Nasze codzienne jadłospisy, cz. IV - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-15, 14:02   #4051
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Mój pierwszy jadłospis R.

Śniadanie:
jogurt naturalny, 2 łyżki museli, 3 łyżki granulowanych otrębów śliwkowych, kiwi, pół banana

II śniadanie:
1/2 bułki z polędwicą

obiad:
1/2 szklanki ryżu, potrawka z kurczaka z jarzynami

kolacja:
sałatka z mieszanych warzyw z jajkiem, polędwicą, odrobiną mozarelli, polana oliwą z oliwek z dodatkiem sosu knorra do sałatek

Proszę o ocenę
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:07   #4052
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Moje dzisiejsze R

śniadanie: 20g płatków oswianych na wodzie, otręby granulowane ze śliwką 10g, biały chudy ser 40g, maślanka 100ml, pół gigantycznego jabłka, poł pomarańczy
ok.280kcal

2śniadanie: 2 kromki razowego, 25g chudego białego twarogu, niecałe 2 łyżeczki jogurtu naturalnego bez cukru, 3 duże plastry ogórka, liść pekinki
ok.150kcal

Obiad: coś a'la risotto: kurczak 135g, 50g brązowego ryżu, pomidor, papryka ok.40g
duże jabłko
ok.440kcal

20min jazdy na rolkach (godzina po obiedzie), prawie dopadł mnie deszcz

Podwieczorek: serek wiejski light 150g, 1 pomidor, ogórek ok.60g, 10g orzechów włoskich i 10g nerkowca, 25g chudego białego sera
ok.290kcal

Kolacja (w planie): 100g makreli w sosie pomidorowym(więcej białka), biały chudy ser 30-40g, pomidor, troche ogórka i może ze 2 rzodkiewki
ok.180kcal

ok.1350

Podaje wartości kaloryczne, bo mam strasznie nieproporcjonalne te posiłki- zwłaszcza ogromny podiweczorek

A co do fasolki szparagowe, to nie wiem czy mi przeszkadza w odchudzaniu ja ostatnio cały czas chodze i tak przeżarta, odkąd za wasza namową jem więcej :P
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:12   #4053
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Joasiaa Pokaż wiadomość
Mój pierwszy jadłospis R.

Śniadanie:
jogurt naturalny, 2 łyżki museli, 3 łyżki granulowanych otrębów śliwkowych, kiwi, pół banana- zamiast jogurtu lepszy bedzie wiejski, homo albo biały ser; banan i kiwi na R niebardzo, brak warzyw

II śniadanie:
1/2 bułki z polędwicą +warzywo, bułka ciemna?

obiad:
1/2 szklanki ryżu, potrawka z kurczaka z jarzynami ryż brązowy?

podwieczorek

kolacja:
sałatka z mieszanych warzyw z jajkiem, polędwicą, odrobiną mozarelli, polana oliwą z oliwek z dodatkiem sosu knorra do sałatek
mozarella chyba nie na R, kolacja powinna być białkowa

Proszę o ocenę
brak nnkt

ale mnie podkusiło pierwszy raz skomentowac :P
jak coś to smiało poprawiać
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:17   #4054
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Joasiaa Pokaż wiadomość
Mój pierwszy jadłospis R.

Śniadanie:
jogurt naturalny, 2 łyżki museli, 3 łyżki granulowanych otrębów śliwkowych, kiwi, pół banana więcej białka

II śniadanie:
1/2 bułki z polędwicą może być cała bułka,dodaj warzywo/owoc

obiad:
1/2 szklanki ryżu, potrawka z kurczaka z jarzynami najlepiej ryż brązowy

kolacja:
sałatka z mieszanych warzyw z jajkiem, polędwicą, odrobiną mozarelli, polana oliwą z oliwek z dodatkiem sosu knorra do sałatek mozarella lepiej nie,bo dużo tłuszczu ma , sosy knorra - sama chemia , kolacja powinna być białkowa

Proszę o ocenę

Mało mi się wydaje
Więcej NNKT .

