Co robicie na obiad? część XX. - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-02-21, 14:25   #1321
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj robiłam chowder z kukurydzą i łososiem z kwestii smaku, ale jakis taki niezbyt. Mdły i słodki, nie będzie powtórki.

Dziś będzie biała pizza z porem, boczkiem i mozzarellą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-21, 15:37   #1322
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja zrobiłam pizze na sodziaku gryczanym
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-21, 16:04   #1323
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam pizze na sodziaku gryczanym
Wow. Na pewno kiedyś próbuję. Zresztą nie tylko w formie pizzy. Jako przyszła mama zbieram łatwe rzeczy do pichcenia dla dzidzia, a z czasem również z dzidziem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-21, 16:36   #1324
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś kotlet z karkówki smażony z czosnkiem do tego risotto z groszkiem i pecorino i sałatka z kopru włoskiego ze szczypiorkiem i różnymi orzechami z patelni, crema di balsamico , syrop klonowy i oliwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 31C28D3A-4C29-4550-8EAA-6F45EFEFD043.jpg (141,6 KB, 44 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-21, 18:39   #1325
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Wow. Na pewno kiedyś próbuję. Zresztą nie tylko w formie pizzy. Jako przyszła mama zbieram łatwe rzeczy do pichcenia dla dzidzia, a z czasem również z dzidziem.
Mnie smakuje... ciasto jak na sodziaki/prosiaki wyłożyłam dodatki jak na wegańską pizze i upiekłam - szybsza wersja to ta z patelni.. zrobić sodziaka, podpiec z jednej strony potem obrócić, wyłożyć dodatki, przykryć i podpiec z drugiej strony Robiłam już trzeci raz
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-21, 19:19   #1326
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dzis burgery z soczewicy i pieczarek dostalam tutaj przepus tydzien temu ,ale niestety nie pamietam od kogo. Wyszly naprawde fajne. Ja od siebie dodalam troche sosu sojowego i sos worcestershire by dodatkowo podkrecic smak. Nawet maz wielki miesozerca nie narzekal ;p 20210221_144030.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-21, 20:08   #1327
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

u mnie dziś pieczone udka na ryżu, z curry i mlekiem kokosowym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210221_163107.jpg (107,3 KB, 47 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-21, 21:02   #1328
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie dziś pieczone udka na ryżu, z curry i mlekiem kokosowym
Lunię bardzo te danie

My dziś obiad u mamy, schabowy, ziemniaki, pikle. Taki tradycyjny niedzielny obiad, a w domu zrobiłam 50 sztuk pierogów. Wyszły pyszne IMG_20210221_191129.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-21, 21:16   #1329
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U mnie dzis burgery z soczewicy i pieczarek dostalam tutaj przepus tydzien temu ,ale niestety nie pamietam od kogo. Wyszly naprawde fajne. Ja od siebie dodalam troche sosu sojowego i sos worcestershire by dodatkowo podkrecic smak. Nawet maz wielki miesozerca nie narzekal ;p Załącznik 7742110

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śliczne bułeczki

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Lunię bardzo te danie

My dziś obiad u mamy, schabowy, ziemniaki, pikle. Taki tradycyjny niedzielny obiad, a w domu zrobiłam 50 sztuk pierogów. Wyszły pyszne Załącznik 7742116

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Królowa pierogów
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-21, 23:07   #1330
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U mnie dzis burgery z soczewicy i pieczarek dostalam tutaj przepus tydzien temu ,ale niestety nie pamietam od kogo. Wyszly naprawde fajne. Ja od siebie dodalam troche sosu sojowego i sos worcestershire by dodatkowo podkrecic smak. Nawet maz wielki miesozerca nie narzekal ;p Załącznik 7742110

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie piekne burgery
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-21, 23:33   #1331
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U mnie dzis burgery z soczewicy i pieczarek dostalam tutaj przepus tydzien temu ,ale niestety nie pamietam od kogo. Wyszly naprawde fajne. Ja od siebie dodalam troche sosu sojowego i sos worcestershire by dodatkowo podkrecic smak. Nawet maz wielki miesozerca nie narzekal ;p Załącznik 7742110
Piękne. Sama piekłaś bułki?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 07:11   #1332
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziekuje dziekuje ,ale nie doprecyzowalam. Niestety bulki z piekarni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 09:07   #1333
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie dziś pieczone udka na ryżu, z curry i mlekiem kokosowym

Akurat dziś będę robiła pieczone udka Jak robisz taki ryż? On też jest pieczony?


