Co robicie na obiad? część XX. - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-16, 20:09   #1591
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czy moja jest idealna. Nam smakuje... Składniki daje na oko. Z dwa pory, bo mam swoje a są mniejsze. Jedna dużą marchewka, pół jabłka. Łyżka majonezu, trochę jogurtu. Cukier, pieprz i sól

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki napewno spróbuję zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 21:00   #1592
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziś krupnik na kawałeczku gęsiny.
Na drugie pizza capriciosa na wynos.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
faszerowane jajka, żółtka miesza się z różnymi dodatkami, najczęściej:

- podsmażone pieczarki, szczypiorek

- świeża papryka pokrojona w drobniutką kostkę, majonez, szczypiorek

- suszone pomidory, pestki słonecznika

- ugotowane brokuły drobno pokrojone, majonez i dużo pieprzu

-groszek zielony, majonez, szczypiorek

- tarty chrzan, śmietana.
Godne zapamiętania te sprawdzone wersje jajek faszerowanych. Kolorowo!

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Aaaaaa! Święta! Nie zorientowałam się, se to tuż tuż, bo ja teraz żyję w świecie bez zegarka i kalendarza. Ale w sumie i tak świętujemy we trójkę, więc nie ma co się spinać.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 21:10   #1593
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U nas na deser mój pierwszy samodzielny tort

Masa czekoladowa, krem twarożkowy i konfitura z ciemnych owoców.20210315_162549.jpg20210315_163448.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 22:43   #1594
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Hej. Widzę, że już powoli menu na Wielkanoc się klaruje u Was . Ja też już powoli myślę . Na pewno nie zabraknie faszerowanych jaj.

Dziś zrobiłam, kotlety szarpane, moja surówka z pory, oraz ziemniaki z koperkiem i jogurtem Załącznik 7743915

Jadłabym, jadła, jadłabym, jadła.


U mnie się klaruje nijak. Chyba na bezczela objemy rodziców i tyle. Nie mam weny do gotowania, niewiele mogę jeść. Trudno w takich warunkach o jakieś smaki i inspiracje.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U nas na deser mój pierwszy samodzielny tort

Masa czekoladowa, krem twarożkowy i konfitura z ciemnych owoców.Załącznik 7743943Załącznik 7743944

Wygląda mega smakowicie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-17, 04:44   #1595
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Jak robisz surówkę z pora? Jeszcze nigdy nie wyszła mi idealnaMogę prosić przepis na pad thai?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Robię z blogu Rozkosznego tylko wg mnie na te proporcje sosu lepiej dać 120 gram makaronu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-17, 06:40   #1596
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to nie wbrew regulaminowi zamieszczenie takich nieapetycznych fotek... ale może kogoś zainspiruje jak wykorzystać dynię:
Załącznik 7743884
Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

Ja może się nie znam, ale fotka jest jak najbardziej apetyczna i chętnie bym zjadła Twoje danie

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Perliczka + wołowina to absolutnie najlepszy rosół. TŻ po tym na pewno pozdrowieje

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------


Jak gotujesz taką zupę?

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------


Nie mogę się zdecydować, co bym bardziej chciała. Chyba jednak te naleśniki! Ale nie mów, że tortellini własnoręcznie robione?!? No dobra, dawaj wszystko, łącznie z tą wołowiną w sosie koperkowym - bo to też mnie zainspirowało
Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

Nieee, tortellini kupne, niestety

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chętnie dołączę do wątku widzę tu przyjazną atmosferę i dużooooo inspiracji na obiady i nie tylko, które mi się na pewno niedługo przydadzą jak coś upichce to też się pochwalę oczywiście
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Witaj Pomysłów na naszym wątku na pewno nie zabraknie

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Hej. Widzę, że już powoli menu na Wielkanoc się klaruje u Was . Ja też już powoli myślę . Na pewno nie zabraknie faszerowanych jaj.
Dziś zrobiłam, kotlety szarpane, moja surówka z pory, oraz ziemniaki z koperkiem i jogurtem Załącznik 7743915


Pysznie, zjadłabym Dawno nie robiłam Twojej surówki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
U mnie dziś pad thai a wczoraj falafele

Załącznik 7743917



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pycha!


