Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-02-27, 21:41   #1
patka3010
Raczkowanie
 
Avatar patka3010
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomo¶ci: 136

Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka


Nie wiem czy to dobry pomys³ ¿e piszê to w³a¶nie tutaj ale wydaje mi siê to jedyne miejsce w którym mogê napisaæ co nie daje mi od d³u¿szego czasu spokoju. Znamy siê z moim ch³opakiem 2 lata a Jeste¶my razem rok. By³ czas w którym nie mogli¶my siê dotrzeæ ale w koñcu siê uda³o, uk³ada nam siê dobrze i pomijaj±c sprzeczki/k³ótnie które zdarzaj± siê w ka¿dym zwi±zku jest naprawdê ok. Gdybym mia³a go opisaæ ca³kiem obiektywnie to powiedzia³abym ¿e jest on bardzo pozytywnym cz³owiekiem który ma naprawdê dobre serce. Gdy moja siostra mia³a okazje go poznaæ i pierwszy raz porozmawiaæ to stwierdzi³a ¿e rzadko siê spotyka a¿ tak pozytywnych ludzi. Ma wszêdzie pe³no znajomych, mnóstwo kolegów i kole¿anek, ³atwo nawi±zuje kontakty z lud¼mi, wszêdzie jest go zawsze pe³no, nie lubi siedzieæ w domu i mog³abym tak d³ugo jeszcze wymieniaæ. Kilka miesiêcy temu pok³ócili¶my siê o jak±¶ g³upotê, wtedy w emocjach powiedzia³ mi ¿e gdy mia³ 18/19 lat spêdzi³ 2 tyg w szpitalu psychiatrycznym. Nie wiedzia³am co mam odpowiedzieæ, jego emocje by³y tak silne ¿e zacz±³ p³akaæ jak ma³y ch³opiec, mówi³ ¿e tylko jego rodzice i kilka osób z rodziny o tym wiedz±. By³am tak zszokowana ¿e nie wiedzia³am o co zapytaæ co zrobiæ, przytuli³am go a on zacz±³ opowiadaæ jakich ludzi tam widzia³/ spotka³. Dowiedzia³am siê tylko ze przyczyn± jego obecno¶ci tam, by³a chêæ pope³nienia próby samobójczej. Wyra¼nie obwinia o to swoich rodziców powiedzia³ ¿e to przez nich, pó¼niej nie chcia³ o tym rozmawiaæ. Wspomnia³ co¶ tylko ¿e tak go faszerowali lekami ¿e rêce mu same chodzi³y. Z jego opowie¶ci wiem ¿e w wieku 18/19 mocno imprezowa³, mia³ przygody z ró¿nymi u¿ywkami, byæ mo¿e mia³ te¿ depresje, wiele rzeczy siê skumulowa³o i wyl±dowa³ tam gdzie wyl±dowa³? czy to logiczne? To tylko moje domys³y bo tak naprawdê od czasu tej rozmowy nie wznowi³am ponownie tego tematu. Pyta³am kiedy¶ czy by³ u psychologa, odpowiedzia³ ¿e nigdy. To dziwne, my¶la³am ¿e na pocz±tku takich problemów idzie siê do psychologa a dopiero pó¼niej (gdy to konieczne) podejmowane s± inne kroki. Ostatnio pozna³am jego rodziców, jego mama zrobi³a na mnie dobre wra¿enie, mi³a, go¶cinna, widaæ ze ma dobry kontakt ze swoim synem, jednak nie mogê powiedzieæ tego samego o ojcu ch³opaka, wydawa³ siê osch³y i obojêtny, sam ch³opak wiele razy siê na niego skar¿y³ ¿e nie ma z nim dobrego kontaktu. Czêsto my¶lê o tej sprawie, jako¶ nie mogê siê z tym pogodziæ, nie daje mi to spokoju, wiem ¿e nie zmieniê czyjej¶ przesz³o¶ci. Wiele z was pewnie powie dlaczego z nim na ten temat nie porozmawiam, nie dopytam, g³ównie dlatego ¿e widzê ¿e on nie chce o tym rozmawiaæ, w jaki¶ sposób wymaza³ to ze swojej pamiêci i nie chce do tego wracaæ. Czêsto nachodz± mnie my¶li zwi±zane z t± histori±, jest to tzw gorzka pigu³ka której w jaki¶ sposób nie mogê prze³kn±æ, choæ bardzo bym chcia³a... Nie wiem co mam robiæ, nie umiem o tym zapomnieæ...
__________________
Dopóki walczysz jeste¶ zwyciêzc±
patka3010 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-28, 10:16   #2
prezent_od_losu
Zrodzona z burzy
 