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A z czym? Klasyk czy coś innego? Wygląda super


To ci kociaki
A pizze boskie, byłam dziś o krok od zamówienia, ostatecznie nie żałuję, że tego nie zrobiliśmy, z drugiej strony już dawno nie jadłam, a też mamy swoją ulubioną pizzę na wynos


Cudna


Fajny makaron
Ja od dawna robię plan obiadów i zakupów, zazwyczaj wychodzi tylko czasami przesuwa się coś o dzień czy dwa bo nie zawsze da się wszystko przewidzieć. Zamierzam też pójść o krok dalej, zacząć planować obiady żeby nie robić mięsnych więcej niż 4 razy w tygodniu - to tak na początek.


Jaka szkoda, że to pandemiczny czas ale mam nadzieję, że synusiowe uszka w porządku będą no i że będzie Ci się podobało w Poznaniu

Ja dziś utknęłam od rana w kuchni - jutro mamy imprezkę urodzinową TŻ-ta - teściowa i te klimaty
TŻ pojechał do fryzjera i na zakupy warzywne i wracając zadzwonił, że mam się szykować bo szkoda życia i pogody na kuchenne opary i porywa mnie na spacer. Niczego nie żałuję oczywiście, ale miałam przez to dwugodzinne opóźnienie i obiad dopiero o 20
Zrobiłam rolady wołowe z boczkiem, ogórkiem kiszonym i chlebem. Do tego buraczki od taty no i gwóźdź programu: pyzy. Wyszły c-u-d-o-w-n-i-e jestem mega hiper zadowolona (i obżarta), kupne niech się schowają
W międzyczasie jeszcze porwałam się na 40 min fitnessu (i prawie umarłam). Ale ostatecznie ze wszystkim się wyrobiłam i na jutro zostało mi tylko ozdobienie tortu, szybka sałatka no i sprzątanie chałupy. TŻ ma dyspensę bo przed nimi najważniejsza jutro misja - ogarnięcie mojego taty przed i po szczepieniu
'


Ale pyszny obiadek I pyzy cudne! Super, że się udały


Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U mnie dzis burgery z soczewicy i pieczarek dostalam tutaj przepus tydzien temu ,ale niestety nie pamietam od kogo. Wyszly naprawde fajne. Ja od siebie dodalam troche sosu sojowego i sos worcestershire by dodatkowo podkrecic smak. Nawet maz wielki miesozerca nie narzekal ;p Załącznik 7742110

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Apetyczne burgery


Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Lunię bardzo te danie

My dziś obiad u mamy, schabowy, ziemniaki, pikle. Taki tradycyjny niedzielny obiad, a w domu zrobiłam 50 sztuk pierogów. Wyszły pyszne Załącznik 7742116

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wow, ile pierogów!


Wczoraj i dziś parzybroda u nas (zostało mi pół kapusty więc musiałam ją wykorzystać). Na dziś została końcóweczka, więc oprócz tego pieczone udka z kurczaka planuję.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 12:34   #1334
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Czesc Kochani, znowu Was troche zaniedbalam a wszystko tak apetycznie wyglada ze jak tutaj wchodze to az mi wstyd co ja jem ostatnio .
Pizzę cudowne!
Roselyn burgery piekne podaj ten przepis proszę bo teraz to mnei zaciekawił.
Knife_Girl kot i odkurzacz o rany współczuje. Znam ten ból bo nie raz jeden z moich psow zwrócił cos co pożarł na spacerze. Na szczescie nie mam takiego odkurzacza . A myslalam zeby go kupic teraz to nie wiem czy to nadal dobry pomysł

