Mamy Marzec 2020 - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-03, 18:59   #4201
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Od kilku dni wiem, że zacznę wypędzanie dziecka 2 tygodnie przed terminem. Najbardziej się boję, że będą chcieli mi wywoływać poród z powodu cukrzycy. Wolę żeby samo się zaczęło.
Mycie okien i malowanie ścian przede mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym chciała urodzić właśnie tak najchętniej tydzień przed terminem.
Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Ja dziś pytałam o wywoływanie porodu u lekarza i pani doktor powiedziała, że coraz więcej jest dowodów, że czekanie do 41-42 tyg jest niebezpieczne i u nas się już od tego odchodzi na rzecz wywoływania... Powiedziała, że jak u mnie nic się nie będzie działo to około 40 tyg umówi mnie na wywoływanie i to nie ma nic wspólnego ze statem zdrowia. Więc ciekawe informacje
Przenoszenia obawiam się chyba na równi z przedwczesnym porodem A historie takie jak opisała Cisa mnie stresują
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 19:08   #4202
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamy Marzec 2020

Moja lista - jeśli ktoś chce sobie zerknąć:
DO APTEKI I ROSSMANNA:
-podkłady poporodowe,
-podkłady higieniczne,
-figi poporodowe siateczkowe,
-krem z lanoliną na sutki,
-nakładki na sutki avent,
-pampersy 1 i 2,
-chusteczki nawilzane,
-maść do pupy linomag zielony,
-sudocreme,
-octenisept w sprayu,
-smoczek anet Soft,
-syrop przeciwgoraczkowy pedicetamol,
-espumisan lub sab SIMPLEX,
-termometr do czoła,
-termometr do wody,
-emulsja lub szampon na ciemieniuche,
-sól fizjologiczna do oczu,
-woda morska sterimar,
-maść majerankowa pod nosek,
-witamina D,
-femaltiker,
-gaziki jałowe,
-bepanthen,
-emulsja do kąpieli oilan lub oilatum,
-patyczki do uszu z ogranicznikiem,
-nożyczki Canpol,
-szczotka do włoskow Canpol,
-płyn do mycia butelek i smoczkow NUK,
-herbatka hipp rumiankowa lub koperkowa w saszetkach- nie w granulkach,
-kremik dla dziecka bez wody w składzie,
-wkładki laktacyjne,
-proszek do prania dziecięcych rzeczy,
-płatki kosmetyczne kindii do mycia dzidziusia,
-sprzęt do usuwania katarku,
-termofor z pestek wiśni na kolke,
-butelki do mleka jeśli dokarmiamy sztucznym mlekiem.

PONADTO na czas pobytu w szpitalu do torby:
-klapki koniecznie gumowe,
-biustonosz do karmienia,
-cienki szlafrok,
-kosmetyczka,
-ręcznik duży i mały (ciemne kolory)
-woda niegazowana z dziubkiem,
-sztućce, kubek,
-karta ciąży, wyniki badań, dowód osobisty, lekarstwa stale przyjmowane,
-koszule nocne do karmienia,
-pomadka do ust,
-ładowarka do telefonu,
-laktator (W moim szpitalu zachęcają do przyniesienie własnego)


Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 19:15   #4203
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dziewczyny a jak to jest z tym koperkiem I rumiankiem? u mnie na szkole rodzenia mowili, ze jesli karmie piersia to do 6 miesiaca tylko mleko, zadnej wody, jesli dziecko jest na mm to bodajze od 4 miesiaca mozna zaczac jakies inne plyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 19:36   #4204
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z tym koperkiem I rumiankiem? u mnie na szkole rodzenia mowili, ze jesli karmie piersia to do 6 miesiaca tylko mleko, zadnej wody, jesli dziecko jest na mm to bodajze od 4 miesiaca mozna zaczac jakies inne plyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja karmiac mm dawalam tylko wode od rozszerzania diety czyli 6m. Nie wiem jak ruzmianek ale o koperku cos zlego slyszalam ze nie powinno sie podawac ale juz nie pamietam co...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 19:39   #4205
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamy Marzec 2020

