Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-07, 13:18   #4171
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87641311]Mam identyczne spostrzeżenia co do Hisoki.
Zaboty są ok, nie przytłaczają, ale też wolę romantyzm w trochę innym wydaniu, właśnie koronki itp. Może dlatego, że zaboty chyba nie są już modne, mnie się w ogóle kojarzą głównie z poprzednimi epokami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Mnie się żaboty nawet podobają, więc u mnie to nie tego typu uprzedzenie. Ale jakoś te koronki dużo lepiej u Hisoki pasują. Nie wiem czemu.

A jeszcze ta czerwona sukienka hiszpanka też mi się na Hisoce podoba, nie wiem dla jakiego ona by była typu. Czyste R?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-07, 18:25   #4172
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zobaczylam zdjecie w czarno-bialej sukience i tez mi sie bardzo podoba.

SoftClassic, jakbys chciala mierzyc G, to na przyklad taka sukienka KLIK.

A dla SD na przyklad KLIK KLIK KLIK KLIK KLIK.
Zastanawiam sie tez nad ta sukienka KLIK, wydaje mi sie, ze glownie SD moglaby dobrze wygladac w tych duzych bufkach i tak mocno podkreslonej talii.
Dzięki chimay , naprawdę jestem Ci wdzięczna za pomysły i konkretne propozycje, bo przynajmniej te moje przymiarki mają ręce i nogi.

Te dwie sukienczyny z czarną górą powinny wyglądać na mnie dobrze, z tymi wielkimi kropami może być już gorzej. Wrzucałam już kiedyś do albumu zdjęcia w sukience z (mniejszymi) kropkami, ale uznałyście, że kropki mnie przytłaczają. Choć kto wie, może takie wielkie dają inny efekt?
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-07, 18:46   #4173
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Dzięki chimay , naprawdę jestem Ci wdzięczna za pomysły i konkretne propozycje, bo przynajmniej te moje przymiarki mają ręce i nogi.

Te dwie sukienczyny z czarną górą powinny wyglądać na mnie dobrze, z tymi wielkimi kropami może być już gorzej. Wrzucałam już kiedyś do albumu zdjęcia w sukience z (mniejszymi) kropkami, ale uznałyście, że kropki mnie przytłaczają. Choć kto wie, może takie wielkie dają inny efekt?
Pamiętam, że pokazywałaś się w takiej sukience, to były takie średnie kropy i nie bardzo mi się całość podobała, ale ciężko określić, czy to wina fasonu czy wzoru czy czego jeszcze.

Zaś co do casuala dla SD, to Greta wrzucała na pinteresta tę sukienkę KLIK. Ta góra jest mało praktyczna zwłaszcza zimą, ale wyobrażam sobie, że coś podobnego mogłoby zadziałać, jakby podmienił ten wykładany kołnierz na lejący golf czy dekolt wodospad, które SD także mają w propozycjach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-08, 18:09   #4174
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pamiętam, że pokazywałaś się w takiej sukience, to były takie średnie kropy i nie bardzo mi się całość podobała, ale ciężko określić, czy to wina fasonu czy wzoru czy czego jeszcze.



Zaś co do casuala dla SD, to Greta wrzucała na pinteresta tę sukienkę KLIK. Ta góra jest mało praktyczna zwłaszcza zimą, ale wyobrażam sobie, że coś podobnego mogłoby zadziałać, jakby podmienił ten wykładany kołnierz na lejący golf czy dekolt wodospad, które SD także mają w propozycjach.


Widziałam wczoraj banery Guess i odniosłam wrażenie ze nowa kolekcja (z J.Lo chyba) to kwintesencja SD i niektóre rzeczy wydaje się ze możnaby spokojnie nosić na codzień a nie na wielkie okazje.