My weekend bardzo pracowity. 5 domów zwiedziliśmy w tym trzy z południowym ogrodem . Dwa nam mega przypadły do gusty. Open space plan. Na jeden daliśmy juz ofertę wczoraj na drugi mamy czas dzis do wieczora. Ale najpierw musimy wiedzieć czy ta pierwsza ofertę przyjmą. Oba domy dosc nowe. Teraz czekamy do południa. Jesli ta pierwsza ofertę odrzuca to od razu składamy na ten drugi dom.
A w międzyczasie i tak musimy gdzies przewaletowac do czasu az dostaniemy kredyt wiec dzis popołudniu jedziemy sorawdzic jakies mieszkanie do wynajęcia na 2-3 miesiace. Bo tutaj tego hotelu mam juz dosc.

Pelagia dzieki Ci! Musze sprawdzić ta Panią .

Wstawiam Wam moje Piesie znudzone rowniez miastowym życiem. Wszystkim nam zdecydowanie lepiej mieszkać poza miastem .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 124E40B4-5276-46DA-AF65-61DF9A556257.jpg (120,6 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 99E57072-7300-4B8D-9327-D77FDB4DF36C.jpg (152,5 KB, 54 załadowań)

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2021-02-22 o 12:39
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 17:06   #1335
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U mnie dzis burgery z soczewicy i pieczarek dostalam tutaj przepus tydzien temu ,ale niestety nie pamietam od kogo. Wyszly naprawde fajne. Ja od siebie dodalam troche sosu sojowego i sos worcestershire by dodatkowo podkrecic smak. Nawet maz wielki miesozerca nie narzekal ;p
To byłam ja!
Super się cieszę, że smakowały, wyglądają świetnie

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
u mnie dziś pieczone udka na ryżu, z curry i mlekiem kokosowym
Mniam, tak już za mną chodzą udka, muszę zrobić - obojętnie jak

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
My dziś obiad u mamy, schabowy, ziemniaki, pikle. Taki tradycyjny niedzielny obiad, a w domu zrobiłam 50 sztuk pierogów. Wyszły pyszne
A z czym pierogi?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wstawiam Wam moje Piesie znudzone rowniez miastowym życiem. Wszystkim nam zdecydowanie lepiej mieszkać poza miastem .
Cudne fotki piesków
Też już się nie mogę doczekać aż wrócisz pełną parą do gotowania

My mieliśmy wczoraj imprezkę - zrobiłam tort tiramisu, bardzo smaczny i nawet całkiem prosty wyszedł, a mam skłonność do robienia beretów kupiłam specjalny nóż do smarowania tortów, ale ostatni raz widziałam go w szufladzie u mojego taty
Na kolację były pieczone bataty i ziemniaki, w sumie w 4 wersjach.
1 mięsna, 1 wegetariańska, 1 wegańska i jedna hm... swojska
Do tego sałatka na winie i 3 sosy - zrobiłam tzatziki, a ze słoików od taty był ajwar i dżem z zielonych pomidorów. I mam pytanie do tego ostatniego - wyłożyłam go bardziej ze względu na zielony kolor (myślałam żeby kupić guacamole albo pesto, no ale jak miałam to...). I teraz za bardzo nie wiem do czego to zużyć, macie jakieś pomysły?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_164852_340.jpg (199,7 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_164852_344.jpg (121,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210222_164129.jpg (268,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_172157_210.jpg (255,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_172157_235.jpg (220,0 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_172157_245.jpg (180,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_172157_273.jpg (139,5 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_172157_269.jpg (164,4 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_172157_266.jpg (124,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_172157_263.jpg (118,7 KB, 37 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 18:09   #1336
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pelagia pierogi ruskie

Cudne dania, a ten tort no dech zapiera Ależ bym jadła. Niestety z Guacamole nie pomogę.

