrotem ( trzeba było wyruszyć po spis książek) ok. 1h.

Obiad: Karkówka smażona, ziemniaki, szpinak z czosnkiem zarobiony żółtkiem, fasolka szparagowa,buraczki, 2 ogórki małosolne.

Podwieczorek: Serek wiejski z aromatem waniliowym i 45g. orzechów ziemnych ( zakochałam się w takim połączeniu i orzeszkach)

Kolacja: Dwie kromki chleba razowego: Jeden z salami, pomidorem, ogórkiem małosolnym i oliwkami, drugi z serkiem twarogowym,szpinakiem z czosnkiem (resztka z obiadu), oliwkami i ketchupem.
(Co do salami i serka, wiem, że strasznie monotonnie, ale tylko ja w domu jem takie rzeczy, a mama kupiła całe opakowanie zamiast kilku plasterków i teraz trzeba to pojeść)

Po: ok. 65-70g. orzeszków. ( ziemnych i migdałów)

Mam do was pytania.
Jakie orzechy są najlepsze przy staraniu się o odzyskanie @ ?
Czy 1800 kcal to odpowiednia ilość kcal dla nastolatki.? Wiem są kalkulatory itp. jednak prawie wszędzie wychodzi mi inaczej.
Z góry dziękuje za ocenę i ewentualne odpowiedzi.
aveline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 21:39   #484
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez aveline Pokaż wiadomość
Moje Utrzymanie z godziną ćwiczeń dziennie.
Wiek: 15 lat
Wzrost: ok. 170 cm
Waga: 54 kg

Śniadanie: 50g. musli o smaku owoców leśnych z wkrojoną brzoskwinią i pomarańczą, zalanych 100ml. mleka ( mleka tylko tyle bo wtedy wychodzi taka smaczna ciapa podobna do owsianki)

Ponad godzina łażenia po mieście ( robienie zakupów itp.)

II śniadanie: Kromka chleba razowego z salami, ogórkiem, pomidorem, oliwkami i ketchupem. Szklanka kefiru o smaku waniliowym.

Spacer do szkoły i z powrotem ( trzeba było wyruszyć po spis książek) ok. 1h.

Obiad: Karkówka smażona, ziemniaki, szpinak z czosnkiem zarobiony żółtkiem, fasolka szparagowa,buraczki, 2 ogórki małosolne.

Podwieczorek: Serek wiejski z aromatem waniliowym i 45g. orzechów ziemnych ( zakochałam się w takim połączeniu i orzeszkach)

Kolacja: Dwie kromki chleba razowego: Jeden z salami, pomidorem, ogórkiem małosolnym i oliwkami, drugi z serkiem twarogowym,szpinakiem z czosnkiem (resztka z obiadu), oliwkami i ketchupem.
(Co do salami i serka, wiem, że strasznie monotonnie, ale tylko ja w domu jem takie rzeczy, a mama kupiła całe opakowanie zamiast kilku plasterków i teraz trzeba to pojeść)

Po: ok. 65-70g. orzeszków. ( ziemnych i migdałów)

Mam do was pytania.
Jakie orzechy są najlepsze przy staraniu się o odzyskanie @ ?
Czy 1800 kcal to odpowiednia ilość kcal dla nastolatki.? Wiem są kalkulatory itp. jednak prawie wszędzie wychodzi mi inaczej.
Z góry dziękuje za ocenę i ewentualne odpowiedzi.
podoba mi się, oprócz śniadania bo chyba za małe myślę, ze nie ma takiego czegoś jak najlepsze orzechy na odzyskanie okresu, chociaż może się mylę?
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 22:49   #485
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
moczówka prosta, twoje hormony zdechły, znaczy przysadka leżakuje i nie ma siły produkować wazopresyny.

hmm istnieje jeszcze taka możliwośc, że jak niepotrzebnie pilas za duzo (jak piszesz z nudów) zaczeły ci sie wypłukiwać minerały...i tak piłas jeszcze wiecej, przy tym mało jedząc..,pijąc za duzo mozna sie paradoksalnie odwodnić...brak elektrolitów (sód potas chlorki)- robi sie bałagan w gospodarce wodnej, wazna jest jeszcze równowaga jesli chodzi o wapn i magnez
przy ED, lub po ED czesto jest bałagan w organiżmie jesli chodzi o minerały.

