Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-20, 20:23   #1261
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wibovit Pokaż wiadomość
Przeczytalam obydwie ulotki. Wg tabletek antykoncepcyjnych branie antybiotyku moze obnizyc dzialanie "na jakis czas" - nie jest sprecyzowane na ile a jest rozbieznosc pomiedzy zdaniem lekarza a farmaceuty. W internecie piszą ze trzeba sie zabezpieczac na czas trwania antybiotyku+ 7 dni, ale w ulotce tabletek anty nic takiego nie ma. Jest tylko informacja, ze obnizają i tyle.
Na ulotce antybiotyku nie ma nic o tabletkach anty.
Dlatego tez pytam tutaj, bo moze byl ktos z podobną sytuacją, bo jak widac osoby wykwalifikowane jak widsc, maja rozne zdania.
Nie wierzę, że nie ma informacji w ulotce o antybiotykami. Nawet jeśli to wpisz sobie w Google "uniwersalna ulotka tabletki anty" i tak na pewno znajdziesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 08:35   #1262
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie wierzę, że nie ma informacji w ulotce o antybiotykami. Nawet jeśli to wpisz sobie w Google "uniwersalna ulotka tabletki anty" i tak na pewno znajdziesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Czasem to lenistwo, ale prawdą jest, że ulotki zawierają bardziej bądź mniej precyzyjne informacje.
Ja w ulotce którychś moich tabletek też mialam tylko informację, że antybiotyki mogą osłabiać działanie tabletek i należy się dodatkowo zabezpieczać, ale o czasie nic nie było.
Więc zaczęłam szukać w internecie, a opinii na ten temat jest wiele, łącznie z takimi, że najlepiej do końca cyklu się zabezpieczać dodatkowo
A lekarze, co mniej zainteresowani, też czasem wprowadzają w błąd. Zapytałam kiedyś ginekologa, czy dany antybiotyk wpływa na antykoncepcję. Powiedział, że nie. Farmaceutka powiedziała, że tak. Ulotka czasem nie precyzuje, pisząc bardzo ogólnie o antybiotykach. Sprawdziłam w internecie interakcje i oczywiście, że była ta substancja wśród obniżających działanie anty. Lekarz może liczył na ciążę i jej prowadzenie Szybko go zmieniłam.


A odpowiadając bezpośrednio na pytanie:
Najlepiej dodatkowo się zabezpieczać na czas brania antybiotyku + 7 dni.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 08:39   #1263
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

.

Edytowane przez 62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Czas edycji: 2017-09-22 o 15:26
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 16:45   #1264
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
Mam pytanie.. przeszłam z plastrów na tabletki, Vibin Mini, no i lekarz kazał zrobić przerwę, no i normalnie po 7 dniach zacząć stosować tabletki.

Czytam teraz ulotkę i tam jest.. "Z uwagi na różnice w składzie tabletek konieczne jest rozpoczęcie stosowania od pierwszej tabletki na górze po lewej stronie i kontynuowanie przyjmowania tabletek każdego dnia", tylko ze ja przyjęłam 3 tabletkę, tak jakby ze środy bo założyłam ze tutaj jest 21 czynnych tabletek który mają taki sam skład w sobie, czyli 3mg i 0,02mg... nigdzie jakoś nie było napisane ze mogą się różnić składem. Ktoś mi wyjaśni? I co mam zrobić? Przyjść tą 1 tabletkę z blistra dodatkowo?

Ps. 21 czynnych zawieraja i 7 placebo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tabletki czynne mają ten sam skład, a Vibin Mini ma naklejki z dniami, więc nie wiem po co zaczęłaś od 3
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 15:21   #1265
wibovit
Raczkowanie
 
Avatar wibovit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 347
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Czasem to lenistwo, ale prawdą jest, że ulotki zawierają bardziej bądź mniej precyzyjne informacje.
Ja w ulotce którychś moich tabletek też mialam tylko informację, że antybiotyki mogą osłabiać działanie tabletek i należy się dodatkowo zabezpieczać, ale o czasie nic nie było.
Więc zaczęłam szukać w internecie, a opinii na ten temat jest wiele, łącznie z takimi, że najlepiej do końca cyklu się zabezpieczać dodatkowo
A lekarze, co mniej zainteresowani, też czasem wprowadzają w błąd. Zapytałam kiedyś ginekologa, czy dany antybiotyk wpływa na antykoncepcję. Powiedział, że nie. Farmaceutka powiedziała, że tak. Ulotka czasem nie precyzuje, pisząc bardzo ogólnie o antybiotykach. Sprawdziłam w internecie interakcje i oczywiście, że była ta substancja wśród obniżających działanie anty. Lekarz może liczył na ciążę i jej prowadzenie Szybko go zmieniłam.