Avatar prezent_od_losu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 109
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

Jest doros³y, jakby chcia³ siê leczyæ to by siê leczy³ cokolwiek Ci rodzice by mu nie zrobili.
Nie wiem dlaczego skoro widzisz problem to go nie poruszasz.
Nieleczona choroba/problem z wiekiem i latami tylko siê pogarsza.
__________________
Obserwujê was... bardzo uwa¿nie i z zainteresowaniem... nie mówiê jak nie MUSZÊ
prezent_od_losu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-28, 10:40   #3
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 9 831
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

Cytat:
Napisane przez patka3010 Poka¿ wiadomo¶æ
Z jego opowie¶ci wiem ¿e w wieku 18/19 mocno imprezowa³, mia³ przygody z ró¿nymi u¿ywkami, byæ mo¿e mia³ te¿ depresje, wiele rzeczy siê skumulowa³o i wyl±dowa³ tam gdzie wyl±dowa³? czy to logiczne?
Logiczne. Po próbie samobójczej zwykle l±duje siê w psychiatryku. O ile taki szpital jest w pobli¿u.

To wypieranie przesz³o¶ci jest bardzo szkodliwe dla niego, powinien byæ pod opiek± psychologa, trzymaæ rêkê na pulsie. Ta jego rozrywkowo¶æ, towarzysko¶æ i zawsze zayebi¶cie pozytywne nastawienie do ¶wiata, te¿ mo¿e byæ - paradoksalnie - objawem choroby, albo 'przykrywk±', mask±, za któr± siê chowa, a w ¶rodku cierpi. Ró¿ne s± mo¿liwo¶ci.

Jak chcesz, to mo¿esz próbowaæ dr±¿yæ temat, je¿eli Ciebie to niepokoi, te¿ masz prawo mieæ spokój w tym zwi±zku i pytaæ. Wszystko jest kwesti± tego jak siê to zrobi.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2017-02-28 o 10:44
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-28, 13:00   #4
patka3010
Raczkowanie
 
Avatar patka3010
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomo¶ci: 136
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

Zastanawiam siê czy z powodu moich ci±g³ych my¶li o tym warto rozgrzebywaæ jego rany? W koñcu mia³o to miejsce 8 lat temu
__________________
Dopóki walczysz jeste¶ zwyciêzc±
patka3010 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-28, 13:40   #5
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomo¶ci: 3 961
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

Cytat:
Napisane przez patka3010 Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê czy z powodu moich ci±g³ych my¶li o tym warto rozgrzebywaæ jego rany? W koñcu mia³o to miejsce 8 lat temu
Zdziwisz siê jak dzieci przejm± jaka¶ dziedziczna chorobê psychiczn± o której nie bêdziesz wiedzieæ w ramach nie rozgrzebywania

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-28, 14:31   #6
Lianca
Zadomowienie
 
Avatar Lianca
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 118
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

Moim zdaniem lekko przesadzacie.

Autorka nie napisa³a, ¿e ch³opak by³ hospitalizowany z powodu ciê¿kiej dziedzicznej choroby psychicznej typu schizofrenia. Na takie choroby hospitalizacja trwa 3 miesi±ce.

Drobne zaburzenia psychiczne typu depresja i nerwica to hospitalizacja na 2 tygodnie jak w tym przypadku.

To co zdarzy³o siê Twojemu ch³opakowi to nie jaka¶ tragedia.
Wejd¼ na w±tek nerwica/ depresja i poczytaj jak to wygl±da.