to troche dziwne np że jak siedzisz w domu to cały czas ci sie chce pic a jak jesteś na dworze to chce ci sie mniej...jakbys miałą np cukrzyce to przypuszczam, że cały czas chciałoby sie tak samo

dlatego tyle razy zwracałąm ci na to uwage, że pijesz zdecydowanie za duzo (te 6-8 litrów wody)
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 08:59   #486
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez aveline Pokaż wiadomość
Moje Utrzymanie z godziną ćwiczeń dziennie. wiesz taka moja mała uwaga, że najpierw zadbałabym o odzyskanie okresu, a potem wzięła sie za ćwiczenia-tym bardziej po "prawie ed" jak sama pisałaś
Wiek: 15 lat
Wzrost: ok. 170 cm
Waga: 54 kg aaa no i nie pomyślałaś o tym, że brak okres może byc spowodowany za niską wagą? ile ważyłaś wcześniej? dla Ciebie 54 może być wystarczające, ale niekoniecznie dla organizmu

Śniadanie: 50g. musli o smaku owoców leśnych z wkrojoną brzoskwinią i pomarańczą, zalanych 100ml. mleka ( mleka tylko tyle bo wtedy wychodzi taka smaczna ciapa podobna do owsianki) mam nadzieję, że mleko 3.2% minimum. Tutaj możesz sypnąć jakieś nnkt

Ponad godzina łażenia po mieście ( robienie zakupów itp.)

II śniadanie: Kromka chleba razowego z salami, ogórkiem, pomidorem, oliwkami i ketchupem. Szklanka kefiru o smaku waniliowym. ok

Spacer do szkoły i z powrotem ( trzeba było wyruszyć po spis książek) ok. 1h.

Obiad: Karkówka smażona, ziemniaki, szpinak z czosnkiem zarobiony żółtkiem, fasolka szparagowa,buraczki, 2 ogórki małosolne. ok

Podwieczorek: Serek wiejski z aromatem waniliowym i 45g. orzechów ziemnych ( zakochałam się w takim połączeniu i orzeszkach) ważysz je?

Kolacja: Dwie kromki chleba razowego: Jeden z salami, pomidorem, ogórkiem małosolnym i oliwkami, drugi z serkiem twarogowym,szpinakiem z czosnkiem (resztka z obiadu), oliwkami i ketchupem.
(Co do salami i serka, wiem, że strasznie monotonnie, ale tylko ja w domu jem takie rzeczy, a mama kupiła całe opakowanie zamiast kilku plasterków i teraz trzeba to pojeść) mhm

Po: ok. 65-70g. orzeszków. ( ziemnych i migdałów)

Mam do was pytania.
Jakie orzechy są najlepsze przy staraniu się o odzyskanie @ ? w zasadzie uważa sie, że wszystkie orzechy są ok-chociaż za najmniej zdrowe uważa się ziemne
Czy 1800 kcal to odpowiednia ilość kcal dla nastolatki.? Wiem są kalkulatory itp. jednak prawie wszędzie wychodzi mi inaczej. na to pytanie trudno odp bo każdy jest inny, ale moim skromnym zdaniem to za mało biorąc pod uwagę ćwiczenia i to, że jesteś w wieku dojrzewania/dorastania.
Z góry dziękuje za ocenę i ewentualne odpowiedzi.
Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
P
olimp na mleku
1.paluch pszenny z masłem, lekkim wieśniakiem (buahaaaha tata mi kupił) niedobry Tata ma minusa i szczypiorem, dużo pomidorów z krzaka, kogel mogel z kawa nie jedz surowych jajców!

2.lody malaga o,5l, 3 plastry arbuza
olimp na mleku z lodem jakieś orzeszki?

