Mamusie styczniowe 2020 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-05, 19:16   #1291
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Żadna jak na razie. Jedyne co to trzeba uważać z myciem po kupie, żeby zarazki się nie dostały. No i ja małej nie obcinam włosów tylko zaopatrzyłam się w milion gumek na ali No i jak tylko zaczęła chodzić to milion sukienek, bo dla mnie to wygodniejsze niż spodnie. I kupiłam majtki na pampersa, bo nie podoba mi się wystająca pielucha O, fajne jest też to, że można zakładać opaskę jak na czapkę za ciepło, ale jednak coś by się chciało ubrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź Póki co mam 80% szans na dziewczynkę, ale na samą myśl mam ciarki co i jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 20:53   #1292
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cześć dziewczyny mam do was ogromną prośbę , w sobotę czekają mnie urodziny córki starszej, imprezkę dla rodziny robię i szukam fajnych przepisów na sałatki i mało czasochłonne przystawki , czy któraś z was ma może jakiś przepis na smaczną sałatkę ? Z góry dziękuję za przepisy
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 21:50   #1293
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam do was ogromną prośbę , w sobotę czekają mnie urodziny córki starszej, imprezkę dla rodziny robię i szukam fajnych przepisów na sałatki i mało czasochłonne przystawki , czy któraś z was ma może jakiś przepis na smaczną sałatkę ? Z góry dziękuję za przepisy
Uwielbiam i polecam sałatkę z tortellini. Szybko się robi i bardzo smaczna, no i klasyk który zawsze smakuje to mix sałat z pomidorem, papryka, fetą, zioła prowansalskie i troszke oleju z cytryną.

Fajna przystawka na ciepło to pieczony lub grillowany camembert tak żeby fajnie się wylewal że środka i do tego bagietka / tost.

Robiłam też Ala koreczki z szynki szwarcwaldzkiej w środek zawijalam ser, albo paprykę, albo pomidorki koktajlowe i spinalam wykałaczką.

Jak ktoś lubi i umie dobrze robić szpinak to zrobić z fetą dodają też kurczaka w cieście francuskim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 04:50   #1294
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Super pomysły dziękuję
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 05:29   #1295
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

U mnie standardem jest sałatka: mix sałat, pomidor, cebula, ogórek i kurczak pokrojony w kostkę w przyprawie do gyrosa. Plus sos sałatkowy i jakiś słonecznik czy coś. Z przystawek na przykład tortilla z łososiem i serkiem kremowym - zawinięte i pokrojone na kawałki. Druga z szynką, serem i pomidorem. Malutkie kanapki z bagietki. Plus oczywiście owoce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 09:49   #1296
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Moje ulubione sałatki to papryka w słupki do tego szynka konserwowa i ser też w słupki i sos z jogurtu i majonezu
Z takim sosem robię też szynka ser seler konserwowy ze słoika do tego ananas i posiekana natka pietruszki.
Przystawki to pomidory z mozzarella szynka parmenska zawinieta na boczek i ślimaki z ciasta francuskiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 13:41   #1297
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Proste A wygląda superSANY0099.JPG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-06, 13:50   #1298
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ah wbite w arbuza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 19:41   #1299
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 95
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dziewczyny, mam do was pytanko zauważyłam, że istnieją bezpłatne szkoły rodzenia, jednak warunkiem żeby do nich przystąpić jest podpisanie deklaracji wyboru położnej środowiskowej - ktoś coś wie o co chodzi w praktyce z tą położną?
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 19:54   #1300
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

[1=16f3531238fd68da6cbf927 d27ab87615ee124e4_5d5f1e7 2c6967;87059937]Dziewczyny, mam do was pytanko zauważyłam, że istnieją bezpłatne szkoły rodzenia, jednak warunkiem żeby do nich przystąpić jest podpisanie deklaracji wyboru położnej środowiskowej - ktoś coś wie o co chodzi w praktyce z tą położną?[/QUOTE]

Też chętnie posłucham 😊
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-06, 21:05   #1301
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

