Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-18, 08:51   #361
frruzia80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 771
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Evkil glowa do gory ! Trzy zarodki to trzy szanse na ciaze! A jakos nie zawsze idzie w parze ze skutkiem. Znam przypadki, ze te najlepsze morfologicznie zarodki sie nie przyjely a ciaza byla np z najslabszego. Wiec nie martw siemocno trzymam kciuki kiedy robisz bete?
frruzia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 08:58   #362
Evkill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 238
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Dzięki. Ale marnie to widzę. Mam KIRAA. Planuje iść w piątek, to będzie 10 dpt.
Evkill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:02   #363
frruzia80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 771
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Dziewczyny propo leków..widze, ze na te same leki rozne osoby roznie reaguja. Ja nie wiem czy nie mialam za duzo lekow immunosupresyjnych: profraf,grastofil (acofil), equoral ..i jeszcze steryd. Czy ktoras z was bierze equoral ? Teraz na wizycie Malinowski powoedzial mi, ze nue moge brac w ciaxy equoralu bo moze powodowac wady plodu i jest cytotoksyczny...a bralam bo tak ustalilismy z dr. I nie wiem czy ta konska dawka lekow tez nie miala znaczenia, ale tego mozemy sie juz nie dowiedziec. W kazdym razie teraz bede sie trzymala zalecen Maliny: equoral 25 dni przed ET.. a potem wskakuje na encortolon i grastofil (acofil), bez prografu... przedyskutujemy to jeszcze z dr przed transferem, zobaczymy co o tym mysli. Nigdy wiecej tego gowna (equoralu) w ciazy nie bede brala. Na pikniku spotkalam dziewczyne, ktora opowiadala mi swoja historie. Ronila trzy razy i w koncu stwierdzila, ze odstawia pewne leki. I dopiero wtedy utrzymala ciaze. Mowila mi tez, ze zdarzaja sie przypadki, ze kobieta dostaje zarodka po pgs a rodzi chore dziecko. I podobno przyczyna moga byc tez leki. Mysle, ze takich przypadkow jest malo ale nie jest to wykluczone. Kazda z nas to osobna bajka i mozemy troche roznie te leki metabolizowac.
frruzia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:09   #364
Evkill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 238
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Mi dr Sydor mówił, żeby nie brać sterydu i acoffilu jednocześnie. Dlatego tym razem miałam tylko sam wlew z acoffilu bo brałam encorton.
Evkill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:15   #365
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Cytat:
Napisane przez Evkill Pokaż wiadomość
Mi dr Sydor mówił, żeby nie brać sterydu i acoffilu jednocześnie. Dlatego tym razem miałam tylko sam wlew z acoffilu bo brałam encorton.
U mnie transfer na accofilu się nie udał. Na sterydzie i accofilu, już tak. Każda inaczej reaguje. Gdy będę podchodziła do kolejnego transferu, to też na accofilu i sterydzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:35   #366
frruzia80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 771
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

No wlasnie..u mnie transfer na tej bombie chemicznej: grastofil (acofil) prograf equoral encortolon sie udal...ale hesli okaze się, ze dziecko bylo zdrowe gebetycznie, to nie wiem czy te leki nie narobily biedy. I teraz jakbym miala robic transfer to juz nie mam pojecia na jakich lekach...przerabialam jyz wszystko. Dr ostatnio do mnie powiedzial "to nie jest pierwszy nieudany transfer" i tak sobie mysle, czy juz nie ma dla mnie szansy... Podłamana jestem strasznie dziewczyny. Za miesiac biopsja ale boję sie, ze nawet jesli bedziemy mieli zarodki to i tak nuc z tego nie wyjdzie
frruzia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:45   #367
Sustys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 167
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Fruzia nie pisz tak! Jesteś dla nas wszystkich tutaj wsparciem! Nie możesz się załamać! Moim największym marzeniem jest aby nam wszystkim się w końcu udało, nie potrafię dopuścić do siebie myśli że nigdy nie będę spacerować z wózkiem. Ja osobiście mam ciśnienie,mój mąż skończył na początku czerwca 45 lat. Ale dzięki Twoim wpisom Fruzia czuje że damy radę!
Sustys jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 10:24   #368
frruzia80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 771
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

