Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6. - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-18, 16:13   #1141
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Chimay, o ile już na to odpowiedziałaś to przepraszam, ale nie widziałam.

Czy uważasz, że odmowę podjęcia pracy przez osoby pracujące w przedszkolu można traktować tak samo jak odmowę osób z ochrony zdrowia? Przedszkolanki nie brały przecież pod uwagę zwiększonego ryzyka obcowania z osobami zarażonymi chorobami zakaźnymi podejmując pracę.
Nie wypowiadałam się na ten temat, bo z zasady jako bezdzietna z wyboru nie wypowiadam się na tematy dzieciowe i okołodzieciowe i przeważnie rzucam tylko pobieżnie okiem na takie dyskusje (głównie czekając na zmianę tematu). Tutaj też nie mam zdania.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ale teraz przychodnie też nie są pozamykane.
I nie znam żadnego lekarza, który zrezygnował z pracy z powodu pandemii. Takich, co nie zgłosili się do pracy przy chorych na COVID, bo zostali bezprawnie powołani znam, ale takich, co zrezygnowali z pracy w szpitalu, poradni itp. ani jednego.
Aha, ja zrozumiałam, że są w dużym stopniu zamknięte (z innych postów). Ciekawe czy da jakieś z grubsza choćby statystyki, ile przychodni działa normalnie.


A ja się w końcu umówiłam do fryzjera, po 7 latach noszenia długich włosów czuję potrzebę zmiany i czekałam, aż się przewali pierwsza fala klientów i mam termin z dnia na dzień na jutro.
Dobrze, bo już słyszałam dzisiaj wieszczenie lokalnego lockdownu, ponieważ okazało się , że w moim okręgu pojawiło się ognisko zakażeń w ośrodku dla uchodźców - 130 osób pozytywnych na 300 mieszkańców. Wg doniesien prasowych maja symptomy od łagodnych do ich braku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:13   #1142
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Mogą ale nie noszą. Bo też nie muszą. Pomijając fakt, ze maska też ma ograniczone możliwości jesli chodzi o ochronę i nie daje zadnej gwarancji bezpieczenstwa.
Zresztą, o czym ta dyskusja... Jesli wystarczyło włożyć maseczki, to po co w ogóle było zalecenie pracy zdalnej? Po co wszystkie ograniczenia, zamykanie miejsc pracy? Teraz okazuje się ze wszyscy przedstawiciele zawodów innych niż górnik i przedszkolanką, są bezpieczni?
Dzieci się ślinią, biorą palce do ust, potem wszystkiego dotykają. Dorośli mają jednak elementarną świadomość zagrożenia epidemiologicznego. Ciężko tego nie widzieć.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:15   #1143
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wypowiadałam się na ten temat, bo z zasady jako bezdzietna z wyboru nie wypowiadam się na tematy dzieciowe i okołodzieciowe i przeważnie rzucam tylko pobieżnie okiem na takie dyskusje (głównie czekając na zmianę tematu). Tutaj też nie mam zdania.
OK, rozumiem. Dodam tylko, że np. przedszkolanki też mogą być bezdzietne z wyboru, a trudno by nie zabierały głosu w takiej sprawie.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:25   #1144
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
OK, rozumiem. Dodam tylko, że np. przedszkolanki też mogą być bezdzietne z wyboru, a trudno by nie zabierały głosu w takiej sprawie.
No jasne, znam takie (ale nie znam ich zdania na ten temat). Dla mnie to po prostu obszar zupełnie leżący poza moimi kompetencjami i zainteresowaniem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:36   #1145
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Jest to jakiś argument ale stanowczo niewystarczający. Wiemy doskonale że zarazić można się nawet bez bardzo bliskiego kontaktu fizycznego typu przytulanie. Utrzymywanie dystansu 2 m w większości przypadków jest albo niemożliwe albo trudne. A i dystans nie jest gwarancją bezpieczeństwa. Nie wiem czy nie balabym się o zarazenie siedząc przy biurku 2 m od osoby zarazonej i korzystajac z tych samych pomieszen; raczej bym się bała. Przemieszajac się do pracy komunikacja miejską. Podsumowujac: zawód i okoliczności jak wiele innych. To już udzielająca się tu Monia pracująca w sklepie obuwicznym jest bardziej zagrożona. ( bliski kontakt z klientem, dużą liczbą innych ludzi każdego dnia). Argument że dorośli przestrzegają higieny też naciągany, dobrze wiemy jak jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się nie upieram w żadnym kierunku.