3. mega cyc kurzy ze skórką w oregano i papryce smażona, ziemniaki z masełkiem, mizeria na śmietanie
mars ej ej ej! marsy są moje^^poza tym smacznie

250g solonych fistachów
pomidor z solą
olimp na mleku są i orzeszki

5. pół metra bagietki z masłem, jajem, pieczonym i gotowanym kurakiem, serem do tostów, sosami i pomidorami, dużo szczypiorku,
jabłko o kurcze! brzmi mega pysznie sama bym tak zjadła

i napije się jeszcze mleka po prostu


ps. olimp jest truskawkowy, mam porcje na 10 dni, potem mam pić olimpa z białkiem i węglami, to ma w porcji 180kcal (na wodzie) z mlekiem lepsze, z lodem jeszcze lepsze ;P aha

jutro zrobie z niego sos do bananów na gorąco szalejesz Mała

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------


po skierowanie do endokrynologa.
okkkkk
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 09:09   #487
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
P
olimp na mleku
1.paluch pszenny z masłem, lekkim wieśniakiem (buahaaaha tata mi kupił) i szczypiorem, dużo pomidorów z krzaka, kogel mogel z kawa

2.lody malaga o,5l, 3 plastry arbuza
olimp na mleku z lodem

3. mega cyc kurzy ze skórką w oregano i papryce smażona, ziemniaki z masełkiem, mizeria na śmietanie
mars

250g solonych fistachów
pomidor z solą
olimp na mleku

5. pół metra bagietki z masłem, jajem, pieczonym i gotowanym kurakiem, serem do tostów, sosami i pomidorami, dużo szczypiorku,
jabłko

i napije się jeszcze mleka po prostu


ps. olimp jest truskawkowy, mam porcje na 10 dni, potem mam pić olimpa z białkiem i węglami, to ma w porcji 180kcal (na wodzie) z mlekiem lepsze, z lodem jeszcze lepsze ;P

jutro zrobie z niego sos do bananów na gorąco

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------


po skierowanie do endokrynologa.
noo, świetny jadłospis!
i narobiłaś mi smaka na lody!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 09:10   #488
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

a więc musze przytyć choć za bardzo nie mam pojęcia jak to zrobić;/
moje P
śniad;200ml mleka 0,5%, 2 łyżki płataków owianych, 3 łyżki otrebów pszennych, 2 kromeczki chleba razowego z białym chudym serkiem,pomidor,ogórek
2śniad; jabłko
obiad;200ml barszczu czerwonego z jajkiem, 5 łyżek ryżu brazowego, micha surówki z selera i jabłka z dodatkiem jogurtu nat.
podw; batonik fitness,2 łyżki mieszanki studenckiej, mandarynka
kolacja;2 kromeczki chleba razowego z szynką,serem żółtym,papryka i pomidor

po; serek wiejski

proszę o ocene
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 09:40   #489
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Moje U:

Ś: owsiana (4 łychy owsianych wymieszane z budyniem toffi, łychą kaszy manny, zsiekanymi włoskimi, i kulka lodów śmietanowych) posypane kostką gorzkiej czeko
szklanka mleka pistacjowego muller milk

IIŚ: bruschetta (połowa ciabatty z oliwkami) skropiona lekko oliwą posypana pietruchą, zapieczona z serem ricotta i i pomidorem, posypana słonecznikiem i świeżo mielonym kolorowym pieprzem

espresso, woda.

O: 1) miseczka zupy grzybowej orientalnej z mnóstwem przypraw (imbir, sos sojowy,marchewka, dymka, bulion warzywny,chilli)
2) podgrzybki w orzechach ( kapelusze grzybków, maczane w jajku i orzechach i smażone na oliwie) mniam!!!!
kompot z poziomek

Podwieczorek: biscotti z morelami i migdałami (takie długie twarde ciacha do maczania w kawie/herbacie) + latte z syropem amaretto

