Co robicie na obiad? część XX. - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-27, 15:20   #1741
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie wczoraj była zupa pomidorowa z ryżem, totalnie nie fotogeniczna, ale pyszna. Dziś na szybko ziemniaki, piersi z kurczaka w płatkach kukurydzianych ( nadal chodzą za mną te w krakersach, muszę spróbować) , mizeria

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-27, 15:21   #1742
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj była zupa pomidorowa z ryżem, totalnie nie fotogeniczna, ale pyszna. Dziś na szybko ziemniaki, piersi z kurczaka w płatkach kukurydzianych ( nadal chodzą za mną te w krakersach, muszę spróbować) , mizeria

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Foto IMG_20210327_124559.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-27, 20:23   #1743
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziś cały dzień w biegu i na obiadokolacje wleciały burgery w kupnych bułkach z frytkami z piekarnika. Na nic innego nie miałam siły. Jutro obiad w gościach.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-27, 22:31   #1744
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

My dzis obiad zamawialismy z miejsca co laczy w daniach kurczaka z krewetkami. U mnie zapomnieli dac kurczaka ... ale i tak bylo smaczne

Na sniadanie maz zrobil pyyszne podpiekane bulki z serem , boczkiem, salata, maslem orzechowym i jajkiem sadzonym. No takie sobotnie sniadanka to ja lubie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-28, 10:19   #1745
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj robiłam rybę w cieście piwnym, przyznam się, pierwszy raz mi wyszła idealnie, idealnie chrupiąca i nie surowa w środku A na deser babka herbaciana. Dziś robię klasyczne spaghetti bolońskie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210327_171710.jpg (111,1 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210327_133802.jpg (101,2 KB, 51 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-28, 13:01   #1746
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Bitki wołowe z cebulą, ziemniaki, ogórek kiszony, może jeszcze jakąś surówkę zrobię.
Dla dziecka zupa "rosołkowa".

Jest i deser: ciasto czekoladowe z gruszkami (to już ostatnie nasze gruszki - rekord, że przechowały się aż do marca)

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-28, 13:05   #1747
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dzisiaj bedzie penne z sosem bolonskim.

A wczoraj zjadlam obiad-nieobiad: zrobilam ''salatke'' z jajek na twardo, majonezu i szczypioru i zjadlam z chlebem.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-28, 14:07   #1748
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dla całej rodziny zupa pomidorowa na bulionie z indyka i warzyw. Z makaronem.
Wczoraj zrobiłam muffinki bananowe bez cukru dla dziecka, ale wszyscy się nimi poczęstowaliśmy.
Do tego robi się ryż z warzywami w przyprawach.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-28, 15:32   #1749
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dzisiaj w końcu po 4 miesiącach ulepiłam pierogi xD Jak smakowąły
Jakie i z czym i gdzie zdjęcie?

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
I jak ryba pieczona w papierze vs. w folii?
Całkiem ok nie jest to mój ulubiony sposób na rybę, ale zdecydowanie zostanę przy papierze

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Masz jakiś fajny przepis na Pischingera?
Ja też dziś rzutem na taśmę załapałam się do kosmetyczki
Dziś u nas była pizza z pizzerii
Robiłam z tego przepisu http://www.chillibite.pl/2010/11/kro...r-is-best.html i jest w porządku, ale ech... najlepszy pischinger robi babcia TŻ-ta i mojemu do niego baaaardzo daleko. Wczoraj TŻ mnie uspokoił, że babcia ma kajet gdzie przepisy zapisuje więc jest nadzieja, że kiedyś kiedyś ten przepis poznam bo na razie nie ma szans żeby podała ten prawdziwy.
Polecam Ci ten https://wielkiezarcie.com/przepisy/n...ndrut-30081874 o wiele mniej roboty, a wychodzi smacznie tylko zamiast margaryny masło. Miałam nadzieję, że ten królewski to będzie nie wiadomo co, ale zostaję przy tym drugim póki nie poznam przepisu babci

