Mamy Marzec 2020 - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-28, 15:03   #4081
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez monika21121984 Pokaż wiadomość
Ale tu puchyyy, ja utrzymuje jeszcze kontakt z dziewczynami z watku ciazy z synem w 2011. Tam to jest ruch . Nasz watek widze umiera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo chyba większość przeniosła się na FB

Co do prasowania, to dostałam na święta steamer ręczny do ubrań i tak myślę by nim dziecięce ciuszki potraktować
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-28, 15:38   #4082
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hey po świętach, w rozjazdach byliśmy więc odpuściłam wątek, dopiero wczoraj wieczorem wróciliśmy. Ja po nowym roku zaczynam wielkie pranie i prasowanie dostaliśmy cała wielka pake ubranek po wnukach koleżanki mojej mamy i w końcu mam przekonanie że nam ich starczy na razie buszuje też po necie i zamawiam jakieś drobne rzeczy dla siebie i maluszka, do połowy stycznia chce mieć spakowana torbę bo potem wyjeżdżam na 2 tyg do moich rodziców. Wrócę pod koniec stycznia czyli na miesiąc przed terminem. Potem trzeba będzie już jakieś ostatnie rzeczy dopiąć typu łóżeczko i sprzątanie mnie ostatnio strasznie zgaga na noc męczy, do tego młody się wierci i nie daje spać. Mimo wszystko lubię te jego wygibasy choć czasem nieźle dają w kość. A przez święta stwierdziłam że mnie do kwaśnych rzeczy ciągnie zajadalam się kapusta kiszona, cytryne to w całości mogłabym zjeść, ogórki kiszone też bardzo smaczne zawsze te rzeczy lubiłam ale w ostatnich dniach to jakoś bardziej mi smakowały
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-28, 20:37   #4083
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dla porownania powiem Wam ,ze dzis na tamtym watku mamy ponad 500 postow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-28, 22:31   #4084
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Eh...szkoda ze nie mam fejsa ale tez nie chce mi sie zakladac dla jednego watku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-28, 22:53   #4085
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Mamy Marzec 2020

Witajcie. Chwilę mnie tu nie było, ale jakoś grafiki w okresie przedświątecznym był napięty.
Moja mała na wizycie 18 grudnia ważyła już 1,4 kg więc wygląda na dość duża na ten czas. Następna wizyta 8 stycznia.
W końcu zdecydowałam jaki chcę wózek i fotelik także coś ruszę z wyprawką.
Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, długo mnie tu nie było duże już te nasze dzieciaki, nasza malutka też już 1200 g czy jest tu ktoś, kto tak jak ja, nie chce, ma opory przed karmieniem piersią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja oporów nie mam, natomiast nie planuje karmić nie wiadomo ile, pierwsze dziecko karmiłam 4 miesiące i pewnie teraz też tyle pociągne.
Macie już kupione/wybrane laktatory? Czytam opinie i jeszcze nie podjęłam decyzji, może coś podpowiecie?
Cytat:
Napisane przez monika21121984 Pokaż wiadomość
Dla porownania powiem Wam ,ze dzis na tamtym watku mamy ponad 500 postow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam porównanie z wątkiem w którym byłam przy pierwszym dziecku i tu to bardzo słabo wygląda. Myślę, że faktycznie ten fb sprawił że tu nie ma z kim pisać, a szkoda

Macie już wybrane kosmetyki do kąpieli dla dzieciaczków?
Ja się przymierzam do ollilan. Ma któraś doświadczenie? Lub coś innego godnego polecenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-28, 23:04   #4086
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja nic nie wiem o żadnym fb.
Zresztą, tak jak pisałam wyżej- myślę, że jak się akcje porodowe zaczną rozkręcac to wątek ruszy. Choć jak dla mnie na razie tempo jest i tak spore (Ale może się nie znam... ).