przekąska: pasek czekolady ritter o smaku straciattela

K: wiejski z aromatem waniliowym, ogromnym jabłkiem prażonym z rodzynami, morelami i orzechami posypane suto cynamonem i przyprawą do kawy i deserów.
mięta.
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 10:11   #490
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
a więc musze przytyć choć za bardzo nie mam pojęcia jak to zrobić;/ ed? brak okresu? czy tak po prostu?
moje P
śniad;200ml mleka 0,5%, 2 łyżki płataków owianych, 3 łyżki otrebów pszennych, 2 kromeczki chleba razowego z białym chudym serkiem,pomidor,ogórek mleko 3,2% powinno być (min szklanka), a płatków więcej by się zdało. chudego sera na P to się raczej nie je na chlebek masełko; do tego fajne by było kakao, a potem bananek?
2śniad; jabłko tutaj jak oceniamy to owoc to nie posiłek, więc w to miejsce najlepiej gdyby była bułka jakaś, np. słodka, albo zwykla z masełkiem i czymś co lubisz, a owoc na dodatek. serek z orzechami, rodzynkami, czekoladą itp. też może
obiad;200ml barszczu czerwonego z jajkiem, 5 łyżek ryżu brazowego, micha surówki z selera i jabłka z dodatkiem jogurtu nat.ryż do zupy, czy tak osobno? bo jeśli osobno to przydałoby się tu mięsko jakieś z sosikiem, a jeśli do zupy to mało
podw; batonik fitness,2 łyżki mieszanki studenckiej, mandarynka to na deser, a na podwieczorek coś bardziej konkretnego jeśli chcesz przytyć.
kolacja;2 kromeczki chleba razowego z szynką,serem żółtym,papryka i pomidor kromeczki... powinny być kromki, albo przynajmniej 3 i to z masełkiem, maźnięte majonezem; jajecznica, albo jakieś jaja

po; serek wiejski ok

proszę o ocene
generalnie wiecej tłuszczu w pożywieniu, orzechów, pestek bo jakies nnkt muszą być, słodkich owoców itp. to tak w skrócie
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 10:26   #491
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

ed i brak okresu;/ tylko ja boje się ze będę na tym tyła kg dziennie... że mam metabolizm spowolniony i stanę się przy takim jedzeniu od razu pączusiem;/
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 11:04   #492
parolka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 606
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

wychodze z diety, brak okresu, dzis pierwszy dzień przyjmuje luteinę ...


moje dzisiejsze U:
śniadanie: owsianka na mleku (2%) : 7 łyżek owsianych+2 łyżki otrębów pszennych+troszkę rodzynek+1 łyż cukru+zielona
2śniadanie: duże jabłko + kawa rozp. z mlekiem i 1 łyż cukru
obiadek: leczo i zielona herbatka
kolacja: serek wiejski z pomidorem i ogóraskiem

po śniadaniu 50 min stepa, a wieczorem godzina hula hop

i co o tym myślicie?
__________________
szukam siebie
: żyj chwilą Parolka
parolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 11:06   #493
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez parolka Pokaż wiadomość
wychodze z diety, brak okresu, dzis pierwszy dzień przyjmuje luteinę ...


moje dzisiejsze U:
śniadanie: owsianka na mleku (2%) : 7 łyżek owsianych+2 łyżki otrębów pszennych+troszkę rodzynek+1 łyż cukru+zielona
2śniadanie: duże jabłko + kawa rozp. z mlekiem i 1 łyż cukru
obiadek: leczo i zielona herbatka
kolacja: serek wiejski z pomidorem i ogóraskiem

po śniadaniu 50 min stepa, a wieczorem godzina hula hop

i co o tym myślicie?
watpie, zebys na tym odzyskala okres
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 11:34   #494
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U

IŚn.
owsianka(7ł.górskich, 1ł. otrębów, jabłko, homo nat. + na wierzch kilka cząstek grejpfruta polanego miodem wrzosowym); baton ciniminis
IIŚn.
sałatka grecka (sałata, pomidor, ogórek, papryka, feta, kilka oliwek, cebula, bazylia, oregano, oliwa) + kromka chleba z masłem i plastrem wędzonej piersi z kurczaka, pietruszką i pomidorem
do picia- szklanka kefiru zmiksowana z jagodami
przegryzka-jabłko
IIIŚn.
200g. twarogu półtłustego z uprażonymi śliwkami świeżymi i paroma suszonymi, sypnięte cynamonem + duży kubas inka z odrobiną mleka Obiad
1) Mała miseczka ogórkowej (na mięsie, niezabielana)
2) Spaghetti z mięsa wołowego, makaron razowy (jakieś 40-50g. suchego), kilka ogórków kiszonych
rower 1h.
Kolacja
2 kromki chleba z masłem, sałatą, polędwicą łososiową, pomidorem, cebulą + talerzyk usmażonych plastrów cukinii
__________________

Byle do przodu
Byle do wiosny
Będziemy piękni jak dawniej,
Będziemy działać sprawniej


Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 13:17   #495
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez parolka Pokaż wiadomość
wychodze z diety, brak okresu, dzis pierwszy dzień przyjmuje luteinę ...


moje dzisiejsze U:
śniadanie: owsianka na mleku (2%) : 7 łyżek owsianych+2 łyżki otrębów pszennych+troszkę rodzynek+1 łyż cukru+zielona
2śniadanie: duże jabłko + kawa rozp. z mlekiem i 1 łyż cukru
obiadek: leczo i zielona herbatka
kolacja: serek wiejski z pomidorem i ogóraskiem

po śniadaniu 50 min stepa, a wieczorem godzina hula hop

i co o tym myślicie?
Myślę, że brak okresu nie dał Ci zbyt wiele do myślenia

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
Moje U:

Ś: owsiana (4 łychy owsianych wymieszane z budyniem toffi, łychą kaszy manny, zsiekanymi włoskimi, i kulka lodów śmietanowych) posypane kostką gorzkiej czeko
szklanka mleka pistacjowego muller milk mniammm

IIŚ: bruschetta (połowa ciabatty z oliwkami) skropiona lekko oliwą posypana pietruchą, zapieczona z serem ricotta i i pomidorem, posypana słonecznikiem i świeżo mielonym kolorowym pieprzem pyyysznie

espresso, woda.

O: 1) miseczka zupy grzybowej orientalnej z mnóstwem przypraw (imbir, sos sojowy,marchewka, dymka, bulion warzywny,chilli)
2) podgrzybki w orzechach ( kapelusze grzybków, maczane w jajku i orzechach i smażone na oliwie) mniam!!!!
kompot z poziomek apetycznie

Podwieczorek: biscotti z morelami i migdałami (takie długie twarde ciacha do maczania w kawie/herbacie) + latte z syropem amaretto ok

przekąska: pasek czekolady ritter o smaku straciattela ok

K: wiejski z aromatem waniliowym, ogromnym jabłkiem prażonym z rodzynami, morelami i orzechami posypane suto cynamonem i przyprawą do kawy i deserów. ładnie
mięta.
Cytat:
Napisane przez Tula0 Pokaż wiadomość
U

IŚn.
owsianka(7ł.górskich, 1ł. otrębów, jabłko, homo nat. + na wierzch kilka cząstek grejpfruta polanego miodem wrzosowym); baton ciniminis a ta emotka co ma wyrażać?ładnie jest
IIŚn.
sałatka grecka (sałata, pomidor, ogórek, papryka, feta, kilka oliwek, cebula, bazylia, oregano, oliwa) + kromka chleba z masłem i plastrem wędzonej piersi z kurczaka, pietruszką i pomidorem
do picia- szklanka kefiru zmiksowana z jagodami super
przegryzka-jabłko
IIIŚn.
200g. twarogu półtłustego z uprażonymi śliwkami świeżymi i paroma suszonymi, sypnięte cynamonem + duży kubas inka z odrobiną mleka ok
Obiad
1) Mała miseczka ogórkowej (na mięsie, niezabielana)
2) Spaghetti z mięsa wołowego, makaron razowy (jakieś 40-50g. suchego), kilka ogórków kiszonych fajnie, że 2 danka są
rower 1h.
Kolacja
2 kromki chleba z masłem, sałatą, polędwicą łososiową, pomidorem, cebulą + talerzyk usmażonych plastrów cukinii ładnie
jw
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 13:53   #496
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
ed i brak okresu;/ tylko ja boje się ze będę na tym tyła kg dziennie... że mam metabolizm spowolniony i stanę się przy takim jedzeniu od razu pączusiem;/
nie staniesz się pączusiem, spokojnie spróbuj się powoli przekonywać do takiego jedzenia, bo sobie szkodzisz, a przecież chcesz być zdrowa, prawda? codziennie nie na się tyć 1kg. jeśli będziesz jadła 5 posiłków to sobie rozkręcisz metabolizm, spójrz na inne jadłospisy na P i możesz się wzorować trzymam kciuki za Ciebie
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 14:31   #497
plizie
Rozeznanie
 