Karolina wracaj szybko do gotowania, obyście w końcu znaleźli wymarzony domek
My też jesteśmy team dom za miastem

Dziś pierogów ciąg dalszy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 18:49   #1337
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziś: smażony mintaj, puree z ziemniaków, puree z groszku, sos tatarski.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość


Na kolację były pieczone bataty i ziemniaki, w sumie w 4 wersjach.
1 mięsna, 1 wegetariańska, 1 wegańska i jedna hm... swojska
Do tego sałatka na winie i 3 sosy - zrobiłam tzatziki, a ze słoików od taty był ajwar i dżem z zielonych pomidorów. I mam pytanie do tego ostatniego - wyłożyłam go bardziej ze względu na zielony kolor (myślałam żeby kupić guacamole albo pesto, no ale jak miałam to...). I teraz za bardzo nie wiem do czego to zużyć, macie jakieś pomysły?
O Jezu! Jako zadeklarowana pyra właśnie dostałam zawału, zabiłabym za takie ziemniaczki. czy to jakaś specjalna odmiana ziemniaków? Gdzie można takie dostać?
Tiramisu oczywiście też oszałamiające.

A dżem z pomidorów może podać na kolację/przystawkę z deską serów? Wydaje się pasować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 19:01   #1338
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja jutro robię ruskie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 21:06   #1339
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Przebijam się i przebijam przez Wasze smakowite posty, aż mi ślinka cieknie.
Pelagia super wyszły Ci pampuchy Impreza cudowna, wszystko bym zjadła Dżem z pomidorów może do mięsa na zimno?
Karolina pieski cudowne, jak zawsze i tak tęsknie wyglądają na zewnątrz. Życzę Wam szybkiego znalezienia domu
Napatrzyłam się na pierogi Lulki i u nas też dziś były ruskie, ale kupne, bo miałam masę roboty.

Zaciekawiła mnie dyskusja na temat dodawania porzeczek do barszczu, przyznam, że nigdy bym nie wpadła na taki dodatek
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 23:04   #1340
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Karolina ,ale slodziaki z tych pieskow 🥰🥰🥰 trzymam kciuki za piekny domek !

Pelagia jeju jakie pysznosci ! Mega


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hah zapomnialam napisac co dzis gotowalam z wrazenia 🤣 a bylo risotto z krewetkami i groszkiem
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-23, 06:59   #1341
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Czesc Kochani, znowu Was troche zaniedbalam a wszystko tak apetycznie wyglada ze jak tutaj wchodze to az mi wstyd co ja jem ostatnio .
Pizzę cudowne!
Roselyn burgery piekne podaj ten przepis proszę bo teraz to mnei zaciekawił.
Knife_Girl kot i odkurzacz o rany współczuje. Znam ten ból bo nie raz jeden z moich psow zwrócił cos co pożarł na spacerze. Na szczescie nie mam takiego odkurzacza . A myslalam zeby go kupic teraz to nie wiem czy to nadal dobry pomysł

My weekend bardzo pracowity. 5 domów zwiedziliśmy w tym trzy z południowym ogrodem . Dwa nam mega przypadły do gusty. Open space plan. Na jeden daliśmy juz ofertę wczoraj na drugi mamy czas dzis do wieczora. Ale najpierw musimy wiedzieć czy ta pierwsza ofertę przyjmą. Oba domy dosc nowe. Teraz czekamy do południa. Jesli ta pierwsza ofertę odrzuca to od razu składamy na ten drugi dom.
A w międzyczasie i tak musimy gdzies przewaletowac do czasu az dostaniemy kredyt wiec dzis popołudniu jedziemy sorawdzic jakies mieszkanie do wynajęcia na 2-3 miesiace. Bo tutaj tego hotelu mam juz dosc.

Pelagia dzieki Ci! Musze sprawdzić ta Panią .

Wstawiam Wam moje Piesie znudzone rowniez miastowym życiem. Wszystkim nam zdecydowanie lepiej mieszkać poza miastem .

Twoje pieski wyglądają, jak by pozowały do tych zdjęć Na pewno tęsknią za ogrodem. Trzymam kciuki za szybkie znalezienie domu!


Co do zwierzaków i robota sprzątającego, to model wyższy od naszego podobno potrafi już ominąć takie niespodzianki


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To byłam ja!
Super się cieszę, że smakowały, wyglądają świetnie


Mniam, tak już za mną chodzą udka, muszę zrobić - obojętnie jak


A z czym pierogi?