A odpowiadając bezpośrednio na pytanie:
Najlepiej dodatkowo się zabezpieczać na czas brania antybiotyku + 7 dni.
Dlatego wlasnie zapytalam- bo w ulotce nie ma konkretnego czasu zabezpieczenia tylko sama informacja o tym...

A jesli antybiotyk bierze się 3 dni, ale jego dzialanie trwa do 10 dni, to tez ten sam schemat 3+7?

Właśnie ta rozbieżność opini lekarza i farmaceuty też mnie zmyliła. Człowiek dowiaduje się u źródla a i tak pozniej nic nie wie.
wibovit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 11:58   #1266
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 376
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

DziewcZyny. Proszę pomóżcie. Biorę tabletki orlifique. To moje 4 opakowanie. Wszystko było w porządku aż teraz. Odkąd biorę tabletki mam bardzo mało śluzu. Tak jest przez cały cykl. Sluz jest kremowy gęsty podobnie jak zawsze w dniach nieplodnych miałam. Od kilku dni jednak mam mega dużo śluzu. Nadal jest kremowy i bardzo gęsty Ale jest go niepokojąco dużo. Nigdy nie miałam czegoś takiego odkąd biorę anty. Wszystko brałam prawidłowo i żadnych leków które mogły obniżyć skuteczność. Boję się że tabletki nie działają dobrze skoro tego śluzu jest tyle. Proszę o pomoc.
Mroczna_Sadystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 12:35   #1267
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Mroczna_Sadystka Pokaż wiadomość
DziewcZyny. Proszę pomóżcie. Biorę tabletki orlifique. To moje 4 opakowanie. Wszystko było w porządku aż teraz. Odkąd biorę tabletki mam bardzo mało śluzu. Tak jest przez cały cykl. Sluz jest kremowy gęsty podobnie jak zawsze w dniach nieplodnych miałam. Od kilku dni jednak mam mega dużo śluzu. Nadal jest kremowy i bardzo gęsty Ale jest go niepokojąco dużo. Nigdy nie miałam czegoś takiego odkąd biorę anty. Wszystko brałam prawidłowo i żadnych leków które mogły obniżyć skuteczność. Boję się że tabletki nie działają dobrze skoro tego śluzu jest tyle. Proszę o pomoc.
Nakręcasz się. Nie ma takiej zależności, że przy anty musi koniecznie być mało śluzu. Skoro brałas tabletki prawidłowo to znaczy, że wszystko ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-23, 13:10   #1268
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 376
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuję za odpowiedz. Może rzeczywiście panikuje niepotrzebnie.
Mroczna_Sadystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 12:33   #1269
zzosiaar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny a jak to jest z biotebalem 5? Brałam cały tamten miesiąc, jestem teraz w 1 dni nowego opakowania i gdzieś się naczytałam ze Biotebal 5 może mieć wpływ... kazałam nawet kupić prezerwatywy chłopakowi Haha... czy któraś z Was na potwierdzone informacje ze nie ma żadnej interakcji między tymi lekami? Albo brała oba (zażywam Naraye)...
zzosiaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 13:06   #1270
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zzosiaar Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z biotebalem 5? Brałam cały tamten miesiąc, jestem teraz w 1 dni nowego opakowania i gdzieś się naczytałam ze Biotebal 5 może mieć wpływ... kazałam nawet kupić prezerwatywy chłopakowi Haha... czy któraś z Was na potwierdzone informacje ze nie ma żadnej interakcji między tymi lekami? Albo brała oba (zażywam Naraye)...
Wpływ na tabletki maja antybiotyki i niektóre zioła.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 13:11   #1271
zzosiaar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Biotebal to tylko witamina H tylko w baaardzo dużej dawcę... czyli nie ma wpływu i korzystać jak zwykle?
zzosiaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-24, 15:37   #1272
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zzosiaar Pokaż wiadomość
Biotebal to tylko witamina H tylko w baaardzo dużej dawcę... czyli nie ma wpływu i korzystać jak zwykle?
Nie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 22:05   #1273
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny
Mam tylko jedno pytanie. Obecnie mam 7-dniową przerwę, jutro mi się kończy. Do tej pory nie dostałam okresu, pobolewa mnie podbrzusze i trochę wydęło mi brzuch. Wczoraj miałam lekkie brązowe plamienia do południa i tyle. Sądzę, że nie mam się czym martwić, gdyż przez ten miesiąc brałam nowe tabletki Madinette. Codziennie brałam tabletki o tej samej porze. Obecnie kończę na ten czas z tabletkami (bóle nóg). Czy faktycznie nie mam się czym martwić ?
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 05:55   #1274
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Mam tylko jedno pytanie. Obecnie mam 7-dniową przerwę, jutro mi się kończy. Do tej pory nie dostałam okresu, pobolewa mnie podbrzusze i trochę wydęło mi brzuch. Wczoraj miałam lekkie brązowe plamienia do południa i tyle. Sądzę, że nie mam się czym martwić, gdyż przez ten miesiąc brałam nowe tabletki Madinette. Codziennie brałam tabletki o tej samej porze. Obecnie kończę na ten czas z tabletkami (bóle nóg). Czy faktycznie nie mam się czym martwić ?
Jeśli brałaś tabletki regularnie, to naprawdę nie masz się czym martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 08:19   #1275
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam się nie spodziewać juz okresu w tym miesiącu? Ile będę czekac na zwykły po ostawieniu tabletek?