Avatar plizie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Rrr na dziś

I placek otrębowy ( jajko ,zmielone otręby łyżka serka homo, bez cukru i żadnych słodzików ) z łyżeczką serka waniliowego na wierzchu , kanapka z czarnego chlebka z szynką drobiową
II brzoskwinia (wiem to nie posiłek ,ale wstałam dziś o 12-stej i umarła bym po drugim śniadaniu ;] )
III pół woreczka ryżu brązowego z fasolką szparagową i kawałkiem żeberka
IV jedna papryka surowa ,jogurt naturalny
V kanapka z wieśniakiem , kiszony ogórek

proszę o ocenkę
plizie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 14:33   #498
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

baaardzo dawno nie wstawiałam
U:
1. bułka razowa pół ze 'smakowitą' pół z masłem orzechowym, wiejski zwykły pomidor, ogórek małosolny
2. wafel ryżowy, serek homo straciatella, 2 łyżki mieszanki studenckiej

25km rower

3. ziemniaki, pierś z kurczaka smażona, colesław
4. jogurt z ziarnami zbóż malinowy + banan, jakieś płatki i orzechy
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 15:19   #499
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII


Dzisiejsze
U:

IŚ:
Owsianka ( micha płatków) na mleku 2% (szklanka) z wkrojonym dużym bananem i cynamonem


IIŚ: 2 bułeczki żytnie, przekrojone na pół, z polędwicą i serkiem ( wyjątkowo bez warzywa z powodu braku w lodówce rano) serek homo waniliowy, kawa z mlekiem i cukrem


O: 2 filety z mintaja z wody, dużo makaronu razowego, fasolka szparagowa w ziołach i oliwie z oliwek

Na deser 20dkg wafelków czeko z serkiem homo waniliowym


K: Wieśniak 200gr, duży pomidor wkrojony, bułka ze słonecznikiem z dwoma plastrami polędwicy

i jak?
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 16:16   #500
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

w stronę P
późno wstałam.

I. bułka wieloziarnista spieczona z osełką, serem gouda i pomidorem,
kakao naturalne, jabłko
brzoskwinia, kawałek arbuza

II. chili con pollo (piersi z kurczaka, oliwa, pomidory, przecier pomidorowy, chili) z grzankami wieloziarnistymi (5-6)

brzoskwinia, zielona herbata
IV. 200 ml lodów (truskawkowo-śmietankowo-kakaowe) z sosem toffie

V. domowy hot-dog (bulka ze specjalnym otworem, parowka z indyka, ketchup, chrzan)

3x Iberogast, 3l wody.
ujdzie ?

a jutro kupię orzechy ...
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 16:20   #501
mil33nka
Rozeznanie
 
Avatar mil33nka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zam.
Wiadomości: 640
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

P .. waga ruszyła ! po ponad dwóch tygodniach przybył kg


śn. Rogal maślany posmarowany nutellą, 2 domowe zapiekanki( z grahamki, sera żółtego, papryki, ogórka kiszonego, szynki ) 4 marchewki sobie pochrupałam ;p
2 śn. chrupaki( takie placuszki wypiekane z mąki durum , przepyszne ), banan, kromka razowca z serkiem wiejskim.
obiad: pieczone ziemniaki w ziołach, pierś grillowana w ziołach, micha surówki, 2 kabanosiki.
deser: paczka lilastars'ów , kinder bueno white
podwieczorek: kilka ciasteczek owsianych, ok. 80 gram pistacji.
kolacja: budyń waniliowy, grahamka z pastą z makreli.


ujdzie?
__________________
wymiankowo
mil33nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 16:34   #502
slyvvia
Raczkowanie
 
Avatar slyvvia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 360
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Utrzymanie
(dalsza walka o okres, 16 lat, 50kg - ostatnio chyba więcej, 165cm)
I
pancakes z makiem i słonecznikiem polane borówkowym sosem (przepis i zdjęcia tego śniadania u mnie na smacznym )
luteina
II
2 kromki chleba pełnoziarnistego:
z serkiem wiejskim, ogórkiem i szczypiorkiem
z masłem, polędwicą drobiową, rzodkiewką i sałatą lodową
III
rosół z makaronem
filet z kurczaka na oliwie, pieczona papryka, brązowy ryż, trochę sosu słodko-kwaśnego ze słoika
deser: gruszka, garść ciemnych winogron, chupa chups
luteina
IV
sałatka owocowa (jabłko, banan, borówki, orzechy nerkowca,trochę jogurtu naturalnego)
V
4 duże paszteciki z ciasta francuskiego z pomidorami, świeżą bazylią i serem, skropione oliwą, a do tego jajko ugotowane na twardo
luteina