Popralam i poprasowalam sobie dziś wszystkie materiały i chyba jutro w końcu siądę do maszyny. Wkurzyłam się tylko trochę, bo przy okazji zauważyłam, że polarek, który zamówiłam na kocyk przyszedł szerokości 1m choć sprzedawca w aukcji ma napisane, że szerokość mb to 1,6. Myślałam, że mi zostanie kawałek na motylka i jakąś przytulanke a tu du.pa... Napisałam do sprzedawcy, ale nie liczę na cuda. Chyba będę musiała odpuścić. Szkoda. Tym bardziej, że przez to i kosztowo za m kw wychodzi dużo drożej niż na innych aukcjach. Co prawda to tylko kilkanaście zł, ale jednak...
Skończyłam też dziś pracować ciuszki. Zostały mi jakieś pojedyncze nie wybrane jeszcze i ta część wyprawki będę miała w miarę ogarnięta. Powoli zaczyna do mnie docierać, że trzeba by pewne rzeczy domykac

Macie już wybrana położna? Bo ja się chyba obudziłam trochę późno... W poniedziałek zadzwonię do szpitala zapytać, mam nadzieję, że ta która jeździ w moje rejony jeszcze mnie przygarnie. Bo jak nie to będę szukać w panice
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-28, 23:55   #4087
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja ta w żale na fb nie chciałam się przenosić, chociaż używam go codziennie. Wolę tutaj.
Położna mam wybrana, już się z nią spotkałam, choć się trochę naszukalam i dopiero za 3 razem udało mi się znaleźć taką dostępna a dzwoniłam już ze 2 miesiące temu. Na kosmetyki do kompiele się jes, czze nie zdecydowałam Laktator kupiłam LAKTATOR RĘCZNY LAKTA MILA LRM-4 SIMED, do sporadyczne odciagania nie chciałam nic super drogiego a tem ma dobre opinie.
Paula nie fajna sytuacja z tym polarkiem, różnica jednak jest całkiem spora :/
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-28, 23:58   #4088
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Witajcie. Chwilę mnie tu nie było, ale jakoś grafiki w okresie przedświątecznym był napięty.
Moja mała na wizycie 18 grudnia ważyła już 1,4 kg więc wygląda na dość duża na ten czas. Następna wizyta 8 stycznia.
W końcu zdecydowałam jaki chcę wózek i fotelik także coś ruszę z wyprawką.Ja oporów nie mam, natomiast nie planuje karmić nie wiadomo ile, pierwsze dziecko karmiłam 4 miesiące i pewnie teraz też tyle pociągne.
Macie już kupione/wybrane laktatory? Czytam opinie i jeszcze nie podjęłam decyzji, może coś podpowiecie? Też mam porównanie z wątkiem w którym byłam przy pierwszym dziecku i tu to bardzo słabo wygląda. Myślę, że faktycznie ten fb sprawił że tu nie ma z kim pisać, a szkoda

Macie już wybrane kosmetyki do kąpieli dla dzieciaczków?
Ja się przymierzam do ollilan. Ma któraś doświadczenie? Lub coś innego godnego polecenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wybraliście wózek i fotelik ?
Do kąpieli kupiłam żel corine de farme, ma dobry skład
Co do karmienia przy pierwszym dziecku mialam z tym problem i trochę się obawiam czy teraz się uda.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 05:13   #4089
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie założenie kp jest na max pół roku. O ile się uda. Po tym co wyczytałam w wątku grudniowek jest to jeden z tematów, które mnie przerażają. 99% z nich czuje ogromny ból, ma z tym problemy itd. więc bardzo trudno przejść ten pierwszy okres do momentu stabilizacji i wygody. Kp jako takie mnie nie jara i nie mam problemu z mm, choćby w formie dokarmiania np. na noc.

