Planowanie ciąży, część 17. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-16, 22:12   #301
Sylwia00804
Zakorzenienie
 
Avatar Sylwia00804
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 656
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za wszystkie gratulacje Ciężko jeszcze ogarnąć mi się w rzeczywistości, ciągle nie wierzę, że mam ją już przy sobie




Na szczęście już doszłam do siebie, chociaż pierwsze dni były koszmarne. Nie dość, że brzuch bolał po cesarce, to miałam przez kilka dni okropny ból głowy po znieczuleniu. Właściwie to było najtrudniej mi przetrwać, bo nie wiedziałam, jak będę w stanie zajmować się małą :/
Na szczęście do domu wyszłyśmy już w 3 dobie, chociaż z mężem byliśmy tak przerażeni pierwszą nocą... Teraz już lepiej, powoli się ogarniamy, jednak mąż ma teraz dwa tygodnie zwolnienia na mnie, nie wiem co to będzie, jak wróci do pracy :/
Mnie na szczęście ominely bóle głowy ale slyszalam, ze to jest masakra a powrotem męża do pracy się nie martw. Ja tez sie bałam, bo byliśmy razem 2 tyg. Plakalam, ze nie dam rady, ale dałam dodam, że mojego męża nie ma od pon do piątku. Jest tylko w weekend w domu. Także głowa do góry! Jak się czujesz jako mama?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Sylwia00804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 07:19   #302
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Patryka, dasz radę! Na początku może i będzie mamy stresik, ale poradzisz sobie

Dziewczyny, nie najeżdżajcie tak na nową koleżankę. Może i musi trochę doczytać, ale też nie wiedzialam wszystkiego na początku starań (i pewnie dalej nie wiem wszystkiego).
Inna sprawa, że nadzieja umiera ostatnia i czasem człowiek się złapie wszystkiego, żeby ją utrzymać przy życiu niż pogodzić się z rozczarowaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 07:50   #303
olena90
Zakorzenienie
 
Avatar olena90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 146
GG do olena90
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Patryka, dasz radę! Na początku może i będzie mamy stresik, ale poradzisz sobie

Dziewczyny, nie najeżdżajcie tak na nową koleżankę. Może i musi trochę doczytać, ale też nie wiedzialam wszystkiego na początku starań (i pewnie dalej nie wiem wszystkiego).
Inna sprawa, że nadzieja umiera ostatnia i czasem człowiek się złapie wszystkiego, żeby ją utrzymać przy życiu niż pogodzić się z rozczarowaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia ale raczej obserwowalas cykl co i jak..

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
My
22.11.2008

"tak" 24.12.2009

Liluś
13.01.2015


16.01.2016
olena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 07:55   #304
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Patryka dasz sobie radę ja też tz miałam niecałe 2 tyg w domu i później tak jak u Sylwii tylko w weekendy byl.

Sylwia spóźnione stoooo lat dla Melci i duuuzo zdrówka!!



Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

I wiecie co dziewczyny zgadzam się z Juncia... Nie naskakujcie tak na dziewczynę... W końcu wątek nam umrze jak dziewczyny będą czytać takie coś....to kto tu będzie chciał dołączyć Przecież wątek jest po to żeby bardziej doświadczone koleżanki coś wytłumaczyły, podpowiedziały a nie naskakiwaly...
"zacznij najpierw rozpoznawać objawy płodne i dopiero zacznij myśleć o potomku.." sorry ale co to ma znaczyć? Ja na początku starań po prostu się starałam, nie patrząc na objawy bo też nie miałam pojęcia o obserwacji cyklu... Trochę nie fajne takie podejście...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 08:16   #305
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

U mnie pojawiło się dzisiaj rano delikatne plamienie brązowe. Czytałam wcześniej, że plamienia na tym etapie są zupełnie normalne, ale wiadomo człowiek sie od razu stresuje. Zapisałam się więc dzisiaj do lekarza, żeby sprawdziła co tam się dzieje, ale pewnie jeszcze mało widać (38 dzień ciąży).
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 09:04   #306
Sylwia00804
Zakorzenienie
 