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R

śniadanie: 20g płatków oswianych na wodzie, otręby granulowane ze śliwką 10g, biały chudy ser 40g, maślanka 100ml, pół gigantycznego jabłka, poł pomarańczy
ok.280kcal tylko 20g płatków? więcej białka

2śniadanie: 2 kromki razowego, 25g chudego białego twarogu, niecałe 2 łyżeczki jogurtu naturalnego bez cukru, 3 duże plastry ogórka, liść pekinki
ok.150kcal też marna ilość białka

Obiad: coś a'la risotto: kurczak 135g, 50g brązowego ryżu, pomidor, papryka ok.40g
duże jabłko
ok.440kcal ładnie

20min jazdy na rolkach (godzina po obiedzie), prawie dopadł mnie deszcz

Podwieczorek: serek wiejski light 150g, 1 pomidor, ogórek ok.60g, 10g orzechów włoskich i 10g nerkowca, 25g chudego białego sera
ok.290kcal ładnie

Kolacja (w planie): 100g makreli w sosie pomidorowym(więcej białka), biały chudy ser 30-40g, pomidor, troche ogórka i może ze 2 rzodkiewki
ok.180kcal ok

ok.1350
Więcej białka i będzie super
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:23   #4055
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

właśnie nie wiem ile tych płatków do tej owsianki dawac? Z ilu wy robicie?
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:27   #4056
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
właśnie nie wiem ile tych płatków do tej owsianki dawac? Z ilu wy robicie?
Nawet jeśli redukcja to ja zazwyczaj robię 40g płatków + trochę otrębów.
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:33   #4057
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Nawet jeśli redukcja to ja zazwyczaj robię 40g płatków + trochę otrębów.
a ile to łyżek ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 16:36   #4058
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
a ile to łyżek ?
Myślę,że tak 3-4 zależy od łyżki.

A Ty z ilu robisz? dodajesz otręby?
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:54   #4059
Niuniutek
Raczkowanie
 
Avatar Niuniutek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Znowu ja R:

Sn: 3 łyżki muesli (ok. 30gr), pół szklanki mleka 0,5%, 2 kromki chleba tostowego z mąki pszennej pełnoziarnistej z kawałkiem papryki i plasterkiem serka topionego (poniżej 20g) 12%tł;

IISn: Bułka (poducha góralska się chyba nazywa , z Carrefoura), plasterek serka jak na śniadanie, kawałek papryki (chwilowy brak innych warzyw w domu )

Obiad: 1/2 piersi z kurczaka (ok 150, nawet do 200g), sporo kalafiora i brokuła na oliwie z oliwek, zupa-krem jarzynowa (z mrożonki Hortexa)

Deser (nie mogłam sobie odmówic ): pół batonika muesli (ok. 13g), dwie płaskie łyżeczki dżemu niskosłodzonego

będzie:

Podwieczorek właściwy : serek homo z łyżeczką słonecznika i dyni (można tu jeszcze otręby?), jakieś pół pomidora czy inne warzywo,

Kolacja: parówka sojowa (ok. 67g) 1 całe jajko na twardo + 1 białko, łyżka (jak przyszaleję to dwie ) tuńczyka w sosie własnym, znowu jakieś bliżej nieokreślone warzywa (z dozwolonych oczywiście), myślę nad surową marchewką

I jak...?
__________________
Niuniutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:58   #4060
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Niuniutek Pokaż wiadomość
Znowu ja R:

Sn: 3 łyżki muesli (ok. 30gr), pół szklanki mleka 0,5%, 2 kromki chleba tostowego z mąki pszennej pełnoziarnistej z kawałkiem papryki i plasterkiem serka topionego (poniżej 20g) 12%tł; zdecydowanie za mało białka

IISn: Bułka (poducha góralska się chyba nazywa , z Carrefoura), plasterek serka jak na śniadanie, kawałek papryki (chwilowy brak innych warzyw w domu ) jw.

Obiad: 1/2 piersi z kurczaka (ok 150, nawet do 200g), sporo kalafiora i brokuła na oliwie z oliwek, zupa-krem jarzynowa (z mrożonki Hortexa) ładnie

Deser (nie mogłam sobie odmówic ): pół batonika muesli (ok. 13g), dwie płaskie łyżeczki dżemu niskosłodzonego hmmm przymknę oko

będzie:

Podwieczorek właściwy : serek homo z łyżeczką słonecznika i dyni (można tu jeszcze otręby?), jakieś pół pomidora czy inne warzywo, mogą być otręby

Kolacja: parówka sojowa (ok. 67g) 1 całe jajko na twardo + 1 białko, łyżka (jak przyszaleję to dwie ) tuńczyka w sosie własnym, znowu jakieś bliżej nieokreślone warzywa (z dozwolonych oczywiście), myślę nad surową marchewką parówka tak nie bardzo

I jak...?
Nie jest źle
Ale zadbaj o większą ilość białka
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:59   #4061
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Myślę,że tak 3-4 zależy od łyżki.

