Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-29, 12:59   #2551
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Ja mam szczeniaka, niecałe 11 miesięcy. I niestety jest ładny i słodki. Mnie osobiście bardziej irytuje, jak ludzie do niego dziubdziają, śmieją się, cmokają, itp. z odległości, a on dostaje powera, bo myśli, że ktoś go woła i będzie zabawa.
Startować z rękami bez pytania już na szczęście powoli przestają.
Serio, nie można już nawet się śmiać do psa z odległości?
A potem żale że Polacy tacy smutni i nieprzystępni, i tak przykro istnieć w przestrzeni publicznej.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 13:00   #2552
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 13:09   #2553
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Nie pracowałam nad tym Mam w sumie w nosie czy mój pies ją rozumie, na nią zareaguje itp. byleby cmokacz słyszał.

Ale generalnie w inny sposób (głównie komendą "odpuść" i przyciąganiem do nogi + nagradzaniem jesli sam z siebie odpuszczał) udało nam się nieco ostudzić entuzjazm do przechodniów, większość po prostu olewa, entuzjazm pojawia się jak mówię komuś "cześć" albo "dzień dobry".
Aa, rozumiem W sumie też mogłabym to spróbować, bo mój pies też przyciąga dużo spojrzeń i zdarzają się wyciągane nagle ręce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 13:20   #2554
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Szkoda, ze tak mało osob to rozumie. Ostatnio mieliśmy akcję, mieszkanie obok nas była imprezka. ok 23 moj facet wyszedł z psem jeszcze na szybkie siku, babki zobaczyły to z balkonu i już cała ferajna czekała na klatce "aby zrobić sobie zdjęcie ze słodziakiem". Młody zaspany, wcale nie zainteresowany. Podszedł tylko do jednej z dziewczyn - tej która kucnęla i nie wyciągała do niego rąk. Więc też to już taka rada, jak już chcesz się przywitać z psem (za pozwoleniem ofc) to nigdy nie nachylać się a kucnąć dla psa to duzo bardziej komfortowe.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 13:30   #2555
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Serio, nie można już nawet się śmiać do psa z odległości?

A potem żale że Polacy tacy smutni i nieprzystępni, i tak przykro istnieć w przestrzeni publicznej.
Nie tak nachalnie.
Smutne to masz większego psa, ktoś z odległości cieszy się do niego, on chce się bawić, nic z tego nie ma, tobie ręka odpada, a po drodze między wami stoi baba, która jest niemiła, dobrze wiesz, że nie znosi psów większych od jamnika i zaraz będzie się drzeć na całe osiedle.

I jak uczysz psa, żeby nie skakał, a tu taki z odległości zachęca do, żeby to robił.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Norluka
Czas edycji: 2023-06-29 o 13:31
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 13:38   #2556
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Serio, nie można już nawet się śmiać do psa z odległości?
A potem żale że Polacy tacy smutni i nieprzystępni, i tak przykro istnieć w przestrzeni publicznej.
Z innej strony - po co się śmiać do obcego psa? Jest ładny, to jest. Nadal to czyjś pies na smyczy. Po co tu cmokać, czy szczerzy zęby? Twój uśmiech nie poprawi humoru psu.

Moja sunia jest stara, głucha. Człapie sobie krok za krokiem. Niestety zdarzają się podbiegacze "on nie gruzie". Super. Tylko moja sunia boi się i reaguje ostrym atakiem. Wcześniej taka nie była, nie lubiła podbiegaczy, ale bez agresji. Jak jest głucha to nawet nie mogę krzyknąć, tylko od razu biorę na ręce, bo co innego.

Edytowane przez 26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Czas edycji: 2023-06-29 o 13:41
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 13:52   #2557
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Serio, nie można już nawet się śmiać do psa z odległości?
A potem żale że Polacy tacy smutni i nieprzystępni, i tak przykro istnieć w przestrzeni publicznej.
a dobrze się byś czuła jakby ktoś na Ciebie gwizdał cmokał czy wołał "oo laska" z odległości?

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Aa, rozumiem W sumie też mogłabym to spróbować, bo mój pies też przyciąga dużo spojrzeń i zdarzają się wyciągane nagle ręce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
próbuj, to nic nie kosztuje

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89616645]Z innej strony - po co się śmiać do obcego psa? Jest ładny, to jest. Nadal to czyjś pies na smyczy. Po co tu cmokać, czy szczerzy zęby? Twój uśmiech nie poprawi humoru psu.