Ja od wczoraj mam problemy z prawą ręką (nadwyrężyłam przedwczoraj podczas porządków w domu - jeden dzień urlopu i już uszczerbek na zdrowiu ). W pracy wczoraj ledwo mogłam pisać, zobaczymy, jak dziś będzie z gotowaniem. A tak mi się chce ziemniaków duszonych z jajkiem sadzonym. Nie wiem, czy TŻa nie wrobię w gotowanie...
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-17, 07:01   #1597
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chętnie dołączę do wątku widzę tu przyjazną atmosferę i dużooooo inspiracji na obiady i nie tylko, które mi się na pewno niedługo przydadzą jak coś upichce to też się pochwalę oczywiście
Cześć

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U mnie dziś fit dietetyczne i w ogóle

Pizza z szynką parmeńską, pestkami dyni, rukola, pomidorkami koktajlowymi i parmezanem
Mąż ma urodziny i mu się zachciało.
Pycha

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ooo i problem sam się rozwiązał. U nas na śniadanie i kolację królują faszerowane jajka, żółtka miesza się z różnymi dodatkami, najczęściej:
- podsmażone pieczarki, szczypiorek
- świeża papryka pokrojona w drobniutką kostkę, majonez, szczypiorek
- suszone pomidory, pestki słonecznika
- ugotowane brokuły drobno pokrojone, majonez i dużo pieprzu
-groszek zielony, majonez, szczypiorek
- tarty chrzan, śmietana.
I sałatki poza warzywną sos tatarski, albo pomidory pod pierzynką i talerz wędlin oczywiście.
Faszerowane jajka to podstawa
Robię z pieczarkami i szczypiorkiem, czasami tez z szynką i rzodkiewką, ale Twoje propozycje brzmią świetnie!

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U nas na deser mój pierwszy samodzielny tort

Masa czekoladowa, krem twarożkowy i konfitura z ciemnych owoców.
Wow

U nas wczoraj był makaron ryżowy z pokrojonym stekiem z antrykotu, warzywami na patelnię + sos sojowy, olej sezamowy itd.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210316_181820_745.jpg (229,2 KB, 40 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-17, 07:08   #1598
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U nas na deser mój pierwszy samodzielny tort

Masa czekoladowa, krem twarożkowy i konfitura z ciemnych owoców.Załącznik 7743943Załącznik 7743944

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Piękny tort! Ależ bym taki zjadła


U nas na Wielkanoc zwykle są takie potrawy, jak: jajka faszerowane, oczywiście barszcz biały na wędzonce (to domena mojej mamy - robi najlepszy ), pieczona szynka albo schab a do tego sos chrzanowy, mazurki, sałatka z jajek, rzodkiewki i szczypiorku lub jarzynowa ze świeżych warzyw, galareta wieprzowa (z golonki) a z ciast tradycyjnie - mazurek, sernik. To tak z grubsza, co zwykle szykujemy z mamą. A co konkretnie w tym roku przyrządzimy, to jeszcze nie wiem Co roku ustalamy, która co będzie szykowała, a w tym roku jeszcze tego nie zrobiłyśmy.


Obiadu świątecznego nie gotuję, bo po prostu dojadamy to wszystko, co było przygotowane, głównie barszcz. Mama już wie, że trzeba go ugotować odpowiednio duuużo, bo potem jest płacz, jak się zbyt wcześnie skończy

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Cześć


Pycha


Faszerowane jajka to podstawa
Robię z pieczarkami i szczypiorkiem, czasami tez z szynką i rzodkiewką, ale Twoje propozycje brzmią świetnie!


Wow

U nas wczoraj był makaron ryżowy z pokrojonym stekiem z antrykotu, warzywami na patelnię + sos sojowy, olej sezamowy itd.