Avatar Sylwia00804
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 656
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
U mnie pojawiło się dzisiaj rano delikatne plamienie brązowe. Czytałam wcześniej, że plamienia na tym etapie są zupełnie normalne, ale wiadomo człowiek sie od razu stresuje. Zapisałam się więc dzisiaj do lekarza, żeby sprawdziła co tam się dzieje, ale pewnie jeszcze mało widać (38 dzień ciąży).
Myślę, ze na tym etapie tylko beta da odpowiedź. Nie stresuj sie

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Sylwia00804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 09:23   #307
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Patryka, będzie dobrze. Tak jak dziewczyny piszą, na początku może być stres, ale pamiętaj że małej teraz do szczęścia potrzebne tylko mleko, spanie i tulenie się do was
Sylwia, cudny tort, sto lat dla Melci
Rysienka, będzie dobrze, daj znać co powiedział lekarz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-17, 09:30   #308
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Patryka dasz radę z tym powrotem. U nas TŻ siedział prawie miesiąc bo załapał święta i też sobie tego nie wyobrażałam. Przeskok był ale daliśmy radę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 09:48   #309
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Dziewczyny wiem że może się jeszcze dużo nauczyć i nie wkurzaj się na mnie ale po prostu znalazłam na forum o ciąży na wizażu dziewczyny która miała okres praktycznie w bardzo podobnym czasie do mnie i ginekolog powiedział jej że może jeszcze beta nie wyjść i teraz się zastanawiam czy mam iść jeszcze raz na betę. Jestem zdziwiona bo tak jak piszecie byłabym już w piątym lub szóstym tygodniu ciąży i ewidentnie beta jest negatywna w dwóch laboratoriach No i pomyślałam że macie rację nie ma szans na ciążę a tu nagle przeczytałam takie coś opinie ginekologów i znowu bez sensu myślę. A przecież u mnie beta-hcg już dawno powinna wyjść Dlaczego więc ten ginekolog załączników twierdził coś takiego Proszę wytłumaczcie mi to i nie wkurzajcie się na mnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20200217-103752.jpg (127,5 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20200217-103734.jpg (106,6 KB, 62 załadowań)
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 09:57   #310
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem że może się jeszcze dużo nauczyć i nie wkurzaj się na mnie ale po prostu znalazłam na forum o ciąży na wizażu dziewczyny która miała okres praktycznie w bardzo podobnym czasie do mnie i ginekolog powiedział jej że może jeszcze beta nie wyjść i teraz się zastanawiam czy mam iść jeszcze raz na betę. Jestem zdziwiona bo tak jak piszecie byłabym już w piątym lub szóstym tygodniu ciąży i ewidentnie beta jest negatywna w dwóch laboratoriach No i pomyślałam że macie rację nie ma szans na ciążę a tu nagle przeczytałam takie coś opinie ginekologów i znowu bez sensu myślę. A przecież u mnie beta-hcg już dawno powinna wyjść Dlaczego więc ten ginekolog załączników twierdził coś takiego Proszę wytłumaczcie mi to i nie wkurzajcie się na mnie
Nie czytaj już może takich dziwnych wpisów.
Beta pozytywna dopiero 4 tygodnie po zapłodnieniu? Nie wiem u jakich lekarzy w takim razie była ta dziewczyna...
Jeśli cykl się nie rozjechał, owu się nie przesunęła to nie ma szans żeby beta pozytywna wyszła dopiero 4 tygodnie później....
Dziewczyny zwykle robią betę 10 - 14 dni po owu i jak ma wyjść to wyjdzie. Chyba w każdym labo beta powyżej 5 oznacza ciąże, każda wartość poniżej oznacza że jej nie ma.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 10:52   #311
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