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj była zupa pomidorowa z ryżem, totalnie nie fotogeniczna, ale pyszna. Dziś na szybko ziemniaki, piersi z kurczaka w płatkach kukurydzianych ( nadal chodzą za mną te w krakersach, muszę spróbować) , mizeria
Pychotki dawno nie robiłam tego w krakersach, a kiedyś to był hit każdej imprezy.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wczoraj robiłam rybę w cieście piwnym, przyznam się, pierwszy raz mi wyszła idealnie, idealnie chrupiąca i nie surowa w środku A na deser babka herbaciana. Dziś robię klasyczne spaghetti bolońskie


Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Bitki wołowe z cebulą, ziemniaki, ogórek kiszony, może jeszcze jakąś surówkę zrobię.
Dla dziecka zupa "rosołkowa".

Jest i deser: ciasto czekoladowe z gruszkami (to już ostatnie nasze gruszki - rekord, że przechowały się aż do marca)
Pyszności, zazdro ciasta

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
zupa belwederska
A jaka to?

U nas wczoraj tylko rosół jako, że potem znajomi byli. Zrobiłam trochę więcej z zamiarem zamrożenia żeby mieć potem porządny wywar do żurku, ale córeczki naszych gości jak usłyszały rosół to już nie chciały burgerów tylko opędzlowały cały garnek
Dzisiaj zrobiłam obiad z jednej blachy (Damdalena mnie zainspirowała) udka kurczaka, ziemniaki, chorizo i warzywa - doprawione na nutę hiszpańską wędzoną papryką słodką i ostrą. Nawet TŻ mlaskał, a on nie przepada za mięsem z kością (z lenistwa oczywiście).
Na jutro burgery - resztki z wczoraj to może zrobię porządną fotkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210327_152034.jpg (168,5 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210328_115844.jpg (160,6 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210328_115822.jpg (133,5 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210328_155745.jpg (164,3 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210328_155829.jpg (194,5 KB, 49 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-28, 17:38   #1750
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wczoraj robiłam rybę w cieście piwnym, przyznam się, pierwszy raz mi wyszła idealnie, idealnie chrupiąca i nie surowa w środku A na deser babka herbaciana. Dziś robię klasyczne spaghetti bolońskie
No wyglada wspaniale ta ryba ! Nigdy takiej nie robilam. Chyba musze sprobowac

U nas dzis cos na co mialam ochote od dawnaaaaa. A mianowicie mule w sosie porowo-winno-gorgonzola i frytki 20210328_162002_copy_1024x1365.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-28, 18:35   #1751
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Myślę, że to kwestia organizacji i ułatwiaczy pracy jak jestem w trybie chodzenia do biura to staram się na maxa zrobić wszystko dzień wcześniej. No i nie da się ukryć, że lubię mieć czas na gotowanie. Przez to mam trochę mniej czasu na czytanie, okna do umycia, a i podłogi przydałoby się przetrzeć


Dzięki, zapisuję! Będę się jeszcze zastanawiać, które zrobić


To tak a'propos wcześniejszego przygotowywania Używam ryżu, który był gotowany dzień wcześniej. Rozgrzewam łyżkę oleju (wczoraj czosnkowego), na to ząbek czosnku i po pół łyżeczki kurkumy i ostrej papryki. Jak się zeszkli dodaję ryż, jakąś zieleninę, skórkę z cytryny i sok, trochę wody żeby nie było suche i podgrzewam. Na początek myślę, że można zacząć od pół łyżeczki skórki i łyżki soku. Ja już robię na oko i wczoraj wyszedł mi mega cytrynowy - TŻ na bank będzie kręcił nosem ale do ryby cytryna pasuje.
Mam to samo Do tego jeszcze planszówki, konsola i - jako że wiosna a my zakupiliśmy nowe narzędzia ogrodnicze, porządki w ogródku

No więc właśnie... czas... Chciałabym móc ugotować to, co zaplanowałam, pograć z TŻem na konsoli, w planszówki, ogarnąć dom, ogródek, poczytać... Tyle do zrobienia, a tak mało czasu

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Super obiadek

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Dziś zrobiliśmy sobie wycieczkę szlakiem Orlich Gniazd Mimo, że zimno, to fajnie było ruszyć się z domu