Cudne fotki piesków
Też już się nie mogę doczekać aż wrócisz pełną parą do gotowania

My mieliśmy wczoraj imprezkę - zrobiłam tort tiramisu, bardzo smaczny i nawet całkiem prosty wyszedł, a mam skłonność do robienia beretów kupiłam specjalny nóż do smarowania tortów, ale ostatni raz widziałam go w szufladzie u mojego taty
Na kolację były pieczone bataty i ziemniaki, w sumie w 4 wersjach.
1 mięsna, 1 wegetariańska, 1 wegańska i jedna hm... swojska
Do tego sałatka na winie i 3 sosy - zrobiłam tzatziki, a ze słoików od taty był ajwar i dżem z zielonych pomidorów. I mam pytanie do tego ostatniego - wyłożyłam go bardziej ze względu na zielony kolor (myślałam żeby kupić guacamole albo pesto, no ale jak miałam to...). I teraz za bardzo nie wiem do czego to zużyć, macie jakieś pomysły?



Ale wyżerka! Dziewczyno, podziwiam Cię, tyle pyszności ogarnąć!


Wczoraj te udka pieczone zrobiłam, do tego duszone ziemniaki, duszone pieczarki z cebulką, kalafior gotowany na parze i sałatka z pomidorów z czerwoną cebulą i jogurtem greckim. Niby spoko, ale jakoś tak bez szału... Nie wiem, może za bardzo zmęczeni po pracy byliśmy...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210222_172542_resized_20210223_075654628.jpg (104,2 KB, 41 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-23, 08:38   #1342
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

My mieliśmy wczoraj imprezkę - zrobiłam tort tiramisu, bardzo smaczny i nawet całkiem prosty wyszedł, a mam skłonność do robienia beretów kupiłam specjalny nóż do smarowania tortów, ale ostatni raz widziałam go w szufladzie u mojego taty
Na kolację były pieczone bataty i ziemniaki, w sumie w 4 wersjach.
1 mięsna, 1 wegetariańska, 1 wegańska i jedna hm... swojska
Do tego sałatka na winie i 3 sosy - zrobiłam tzatziki, a ze słoików od taty był ajwar i dżem z zielonych pomidorów. I mam pytanie do tego ostatniego - wyłożyłam go bardziej ze względu na zielony kolor (myślałam żeby kupić guacamole albo pesto, no ale jak miałam to...). I teraz za bardzo nie wiem do czego to zużyć, macie jakieś pomysły?
ale pyszności! Ja wczoraj wróciłam tak późno do domu, że na obiad była jedynie drożdżówka
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-23, 09:26   #1343
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Twoje pieski wyglądają, jak by pozowały do tych zdjęć Na pewno tęsknią za ogrodem. Trzymam kciuki za szybkie znalezienie domu!


Co do zwierzaków i robota sprzątającego, to model wyższy od naszego podobno potrafi już ominąć takie niespodzianki







Ale wyżerka! Dziewczyno, podziwiam Cię, tyle pyszności ogarnąć!


Wczoraj te udka pieczone zrobiłam, do tego duszone ziemniaki, duszone pieczarki z cebulką, kalafior gotowany na parze i sałatka z pomidorów z czerwoną cebulą i jogurtem greckim. Niby spoko, ale jakoś tak bez szału... Nie wiem, może za bardzo zmęczeni po pracy byliśmy...