No jak w zeszłym roku byłam u ginekolog to też się zdziwiłem że tak późno owulacja bo byłam pewna że już dawno ją miałam i mam dni niepłodne a ona mi na USG mój że wiecie że mam owulacje właśnie w tym dniu więc też nie wiem czy mi się nie spóźniła owulacja. Czy zakładając że moja owulacja przypadła później już powinna I tak powinnam powtórzyć beta HCG czy to nic nie zmienia bo to byłby i tak około 6 tydzień ciąży i beta tak jak pisaliście by już dawno wyszła a czas owulacji nie ma większego znaczenia
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-17, 11:17   #312
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
No jak w zeszłym roku byłam u ginekolog to też się zdziwiłem że tak późno owulacja bo byłam pewna że już dawno ją miałam i mam dni niepłodne a ona mi na USG mój że wiecie że mam owulacje właśnie w tym dniu więc też nie wiem czy mi się nie spóźniła owulacja. Czy zakładając że moja owulacja przypadła później już powinna I tak powinnam powtórzyć beta HCG czy to nic nie zmienia bo to byłby i tak około 6 tydzień ciąży i beta tak jak pisaliście by już dawno wyszła a czas owulacji nie ma większego znaczenia
Napisz jeszcze raz dokładnie kiedy miałaś ostatni okres, kiedy byłaś u ginekologa który stwierdził że owulacja jest blisko, czy wtedy się staraliscie, który masz teraz dzień cyklu.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 11:23   #313
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Ostatni okres 9 stycznia. Wtedy jak byłam u ginekolg co stwierdziła ze mam później owulację niż myślałam to było z pół roku temu albo rok. Wtedy się nie staraliśmy jeszcze.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Odebrałam wyniki prolaktyny. Mam 70 gdzie norma jest do 26..
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 14:55   #314
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Planowanie ciąży, część 17.

Bylam u ginekologa i na usg stwierdzila brak pecherzyka. Ze wzgledu na to plamienie skierowala mnie do szpitala aby szybko zrobili hcg. Pojechalam na izbe oddzialu i tam mnie pani troche uspokoila ze w 5 tygodniu pecherzyka moze jeszcze nie byc, jesli to jest brudzenie takie jak ja mam to nie panikowac tylko isc zrobic bete i obserwowac..

Spanikowalam po tej wizycie szczerze mowiac moglam w ogole nie isc, ale to plamienie mnie zaniepokoilo. Dzisiaj wieczorem albo jutro rano bede miala wyniki bety i zobaczymy.

Trzymajcie kciuki, ja mam nadzieje mimo wszystko ze to wczesna ciaza i trzeba dac jej czas..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 15:31   #315
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Ostatni okres 9 stycznia. Wtedy jak byłam u ginekolg co stwierdziła ze mam później owulację niż myślałam to było z pół roku temu albo rok. Wtedy się nie staraliśmy jeszcze.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Odebrałam wyniki prolaktyny. Mam 70 gdzie norma jest do 26..
Ale cykle masz regularne? Czy nie bardzo? Tamtym razem jak byłaś u lekarza może coś się przesunęło po prostu.
Podwyższona prolaktyna może za hamować owu i możesz przez to mieć dłuższy cykl bo jest on bezowulacyjny.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 15:55   #316
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Ostatnio mam nieregularne. Kiedyś miałam bardzo regularne ale od czasu kiedy mam problem z prolaktyna były bardzo nieregularne. Więc nie wiem kiedy mogłam mieć owulację. Ale skoro piszecie że tydzień po terminie okresu już powinna wyjść a ja nadal mam 0.1 to chyba już się nic nie zadzieje.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

U mnie podobnie jak u rysienki ginekolog powiedział że jeszcze nie widzi nic na USG. Miałam zrobić bete. Zrobiłam no i wyszła 1.2 po kilku dniach w innym laboratorium nadal negatywna
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 16:01   #317
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Senka, wszystkie znaki wskazują raczej na brak ciąży.. Pewnie niedługo pojawi się okres. Skonsultuj z lekarze wynik dotyczący prolaktyna - pewnie trzeba będzie to wyregulować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 17:39   #318
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Junicia dziękuję za odp. Czyli wg Ciebie nie ma sensu już robić kolejnej bety ?

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Kaamilaaa również dziękuję za odp i wyrozumiałość
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 19:47   #319
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Dziewczyny mam wyniki bety z dzisiaj. 104,00. Z tego Co widze na 5 tc w normie. Licze na to ze bedzie wzrastac..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-17, 19:51   #320
malinka103
Rozeznanie
 
Avatar malinka103
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 869
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Junicia dziękuję za odp. Czyli wg Ciebie nie ma sensu już robić kolejnej bety ?