Moja sunia jest stara, głucha. Człapie sobie krok za krokiem. Niestety zdarzają się podbiegacze "on nie gruzie". Super. Tylko moja sunia boi się i reaguje ostrym atakiem. Wcześniej taka nie była, nie lubiła podbiegaczy, ale bez agresji. Jak jest głucha to nawet nie mogę krzyknąć, tylko od razu biorę na ręce, bo co innego.[/QUOTE]

dokladnie tak. Co innego uśmiechnąć się na widok psa, co innego powiedzieć właścicielom coś w stylu "śliczny piesek" a co innego smokać czy gwizdać prosto do psa.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-29, 14:12   #2558
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
a dobrze się byś czuła jakby ktoś na Ciebie gwizdał cmokał czy wołał "oo laska" z odległości?[COLOR="Silver"]
Nie wiem, co powiedzieć, zakasowałaś mnie

Po co w ogóle się śmiać, uśmiechać, czy w jakikolwiek inny sposób objawiać pozytywne uczucia? I skąd wiesz, że mój uśmiech nie poprawi humoru psu? Mnie poprawi, i to też ważne, zwykle też poprawia właścicielom, ale widzę, że nie wszystkim.

No nie sądziłam, że dożyję dnia, w którym się będę tłumaczyć na wizażu z tego, że się uśmiecham na widok psa
Norluka: rozumiem, o co chodzi
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 14:16   #2559
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Nie wiem, co powiedzieć, zakasowałaś mnie

Po co w ogóle się śmiać, uśmiechać, czy w jakikolwiek inny sposób objawiać pozytywne uczucia? I skąd wiesz, że mój uśmiech nie poprawi humoru psu? Mnie poprawi, i to też ważne, zwykle też poprawia właścicielom, ale widzę, że nie wszystkim.

No nie sądziłam, że dożyję dnia, w którym się będę tłumaczyć na wizażu z tego, że się uśmiecham na widok psa
Norluka: rozumiem, o co chodzi
No ale zaczynasz sama ten temat. Zwykle jak ktoś się uśmiecha do psa to właściciel uśmiecha się z grzeczności. To, co myśli na ten temat to inna sprawa.

I nie rozumiem wstawki o śmiechu. Naprawdę uważasz, że pies interpretuje Twój uśmiech?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 14:16   #2560
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Nie wiem, co powiedzieć, zakasowałaś mnie

Po co w ogóle się śmiać, uśmiechać, czy w jakikolwiek inny sposób objawiać pozytywne uczucia? I skąd wiesz, że mój uśmiech nie poprawi humoru psu? Mnie poprawi, i to też ważne, zwykle też poprawia właścicielom, ale widzę, że nie wszystkim.

No nie sądziłam, że dożyję dnia, w którym się będę tłumaczyć na wizażu z tego, że się uśmiecham na widok psa
Norluka: rozumiem, o co chodzi
Usmiechać się nikt nie broni.
Ale po prostu prośba o nie cmokanie, nie wołanie i nie wyciąganie rąk do obcych psów.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 14:18   #2561
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Ja tam psy staram się ignorować, chyba że skaczą do mnie. Jak skaczą wesoło, to ok, ale kilka razy się zdarzyło, że pies podbiegł do mnie i wrogo klapnął zębami - no trudno nie zareagować na coś takiego. W żadnym przypadku nie usłyszałam żadnego przepraszam ani nic. No ale nic dziwnego, w końcu jak ktoś ma trochę oleju w głowie to nie spuści ze smyczy psa, który może się tak zachować. Jak ktoś ma siano między uszami, to spuści i nie przeprosi, gdy pies coś odwali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-29, 14:22   #2562
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89616695]No ale zaczynasz sama ten temat. Zwykle jak ktoś się uśmiecha do psa to właściciel uśmiecha się z grzeczności. To, co myśli na ten temat to inna sprawa.

I nie rozumiem wstawki o śmiechu. Naprawdę uważasz, że pies interpretuje Twój uśmiech?[/QUOTE]

Tak, myślę, że psy umieją rozpoznawać wyraz twarzy i odróżniają uśmiech od grymasu złości, naukowcy się ze mną zgadzają, to chyba nie jest jakaś kontrowersyjna sprawa?