A do albumu wrzuciłam zdjęcie w różowym szaliku (zawiniętym wokół głowy bo strasznie wiało). Mam go na oku już dłuższa chwile i mam wrażenie ze ten róż bardzo jest dla mnie korzystny. Zastanawiam się tylko do palety którego typu on należy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 13:45   #4175
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Zupełnie przypadkiem natrafiłam na kolor nude, w którym nie czuję się tragicznie (ale może tak wyglądam, tylko jeszcze o tym nie wiem) - Wibo Adorable nr 8 Desire, beżowy nudziak https://scontent-atl3-1.cdninstagram...9a&oe=5E897DCB

Przy okazji w piątek ścięłam mocno włosy.

Wrzuciłam zdjęcie, starałam się oddać kolor, ale nie wyszło najlepiej. Chociaż i tak lepiej niż przy naturalnym świetle, bo jest pochmurno i wychodzą mi bardzo rozbielone i prześwietlone zdjęcia.

Co do włosów - dostałam dużo komplementów, raczej się ludziom wokół podoba.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2020-03-09 o 13:46
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 13:54   #4176
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Zupełnie przypadkiem natrafiłam na kolor nude, w którym nie czuję się tragicznie (ale może tak wyglądam, tylko jeszcze o tym nie wiem) - Wibo Adorable nr 8 Desire, beżowy nudziak https://scontent-atl3-1.cdninstagram...9a&oe=5E897DCB

Przy okazji w piątek ścięłam mocno włosy.

Wrzuciłam zdjęcie, starałam się oddać kolor, ale nie wyszło najlepiej. Chociaż i tak lepiej niż przy naturalnym świetle, bo jest pochmurno i wychodzą mi bardzo rozbielone i prześwietlone zdjęcia.

Co do włosów - dostałam dużo komplementów, raczej się ludziom wokół podoba.

Mnie tez sie podoba now fryzura. i uwazam ze jest to upgrade w stosunku do poprzedniej



I jak patrze na zdjecie to ten nudziak Ci pasuje. Chociaz szminka w stylu lat 90. podoba mi sie na Tobie bardziej. Dodaje Ci takiego pazura. ale to juz pewnie zalezy od okazji albo Twoich upodoban jaki look chcesz miec.


Ja mam wizyte u fryzjera w sobote, ale ejszcze sie na nic nie zdecydowalam

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2020-03-09 o 13:55
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-09, 14:00   #4177
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Mnie tez sie podoba now fryzura. i uwazam ze jest to upgrade w stosunku do poprzedniej



I jak patrze na zdjecie to ten nudziak Ci pasuje. Chociaz szminka w stylu lat 90. podoba mi sie na Tobie bardziej. Dodaje Ci takiego pazura. ale to juz pewnie zalezy od okazji albo Twoich upodoban jaki look chcesz miec.


Ja mam wizyte u fryzjera w sobote, ale ejszcze sie na nic nie zdecydowalam
Dziękuję

Ogólnie też uważam, że lepiej mi w ciemniejszych szminkach, ale spośród wszelakich nudziaków, jakich w życiu próbowałam, ten wydaje się być całkiem niezły.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-09, 14:00   #4178
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Zupełnie przypadkiem natrafiłam na kolor nude, w którym nie czuję się tragicznie (ale może tak wyglądam, tylko jeszcze o tym nie wiem) - Wibo Adorable nr 8 Desire, beżowy nudziak https://scontent-atl3-1.cdninstagram...9a&oe=5E897DCB

Przy okazji w piątek ścięłam mocno włosy.

Wrzuciłam zdjęcie, starałam się oddać kolor, ale nie wyszło najlepiej. Chociaż i tak lepiej niż przy naturalnym świetle, bo jest pochmurno i wychodzą mi bardzo rozbielone i prześwietlone zdjęcia.

Co do włosów - dostałam dużo komplementów, raczej się ludziom wokół podoba.
Bardzo ładnie w tej fryzurze A szminka pasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 07:43   #4179
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Widziałam wczoraj banery Guess i odniosłam wrażenie ze nowa kolekcja (z J.Lo chyba) to kwintesencja SD i niektóre rzeczy wydaje się ze możnaby spokojnie nosić na codzień a nie na wielkie okazje.