Jedyne co mnie wkurza to to, że nie ma zajęć w pkolach. Maksymalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:38   #1146
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Dzieci się ślinią, biorą palce do ust, potem wszystkiego dotykają. Dorośli mają jednak elementarną świadomość zagrożenia epidemiologicznego. Ciężko tego nie widzieć.
Dorośli mają świadomość ale z postępowaniem już różnie. Pozostaję przy zdaniu że przedszkolaka jest porównywanie zagrozona do pani z rejestracji, poczty czy linii produkcyjnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:48   #1147
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Poza górnikami, to wszyscy z nich mogą włożyć w pracy maseczki. Dzieciom maseczek nie włożysz.
Powodzenia w maseczce, jeśli musisz przez 8h nadawać przez telefon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-18, 16:56   #1148
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Chimay, o ile już na to odpowiedziałaś to przepraszam, ale nie widziałam.

Czy uważasz, że odmowę podjęcia pracy przez osoby pracujące w przedszkolu można traktować tak samo jak odmowę osób z ochrony zdrowia? Przedszkolanki nie brały przecież pod uwagę zwiększonego ryzyka obcowania z osobami zarażonymi chorobami zakaźnymi podejmując pracę.
Jak to nie? A świnka, ospa, rozyczka, rota i adenowirusy, grypa itp??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:57   #1149
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Ktoś pisał, że przychodnie nie są zamknięte. No moja jest zamknięta. Nie wiem jak to wygląda w innych miejscach, ale u nas można tylko dzwonić i telefonicznie odbywać "wizyty". Lekarz pierwszego kontaktu jest niedostępny.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:57   #1150
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Przestaje czytać już jakieś newsy dotyczące koronowirusa bo jak czytam to tylko się denerwuje. Dopóki w kopalniach nie wybuchły na Śląsku korony to było plus minus 400 przypadków w całej Polsce. Jak w kopalniach wybuchło to liczba podobna, z tym, że ok. 300 przypadków na Śląsku. Reszta kraju nagle jest zapomniana i się tylu testów tam nie robi? I wtedy można takie głupoty mówić, że gdyby nie Śląsk to Polska by już sobie z tym się uporała, mimo że się nie uporała i nie zanosi się aby w najblizszym czasie to zrobila, chyba że zmniejszą liczbę testów aby ładne statystyki były

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
A masz może gdzieś dane ile testów bylo konkretnie w woj. śląskim ostatnio przeprowadzane?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Obecne ma duży ogród, ale poprzednie miało mały plac zabaw i dzieci chodziły do parku, czego teraz nie wolno.

U mnie sporo państwowych ma nieduże place zabaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha, rozumiem.
Tak sobie zrobiłam przegląd w pamięci placów zabaw przy przedszkolach w moim miescie- tak z kilkanaście widziałam i większość powierzchnię 2-3krotnie wieksza niż sam budynek. Te państwowe.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:58   #1151
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dorośli mają świadomość ale z postępowaniem już różnie. Pozostaję przy zdaniu że przedszkolaka jest porównywanie zagrozona do pani z rejestracji, poczty czy linii produkcyjnej.
No to mamy inne zdania [1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87859787]Powodzenia w maseczce, jeśli musisz przez 8h nadawać przez telefon. [/QUOTE]Nie wiem jak to działa teraz w Polsce. Natomiast w Niemczech sprawa jest prosta - jeżeli w jakiejś pracy jest przepis mówiący o noszeniu maseczek, to jest przepis. Nie próbuje się go omijać, tym bardziej że w przypadku inspekcji mogą być kary.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-18, 16:59   #1152
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Oj, to nie są zwykle infekcje. Większość osób które mają styczność z przedszkolakami choruje dużo i intensywnie po latach niechorowania. I nie chodzi o ospę. Sama lapalam infekcje za infekcja od mojej córki, raz musiałam wziąć antybiotyk na powiklaną infekcję - po 25 latach bez antybiotyku Jej wirusy mnie pokonywaly, a wcześniej raz w roku miewalam katar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pełna zgoda. Ja pracuję w szpitalu, mam regularny kontakt z chorymi. Prawie w ogóle nie choruję, poza pierwszym rokiem córki w przedszkolu. Nie przypominam sobie, żeby ona jakoś wybitnie chorowała, ja za to tak 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 16:59   #1153
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Jak to nie? A świnka, ospa, rozyczka, rota i adenowirusy, grypa itp??
Czy któraś z tych chorób jest dla nich groźniejsza niż dla dzieci? I o ile wiem, na większość z nich istnieją szczepionki.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:00   #1154
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Obecne ma duży ogród, ale poprzednie miało mały plac zabaw i dzieci chodziły do parku, czego teraz nie wolno.