Mowa była o tym, że już śmiech do psa z odległości jest wkurzający i nie powinno się tego robić. Nie pcham się z łapami, ale jak ktoś ma focha bo się uśmiecham do jego psa to uważam że problem jest w nim, nie we mnie. Już bez jaj, niedługo wszyscy będziemy w plastikowych kulach popylac żeby przypadkiem nie zatruć komuś atmosfery istnieniem.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 14:27   #2563
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja tam psy staram się ignorować, chyba że skaczą do mnie. Jak skaczą wesoło, to ok, ale kilka razy się zdarzyło, że pies podbiegł do mnie i wrogo klapnął zębami - no trudno nie zareagować na coś takiego. W żadnym przypadku nie usłyszałam żadnego przepraszam ani nic. No ale nic dziwnego, w końcu jak ktoś ma trochę oleju w głowie to nie spuści ze smyczy psa, który może się tak zachować. Jak ktoś ma siano między uszami, to spuści i nie przeprosi, gdy pies coś odwali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To inna strona medalu tyle, że...

Cmokanie, entuzjastyczne witanie młodych, obcych piesków prowadzi właśnie do zachowań takich jak pogrubiłam. Potem one myślą, że z każdym muszą się się przywitać, pół biedy jak właśnie skakaniem (co raz może być spoko ale w deszczową pogodę już raczej nie będzie odebrane jako spoko).

Dlatego moim zdaniem wlaśnie najlepiej obce psy ignorować, ewentualnie zapytać właściciela czy można pogłaskać.
Ale w żaden sposób nie prowokować psa do zwrócenia na siebie uwagi.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Tak, myślę, że psy umieją rozpoznawać wyraz twarzy i odróżniają uśmiech od grymasu złości, naukowcy się ze mną zgadzają, to chyba nie jest jakaś kontrowersyjna sprawa?

Mowa była o tym, że już śmiech do psa z odległości jest wkurzający i nie powinno się tego robić. Nie pcham się z łapami, ale jak ktoś ma focha bo się uśmiecham do jego psa to uważam że problem jest w nim, nie we mnie. Już bez jaj, niedługo wszyscy będziemy w plastikowych kulach popylac żeby przypadkiem nie zatruć komuś atmosfery istnieniem.
Tylko dopóki za tym usmiechem nie pojdzie żaden sygnał dźwiekowy to wysoce prawdopodobne, ze pies nie zwróci na Twoj uśmiech uwagi - będzie zajęty "na swoim poziomie" czyli jakimś tam niuchaniem trawki, drzewek itp. itd.

Problem jest w tym, ze masa ludzi albo cmoka albo wydaje jakieś mega wysokie "o jaki słodki piesek" - na to pies już zwraca uwagę i odbiera jako zachęcenie do zabawy.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 14:34   #2564
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
To inna strona medalu tyle, że...

Cmokanie, entuzjastyczne witanie młodych, obcych piesków prowadzi właśnie do zachowań takich jak pogrubiłam. Potem one myślą, że z każdym muszą się się przywitać, pół biedy jak właśnie skakaniem (co raz może być spoko ale w deszczową pogodę już raczej nie będzie odebrane jako spoko).

Dlatego moim zdaniem wlaśnie najlepiej obce psy ignorować, ewentualnie zapytać właściciela czy można pogłaskać.
Ale w żaden sposób nie prowokować psa do zwrócenia na siebie uwagi.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------



Tylko dopóki za tym usmiechem nie pojdzie żaden sygnał dźwiekowy to wysoce prawdopodobne, ze pies nie zwróci na Twoj uśmiech uwagi - będzie zajęty "na swoim poziomie" czyli jakimś tam niuchaniem trawki, drzewek itp. itd.

Problem jest w tym, ze masa ludzi albo cmoka albo wydaje jakieś mega wysokie "o jaki słodki piesek" - na to pies już zwraca uwagę i odbiera jako zachęcenie do zabawy.
No ale jak ignorować skaczącego, biegającego pod nogami psa? Nie mam na myśli cmokania czy mówienia do niego, ale choćby zwykłe zatrzymanie się, podniesienie toreb, itp. No bo przecież nie będę go deptać albo pozwalać, żeby rozerwał mi torbę z zakupami.
A jak klapnie agresywnie, to trudno nie wzdrygnąć się, odskoczyć czy nawet krzyknąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 14:37   #2565
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja nie kojarzę, kelnerzy jak nie pamiętają co czyje, to zawsze pytają, zanim postawią przed kimś porcję/napój na stole.