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Tzn czy dostanę jeszcze ten "okres" z odstawienia czy juz raczej nie skoro bylo to jedno dniowe plamienie?
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 08:32   #1276
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
Mam się nie spodziewać juz okresu w tym miesiącu? Ile będę czekac na zwykły po ostawieniu tabletek?

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Tzn czy dostanę jeszcze ten "okres" z odstawienia czy juz raczej nie skoro bylo to jedno dniowe plamienie?
Krwawienie może nie wystąpić. Zdarza się. To Twoje pierwsze opakowanie tabletek Q ogóle?
A jeśli chodzi o termin krwawienia - to naprawdę różnie. Czasem jest to 3-4 dzień przerwy, u mnie na przykład, 6-7 dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 08:37   #1277
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Rozumie. Bardziej mnie zastanawia ile trzeba czekać na ten najzwyklejszy po calkowitym odstawieniu.
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 09:35   #1278
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
Rozumie. Bardziej mnie zastanawia ile trzeba czekać na ten najzwyklejszy po calkowitym odstawieniu.
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Wszystko zależy od Twojego organizmu. Może się pojawić miesiąc po odstawieniu, a może po kilkunastu tygodniach. Może być nieregularny.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 16:25   #1279
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kończę właśnie drugie opakowanie tabletek anty, a dalej uprawiam seks w gumce + przerywany. Nie potrafię się przełamać, cały czas jest strach. Jak pokonać go i cieszyć się w pełni seksem?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-25, 16:46   #1280
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Kończę właśnie drugie opakowanie tabletek anty, a dalej uprawiam seks w gumce + przerywany. Nie potrafię się przełamać, cały czas jest strach. Jak pokonać go i cieszyć się w pełni seksem?
Dorosnąć. Poczytać o antykoncepcji, o rozmnażaniu. Brać dalej sumiennie tabletki i tyle.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 18:19   #1281
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zzosiaar Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z biotebalem 5? Brałam cały tamten miesiąc, jestem teraz w 1 dni nowego opakowania i gdzieś się naczytałam ze Biotebal 5 może mieć wpływ... kazałam nawet kupić prezerwatywy chłopakowi Haha... czy któraś z Was na potwierdzone informacje ze nie ma żadnej interakcji między tymi lekami? Albo brała oba (zażywam Naraye)...
Ja biorę biotebal i w ciąży nie jestem.
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 23:32   #1282
zioi98zioi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny! Mam pytanie. Od 8 wrzesnia zaczęłam po raz pierwszy stosować tabletki Belara. Czy macie może z nią jakieś doświadczenia? Czy antykoncepcja zachowana jest juz od pierwszej tabletki? Od razu chciałabym się też zapytać, ponieważ mialam pewną sytuacje. 21 wrzesnia powinnam byla wziac tabletke o 00 ale jako ze bardzo pozno wrocilam z pracy z glupoty zapomnialam i zazylam ja o godzinie 8 rano. 2 godziny pozniej dopadło mnie rozwolnienie ale w kibelku bylam moze 2 razy. Po kilkunastu minutach mi przeszło. Wiem, ze tabletka potrzebuje ok. 4 godzin na wchloniecie sie, czy myslicie ze tutaj zostalo cos przerwane? Potem juz calkowicie sie pilnowalam a w sobote pierwszy raz stosunek, niestety bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy myslicie, ze ten incydent poranny mogl jakos wplynac na cykl antykoncepcji? Bylabym wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz!

