Wstydliwy problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-27, 15:43   #1
onatakajedna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 6

Wstydliwy problem


Witajcie,

Już raz pisałam do was z prośbą o pomoc, lecz mój kochany komputer zawsze dobrze wie w którym momencie się zawiesić

Tak więc opisze mój problem jeszcze raz, na wstępie zaznaczam że nie wiem czy trafiłam dobrze (jeśli chodzi o dział )

Postanowiłam się odchudzać. Wszystko super, pięknie - najpierw rowerek, ale że to nie ukoiło mojej żądzy walki to postanowiłam kupić sobie skakankę.

Skakałam na tym prostym w obsłudze, lecz cudownym sprzęcie kilka lat temu i wszystko było ok, aż do wczoraj.

Biorę skakankę, lecę na dwór, skacze już tak sobie i czuję, że robi mi się mokro w majtkach. Wracam szybko do domu, lecę do łazienki i zastał mnie przykry i żenujący... widok (?)

Wszystko mam mokre: majtki, wkładkę, nawet spodenki od ćwiczeń. Poczułam się naprawdę źle, nigdy mi się to nie zdarzyło, a co dopiero w takiej ilości :/

Dziewczyny wyczytałam, że ten problem to nietrzymanie moczu. Dotyka głównie osoby starsze, w menopauzie, po chorobach itp.

Ja mam 23 lata, jestem młodą, zdrową osobą. Nie rodziłam, nie miałam przewlekłych chorób, nic z tych rzeczy.

Co powinnam zrobić? Udać się od razu do lekarza, czy może da to się załagodzić domowymi sposobami?
onatakajedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 12:27   #2
MagdaXA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 19
Dot.: Wstydliwy problem

Moim wstydliwym problemem była grzybica pochwy ale odkąd stosuję trilac lady kompletnie o niej zapomniałam. Wcześniej szczególnie mi to przeszkadzało na wakacjach teraz zero problemów
MagdaXA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 18:32   #3
DuzaCzarna69
Przyczajenie
 
Avatar DuzaCzarna69
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Wstydliwy problem

onatakajedna ten problem może również dotyczyć młodych dziewczyn być może miałaś ostatnio mało aktywności fizycznej i Twoje mięśnie Kegla w miednicy mniejszej są bardziej wiotkie dlatego możesz mieć problemy z nietrzymaniem moczu są pewne ćwiczenia na te mięśnie i polegają na tym, że napinasz przez parę sekund i puszczasz i powtarzasz dziennie 10 razy (napinasz podobnie jak chcesz zatrzymać siusiu), możesz też poczytać o kulkach Gejszy, które podobno się super sprawdzają przy tym schorzeniu pozdrawiam
DuzaCzarna69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 20:38   #4
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Wstydliwy problem

Takie skakanie ponoć nie jest dobre dla mięśni dna miednicy. Poćwicz te mięśnie, pilates jest fajny a skakanke sobie na razie odpuść...
Mi się zawsze chciało siku po chwili skakania a jestem w Twoim wieku
zresztą z bieganiem mam podobnie, też nie jest dobre dla mięśni dna miednicy i zdarza się, że jak mam pełny pęcherz to bardzo się muszę skupić żeby dobiec szczęśliwie do wc
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 15:29   #5
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wstydliwy problem

Niestety, bardzo intensywne treningi siłowe (dźwiganie ciężarów) i wytrzymałościowe (bieganie na długie dystanse, długa jazda na rowerze, itp.) nie są korzystne dla zwieraczy. Jedne kobiety cierpią mniej, inne bardziej, jeszcze inne w ogóle, ale to zwiększa ryzyko nietrzymania moczu. Jak się dużo uprawia tego typu ćwiczeń to trzeba zadbać też o mięśnie dna miednicy. Napinanie i rozluźnianie, kulki gejszy itp. to dobre rzeczy na początek.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 09:38   #6
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Wstydliwy problem

Jest taki zabieg o którym ostatnio głośno się robi i jest co raz bardziej popularny. Laserowe leczenie nietrzymanie moczu. Czytałam o tym trochę i rozmawiałam też z lekarzem który wykonuje te zabiegi bo potrzebowałam informacji dla siostry, która po ciąży ma ten problem i jest też młodą osobą. Zapisałam ją na wizytę. Dotyczy to zarówno młodych jak i starszych kobiet. Zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka sekund, z tego co mi mówił lekarz. Jedyny problem to cena.W Warszawie ceny tego zabiegu są bardzo wysokie. W Centrum Zdrowia i Urody w Warszawie przy ul. Szczęśliwickej 36 (tam korzystam z wielu usług i kosmetycznych i medycznych, sprawdzone miejsce), Dr. Morliński wykonuje ten zabieg. Z tego co się zdążyłam zorientować to ceny mają jak na Warszawę konkurencyjne.
Jestem bardzo wybrednym klientem i bardzo zawracam uwagę na czystość i kwalifikacje personelu, a w tej klinice wszystko mi odpowiada. A lubię się czepiać
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 10:38:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.