Już nie wiem, który raz z kolei kusisz takim makaronem A ja nadal nie zrobiłam mimo, że antrykot wołowy leży w zamrażalniku
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-17, 10:23   #1599
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U nas na deser mój pierwszy samodzielny tort

Masa czekoladowa, krem twarożkowy i konfitura z ciemnych owoców.Załącznik 7743943Załącznik 7743944

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Super tort


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-17, 10:41   #1600
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U nas na deser mój pierwszy samodzielny tort

Masa czekoladowa, krem twarożkowy i konfitura z ciemnych owoców.Załącznik 7743943Załącznik 7743944

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
U nas wczoraj był makaron ryżowy z pokrojonym stekiem z antrykotu, warzywami na patelnię + sos sojowy, olej sezamowy itd.
Jadłabym.

My dziś będziemy dojadać kotlety i makaron, więc mam wolne od gotowania. Trochę mam ochotę zamówić chamskiego burgera, ale w domu tyle jedzenia, że chyba jednak nie
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-17, 13:48   #1601
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś zupa szczawiowa z jajkiem i świeżymi daktylami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg D33BA6DA-4158-4E9B-8DA3-F8AFA662565A.jpg (91,1 KB, 42 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-17, 13:55   #1602
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość


Świat się kończy, Lego i wegańskie jedzenie


U nas dziś na obiad były pierogi z mięsem i do tego bulion.
Hahahaha chciałem się podlizać weganom

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
U nas wczoraj był makaron ryżowy z pokrojonym stekiem z antrykotu, warzywami na patelnię + sos sojowy, olej sezamowy itd.
Ale pyszności

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U nas na deser mój pierwszy samodzielny tort

Masa czekoladowa, krem twarożkowy i konfitura z ciemnych owoców.
Palce lizać ale bym podziubał
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-17, 15:04   #1603
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Piękny tort! Ależ bym taki zjadła


U nas na Wielkanoc zwykle są takie potrawy, jak: jajka faszerowane, oczywiście barszcz biały na wędzonce (to domena mojej mamy - robi najlepszy ), pieczona szynka albo schab a do tego sos chrzanowy, mazurki, sałatka z jajek, rzodkiewki i szczypiorku lub jarzynowa ze świeżych warzyw, galareta wieprzowa (z golonki) a z ciast tradycyjnie - mazurek, sernik. To tak z grubsza, co zwykle szykujemy z mamą. A co konkretnie w tym roku przyrządzimy, to jeszcze nie wiem Co roku ustalamy, która co będzie szykowała, a w tym roku jeszcze tego nie zrobiłyśmy.


Obiadu świątecznego nie gotuję, bo po prostu dojadamy to wszystko, co było przygotowane, głównie barszcz. Mama już wie, że trzeba go ugotować odpowiednio duuużo, bo potem jest płacz, jak się zbyt wcześnie skończy

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------




Już nie wiem, który raz z kolei kusisz takim makaronem A ja nadal nie zrobiłam mimo, że antrykot wołowy leży w zamrażalniku
My jemy na Wielkanoc baaardzo podobnie
Współczuję kontuzji

Lego ja bym jadła kocham szczawiową , ale bez fig

U nas dziś resztki z ostatnich dni, a dodatkowo zrobiłam risotto z kurczakiem curry i warzywami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-17, 21:09   #1604
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Godne zapamiętania te sprawdzone wersje jajek faszerowanych. Kolorowo!

Polecam, u mnie jest to tradycja dopiero od jakiś 4, 5 lat, bo wcześniej jakoś nam się wydawało, że to masa roboty i szybciej się zrobi sałatkę

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
U nas na deser mój pierwszy samodzielny tort

Masa czekoladowa, krem twarożkowy i konfitura z ciemnych owoców.Załącznik 7743943Załącznik 7743944
Cudny

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

Faszerowane jajka to podstawa
Robię z pieczarkami i szczypiorkiem, czasami tez z szynką i rzodkiewką, ale Twoje propozycje brzmią świetnie!


