Co robicie na obiad? część XX. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-09, 16:03   #1501
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dzisiaj gęsta ogórkowa (dla nas i małej) i pewnie makaron w sosie rybno-śmietanowym (dla nas).
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 16:18   #1502
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Naleśniki po meksykańsku. Mięso mielone, i full warzyw. Marchewka, cebula, pieczarki, papryka, kukurydza, fasola. Mozarella, sos czosnkowy. . Foto mam tylko takie IMG_20210309_144558.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 18:18   #1503
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
i mnie kusicie cynamonkami, akurat u mnie znów mróz i śnieg! Ale już na weekend mam ser na sernik....
A wczoraj miałam roladki z indyka z fetą, kaszę bulgur i surówkę z marchewki. A dziś rano zamarynowałam pałki z kurczaka w sosie cygańskim, do tego będą frytki, i reszta surówki z marchewki
Pycha wszystko

Cytat:
Napisane przez malwoz88 Pokaż wiadomość
Dzisiaj gęsta ogórkowa (dla nas i małej) i pewnie makaron w sosie rybno-śmietanowym (dla nas).
Super! A jaka ryba?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Naleśniki po meksykańsku. Mięso mielone, i full warzyw. Marchewka, cebula, pieczarki, papryka, kukurydza, fasola. Mozarella, sos czosnkowy. . Foto mam tylko takie
O rany Lulka, robię!!!
To jest cudowny, wspaniały pomysł! Mam pieczarki do zużycia, paprykę, fasolę czerwoną - już otwartą! Tylko zamiast mielonego bo to pójdzie do bolognese (już obiecałam TŻ-towi) dam kurczaka.
Usmażę jutro naleśniki, zrobię farsz i w czwartek jak już pójdę do pracy to tylko zapiekę dziękuję!!!

U nas (u mnie bo TŻ skończył późno i jadł w pracy, więc zostało dla niego na jutro) sadzone jajo, puree z 2 rodzajami cebulki (smażoną i prażoną), brukselka z boczkiem i halloumi. Kurczę, napaliłam się na tę brukselkę jak szczerbaty na suchary, a wyszło... meh
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210309_180705.jpg (154,9 KB, 55 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 19:00   #1504
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Naleśniki po meksykańsku. Mięso mielone, i full warzyw. Marchewka, cebula, pieczarki, papryka, kukurydza, fasola. Mozarella, sos czosnkowy. . Foto mam tylko takie Załącznik 7743411
Wspaniałe.

Pizza Rigga, czyli mrożonka - jedna z niewielu rzeczy, którą mój ciążowy żołądek przyjmuje bez sensacji. Niech mi ktoś wyjaśni ten fenomen, czemu pyszna, domowa zupka mojej mamy mi szkodzi, a to nie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 19:02   #1505
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dobry pomysł z foremkami, wyglądają bardzo ładnie


A jaki macie kamień, jaki? Bo ja nadal nie kupiłam nowego


Robi się ją tak, że wrzucasz masło i jaja na zimną patelnię, mieszasz, kładziesz na gaz/płytę i jak trochę zacznie się ścinać, ściągasz mieszasz, chwilę czekasz aż przestygnie (kilkanaście sekund), znowu na gaz i tak kilka razy. Jajecznica wychodzi super hiper kremowa i pyszna. Jak chcę żeby była z dodatkami jak właśnie w niedzielę to wcześniej podsmażam wędlinę z cebulką, pozwalam jej ostygnąć, ale bez przesady, nie musi być to zupełnie zimne, byle tylko jajka nie zaczęły się ścinać zaraz po wrzuceniu. Gordon zaleca też na samym końcu dodanie łyżki śmietany żeby gwałtowanie obniżyć temperaturę, ale ja już tego nie robię, tzn. wrzuciłam na koniec garstkę żółtego sera i szczypiorek.
Bardzo polecam ten sposób, jest bardziej pracochłonny, ale dla mnie to zupełnie inna jakość jajecznicy
Dzięki za opis jajecznicy. Tego sposobu nie znałam. Jednak raczej nie dla mnie, ja lubię ściętą na wiór w suchych płatach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 19:14   #1506
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dzięki za opis jajecznicy. Tego sposobu nie znałam. Jednak raczej nie dla mnie, ja lubię ściętą na wiór w suchych płatach.
Zgiń, przepadnij, siło nieczysta! to tak jak mój TŻ
Takie jajka sadzone to też najlepiej wysuszone na maxa, a ja z kolei nie znoszę ściętego jajca, u mnie wystarczy, że białko robi się białe i można jeść
Ale jako zgodne małżeństwo przy jajecznicy, moją porcję ściąga się wcześniej i wszyscy zadowoleni
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 19:32   #1507
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Naleśniki po meksykańsku. Mięso mielone, i full warzyw. Marchewka, cebula, pieczarki, papryka, kukurydza, fasola. Mozarella, sos czosnkowy. . Foto mam tylko takie Załącznik 7743411

