Pomocy, czerwone placki na twarzy po aknemycinie plus!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-10, 18:34   #1
asia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 83

Pomocy, czerwone placki na twarzy po aknemycinie plus!!!


tak jak w temacie...
Miałam troche trądziku na czole, zastosowałam antybiotyk Aknemycin plus... (po konsultacji z lekarzem) w sumie przez pierwsze dwa dni było dobrze, pryszcze jakby się zmniejszały, ale trzeciego dnia, jak spojrzałam w lustro to sie przestraszyłam. W okolicy ust mam czerwone, łuszczące się placki, czoło tez mi się łuszczy, a cała twarz mnie piecze po nałożeniu jakiegokolwiek specyfiku, najprostszego kremu, a nawet mydła... nie wiem co mam teraz robić. ;[ wyglądam jeszcze gorzej niż jak miałam sam trądzik, bo tej łuszczącej się, czerwonej skóry nie da się zatuszować korektorem... ;[

dodam jeszcze, że używałam tego antybiotyku tak jak przepisał lekarz, czyli delikatny żel do mycia twarzy i ten antybiotyk, nic więcej...

macie jakieś pomysły co mogło mi się stać i CO MAM ROBIĆ????
bardzo proszę o pomoc ;[
asia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:15   #2
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Pomocy, czerwone placki na twarzy po aknemycinie plus!!!

Pytanie nie na to forum
Aknemycin Plus zwiera tretinoine i stad to zluszczanie (taki wlasnie jest cel - tretinoina jest retinoidem, działającym przeciwtrądzikowo w wyniku normalizacji nadmiernego rogowacenia naskórka oraz hamowania wzrostu i czynności gruczołów łojowych). Poniewaz antybiotyk ten zawiera alkohol moze dodatkowo podrazniac i powodowac takie objawy. Zaproponowalabym zmniejszyc czestotliwosc uzywania. Niestety w przypadku retinoidow trzeba sie przygotowac na linienie, one tak walsnie dzialaja
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.