Wow

U nas wczoraj był makaron ryżowy z pokrojonym stekiem z antrykotu, warzywami na patelnię + sos sojowy, olej sezamowy itd.
Zapamiętuję z szynka i rzodkiewką Świetny makaron, uwielbiam takie kombinacje.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość

U nas na Wielkanoc zwykle są takie potrawy, jak: jajka faszerowane, oczywiście barszcz biały na wędzonce (to domena mojej mamy - robi najlepszy ), pieczona szynka albo schab a do tego sos chrzanowy, mazurki, sałatka z jajek, rzodkiewki i szczypiorku lub jarzynowa ze świeżych warzyw, galareta wieprzowa (z golonki) a z ciast tradycyjnie - mazurek, sernik. To tak z grubsza, co zwykle szykujemy z mamą. A co konkretnie w tym roku przyrządzimy, to jeszcze nie wiem Co roku ustalamy, która co będzie szykowała, a w tym roku jeszcze tego nie zrobiłyśmy.
Chciałabym, żeby u nas tak było. A jest odświętne śniadanie, a potem trzeba jeszcze obiad szykować, czyli zupę (inną niż żurek, bo to jest w Wielką Sobotę), na drugie danie jakieś dwa różne mięsa, kilka surówek, ziemniaki, lub ryż, potem deser do kawy, czyli ciasto tortowe i inne podane już na kloszu. Na szczęście na kolację je się to samo co na śniadanie.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
U mnie dziś zupa szczawiowa z jajkiem i świeżymi daktylami
Świeże daktyle? Faktycznie musisz mieszkać w Turcji

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość


U nas dziś resztki z ostatnich dni, a dodatkowo zrobiłam risotto z kurczakiem curry i warzywami
Smacznie
Ja dziś miałam zagoniony dzień i na obiad była szakszuka
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-17, 21:13   #1605
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie też wyjadanie resztek: zrobiłam zapiekankę makaronową z dynią, fasolą, suszonymi pomidorami, kiełbasą. Do tego były brokuły na parze. A jeszcze dojedliśmy wczorajszy krupnik.

Jutro nadzieja na porządny polski obiad, bo wyciągnęłam z zamrażalnika kotlety schabowe. Do tego ziemniaki i surówka wielowarzywna. Nie mam pomysłu na zupę dla dziecka.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 06:49   #1606
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
My jemy na Wielkanoc baaardzo podobnie
Współczuję kontuzji

Lego ja bym jadła kocham szczawiową , ale bez fig

U nas dziś resztki z ostatnich dni, a dodatkowo zrobiłam risotto z kurczakiem curry i warzywami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję Już jest trochę lepiej


Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Polecam, u mnie jest to tradycja dopiero od jakiś 4, 5 lat, bo wcześniej jakoś nam się wydawało, że to masa roboty i szybciej się zrobi sałatkę



Cudny



Zapamiętuję z szynka i rzodkiewką Świetny makaron, uwielbiam takie kombinacje.



Chciałabym, żeby u nas tak było. A jest odświętne śniadanie, a potem trzeba jeszcze obiad szykować, czyli zupę (inną niż żurek, bo to jest w Wielką Sobotę), na drugie danie jakieś dwa różne mięsa, kilka surówek, ziemniaki, lub ryż, potem deser do kawy, czyli ciasto tortowe i inne podane już na kloszu. Na szczęście na kolację je się to samo co na śniadanie.

Świeże daktyle? Faktycznie musisz mieszkać w Turcji



Smacznie
Ja dziś miałam zagoniony dzień i na obiad była szakszuka

Parę lat temu szykowałyśmy znacznie więcej jedzenia, ale doszłyśmy do wniosku, że nie ma co. Było tak, że narobiłyśmy się potraw świątecznych a potem jeszcze obiad i mieliśmy potem taki przesyt, że dużo jedzenia nam zostawało i wyrzucałyśmy, czego bardzo nie lubię


A tak to przed świętami się narobimy ale za to potem odpoczywamy, bo już nic nie musimy szykować


Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
U mnie też wyjadanie resztek: zrobiłam zapiekankę makaronową z dynią, fasolą, suszonymi pomidorami, kiełbasą. Do tego były brokuły na parze. A jeszcze dojedliśmy wczorajszy krupnik.

