Dyskusja na temat psich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-26, 13:03   #31
kamila017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tychy :D
Wiadomości: 136
GG do kamila017
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Wow jej sklad nie zgadza sie az w 87% . no ale mozna sie bylo spodziewac tego.
__________________
Nie ma takiej przeszkody, której miłość nie mogłaby pokonać.

Masz siłę, masz wiarę - raz jeszcze pozbieraj się.

Nie żyjesz za karę
kamila017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-27, 10:44   #32
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Stanowczo ODRADZAM EUKANUBE!




http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=iams





i już chyba nie musze tłumaczyć dlaczego
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 08:22   #33
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Cytat:
Napisane przez pzs1
mówi, mówi, mój piesek wcina Eukanubę aż mu się uszy trzęsą
Mój to samo..
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-17, 15:33   #34
sonia71
Raczkowanie
 
Avatar sonia71
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 172
SIMBA-pełnowartościowe gotowe pożywienie dla psów

Co możecie powiedzieć o gotowej karmie dla psów SIMBA-w zoologicznym pani poleciła mi ją w zastępstwie Puriny Dog Chow,którą moja wrazliwa pekinka zajada od kilku lat .Kupiłam niebieską z jagnięciną i moja suczka szybciutko opędzlowała calą miseczkę.Jest wrażliwa jelitkowo a nie miała po niej żadnych problemów,czy mogę podawać ją naprzemiennie z Puriną.Oto bliższe dane:Producent:MONGE & C.s.r.l.-Via Savigliano, Italia,posiada znaczek "cruelty free non testato su animals"(w domyśle- nie stosowano na zwierzętach)składniki:mie so i produkty pochodzenia zwierzęcego 45%(w tym jagnięcina 5%),zboża,karageniany,cuk ier,sle miner,witaminy A,D3,E,agar-agar,naturalne barwniki,subst.smakowe.AN ALIZA:WILGOTNOŚĆ 80 %,białko 8 %,tłuszcz 6%,błonnik 1,21 %,popiół2,6%,
Cena za puszkę 1230g tak jak Puriny 7,30 zł.
sonia71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 21:42   #35
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Arrow Dyskusja na temat psich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY

Szukałam, szukałam, acz wyszukiwarka nie dała mi odpowiedzi na moje pytania.

Otóż, zszokowana informacją, że psie żarcie, które serwuję mojej suczce, może być produkowane ze zwierzecych zwłok i niekoniecznie ma dobry wpływ (po latach) na zdrowie pupila, postanowiłam zacząć robić swoją.

Wiem, że psy dobrze trawią ryż. Ale z czym jeszcze robić psie jedzonko?

Na razie planuję zrobić tak (na najbliższe dwa dni)
ugotować na kościach i warzywach wywar bez soli, góra z jakimiś ziołami, w tym wywarze ugotować ryz, tak by nim nasiąkł. Dalej dać owe warzywa, pokrojone dokładnie i mięso ugotowane, nieprzyprawione.

Zastanawiam się, czy mogę zrobić taką mieszankę i zamrozić na jakiś dzień, kiedy po prostu nie bedę miała czasu zrobić świeżego.

Jakie warzywa mogę dać dla urozmaicenia?

I jak myślicie, czy wkruszenie psiej pastylki (dropsa) z minerałami, której sunia oddzielnie nie lubi, w jedzonko, jest dobrym pomysłem?


Macie jakieś sprawdzone przepisy na psie żarełko?


Naprawdę, chyba moja nie lubi tego Pedigree. Ze smutną miną zabierała się za granulki, gdy zrobiłam jej ryż z mięsem i marchewką, podgrzałam, była wniebowzięta.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 22:48   #36
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Psia karma własnej roboty

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Szukałam, szukałam, acz wyszukiwarka nie dała mi odpowiedzi na moje pytania.

Otóż, zszokowana informacją, że psie żarcie, które serwuję mojej suczce, może być produkowane ze zwierzecych zwłok i niekoniecznie ma dobry wpływ (po latach) na zdrowie pupila, postanowiłam zacząć robić swoją.

Wiem, że psy dobrze trawią ryż. Ale z czym jeszcze robić psie jedzonko?

Na razie planuję zrobić tak (na najbliższe dwa dni)
ugotować na kościach i warzywach wywar bez soli, góra z jakimiś ziołami, w tym wywarze ugotować ryz, tak by nim nasiąkł. Dalej dać owe warzywa, pokrojone dokładnie i mięso ugotowane, nieprzyprawione.