A do albumu wrzuciłam zdjęcie w różowym szaliku (zawiniętym wokół głowy bo strasznie wiało). Mam go na oku już dłuższa chwile i mam wrażenie ze ten róż bardzo jest dla mnie korzystny. Zastanawiam się tylko do palety którego typu on należy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obejrzalam te kolekcje i tez mysle, ze by sie nadawaly.
Co do koloru szala sie nie wypowiem, ale sadze, ze Ci pasuje.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Zupełnie przypadkiem natrafiłam na kolor nude, w którym nie czuję się tragicznie (ale może tak wyglądam, tylko jeszcze o tym nie wiem) - Wibo Adorable nr 8 Desire, beżowy nudziak https://scontent-atl3-1.cdninstagram...9a&oe=5E897DCB

Przy okazji w piątek ścięłam mocno włosy.

Wrzuciłam zdjęcie, starałam się oddać kolor, ale nie wyszło najlepiej. Chociaż i tak lepiej niż przy naturalnym świetle, bo jest pochmurno i wychodzą mi bardzo rozbielone i prześwietlone zdjęcia.

Co do włosów - dostałam dużo komplementów, raczej się ludziom wokół podoba.
Z jednej strony podoba mi sie ta fryzura, ale z drugiej wydaje mi sie zbyt ulozona dla Ciebie.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dziękuję

Ogólnie też uważam, że lepiej mi w ciemniejszych szminkach, ale spośród wszelakich nudziaków, jakich w życiu próbowałam, ten wydaje się być całkiem niezły.
Moim zdaniem latem nie bedziesz, bo chyba to bralas kiedys pod uwage.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 08:21   #4180
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z jednej strony podoba mi sie ta fryzura, ale z drugiej wydaje mi sie zbyt ulozona dla Ciebie.



Moim zdaniem latem nie bedziesz, bo chyba to bralas kiedys pod uwage.
Niestety nie mam dużego pola do popisu z fryzurą ze swoich włosów. Są cienkie i gładkie, szybko się ulizują, więc nawet jak chcę im nadać objętości, nadać trochę "ruchu" fryzurze, to zaraz mam smętne kosmyki.

Tak, brałam pod uwagę LSu, ale wydaje mi się niezbyt prawdopodobne po czasie.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2020-03-10 o 08:24
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 08:40   #4181
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Niestety nie mam dużego pola do popisu z fryzurą ze swoich włosów. Są cienkie i gładkie, szybko się ulizują, więc nawet jak chcę im nadać objętości, nadać trochę "ruchu" fryzurze, to zaraz mam smętne kosmyki.
Ja mam grube, ale ciezkie i sztywne, przez co tez nie mam wielkiego pola do popisu, bo wystylizowac sie ich za bardzo nie da. Przez to waham sie ostatnio, czy je skrocic, bo niby niezle mi w takich do ramion, ale z drugiej strony w pracy i tak musialabym je wiazac, a nawet jesli nie, to w polowie dnia i tak bylyby postrakowane i nieswieze przez tlusta skore glowy i twarzy.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tak, brałam pod uwagę LSu, ale wydaje mi się niezbyt prawdopodobne po czasie.
Bede w tym tygodniu testowac 3 pomadki MACa dla LSu, to sie okaze. Chyba tez znalazlam w Rossmannie szminke Revlona Pink Cloud KLIK, ktora o ile dobrze rozumiem specyfike szminek dla LSu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-10, 09:34   #4182
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam grube, ale ciezkie i sztywne, przez co tez nie mam wielkiego pola do popisu, bo wystylizowac sie ich za bardzo nie da. Przez to waham sie ostatnio, czy je skrocic, bo niby niezle mi w takich do ramion, ale z drugiej strony w pracy i tak musialabym je wiazac, a nawet jesli nie, to w polowie dnia i tak bylyby postrakowane i nieswieze przez tlusta skore glowy i twarzy.