EDIT: Zastanawiam się czy dla pewności nie pędzić rano po ellaone?
zioi98zioi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 05:19   #1283
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zioi98zioi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Mam pytanie. Od 8 wrzesnia zaczęłam po raz pierwszy stosować tabletki Belara. Czy macie może z nią jakieś doświadczenia? Czy antykoncepcja zachowana jest juz od pierwszej tabletki? Od razu chciałabym się też zapytać, ponieważ mialam pewną sytuacje. 21 wrzesnia powinnam byla wziac tabletke o 00 ale jako ze bardzo pozno wrocilam z pracy z glupoty zapomnialam i zazylam ja o godzinie 8 rano. 2 godziny pozniej dopadło mnie rozwolnienie ale w kibelku bylam moze 2 razy. Po kilkunastu minutach mi przeszło. Wiem, ze tabletka potrzebuje ok. 4 godzin na wchloniecie sie, czy myslicie ze tutaj zostalo cos przerwane? Potem juz calkowicie sie pilnowalam a w sobote pierwszy raz stosunek, niestety bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy myslicie, ze ten incydent poranny mogl jakos wplynac na cykl antykoncepcji? Bylabym wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz!

EDIT: Zastanawiam się czy dla pewności nie pędzić rano po ellaone?
Antykoncepcja zachowana. Z tabletka możesz się spóźnić 12h. A co do biegunki to chodzi o długotrwałą biegunkę, więc nie bierz żadnego ellaone.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 07:02   #1284
zioi98zioi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuje, bardzo mnie uspokoiłaś! Czyli normalnie dokończyć opakowanie, tydzien przerwy i zaczynam nowe. Jeszcze raz dziękuje!
zioi98zioi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 09:43   #1285
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Przez 7 dni nie wspolzyj nikt jeszcze z braku sexu nie umarł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 09:54   #1286
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Przez 7 dni nie wspolzyj nikt jeszcze z braku sexu nie umarł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wytłumacz, dlaczego ma nie współżyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 10:03   #1287
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jak się boi w sensie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 11:15   #1288
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Jak się boi w sensie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak się boi to pewnie, lepiej uciekać.
Ale zdaje się, że dziewczyna tylko chciała się upewnić, że jest zabezpieczona i nie boi się seksu.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 11:16   #1289
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nikt mi nie odpowiedział z miesiączka przy jednoskladnikowych,? :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 11:31   #1290
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Nikt mi nie odpowiedział z miesiączka przy jednoskladnikowych,? :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To raczej mało popularne tabletki.
Ja nigdy nie brałam, więc nie doradzę, bo nigdy się nie interesowałam tematem.
Myślę, że możesz poszukać w google i coś znajdziesz.
Zresztą zadałaś już to pytanie na tyle dawno, że można było nawet zadzwonić do ginekologa, zapytać farmaceuty lub skorzystać z pomocy lekarza online, bo kojarzę, że są tego typu usługi w internecie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.