To jest taka położna co przed porodem przychodzi i edukuje o "obsłudze dziecka" plus ma wiedzę z laktacji oraz edukuje o porodzie, połogu, zajmie się nami po porodzie do 42 dni po porodzie oraz dzieckiem do 2 miesiąca życia. Przysługuje 6 wizyt po porodzie. Przychodzi do domu często z wagą wtedy zmierzy zwarzy dziecko pooglądać powie na co zwrócić uwagę, opowie np o dziwnych plamach u dzieckach, pokażę jak kąpać albo sama wykąpie, pomoże z kikutem, można o wiele zapytać. Mi osobiście pomogla pokazała jak zakamrki myć, jak sprawić dziecko rękę zgięło by mu pachę umyć, wykryła że ma alergię na jedne pampersy, na mnie zwróciła uwagę że często się pocę co wskazuje na niedobór żelaza, pokazała jak walki robić żeby podkładać dziecku by spało w pozycji na boku, co jeszcze hmmm kilka chwytów dziecka, obejrzy nasze szwy jak ktoś miał, jest wykwalifikowaną by zdjąć szwy i ogólnie odpowiada na "głupie pytania" krople, leki bez recepty też doradzi i na moją prośbę obcięła paznokcie. Na każdej wizycie z tych 6 daje fanty dla dziecka głównie próbki kremów ale też się trafiły chustki, gryzak, smoczek, butelka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Położna jest wybierana zgodnie z rejonem pod który podlegać będzie dziecko czyli według przyszłego adresu zamieszkania dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Grafik spotkań z nią indywidualnie można ustalać przynajmniej ja tak miałam bo i tak się umawiałam z nią w przychodni nie chciałam w domu ponieważ żyłam na dwa domy i nie chciałam też przyjmować jej w domu gdzie ciągle jest wykończeniowka oraz oficjalnie nie ma pozwolenia na mieszkanie w nim bo nie było papieru odbioru budowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-06, 23:38   #1302
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
To jest taka położna co przed porodem przychodzi i edukuje o "obsłudze dziecka" plus ma wiedzę z laktacji oraz edukuje o porodzie, połogu, zajmie się nami po porodzie do 42 dni po porodzie oraz dzieckiem do 2 miesiąca życia. Przysługuje 6 wizyt po porodzie. Przychodzi do domu często z wagą wtedy zmierzy zwarzy dziecko pooglądać powie na co zwrócić uwagę, opowie np o dziwnych plamach u dzieckach, pokażę jak kąpać albo sama wykąpie, pomoże z kikutem, można o wiele zapytać. Mi osobiście pomogla pokazała jak zakamrki myć, jak sprawić dziecko rękę zgięło by mu pachę umyć, wykryła że ma alergię na jedne pampersy, na mnie zwróciła uwagę że często się pocę co wskazuje na niedobór żelaza, pokazała jak walki robić żeby podkładać dziecku by spało w pozycji na boku, co jeszcze hmmm kilka chwytów dziecka, obejrzy nasze szwy jak ktoś miał, jest wykwalifikowaną by zdjąć szwy i ogólnie odpowiada na "głupie pytania" krople, leki bez recepty też doradzi i na moją prośbę obcięła paznokcie. Na każdej wizycie z tych 6 daje fanty dla dziecka głównie próbki kremów ale też się trafiły chustki, gryzak, smoczek, butelka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Położna jest wybierana zgodnie z rejonem pod który podlegać będzie dziecko czyli według przyszłego adresu zamieszkania dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Grafik spotkań z nią indywidualnie można ustalać przynajmniej ja tak miałam bo i tak się umawiałam z nią w przychodni nie chciałam w domu ponieważ żyłam na dwa domy i nie chciałam też przyjmować jej w domu gdzie ciągle jest wykończeniowka oraz oficjalnie nie ma pozwolenia na mieszkanie w nim bo nie było papieru odbioru budowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam dwie różne położne, od żadnej nic nie dostałam dla dziecka. Więc to nie jest reguła. I nie ma rejonizacji. Położną możesz wybrać skąd chcesz. Generalnie każda kobieta ma "swoją" położną. Z reguły zapisując się do przychodni wypisujesz też papier na położną. Warto sprawdzić czy się to zrobiło, spotkać się z położną i sprawdzić czy ci pasuje. Położną dla dziecka wybierasz dopiero po porodzie i to ona przychodzi do dziecka. Ty możesz mieć swoją, dla dziecka możesz wybrać inną. Warto mieć tę samą, bo wtedy położna może też ciebie obejrzeć na wizycie, ściągnąć szwy itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 10:25   #1303
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