Tak Was poczytuje dzisiaj i jestem przerażona, w jakim jestem proszku.. I ile wydatków przede mną na szczęście wózek wybrany i jutro jadę oglądać, jak dobrze pójdzie kupić, łącznie z fotelikiem, więc największy wydatek będzie już z głowy. Przerażona jestem. Im bliżej tym bardziej tego nie chce, nie wyobrażam sobie siebie jako matki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 19:55   #4206
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

No wlasnie o koperku tez slyszalam negatywne opinie, dodatkowo wlasnie, ze jakiekolwiek herbatki to pozniej dopiero... ale u mnie to pierwsze dziecko I w ogole jestem jeszcze zielona dlatego wole podpytac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 20:45   #4207
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z tym koperkiem I rumiankiem? u mnie na szkole rodzenia mowili, ze jesli karmie piersia to do 6 miesiaca tylko mleko, zadnej wody, jesli dziecko jest na mm to bodajze od 4 miesiaca mozna zaczac jakies inne plyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie mówili to samo. Nawet wody nie podawać przy kp. Ale nie pamiętam jak przy mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-03, 21:36   #4208
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

pomyłka
__________________
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 21:40   #4209
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Przy kp nic absolutnie nie trzeba Przy mm to juz wasza decyzja. Ja proponowalam malej miedzy butelkami ale to tylko dlatego ze to bylo lato ale jakos nie byla wielce chetna dopiero przy rozszerzaniu diety spodobal jej sie bidon i pije chetnie wode do dzis.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 21:44   #4210
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Też to czytałam o herbatkach a o złym działaniu koperku pisały dziewczyny grudniowe.
Dziś miałam SR i były super zajęcia z pielęgnacji. Bardzo przydatne! Odnośnie uszu to do 3 miesięcy nie należy nic wkładać do nich, żadnych patyczkow, bo do tego czasu trąbka w uszku się zamyka. Tylko malzowine przemywac wacikiem. Szampon też po 3 miesiącu życia, chyba że wyjątkowy wlochatek to 1 kropelka. Naprawdę, położna super, same konkrety, bardzo emapatyczna, wszystko po kolei omówiła co, jak i czym pielęgnować. W końcu coś wiem I mam położną która dojedzie na moją wieś, jupi.

Słuchajcie, a katarek? my mamy odkurzacz Karcher, więc mocne ssanie i mąż się boi, że to za duża moc dla noworodka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 21:47   #4211
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamy Marzec 2020

Twój noworodek wcale nie musi mieć katarku. Ja pytałam o gruszke w aptece to Pani mnie wysmiala, że już dawno takich rzeczy nie ma na rynku. To moja pierwsza donoszona tak wysoko ciąża więc nie wiedziałam...

A co do pielęgnacji bobasa, to dobrze że się tu wymienimy poglądami bo co położna to inne praktyki...

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"

Edytowane przez MarzenaKS
Czas edycji: 2020-01-03 o 21:49
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-03, 22:04   #4212
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Tam w katarku podobno ten taki bebenek na poczatku rurki zmniejsza to ssanie, I to nie ssie tak samo jak odkurzacz, tyle sie dowiedzialam fajnie, ze o tych uszkach napisalas bo w ogole o tym nie wiedzialam, jak czytam o pielegnacji Wszystkiego tak o uszach zapomnialam 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

A jeszcze moge o kapielach napisac taka ciekawostke, mieszkam w Niemczech I tu zaleca sie pierwsza kapiel najwczesniej tydzien po porodzie, a potem tez nie czesciej niz raz w tyg dopoki dziecko nie raczkuje. Bylam troche tym zaskoczona bo czytam czesto o wprowadzaniu kapieli do takiej codziennej rutyny a tu takie cos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 22:34   #4213
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Właśnie katarek bym chciała, bo te inne mnie obrzydzaja a jeszcze znajomi mieli i bardzo zachwalali ☺ Dzięki!