Ch³opaka zamknêli bo mia³ my¶li samobójcze. By³ nieletni - rodzice siê pewnie wysttaszyli. Wprowadzono mu antydepresanty. Pocz±tki brania antydepresantów prawie zawsze wywo³uj± skutki uboczne. Mo¿e te¿ wyst±piæ samoistne dr¿enie r±k itd. Lekarz musi dobraæ lek... w Jego przypadku zrobili to w szpitalu. My siê z tym borykamy w naszych domach. Pracuj±c, robi±c zakupy i wychowuj±c dzieci.

Ponadto to co zdarzy³o siê lata temu mo¿e ju¿ dzi¶ nie mieæ miejsca.
Mo¿e ch³opak wcale nie potrzebuje psychologa.
A zreszt± w tych czasach ka¿dy potrzebuje psychologa

Opisane przez Ciebie zaburzenie to nic tragicznego i mo¿na z tym normalnie ¿yæ.
Sama piszesz, ¿e ch³opak zachowuje siê normalnie.
Jest weso³y, energiczny, ma przyjació³.
Jedynie podzieli³ siê z Tob± prze¿yciem z przesz³o¶ci, a Ty robisz z niego wariata.
Rozumiem, ¿e nie wiedz±c co to oznacza mo¿esz wpa¶æ w panikê na samo s³owo "Szpital psychiatryczny" ale wbrew stereotypom nie le¿± w nim sami "WARIACI".

Poczytaj sobie o depresji i nerwicy... porozmawiaj na naszym w±tku jak chcesz. Mo¿e to Ciê uspokoi.

I nie skre¶laj ch³opaka bo osobi¶cie uwa¿am, ¿e nie masz za co.
__________________
Fresh Princess of Wizaz ...  

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=551947 - moja galeria pazurkowa

04.07.2015 PM 2015



Lianca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-28, 14:33   #7
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomo¶ci: 3 961
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

Ale ona tak naprawdê nie wie czemu konkretnie by³ hospitalizowany. Sama mam nerwice, chodzi³am na grupê do psychologa, chodzi³am do psychiatry i naprawdê trzeba byæ w bardzo, bardzo ciê¿kim stanie ¿eby wyl±dowaæ w szpitalu psychiatrycznym. Facet mia³ próbê samobójcza, wyl±dowa³ w szpitalu, wyszed³ i nigdy nawet do psychologa nie musia³ i¶æ?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-02-28, 14:39   #8
Lianca
Zadomowienie
 
Avatar Lianca
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 118
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

Dodam jeszcze, ¿e ja bym tego nie rozgrzebywa³a.
Ale jak ju¿ li¼niesz temat to Go obserwuj.
Je¶li zauwa¿ysz u Niego kiedy¶ nag³e zmiany nastroju, apatiê czy cokolwiek innego wówczas bêdziesz ju¿ wiedzieæ z czym masz do czynienia i bêdziesz mog³a porozmawiaæ z Nim i i¶æ do psychiatry po leki. Nie do szpitala a po prostu lekarza. Bêdzie bra³ antydepresanty i wróci do normy.

Depresja ma sk³onno¶ci do nawrotów wiêc bêdziecie z tym szajsem wspólnie toczyæ bitwy i tyle.
Ale jak siê wie co siê ma to siê reaguje w porê, bierze leki i ¿yje normalnie.

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Poka¿ wiadomo¶æ
Ale ona tak naprawdê nie wie czemu konkretnie by³ hospitalizowany. Sama mam nerwice, chodzi³am na grupê do psychologa, chodzi³am do psychiatry i naprawdê trzeba byæ w bardzo, bardzo ciê¿kim stanie ¿eby wyl±dowaæ w szpitalu psychiatrycznym. Facet mia³ próbê samobójcza, wyl±dowa³ w szpitalu, wyszed³ i nigdy nawet do psychologa nie musia³ i¶æ?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Je¶li by³ m³odym dzieciakiem, nawet pe³noletnim, a jego rodzice dowiedzieli siê o jego my¶lach samobójczych to ze strachu pewnie go do szpitala odwie¼li, a szpital nie przyj±æ nie móg³.
Podobno ch³opak siê nie targn±³, a jedynie wyra¿a³ chêæ

