Pielęgnacja naturalnych paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-13, 07:38   #1
katrina898
Przyczajenie
 
Avatar katrina898
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
GG do katrina898
Exclamation

Pielęgnacja naturalnych paznokci


Witam!
Mam taki problem, że chyba nie potrafię odpowiednio pielęgnować swoich paznokci. Gdzieś wyczytałam, że nie powinno się obcinać skórek przy paznokciu ale ja np. nie wiem jak to robić żeby mieć takie ładne i gładkie te obszary przy paznokciu. Proszę o jakieś porady jak dbacie o paznokietki bo każde rada zawsze w cenie a jak oglądam Wasze galerie to aż mnie ściska że nie umiem swoich tak dopieścić
Liczę na pomoc
__________________
Kaatrina
katrina898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 08:55   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Pielęgnacja naturalnych paznokci

Ja do skórek używam specjalnego żelu rozpuszczającego je, raczej nie wycinam.
Używam akurat tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...er.html&next=1 , chociaż w drogeriach można kupić tańsze, czasem też smaruję oliwką do skórek i paznokci z witaminą E . Od niedawna wsmarowuje w pazurki serum z BioWaxu, ale to dlatego, że rozdwajały mi się strasznie. Teraz już wyglądają całkiem przyzwoicie
Aa i oczywiście jakieś czynności w domu wymagające moczenia łapek w wodzie wykonuję w rękawiczkach.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 20:31   #3
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Pielęgnacja naturalnych paznokci

Ja zauważyłam, że skórki są miękkie tuż po zmyciu lakieru zmywaczem - aktualnie wykańczam Sensique (zielony, o zapachu kiwi - lubię), ale polecam też z Biedronki duży, pomarańczowy Nailty (z czarną zakrętką) za niecałe 4 zł - super jest. Po zmyciu lakieru myję np włosy - skórki są wtedy tak miękkie, że można je odsunąć. Ja używam do tego metalowego "spychadła", ale siostra robi to np drewnianym patyczkiem od lodów
Można też po kąpieli ręcznikiem odsunąć skórki - bardzo fajny sposób, byle nie za ostro to robić.

Pamiętaj, żeby obcinać paznokcie w kwadrat - nie będą wrastać. Poza tym to jest wg mnie najbardziej naturalny i najładniejszy kształt.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 21:14   #4
katrina898
Przyczajenie
 
Avatar katrina898
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
GG do katrina898
Dot.: Pielęgnacja naturalnych paznokci

Tylko sęk w tym że nigdy nie stosowałam czegoś takiego tzn spychania tych skórek i w zasadzie nie bardzo wiem jak sobie z tym radzić
Z płytki zazwyczaj zdzieram ostrą częścią pilnika i przy paznokciu odcinam zazwyczaj i to też na sucho bo lepiej idzie ale wtedy czasem mam nieładne i bolące ranki
__________________
Kaatrina
katrina898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 10:22   #5
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Pielęgnacja naturalnych paznokci

Więc, zrób tak:

1. Pomocz paznokcie w ciepłej wodzie lub oleju (zwykłym, kuchennym oleju) / ew. wykąp się (chodzi o to, aby skórki stały się miękkie - więc pomoczyć możesz przez nawet 7min)
2. weź ręcznik - łapiąc nim całą płytkę paznokcie odpychaj delikatnie ku górze dłoni (możesz zrobić to nawet palcem)

I powiem Ci tak, im więcej będziesz uzywała swoich ww metod skórki będą Ci narastać coraz szybciej, będzie naprawdę nieestetycznie. Jak mówisz teraz już masz takie problemy więc oprócz tego co napisałam kup sobie jakiś preparat do usuwania skórek
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 09:22   #6
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Pielęgnacja naturalnych paznokci

witajcie mi paznokcie odrosly )))
po wielu latach noszenia tipsow zniszczylam sobie straaasznie plytke paznokcia! staly sie slabe, cieniutkie , pekajace i rozdwajajace oraz bardzo bolace, stosuje odzywke do paznokci eveline diamond i witaminy Perfectil (wlosy, paznokcie)kazdej moge polecic mam nadzieje, ze i Wam pomoga
pozdrawiam
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 16:32   #7
NyNuLiNkA
Przyczajenie
 
Avatar NyNuLiNkA
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
GG do NyNuLiNkA
Dot.: Pielęgnacja naturalnych paznokci

Witajcie kochane Wizażanki .
Czy używacie może "polerki" do płytki paznokcia? Chodzi mi o te kolorowe bloczki, najczęściej ponumerowane według kolejności stosowania.
Czy paznokietki u stóp również moczycie i popychacie skórki ?
I jeszcze jedno pytanko.... Proszę o nazwę konkretnego (dobrego i najlepiej taniego) preparatu na rozdwajające się i łamliwe paznokcie.

Teraz zajmę się skórkami, ale wypadałoby mi zadbać o te moje nieszczęsne pazurki.

Pozdrawiam :-D
NyNuLiNkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 09:31   #8
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Pielęgnacja naturalnych paznokci

NyNuLiNkA - nie używaj polerek, one osłabiają paznokieć. Paznokcie u stóp traktuję tak samo jak te u dłoni - nawet kremem do rąk smaruję stopy, bo nie mam do kończyn dolnych mazidła haha skład praktycznie ten sam. A najlepiej na paznokcie działa cebula - jedz przez miesiąc wieczorem. Do tego odżywka Palomy albo Eveline i będzie git majonez.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 14:43   #9
butterfly10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Pielęgnacja naturalnych paznokci

Ja używam aloesowego kremu do rąk i paznokci firmy ELFA. W sklepie www.kosmetykielfa.pl krem kosztuje 6 zł. Krem wzmocnił mi płytki paznokci, jest świetny dla skóry moich rąk i nawet przyspiesza gojenie drobnych skaleczeń.
butterfly10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.