A w temacie: dożerki, czyli reszta paluszków rybnych, kilka kuleczek ziemniaczanych, dorsz z sosem beszamelowo-brokułowym, duszone warzywa: mini marchewki, brokuł, kalafior, kupna surówka z kapusty kiszonej i czerwona kapusta ze słoika.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210328_185020_resized_20210328_065304579.jpg (109,1 KB, 45 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2021-03-28 o 18:36
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-28, 22:36   #1752
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wczoraj robiłam rybę w cieście piwnym, przyznam się, pierwszy raz mi wyszła idealnie, idealnie chrupiąca i nie surowa w środku A na deser babka herbaciana. Dziś robię klasyczne spaghetti bolońskie
Świetnie wygląda ta ryba i babka super

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

Robiłam z tego przepisu http://www.chillibite.pl/2010/11/kro...r-is-best.html i jest w porządku, ale ech... najlepszy pischinger robi babcia TŻ-ta i mojemu do niego baaaardzo daleko. Wczoraj TŻ mnie uspokoił, że babcia ma kajet gdzie przepisy zapisuje więc jest nadzieja, że kiedyś kiedyś ten przepis poznam bo na razie nie ma szans żeby podała ten prawdziwy.
Polecam Ci ten https://wielkiezarcie.com/przepisy/n...ndrut-30081874 o wiele mniej roboty, a wychodzi smacznie tylko zamiast margaryny masło. Miałam nadzieję, że ten królewski to będzie nie wiadomo co, ale zostaję przy tym drugim póki nie poznam przepisu babci



U nas wczoraj tylko rosół jako, że potem znajomi byli. Zrobiłam trochę więcej z zamiarem zamrożenia żeby mieć potem porządny wywar do żurku, ale córeczki naszych gości jak usłyszały rosół to już nie chciały burgerów tylko opędzlowały cały garnek
Dzisiaj zrobiłam obiad z jednej blachy (Damdalena mnie zainspirowała) udka kurczaka, ziemniaki, chorizo i warzywa - doprawione na nutę hiszpańską wędzoną papryką słodką i ostrą. Nawet TŻ mlaskał, a on nie przepada za mięsem z kością (z lenistwa oczywiście).
Na jutro burgery - resztki z wczoraj to może zrobię porządną fotkę
Dziękuję za przepis, rozumie się samo przez się, że tylko masło Masło rządzi, margaryna jest dla mnie niejadalna Może babcia da się przekonać do zdradzenia przepisu? Obiad, jak zawsze świetny.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość

U nas dzis cos na co mialam ochote od dawnaaaaa. A mianowicie mule w sosie porowo-winno-gorgonzola i frytki Załącznik 7744918
Nigdy nie jadła muli, jakoś nie mogę się przemóc
U nas dziś znów krokiety z pieczarkami i serem. Na deser ciasto czekoladowe z wiśniami. Tyle było pochwalnych komentarzy pod tym przepisem, że się skusiłam. I to był błąd, ciasto bez smaku, mało czekoladowe, ogólnie dno
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 10:52   #1753
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

ja wczoraj robiłam to spaghetti, takie długo gotowane, pychota Mam porcję na dziś, i dobrze, bo taka pogoda, ciśnienie kosmiczne, w pracy prawie śpię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210328_165413.jpg (133,8 KB, 40 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 11:11   #1754
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Świetnie wygląda ta ryba i babka super



Dziękuję za przepis, rozumie się samo przez się, że tylko masło Masło rządzi, margaryna jest dla mnie niejadalna Może babcia da się przekonać do zdradzenia przepisu? Obiad, jak zawsze świetny.



Nigdy nie jadła muli, jakoś nie mogę się przemóc
U nas dziś znów krokiety z pieczarkami i serem. Na deser ciasto czekoladowe z wiśniami. Tyle było pochwalnych komentarzy pod tym przepisem, że się skusiłam. I to był błąd, ciasto bez smaku, mało czekoladowe, ogólnie dno
A co jest tam takiego, że nie smakuje Ci? Ja polecam sernik z wiśniami. Pychota
Krokiety uwielbiam!