A ja juz nie wiem dziewczyny skad brac wiare i sile..to poronienie mnie zmiotlo. Myślałam, ze moze Bog/Cos tam na gorze w koncu sie nade mna zlitowalo..a teraz nie wiem juz co myslec. Jade jutro do psychologa, ale tam to sie tylko wygadam. Nikt nie rozwiaze moich problemow... sa takie dni, ze budzę sie rano i zyc mi sie nie chce naprawde dobrze, ze stymulacja sie zaczela, to przynajmniej w miejscu nie stoje bo bym sobie chyba w leb strzeliła. Mam już dosyć dziewczyny, jestem w ch..j tym wszystkim zmeczona jak sie jeszcze teraz okaze ze mam po punkcji jednego zdrowego zarodka to sie zalamie. Wspieram was bo wiem jakie to wazne..ale sama ledwo sie trzymam...
frruzia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 10:56   #369
Sandra27x
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 533
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Frruzia chyba każda z nas tak samo myśli 😥
Sandra27x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 12:51   #370
ToYa84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Calineczka81 a u was byla jakas diagnoza?badalas KIRy przed transfwrem?bo ja nie robilam immunologii tej na prokocimiu i nie wiem czy dobrze czy to bez sensu skoro nie bylo zadnego poronienia..mam wlaczony prograf chyba na wszelki wypadek a nie mam accofilu noe znam sie na tym:/
ToYa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 12:55   #371
Dzasta11
Wtajemniczenie
 
Avatar Dzasta11
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2 190
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

ToYa doktor nic nawet nie wspomniał o zbadaniu immunologi? Mi i wiem też, ze innym dziewczynom mówił, że przed transferem koniecznie robimy badania.
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty bo masz do przejścia całe życie".
Dzasta11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 12:57   #372
Kaaasia128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 196
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Evkill czy przy drugim podejściu miałaś zmienione leki? Mi przy pierwszym podejściu tez nie udało się uzyskać ani jednego zarodka teraz drugie podejście przede mną i boje się bardzo ze historia się powtórzy
Kaaasia128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 13:03   #373
Evkill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 238
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Tak, miałam inne leki i zwiększoną prawie dwukrotnie dawkę. Do tego jeszcze lamette brałam przez 6 dni. Trzymałam dietę, jadłam dużo kasz, ryb i warzyw. Schudłam 2 kg przez stymulację. A no i jeszcze immunolog kazał mi brać steryd 2 tygodnie przed stymulacja.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

No i na pewno byłam dużo spokojniejsza, bo miałam jeszcze wsparcie psychologa.
Evkill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 13:03   #374
ToYa84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Tzn chyba czesc badan mialam tj przeciwciala jajnikowe plemnikowe te cale ANA to co jest w diagnostyce dostepne ale kir u chyba allo nie mam i nigdy nie mialam robic tonjuz chyba specjalistyczne tylko w krk do zrobienia
ToYa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 14:46   #375
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Cytat:
Napisane przez ToYa84 Pokaż wiadomość
Tzn chyba czesc badan mialam tj przeciwciala jajnikowe plemnikowe te cale ANA to co jest w diagnostyce dostepne ale kir u chyba allo nie mam i nigdy nie mialam robic tonjuz chyba specjalistyczne tylko w krk do zrobienia
Właściwie u mnie nie było żadnej diagnozy.
I do tej pory nie wiem, czemu pierwszy transfer po PGS się nie udał.
Jeśli nigdy nie byłaś w ciąży, doktor nie zleca immunologii, tak słyszałam.
Ja baaardzo dawno temu miałam biochemiczna. Właściwie nie traktuje tego jako ciaze. Zaraz zaczęłam plamic. I może dlatego doktor mi zlecił immunologie. Ona zawsze wychodzi zle. Nie ma chyba na forum dziewczyny, która miałaby wszystko oki z immunologia. Poza tym mam hashimoto i może też dlatego mnie badał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calineczka81
Czas edycji: 2019-06-18 o 14:47
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 15:55   #376
Justi37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 19
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Cześć dziewczyny. Tez zaczynam przygodę z panem doktorem! (Oby krótka i skuteczną)
Badania zrobione, diagnoza postawiona - maz ma kiepskie nasienie, więc od razu nam nakreślil ze szanse na naturalną ciążę znikome, zalecil inseminacje. Oczywiście dostalam lamettę, zaszczyk ovitrelle, pregna start.
Wczesniej czytalam o tej drożności ale nie zalecil żadnych badan w tym kierunku.