Też mówiła o kąpieli, że optymalnie to 2 razy w tygodniu, badania mówią, że nawet i raz będzie dobrze. Latem można więcej, ale też tylko obmyc ciepłą wodą i już. Po powrocie do domu polecała dać dziecku kilka dni na oswojenie się z nową sytuacją, jak najmniej bodźców. I tak powiedzmy 3-4 dnia zrobić kąpiel. Dużo mówiła o dobroczynnnym działaniu mazi plodowej.
Za tydzień nam pokaże zdjęcia kikutow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 22:54   #4214
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Z tymi kapielami to prawda a szczegolnie noworodki one same z siebie sa takie czysciutkie i pachnace ze szkoda niszczyc naturalna bariere lipidowa.
Przy dzieciach ulewajacych polecam zagladac za uszy i to doslownie w zakamarki bo rozne rzeczy tam potrafia sie dziac to tak w temacie pielegnacji. Kiedys polozna zwrocila mi uwage i faktycznie na zgieciu jak ucho przylega do glowki byly az takie strupki....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 03:40   #4215
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Z tymi kapielami to prawda a szczegolnie noworodki one same z siebie sa takie czysciutkie i pachnace ze szkoda niszczyc naturalna bariere lipidowa.
Przy dzieciach ulewajacych polecam zagladac za uszy i to doslownie w zakamarki bo rozne rzeczy tam potrafia sie dziac to tak w temacie pielegnacji. Kiedys polozna zwrocila mi uwage i faktycznie na zgieciu jak ucho przylega do glowki byly az takie strupki....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To prawda... i miedzy faldki na szyi, bo lubią się robić odparzenia.

Shinypearl jak tak czytam to wydaje mi sie, ze swietnie trafilas z SR dużo mądrej i aktualnej wiedzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez przezduzeem
Czas edycji: 2020-01-04 o 03:41
przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 07:38   #4216
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Z tymi kapielami to prawda a szczegolnie noworodki one same z siebie sa takie czysciutkie i pachnace ze szkoda niszczyc naturalna bariere lipidowa.
Przy dzieciach ulewajacych polecam zagladac za uszy i to doslownie w zakamarki bo rozne rzeczy tam potrafia sie dziac to tak w temacie pielegnacji. Kiedys polozna zwrocila mi uwage i faktycznie na zgieciu jak ucho przylega do glowki byly az takie strupki....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ona też mówiła o miejscu za uszkiem, bo tam to cytuję "brudek ze klękajcie narody"

przezduzeem - też mi się tak wydaje. Żadnych mitów i zabobonow oraz wiedzy sprzed lat. Wszystko oparte na aktualnych badaniach i potwierdza mi wiele rzeczy, które już przeczytałam plus dorzuca coś nowego dla mnie. Mówi o mokrych chusteczkach, sudokremie, octanisepcie. Sam konkret. Tylko ta babka od porodu to była pomyłka, dobrze że już nie wróci. A ta położna jest super i niesamowicie opowiada o noworodkach, z taką empatia, próbuje nam przekazać jak one muszą się czuć po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 07:54   #4217
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Byłam dziś na wizycie u gina. Jeśli młody się nie obróci do następnego usg to będziemy planować cc, termin na ok. 23.02. Szkoda,bo chciałam przynajmniej mieć szansę spróbować sn. Także wdrażamy ćwiczenia i walczymy o obrót
Ale po co planować cc, skoro chcesz sn?
Dziecko może się obrócić do ostatniego dnia dosłownie, a w najgorszym wypadku, jeśli się nie obróci a zaczną się skurcze czy odejdą wody, to zrobią cc 'na ciepło'

Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z tym koperkiem I rumiankiem? u mnie na szkole rodzenia mowili, ze jesli karmie piersia to do 6 miesiaca tylko mleko, zadnej wody, jesli dziecko jest na mm to bodajze od 4 miesiaca mozna zaczac jakies inne plyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to bardzo przestarzała wiedza, od jakiegoś czasu już zaleca się do 6 miesiąca WYŁACZNIE mleko, żadnego dopajania - nawet wodą, a już tym bardziej koperkiem, co za masakra... Koperek ma udowodnione szkodliwe działanie

odnośnie wiedzy dot. karmienia bardzo polecam hafija.pl (ma też stronę na fb i grupę ) - kopalnia wiedzy podpartej aktualnymi badaniami

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Właśnie katarek bym chciała, bo te inne mnie obrzydzaja a jeszcze znajomi mieli i bardzo zachwalali ☺ Dzięki!
nic się nie bój, to nie ma takiej mocy, żeby mogło cokolwiek uszkodzić, też się tego bałam Próbowałam też najpierw na swojej dłoni, to naprawdę nie jest mocne ssanie.

Zobaczysz, jak Ci będzie przykro, jak dziecko się przestanie godzić na używanie katarka
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 08:06   #4218
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
To prawda... i miedzy faldki na szyi, bo lubią się robić odparzenia.