Ja też nie kojarzę.


Natomiast jak byłam kelnerką przez chwilę w trochę bardziej ąę restauracji (przez chwilę, bo ja się nie nadawałam i żadna ze stron nie chciała kontynuować współpracy), to mnie właśnie uczyli, że według sv to najpierw podaję lżejszą kawę kobiecie, a potem cięższą mężczyźnie, zawsze z prawej (czy lewej, już nie pamiętam) strony i jakieś inne dyrdymały.


Tylko no właśnie, byłam trudnym pracownikiem, bo słabo mi wychodziło zrozumienie, czemu niby kobieta na pewno zamawia cappuccino, a facet na pewno espresso, co jeśli zamówią na odwrót, komu wtedy pierwszemu mam podać.


Więc to może być pozostałość jakiegoś debilizmu sprzed paru stuleci, która wciąż jest wykładana kelnerom na przyuczeniu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 15:14   #2566
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też nie rozumiem. Bała bym się o zwierzaka, że ktoś go skrzywdzi.
Raz mi się zdarzyło jak byłam cały dzień prawie z nią poza domem i weszłam do żabki, ale zostawiłam pod okiem pani pracowniczki, która była na papierosie na zewnątrz, weszłam na trzy minuty tylko po coś do picia i trafiła się super osoba w kolejce, która mnie przepuściła.

Wysłane z mojego RMX3624 przy użyciu Tapatalka
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 15:30   #2567
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 16:04   #2568
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

O ile jestem w stanie zrozumieć butelkę wody przy dużym upale albo coś w stylu leków na biegunkę doraźnie to szybkie zakupy „bo się coś przypomniało” są moim zdaniem nieodpowiedzialne. Głupiego roweru bym nie zostawiła bez opieki nawet na sekundę, a co dopiero żywego zwierzaka.
Nuova jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 16:17   #2569
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-29, 16:20   #2570
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No ale w sumie jaka to sytuacja?
Mam psy od 30 lat i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się zostawić ich przed sklepem. Jak jest upał a idziemy na dłuższy spacer, to zawsze mam wodę dla nich i dla siebie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 16:22   #2571
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No ale co innego?
Bo ja mam rower, nie jakiś mega drogi ale tez nie taki z supermarketu po promocji.
No nie zostawiam go przed sklepem, bym zdechła ze złości jakby mi ukradli.
Pies to tez nie niemowlak, ze go samego w domu nie zostawisz bo po lek na biegunkę musisz biec, albo po bułkę do żabki.

Może taka jestem bo mi kiedyś rower ukradli właśnie w takiej sytuacji, weszłam do sklepu na chwilę , wyszłam, roweru nie było.
Tak, zamknęłam na zamek. Tyle dobrego ze to był stary, wysłużony grat wiec i żal prawie żaden.


A swoją droga pieska tez nam kiedyś ukradli, ale to z podwórka i nawet podejrzewaliśmy jedna osobę, ale nikt nie wiedział gdzie mieszka żeby pójść sprawdzić.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2023-06-29 o 16:27
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 18:12   #2572
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Powinno się o tym trąbić gdzie się da.
Sama widzę w tym spory problem. Mam 6 miesięcznego szczeniaka, Samoyeda. Więc to taka chodząca kulka słodyczy, każdy po drodze się zachwyca i najchętniej wyciągałby ręce.
Samoyedy mają to do siebie, że kochają każdego, gotowe być wymiziane przez każdego i co najwyżej by zacałowały a nie ugryzły. Agresji w nich żadnej.
Ale to nie znaczy, że powinny być miziane przez każdego Chociażby dla dobra psa i pracy nad nim.
Dziś rano podczas naszego spacerku szła babka z synkiem, chyba szli w kierunki przedszkola. Ja mojego chwyciłam krótko przy nodze, szedł grzecznie (jego entuzjastyczne podbieganie do dzieci już mi się udało opanować) a dzieciak leci z otwartymi rękami "piesek, piesek, piesek". Dobrze, że matka z tym ogarniętych, zaraz przywołała młodego do siebie i tłumaczyła, że aby pogłaskać pieska to należy zapytać czy można.
Ale masa ludzi nawet nie zapyta. A potem płacz.
Ja zawsze pytam czy mogę pogłaskać psa, ale tylko jeśli on sam wykaże zainteresowanie mną. Choć w sumie często psy same mnie zaczepiają, nie wiem czy pachnę świrem lubiącym zwierzaki czy co [1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89616695]No ale zaczynasz sama ten temat. Zwykle jak ktoś się uśmiecha do psa to właściciel uśmiecha się z grzeczności. To, co myśli na ten temat to inna sprawa.