Do kąpieli planuję tyko olej ze słodkich migdałów. Jakby się coś działo ze skórą to będę myśleć. Np. kosmetyki hipp. Pewnie przetrzepie wtedy blog srokao.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 08:10   #4090
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja na razie nie planuje kupowac żadnych kosmetyków do kąpieli. Jak przyjdzie co do czego to będę kopać w opiniach i wtedy myslec. Mam Rossa i aptekę 5 min od domu to najwyżej męża wyśle. Zresztą w razie problemów ze skórą mamy sprawdzone kąpiele i oklady z krochmalu, choć co prawda na dorosłym, ale doświadczone mamy mówią, że na dzieci też super działa. Ślicznie łagodzi objawy alergii skornej i podrażnienia.
Plus przemawia do mnie ten olej z migdałów.

Co do kp - nastawiam się, że może być ciężko ale na pewno chciałabym spróbować. Bez ciśnienia, jeśli się nie uda to trudno, ale przynajmniej spróbuje. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 08:41   #4091
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja na kp sie nie nastawiam ze starszym przeszlam katorge bo nie mam sutkow,nakladki i inne ☠☠☠☠☠☠☠y nie daly raady. Po powrocie do domu ze szpitali(aeczyli mnie tam niemilosiernie zeby karmic cycem) dalam butle i sie skonczylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-29, 09:23   #4092
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja za to jestem zwolenniczką kp, starsza nie znala mm i z maluchem tez nie zamierzam rezygnować z kp szlo nan bez zadnego problemu, odstawianie po 14mies rowniez bez problemu. Na poczatku fakt, ze bolalo ale niedługo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 09:44   #4093
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Witajcie. Chwilę mnie tu nie było, ale jakoś grafiki w okresie przedświątecznym był napięty.
Moja mała na wizycie 18 grudnia ważyła już 1,4 kg więc wygląda na dość duża na ten czas. Następna wizyta 8 stycznia.
W końcu zdecydowałam jaki chcę wózek i fotelik także coś ruszę z wyprawką.Ja oporów nie mam, natomiast nie planuje karmić nie wiadomo ile, pierwsze dziecko karmiłam 4 miesiące i pewnie teraz też tyle pociągne.
Macie już kupione/wybrane laktatory? Czytam opinie i jeszcze nie podjęłam decyzji, może coś podpowiecie? Też mam porównanie z wątkiem w którym byłam przy pierwszym dziecku i tu to bardzo słabo wygląda. Myślę, że faktycznie ten fb sprawił że tu nie ma z kim pisać, a szkoda

Macie już wybrane kosmetyki do kąpieli dla dzieciaczków?
Ja się przymierzam do ollilan. Ma któraś doświadczenie? Lub coś innego godnego polecenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przy pierwszym dziecku używałam Emolium a potem Olian (płyn do kąpieli) Byłam zadowolona. Pamiętajcie, że przy skórze bez problemów nie trzeba dzidziusia niczym nacierać/przemywać, wystarczy do wanienki dodać kroplę właśnie jakiegoś tego typu środka dla zmiękczenia wody i już. Myje się dziecko samą taką wodą bo to najzdrowsze dla rozwoju jego naturalnej flory bakteryjnej skóry.

Laktator poprzednio mieliśmy elektryczny Lovi o ten, byłam bardzo zadowolona a używałam go duuużo (6 miesięcy karmiłam KPI czyli "piersią inaczej" ale musiałam odciągać do butelki, plus jeszcze do 10 miesiąca mieszanie). Muszę go odkopać i sprawdzić czy jeszcze żyje bo był super
https://www.ceneo.pl/22358060;pla?se..._BwE#tab=click

Co do karmienia piersią to zobaczymy czy tym razem się uda. Starszak nie mógł załapać piersi (cofnięty podbródek - rodzinna cecha po tatusiu) i musiałam odciągać laktatorem ale na dłuższą metę to była katorga, chodziłam na rzęsach z wykończenia, więc jeśli znowu nam się trafi taki przypadek, to odciągać będę max te 3 pierwsze miesiące i finito. Równo urośnie czy KP czy MM No chyba, że tym razem pójdzie bez problemu to z chęcią będę karmić KP dłużej (ale tak do roku myślę max).