Shinypearl jak tak czytam to wydaje mi sie, ze swietnie trafilas z SR dużo mądrej i aktualnej wiedzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja miala doslownie obrecz na szyi ale to przez wzmozone napiecie...masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 08:42   #4219
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
My też bierzemy się na serio za wyprawkę. Mamy już zamówiony wózek i fotelik z bazą, mamy wanienkę i łóżeczko, wszystkie ubranka 50-62. Została mi apteka, koszule do karmienia i drobnica; smoczki, pieluchy. Aaa no i z większych zakupów to jeszcze dostawka Ale jestem dobrej myśli. Do połowy lutego chciałabym zamknąć temat.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki fotelik ? Ile Was wyszło z baza ? Ostatnio się orientowaliśmy to sporo to wychodzi..


Dzień dobry
Marzena dzięki za listę
W weekend zamawiam.łóżeczko i jeszcze parę rzeczy chce, bo serio mam tyle co nic i też to mnie najbardziej stresuje.
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-04, 09:17   #4220
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Ale po co planować cc, skoro chcesz sn?

Dziecko może się obrócić do ostatniego dnia dosłownie, a w najgorszym wypadku, jeśli się nie obróci a zaczną się skurcze czy odejdą wody, to zrobią cc 'na ciepło'





to bardzo przestarzała wiedza, od jakiegoś czasu już zaleca się do 6 miesiąca WYŁACZNIE mleko, żadnego dopajania - nawet wodą, a już tym bardziej koperkiem, co za masakra... Koperek ma udowodnione szkodliwe działanie



odnośnie wiedzy dot. karmienia bardzo polecam hafija.pl (ma też stronę na fb i grupę ) - kopalnia wiedzy podpartej aktualnymi badaniami

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------



nic się nie bój, to nie ma takiej mocy, żeby mogło cokolwiek uszkodzić, też się tego bałam Próbowałam też najpierw na swojej dłoni, to naprawdę nie jest mocne ssanie.



Zobaczysz, jak Ci będzie przykro, jak dziecko się przestanie godzić na używanie katarka
Też tak mi się wydaje. Powiedziałam mojemu ginowi, że jeśli tylko dam radę chciałabym do końca nie wykluczać sn. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Podobno jeśli w 39 tc jest położenie miednicowe to raczej już nie ma szans na obrót, bo dziecko jest za duże.
Czekam jak na szpilkach na usg 13.01. Coś od srody kopie inaczej, może jednak się obróci

Ja słyszałam, że dziecka się nie powinno dopajac. Dodatkowo są badania mówiące o negatywnym działaniu herbatki z koperkiem. Też podczytuje hafije. Kopalnia wiedzy

Skończyłam wczoraj już prawie rożek, kokon i podusie. Jeszcze tylko wykończyć drobiazgi i pierwsza część z głowy. Zostały w zasadzie tylko kocyki i prześcieradła.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 09:25   #4221
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Moja lista - jeśli ktoś chce sobie zerknąć:
DO APTEKI I ROSSMANNA:
-podkłady poporodowe,
-podkłady higieniczne,
-figi poporodowe siateczkowe,
-krem z lanoliną na sutki,
-nakładki na sutki avent,
-pampersy 1 i 2,
-chusteczki nawilzane,
-maść do pupy linomag zielony,
-sudocreme,
-octenisept w sprayu,
-smoczek anet Soft,
-syrop przeciwgoraczkowy pedicetamol,
-espumisan lub sab SIMPLEX,
-termometr do czoła,
-termometr do wody,
-emulsja lub szampon na ciemieniuche,
-sól fizjologiczna do oczu,
-woda morska sterimar,
-maść majerankowa pod nosek,
-witamina D,
-femaltiker,
-gaziki jałowe,
-bepanthen,
-emulsja do kąpieli oilan lub oilatum,
-patyczki do uszu z ogranicznikiem,
-nożyczki Canpol,
-szczotka do włoskow Canpol,
-płyn do mycia butelek i smoczkow NUK,
-herbatka hipp rumiankowa lub koperkowa w saszetkach- nie w granulkach,
-kremik dla dziecka bez wody w składzie,
-wkładki laktacyjne,
-proszek do prania dziecięcych rzeczy,
-płatki kosmetyczne kindii do mycia dzidziusia,
-sprzęt do usuwania katarku,
-termofor z pestek wiśni na kolke,
-butelki do mleka jeśli dokarmiamy sztucznym mlekiem.