Bede w tym tygodniu testowac 3 pomadki MACa dla LSu, to sie okaze. Chyba tez znalazlam w Rossmannie szminke Revlona Pink Cloud KLIK, ktora o ile dobrze rozumiem specyfike szminek dla LSu.
To moje się bardzo łatwo i szybko poddają stylizacji, tylko ja nie za bardzo umiem. Potrafię je tylko ułożyć na szczotce (tak jak boby się podwija do wewnątrz), ale o ile końcówki w miarę się trzymają, to przy nasadzie objętość mi schodzi w chwilę.
Jak farbowałam, to włosy były bardziej suche i sztywne i ta objętość się w miare trzymała.

Co do pomadki - nie doradzę niestety. Zauważyłam, że mam z kolorami ogromny problem i nie umiem ich za bardzo dopasować do danego typu kolorystycznego.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 09:45   #4183
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To moje się bardzo łatwo i szybko poddają stylizacji, tylko ja nie za bardzo umiem. Potrafię je tylko ułożyć na szczotce (tak jak boby się podwija do wewnątrz), ale o ile końcówki w miarę się trzymają, to przy nasadzie objętość mi schodzi w chwilę.

Jak farbowałam, to włosy były bardziej suche i sztywne i ta objętość się w miare trzymała.



Co do pomadki - nie doradzę niestety. Zauważyłam, że mam z kolorami ogromny problem i nie umiem ich za bardzo dopasować do danego typu kolorystycznego.


Mam takie małe podejrzenie że jak są podatne na stylizacje to może puder by wystarczył żeby je utrzymać u nasady?

Moje należą do ciężkich i niepodatnych na jakiekolwiek próby stylizacji które nie zawierają dwóch puszek fryzjerskiego spreju strong hold a w efekcie końcowym wyglądają jak hełm żołnierza niemieckiego. Wiec na pewno na codzień się to nie nadaje.

Ostatnio ścigałam je na prosto ale wydaje mi się ze to mi średnio pasuje i chciałabym spróbować delikatnego warstwowania teraz. Myśle o czymś takim:Adjustments.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 09:50   #4184
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wstawiłam nowe fotki. Przepraszam za koszmarną jakość - na telefonie zdjęcia wyglądały znacznie lepiej Jeśli nie da się nic wywnioskować na ich podstawie, dajcie znać - wstawię nowe, jak będzie lepsze światło.

Niebieska Infinity dress
Sukienka w biało czarne paski
Różowa sukienka
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 10:21   #4185
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Wstawiłam nowe fotki. Przepraszam za koszmarną jakość - na telefonie zdjęcia wyglądały znacznie lepiej Jeśli nie da się nic wywnioskować na ich podstawie, dajcie znać - wstawię nowe, jak będzie lepsze światło.

Niebieska Infinity dress
Sukienka w biało czarne paski
Różowa sukienka
Niebieska suknia wypada bardzo yinowo na Tobie, to mocne podkreslenie talii na duzej powierzchni plus uwydatnienie biustu. Nie wiem, czy mi sie ten efekt podoba, mam wrazeniem ze troche to od Ciebie odstaje.

W paski i rozowa z tulipaowym dolem mi sie podobaja.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Co do pomadki - nie doradzę niestety. Zauważyłam, że mam z kolorami ogromny problem i nie umiem ich za bardzo dopasować do danego typu kolorystycznego.
Ja takze, a takie probniki jak ten KLIK w ogole nie sa dla mnie pomocne, bo to jak pomadka wypada na ustach zalezy w duzej mierze od czynnikow takich jak jej pigmentacja i wykonczenie. Jak pisalam w moich oczach Instaheaven L'oreal wydala mi sie na pierwszy rzut oka bardzo jaskrawa i mocna, a ku mojemu zdziwieniu taka nie jest na ustach, bo jest lekko transparentna i slabo kryjaca, wiec naprawde trudno z nia przesadzic.
Zobacze, jak wypadnie Lady Bug MAC KLIK, bo ona wcale nie wyglada na delikatny, subtelny kolorek, a jest "oficjalnie" dla LSu. Patrzac na te rozmemlane pastelki z przykladowych palet Jasnego Lata, w ogole jej tam nie widze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 10:52   #4186
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Mam takie małe podejrzenie że jak są podatne na stylizacje to może puder by wystarczył żeby je utrzymać u nasady?
Nie, to nic nie daje (tzn. daje na chwilę), a dodatkowo przesusza mi skórę głowy, którą mam wrażliwą i po takich rzeczach mi się strupy robią...
Moje włosy są cienkie, ale jest ich bardzo dużo (zawsze mi to fryzjerzy mówią, że muszą się namachać przy nich nożyczkami), czego nie widać, bo są też bardzo gładkie, śliskie, nie puszą się w ogóle, tylko tworzą gładką taflę.
Łatwo się za to strączkują.