A ja jestem anty położna mimo że nigdy w życiu pieluchy nie zmieniałam to wszyskto przyszło samo jak to większość kobiet mówi. Pomoc mamy i najbliższych zdecydowanie mi wystarczyła i teraz zrobilabym tak samo. Ale ja po prostu nie czułam takiej potrzeby wewnętrznej obcej baby w domu ale każda musi zdecydować sam i nie neguje nikogo decyzje. Rób tak aby Tobie było dobrze. I mam nadzieję że trafisz na kogoś z powolaniem bo niestety coraz mniej takich ludzi ...
Jak tam samopoczucie Kochane?
Mam termin na połówkowe koniec sierpnia. Już się nie mogę doczekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

A ja jestem anty położna mimo że nigdy w życiu pieluchy nie zmieniałam to wszyskto przyszło samo jak to większość kobiet mówi. Pomoc mamy i najbliższych zdecydowanie mi wystarczyła i teraz zrobilabym tak samo. Ale ja po prostu nie czułam takiej potrzeby wewnętrznej obcej baby w domu ale każda musi zdecydować sam i nie neguje nikogo decyzje. Rób tak aby Tobie było dobrze. I mam nadzieję że trafisz na kogoś z powolaniem bo niestety coraz mniej takich ludzi ...
Jak tam samopoczucie Kochane?
Mam termin na połówkowe koniec sierpnia. Już się nie mogę doczekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 10:30   #1304
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Do mnie nie przychodziła też nie chciałam obcej babki w domu. Z dzieckiem na te 5 wizyt wolałam sama do przychodni jechać. Pierwsze 3 wlaeciwie były mi tylko potrzebne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 10:49   #1305
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Marlena234 Pokaż wiadomość
A ja jestem anty położna mimo że nigdy w życiu pieluchy nie zmieniałam to wszyskto przyszło samo jak to większość kobiet mówi. Pomoc mamy i najbliższych zdecydowanie mi wystarczyła i teraz zrobilabym tak samo. Ale ja po prostu nie czułam takiej potrzeby wewnętrznej obcej baby w domu ale każda musi zdecydować sam i nie neguje nikogo decyzje. Rób tak aby Tobie było dobrze. I mam nadzieję że trafisz na kogoś z powolaniem bo niestety coraz mniej takich ludzi ...
Jak tam samopoczucie Kochane?
Mam termin na połówkowe koniec sierpnia. Już się nie mogę doczekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

A ja jestem anty położna mimo że nigdy w życiu pieluchy nie zmieniałam to wszyskto przyszło samo jak to większość kobiet mówi. Pomoc mamy i najbliższych zdecydowanie mi wystarczyła i teraz zrobilabym tak samo. Ale ja po prostu nie czułam takiej potrzeby wewnętrznej obcej baby w domu ale każda musi zdecydować sam i nie neguje nikogo decyzje. Rób tak aby Tobie było dobrze. I mam nadzieję że trafisz na kogoś z powolaniem bo niestety coraz mniej takich ludzi ...
Jak tam samopoczucie Kochane?
Mam termin na połówkowe koniec sierpnia. Już się nie mogę doczekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też się nie mogę doczekać połówkowych! A wcześniej mam jeszcze wizytę u mojego lekarza i mam nadzieję że w końcu poznam płeć.
Samopoczucie dobre szczególnie że chwilowo jest w końcu chłodniej
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 12:06   #1306
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Mi położna teraz jest potrzebna tylko po to, żeby zważyć dziecko. Inne rzeczy mnie nie interesują U nas teraz się zmieniła położna, więc znowu ktoś nowy będzie. I ja się ostro zdenerwuję jak mi każe iść do przychodni, bo ja nie mam zamiaru zimą pakować się w to siedlisko zarazków. A wiem, że jej się chodzić nie chce, bo koleżanka która mieszka kilkaset metrów od przychodni musiała sama tam chodzić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:38   #1307
M_a_r_t_i_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 97
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
No tak to w Twoim przypadku już bym wolała liczyć żeby urodzić przed Świętami

