Narzędzia do podkładów w sticku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-09, 01:28   #1
yelir
Przyczajenie
 
Avatar yelir
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 20

Narzędzia do podkładów w sticku


Hej wszystkim.

Stoję teraz przed wyborem kupna narzędzia, które najlepiej sprawdzi mi się w nakładaniu pastowatych podkładów w stickach (Mehron, Kryolan) o dość tępej konsystencji. Chcę jednak uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do naturalnego, gładkiego, a wcześniej nie zdarzyło mi pracować na takich kosmetykach. Dlatego proszę Was gorąco o jakieś porady.

Oto moje propozycje:
1. Hakuro H51 - pędzel flat top, włosie nieco mniejsze i bardziej zbite niż H50.
2. Real Techniques Miracle Complexion Sponge - gąbka do podkładu, podobno obecnie najlepsy zamiennik Beauty Blendera.
3. Zwykłe gąbeczki lateksowe do makijażu - najtańsza opcja, trójkąciki z Rossmanna za 6 złotych.

Zarówno pędzel jak i gąbka kosztują tyle samo (około 36 złotych) dlatego chcę zdecydować się na coś odpowiedniego, aby za chwilę nie wydawać drugiego tyle na poprawę błędu. Nakładanie palcami w sumie odpada, bo higiena.

Moje zastrzeżenia do tej pory: gąbka podobno żyje ok. 3 miesięcy (często pęka przy myciu), pędzel zostaje w sumie na lata. Podobno jednak gąbki w stylu BB dają znacznie bardziej naturalne wykończenie, a pędzel może smużyć.

Jak to jest w przypadku ciężkich sticków? Może tutaj sprawdzi się lepiej pędzel H54 z zaokrągloną górą? A może pędzel duo-fibre? A może jeszcze inny wynalazek?
yelir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 15:03   #2
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: Narzędzia do podkładów w sticku

Ja mam Pan Sticka w Flormara i nakładam go BB albo po prostu palcami. Mam też ten pędzel z Real Technics ale tego mojego podkładu nijak nie można nałożyć pędzlem.
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 16:09   #3
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Narzędzia do podkładów w sticku

Hakuro do Kryolanu nie polecam. Po 1 ciężko go domyć potem, po 2 jest tak jakby za miękki dla mnie do sticków. Takie podkłady nakładam gąbeczkami. Aby lepiej mi się nakładało i sticki były łatwiejsze do użycia, to mieszam ilość, którą będę nakładać, z odrobiną Make-up blend z Kryolanu.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 19:53   #4
yelir
Przyczajenie
 
Avatar yelir
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 20
Thumbs up Dot.: Narzędzia do podkładów w sticku

Cytat:
Napisane przez cocer Pokaż wiadomość
Hakuro do Kryolanu nie polecam. Po 1 ciężko go domyć potem, po 2 jest tak jakby za miękki dla mnie do sticków. Takie podkłady nakładam gąbeczkami. Aby lepiej mi się nakładało i sticki były łatwiejsze do użycia, to mieszam ilość, którą będę nakładać, z odrobiną Make-up blend z Kryolanu.
Dziękuję za informację. Może faktycznie teraz kupię sobie po prostu H50s do jakichś płynnych podkładów, a tutaj użyję gąbeczek. A takie beauty blendery faktycznie coś pomogą, czy efekt będzie zbyt mało zauważalny aby płacić za nie prawie 40 złotych?
yelir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 13:20   #5
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Narzędzia do podkładów w sticku

Niestety, nie pracowałam jeszcze z Beautyblenderem, ponieważ byłby dla mnie niepraktyczny przy malowaniu kilku osób pod rząd. Zazwyczaj używam zwykłych gąbeczek silikonowych, które też nieźle dają sobie radę.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-15 14:20:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.