PONADTO na czas pobytu w szpitalu do torby:
-klapki koniecznie gumowe,
-biustonosz do karmienia,
-cienki szlafrok,
-kosmetyczka,
-ręcznik duży i mały (ciemne kolory)
-woda niegazowana z dziubkiem,
-sztućce, kubek,
-karta ciąży, wyniki badań, dowód osobisty, lekarstwa stale przyjmowane,
-koszule nocne do karmienia,
-pomadka do ust,
-ładowarka do telefonu,
-laktator (W moim szpitalu zachęcają do przyniesienie własnego)


Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Już kiedyś pisałam, nie polecam kupowania wszystkich specyfików na odparzenia w pierwszej ciąży też kupiłam i Bepanthen i Linomag (sudocremu nie poleca się ze względu na skład) i do dziś używam do rąk i stóp są to duże opakowania, dość drogie, a na co dzień nie używa się nic do pupy, chyba że coś się dzieje. Wtedy i tak najlepiej działać mąka ziemniaczaną, dopiero jeśli nie pomoże kremami. I te dwa opakowania to zdecydowanie za dużo
Na ciemieniuchę najlepszy olejek ze słodkich migdałów na jakąś godzinkę, wyczesać i umyć
Do kąpieli też najlepiej nic nie stosować jeśli nie na problemów skórnych.
O herbatkach dziewczyny chyba już wszystko napisały.

Jeśli chodzi o kąpanie. Przy starszaku wykąpaliśmy go chyba 5go dnia. Urodził się z długimi włosami i miał w nich pełno zaschniętej krwi i skrzepów, więc trzeba było. Od razu wprowadziliśmy rytuał 19-19:30 kąpanie, czytanie i spanie. I tak od prawie 2 lat jakoś nie wyobrażam sobie kąpać raz na tydzień. Co prawda młody nie ulewał jakoś bardzo ale ja miałam fontannę mleka więc ciągle go zalewałam, w że miałam wstręt do tego zapachu to musieliśmy go kąpać bo nie dałabym rady 🤢 później rozszerzanie diety, więc tym bardziej.
W ogóle w temacie rozszerzania. Pediatrzy powinni być sprawdzani ze stanu wiedzy 🤦 rozmawiałam ostatnio z kuzynką, ma 4 miesięcznego syna. Od początku na mm i kpi (już pierwszego dnia położne stwierdziły, że nie najada się i dały butlę.... Młody rozleniwił się i w ogóle nie chciał piersi). Praktycznie od urodzenia pije wodę z butli. Teraz rozszerzają mu dietę. Po zjedzeniu zupki chciał mleko. Pediatra zaleciła, aby do zupy dodawać kaszę bo przecież zupa ma być zamiast mleka jak to usłyszałam ręce mi opadły....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 10:07   #4222
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Jaki fotelik ? Ile Was wyszło z baza ? Ostatnio się orientowaliśmy to sporo to wychodzi..





Dzień dobry

Marzena dzięki za listę

W weekend zamawiam.łóżeczko i jeszcze parę rzeczy chce, bo serio mam tyle co nic i też to mnie najbardziej stresuje.
Wzieliśmy Avionaut Pixel. Razem z bazą wyszedł nas jakieś 1300 zł Miałam na niego chrapkę, bo waży tylko 2,5kg, jest polskim fotelikiem noo i ma świetną wkładkę dla wcześniaków. Okazało się że zamontowany na bazie w naszym aucie ma dobry kąt, więc decyzja zapadła


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

O dopajaniu dziewczyny napisały już chyba wszystko.
Co do tych wszystkich specyfików do pupy to naprawdę na początek nie potrzeba nic. W razie problemów Linomag czy Bepanthen można kupić w każdej aptece Sudocrem nie jest polecany, bo ma fatalny skład.
W temacie kąpieli to rzeczywiście wystarczy kąpać 1-2 razy w tygodniu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Nie ma sensu też kupować czopków, syropów czy kremów na ciemieniuche na zapas. W razie potrzeby wszystko można kupić od ręki w aptekach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 10:24   #4223
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Nie ma sensu też kupować czopków, syropów czy kremów na ciemieniuche na zapas. W razie potrzeby wszystko można kupić od ręki w aptekach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat pedicitamol, katarek i inhalator lepiej mieć gorączka może najść w nocy, a katar czy przeziębienie w dni wolne. Nie każda apteka dysponuje dobrym inhalatorem, a bez sensu wydawać kasę na słabej jakości