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Dziewczyny czy jest tutaj któraś z województwa śląskiego? Jeżeli tak to może na priv proszę skąd konkretnie
Ja bym już wolała w Nowy Rok:p Chciałabym żeby rocznikowo było z 2020 już, ale co będzie to będzie
Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam do was ogromną prośbę , w sobotę czekają mnie urodziny córki starszej, imprezkę dla rodziny robię i szukam fajnych przepisów na sałatki i mało czasochłonne przystawki , czy któraś z was ma może jakiś przepis na smaczną sałatkę ? Z góry dziękuję za przepisy
Bardzo dobra sałatka: jakiś makaron ugotowany, tarta surowa marchew, groszek konserwowy, przecisnięty czosnek, posiekana cebulka, tuńczyk z puszki, majonez, sól, pieprz.

Pomidory pod pierzynką: pomidory pokrojone w plastry, na to domowy sos czosnkowy i sporo tartego żółtego sera.

Sałatka: Jakieś sałaty, pomidorki, ogórek, gruszka, feta,oliwki,żórawina,orze chy lub jakieś pestki, sos zrobic z oliwy, ziół,odrobiny musztardy,czosnku,cytryny , mozna zrezygnować z tych rzeczy co się nie lubi, można zamiast sałat świeży szpinak.

Roladki z szynki: jakąś wędlinę smarujemy serkiem almette, wkladamy kawalek ogórka konserwowego lub papryki, zwijamy, szczepiamy wykałaczką.

Jajka faszerowane: ugotowane jajka przekrajamy na pół, wyjmujemy żółtka, dusimy z majonezem, dodajemy natkę pietruszki, pokrojoną w drobną kustkę wędlinę, sół, pieprz, wkładamy do jajek.

Warkocze z ciasta francuskiego: w srodek farsz ze szpinaku i fety lub pieczarek i cebuli lub kurczaka z warzywami.

Śliwki wędzone zawijane w boczku, spięte wykałaczką i pieczone.

Pizzówki, ciasto jak na pizze, na wierzch sos pomidorowy i dowolne składniki.[1=16f3531238fd68da6cbf927 d27ab87615ee124e4_5d5f1e7 2c6967;87059937]Dziewczyny, mam do was pytanko zauważyłam, że istnieją bezpłatne szkoły rodzenia, jednak warunkiem żeby do nich przystąpić jest podpisanie deklaracji wyboru położnej środowiskowej - ktoś coś wie o co chodzi w praktyce z tą położną?[/QUOTE]Doczytałam, że już dziewczyny sporo napisały. U nas to było tak, że dzwoniła i albo przychodziła, albo ja jechałam do przychodni, zależało mi tylko na ważeniu, po jednym porodzie zdjęła mi też szwy.
Zapisałam się właśnie do szkoły rodzenia darmowej i dlatego miałam tą położną. Była ok, myślę, że to zależy od człowieka i jego zaangażowania, różnie może się trafić, ale zawsze chyba można zrezygnować. Ja byłam bardzo zadowolona z jej opieki dopóki nie odkryłam, że rozmowy telefoniczne, które były w celu umówienia wizyty też wpisywała jako wizyty, żeby wziąć więcej kasy, a nie musieć tyle jeździć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M_a_r_t_i_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 16:11   #1308
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 95
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dziewczyny, wielkie dzięki za wszystkie porady ! Normalnie gdyby nie wy, to w życiu bym się nie domyśliła, o co chodzi Mi się taka położna bardzo przyda ze względu na brak pomocy z rodzinki + jak do mnie przyjedzie w zimę sama no to już w ogóle będę skakać ze szczęścia (chociaż podobno po porodzie krocze i wszystko boli przez miesiąc, to dużo sobie nie poskaczę) dzięki stokroć za objaśnienie tematu!!
Ja połówkowe mam 9 września jestem już umówiona do jednej kobitki, ale chyba zmienię - chciałabym mieć pamiątke 4D
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 16:12   #1309
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dziewczyny dziękuję za pomysły wszystkie są super

M_a_r_t_i_t_a tą sałatkę to poprostu mi w myślach czytasz , ostatnio jadłam sałatkę z tuńczykiem i byla pyszna napisz czy ona jest warstwowa i jaki najlepiej makaron kupić ?