Ja sta³am na torach 5 lat temu jako doros³a kobieta... ale jednak zesz³am a nastêpnego dnia sama posz³am do psychiatry i zaczê³am leczenie bez szpitala. Gdyby jego rodzice wziêli go wtedy prywatnie do lekarza to by w szpitalu nie le¿a³ tylko grza³ wyro w domu na lekach.
__________________
Fresh Princess of Wizaz ...  

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=551947 - moja galeria pazurkowa

04.07.2015 PM 2015




Edytowane przez Lianca
Czas edycji: 2017-02-28 o 14:41
Lianca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-28, 15:55   #9
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 3 503
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

Cytat:
Napisane przez patka3010 Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê czy z powodu moich ci±g³ych my¶li o tym warto rozgrzebywaæ jego rany? W koñcu mia³o to miejsce 8 lat temu
Nie, zdecydowanie nie warto.

Dziewczyno! To by³o 8 lat temu. Dawno zapomniane. W k³ótni sobie przypomnia³, mo¿e chcia³ zrobiæ wra¿enie - ¿e jest tak cierpi±cy. Albo po prostu Ci siê z tego zwierzyæ.

Nie, rozrywkowo¶æ czy towarzysko¶æ to nie jest objaw choroby... ludzie, co wy wypisujecie. Sporo m³odych osób ma jakie¶ zaburzenia psychiczne, jak powiedzia³ ¿e chce siê zabiæ to logiczne ¿e dosta³ skierowanie do szpitala - ¿eby nie kusiæ losu. Móg³ zwyczajnie wpa¶æ w wiêkszy do³ek i tyle. Kto za nastolatka nie prze¿ywa³ ró¿nych rzeczy kilka razy mocniej ni¿ w wieku doros³ym?

On nie ma jakiej¶ przera¿aj±cej historii, ot by³ w szpitalu i tyle. Jakby mu wyrostek wyciêli i by mia³ komplikacje to te¿ by¶ dr±¿y³a? Je¶li na chwilê obecn± wszystko jest ok to nie ma powodu do tego wracaæ, a wrêcz szkodliwe bêdzie wracanie do tego, bo to pewnie nie s± dla niego najmilsze wspomnienia.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Poka¿ wiadomo¶æ
Ale ona tak naprawdê nie wie czemu konkretnie by³ hospitalizowany. Sama mam nerwice, chodzi³am na grupê do psychologa, chodzi³am do psychiatry i naprawdê trzeba byæ w bardzo, bardzo ciê¿kim stanie ¿eby wyl±dowaæ w szpitalu psychiatrycznym. Facet mia³ próbê samobójcza, wyl±dowa³ w szpitalu, wyszed³ i nigdy nawet do psychologa nie musia³ i¶æ?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Jak kto¶ ma gwa³towne pogorszenie samopoczucia, nawet niespowodowane chorob± to prêdzej trafi do szpitala ni¿ kto¶ zdiagnozowany i przewlekle leczony, ze wsparciem psychologa itd. Wystarczy, ¿e go dziewczyna rzuci³a i ch³opak stwierdzi³ z dnia na dzieñ ¿e ze sob± koñczy. Takie ostre za³amanie mo¿e byæ gorsze, bo w stanie w jakim niektórzy s± np. po nag³ej stracie bliskiej osoby mog± na prawdê pope³niæ samobójstwo.

Chyba lepiej zadzia³aæ zanim co¶ z³ego siê stanie.

No ale najlepiej stygmatyzowaæ pobyt w szpitalu psychiatrycznym, bo to ju¿ musi byæ objaw ciê¿kiej choroby.
januszpolak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-28, 17:15   #10
Lianca
Zadomowienie
 
Avatar Lianca
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 118
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

Cytat:
Napisane przez januszpolak Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, zdecydowanie nie warto.