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Wstawiłam nowe fotki. Przepraszam za koszmarną jakość - na telefonie zdjęcia wyglądały znacznie lepiej Jeśli nie da się nic wywnioskować na ich podstawie, dajcie znać - wstawię nowe, jak będzie lepsze światło.

Niebieska Infinity dress
Sukienka w biało czarne paski
Różowa sukienka
Najbardziej mi się podoba ta w paski.
Infinity dress niezbyt. Twoje ramiona wydają się w niej kanciaste, mimo że przy innych stylizacjach tak nie sądziłam.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja takze, a takie probniki jak ten KLIK w ogole nie sa dla mnie pomocne, bo to jak pomadka wypada na ustach zalezy w duzej mierze od czynnikow takich jak jej pigmentacja i wykonczenie. Jak pisalam w moich oczach Instaheaven L'oreal wydala mi sie na pierwszy rzut oka bardzo jaskrawa i mocna, a ku mojemu zdziwieniu taka nie jest na ustach, bo jest lekko transparentna i slabo kryjaca, wiec naprawde trudno z nia przesadzic.
Zobacze, jak wypadnie Lady Bug MAC KLIK, bo ona wcale nie wyglada na delikatny, subtelny kolorek, a jest "oficjalnie" dla LSu. Patrzac na te rozmemlane pastelki z przykladowych palet Jasnego Lata, w ogole jej tam nie widze.
Ta Lady Bug już widze, że na mnie by średnio wyglądała - wpada chyba w lekko koralową czerwień, co u mnie się nie sprawdza.
Ale faktycznie na tle innych propozycji dla LSu jest wyrazista.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 10:55   #4187
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Wstawiłam nowe fotki. Przepraszam za koszmarną jakość - na telefonie zdjęcia wyglądały znacznie lepiej Jeśli nie da się nic wywnioskować na ich podstawie, dajcie znać - wstawię nowe, jak będzie lepsze światło.



Niebieska Infinity dress

Sukienka w biało czarne paski

Różowa sukienka


Niestety ale w żadnej z tych stylizacji mi się do końca nie podobasz. W porównaniu ze zdjęciami które wstawiałaś wcześniej wydajesz się być strasznie napięta w tych ubraniach, wręcz zapowietrzona. A np w tej ciemnej sukience z jasnymi guzikami i topem pod spodem sprawiasz wrażenie wyluzowanej i pewnej siebie. Wiec może nie same kroje nawet, ale taka ogólna aura mi w tych nowych sukienkach u Ciebie nie odpowiada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 10:57   #4188
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Martaakow, widzę, że mamy identyczne włosy. Dlatego waham się, czy zapuszczać moje, czy pozostać przy obecnej długości, bo obecnie jeszcze jakoś ta objętość się trzyma po ułożeniu na szczotce, a jak będą dłuższe to czeka mnie przyklap i strąki.

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Mam takie małe podejrzenie że jak są podatne na stylizacje to może puder by wystarczył żeby je utrzymać u nasady?
Tzn. zwykły puder jak do twarzy czy jakiś specjalny?
U mnie nawet lakier do włosow nie zdaje egzaminu, ale może to dlatego, że ogólnie mam dwie lewe ręce do ukladania włosów, cud, że tej stylizacji na szczotce w ogóle się nauczylam.