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Kaamilaaa również dziękuję za odp i wyrozumiałość
Czekaj na @. A później zrób dodatkowe badania.
Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam wyniki bety z dzisiaj. 104,00. Z tego Co widze na 5 tc w normie. Licze na to ze bedzie wzrastac..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trzymam kciuki za piękny przyrost

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 20.01.2010 - razem
Franek 12.11
malinka103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 20:29   #321
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez czekoladowy_deser Pokaż wiadomość
Czyli wygląda na to że co pies to charakter. Może tak jak z ludźmi
Ciekawe też czy płeć ma znaczenie w charakterku tych piesków ...

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------



Siva witaj!! Już myślałam że nas opuściłas...
Co tam u Ciebie?
Absolutnie nie
A co u mnie? Biorę leki na obniżenie homocysteine, robiłam też ostatnio badania insulina, krzywa cukrowa, Wit D (mega się poprawiła w ciągu 3 miesięcy ) i prolaktyna, która mnie przeraziła bo mam aż 68,9 i znów u czekasz m na wizytę i pewnie będzie zbijanie, miała być 4 i ostatnia IUI, ale coś nam pod górkę ostatnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Ostatni okres 9 stycznia. Wtedy jak byłam u ginekolg co stwierdziła ze mam później owulację niż myślałam to było z pół roku temu albo rok. Wtedy się nie staraliśmy jeszcze.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Odebrałam wyniki prolaktyny. Mam 70 gdzie norma jest do 26..
Oo widzę że mamy podobny wynik prolaktyny nigdy aż tak wysokiej nie mialam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Junicia dziękuję za odp. Czyli wg Ciebie nie ma sensu już robić kolejnej bety ?

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Kaamilaaa również dziękuję za odp i wyrozumiałość
Moim zdaniem nie ma sensu niestety koniecznie musisz się skonsultować z lekarzem, dostaniesz leki.
Ja czekam do wizyty do poniedziałku.
Prilaktyna jest jednym z wielu czynników zaburzających owulację oraz długość cyklu.
Ja np 19dniowy teraz cykl wiąże właśnie z wysoką prolaktyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 20:34   #322
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Planowanie ciąży, część 7.

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam wyniki bety z dzisiaj. 104,00. Z tego Co widze na 5 tc w normie. Licze na to ze bedzie wzrastac..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie też ginekolog nie widziała na usg nic ale u mnie beta wyszła 1.2 czylifatyczie jak by miało coś wyjść to by już wyszło tak jak u Ciebie. A też byłyby mnie ok5 tydz. Mam rację?
Cytat:
Napisane przez malinka103 Pokaż wiadomość
Czekaj na @. A później zrób dodatkowe badanat o j



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jaie dodatkowe badania masz na myśli? Co to @?okres?

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie
A co u mnie? Biorę leki na obniżenie homocysteine, robiłam też ostatnio badania insulina, krzywa cukrowa, Wit D (mega się poprawiła w ciągu 3 miesięcy ) i prolaktyna, która mnie przeraziła bo mam aż 68,9 i znów u czekasz m na wizytę i pewnie będzie zbijanie, miała być 4 i ostatnia IUI, ale coś nam pod górkę ostatnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz JAKIE DODATKOWE BADANIA

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Oo widzę że mamy podobny wynik prolaktyny nigdy aż tak wysokiej nie mialam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Moim zdaniem nie ma sensu niestety koniecznie musisz się skonsultować z lekarzem, dostaniesz leki.
Ja czekam do wizyty do poniedziałku.
Prilaktyna jest jednym z wielu czynników zaburzających owulację oraz długość cyklu.
Ja np 19dniowy teraz cykl wiąże właśnie z wysoką prolaktyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skonsultować z lekarzem w sprawie zbyt wysokiej prolatyny? To pewnie przez nią nie mam okresu..