Marlena234 na wykałaczki nabijam : papryka, oliwki, ser , kabanos, rzodkiewka, ogórek konserwowy czy coś jeszcze?
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 16:29   #1310
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

[1=16f3531238fd68da6cbf927 d27ab87615ee124e4_5d5f1e7 2c6967;87062334]Dziewczyny, wielkie dzięki za wszystkie porady ! Normalnie gdyby nie wy, to w życiu bym się nie domyśliła, o co chodzi Mi się taka położna bardzo przyda ze względu na brak pomocy z rodzinki + jak do mnie przyjedzie w zimę sama no to już w ogóle będę skakać ze szczęścia (chociaż podobno po porodzie krocze i wszystko boli przez miesiąc, to dużo sobie nie poskaczę) dzięki stokroć za objaśnienie tematu!!
Ja połówkowe mam 9 września jestem już umówiona do jednej kobitki, ale chyba zmienię - chciałabym mieć pamiątke 4D [/QUOTE]Zależy od porodu. Przy pierwszym dziecku byłam w stanie usiąść po 11! dniach, tak mnie wszystko bolało. Przy drugim usiadłam po godzinie. Po dwóch sama wstałam i potem sama poszłam piętro niżej na położnictwo. A różnica między czasem porodu była zaledwie pół godziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 17:17   #1311
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuję za pomysły wszystkie są super

M_a_r_t_i_t_a tą sałatkę to poprostu mi w myślach czytasz , ostatnio jadłam sałatkę z tuńczykiem i byla pyszna napisz czy ona jest warstwowa i jaki najlepiej makaron kupić ?

Marlena234 na wykałaczki nabijam : papryka, oliwki, ser , kabanos, rzodkiewka, ogórek konserwowy czy coś jeszcze?
Kochana dałam Zdjęcie poglądowe A co nabijesz na wykalaczke to juz Twoja wola. Wybierz małego arbuza hehe i możesz go folia aluminiowa pokryć .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 18:47   #1312
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja chyba nie zdecyduje się na położna. Zmieniam miejsce zamieszkania. Nie znam nikogo w tamtej okolicy. Wiec ciężko byliby mi kogoś wybrać.
No i tak po prawdzie - po co mi położna. Obca osoba w domku. Mam rodzine, przyjaciół... wg mnie zbędna kwestia.

Co do samopoczucia. Czuje się świetnie. Tylko wieczorem czuje już zmęczenie. Wiec spędzam je leżakując. Brzuch mam już spory, wiec coraz ciężej. A tak poza tym to wyśmienicie.

W zeszłym tygodniu miałam wizytę. Ale mała nie chciała współpracować. Podał mi tylko orientacyjna wagę i długość. Pokazała nam piękne długie nozki (pewnie po Tacie), i tyle. Mała modelka nam się szykuje. I jest w górnej granicy siatki centylowej. Mały kolosik

Połówkowe mam na 29 sierpnia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 22:34   #1313
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

A to nie jest tak, że ta położna środowiskowa jest tak jakby obowiązkowa? To nie jest nasza decyzja czy widzimisię, trzeba „zaliczyć” chyba dwa spotkania i z głowy, jeśli ktoś nie ma ochoty. A jeśli trafi się fajna, pomocna babka, to można korzystać dłużej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 23:59   #1314
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Przeszlam sie pochwalic u nas bedzie chlopczyk od razu pokazal klejnoty na samym poczatku usg najwazniejsze ze zdrowy i wszystko wyglada ok, serduszko mocne. Mialam pobrana krew do badan tych chorob genetycznych, a polowkowe mam na poczatku wrzesnia takze wszystko jest ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 05:17   #1315
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Sledziczek super wiadomość gratuluję synka.