Farfalla - najbardziej podoba mi się różowa góra i spódnica w paski. Sukienka w paski jakoś tak niechlujnie trochę wygląda. Niebieska- trudno mi ocenić, tak pół na pół. Jakby trochę poszerzała ci ramiona


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 11:07   #4189
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87648021]Tzn. zwykły puder jak do twarzy czy jakiś specjalny?
U mnie nawet lakier do włosow nie zdaje egzaminu, ale może to dlatego, że ogólnie mam dwie lewe ręce do ukladania włosów, cud, że tej stylizacji na szczotce w ogóle się nauczylam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Specjalny do włosów.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie, to nic nie daje (tzn. daje na chwilę), a dodatkowo przesusza mi skórę głowy, którą mam wrażliwą i po takich rzeczach mi się strupy robią...

Moje włosy są cienkie, ale jest ich bardzo dużo (zawsze mi to fryzjerzy mówią, że muszą się namachać przy nich nożyczkami), czego nie widać, bo są też bardzo gładkie, śliskie, nie puszą się w ogóle, tylko tworzą gładką taflę.

Łatwo się za to straczkują.
.

Acha chyba wiem co masz na myśli. Ja też mam bardzo dużo włosów i fryzjerzy marudzą. A z drugiej strony są bardzo gładkie i przylizane. Co prawda normalnie mi się nie straczkują, ale za to są w ogóle niepodatne na modelowanie. Moje próby z pudrem to tez była wielka porażka (mimo że koleżanki używają i świetnie im to robi). U mnie robi się za duży bałagan, włosy są nastroszone w
sposób zbyt bałaganiarski a z kolei jak próbuje chociaż wierzchnia warstwę przygładzi żeby uzyskać efekt takiej jedwabiście gładkiej objętości to cała ta objętość zupełnie ucieka. Jak miałam bardzo krótkie włosy to się je dało na szczotce podnieść u nasady i wygładzić całość i wtedy było całkiem ok. Ale na dłuższych to już niemożliwe zupełnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-10, 11:38   #4190
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość

Przy okazji w piątek ścięłam mocno włosy.
Bardzo ładnie
__________________
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 11:44   #4191
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Bardzo ładnie
Dziękuję

Dodałam jeszcze dzisiejsze zdjęcie, lepsze światło (przy oknie), mam na sobie pomarańczowo-czerwony sweterek. Wydaje mi się, że zbyt intensywny dla mnie. Już go kiedyś wrzucałam, ale z przedpokoju, gdzie jest kiepskie światło.

I widać moje siwki
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 11:48   #4192
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dziękuję



Dodałam jeszcze dzisiejsze zdjęcie, lepsze światło (przy oknie), mam na sobie pomarańczowo-czerwony sweterek. Wydaje mi się, że zbyt intensywny dla mnie. Już go kiedyś wrzucałam, ale z przedpokoju, gdzie jest kiepskie światło.



I widać moje siwki

Mam poczucie że jakbyś miała umalowane usta to sweterek by dawał radę mimo że chyba faktycznie jest odrobine zbyt intensywny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 11:58   #4193
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niebieska suknia wypada bardzo yinowo na Tobie, to mocne podkreslenie talii na duzej powierzchni plus uwydatnienie biustu. Nie wiem, czy mi sie ten efekt podoba, mam wrazeniem ze troche to od Ciebie odstaje.

W paski i rozowa z tulipaowym dolem mi sie podobaja.[COLOR="Silver"]
To oznacza, że SN odpada?



Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Najbardziej mi się podoba ta w paski.
Infinity dress niezbyt. Twoje ramiona wydają się w niej kanciaste, mimo że przy innych stylizacjach tak nie sądziłam.[COLOR="Silver"]
Zgadzam się, co do ramion. Dzięki za opinię

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Niestety ale w żadnej z tych stylizacji mi się do końca nie podobasz. W porównaniu ze zdjęciami które wstawiałaś wcześniej wydajesz się być strasznie napięta w tych ubraniach, wręcz zapowietrzona. A np w tej ciemnej sukience z jasnymi guzikami i topem pod spodem sprawiasz wrażenie wyluzowanej i pewnej siebie. Wiec może nie same kroje nawet, ale taka ogólna aura mi w tych nowych sukienkach u Ciebie nie odpowiada.
Dzięki. Ciekawe na ile to może być kwestia nastroju danego dnia, a na ile samych ciuchów.