Jutro nadzieja na porządny polski obiad, bo wyciągnęłam z zamrażalnika kotlety schabowe. Do tego ziemniaki i surówka wielowarzywna. Nie mam pomysłu na zupę dla dziecka.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

Zjadłabym Chyba w niedzielę taki obiad zrobię


Wczoraj wieczorem machnęłam barszcz czerwony TŻ zje dziś z uszkami (robione przez mamę, jeszcze z Wigilii) a ja sobie wyciągnę z zamrażalnika pierogi z kapustą i grzybami (również wiglijne). Jutro pewnie to samo, bo cały gar nagotowałam (TŻ uwielbia).
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 07:20   #1607
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Chciałabym, żeby u nas tak było. A jest odświętne śniadanie, a potem trzeba jeszcze obiad szykować, czyli zupę (inną niż żurek, bo to jest w Wielką Sobotę), na drugie danie jakieś dwa różne mięsa, kilka surówek, ziemniaki, lub ryż, potem deser do kawy, czyli ciasto tortowe i inne podane już na kloszu. Na szczęście na kolację je się to samo co na śniadanie.
No to u nas już od kilku lat jest tak, że po śniadaniu jest kawa i ciasto, a potem już nic tzn. zjada się to co ze śniadania przez cały dzień + dodatkowo jest żurek, w tym roku mój, który podam z puree chrzanowym a'la Lulka
Zrobiliśmy już wstępną naradę kto co przygotuje i mi przypadł sernik, babka, mazurek kajmakowy, faszerowane jajka, wspomniany żurek no i pieczywo - planuję upiec chleb na zakwasie z ziarnami i chałkę. TŻ ma załatwić kiełbasę - ma namiary od kolegi z pracy na jakąś super extra
Mój tata ogarnie dział wędliny - zarówno domowe jak i kupne no i posieje mi rzeżuchę
Teściowa zrobi sałatkę jarzynową, galart, sos tatarski, mazurek jakiś tam i sękacz albo keks.
Brat z bratową upieką pasztet i załatwią jajka (a mają namiary na naprawdę świetne).
Babci jak zwykle nic nie przydzielamy i jak zwykle pewnie coś zrobi i wszystkiego będzie za dużo... jak zwykle

A w temacie obiadowym, wczoraj u taty jadłam obłędny gulasz z mnóstwem grzybów, do tego domowe kopytka, zasmażaną kapustę i mizerię. Potem wpadła sąsiadka z kruszonem i jabłecznikiem
Byłam tak najedzona, że ledwo doczłapałam się do pociągu, weszłam na peron równo z nim
Na dziś marynuję kurczaka w jogurcie i przyprawach - będzie Tikka Masala.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 08:05   #1608
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
No to u nas już od kilku lat jest tak, że po śniadaniu jest kawa i ciasto, a potem już nic tzn. zjada się to co ze śniadania przez cały dzień + dodatkowo jest żurek, w tym roku mój, który podam z puree chrzanowym a'la Lulka
Zrobiliśmy już wstępną naradę kto co przygotuje i mi przypadł sernik, babka, mazurek kajmakowy, faszerowane jajka, wspomniany żurek no i pieczywo - planuję upiec chleb na zakwasie z ziarnami i chałkę. TŻ ma załatwić kiełbasę - ma namiary od kolegi z pracy na jakąś super extra
Mój tata ogarnie dział wędliny - zarówno domowe jak i kupne no i posieje mi rzeżuchę
Teściowa zrobi sałatkę jarzynową, galart, sos tatarski, mazurek jakiś tam i sękacz albo keks.
Brat z bratową upieką pasztet i załatwią jajka (a mają namiary na naprawdę świetne).
Babci jak zwykle nic nie przydzielamy i jak zwykle pewnie coś zrobi i wszystkiego będzie za dużo... jak zwykle