Ile pyszności, Pelagia te wafelki to mistrzostwo. I przez Ciebie musiałam zrobić to :IMG_20210329_090601.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 11:16   #1755
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas dzis cos na co mialam ochote od dawnaaaaa. A mianowicie mule w sosie porowo-winno-gorgonzola i frytki
Nie jadłam muli od maja, a tak lubię

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
A w temacie: dożerki, czyli reszta paluszków rybnych, kilka kuleczek ziemniaczanych, dorsz z sosem beszamelowo-brokułowym, duszone warzywa: mini marchewki, brokuł, kalafior, kupna surówka z kapusty kiszonej i czerwona kapusta ze słoika.
A ten dorsz to taki z Frosty? Tak mi się miło skojarzyło bo bardzo go lubiłyśmy z moją mamą idąc dalej tym tropem przypomniałam sobie, że drugą taką "naszą" potrawą były kotlety z kalarepy i chyba je zrobię chociaż pewnie dopiero po Świętach

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Może babcia da się przekonać do zdradzenia przepisu?
Nie tzn. babcia oczywiście wszystkie swoje przepisy zdradza bardzo chętnie, ale dziwnym trafem zawsze coś inaczej poda. Ten na pischingera słyszałam już kilka razy, a to całe jajka każde ubijać, a to żółtka, raz używa kakao, raz czekolady... i to nie jest kwestia sklerozy, babcia działa w ten sposób od lat

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Mam porcję na dziś, i dobrze, bo taka pogoda, ciśnienie kosmiczne, w pracy prawie śpię
Rany ja też. Mam totalny zjazd, a jeszcze przeszło 3 godziny
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 11:40   #1756
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Nie jadłam muli od maja, a tak lubię


A ten dorsz to taki z Frosty? Tak mi się miło skojarzyło bo bardzo go lubiłyśmy z moją mamą idąc dalej tym tropem przypomniałam sobie, że drugą taką "naszą" potrawą były kotlety z kalarepy i chyba je zrobię chociaż pewnie dopiero po Świętach


Nie tzn. babcia oczywiście wszystkie swoje przepisy zdradza bardzo chętnie, ale dziwnym trafem zawsze coś inaczej poda. Ten na pischingera słyszałam już kilka razy, a to całe jajka każde ubijać, a to żółtka, raz używa kakao, raz czekolady... i to nie jest kwestia sklerozy, babcia działa w ten sposób od lat


Rany ja też. Mam totalny zjazd, a jeszcze przeszło 3 godziny

Tak
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 12:35   #1757
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pelagia rosołu mi sie chce

Lulka dzieki Ci kochana za inspiracje! Zrobiłam łososia wędzonego z serkiem i ziołami i tym nasmarowalam naleśniki. Wyszło bardzo smaczne

Aha było więcej �� szynka nasmarowane serkiem i korniszon w srodku., sery i krakersy, jakies oliwki i winogrona. Niestety nie zrobiłam fotki...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8C9FD286-A869-4117-8D82-1B755DE9A3C2.jpg (155,7 KB, 47 załadowań)

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2021-03-29 o 12:37
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 13:26   #1758
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia rosołu mi sie chce

Lulka dzieki Ci kochana za inspiracje! Zrobiłam łososia wędzonego z serkiem i ziołami i tym nasmarowalam naleśniki. Wyszło bardzo smaczne

Aha było więcej �� szynka nasmarowane serkiem i korniszon w srodku., sery i krakersy, jakies oliwki i winogrona. Niestety nie zrobiłam fotki...



Wyglądają pysznie. zjadłabym


Ja dziś nie mam weny Chyba zrobię po prostu zapiekane sandwiche z szynką, warzywami i serem (sprzątanie lodówki) i sałatkę do tego: pomidor, ogórek, czerwona cebula.