[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87648021]Farfalla - najbardziej podoba mi się różowa góra i spódnica w paski. Sukienka w paski jakoś tak niechlujnie trochę wygląda. Niebieska- trudno mi ocenić, tak pół na pół. Jakby trochę poszerzała ci ramiona [/QUOTE]

Dzięki. Masz rację co do ramion.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 12:06   #4194
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dzięki. Ciekawe na ile to może być kwestia nastroju danego dnia, a na ile samych ciuchów.

Tez jestem ciekawa, ale to już Ty wiesz najlepiej jak się czułaś w momencie robienia zdjęć. Czy się spieszyłaś, czy miałaś jakiegoś mola na głowie albo czy ktoś Cię czymś zdenerwował. Pewnie też inaczej będziesz wyglądać jak się nastoisz w kolejce do przymierzalni, itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 12:08   #4195
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
To oznacza, że SN odpada?
Wydaje mi sie, ze akurat ten model nie za bardzo jest dla SN, to bardzo widoczne podkreslenie talii i biustu jakos mi malo pasuje do tego typu. To ze sukienka jest mocno yinowa, mogloby tlumaczyc, czemu w nieodpowiedni sposob podkresla ramiona.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 12:19   #4196
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze akurat ten model nie za bardzo jest dla SN, to bardzo widoczne podkreslenie talii i biustu jakos mi malo pasuje do tego typu. To ze sukienka jest mocno yinowa, mogloby tlumaczyc, czemu w nieodpowiedni sposob podkresla ramiona.
Tę sukienkę można przewiązać na różne sposoby.

Zamówiłam ją stąd: https://kupciuszek.net/pl/p/W9-Elega...YaAnUvEALw_wcB

I tam są przykłady, jak można ją nosić. Któryś sposób wygląda na bardziej korzystny dla SN?
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 12:22   #4197
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Tę sukienkę można przewiązać na różne sposoby.

Zamówiłam ją stąd: https://kupciuszek.net/pl/p/W9-Elega...YaAnUvEALw_wcB

I tam są przykłady, jak można ją nosić. Któryś sposób wygląda na bardziej korzystny dla SN?
Po tym przedostatnim zdjeciu szarej sukienki mysle, ze tak jak np ostatnia wersja tzn bez tak mocnego podkreslenia talii i biustu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 12:24   #4198
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Po tym przedostatnim zdjeciu szarej sukienki mysle, ze tak jak np ostatnia wersja tzn bez tak mocnego podkreslenia talii i biustu.
Dzięki, wypróbuję
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 12:46   #4199
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Mam poczucie że jakbyś miała umalowane usta to sweterek by dawał radę mimo że chyba faktycznie jest odrobine zbyt intensywny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja ogólnie znacznie lepiej wyglądam z pomalowanymi ustami, tylko że mam taki problem, że nie lubię kremowych pomadek. Noszę wyłącznie zastygające, a one noszone na co dzień jednak przesuszają usta.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-10, 13:23   #4200
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Co do pomadki - nie doradzę niestety. Zauważyłam, że mam z kolorami ogromny problem i nie umiem ich za bardzo dopasować do danego typu kolorystycznego.
Ja się nauczyłam rozróżniać z tych próbników ze strony Prism XII, do których odsyłałam wielokrotnie na tym wątku.
http://prismxii.com/wp/product/lipstick-color-guide/
Te próbniki naprawdę mają sens, bo dzięki nim nauczysz się odróżniać poszczególne typy kolorystyczne. Dają też obraz jakie wykończenie powinna mieć pomadka.
Ciebie, z tego co pamiętam, typowałam na Ciepłą Jesień i dalej pozostaję przy tej hipotezie. Ale oczywiście najlepiej będzie jak przekonasz się naocznie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.