Dziewczyno! To by³o 8 lat temu. Dawno zapomniane. W k³ótni sobie przypomnia³, mo¿e chcia³ zrobiæ wra¿enie - ¿e jest tak cierpi±cy. Albo po prostu Ci siê z tego zwierzyæ.

Nie, rozrywkowo¶æ czy towarzysko¶æ to nie jest objaw choroby... ludzie, co wy wypisujecie. Sporo m³odych osób ma jakie¶ zaburzenia psychiczne, jak powiedzia³ ¿e chce siê zabiæ to logiczne ¿e dosta³ skierowanie do szpitala - ¿eby nie kusiæ losu. Móg³ zwyczajnie wpa¶æ w wiêkszy do³ek i tyle. Kto za nastolatka nie prze¿ywa³ ró¿nych rzeczy kilka razy mocniej ni¿ w wieku doros³ym?

On nie ma jakiej¶ przera¿aj±cej historii, ot by³ w szpitalu i tyle. Jakby mu wyrostek wyciêli i by mia³ komplikacje to te¿ by¶ dr±¿y³a? Je¶li na chwilê obecn± wszystko jest ok to nie ma powodu do tego wracaæ, a wrêcz szkodliwe bêdzie wracanie do tego, bo to pewnie nie s± dla niego najmilsze wspomnienia.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------



Jak kto¶ ma gwa³towne pogorszenie samopoczucia, nawet niespowodowane chorob± to prêdzej trafi do szpitala ni¿ kto¶ zdiagnozowany i przewlekle leczony, ze wsparciem psychologa itd. Wystarczy, ¿e go dziewczyna rzuci³a i ch³opak stwierdzi³ z dnia na dzieñ ¿e ze sob± koñczy. Takie ostre za³amanie mo¿e byæ gorsze, bo w stanie w jakim niektórzy s± np. po nag³ej stracie bliskiej osoby mog± na prawdê pope³niæ samobójstwo.

Chyba lepiej zadzia³aæ zanim co¶ z³ego siê stanie.

No ale najlepiej stygmatyzowaæ pobyt w szpitalu psychiatrycznym, bo to ju¿ musi byæ objaw ciê¿kiej choroby.
No w³a¶nie
Bo wszyscy, którzy lecz± siê psychiatrycznie to ¶wiry

Jestem ¶wirem
Czy jak leczê siê na nerwicê to mam ¿ó³te papiery? zawsze siê nad tym zastanawiam :P Zw³aszcza jak mnie kto¶ wkurza
__________________
Fresh Princess of Wizaz ...  

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=551947 - moja galeria pazurkowa

04.07.2015 PM 2015



Lianca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-28, 22:51   #11
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 7 143
Dot.: Ciê¿ka przesz³o¶æ ch³opaka

przy próbie samobójczej (nawet gro¼bie samobójstwa) jedzie sie do szpitala, tam nastêpuje wstêpna rozmowa z psychiatr± i zostaje siê na jaki¶ czas (chyba tydzieñ czy dwa). Je¶li osoba nie wyra¿a zgody, psychiatra wystêpuje do s±du o zgodê, wtedy zazwyczaj trwa to ju¿ 30 dni (bo trzeba doliczyæ postêpowanie s±dowe).

Tak to mniej wiêcej wygl±da³o, gdy pracowa³am w innym miejscu i mia³am styczno¶æ z osobami uzale¿nionymi i po próbach samobójczych. Jednej dziewczynie, gro¿±cej samobójstwem, towarzyszy³am w karetce i przyjêciu do psychiatrycznego i wygl±da³o to tak jak opisa³am To tak odno¶nie tego czy to jest prawdopodobne, ze trafi³ do szpitala bez wcze¶niejszej terapii u psychologa
Gdy dodasz do tego, to co napisa³a¶ o jego przygodach z u¿ywkami, my¶lê, ze to bardzo prawdopodobna historia. Sporo uzale¿nionych ma my¶li b±d¼ próby samobójcze.

Edytowane przez Dinulka
Czas edycji: 2017-02-28 o 22:54
Dinulka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 23:51:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.