Na jutro ugotuję za to zupę ogórkową
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 14:54   #1759
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja wczoraj robiłam to spaghetti, takie długo gotowane, pychota Mam porcję na dziś, i dobrze, bo taka pogoda, ciśnienie kosmiczne, w pracy prawie śpię:brzydal:
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wyglądają pysznie. zjadłabym


Ja dziś nie mam weny Chyba zrobię po prostu zapiekane sandwiche z szynką, warzywami i serem (sprzątanie lodówki) i sałatkę do tego: pomidor, ogórek, czerwona cebula.
Na jutro ugotuję za to zupę ogórkową
Widzę, że nie tylko ja dziś tak mam. W końcu zroniłam quiche lorraine, bo to danie znam na pamięć, jest proste i zawsze mi wychodzi, a i z bekonem trzeba było w końcu coś zrobić, bo się pałętał po lodówce. Sałatką do tego niech się martwi mój facet, mi się nie chce
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-29, 15:13   #1760
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dzisiaj zużywam resztki z lodówki więc na pierwszy ogień idzie azjatycki makaron z woka z warzywami i mieszanką sosu barbecue, sojowego i oleju sezamowego
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 19:35   #1761
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
A co jest tam takiego, że nie smakuje Ci? Ja polecam sernik z wiśniami. Pychota
Krokiety uwielbiam!

Ile pyszności, Pelagia te wafelki to mistrzostwo. I przez Ciebie musiałam zrobić to :Załącznik 7744965
Jaki cudny rosół, aż czuję, jak pachnie
Ciasto ogólnie jest nijakie, jakbym jadła chleb marketowy z wiśniami

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Tak mi się miło skojarzyło bo bardzo go lubiłyśmy z moją mamą idąc dalej tym tropem przypomniałam sobie, że drugą taką "naszą" potrawą były kotlety z kalarepy i chyba je zrobię chociaż pewnie dopiero po Świętach


Nie tzn. babcia oczywiście wszystkie swoje przepisy zdradza bardzo chętnie, ale dziwnym trafem zawsze coś inaczej poda. Ten na pischingera słyszałam już kilka razy, a to całe jajka każde ubijać, a to żółtka, raz używa kakao, raz czekolady... i to nie jest kwestia sklerozy, babcia działa w ten sposób od lat
Jednym słowem babcia stosuje celową dezinformację
Jakie są te kotlety z kalarepy, brzmią ciekawie

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość

Aha było więcej �� szynka nasmarowane serkiem i korniszon w srodku., sery i krakersy, jakies oliwki i winogrona. Niestety nie zrobiłam fotki...
Naleśniki wyglądają super

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość


Ja dziś nie mam weny Chyba zrobię po prostu zapiekane sandwiche z szynką, warzywami i serem (sprzątanie lodówki) i sałatkę do tego: pomidor, ogórek, czerwona cebula.


Na jutro ugotuję za to zupę ogórkową
Smaczne sprzątanie lodówki

U nas dziś i jutro żurek z grzybami i ziemniakami.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 19:56   #1762
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Nie jadłam muli od maja, a tak lubię


A ten dorsz to taki z Frosty? Tak mi się miło skojarzyło bo bardzo go lubiłyśmy z moją mamą idąc dalej tym tropem przypomniałam sobie, że drugą taką "naszą" potrawą były kotlety z kalarepy i chyba je zrobię chociaż pewnie dopiero po Świętach


Nie tzn. babcia oczywiście wszystkie swoje przepisy zdradza bardzo chętnie, ale dziwnym trafem zawsze coś inaczej poda. Ten na pischingera słyszałam już kilka razy, a to całe jajka każde ubijać, a to żółtka, raz używa kakao, raz czekolady... i to nie jest kwestia sklerozy, babcia działa w ten sposób od lat


Rany ja też. Mam totalny zjazd, a jeszcze przeszło 3 godziny
No zaciekawiłaś tymi kotletami z kalarepy, kompletnie nie wiem czego się spodziewać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jednym słowem babcia stosuje celową dezinformację
Haha, coś w tym jest.
Ciekawe co z tym ciastem, hmmm.

My klasycznie, wczoraj naleśniki z owocami i twarogiem. Dzisiaj pieczony kurczak i sałatka co się nawinie, łącznie z mandarynkami i rukolą (ulubiona mojej mamy). Do tego pomidorówka z drobno pokrojonymi warzywami, w sensie nie robię tak, że wrzucam całą pietruszkę i wyrzucam tylko wszystkie warzywa kroję lub ścieram na tarce. Córki mi dzielnie pomagały w robieniu tego i wczorajszego obiadu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.