Edytowane przez Cisa89
Czas edycji: 2019-12-29 o 09:46
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 10:12   #4094
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez fiolek_31 Pokaż wiadomość
Jak wybraliście wózek i fotelik ?
Do kąpieli kupiłam żel corine de farme, ma dobry skład
Co do karmienia przy pierwszym dziecku mialam z tym problem i trochę się obawiam czy teraz się uda.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na wózek ostatecznie zdecydowaliśmy się Espiro next Avenue, inne które brałam pod uwagę, albo były słabo osłonięte od wiatru, albo miały mała torbę pod wózkiem. Spacerówka w tym modelu spełniała moje kryteria, mieszkam na wietrznym osiedlu, więc jest to dla mnie ważne.
A torba w tym wózku to pomieści chyba wszystko
Natomiast jeżeli chodzi o f otelik to cybex aton 5, jeszcze go nie kupiłam, ale poszukuje dokładnie takiego.
Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Ja przy pierwszym dziecku używałam Emolium a potem Olian (płyn do kąpieli) Byłam zadowolona. Pamiętajcie, że przy skórze bez problemów nie trzeba dzidziusia niczym nacierać/przemywać, wystarczy do wanienki dodać kroplę właśnie jakiegoś tego typu środka dla zmiękczenia wody i już. Myje się dziecko samą taką wodą bo to najzdrowsze dla rozwoju jego naturalnej flory bakteryjnej skóry.

Laktator poprzednio mieliśmy elektryczny Lovi o ten, byłam bardzo zadowolona a używałam go duuużo (6 miesięcy karmiłam KPI czyli "piersią inaczej" ale musiałam odciągać do butelki, plus jeszcze do 10 miesiąca mieszanie). Muszę go odkopać i sprawdzić czy jeszcze żyje bo był super
https://www.ceneo.pl/22358060;pla?se..._BwE#tab=click

Co do karmienia piersią to zobaczymy czy tym razem się uda. Starszak nie mógł załapać piersi (cofnięty podbródek - rodzinna cecha po tatusiu) i musiałam odciągać laktatorem ale na dłuższą metę to była katorga, chodziłam na rzęsach z wykończenia, więc jeśli znowu nam się trafi taki przypadek, to odciągać będę max te 3 pierwsze miesiące i finito. Równo urośnie czy KP czy MM No chyba, że tym razem pójdzie bez problemu to z chęcią będę karmić KP dłużej (ale tak do roku myślę max).
Oglądałam ten laktator Lovi i właśnie się zastanawiałam nad nim. Przy poprzednim dziecku miałam ręczny z medela, był ok, ale teraz chce elektryczny.
Zastanawiam się czy kupić elektryczny z medela czy np taki z Lovi wystarczy
Różnica w cenie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 10:33   #4095
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Na wózek ostatecznie zdecydowaliśmy się Espiro next Avenue, inne które brałam pod uwagę, albo były słabo osłonięte od wiatru, albo miały mała torbę pod wózkiem. Spacerówka w tym modelu spełniała moje kryteria, mieszkam na wietrznym osiedlu, więc jest to dla mnie ważne.
A torba w tym wózku to pomieści chyba wszystko
Natomiast jeżeli chodzi o f otelik to cybex aton 5, jeszcze go nie kupiłam, ale poszukuje dokładnie takiego. Oglądałam ten laktator Lovi i właśnie się zastanawiałam nad nim. Przy poprzednim dziecku miałam ręczny z medela, był ok, ale teraz chce elektryczny.
Zastanawiam się czy kupić elektryczny z medela czy np taki z Lovi wystarczy
Różnica w cenie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten Lovi jest własnie klasy Medeli i Aventu Tylko cena niższa.
Mi jak kupowałam (już po porodzie) zależało na dobrym i mocnym sprzęcie bo wiedziałam, że czekają mnie miesiące używania go. I sprawdził się w 100% Poleciła mi go koleżanka, która też była zadowolona.
Ręczny miałam z Aventu (kupiłam przed porodem z myślą o sporadycznym odciąganiu) ale karmiąc 100% laktatorem potrzebowałam czegoś turbo bo na ręcznym po paru dniach prawie ręka mi uschła Choć teraz żałuję, że nie kupiłam podwójnego (na dwa cycki na raz) ale taki 4 lata temu to był tylko z Medeli za kosmiczne pieniądze
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 11:56   #4096
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
U mnie założenie kp jest na max pół roku. O ile się uda. Po tym co wyczytałam w wątku grudniowek jest to jeden z tematów, które mnie przerażają. 99% z nich czuje ogromny ból, ma z tym problemy itd. więc bardzo trudno przejść ten pierwszy okres do momentu stabilizacji i wygody. Kp jako takie mnie nie jara i nie mam problemu z mm, choćby w formie dokarmiania np. na noc.