Zastanawiam się, czy mogę zrobić taką mieszankę i zamrozić na jakiś dzień, kiedy po prostu nie bedę miała czasu zrobić świeżego.

Jakie warzywa mogę dać dla urozmaicenia?

I jak myślicie, czy wkruszenie psiej pastylki (dropsa) z minerałami, której sunia oddzielnie nie lubi, w jedzonko, jest dobrym pomysłem?


Macie jakieś sprawdzone przepisy na psie żarełko?


Naprawdę, chyba moja nie lubi tego Pedigree. Ze smutną miną zabierała się za granulki, gdy zrobiłam jej ryż z mięsem i marchewką, podgrzałam, była wniebowzięta.
Zajrzyj tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=87961

Jest zarowno o dobrych karmach kupnych jak i o domowym jedzeniu dla zwierzat.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 17:21   #37
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Psia karma własnej roboty

Witam! Ja też zaczęłam sama gotować psu, z tego i innych powodów. Robię tak: kupuję pierś z indyka, połowa do zamrażarki (dla nas), a drugą połowę kroję drobniutko i do rozgrzanego garnka pod pokrywkę (bez tłuszczu). Jak puści wodę i troche sie poddusi, dodaje drobno pokrojone 2 marchwie. Jeszcze trochę duszę, potem dolewam wodę (ok 2 szklanek) i wsypuję ryż (wszystko na oko, może 1/3 kg). Przykrywam i na wolnym ogniu dochodzi. Oczywiście nie solę, żadnych przypraw nie dodaję, no chyba, że sama mam na to ochotę (bo jest pycha Potem porcjuję do różnych kubeczków po jogurtach i do zamrażarki. Rita ma żarcia na tydzień, oprócz tego daję jej też suchą karmę, awaryjnie jek zapomnę coś rozmrozić.
Pozdrawiam!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-23, 17:25   #38
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Psia karma własnej roboty

Poza tym, pedigree to chyba najgorsza karma. Spróbuj czegos innego, royal jest dobry. Moze twojemu psu zasmakuje.
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 18:35   #39
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Psia karma własnej roboty

pedigree to rzeczywiście kiepski wybór, ale jest jeszcze wiele lepszych karm dla psów- royal, acana, bento cronen... dużo tego, poszukaj na wizażu Jeśli zas chcesz dawac psu domowe jedzenie, to zastanów się nad dietą BARF- to naturalna dieta, oparta na surowym mięsie z koścmi- czyli tym, do czego pies jest najlepiej przystosowany
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 20:02   #40
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: Psia karma własnej roboty

Ja ci polecam Purine Pro Plan. A samemu jak chcesz zrobić jedzenie to tak jak pisała rmiecia lub naprzykład dawaj mu raz na dwa dni serek homo (naturalny) lub twarożek.(najlepiej półtłusty). Polecam mój pies węszy i węszy zeby to znaleźć. Pozdro
Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-31, 22:20   #41
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Thumbs down Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Ja także odradzam te karme
(czy to zwierzeta po zjedzeniu tej karmy)??????????????????? ?????
Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 19:20   #42
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Psia karma własnej roboty

trochę stary wątek, ale ja napiszę jak karmię moją sunię.Może komuś się przyda. Dostaje albo podudzie z indyka, albo z kurczaka, czasami seduszka drobiowe. Ogólnie powinno sięunikać mięsa wieprzowego. Najczęściej kupujemy w większej ilości, dlatego wyciągam z zamrażarki taką nogę, do gara, pod przykrywką gotuję dość długo, bo indyk jest długo twardy. W między czasie trę na tarce surowe, albo wrzucam z mięsem i później kroję ugotowane warzywa. Zależy jakie mam: marchew, seler, pietruszkę, kalafior, buraki. Często dostaje to wszystko naraz. A potem dorzucam makaron, albo ryż. Starcza gdzieś tak na 2 dni. Słyszałam, że zamrażają gotowe jedzenie, ale nigdy nie próbowałam
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 19:47   #43
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Psia karma własnej roboty

Na udzie (całym, bez skóry) indyczym mam cały gar jedzenia dla psa na wiele dni. oczywiście zamrażam w kubeczkach po jogurtach. Tylko mój piesek jest mały, wiec mu to starcza na bardzo długo.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 21:02   #44
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Psia karma własnej roboty

no właśnie. Mały to mu starcza. Ja mam dorastającą bokserkę, to potrzebuje duużo żarełka a to później jakoś rozmrażasz i dopiero podgrzewasz? Zamrażasz tylko ryż czy też makaron?jakbym tak musiała ją zostawić gdzieś na jakiś tydzień, to bym mogła dać takie mrożonki.
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 07:07   #45
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Psia karma własnej roboty