I nie rozumiem wstawki o śmiechu. Naprawdę uważasz, że pies interpretuje Twój uśmiech?[/QUOTE]Często widzę że psy reagują na uśmiech człowieka, oczywiście pod warunkiem że akurat patrzą na twarz. Zazwyczaj jak się uśmiechnę do psa to rusza w moim kierunku i zaczyna się przymilać, także chyba jednak jakoś interpretuje mój wyraz twarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 18:42   #2573
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
1. Stajesz w drzwiach Żabki/apteki i pytasz, czy szybko po jedną rzecz możesz z psem.
2. Gdy nie można, to zaczepiasz przechodnia i prosisz o zakupienie tej przysłowiowej wody. Robiłam tak, gdy do sklepu były schodki, a pies miał po operacji nogę w gipsie i ani go zostawić samego w domu, ani wejść z nim do sklepu. Nie było problemu, zaczepiona osoba z chęcią kupiła co trzeba.

Jak się chce, to znajdzie się sposób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 18:42   #2574
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89616645]Z innej strony - po co się śmiać do obcego psa? Jest ładny, to jest. Nadal to czyjś pies na smyczy. Po co tu cmokać, czy szczerzy zęby? Twój uśmiech nie poprawi humoru psu.



Moja sunia jest stara, głucha. Człapie sobie krok za krokiem. Niestety zdarzają się podbiegacze "on nie gruzie". Super. Tylko moja sunia boi się i reaguje ostrym atakiem. Wcześniej taka nie była, nie lubiła podbiegaczy, ale bez agresji. Jak jest głucha to nawet nie mogę krzyknąć, tylko od razu biorę na ręce, bo co innego.[/QUOTE]Mam identyczną sytuację - stara i głucha psia seniorka. Tylko waży 30 kg więc nie wezmę jej na ręce, nie mam też po co wołać bo przecież nie słyszy. Po prostu idę i czekam na zadymę. Jak pokaże zęby to opiekun "podbiegacza" nagle sobie przypomina do czego służy smycz.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 19:19   #2575
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 274
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No ale w sumie jaka to sytuacja?
Mam psy od 30 lat i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się zostawić ich przed sklepem. Jak jest upał a idziemy na dłuższy spacer, to zawsze mam wodę dla nich i dla siebie.
A co mu się stanie przez 5 minut w cieniu?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 19:44   #2576
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
A co mu się stanie przez 5 minut w cieniu?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Ktoś go ukradnie chociażby.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 20:22   #2577
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
A co mu się stanie przez 5 minut w cieniu?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Nie słyszałaś np o przypadkach skopania psa? Albo o pogryzieniu przez innego, który akurat przechodził obok? Ja czytałam i to całkiem niedawno o tym, że jak babka wyszła ze sklepu, to przed sklepem znalazła krwawą miazgę zamiast swojego psa. Więc sorry, ale nie. Ktoś, kto zostawia psa przed sklepem, jest dla mnie totalnym bezmózgiem. I żeby jeszcze chociaż pies był w cieniu.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 21:15   #2578
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 21:17   #2579
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 274
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie słyszałaś np o przypadkach skopania psa? Albo o pogryzieniu przez innego, który akurat przechodził obok? Ja czytałam i to całkiem niedawno o tym, że jak babka wyszła ze sklepu, to przed sklepem znalazła krwawą miazgę zamiast swojego psa. Więc sorry, ale nie. Ktoś, kto zostawia psa przed sklepem, jest dla mnie totalnym bezmózgiem. I żeby jeszcze chociaż pies był w cieniu.
Skopaniu?? naprawdę nigdy o czymś takim nie słyszałam... może dlatego że mieszkam na wsi...

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wyjącego psa na pewno bym nie zostawiła.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-29, 21:19   #2580
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Skopaniu?? naprawdę nigdy o czymś takim nie słyszałam... może dlatego że mieszkam na wsi...

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Wyjącego psa na pewno bym nie zostawiła.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
No niestety, psycholi nie brakuje Dlatego ja bym się bała, że coś mu się stanie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.