Do kąpieli planuję tyko olej ze słodkich migdałów. Jakby się coś działo ze skórą to będę myśleć. Np. kosmetyki hipp. Pewnie przetrzepie wtedy blog srokao.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też podczytuje wątek i też trochę mnie przeraża ile przy tym może być problemów a chciałabym by się udalo.
Laktator będę mieć praktycznie nieużywany od koleżanki elektryczny z medeli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 12:29   #4097
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Też nie planuję używać nic do kąpieli, jedynie co kilka dni olejek ze słodkich migdałów i żel babydream.
Jeśli chodzi o kp to nie wyobrażam sobie podawać mm. Bardziej ze względów praktycznych. Mycie butelek, wyparzanie, przygotowanie w nocy, poza tym tyle kasy na mleko a tak to wyjmuję i mam już gotowe do podania ze starszakiem pierwsze 2 tygodnie były ciężkie, sutki strasznie mnie bolały, miałam rany. Ale zaciskałam zęby i udało się. Kolejny kryzys był jakoś na 10 miesięcy, gdy młody zaczął mnie gryźć. Ile łez wylałam... Nie żałuję tych 14 miesięcy teraz też nastawiam się na około rok kp, dłużej nie chciałabym.
A laktator miałam ręczny Akuku, super sprawdził się na odciąganie od czasu do czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 15:11   #4098
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny, gdzie szukac stacjonarnie olejku ze slodkich migdalow? Jakiego typu sklep lub jaka sieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 15:16   #4099
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja nie dosc ze musialam wyparzac nakladki to i laktator a i tak konczylo sie na mm to i butelki tragedia. Zatem zycze wszystkiem bezobslugowego kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-29, 17:52   #4100
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdzie szukac stacjonarnie olejku ze slodkich migdalow? Jakiego typu sklep lub jaka sieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupowałam zawsze w Gemini. Myślę, że w każdej aptece będzie, tylko trzeba patrzeć na skład aby był 100% bez żadnych dodatków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 17:55   #4101
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja jestem nastawiona na kp duzo czytam, ale to moje pierwsze dziecko I nie wiem czy sie uda chociaz bardzo bym chciala. Tez czytam grudniowki I zaczynam troche panikowac musze sie sprezyc z zakupami bo to juz tuz tuz a nic nie mam :/ co lepsze moj maz nie rozumie czym sie stresuje bo przeciez prawie wszystko juz kupilismy, prawie wszystko to wg niego fotelik lozeczko I ciuszki no faktycznie, moge jutro rodzic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 18:49   #4102
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ja nie dosc ze musialam wyparzac nakladki to i laktator a i tak konczylo sie na mm to i butelki tragedia. Zatem zycze wszystkiem bezobslugowego kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak, dokładnie! KP wymagające butelki i laktatora to o kant d... można potłuc