A Ty z ilu robisz? dodajesz otręby?
4-5 łyzek owsianki ( różnie to bywa) bez otrębów.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 17:04   #4062
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Mój jadłospis...Wiem, że za duzo dzisiaj
R

IŚ: 5 łyżek płatków owsianych, 2 łyzki otrębów żytnich, troche mleka, okolo 250 g homo, 2 lyzeczki otrębów sliwkowych

IIŚ: 2 kromki pumpernikla z chudym twarogiem, kilka plastrów świeżego ogórka, kilka plastrów papryki, 3-4 mandarynki

w międzyczasie 100 g orzechów laskowych

O: wieśniak z ogórkiem i papryką

P: około 250 g homo z puszką tunczyka, ogórkiem i papryką

K: filet z ryby + sałatka ( zielona sałata, pomidor, ogórek, papryka, trochę jogurtu naturalnego)
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:06   #4063
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Justynka_xc Pokaż wiadomość
Hej Oto moje dzisiejsze U

1.Jogurt naturalny(150g)kilka lyżek bran fleksow, 2 lyzeczki slonecznika i 2 rodzynek, kromka zytniego plasterek szynki plasterek ogorka zielonego, pol malego pomarancza mało białko, zamień jogurt nat na serek homo, czemu pół, w dodatku małego ?
2.2 kromki zytniego posmarowane serkiem smietankowym z ogorkiem zielonym, jablko ok
3.piers z kurczaka, warzywa na patelnie, makaron z odrobina sosu jaki makaron :P?
4.activia, druga polowka pomarancza ok, chociaż mało białka
5. 3 male kromki zytniego, z bialym chudym serem i konfitura malinowa waniliowa pycha jakiej firmy ta konfitura?

mam nadzieje ze nie za duzo prosze o ocenke
Całkiem ładny jadłospis

Cytat:
Napisane przez izapp1 Pokaż wiadomość
Prawidłowe podejście.

Jedz tylko więcej Moniczko .

---

Moje dzisiejsze (wklejam , bo nie nagrzeszyłam dużo)

Śn: serek wiejski z brzoskwiniami (tak tak.. takie nieredukcyjne , ale pyszne ) 183 kcal
rafel ryżowy 3 zboża 29 kcal
pół marchewki
wafel ryżowy ? jeden, wiesz, że lepiej zastąpić go pełnoziarnistym pieczywem, ile było tego serka?

IIŚn: bułka ziarnista ok. 138 kcal
ok.35 g twarożku chudego 35 kcal
różne warzywa (sałata lodowa, ogórek , pomidor chyba itd.)
ok

Obiad: (nie miałam wyboru - co zrobiła babcia zjadłam)
ok. półtorej chochelki zupy z mrożonek (nie wiem ile kcal)
zapiekanka (białko jajka, ziemniaki, dużo mięsa , marchewka-wiem, wiem..)mniej więcej 100-150g około 350 kcal więcej?mniej?
dużo surówki z kapusty białej i marchewki
no tak marchewka niezbyt na R, ziemniaki w sporych ilościach też nie, no ale pewnie jak zrobiła babcia to było pyszne

Pod: twarożek półtłusty 60 g 79 kcal
łyżeczka jogurtu naturalnego Zotta
dużo surówki z kapusty białej , trochę kalafiora
40g musli (musli + jaśki i 4-5 sztuk Rafaelek-wiem) - około 120kcal
na R lepiej chudy, rafaelki to pewnie sam cukier, więc na R odpadają

Kol:
40 g twarożku półtłustego 53 kcal
trochę pomidora, rzodkiewki i jakiś tam warzyw
ok

RAZEM: nie wierze , ale wyszło mi 988 kcal , bez zupy .
Chyba źle policzyłam..

Proszę o ocenę
Całkiem ok, jednak źródło białka jest mało urozmaicone, mało NNKT w Twoim jadłospisie.

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
R

1. 3 łyżki płatków owsianych na wodzie z homo naturalnym i jabłkiem
ok, ile było tego homo?

2. 30g granulatu sojowego z sosem ze szpinaku i łyżki serka homo + 2 marchewki ok, marchewki surowe ?

3. homo naturalny z poprzedniego posiłku z ogórkiem, sałatą, pomidorem, rzodkiewką, szczypiorkiem i łyżeczką siemienia lnianego -> pyszne! + kapsułki omega-3 ile było tego homo ?