U mnie sporo państwowych ma nieduże place zabaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasze państwowe miało dwa duże płacę zabaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:08   #1155
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Co to za wirus że ma go 450 osób z przebadanych 3 tys. i nie ma o tym pojęcia? https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...ml#s=BoxOpImg8

A co to za testy, to po lekturze tego artykułu pojęcia nie mam. Zdanowska w kazdym razie dumna i blada.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
ponieważ okazało się , że w moim okręgu pojawiło się ognisko zakażeń w ośrodku dla uchodźców - 130 osób pozytywnych na 300 mieszkańców. Wg doniesien prasowych maja symptomy od łagodnych do ich braku.
A jakie są ich warunki życia, kondycja zdrowotna ogólna?

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Czy któraś z tych chorób jest dla nich groźniejsza niż dla dzieci? I o ile wiem, na większość z nich istnieją szczepionki.
Ospa czy świnka na pewno będzie groźniejsza dla dorosłego. Przy grypie wskaźniki śmiertelności też rosną z wiekiem. Rotawirusy są z kolei groźniejsze dla dzieci.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:11   #1156
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ospa czy świnka na pewno będzie groźniejsza dla dorosłego. Przy grypie wskaźniki śmiertelności też rosną z wiekiem. Rotawirusy są z kolei groźniejsze dla dzieci.
Co do rotawirusów nie wiem, na ospę świnkę i grypę są szczepionki. Na SARS-CoV-2 nie ma.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:11   #1157
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Czy któraś z tych chorób jest dla nich groźniejsza niż dla dzieci? I o ile wiem, na większość z nich istnieją szczepionki.
Oj dorośli ciężko przechodzą ospę, miałam przykład w rodzinie. I zazwyczaj nie są zaszczepieni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:12   #1158
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Oj dorośli ciężko przechodzą ospę, miałam przykład w rodzinie. I zazwyczaj nie są zaszczepieni
No ale szczepionka jest. I mając w perspektywie pracę z dziećmi można się zaszczepić. Na koronawirusa się nie zaszczepisz.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:13   #1159
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No ale szczepionka jest. I mając w perspektywie pracę z dziećmi można się zaszczepić. Na koronawirusa się nie zaszczepisz.
Nie przegadasz 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-18, 17:20   #1160
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie przegadasz ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież wiadomo, że jedyną chorobą na którą nie można się zaszczepić jest covid 19.
Mało tego, Covid 19 jest jedyną chorobą która może przebiegać z powikłaniami.
Zaraz, zaraz.. Covid 19 jest w ogóle jedyną chorobą.

wypowiedzi Patiasym jest tak tendencyjne, że az mi słabo.

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2020-05-18 o 17:21
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:20   #1161
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie przegadasz 🤪
Nie Ingrid, nie mam zamiaru się z Tobą przepychać. Natomiast sorry, ale porównanie Linki pracownika poczty pracującego za osłoną z pleksy z przedszkolanką mającą non stop bezpośredni kontakt z tłumem dzieci to słabe było.
Po prostu uważam, że należą im się darmowe środki ochrony i to dużo bardziej niż paniom z rejestracji, poczty czy linii produkcyjnej, ze względu na charakter wykonywanej pracy.
I tak, widzę takie prace gdzie potrzebne jest okresowe wstrzymanie, jak górnictwo. Bo tam izolacja jest niemożliwością.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:22   #1162
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No to mamy inne zdania Nie wiem jak to działa teraz w Polsce. Natomiast w Niemczech sprawa jest prosta - jeżeli w jakiejś pracy jest przepis mówiący o noszeniu maseczek, to jest przepis. Nie próbuje się go omijać, tym bardziej że w przypadku inspekcji mogą być kary.
W Polsce nie trzeba mieć w takim miejscu maseczki, więc nic nie trzeba omijać.
Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Czy któraś z tych chorób jest dla nich groźniejsza niż dla dzieci? I o ile wiem, na większość z nich istnieją szczepionki.
Tak, większość tych chorób jest groźniejsza dla osób dorosłych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:22   #1163
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Przecież wiadomo, że jedyną chorobą na którą nie można się zaszczepić jest covid 19.
Mało tego, Covid 19 jest jedyną chorobą która może przebiegać z powikłaniami.
Zaraz, zaraz.. Covid 19 jest w ogóle jedyną chorobą.
Chcesz wywoływać gównoburzę to już, ja nie mam zamiaru odpowiadać na te złośliwości. eot
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:22   #1164
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...7&ocid=ieslice