Zamrażam ugotowane i ostudzone jedzenie (wszystko jest już wymieszane). Porcjuję i do zamrażarki. Jak sobie przypomne wieczorem, to wyciągam kubeczek i do rana sie sam rozmrozi, wtedy pies zjada taki niepodgrzany, a jak zapomne wyciągnąc, to musze rano odgrzac na patelni i potem wystudzic. Dodaję jeszcze trochę oliwy i psie witaminy.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 15:30   #46
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Psia karma własnej roboty

dzięki, napewno kiedyś skorzystam, bo już mnie męczy gotowanie kilka razy w tygodniu. Nieraz zapomnę i czekam aż mi się ugotuje wszystko.
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 21:52   #47
giselle83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 82
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

napewno royal canin, purina pro plan,hills, eagle pack, orijen. nutro choice-ta chyba najlepsza wg mnie.eukanuba,acana,bozit a,animonda,arion,fitmin,p rofilum ew.bosch.
najlepsze dla maltanow sa te z lamb& rice dla psow razliwych z malymi granulkami. np. Hill's Canine Adult Sensitive Stomach, Royal Canin Mini Dental Higiene-to zeby mial zdrowe zabki i nie mial kamienia na nich,Royal Canin Mini Sensible, Royal Canin Mini Beauty-to zeby mialy ladny wlos.
giselle83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 07:42   #48
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Ja swojego wybrednego malucha karmie Royal Canin Sensiblehttp://www.zooplus.pl/shop/psy/karma...ize/mini/31368
Polecam, ja swoiemu daje jeszcze dodatkowo surowe mieso (odradzam puszki)
czasem jakies surowe jajko, jogurt, albo twarozek. Pies jest zdrowy i pelny energi (mix russela) i ma blyszczaca siersc

Ps.teraz jest w nowym opakowaniu.

Edytowane przez zartownis
Czas edycji: 2009-01-26 o 07:47
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 07:52   #49
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Moje psy jedzą poza gotowanym jedzonkiem Eagle Pack i Royal Canin- jedzenie w puszkach kupuję w Niemczech-w Penny MArkecie-nazywa się Artus.
Eukanuby nigdy im nie podam, po tym jak zobaczyłam jak firma IAMS testuje karmy dla psów na zwierzętach...
Mozesz dac link do tej karmy, bo jak kupowana w markecie (nie wazne, ze niemieckim), wiec podejrzewam, ze niczym nie rozni sie do "zwyklych" marketowek, tzn. w skladzie ma 4%miesa.
Mieszkam za granica juz kilka lat i wiem co sie sprzedaje w marketach

Przepraszam za post pod postem
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 09:08   #50
giselle83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 82
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

dodam jeszcze :
Czego NIE dawać psu:
winogrona i rodzynki,czekolady, kosci drobiowych,cebuli,watroby , surowego bialka, wieprzowiny, pieczywa,surowych ryb morskich, kaszy,ziemniakow i wedlin.
giselle83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 09:13   #51
giselle83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 82
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

http://www.dogchatforum.com/foods-not-for-dogs.htm
tu macie linka do strony na ktorej jest dokladnie opisane co psa nie mozna podawac do jedzenia. sorry,za post pod postem.:zar lok:
giselle83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 09:44   #52
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Cytat:
Napisane przez giselle83 Pokaż wiadomość
dodam jeszcze :
Czego NIE dawać psu:
winogrona i rodzynki,czekolady, kosci drobiowych,cebuli,watroby , surowego bialka, wieprzowiny, pieczywa,surowych ryb morskich, kaszy,ziemniakow i wedlin.
Mozna podawac kosci drobiowe, ale tylko surowe np. calego surowego kurczaka,( maltanczyk nie poradzi sobie z kurczakiem) gotowanie kosci drobiowych zmienia strukture kosci i dlatego pekaja na drzazgi, co jest niebezpieczne.
A czemu nie mozna powawac watroby? Pierwsze slysze, oczywiscie mowie o nieduzych ilosciach.
Z surowym bialkiem sie zgodze (fretce tez nie wolno)
Surowej wieprzowiny nie wolno ze wzgledu na
Choroba Aujeszki (pseudowścieklizna)
Rzadko spotykana choroba wywołana przez herpeswirusa. Objawy kliniczne są podobne do objawów wścieklizny - stąd nazwa. W odróżnieniu od zwierząt domowych, ludzie nie chorują na chorobę Aujeszki. Głównym rezerwuarem wirusa są świnie, które rzadko wykazują objawy choroby lub umierają wskutek niej.
Psy zarażają się pseudowścieklizną, jedząc zarażone herpeswirusem surowe mięso wieprzowe. Tak jak w przypadku wścieklizny, wirus wędruje wzdłuż nerwów do mózgu, przy chorobie Aujeszki - z jamy ustnej i migdałków. Chore psy odczuwają bardzo silny świąd głowy i drapią się intensywnie. Śmierć następuje kilka dni od zarażenia.