4. a'la omlet - 1 jajko, 150g wieśniaka, 2 łyżki otrębów owsianych + 3 ogórki konserwowe + marchewka ok

5. wieśniak ok, możesz dodać warzywa
Jesteś wege ? Pamiętaj o NNKT.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:07   #4064
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Mój jadłospis...Wiem, że za duzo dzisiaj
R

IŚ: 5 łyżek płatków owsianych, 2 łyzki otrębów żytnich, troche mleka, okolo 250 g homo, 2 lyzeczki otrębów sliwkowych fajnie

IIŚ: 2 kromki pumpernikla z chudym twarogiem, kilka plastrów świeżego ogórka, kilka plastrów papryki, 3-4 mandarynki super

w międzyczasie 100 g orzechów laskowych przynajmniej dużo NNKT było

O: wieśniak z ogórkiem i papryką jakiś marny obiadek

P: około 250 g homo z puszką tunczyka, ogórkiem i papryką zdecydowanie za dużo białka jak na jeden posiłek

K: filet z ryby + sałatka ( zielona sałata, pomidor, ogórek, papryka, trochę jogurtu naturalnego) super
Fajnie . No ale tych orzechów faktycznie sporo choć mam aż banana na gębie jak czytam taki fajny jadłospis .
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:08   #4065
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Mój jadłospis...Wiem, że za duzo dzisiaj
R

IŚ: 5 łyżek płatków owsianych, 2 łyzki otrębów żytnich, troche mleka, okolo 250 g homo, 2 lyzeczki otrębów sliwkowych ok, dodaj jakiś owoc/ warzywo

IIŚ: 2 kromki pumpernikla z chudym twarogiem, kilka plastrów świeżego ogórka, kilka plastrów papryki, 3-4 mandarynki ok

w międzyczasie 100 g orzechów laskowych na R takie przekąski niezbyt wskazane

O: wieśniak z ogórkiem i papryką marniutki ten obiad

P: około 250 g homo z puszką tunczyka, ogórkiem i papryką ok, ciekawe połączenia homo z tuńczykiem

K: filet z ryby + sałatka ( zielona sałata, pomidor, ogórek, papryka, trochę jogurtu naturalnego) ok, z jakiej ryby?
Jw.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:16   #4066
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Ja jakoś się nie odzywałam, bo dziwne rzecyz działy się w moim żywieniu :P Ale tak dzisiaj:
to R, prawda?

1. 3 łyzki płatków owsianych, łyzka płatków błonnik + 125 g sera chudego, + 2 łyzki jogurtu nat + 2 łyzki Danio waniliowego + kiwi te 2 łyżki danio waniliowego mogłaś sobie odpuścić, jogurty i serki smakowe nie są polecane na R

2. kanapka: dwie kromki chelbka jakiegoś razowo zytniego, ale w składzie była tez mąka pszenna + dwa duże plastry sera chudego białego, sałata, ogórek, pomidor ok

3. Obiad pyszny, ale sama nie wiem czy nadaje się na R czy nie: pierś z kurczaka duszona w sosie cebulowym (zupa cebulowa z proszku + jogurt nat + cebula) do tego makaron fussilis (chyba tak sie pisze, nie pamiętam) i pomidory ok

4. wieśniak 200g z kiwi i pestkami dyni owoce w pierwszej części dnia

5. sałatka: chuda szynka z indyka (dwa gurbe plastry) , dwa białka z jajek, 2 ogórki konserwowe, pomidor troche ketchupu i jogurtu nat ok

6. 125 g. twarogu chudego ew. wieśniak z cynamonem ok
Moim zdaniem całkiem ładny jadłospis
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:19   #4067
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Fajnie . No ale tych orzechów faktycznie sporo choć mam aż banana na gębie jak czytam taki fajny jadłospis .

Dziękuję bardzo Mój serek homo ma 7,3 g białka w 100 g. Opakowanie ma 500 g serka. Ile moge zjesć na raz?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:28   #4068
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Agness51 napisała,ze można łaczyć otręby z nnkt w zestaiw orzechy-serek. A takie otręby ze sliwką też?
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:32   #4069
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Mój serek homo ma 7,3 g białka w 100 g. Opakowanie ma 500 g serka. Ile moge zjesć na raz?
Staraj się nie przekraczać 30-35g białka w posiłku .