Kolezanka dostała w prezencie taki odkurzacz jakiś tam najnowszy model licząc 2-3 lata wstecz i coś za niespodziankę miała wracając po pracy z chłopakiem gdy w domu było rozmazane wszędzie ale wszędzie jak ten odkurzacz jechał to pozbierał UWAGA JEŚLI JESZ TO NIE CZYTAJ -> psia kupę i kocie rzygi.... <-

akurat taka kumulacja także ja to bym az tak nie ufała tym irobotom


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-23, 09:37   #1344
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Kolezanka dostała w prezencie taki odkurzacz jakiś tam najnowszy model licząc 2-3 lata wstecz i coś za niespodziankę miała wracając po pracy z chłopakiem gdy w domu było rozmazane wszędzie ale wszędzie jak ten odkurzacz jechał to pozbierał UWAGA JEŚLI JESZ TO NIE CZYTAJ -> psia kupę i kocie rzygi.... <-

akurat taka kumulacja także ja to bym az tak nie ufała tym irobotom


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie ja też mam wątpliwości, co do tego, że ominie, co trzeba Na razie wyłączyliśmy sprzątanie, które było ustawione w godzinach, kiedy jesteśmy w pracy. Czyszczenie robota po tamtej "niespodziance" było straszne. W dodatku sprzęt jeszcze na gwarancji
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-23, 09:44   #1345
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Kolezanka dostała w prezencie taki odkurzacz jakiś tam najnowszy model licząc 2-3 lata wstecz i coś za niespodziankę miała wracając po pracy z chłopakiem gdy w domu było rozmazane wszędzie ale wszędzie jak ten odkurzacz jechał to pozbierał UWAGA JEŚLI JESZ TO NIE CZYTAJ -> psia kupę i kocie rzygi.... <-

akurat taka kumulacja także ja to bym az tak nie ufała tym irobotom


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O matko, juz pare razy slyszalam o takich przypadkach, wspolczuje potem sprzatania tego.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-23, 16:26   #1346
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia pierogi ruskie
Taką miałam nadzieję

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;88531365]Dziś: smażony mintaj, puree z ziemniaków, puree z groszku, sos tatarski.



O Jezu! Jako zadeklarowana pyra właśnie dostałam zawału, zabiłabym za takie ziemniaczki. czy to jakaś specjalna odmiana ziemniaków? Gdzie można takie dostać?
Tiramisu oczywiście też oszałamiające.

A dżem z pomidorów może podać na kolację/przystawkę z deską serów? Wydaje się pasować. [/QUOTE]
Fajny obiad
A co do ziemniaków, wybacz głupkowatą odpowiedź, ale TŻ był na ryneczku/targowisku i po prostu poprosił żeby ziemniaki nadawały się do pieczenia i były odpowiednio duże

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Przebijam się i przebijam przez Wasze smakowite posty, aż mi ślinka cieknie.
Pelagia super wyszły Ci pampuchy Impreza cudowna, wszystko bym zjadła Dżem z pomidorów może do mięsa na zimno?

Zaciekawiła mnie dyskusja na temat dodawania porzeczek do barszczu, przyznam, że nigdy bym nie wpadła na taki dodatek
Robię barszcz z porzeczkami na niedzielę, zdam relację!

Dzięki dziewczyny za rady dżemowe, ale chyba nie doprecyzowałam problemu - mi ten dżem nie smakuje na zimno i tak się zastanawiałam czy to może jakoś przemycić do sosu pomidorowego tylko ten kolor

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wczoraj te udka pieczone zrobiłam, do tego duszone ziemniaki, duszone pieczarki z cebulką, kalafior gotowany na parze i sałatka z pomidorów z czerwoną cebulą i jogurtem greckim. Niby spoko, ale jakoś tak bez szału... Nie wiem, może za bardzo zmęczeni po pracy byliśmy...
Wygląda wszystko super i czuję się jeszcze bardziej skuszona na zrobienie udek

A dziś były tortille z kurczakiem w panierce, sałatką z niedzieli i sosem miodowo-musztardowym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210223_164933.jpg (152,4 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210223_164912.jpg (123,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210223_164837.jpg (155,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210223_164822.jpg (150,5 KB, 35 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-23, 17:27   #1347
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pelagia cudowny obiad. Szacun za takie oszczędne gotowanie , też tak robię U mnie dziś pulpety w sosie koperkowym, oboje z TŻ, a i syn oblizywaliśmy talerze 🤣 Były też ziemniaczki, i surówka z pekinki na winie IMG_20210223_104721.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-23, 18:58   #1348
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Tez bym lizala po takich pulpetach
Ja dzis bylam na obiedzie u mamy i bylo klasycznie i bardzo smacznie 20210223_144644.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-23, 20:44   #1349
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wczoraj te udka pieczone zrobiłam, do tego duszone ziemniaki, duszone pieczarki z cebulką, kalafior gotowany na parze i sałatka z pomidorów z czerwoną cebulą i jogurtem greckim. Niby spoko, ale jakoś tak bez szału... Nie wiem, może za bardzo zmęczeni po pracy byliśmy...
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Robię barszcz z porzeczkami na niedzielę, zdam relację!

