włosy od chloru! pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-22, 15:43   #1
kitkanitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 89

włosy od chloru! pomocy


Witam
Wczoraj byłam na basenie. Gdy wróciłam do domu zauważyłam, że mam końcówki włosów zielone. Umycie włosów nic nie dało.Co mam robić, aby to zeszło?...pomocy..
kitkanitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 16:53   #2
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: włosy od chloru! pomocy

jaki masz kolor wlosow. blond? farbowalas? jesl itak to kiedy ostatni raz i z jakiego na jaki kolor. mozliwe ze przyciemnialas jasny blond i dobralas zla tonacje i chlor raczej nie ma tu nic do rzeczy. wysusza ale nie zmienia koloru wlosow
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 02:32   #3
piwusia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: .
Wiadomości: 787
Dot.: włosy od chloru! pomocy

Cytat:
Napisane przez untouchable Pokaż wiadomość
jaki masz kolor wlosow. blond? farbowalas? jesl itak to kiedy ostatni raz i z jakiego na jaki kolor. mozliwe ze przyciemnialas jasny blond i dobralas zla tonacje i chlor raczej nie ma tu nic do rzeczy. wysusza ale nie zmienia koloru wlosow
zapewne tak jest, znam to z doświadczenia. W młodości rozjaśniłam włosy, później mi się odwidziło i z platynowego blondu chciałam przejść w tonacje bardziej naturalne i włosy zrobiły mi się zielone. (efekt dostrzegłam po kilku dniach) Nie mniej jednak spotkałam się z opinnią że woda chlorowana wypłukuje kolor z włosów.
Ja proponuje autorce wątku spróbować umyć głowe wodą mineralną (woda z kranu też zawiera chlor). Może przyległy do zniszczonych końców chlor daje efekt zzielenienia. Bo w sumie jeśli to miała by być wina tylko basenu to musiała by się w nim strasznie długo moczyć.

(chcę zaznaczyć że nie jestem żadnym autorytetem w dziedzinie włosów, ale ze swoimi własnymi miałam różne przygody)
__________________
juz mnie tu nie ma
piwusia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 07:04   #4
modnyfryzjer
Raczkowanie
 
Avatar modnyfryzjer
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: włosy od chloru! pomocy

Cytat:
Napisane przez untouchable Pokaż wiadomość
jaki masz kolor wlosow. blond? farbowalas? jesl itak to kiedy ostatni raz i z jakiego na jaki kolor. mozliwe ze przyciemnialas jasny blond i dobralas zla tonacje i chlor raczej nie ma tu nic do rzeczy. wysusza ale nie zmienia koloru wlosow

Kiedy chlor reaguje z pigmentem zawartym we włosach, ciepło wywołane przez zachodzenie reakcji może spowodować zmianę barwy na lekko żółtą. Ta żółtość w połączeniu z bazowym kolorem znajdującym się w twoich włosach może wywołać zielonkawe refleksy na twojej głowie. Chlor zawarty w wodzie z basenu może wejść w reakcję ze składnikami stosowanymi w recepturach niektórych farb do włosów. Szczególnie w przypadku tych o bazie niebieskiej, niebiesko-fioletowej bądź fioletowej i spowodować powstanie odcieni zieleni.


Chlor ma z natury właściwości wysuszające. Tak więc gdy twoje włosy ( łuski włosowe ) szeroko się otwierają, chlor wnika głęboko w strukturę włosa i powoduję wysuszenie twoich włosów od środka. Co prowadzi do rozdwojenia końcówek i łamliwości włosów.
__________________
modnyfryzjer- blog o fryzjerstwie
dodaj ulubiony salon
dodaj referencje swojego fryzjera
modnyfryzjer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.