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 11:05   #4224
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

No i termometr w razie naglej goraczki, ja polecam elektroniczny z elastyczną końcówką (do pupy lub pod pache). To chyba jedyny rodzaj, ktory mi nie przeklamuje pomiarow. Nie lubie tych bezdotykowych itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 11:46   #4225
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
No i termometr w razie naglej goraczki, ja polecam elektroniczny z elastyczną końcówką (do pupy lub pod pache). To chyba jedyny rodzaj, ktory mi nie przeklamuje pomiarow. Nie lubie tych bezdotykowych itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo wlasnie mialam zapytac jakie termometry. Niby mam po corce ten bezdotykowy ale on przeklamuje co prawda nie musialam go zbyt wiele razy uzywac ale teraz jest okazja zeby kupic wiarygodniejszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 12:00   #4226
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Ona też mówiła o miejscu za uszkiem, bo tam to cytuję "brudek ze klękajcie narody"

przezduzeem - też mi się tak wydaje. Żadnych mitów i zabobonow oraz wiedzy sprzed lat. Wszystko oparte na aktualnych badaniach i potwierdza mi wiele rzeczy, które już przeczytałam plus dorzuca coś nowego dla mnie. Mówi o mokrych chusteczkach, sudokremie, octanisepcie. Sam konkret. Tylko ta babka od porodu to była pomyłka, dobrze że już nie wróci. A ta położna jest super i niesamowicie opowiada o noworodkach, z taką empatia, próbuje nam przekazać jak one muszą się czuć po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko pozazdrościć, że tak dobrze trafiłaś
Ciekawa jestem jak będą wyglądały u mnie zajęcia.

Marzena, dzięki za listę, mniej więcej pokrywa się z moją
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 12:00   #4227
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Twój noworodek wcale nie musi mieć katarku. Ja pytałam o gruszke w aptece to Pani mnie wysmiala, że już dawno takich rzeczy nie ma na rynku. To moja pierwsza donoszona tak wysoko ciąża więc nie wiedziałam...
Myśmy kupili katarek i przez 4 lata ani razu jeszcze nie był nam potrzebny. Tak samo inhalator, nawet nie mamy (swoją drogą też są obecnie opinie, że inhalacje nie są wcale takie dobre). Teraz chcę kupić do odciągania ewentualnego glutka taki przenośny aspirator na baterie ale to bardziej z ciekawości (gruszki nie miałam siły odpowiedno zgnieść ).

Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
A jeszcze moge o kapielach napisac taka ciekawostke, mieszkam w Niemczech I tu zaleca sie pierwsza kapiel najwczesniej tydzien po porodzie, a potem tez nie czesciej niz raz w tyg dopoki dziecko nie raczkuje. Bylam troche tym zaskoczona bo czytam czesto o wprowadzaniu kapieli do takiej codziennej rutyny a tu takie cos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, obecnie nie zaleca się wcale codziennych kąpieli dla niemowląt, tak jak używania środków do mycia i oliwek po kąpieli. Skóra powinna mieć możliwość budować naturalną barierę odpornościową. Myśmy też naszego od urodzenia kąpali tak 2-3 razy w tygodniu. Tak zostało też do dziś (chyba że jest jakiś upał czy się mocno spoci) i się sprawdzało, zero wysypek, uczuleń, alergii. Co nie znaczy że nie powinno się dziecka myć w ogóle ale w dni bez kąpieli wystarczy wieczorem miseczka z wodą, wacik/ściereczka i przemyć buźkę, rączki, szyję i już

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość

to bardzo przestarzała wiedza, od jakiegoś czasu już zaleca się do 6 miesiąca WYŁACZNIE mleko, żadnego dopajania - nawet wodą, a już tym bardziej koperkiem, co za masakra... Koperek ma udowodnione szkodliwe działanie
Dokładnie, dziecku zdecydowanie wystarczy TYLKO mleko (do momentu rozszerzania diety) i bez różnicy czy KP czy MM. Kieeedyś zalecano przy karmieniu MM podawać wodę ale obecnie mleko produkowane jest takiej jakości, że żadna woda nie jest potrzebna. A już w ogóle herbatki.