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oooo zjadłabym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dzięki za opis jajecznicy. Tego sposobu nie znałam. Jednak raczej nie dla mnie, ja lubię ściętą na wiór w suchych płatach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O to to! Jajecznica zwykła pusta bez dodatków i na maxa ścięta tez taka tylko jadam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Zgiń, przepadnij, siło nieczysta! to tak jak mój TŻ
Takie jajka sadzone to też najlepiej wysuszone na maxa, a ja z kolei nie znoszę ściętego jajca, u mnie wystarczy, że białko robi się białe i można jeść
Ale jako zgodne małżeństwo przy jajecznicy, moją porcję ściąga się wcześniej i wszyscy zadowoleni

Oooo tak! Sadzone tylko ścięte na maxa jak wióry z jajecznicy tez tylko tak jadam haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-09, 19:35   #1508
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pelagia miło, że mogłam zainspirować
Ja robię też wersję z kurczakiem. Daje tam dużo pora, pieczarki paprykę, i, kukurydzę. Równie dobre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Ja też team jajo dobrze ścięte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 20:37   #1509
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość

Oooo tak! Sadzone tylko ścięte na maxa jak wióry z jajecznicy tez tylko tak jadam haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam tak samo, obrzydza mnie nieścięte, glutowate, śluzowate białko. sadzone to obowiazkowo podsmazone z obu stron.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 20:47   #1510
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dzia drugi dzien z moja lazanio-musaka. Czyli byla tam resztka platow do lazani i dwa baklazany spoczko byla. Dzis nawet jeszcze lepsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 20:49   #1511
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Zgiń, przepadnij, siło nieczysta! to tak jak mój TŻ
Takie jajka sadzone to też najlepiej wysuszone na maxa, a ja z kolei nie znoszę ściętego jajca, u mnie wystarczy, że białko robi się białe i można jeść
Ale jako zgodne małżeństwo przy jajecznicy, moją porcję ściąga się wcześniej i wszyscy zadowoleni
Haha, kiedyś jeden kucharz w pracy jak serwował moją jajecznicę krzyknął z niesmakiem: "profanacja jaja proszę!"
Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Oooo zjadłabym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------




O to to! Jajecznica zwykła pusta bez dodatków i na maxa ścięta tez taka tylko jadam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------




Oooo tak! Sadzone tylko ścięte na maxa jak wióry z jajecznicy tez tylko tak jadam haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dokładnie, też najbardziej lubię taką bez dodatków i ściętą. Część mojej rodziny lubi z pieczarkami, inna część z boczkiem, zjem każdą, ale to nie to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-09, 21:24   #1512
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Haha, kiedyś jeden kucharz w pracy jak serwował moją jajecznicę krzyknął z niesmakiem: "profanacja jaja proszę!" Dokładnie, też najbardziej lubię taką bez dodatków i ściętą. Część mojej rodziny lubi z pieczarkami, inna część z boczkiem, zjem każdą, ale to nie to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To ja wgl nie zjem żadnej z dodatkiem itd wole być bez śniadania wtedy haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Haha, kiedyś jeden kucharz w pracy jak serwował moją jajecznicę krzyknął z niesmakiem: "profanacja jaja proszę!" Dokładnie, też najbardziej lubię taką bez dodatków i ściętą. Część mojej rodziny lubi z pieczarkami, inna część z boczkiem, zjem każdą, ale to nie to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hhaha niezły kucharz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 21:36   #1513
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
To ja wgl nie zjem żadnej z dodatkiem itd wole być bez śniadania wtedy haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------