Rozpoznanie i leczenie
Podstawą diagnozy są objawy kliniczne. Po śmierci można znaleźć wirus w tkance mózgowej i migdałkach. Nie istnieje skutecznie leczenie.


Ps. Tu mozna poczytac o surowiznie
http://www.dziech.pnet.pl/barf.htm

Edytowane przez zartownis
Czas edycji: 2009-01-26 o 10:41
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 21:55   #53
giselle83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 82
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

KOŚCI DROBIOWE
Są zabronione!!!
Rozpadają się one na drzazgi,które mogą wbić się psu w przełyk lub inny odcinek przewodu pokarmowego.
Objawy zjedzenia przez psa kości drobiowej:
-niespokojne kręcenie się w kółko
-popiskiwanie lub wręcz wycie z bólu
-płytki oddech
-utrata przytomności
giselle83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-26, 21:56   #54
giselle83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 82
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

WĄTROBA
Małe ilości są nieszkodliwe,jednak większe dawki bywają niebezpieczne.Wątroba zawiera duże ilości witaminy A,która podawana w dużych ilościach powoduje zatrucie i hiperwitaminoze.Wątróbki nigdy nie należy podawać psu w postaci surowej-zawsze musi być wcześniej ugotowana.
Wątroba jest też szkodliwa z tego względu,że jest naturalnym filtrem w którym gromadzą się substancje toksyczne(gł.metale ciężkie) oraz cholesterol.
Przy częstym podawaniu psu wątroby w dużych ilościach mogą pojawiś się następujące objawy:
-deformacja kości
-przerost koścca
-wychudzenie
-brak apetytu
giselle83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 11:14   #55
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Cytat:
Napisane przez giselle83 Pokaż wiadomość
KOŚCI DROBIOWE
Są zabronione!!!
Rozpadają się one na drzazgi,które mogą wbić się psu w przełyk lub inny odcinek przewodu pokarmowego.
Objawy zjedzenia przez psa kości drobiowej:
-niespokojne kręcenie się w kółko
-popiskiwanie lub wręcz wycie z bólu
-płytki oddech
-utrata przytomności
To moje psy powinny juz byc dawno martwe

Cytat:
Napisane przez giselle83 Pokaż wiadomość
WĄTROBA
Małe ilości są nieszkodliwe,jednak większe dawki bywają niebezpieczne.Wątroba zawiera duże ilości witaminy A,która podawana w dużych ilościach powoduje zatrucie i hiperwitaminoze.Wątróbki nigdy nie należy podawać psu w postaci surowej-zawsze musi być wcześniej ugotowana.
Wątroba jest też szkodliwa z tego względu,że jest naturalnym filtrem w którym gromadzą się substancje toksyczne(gł.metale ciężkie) oraz cholesterol.
Przy częstym podawaniu psu wątroby w dużych ilościach mogą pojawiś się następujące objawy:
-deformacja kości
-przerost koścca
-wychudzenie
-brak apetytu
S kad masz te informacjePoczytaj troche o BARF-ie i pozniej sie wypowiadaj
Idac tym tokiem myslenia np. lisow powinno juz nie byc bo one pewnie dosc czesto jedza kosci z kuropatw, przepiorek, zajecy, a nie jednemu pewnie sie i kurka wiejska trafia, nie mowiac o wilkach

Moj angielski nie jest moja mocna strona, dlatego ew moge wstawiac strony niderlandzkie, ale tego pewnie Ty nie zrozumiesz. Dlatego znalazlam specjalnie dla Ciebie filmiki z psiego barfowania

http://www.youtube.com/watch?v=1Qxhc...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=qQEiMxNFAVM
http://www.youtube.com/watch?v=m4B0C...eature=related (pisklaki)
http://www.youtube.com/watch?v=TzCld...eature=related