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
Agness51 napisała,ze można łaczyć otręby z nnkt w zestaiw orzechy-serek. A takie otręby ze sliwką też?
Można,bo zawierają niewiele węglowodanów strawnych,w ilościach 1-2 łyżki nie należy ich wliczać do bilansu.
Natomiast jeśli chodzi o te ze śliwką,są przetworzone i nie są polecane za bardzo na R.
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 17:41   #4070
Niuniutek
Raczkowanie
 
Avatar Niuniutek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Nie jest źle
Ale zadbaj o większą ilość białka
Dziekuje za korekte

ze za malo bialka zauwazylam dopiero po napisaniu posta. jutro sniadanko bedzie z serkiem homo, a do drugiego doloze gruby plaster twarogu pozdrawiam
__________________
Niuniutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:43   #4071
cofeina88
Raczkowanie
 
Avatar cofeina88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Nurtuje mnie jedna kwestia. Tak czytam wasze jadłospisy i zastanawia mnie co wy robicie z żółtkami jajek, gdy jecie np jajecznice z 1 żółtka i 3 białek? No chyba nie wyrzucacie, nie?
cofeina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:45   #4072
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez cofeina88 Pokaż wiadomość
Nurtuje mnie jedna kwestia. Tak czytam wasze jadłospisy i zastanawia mnie co wy robicie z żółtkami jajek, gdy jecie np jajecznice z 1 żółtka i 3 białek? No chyba nie wyrzucacie, nie?
Najczęściej wykorzystuje je ktoś inny, zdarza się, że wyrzucam.
Teraz nie mam tego problemu, bo jadam także żółtka
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:56   #4073
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Martynka, a Ty kiedyś byłaś na R? (ed?)


__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:57   #4074
cofeina88
Raczkowanie
 
Avatar cofeina88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Najczęściej wykorzystuje je ktoś inny, zdarza się, że wyrzucam.
Teraz nie mam tego problemu, bo jadam także żółtka
Szkoda, że nie mam komu żółtek wsickać bo szkoda mi wyrzucać jedzenie (wiecie jak to studenci ^^). Chyba po prostu będę jadała rzadziej, ale całe jajka. A jest możliwość, żeby to żółtko do jakiegoś posiłku na R jednak wkręcić? (coś czuje, że będę je podrzucać współlokatorce ;P)
__________________

'Bułeczka z masełkiem nie dla nas, nie dla nas,
Apage, Apage, Apage Satanas! '
cofeina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 17:59   #4075
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Martynka, a Ty kiedyś byłaś na R? (ed?)


Byłam, byłam i to na takiej, że tak powiem R do kwadratu, która nie wyszła mi na dobre I efekty odczuwam do dziś, dlatego krew mnie zalewa jak widzę jak dziewczyny czasami mało jedzą. No, ale cóż, człowiek najczęściej uczy się na własnych błędach. ( tak )
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 18:01   #4076
Murron
Rozeznanie
 
Avatar Murron
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 549
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Co mozna zjesc na R ciekawego ? ( pomijając nabiał, musli,kanapki?) popadam w rutyne
__________________
/////
Murron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 18:02   #4077
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez cofeina88 Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie mam komu żółtek wsickać bo szkoda mi wyrzucać jedzenie (wiecie jak to studenci ^^). Chyba po prostu będę jadała rzadziej, ale całe jajka. A jest możliwość, żeby to żółtko do jakiegoś posiłku na R jednak wkręcić? (coś czuje, że będę je podrzucać współlokatorce ;P)
Heh, ja czasami daje jeszcze psu żółtka. Poza tym, może mamie do ciasta ? A jak nie to tak jak mówisz wciskaj współlokatorce
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 18:04   #4078
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez Murron Pokaż wiadomość
Co mozna zjesc na R ciekawego ? ( pomijając nabiał, musli,kanapki?) popadam w rutyne
Przestudiuj kilka ostatnich stron, na pewno znajdziesz inspiracje Niektóre dziewczyny mają naprawdę świetne jadłospisy Poza tym ciekawe to pojęcie względne.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 18:13   #4079
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość

Można,bo zawierają niewiele węglowodanów strawnych,w ilościach 1-2 łyżki nie należy ich wliczać do bilansu.
Natomiast jeśli chodzi o te ze śliwką,są przetworzone i nie są polecane za bardzo na R.
A to już za póżno... kupiłam wczoraj te ze sliwką, a że tylko ja jadam w domu TAKIE rzeczy to już je zjem do końca.

Mniej więcej (wiem ze zalezy od organizmu) jaka jest granica kaloryczna między U a R?
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 19:13   #4080
Carmel Choco
Rozeznanie
 
Avatar Carmel Choco
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 530
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

U

1. 300 ML mleka 1,5% + 3 łyżki płatków z Biedronki FitStyle
2. mała bułka biała z szynką, sałatą i masłem
3. 400g jogurtu naturalnego z otrębami granulowanymi
4. kawa 3 w 1 z mlekiem 1,5% + serek homo kokosowy 150g

łyżeczka serka homo ananasowego
Carmel Choco jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.