+ zielona herbata o smaku maliny i woda
Bardzo proszę o ocenę
__________________
zapraszam:
poranne inspiracje

Edytowane przez slyvvia
Czas edycji: 2010-08-17 o 16:35
slyvvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 16:36   #503
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez mil33nka Pokaż wiadomość
P .. waga ruszyła ! po ponad dwóch tygodniach przybył kg


śn. Rogal maślany posmarowany nutellą, 2 domowe zapiekanki( z grahamki, sera żółtego, papryki, ogórka kiszonego, szynki ) 4 marchewki sobie pochrupałam ;p
2 śn. chrupaki( takie placuszki wypiekane z mąki durum , przepyszne ), banan, kromka razowca z serkiem wiejskim.
obiad: pieczone ziemniaki w ziołach, pierś grillowana w ziołach, micha surówki, 2 kabanosiki.
deser: paczka lilastars'ów , kinder bueno white
podwieczorek: kilka ciasteczek owsianych, ok. 80 gram pistacji.
kolacja: budyń waniliowy, grahamka z pastą z makreli.


ujdzie?
tak gratuluję
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 16:37   #504
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez plizie Pokaż wiadomość
Rrr na dziś

I placek otrębowy ( jajko ,zmielone otręby łyżka serka homo, bez cukru i żadnych słodzików ) z łyżeczką serka waniliowego na wierzchu , kanapka z czarnego chlebka z szynką drobiową
II brzoskwinia (wiem to nie posiłek ,ale wstałam dziś o 12-stej i umarła bym po drugim śniadaniu ;] )
III pół woreczka ryżu brązowego z fasolką szparagową i kawałkiem żeberka
IV jedna papryka surowa ,jogurt naturalny
V kanapka z wieśniakiem , kiszony ogórek

proszę o ocenkę
Żeberko to chyba średnio na R i wydaje mi się że za mało białka dodatkowo brak nnkt

Moje dzisiejsze Rrrrrrrrrrr

1. I śniadanie: kromka razowca z polędwicą, sałatą, pomidorem, ogórkiem
2. II śniadanie: wieśniak z malinami
3. III śniadanie: jogurt naturalny z otrębami, rodzynkami i garścią nerkowców
4. obiad: 2 pulpety z indyka z odrobiną kaszy gryczanej (2 łyżki) + buraczki
5. kolacja: grillowana papryka i pierś z kurczaka

Waga ruszyła z kopyta pokonałam zastój

Znikając zdecyduj się kobieto na avatar bo oczopląsu dostanę a serio to ten ostatni chyba najładniejszy
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski

Edytowane przez Joasiaa
Czas edycji: 2010-08-17 o 16:39
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 16:42   #505
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez slyvvia Pokaż wiadomość
Utrzymanie
(dalsza walka o okres, 16 lat, 50kg - ostatnio chyba więcej, 165cm)
I
pancakes z makiem i słonecznikiem polane borówkowym sosem (przepis i zdjęcia tego śniadania u mnie na smacznym )
luteina
II
2 kromki chleba pełnoziarnistego:
z serkiem wiejskim, ogórkiem i szczypiorkiem
z masłem, polędwicą drobiową, rzodkiewką i sałatą lodową
III
rosół z makaronem
filet z kurczaka na oliwie, pieczona papryka, brązowy ryż, trochę sosu słodko-kwaśnego ze słoika
deser: gruszka, garść ciemnych winogron, chupa chups
luteina
IV
sałatka owocowa (jabłko, banan, borówki, orzechy nerkowca,trochę jogurtu naturalnego)
V
4 duże paszteciki z ciasta francuskiego z pomidorami, świeżą bazylią i serem, skropione oliwą, a do tego jajko ugotowane na twardo
luteina

+ zielona herbata o smaku maliny i woda
Bardzo proszę o ocenę
super jak zawsze

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Joasiaa Pokaż wiadomość
Żeberko to chyba średnio na R i wydaje mi się że za mało białka dodatkowo brak nnkt