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Akurat pedicitamol, katarek i inhalator lepiej mieć gorączka może najść w nocy, a katar czy przeziębienie w dni wolne. Nie każda apteka dysponuje dobrym inhalatorem, a bez sensu wydawać kasę na słabej jakości


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie, czopki z paracetamolem warto mieć, kosztują grosze. Bo najgorsza gorączka, u takiego maluszka może wyskoczyć w ciągu dosłownie 15 minut i być groźna a że najbardziej lubi na noc to powodzenia w szukaniu od ręki czynnej apteki.

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
No i termometr w razie naglej goraczki, ja polecam elektroniczny z elastyczną końcówką (do pupy lub pod pache). To chyba jedyny rodzaj, ktory mi nie przeklamuje pomiarow. Nie lubie tych bezdotykowych itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy bezdotykowy Geratherm i jest świetny, pomiar bardzo dokładny (jak się starszak urodził to sprawdzałam kilka pierwszych pomiarów tradycyjnym i były prawie identyczne), używamy całą rodziną. Teraz wyszedł nowy model i ma widzę jeszcze lepsze opinie:
https://www.ceneo.pl/17376190
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 12:02   #4228
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Myśmy kupili katarek i przez 4 lata ani razu jeszcze nie był nam potrzebny. Tak samo inhalator, nawet nie mamy (swoją drogą też są obecnie opinie, że inhalacje nie są wcale takie dobre). Teraz chcę kupić do odciągania ewentualnego glutka taki przenośny aspirator na baterie ale to bardziej z ciekawości (gruszki nie miałam siły odpowiedno zgnieść ).



Tak, obecnie nie zaleca się wcale codziennych kąpieli dla niemowląt, tak jak używania środków do mycia i oliwek po kąpieli. Skóra powinna mieć możliwość budować naturalną barierę odpornościową. Myśmy też naszego od urodzenia kąpali tak 2-3 razy w tygodniu. Tak zostało też do dziś (chyba że jest jakiś upał czy się mocno spoci) i się sprawdzało, zero wysypek, uczuleń, alergii. Co nie znaczy że nie powinno się dziecka myć w ogóle ale w dni bez kąpieli wystarczy wieczorem miseczka z wodą, wacik/ściereczka i przemyć buźkę, rączki, szyję i już



Dokładnie, dziecku zdecydowanie wystarczy TYLKO mleko (do momentu rozszerzania diety) i bez różnicy czy KP czy MM. Kieeedyś zalecano przy karmieniu MM podawać wodę ale obecnie mleko produkowane jest takiej jakości, że żadna woda nie jest potrzebna. A już w ogóle herbatki.



Właśnie, czopki z paracetamolem warto mieć, kosztują grosze. Bo najgorsza gorączka, u takiego maluszka może wyskoczyć w ciągu dosłownie 15 minut i być groźna a że najbardziej lubi na noc to powodzenia w szukaniu od ręki czynnej apteki.



My mamy bezdotykowy Geratherm i jest świetny, pomiar bardzo dokładny (jak się starszak urodził to sprawdzałam kilka pierwszych pomiarów tradycyjnym i były prawie identyczne), używamy całą rodziną. Teraz wyszedł nowy model i ma widzę jeszcze lepsze opinie:
https://www.ceneo.pl/17376190
Ooo i niedrogi. Z pewnoscia kupie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 12:38   #4229
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Tylko pozazdrościć, że tak dobrze trafiłaś
Ciekawa jestem jak będą wyglądały u mnie zajęcia.

Marzena, dzięki za listę, mniej więcej pokrywa się z moją
Kiedy zaczynasz szkołę?
Moja skończyła się jeszcze przed świętami. A szkoda...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-04, 12:42   #4230
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja mam jeszcze 3 razy zajecia I tez koncze, jestem generalnie srednio zadowolona, ale nie chce jeszcze calosci ocaniac bo moze te ostatnie beda super, ale jak widze jak to u shinypearl wyglada to moje zajecia wygladaja kiepsko w porownaniu z jej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.