A w temacie obiadowym, wczoraj u taty jadłam obłędny gulasz z mnóstwem grzybów, do tego domowe kopytka, zasmażaną kapustę i mizerię. Potem wpadła sąsiadka z kruszonem i jabłecznikiem
Byłam tak najedzona, że ledwo doczłapałam się do pociągu, weszłam na peron równo z nim
Na dziś marynuję kurczaka w jogurcie i przyprawach - będzie Tikka Masala.
Brzmi jak góra pysznego żarcia
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 08:28   #1609
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

ja od dwóch dni bez obiadu, szukamy kota, i jakoś tak ani nie gotuję, ani nie zamawiam, kanapki i idziemy na poszukiwania, a potem jeszcze szkoła online i praca normalnie. Padam na twarz. Może dziś jakąś pizzę zamówię?
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-18, 08:30   #1610
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dzis u mnie fasolka po bretońsku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 13:37   #1611
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja od dwóch dni bez obiadu, szukamy kota, i jakoś tak ani nie gotuję, ani nie zamawiam, kanapki i idziemy na poszukiwania, a potem jeszcze szkoła online i praca normalnie. Padam na twarz. Może dziś jakąś pizzę zamówię?
Współczuje Mam nadzieje, że się znajdzie.

Dziś makaron po azjatycku z kurczakiem. Tak na szybko, bo mi się nie bardzo dziś chce szaleć w kuchni.

Edytowane przez Alassska
Czas edycji: 2021-03-18 o 14:24
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 13:59   #1612
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja od dwóch dni bez obiadu, szukamy kota, i jakoś tak ani nie gotuję, ani nie zamawiam, kanapki i idziemy na poszukiwania, a potem jeszcze szkoła online i praca normalnie. Padam na twarz. Może dziś jakąś pizzę zamówię?

Współczuję. Trzymam kciuki, żeby się znalazł
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 19:15   #1613
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Parę lat temu szykowałyśmy znacznie więcej jedzenia, ale doszłyśmy do wniosku, że nie ma co. Było tak, że narobiłyśmy się potraw świątecznych a potem jeszcze obiad i mieliśmy potem taki przesyt, że dużo jedzenia nam zostawało i wyrzucałyśmy, czego bardzo nie lubię
A tak to przed świętami się narobimy ale za to potem odpoczywamy, bo już nic nie musimy szykować
U nas to się nie marnuje, bo potem sukcesywnie to zjadamy, albo mrozimy. Ale ile się trzeba przy tym napracować wcześniej i w rezultacie święta kojarzą mi się nie tylko z miłymi spotkaniami, ale też zmęczeniem.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
No to u nas już od kilku lat jest tak, że po śniadaniu jest kawa i ciasto, a potem już nic tzn. zjada się to co ze śniadania przez cały dzień + dodatkowo jest żurek, w tym roku mój, który podam z puree chrzanowym a'la Lulka
Zrobiliśmy już wstępną naradę kto co przygotuje i mi przypadł sernik, babka, mazurek kajmakowy, faszerowane jajka, wspomniany żurek no i pieczywo - planuję upiec chleb na zakwasie z ziarnami i chałkę. TŻ ma załatwić kiełbasę - ma namiary od kolegi z pracy na jakąś super extra
Mój tata ogarnie dział wędliny - zarówno domowe jak i kupne no i posieje mi rzeżuchę
Teściowa zrobi sałatkę jarzynową, galart, sos tatarski, mazurek jakiś tam i sękacz albo keks.
Brat z bratową upieką pasztet i załatwią jajka (a mają namiary na naprawdę świetne).
Babci jak zwykle nic nie przydzielamy i jak zwykle pewnie coś zrobi i wszystkiego będzie za dużo... jak zwykle

A w temacie obiadowym, wczoraj u taty jadłam obłędny gulasz z mnóstwem grzybów, do tego domowe kopytka, zasmażaną kapustę i mizerię. Potem wpadła sąsiadka z kruszonem i jabłecznikiem
Byłam tak najedzona, że ledwo doczłapałam się do pociągu, weszłam na peron równo z nim
Na dziś marynuję kurczaka w jogurcie i przyprawach - będzie Tikka Masala.
Zazdroszczę, że tak to fajnie macie urządzone na święta
Obiad u taty musiał być cudowny. Grzyby świeże?