Edytowane przez senkasandry
Czas edycji: 2020-02-17 o 21:36
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:00   #323
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

A Ty senkasandry sie tak wlasciwie martwisz ,ze mozesz byc w ciazy ,czy masz nadzieje ,ze w niej jestes ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:02   #324
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Chce dziecka, inaczej nie pisałabym tu. Skąd wniosek że się boję ��
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:06   #325
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Chce dziecka, inaczej nie pisałabym tu. Skąd wniosek że się boję ��
Odnioslam takie mylne wrazenie , bo zazwyczaj jednak bety rozwiewaja watpliwosci.
Przepraszam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 21:10   #326
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam wyniki bety z dzisiaj. 104,00. Z tego Co widze na 5 tc w normie. Licze na to ze bedzie wzrastac..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kiedy miałaś ostatni okres
Jeśli mogę zapytać

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Odnioslam takie mylne wrazenie , bo zazwyczaj jednak bety rozwiewaja watpliwosci.
Przepraszam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo się na czytałam opinii na różnych forach że może za wcześnie żeby beta coś pokazała a ja jednak miałam nieregularne okresy i pewnie owulacje też. itp. Ale chyba jednak u mnie nie za wcześnie skoro to były ok 5 lub 6 tydz. Dwie bety robione 5 i 8 dni po spodziewanym okresie chyba już dają jasny wynik

Edytowane przez senkasandry
Czas edycji: 2020-02-17 o 21:11
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 22:54   #327
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Dzięki dziewczyny, pocieszacie mnie. Dałam radę ze zmianą pieluch, pierwszą kąpielą, spacerem, to i resztę jakoś się ogarnie. Chociaż póki jest mąż, mogę chociaż spokojnie rano wziąć prysznic i wypić herbatę. No, jakoś to będzie



Cytat:
Napisane przez Sylwia00804 Pokaż wiadomość
Mnie na szczęście ominely bóle głowy ale slyszalam, ze to jest masakra a powrotem męża do pracy się nie martw. Ja tez sie bałam, bo byliśmy razem 2 tyg. Plakalam, ze nie dam rady, ale dałam dodam, że mojego męża nie ma od pon do piątku. Jest tylko w weekend w domu. Także głowa do góry! Jak się czujesz jako mama?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Mój mąż przynajmniej pracuje w stałych godzinach, od poniedziałku do piątku, z możliwością pracy zdalnej, więc faktycznie łatwiej. Gdyby miało go nie być od poniedziałku do piątku, chyba już bym płakała
A jako mama jestem szczęśliwa. Właściwie gdy do mnie dociera, że to wszystko prawda, mam od razu łzy w oczach. Tyle czekaliśmy na tego małego kurczaczka! Jeszcze rok temu nie sądziłam, że uda mi się faktycznie zostać matką.
100 lat dla Melci, jak to zleciało! Jak się czuje mały biedak?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 06:25   #328
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Patryka, cudownie to czytać. Powolutku się oswajajcie z nowym życiem i będzie dobrze

Senka, no nie ma szans na ciążę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 10:07   #329
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Moje plamienie się wzmożyło niestety. Może to była ciąża biochemiczna? Trochę straciłam już nadzieję.
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 11:21   #330
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Planowanie ciąży, część 17.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, pocieszacie mnie. Dałam radę ze zmianą pieluch, pierwszą kąpielą, spacerem, to i resztę jakoś się ogarnie. Chociaż póki jest mąż, mogę chociaż spokojnie rano wziąć prysznic i wypić herbatę. No, jakoś to będzie




Mój mąż przynajmniej pracuje w stałych godzinach, od poniedziałku do piątku, z możliwością pracy zdalnej, więc faktycznie łatwiej. Gdyby miało go nie być od poniedziałku do piątku, chyba już bym płakała
A jako mama jestem szczęśliwa. Właściwie gdy do mnie dociera, że to wszystko prawda, mam od razu łzy w oczach. Tyle czekaliśmy na tego małego kurczaczka! Jeszcze rok temu nie sądziłam, że uda mi się faktycznie zostać matką.
100 lat dla Melci, jak to zleciało! Jak się czuje mały biedak?
Patryka dasz radę A pod prysznic pójdziesz jak mała będzie spała albo przed wyjściem męża do pracy wszystko się da ogarnąć ciesz się noworodziem bo ten czas szybko zleci i zacznie łobuzować

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
Moje plamienie się wzmożyło niestety. Może to była ciąża biochemiczna? Trochę straciłam już nadzieję.
Ja też miałam plamienia i to dość mocne od samego początku. Miałam krwiaka na macicy.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-06 11:24:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.