Dziewczyny teraz pytanie, ide na monitoring 9-11 dc , jezeli pęcherzyki urosly dostaje zaszczyt i co dalej, sam doktor umawia mnie do Krakowa czy ja sama? I po zaszczyku dwa dni i inseminacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 16:01   #377
Evkill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 238
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Doktor Ci wszystko na wizycie powie. U mnie zazwyczaj jeden monit zastrzyk i za dwa dni inseminacja. Raz mi za szybko urosły i musiałam jechać już na następny dzień. Jak Ci dr wyznaczy termin to dzwonisz i się umawiasz.
Evkill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 16:04   #378
Justi37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 19
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

No oki, a meza rozumiem przygotować mam tak na oko? wiem ze abstynencji ma ma byc min. 3-7 dni. Doktor zazwyczaj zaleca 4.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 16:27   #379
Evkill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 238
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Chyba 3 dni. Nie martw się po inseminacji dr zleca uprawiać zwierzęcy sex.
Evkill jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 16:31   #380
Justi37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 19
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

No to grubo powiedz jeszcze ile czasu to mniej więcej trwa, cały dzień spędzony w klinice?

A tak wogole to Ty po ktorej juz inseminacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 17:06   #381
Evkill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 238
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

To zależy czy jesteś już na pęknięciu. Najpierw dr robi USG i jak pęcherzyki pękają to starają się działać ekspresowo, jak nie to się wlecze. Po USG parter oddaje nasienie i możecie iść do parku obok na godzinkę, bo muszą przygotować nasienie. Sam zabieg trwa 5 min, potem jeszcze leżysz przez 15 min. Jakieś 2 godziny trzeba liczyć.



W sumie miałam 5 inseminacji, teraz jestem po drugiej już procedurze ivf
Evkill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 17:13   #382
Justi37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 19
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

O rany. No takie tu rzeczy czytam ze az włos się jeży na głowie.. i jak myślę ze mnie to pewnie tez czeka to masakra.
Ale licze na to ze trafiłam pod dobrą opiekę.
Mnie lekarz nakreslil ze mamy az 20% szans ze względu ze ja jestem młoda - 25lat. Ale to przecież nie żadna reguła i staram się nie nastawiac na nie wiadomo co bo cos czuje po kościach ze mogę sie grubo rozczarować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 17:17   #383
Ann166
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 17
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

A nam dr powiedział że mamy działać dzień przed inseminacja bo jest teraz ciepło i plemniki gorzej reagują. I teraz się tak zastanawiam jak piszecie że może jednak powinniśmy zachować abstynencje przez chociaż 3 dni bo może było za mało tego nasienia
Ann166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 17:26   #384
Justi37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 19
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Wiesz mi akurat nic doktor nie mówił ile tej abstynencji, wiec ja sie moge zastanawiać ale skoro Tobie powiedział to chyba powinnas słuchać jego rad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 17:31   #385
Oschlina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 50
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Czesc. Czy jest ktos na monitoringu w Tarnowie i moze dac znac jak sytuacja ?
Oschlina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 17:50   #386
nocotam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 352
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Calineczka mi badania immunoligiczne a wyszly super... sam doktor był w szoku jakim cudem takie wyniki. Jedynie Allo niskie ze względu na brak ciazy ale i tak to skomentował ze i tak nie jest źle bo prawidłowo powinnam mieć 0. Dziwi się bardzo że ciazy nie bylo z takimi wynikami ... dlatego obstawia gruba otoczke.
nocotam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 09:55   #387
Evkill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 238
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Kiedy dr każe testować po transferze?
Evkill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 10:00   #388
Sustys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 167
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Evkill ja przy mojej nieudanej próbie zrobiłam betę w 9 dpt i już miałam wynik pozytywny. Później spadła. Ale wtedy już coś było widać...
Sustys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 10:13   #389
Evkill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 238
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Ja zrobiłam dzisiaj, bo czuje się okresowo i temperatura mi spadła.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

A dziś mam 8dpt
Evkill jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 10:14   #390
ja_teresa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 176
Dot.: Dr Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 8

Zalecany jest 9dpt blastocysty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_teresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-01 10:06:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.