Nie rozumiem dlaczego badają tylko nauczycieli, a nie dzieci. Tak jakby dziecko mogło się zarazić tylko od nauczyciela , a nie kolegi.
Co do chorób wieku dziecięcego-dorośli nie mają przecież ospy, tylko półpasiec.
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:23   #1165
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Nie Ingrid, nie mam zamiaru się z Tobą przepychać. Natomiast sorry, ale porównanie Linki pracownika poczty pracującego za osłoną z pleksy z przedszkolanką mającą non stop bezpośredni kontakt z tłumem dzieci to słabe było.
Po prostu uważam, że należą im się darmowe środki ochrony i to dużo bardziej niż paniom z rejestracji, poczty czy linii produkcyjnej, ze względu na charakter wykonywanej pracy.
I tak, widzę takie prace gdzie potrzebne jest okresowe wstrzymanie, jak górnictwo. Bo tam izolacja jest niemożliwością.
tak, tak, bo lista zawodów w których człowiek ma kontakt z ludzmi zaczyna i konczy sie na pracowniku poczty za osłoną z pleksy oczywiście
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:23   #1166
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Nie Ingrid, nie mam zamiaru się z Tobą przepychać. Natomiast sorry, ale porównanie Linki pracownika poczty pracującego za osłoną z pleksy z przedszkolanką mającą non stop bezpośredni kontakt z tłumem dzieci to słabe było.
Po prostu uważam, że należą im się darmowe środki ochrony i to dużo bardziej niż paniom z rejestracji, poczty czy linii produkcyjnej, ze względu na charakter wykonywanej pracy.
I tak, widzę takie prace gdzie potrzebne jest okresowe wstrzymanie, jak górnictwo. Bo tam izolacja jest niemożliwością.
Nigdzie nie napisałem przecież że powinny pracować bez środków ochrony osobistej. To dla.mnie oczywiste. I chyba nie tego dotyczy dyskusja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:26   #1167
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Co do chorób wieku dziecięcego-dorośli nie mają przecież ospy, tylko półpasiec.
Mogą chorowac na ospę, mogą chorowac na półpasiec. Natomiast od osoby chorej na ospę zarażą się tylko ospą (jesli nie chorowali lub nie zostali zaszczepieni). Na półpaśca mogą zachorowac jeżeli chorowali w przeszlości na ospę i jeżeli ich układ odpornościowy jest osłabiony.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:28   #1168
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Czytaliście o zespole Kawasaki, który dotyka dzieci rzekomo wiąże się go z covid 19

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:29   #1169
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...7&ocid=ieslice




Nie rozumiem dlaczego badają tylko nauczycieli, a nie dzieci. Tak jakby dziecko mogło się zarazić tylko od nauczyciela , a nie kolegi.
Co do chorób wieku dziecięcego-dorośli nie mają przecież ospy, tylko półpasiec.
Mój ojciec przeszedł ospę razem z nami, to była masakra, nigdy nie był taki chory. Nie miał żadnego półpaśca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 17:33   #1170
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
No wlasnie tego nie rozumiem. Chociaż naprawdę (tak, teraz tak) się staram. Żadnego logicznego uzasadniania. Mój TZ ma pracę w której codziennie ma styczność z około 40 osobami. W czym jest bezpieczniejszy od przedszkolanki? (Przy założeniu że dzieci i dorośli są nosicielami wirusa tak samo często, chociaż wiele wskazuje że dzieci jednak 3 razy rzadziej...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba wynika z tej medialnej famy,ze dzieci to TAK CZĘSTO bezobjawowe zaraźacze akurat tym wirusem.
A mój TZ macodziennie styczność z ok 200 osobami i to w dużej części chorymi ( apteka) i jakoś nikt z rządu, czy on sam czy jego koledzy nie postulował.mze "powinni odmówić pracy, bo się im należy."
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-28 11:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.