Dzięki dziewczyny za rady dżemowe, ale chyba nie doprecyzowałam problemu - mi ten dżem nie smakuje na zimno i tak się zastanawiałam czy to może jakoś przemycić do sosu pomidorowego tylko ten kolor


Wygląda wszystko super i czuję się jeszcze bardziej skuszona na zrobienie udek

A dziś były tortille z kurczakiem w panierce, sałatką z niedzieli i sosem miodowo-musztardowym.
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś pulpety w sosie koperkowym, oboje z TŻ, a i syn oblizywaliśmy talerze 🤣 Były też ziemniaczki, i surówka z pekinki na winie Załącznik 7742246
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja dzis bylam na obiedzie u mamy i bylo klasycznie i bardzo smacznie Załącznik 7742250
Fajne obiady, u nas dziś było jarsko: kalafior, brokuł i marchewka z groszkiem w sosie beszamelowym z makaronem świderki.

Pelagia, czekam zatem na relację, jak się udał barszcz z dodatkiem porzeczek, jestem bardzo ciekawa.
Jeśli ma być na ciepło, to ja bym dodawała ten dżem z pomidorów do zup, które lubią kwaśne dodatki, typu z soczewicą, kapuśniaku, pomidorowej, ooo i barszczu
Nastawiłam dziś nowy zakwas z buraków. Bo na obiad jutro wykorzystam ostatki poprzedniego.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-24, 07:09   #1350
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Taką miałam nadzieję


Fajny obiad
A co do ziemniaków, wybacz głupkowatą odpowiedź, ale TŻ był na ryneczku/targowisku i po prostu poprosił żeby ziemniaki nadawały się do pieczenia i były odpowiednio duże


Robię barszcz z porzeczkami na niedzielę, zdam relację!

Dzięki dziewczyny za rady dżemowe, ale chyba nie doprecyzowałam problemu - mi ten dżem nie smakuje na zimno i tak się zastanawiałam czy to może jakoś przemycić do sosu pomidorowego tylko ten kolor


Wygląda wszystko super i czuję się jeszcze bardziej skuszona na zrobienie udek

A dziś były tortille z kurczakiem w panierce, sałatką z niedzieli i sosem miodowo-musztardowym.
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia cudowny obiad. Szacun za takie oszczędne gotowanie , też tak robię U mnie dziś pulpety w sosie koperkowym, oboje z TŻ, a i syn oblizywaliśmy talerze 🤣 Były też ziemniaczki, i surówka z pekinki na winie Załącznik 7742246

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Tez bym lizala po takich pulpetach
Ja dzis bylam na obiedzie u mamy i bylo klasycznie i bardzo smacznie Załącznik 7742250

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Fajne obiady, u nas dziś było jarsko: kalafior, brokuł i marchewka z groszkiem w sosie beszamelowym z makaronem świderki.

Pelagia, czekam zatem na relację, jak się udał barszcz z dodatkiem porzeczek, jestem bardzo ciekawa.
Jeśli ma być na ciepło, to ja bym dodawała ten dżem z pomidorów do zup, które lubią kwaśne dodatki, typu z soczewicą, kapuśniaku, pomidorowej, ooo i barszczu
Nastawiłam dziś nowy zakwas z buraków. Bo na obiad jutro wykorzystam ostatki poprzedniego.

Ale pyszności u Was


Wczoraj mieliśmy zupę pomidorową z makaronem nitki. Dziś na początek będzie trochę zupy - w oczekiwaniu na zamawiane burgery warzywne
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.