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja od dwóch dni bez obiadu, szukamy kota, i jakoś tak ani nie gotuję, ani nie zamawiam, kanapki i idziemy na poszukiwania, a potem jeszcze szkoła online i praca normalnie. Padam na twarz. Może dziś jakąś pizzę zamówię?
Bardzo współczuję i oby się kotek znalazł jak najszybciej

U nas dziś zupa z brokułami, fasolką szparagową i włoszczyzną. Poddusiłam też jabłka do jutrzejszej szarlotki, niestety wszystkim najbardziej smakuje na kruchym spodzie, a ja tak nienawidzę robić ciasta kruchego
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 19:29   #1614
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
ja tak nienawidzę robić ciasta kruchego
A w jakimś robocie robisz? Może jakieś gadżety ułatwiające? Bo ja bez pomocników kuchennych to za niektóre potrawy się w ogóle nie biorę. Dlatego też nie lubię gotować u teściów, a tym samym spędzać u nich świąt:-/



Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2021-03-18 o 19:39
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 19:39   #1615
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Jutro nadzieja na porządny polski obiad, bo wyciągnęłam z zamrażalnika kotlety schabowe. Do tego ziemniaki i surówka wielowarzywna. Nie mam pomysłu na zupę dla dziecka.
Kwestia zupy się wyjaśniła, bo dostaliśmy od mamy kapuśniak z czerwonej kapusty - idealnie wpasował się w nasz obiad. Co prawda kotlety mi nie wyszły - chyba pierwszy raz w życiu! To wszystko przez męża, bo do pojemnika na bułkę tartą wsypał kaszę manną... Tak, tak, dopiero w trakcie panierowania zorientowałam się z czym mam do czynienia No śpieszyłam się jak zwykle. Ale za to genialna surówka i wyszła i aż zanotuję: seler + marchew + jabłko + ogórek kiszony + por + majonez + jogurt + olej z pestek winogron + koperek. Inspirowana Lulkową surówką, ale mniej porowa z uwagi na dziecko. Zdjęcie niestety mam tylko w dużym przybliżeniu:IMG_20210318_135751.jpg

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2021-03-18 o 19:42
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 19:51   #1616
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
A w jakimś robocie robisz? Może jakieś gadżety ułatwiające? Bo ja bez pomocników kuchennych to za niektóre potrawy się w ogóle nie biorę. Dlatego też nie lubię gotować u teściów, a tym samym spędzać u nich świąt:-/
Akurat do ciasta kruchego nie mam żadnego gadżetu niestety, boję się trochę zaangażować do tego robota, mam tam różne funkcje, ale typowo do kruchego nic nie ma, musiałabym improwizować. W kruchym cieście najbardziej męczące jest oto szybkie siekanie i ugniatanie, żeby się wszystko połączyło, ale składniki nie nagrzały.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Kwestia zupy się wyjaśniła, bo dostaliśmy od mamy kapuśniak z czerwonej kapusty - idealnie wpasował się w nasz obiad. Co prawda kotlety mi nie wyszły - chyba pierwszy raz w życiu! To wszystko przez męża, bo do pojemnika na bułkę tartą wsypał kaszę manną... Tak, tak, dopiero w trakcie panierowania zorientowałam się z czym mam do czynienia No śpieszyłam się jak zwykle. Ale za to genialna surówka i wyszła i aż zanotuję: seler + marchew + jabłko + ogórek kiszony + por + majonez + jogurt + olej z pestek winogron + koperek. Inspirowana Lulkową surówką, ale mniej porowa z uwagi na dziecko. Zdjęcie niestety mam tylko w dużym przybliżeniu:Załącznik 7744126
Seler bulwiasty czy naciowy?
Ubiłabym za tę kaszę na Twoim miejscu
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 20:27   #1617
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Kwestia zupy się wyjaśniła, bo dostaliśmy od mamy kapuśniak z czerwonej kapusty - idealnie wpasował się w nasz obiad. Co prawda kotlety mi nie wyszły - chyba pierwszy raz w życiu! To wszystko przez męża, bo do pojemnika na bułkę tartą wsypał kaszę manną... Tak, tak, dopiero w trakcie panierowania zorientowałam się z czym mam do czynienia No śpieszyłam się jak zwykle. Ale za to genialna surówka i wyszła i aż zanotuję: seler + marchew + jabłko + ogórek kiszony + por + majonez + jogurt + olej z pestek winogron + koperek. Inspirowana Lulkową surówką, ale mniej porowa z uwagi na dziecko. Zdjęcie niestety mam tylko w dużym przybliżeniu:Załącznik 7744126
Ale cudowny mix sałatkowy, ja aż sobie zapisze i spróbuje, ale nie wiem jaki olej znajdę..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