Hhaha niezły kucharz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój syn je samą jajecznicę z solą. Ja muszę mieć jakieś warzywo czy kawałek szynki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 21:47   #1514
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Lite mleka, 4 łyżki mąki pszennej, dwie ziemniaczanej. Dwa żółtka, cukier waniliowy, cukier zwykły .Lyzki mąki daje takie dość czubate. I robię jak budyń zwykły. Mieszam częściowo w mleku, potem gotuje. Na końcu jak wystygnie to miksuje się z masłem
Dziękuję, zapisuję

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
i mnie kusicie cynamonkami, akurat u mnie znów mróz i śnieg! Ale już na weekend mam ser na sernik....
A wczoraj miałam roladki z indyka z fetą, kaszę bulgur i surówkę z marchewki. A dziś rano zamarynowałam pałki z kurczaka w sosie cygańskim, do tego będą frytki, i reszta surówki z marchewki
Sernik też jest super Fetę jakoś rozsmarowujesz na tych roladkach, doprawiasz czymś?

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
U nas (u mnie bo TŻ skończył późno i jadł w pracy, więc zostało dla niego na jutro) sadzone jajo, puree z 2 rodzajami cebulki (smażoną i prażoną), brukselka z boczkiem i halloumi. Kurczę, napaliłam się na tę brukselkę jak szczerbaty na suchary, a wyszło... meh
A czemu było niesmaczne, smaki do siebie nie pasowały, czy coś innego?


U nas dziś paluszki krabowe (wiem, straszne, ale miałam wielką ochotę) , ryż i surówka z kapusty, marchewki, koperku i jogurtu greckiego.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 06:54   #1515
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziś będą boczniaki po azjatycku, z zieloną fasolką i marchewką, podane z ryżem. Od czasu do czasu mam ochotę na wegańskie eksperymenty
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 07:52   #1516
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Sernik też jest super Fetę jakoś rozsmarowujesz na tych roladkach, doprawiasz czymś?
miałam taką fetę w kosteczkach do sałatek, ziołową, dałam te kosteczki plus suszone pomidorki
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 08:52   #1517
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Naleśniki po meksykańsku. Mięso mielone, i full warzyw. Marchewka, cebula, pieczarki, papryka, kukurydza, fasola. Mozarella, sos czosnkowy. . Foto mam tylko takie Załącznik 7743411

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cudne naleśniki! Zapisuję, żeby zrobić niebawem


Jajecznicę lubię właśnie taką, jak Pelagia opisuje - kremową. Ale białko nie może być glutowate, bo nie tknę Lubię i bez dodatków - tylko z solą i dużą ilością świeżo mielonego pieprzu. Jeśli chodzi o dodatki, to lubię z pieczarkami, z szynką, z zieleniną (koperek, pietruszka, szczypiorek), z boczkiem, z cebulą - oczywiście nie z tym wszystkim na raz


Dziś w planach zupa szczawiowa (zrobię na 2-3 dni) i tortellini nadziewane szynką w sosie szpinakowo-pieczarkowym z dodatkiem mascarpone.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 10:28   #1518
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pieczone ziemniaki, pieczone kotlety mielone z nóżek kurczakowych,gotowany zielony groszek
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Lite mleka, 4 łyżki mąki pszennej, dwie ziemniaczanej. Dwa żółtka, cukier waniliowy, cukier zwykły .Lyzki mąki daje takie dość czubate. I robię jak budyń zwykły. Mieszam częściowo w mleku, potem gotuje. Na końcu jak wystygnie to miksuje się z masłem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robię trochę inaczej, wg tego przepisu. Daję cukier waniliowy.
https://aniagotuje.pl/przepis/budyn
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 11:05   #1519
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Pieczone ziemniaki, pieczone kotlety mielone z nóżek kurczakowych,gotowany zielony groszek