Moje dzisiejsze Rrrrrrrrrrr

1. I śniadanie: kromka razowca z polędwicą, sałatą, pomidorem, ogórkiem
2. II śniadanie: wieśniak z malinami
3. III śniadanie: jogurt naturalny z otrębami, rodzynkami i garścią nerkowców
4. obiad: 2 pulpety z indyka z odrobiną kaszy gryczanej (2 łyżki) + buraczki
5. kolacja: grillowana papryka i pierś z kurczaka

Waga ruszyła z kopyta pokonałam zastój

Znikając zdecyduj się kobieto na avatar bo oczopląsu dostanę a serio to ten ostatni chyba najładniejszy
Poza małym śniadaniem ok.
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 16:56   #506
3mw
Raczkowanie
 
Avatar 3mw
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 389
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Moje dzisiejsze Uuu:

Śniadanie: tost ( 2 kromki razowego słonecznikowego chleba, pół plastra wędliny z indyka, pół plastra żółtego sera, po plastrze pomidora, papryki i cebuli, łyżka keczupu) + herbata z pół łyżeczki cukru, małe jabłko

II śniadanie: grahamka, łyżka dżemu, łyżka serka homo naturalnego, pół szklanki kakao z łyżeczką cukru (mleko 2%)

Obiad: miska zupy pomidorowej z makaronem

Kolacja: pół miski leczo (bez mięsa)

jak to wyglada?
3mw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 17:03   #507
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

zoltodziob - prosze delikatnie z krytyka

eRka

Sniadanie: (godz 10)
2 jaja na twardo + 2 kromki chleba wieloziarnistego (mazniety maslem)

Sniadanie 2 (godz 11.30)
arbuz 200g, zielona herbata (na przymus bo to 1.5 godz po sniadaniu1)

lunch (godz 13)
zupa z pomidorow i bazylii + kromka razowca

godz 15.30
piers z kurczaka gotowana bez skory, wiesniak, salata pomidory
zielona herbata

godz 17.30
1/2shake waniliowy proteinowy

trening

godz 21
1/2 shake waniliowy proteinowy

godz 21.30
kurak na parze, warzywka i kasza (gryczana dzisiaj)

lulu


i jedyne czego nie moge odstawic to kawa z cukrem (ale tylko 2 lyzeczki na caly dzien)
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 17:07   #508
plizie
Rozeznanie
 
Avatar plizie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Joasiaa Pokaż wiadomość
Żeberko to chyba średnio na R i wydaje mi się że za mało białka dodatkowo brak nnkt

tak wiem ... ale było go tyle co nic . dwa kęsy dosłownie
poza tym gotowane nie smażone więc stwierdziłam że nie zaszkodzi
plizie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 18:01   #509
slyvvia
Raczkowanie
 
Avatar slyvvia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 360
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
super jak zawsze
Dziękuję
__________________
zapraszam:
poranne inspiracje
slyvvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 18:21   #510
nosekk86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 41
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U:

1. owsianka z 4 łych płatków górskich na szklance mleczka 2%, z łychą otrębów pszennych, pół łyżeczki kakao, małym bananem, łyżeczką wiórek kokosowych i siemienia lnianego i ok. 100g. serka wiejskiego; herbata zielona

2. bułeczka pszenna-pół z "sollą" fantazją z indyka (mięsko w galaretce ) rzodkiewką i pekinką; pół z "sollą" pl. polędwicy sopockiej, pomidorkiem, szczypiorkiem i sałatą

3. ok. pół woreczka kaszy gryczanej (niestety prażonej ), papryka nadziewana mielonym mięskiem z indyka, z jajem, cebulką i pieczarkami w sosiku, brokuł gotowany; herbata zielona

4. mały, gęsty jogurt naturalny "bakoma" 150g. z łychą rodzynek, cynamonem i orzeszkiem brazylijskim; jabłko

rower ok. 40 min.

5. 2 tosty (4 kromki pieczywa tostowego graham) maźnięte "sollą" z szynką drobiową i serem żółtym (po plasterku) zapieczone w tosterze rzecz jasna ; keczup i musztarda grillowa; sałata lodowa, ogórek małosolny i kawałek pomidorka; herbata zielona

...do ocenki
nosekk86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.