Coś się dzieje z moim znamieniem:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 11:38   #1
ja111
Raczkowanie
 
Avatar ja111
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35
Angry

Coś się dzieje z moim znamieniem:(


Witam!
Nie wiem czy jest to odpowiednie forum na zadanie mojego pytania, ale jako że dermatologia jest zamknięta pytam tutaj.Na moim wypukłym znamieniu pojawiło się coś w rodzaju pryszczyka. Takie białe to jest. Co to może być?? Miała może któraś z Was coś takiego?? Wiem że powinnam iść z tym do dermatologa ale wizyta bezpłatna dopiero za miesiąc. Czy to może być coś groźnego??A może na razie zajść do zwykłego lekarza ogólnego?? Za wszystkie odp bardzo dziękuję i pozdrawiam
ja111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:46   #2
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Coś się dzieje z moim znamieniem:(

Wszelkie zmiany w obrębie znamin powinien jak najszybciej obejrzeć lekarz dermatolog. Spróbuj wybrać się do niego i wejść bez kolejki. Tylko nie ruszaj tego, jak jest to pryszcz to sam zejdzie.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 12:36   #3
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Coś się dzieje z moim znamieniem:(

ja 111, spokojnie. Tak jak pisze Contax, nic przy tym nie majstruj, a jedynie obserwuj - ażeby potem zrelacjonować lekarzowi co i jak.

Co do ogólnego lekarza - to mam nie najlepsze wspomnienia. Też miałam znamię (które przybrało postać bardzo brzydką, rosło, miało nieregularny brzeg [brrr]) i z braku specjalisty udałam się do ogólnego, na co on popatrzył gołym okiem, wypisał skierowanie do dermatologa i finał. Też miałam czekać Bóg wie ile, ale wtedy (a było to kilka lat temu) bydgoskie centrum onkologii funkcjonowało dość dobrze i ktoś znajomy zaproponował żebym udała się właśnie tam (teraz sytuacja zmieniła się o 180 stopni). Początkowo trochę oponowałam, bo słowo "onkologia" w nazwie skutecznie odstraszało . Tam jednak uzyskałam szybko i sprawnie poradę, 2 tygodnie później znamienia już nie miałam.

Może rozejrzyj się jeszcze za jakimś dermatologiem. Swoją drogą to straszne, że z problemami skórnymi trzeba tyle czekać . To po prostu nasza służba zdrowia, tylko czekać i czekać...
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 16:53   #4
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Coś się dzieje z moim znamieniem:(

Wątpię, żeby lekarz rodzinny coś powiedział. Chociaż może pomoże Ci się dostać szybciej do specjalisty. Takimi sprawami zajmują się dermatolodzy i chirurdzy onkolodzy.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:17   #5
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: Coś się dzieje z moim znamieniem:(

yyy a moze to jakies zapalanie okolomieszkowe? w kazdym razie nie majstruj przy tym- pewnie samo sie wygoi, do czasu wizyty u dermatologa.

jednak moim zdaniem powinnas jak najszybciej pojsc do lekarza rodzinnego- w koncu on tez co nieco powienien znac sie na schorzeniach skory i ewnetulanie rozroznic jakiegos kaszaka od powaznej zmiany
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 14:49   #6
ja111
Raczkowanie
 
Avatar ja111
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35
Dot.: Coś się dzieje z moim znamieniem:(

W końcu faktycznie samo się zagoiło bez mojej pomocy . Udało mi się też wepchnąć do dermatologa wcześniej. Wybieram się w poniedziałek. Będę pewnie musiała długo czekać ale najważniejsze, że się udało. Bardzo Wam dziękuję za Wasze rady
ja111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.