U mnie dziś kotlety mielone, ogórki kiszone, i ziemniaki z dodatkiem chrzanu.
Nie mam weny na gotowanie, bo z teściowa bardzo ciężko. Umiera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 20:50   #1618
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość


Seler bulwiasty czy naciowy
bulwiasty

To może siekacz ręczny (Wilton ma taki)? Ale ja i tak polecam jakąś maszynę. Nie ma co się męczyć. Świetne kruche robi poczciwy malakser Zelmera u rodziców.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ale cudowny mix sałatkowy, ja aż sobie zapisze i spróbuje, ale nie wiem jaki olej znajdę..
Olej nie jest konieczny. Ja po prostu miałam za mało jogurtu

Trzymaj się Lulka! Coś za dużo nieszczęść masz ostatnio w rodzinie. Dobrze pamiętam, że teściowa na raka choruje?



Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-18, 21:04   #1619
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
bulwiasty

To może siekacz ręczny (Wilton ma taki)? Ale ja i tak polecam jakąś maszynę. Nie ma co się męczyć. Świetne kruche robi poczciwy malakser Zelmera u rodziców.

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Olej nie jest konieczny. Ja po prostu miałam za mało jogurtu

Trzymaj się Lulka! Coś za dużo nieszczęść masz ostatnio w rodzinie. Dobrze pamiętam, że teściowa na raka choruje?



Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Tak. Tata również na to zmarł..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-19, 07:24   #1620
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, że tak to fajnie macie urządzone na święta
Obiad u taty musiał być cudowny. Grzyby świeże?
Suszone

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
A w jakimś robocie robisz? Może jakieś gadżety ułatwiające? Bo ja bez pomocników kuchennych to za niektóre potrawy się w ogóle nie biorę. Dlatego też nie lubię gotować u teściów, a tym samym spędzać u nich świąt:-/
Podpisuję się i pod gotowaniem z ułatwiaczami i pod gotowaniem u teściów... Blender kupiliśmy teściowej kilka lat temu, a i tak nie używa, nie mówiąc już o innych rzeczach. Ja się nie rozstaję z obieraczką do ziemniaków - u niej musiałam na szybko nauczyć się obierać nożem tak samo zagniatanie ciasta i jeszcze parę innych rzeczy by się znalazło. Tylko wałek ma fajniejszy niż ja - solidny, ceramiczny.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ale za to genialna surówka i wyszła i aż zanotuję: seler + marchew + jabłko + ogórek kiszony + por + majonez + jogurt + olej z pestek winogron + koperek. Inspirowana Lulkową surówką, ale mniej porowa z uwagi na dziecko. Zdjęcie niestety mam tylko w dużym przybliżeniu:
Też zanotowałam

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Nie mam weny na gotowanie, bo z teściowa bardzo ciężko. Umiera
Lulka przytulam, dużo siły dla Was

U nas wczoraj był wspomniany kurczak Tikka Masala, ryż i kupna surówka. Dzisiaj w końcu robię zapiekany makaron z beszamelem i warzywami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210318_190927.jpg (203,7 KB, 39 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.