Ja robię trochę inaczej, wg tego przepisu. Daję cukier waniliowy.
https://aniagotuje.pl/przepis/budyn
Tak, bo ten przepis co podajesz jest z polowyc, a my do rafaello potrzebujemy jednak całość

3 żółtka to sporo. Nie jest gesty? Ja daje dwa na listę, i jest gesty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

To ja bym musiała dać 6 żółtek do Rafaello. Coś nie tak..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-10, 13:53   #1520
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak, bo ten przepis co podajesz jest z polowyc, a my do rafaello potrzebujemy jednak całość

3 żółtka to sporo. Nie jest gesty? Ja daje dwa na listę, i jest gesty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

To ja bym musiała dać 6 żółtek do Rafaello. Coś nie tak..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3 żółtka na pół litra mleka ( 1/4 do mieszania z mąką, 1/4 gotowane z żółtkami ). Wychodzi gęsty
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 14:47   #1521
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
3 żółtka na pół litra mleka ( 1/4 do mieszania z mąką, 1/4 gotowane z żółtkami ). Wychodzi gęsty
No tak, na deser ok. Ale nie dam do Coast 6 żółtek, bo wyjdzie jajecznica

U nas dziś na szybko. Ryż na mleku z jabłkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

O rany. Słownik. Do ciasta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 15:39   #1522
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
A czemu było niesmaczne, smaki do siebie nie pasowały, czy coś innego?
Oprócz brukselki, boczku i halloumi były tam też daktyle i ocet z czerwonego wina. I tego octu chyba było trochę za dużo bo aż język drętwiał, a daktyle mimo, że drobno pokrojone - jak się trafiało na kawałek to było za słodko

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Dziś będą boczniaki po azjatycku, z zieloną fasolką i marchewką, podane z ryżem. Od czasu do czasu mam ochotę na wegańskie eksperymenty
Zapowiada się bardzo smacznie

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Jajecznicę lubię właśnie taką, jak Pelagia opisuje - kremową.
Noooooo chociaż jedna bo już się miałam z wątku wypisywać

Ja dziś zrobiłam eksperymentalny makaron. Upiekłam paprykę i zmiksowałam ją blenderem. Osobno zrobiłam beszamel z czosnkiem, na to tę paprykę, łyżkę mascarpone, sery: cheddar i graviera, z przypraw gałka, wędzona ostra papryka i suszki z doniczki z bazylią całość posypałam fetą i prażonymi płatkami migdałów i na końcu jeszcze wymieszałam ze starą rukolą wyszło całkiem całkiem
A na jutro mam już naleśniki i farsz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210310_155913.jpg (200,2 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210310_155949.jpg (197,0 KB, 41 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 17:17   #1523
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
miałam taką fetę w kosteczkach do sałatek, ziołową, dałam te kosteczki plus suszone pomidorki
Brzmi super, dziękuję

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Oprócz brukselki, boczku i halloumi były tam też daktyle i ocet z czerwonego wina. I tego octu chyba było trochę za dużo bo aż język drętwiał, a daktyle mimo, że drobno pokrojone - jak się trafiało na kawałek to było za słodko
Ja dziś zrobiłam eksperymentalny makaron. Upiekłam paprykę i zmiksowałam ją blenderem. Osobno zrobiłam beszamel z czosnkiem, na to tę paprykę, łyżkę mascarpone, sery: cheddar i graviera, z przypraw gałka, wędzona ostra papryka i suszki z doniczki z bazylią całość posypałam fetą i prażonymi płatkami migdałów i na końcu jeszcze wymieszałam ze starą rukolą wyszło całkiem całkiem
A na jutro mam już naleśniki i farsz
Faktycznie dość egzotyczne połączenie smaków
Makaron bomba