Puściłam w końcu przed chwilą zamówienie w gemini, grube parę stów poszłooo, mam tylko nadzieję, że o niczym nie zapomniałam Aa i staniki do karmienia zamówiłam bo już z moich zwykłych "wypływam" więc zacznę od razu nosić Na kolejce koszule do porodu. No i wózek. A resztę muszę wykopać ze strychu, poprać i w sumie będzie finito.
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 19:53   #4103
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Apropo laktatorow z tanszej polki polecam canpol easy start przyjemny i cichy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

My dzis pomalowalismy sciany i skladamy meble. Dopiero teraz bede kompletowac bo bede miec wreszcie gdzie to trzymac a tak czesc u corki w szafie reszta u nas bez sensu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 20:31   #4104
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ooo Cisa, przypomniałaś mi że muszę kupić staniki do karmienia. Uciekło mi to z listy... Ale wolałabym to zrobić stacjonarnie. Na szkole rodzenia mówili, żeby brać 2 rozmiary większy niż w tej chwili nosimy.
Potwierdzacie?

Jeśli chodzi o laktator to chyba kupię elektryczny "biedronkę". Na samym początku naszej przygody ciążowej ktoś tutaj polecał i tak mi został w głowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 21:05   #4105
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Kup sobie jakis niedrogi conajmniej jeden rozmiar wiecej a potem jak sie laktacja unormuje to docelowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 21:21   #4106
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdzie szukac stacjonarnie olejku ze slodkich migdalow? Jakiego typu sklep lub jaka sieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Planowałam kupić online, ale możesz też sprawdzić w sklepie zielarskim. Tam kupuję olejek arganowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-29, 23:17   #4107
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja mam laktator biedronke- kupiłam po poleceniach na jednej z grup mamusiowych. Zobaczymy czy będzie się sprawdzał i czy w ogóle będzie potrzebny.

Co do stanikow do karmienia to ja mam 4, a piąty w drodze. Kupiłam na Ali i kocham je niesamowicie. Cyc mi w ciąży o 2 rozmiary skoczył i w żaden przedciazowy stanik nie wchodzę. A szkoda mi strasznie, bo tuż przed ciążą odswiezalam szafę i mam 2 takie, których ani razu nie zdążyłam założyć... Kupiłam sobie co prawda takie zwykle, ale te do karmienia są tak turbo wygodne... jeśli już zakładam to zazwyczaj któryś z nich.

Ja jutro mam w planach dzwonić za położna i może w końcu coś zacznę zamawiać kosmetyki. Co aptecznego kupujecie? Bo u mnie lista jest krótka i boję się, że dużo rzeczy mi do głowy nie przyszło.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 01:45   #4108
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja mam laktator biedronke- kupiłam po poleceniach na jednej z grup mamusiowych. Zobaczymy czy będzie się sprawdzał i czy w ogóle będzie potrzebny.

Co do stanikow do karmienia to ja mam 4, a piąty w drodze. Kupiłam na Ali i kocham je niesamowicie. Cyc mi w ciąży o 2 rozmiary skoczył i w żaden przedciazowy stanik nie wchodzę. A szkoda mi strasznie, bo tuż przed ciążą odswiezalam szafę i mam 2 takie, których ani razu nie zdążyłam założyć... Kupiłam sobie co prawda takie zwykle, ale te do karmienia są tak turbo wygodne... jeśli już zakładam to zazwyczaj któryś z nich.

Ja jutro mam w planach dzwonić za położna i może w końcu coś zacznę zamawiać kosmetyki. Co aptecznego kupujecie? Bo u mnie lista jest krótka i boję się, że dużo rzeczy mi do głowy nie przyszło.
Dasz link do staników z alie?

W koszyku na Gemini mam: podkłady Bella mama, wkładki laktacyjne jednorazowe, majtki poporodowe, podkłady higieniczne, Tantum rosa, femaltiker, lano maść do sutków, kilka opakowań soli fizjologicznej (wychodzi dużo taniej niż kupując później na sztuki) i gazików, olej ze słodkich migdałów, nożyczki dla małej, Wit D Witamilki, laktator ręczny i dla siebie witaminy ciążowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 06:07   #4109
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Dasz link do staników z alie?