Edytowane przez MariaFrancesca
Czas edycji: 2021-03-29 o 19:59
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 20:02   #1763
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

pierogi z soczewicą i warzywami w cieście gryczanym, podmażnae podane z duszonymi warzywami
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 20:10   #1764
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia rosołu mi sie chce

Lulka dzieki Ci kochana za inspiracje! Zrobiłam łososia wędzonego z serkiem i ziołami i tym nasmarowalam naleśniki. Wyszło bardzo smaczne

Aha było więcej �� szynka nasmarowane serkiem i korniszon w srodku., sery i krakersy, jakies oliwki i winogrona. Niestety nie zrobiłam fotki...
Karolina wyglądają pięknie. Az mi się ich chce cieszę, się, że mogłam pomóc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 23:32   #1765
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cały dzień bolała mnie głowa i nie miałam głowy do gotowania:
- makaron kokardki ze szpinakiem i tuńczykiem
- zupa pomidorowa przerobiona z rosołu


Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-29, 23:52   #1766
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ojjj u mnie dzis jakis armagedon byl. Wjechala zamowiona pizza 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-30, 07:14   #1767
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
I przez Ciebie musiałam zrobić to :
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia rosołu mi sie chce
Haha, dobry rosół nie jest zły

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jakie są te kotlety z kalarepy, brzmią ciekawie
Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No zaciekawiłaś tymi kotletami z kalarepy, kompletnie nie wiem czego się spodziewać.
O rety, dziewczyny trochę mi łyso bo to po prostu grubo pokrojone plastry kalarepy w panierce: mąka, jajo, bułka.
Ale zobaczcie co znalazłam tu https://www.mojegotowanie.pl/przepis...iki-z-kalarepy i tak się zastanawiam czy nie spróbować

Wrzucam burgery, wczoraj zrobiłam sobie wersję z domowym ajwarem, sosem sezamowym (gotowiec), roszponką, ogórkiem konserwowym i cheddarem. Obok jest wege burger z buraka (kupny), chciałam coś dla przełamania smaku, ale nie spotkało się to ze zrozumieniem ze strony gości
Dzisiaj kurczak teriyaki z Kwestii Smaku. Robiłam już tak łososia z tej strony i wtedy bardzo mi smakował. Mam nadzieję, że z kurakiem będzie podobnie chociaż nie wiem jak zareaguje na odgrzewanie - zrobiłam wszystko wczoraj i dzisiaj wiozę do taty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210329_191654.jpg (135,4 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210329_191738.jpg (159,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210329_191819.jpg (192,3 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210329_191803.jpg (209,2 KB, 40 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-30, 07:32   #1768
niusaczek
Raczkowanie
 
Avatar niusaczek
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 176
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja dzisiaj mam bardzo polsko bo schaby mi się odmrażają, a do tego ziemniaczki i mizeria
niusaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-30, 07:51   #1769
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wrzucam burgery, wczoraj zrobiłam sobie wersję z domowym ajwarem, sosem sezamowym (gotowiec), roszponką, ogórkiem konserwowym i cheddarem. Obok jest wege burger z buraka (kupny), chciałam coś dla przełamania smaku, ale nie spotkało się to ze zrozumieniem ze strony gości
Dzisiaj kurczak teriyaki z Kwestii Smaku. Robiłam już tak łososia z tej strony i wtedy bardzo mi smakował. Mam nadzieję, że z kurakiem będzie podobnie chociaż nie wiem jak zareaguje na odgrzewanie - zrobiłam wszystko wczoraj i dzisiaj wiozę do taty
u Ciebie to zawsze cuda

Ja dziś robię naleśniki z twarogiem i malinami
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-30, 10:24   #1770
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Przed świętami robimy miejsce w lodówce i zamrażarce i przerabiamy co zalega:
- zupa dyniowo-porowa-selerowa z pestkami dyni stryjskiej
- kapusta duszona z resztkami kiełbasy i nasionami kopru, do tego wrzucone wyjęte z zamrażalnika jakieś pulpety i plastry pieczonego schabu
- ziemniaki gotowane

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.