U mnie tak jak Inevera pisała podczas zapisywania do przychodni musiałam podpisać deklarację dotycząca położnej , oczywiście przez te 7 lat położna się zmieniła 4 razy , w poprzedniej ciąży miałam taką położną od której się nic nowego nie dowiedziałam tylko tyle że właśnie po porodzie przychodziła i ważyła małą i tak naprawdę tylko do tego była mi potrzebna. Mojej znajomej z sali położna natomiast była super i robiła jej ktg pod koniec ciąży , z czym tylko miała problem to pomagała , odpowiadała na pytania i co najważniejsze pracowała w szpitalu w ktorym rodzilysmy . Także zależy na jaką położną się trafi . Dziewczyny dziś w Lidlu ubrania ciążowe , mam nadzieję że uda mi się kupić spodnie ciążowe Miłego dnia
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 06:55   #1316
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Sledziczek super wiadomość gratuluję synka.

U mnie tak jak Inevera pisała podczas zapisywania do przychodni musiałam podpisać deklarację dotycząca położnej , oczywiście przez te 7 lat położna się zmieniła 4 razy , w poprzedniej ciąży miałam taką położną od której się nic nowego nie dowiedziałam tylko tyle że właśnie po porodzie przychodziła i ważyła małą i tak naprawdę tylko do tego była mi potrzebna. Mojej znajomej z sali położna natomiast była super i robiła jej ktg pod koniec ciąży , z czym tylko miała problem to pomagała , odpowiadała na pytania i co najważniejsze pracowała w szpitalu w ktorym rodzilysmy . Także zależy na jaką położną się trafi . Dziewczyny dziś w Lidlu ubrania ciążowe , mam nadzieję że uda mi się kupić spodnie ciążowe Miłego dnia


Ciuchy ciążowe ? Nie widziałam w żadnej gazetce....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 04:05   #1317
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Słodkaaa od wczoraj w gazetce jest odzież ciążowa , udało mi się kupić leginsy i spodnie ciążowe

---------- Dopisano o 04:05 ---------- Poprzedni post napisano o 04:02 ----------

Słodkaaa od wczoraj w gazetce jest odzież ciążowa , udało mi się kupić leginsy i spodnie ciążowe

Gazetka Lidla od 5.08 - 10.08 strona 32-33
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 09:36   #1318
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Słodkaaa od wczoraj w gazetce jest odzież ciążowa , udało mi się kupić leginsy i spodnie ciążowe

---------- Dopisano o 04:05 ---------- Poprzedni post napisano o 04:02 ----------

Słodkaaa od wczoraj w gazetce jest odzież ciążowa , udało mi się kupić leginsy i spodnie ciążowe

Gazetka Lidla od 5.08 - 10.08 strona 32-33
U mnie już były ostatki. Spodnie z Lidla nigdy na mnie nie pasują więc nawet nie patrzalam. Legginsy zostały same małe rozmiary A chętnie bym wziela. Więc wzięłam sobie tylko 2 staniki do karmienia i przy okazji koronkowy w kolorze fioletu taki już normalny

Na pewno do końca roku jeszcze się coś pojawi, też na Lidl online są te wszystkie rzeczy ale nie lubię zamawiać jak nie widzę w rzeczywistości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 12:58   #1319
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
U mnie już były ostatki. Spodnie z Lidla nigdy na mnie nie pasują więc nawet nie patrzalam. Legginsy zostały same małe rozmiary A chętnie bym wziela. Więc wzięłam sobie tylko 2 staniki do karmienia i przy okazji koronkowy w kolorze fioletu taki już normalny

Na pewno do końca roku jeszcze się coś pojawi, też na Lidl online są te wszystkie rzeczy ale nie lubię zamawiać jak nie widzę w rzeczywistości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na H&m i c&a jest teraz dużo promocji na Odziez ciążowa. Ja Wczoraj za nie całe 180 zł kupiłam 2 sukienki, 3 tuniki i 2 t- shirty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 13:07   #1320
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja wczoraj na stronie Bonprix kupiłam softshell ciążowy ze wstawką niemowlęcą za 65 zł (z przesyłką) A że ja będę Izę nosić pewnie dwa razy dziennie, więc bardzo się przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 09:18:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.