U nas dziś filet z kurczaka w przyprawach i ziołach usmażony z pastą z grillowanego bakłażana, do tego ryż.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 18:57   #1524
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś placuszki serniczkowe z bananem, potem jeszcze był dżem, a i wczorajszy obiad załączam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210310_183531_1.jpg (148,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210309_194556.jpg (145,9 KB, 40 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 19:03   #1525
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Piękne cuda gotujecie aż ślinka leci.
Ja dziś miałem rybę w kurkumie smażoną do tego puree z zielonego groszku z prażonymi ziarenkami słonecznika i czarną soczewicą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 74A350CA-C8B9-42D2-9AAB-DF9704A6E89F.jpg (111,6 KB, 43 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 19:41   #1526
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Oprócz brukselki, boczku i halloumi były tam też daktyle i ocet z czerwonego wina. I tego octu chyba było trochę za dużo bo aż język drętwiał, a daktyle mimo, że drobno pokrojone - jak się trafiało na kawałek to było za słodko


Zapowiada się bardzo smacznie


Noooooo chociaż jedna bo już się miałam z wątku wypisywać

Ja dziś zrobiłam eksperymentalny makaron. Upiekłam paprykę i zmiksowałam ją blenderem. Osobno zrobiłam beszamel z czosnkiem, na to tę paprykę, łyżkę mascarpone, sery: cheddar i graviera, z przypraw gałka, wędzona ostra papryka i suszki z doniczki z bazylią całość posypałam fetą i prażonymi płatkami migdałów i na końcu jeszcze wymieszałam ze starą rukolą wyszło całkiem całkiem
A na jutro mam już naleśniki i farsz
Hehe, ale co do jaja sadzonego to wiesz... ja to takie spieczone na maksa tylko...

Bardzo fajny pomysł na obiad
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 19:45   #1527
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Niestety tak dużo postów o tych jajkach dziś, ze na kolacje była jajecznica taka piękna i sucha w postaci wiórek haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 23:09   #1528
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj ogórkowa na króliku, na drugie makaron z pesto brokułowym i fetą.

Dziś schabowy, puree, zasmażana czerwona kapusta. Jeszcze była resztką zupy przerobiona na koperkowo.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość



A jaki macie kamień, jaki? Bo ja nadal nie kupiłam nowego
Gruby, okrągły, szamotowy, kupiony 11 lat temu w warszawskiej pizzerii. Do pizzy genialny, chleba dawno już nie piekłam, a bułki fatalnie nam ostatnio na tym kamieniu wyszły... Już któryś rok zbieram się do zakupu cieńszego prostokątnego kamienia na całą szerokość piekarnika, żeby był do bagietek i jakiś drobniejszych wypieków. Jednak z drugiej strony chyba nie będzie używany zbyt często....

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 12:20   #1529
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Wczoraj ogórkowa na króliku, na drugie makaron z pesto brokułowym i fetą.

Dziś schabowy, puree, zasmażana czerwona kapusta. Jeszcze była resztką zupy przerobiona na koperkowo.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Gruby, okrągły, szamotowy, kupiony 11 lat temu w warszawskiej pizzerii. Do pizzy genialny, chleba dawno już nie piekłam, a bułki fatalnie nam ostatnio na tym kamieniu wyszły... Już któryś rok zbieram się do zakupu cieńszego prostokątnego kamienia na całą szerokość piekarnika, żeby był do bagietek i jakiś drobniejszych wypieków. Jednak z drugiej strony chyba nie będzie używany zbyt często....

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

Ooo taki makaron z chęcią bym zjadła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 12:30   #1530
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Kasza bulgur z maselkiem. Doprawiona solą i pieprzem. Gulasz z łopatki, buraczki pieczone z odrobiną majonezuIMG_20210311_125109.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.