W koszyku na Gemini mam: podkłady Bella mama, wkładki laktacyjne jednorazowe, majtki poporodowe, podkłady higieniczne, Tantum rosa, femaltiker, lano maść do sutków, kilka opakowań soli fizjologicznej (wychodzi dużo taniej niż kupując później na sztuki) i gazików, olej ze słodkich migdałów, nożyczki dla małej, Wit D Witamilki, laktator ręczny i dla siebie witaminy ciążowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz leci do mnie różowy z tego linka 17,15 zł 25%OFF | ZTOV karmienie biustonosz macierzyński odzież bawełniana biustonosz do karmienia piersią dla kobiet w ciąży ciąża piersi jeden rozmiar bielizna do spania
https://a.aliexpress.com/bjYyWEucj

Mam już z powyższych szary.

Plus takie :
Granatowy i szary w paski
18,46 zł 25%OFF | ZTOV biustonosze do karmienia piersią biustonosz do karmienia do karmienia piersią bielizna odzież dla ciężarnych kobiet soutien gorge allaitement
https://a.aliexpress.com/n7EJIn6x1

Miętowy (rozmiarowo wychodzi najmniejsza miseczka ze wszyatkich)
19,16 zł 25%OFF | ZTOV bawełna karmienie piersią biustonosz macierzyński biustonosze pielęgniarskie dla kobiet w ciąży otwór z przodu ciąża karmienie biustonosz bielizna odzież
https://a.aliexpress.com/UiEQwjel5

Różowy (ten wygląda najmniej karmieniowo)
26,94 zł 33%OFF | ZTOV karmienie piersią macierzyństwo biustonosze pielęgniarskie do karmienia bawełna biustonosz do spania odzież dla ciężarnych kobiet bielizna ciążowa odzież
https://a.aliexpress.com/Enkf2cwLD

Dzięki za listę, o paru rzeczach zapomniałam
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 08:12   #4110
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Ooo Cisa, przypomniałaś mi że muszę kupić staniki do karmienia. Uciekło mi to z listy... Ale wolałabym to zrobić stacjonarnie. Na szkole rodzenia mówili, żeby brać 2 rozmiary większy niż w tej chwili nosimy.
Potwierdzacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba zależy jaka firma. W poprzedniej ciąży miałam z H&M (te takie w 2-paku), wzięłam rozmiar taki jak mam standardow i były ok (one były dość miękkie, jakby piankowate i rozlegle zasłaniały pierś, dzięki czemu nic się nie "wylewało" zarówno na początku karmienia jak i nie wisiały gdy laktacja się już unormowała. Byłam zadowolona więc teraz też zamówiłam taki 2-pak z H&M, mam nadzieję, że będą tak samo fajne

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość

Ja jutro mam w planach dzwonić za położna i może w końcu coś zacznę zamawiać kosmetyki. Co aptecznego kupujecie? Bo u mnie lista jest krótka i boję się, że dużo rzeczy mi do głowy nie przyszło.
U mnie rzeczy mnóstwo ale brałam już na zapas takie co z doświadczenia potem przy maluchu mi się przydały i ogólnie wolę mieć w razie czego w domu:
*Linomag (krem ochronny)
*Bepanthen baby (na odparzenia)
*lanolina
*wkładki laktacyjne
*wkładki poporodowe Bella
*Seni podkłady 90x60
*smoczki
*butelki Avent
*pojemniki na mleko
*Paracetamol (czopki 80g)
*Emolium (do kąpieli)
*majtki siateczkowe poporodowe
*Pampers premium rozm 0 (polecam jedna paczkę na start, bo jedynki z początku wiszą)
*chusteczki bezzapachowe Hipp (nienawidze perfumowanych)
*zestaw do mani dla bobo
*Octenisept (na pępuszek)
*Bebilon mleko początkowe w buteleczce (wolę mieć w zapasie w razie czego)
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.