Edytowane przez zartownis
Czas edycji: 2009-01-27 o 11:20
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 11:51   #56
giselle83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 82
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

z forum dla maltanczykow od moderatora.tam sa gl. hodowcy tych psow,wiec wiedza co pisza i mowia.
giselle83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 11:53   #57
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Cytat:
Napisane przez giselle83 Pokaż wiadomość
z forum dla maltanczykow od moderatora.tam sa gl. hodowcy tych psow,wiec wiedza co pisza i mowia.
Podaj link do tego forum, bo nadal nie wierze, ze ktos komus wtyka takie gupoty
Oczywiscie nie mowie, ze maltanczyk poradzilby sobie np. z cala kura, ale surowe kosci moze , a nawet powinien kazdy pies jesc.

Edytowane przez zartownis
Czas edycji: 2009-01-27 o 11:55
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 11:57   #58
giselle83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 82
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

http://www.maltanczyk.mojeforum.net/
w dziale zywienie-topic-czego psa jesc nie wolno.
giselle83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 12:26   #59
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Cytat:
Napisane przez giselle83 Pokaż wiadomość
KOŚCI DROBIOWE
Są zabronione!!!
Rozpadają się one na drzazgi, które mogą wbić się psu w przełyk lub inny odcinek przewodu pokarmowego.
Objawy zjedzenia przez psa kości drobiowej:
-niespokojne kręcenie się w kółko
-popiskiwanie lub wręcz wycie z bólu
-płytki oddech
-utrata przytomności
To już właściwie mit. Temat dotyczy jedynie kurcząt hodowanych w normalnych warunkach, czyli np. w ogródku u babci.
Kości drobiu z ferm są na tyle kruche, że nie stanowią zagrożenia dla psów, ponieważ podczas gryzienia kruszą się a nie rozpadają na iglaste szczątki.


Co do karm, warto kierować się niezależnymi rankingami karm i to nie takimi, gdzie wypowiadają się tylko ludzie, bo potrafią doradzić nawet Pedigree czy Chappi
Ja Royala, Eukanuby czy innych takich nie polecałabym tak ochoczo, ponieważ wcale nie są "najlepsze" na rynku. Są ok, ale frytki z kotletem schanowym też są ok.
Jeśli mogę coś podpowiedzieć to sugeruję karmy z górnej półki, które można u nas kupić.
Zwróć uwagę również na to jak pies czuje się po karmie, czy nie ma problemów z wypróżnianiem, ważne jest również to, czy karma zwyczajnie mu smakuje.
Proponowałabym rozejrzeć się za poniższymi karmami (kolejność nie jest przypadkowa)

1. Karmy "sześciogwiazdkowe" np:
- Orijen Adult / 6 Fresh Fish / Puppy / Senior
- Horizon Legacy Adult Canine / Puppy
- Innova EVO
- GO Natural
2. Karmy "pięciogwiazdkowe" np:
- Acana Grasslands / Pacifica / Prairie Harvest
- Artemis Fresh Mix Small Breed
- Timberwolf Organics
3. Karmy "czterowiazdkowe" np:
- Acana (pozostałe rodzaje)
- By Nature Natural
- Artemis (zwykłe, nie Fresh Mix)
- Innova (bez EVO)[/color]
- Nutro Ultra Holistic

Resztę karm bym sobie odpuściła, próbując na początek Orijen lub Acanę, ponieważ są ogólnodostepne.

Edytowane przez Kmee
Czas edycji: 2009-01-27 o 12:42
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-27, 12:36   #60
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Jeden z uzytkownikow takie gupoty napisal, ale on nie jest moderatorem.
Tam jest tez temat BARF, widzialas? http://www.maltanczyk.mojeforum.net/...mat-vt758.html

Forum jest bardzo male, nierozbudowane

Zajrzyj jeszcze na dogomanie http://www.dogomania.pl/forum/f503/

A jak Cie to interesuje to poszukaj sobie po angielsku, na pewno informacje znajdziesz

Co do kosci drobiowych to przesad jakis, moja mama tez mowila, ze nie wolno drobiowych.
Wszyscy na zachodzie podaja surowy drob, gdyby szkodzl, to by nie dawali.
A nawet podaja swinki morskie, pisklaki, golebie, myszy , szczury
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 11:17:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.