Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-16, 13:40   #2791
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie mogę zrozumieć o co ci chodzi caly czas. Weź si na coś zdecyduj i to zrób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdecydowałam, że w poniedziałek pojadę zrobić test, w piątek wygeneruję skierowanie, ale dajmy na to w niedzielę stwierdze, że nie jadę na test, bo np mam katar,gorzej się czuję, leje deszcz itp itd. I czy wtedy mam kwarantanne do 26 czy coś się zmieni?
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 13:46   #2792
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mi nie wyskakuje. Tylko kuna, linkowany przeze mnie antykunowy wywiad, artykuł z kwietnia 2020. Tyle tego wałkowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spoko, Tobie nie, ja nie mam problemu by znaleźć więcej artykułów na ten temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 13:55   #2793
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Spoko, Tobie nie, ja nie mam problemu by znaleźć więcej artykułów na ten temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale nie pokażesz, bo nie. Rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 14:27   #2794
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Zdecydowałam, że w poniedziałek pojadę zrobić test, w piątek wygeneruję skierowanie, ale dajmy na to w niedzielę stwierdze, że nie jadę na test, bo np mam katar,gorzej się czuję, leje deszcz itp itd. I czy wtedy mam kwarantanne do 26 czy coś się zmieni?
Nie mam pojęcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 14:50   #2795
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ale nie pokażesz, bo nie. Rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam odmowę dostępu gdy chcę cokolwiek wstawić, z tego powodu nigdy nie wstawiam linków, obrazków itp.
Z resztą już Ci pisałam co możesz sobie wpisać w google, jeśli nic Ci nie wyskakuje, to już nic na to nie poradzę.
Masz swoją opinię, ja mam swoją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 14:58   #2796
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Mam odmowę dostępu gdy chcę cokolwiek wstawić, z tego powodu nigdy nie wstawiam linków, obrazków itp.
Z resztą już Ci pisałam co możesz sobie wpisać w google, jeśli nic Ci nie wyskakuje, to już nic na to nie poradzę.
Masz swoją opinię, ja mam swoją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisałaś, że wystarczy wpisać frazę w Google. Ale jaką frazę?
Nie musisz dawać linków, mogą być same tytuły artykułów i badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 15:06   #2797
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Słuchaj Natalia, ja się z Tobą przekomarzać nie będę, aż tak mi się nie nudzi.
Ja wpisałam "covid, podłączanie pod respirator". Ty sobie wpisz co tam uważasz.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-16, 15:24   #2798
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Słuchaj Natalia, ja się z Tobą przekomarzać nie będę, aż tak mi się nie nudzi.
Ja wpisałam "covid, podłączanie pod respirator". Ty sobie wpisz co tam uważasz.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też się nie będę przekomarzać. Chciałabym po prostu zobaczyć jakieś info na temat, o którym wspomniałaś. Nie wiem jaki jest problem w tym, żeby dać chociaż kilka namiarów.
Taką frazę też wpisałam, ale wciąż nic nowego mi nie pokazało.
Ale nie to nie, w takim razie uznajmy, że wymsknęło ci się coś, czego jednak nie potrafisz obronić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 15:30   #2799
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ja nie muszę niczego bronić. Mam swoją opinię a Ty nie musisz się z nią zgadzać.
Szczerze mówiąc, nie chce mi się szukać artykułów i kopiować tekstów, tak jak to zawsze robię.
To nie są badania, bo nikt takich badań nie przeprowadzał, są to artykuły gdzie przytaczane są wypowiedzi lekarzy którzy uważają że decyzja o podpięciu pod respirator była podejmowana zbyt szybko.
Każdy może je sobie znaleźć.

Peace.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2022-02-16 o 15:35
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 16:54   #2800
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie mogę zrozumieć o co ci chodzi caly czas. Weź si na coś zdecyduj i to zrób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bez kitu, też nie mogę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 17:45   #2801
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Ja nie muszę niczego bronić. Mam swoją opinię a Ty nie musisz się z nią zgadzać.
Szczerze mówiąc, nie chce mi się szukać artykułów i kopiować tekstów, tak jak to zawsze robię.
To nie są badania, bo nikt takich badań nie przeprowadzał, są to artykuły gdzie przytaczane są wypowiedzi lekarzy którzy uważają że decyzja o podpięciu pod respirator była podejmowana zbyt szybko.
Każdy może je sobie znaleźć.

Peace.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie chcesz wklejać tutaj, to możesz mi wysłać cokolwiek w prywatnej wiadomości. Nie odniosę się do tego nigdy tutaj, ani na priv, jeśli nie będziesz chciała, serio, obiecuję. Po prostu chcę wiedzieć, gdzie i kiedy takie sytuacje mogły mieć miejsce, kto jakie miał podstawy, żeby wysnuć takie wnioski, tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-16, 18:11   #2802
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Bez kitu, też nie mogę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Bez kitu, naprawdę trudne do zrozumienia...
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:01   #2803
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz wklejać tutaj, to możesz mi wysłać cokolwiek w prywatnej wiadomości. Nie odniosę się do tego nigdy tutaj, ani na priv, jeśli nie będziesz chciała, serio, obiecuję. Po prostu chcę wiedzieć, gdzie i kiedy takie sytuacje mogły mieć miejsce, kto jakie miał podstawy, żeby wysnuć takie wnioski, tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proszę, na szybko artykuł gdzie wypowiada się doktor z USA:
"Wiosną lekarze w Stanach Zjednoczonych szybciej podawali pacjentom silne leki uspokajające i podpinali ich pod respirator. Dziś robią to jak najpóźniej - tak jak przed wybuchem pandemii. "Wróćmy do podstaw" - apeluje na łamach "Wall Street Journal" dr Eduardo Oliveira, dyrektor wykonawczy ds. intensywnej terapii w AdventHealth Central Florida. W czerwcu lekarze z HCA Healthcare Inc. z siedzibą w Nashville - jednej z największych sieci szpitali w USA - zaczęli otrzymywać alerty dotyczące ryzyka zastosowania respiratora u pacjentów. Lekarze wciąż samodzielnie podejmowali decyzję o intubacji, ale system wypluwał ostrzeżenie, że w przypadku tego konkretnego pacjenta respirator może przynieść więcej szkody niż pożytku. Chodziło nie tyle o odejście od terapii respiratorowej, ile o zindywidualizowanie opieki na intensywnej terapii." - źródło Radio Zet

Nastepny:

" Wśród lekarzy zajmujących się przypadkami zakażenia koronawirusem pojawiły się wątpliwości, w jakich sytuacjach pacjenci potrzebujący wsparcia przy oddychaniu powinni być wspomagani przez respiratory. Część uważa, że intubacja może wyrządzić niektórym ludziom więcej szkody niż pożytku. Oficjalnych informacji na ten temat jest niewiele. Pracownicy służb medycznych nie dysponują badaniami, ponieważ sama chorobowa jest stosunkowo nowa. Nie ma pewności, czy pacjenci wspomagani respiratorami umarliby z powodu ciężkiego stanu zdrowia. Coraz więcej lekarzy twierdzi, że osoby chorujące na COVID-19☠wydają się szybko umierać, gdy są podłączani do respiratorów.
W ostatnich tygodniach amerykańskie szpitale zaczęły robić wszystko, co w ich mocy, aby opóźnić konieczność korzystania z aparatów oddechowych.
Pierwsze znaki ostrzegawcze nadeszły z Włoch, gdzie zmarła ogromna większość pacjentów wspomaganych przez respiratory. Podobne statystki napłynęły również z Wielkiej Brytanii i Nowego Jorku. Gubernator stanu powiedział, że około 80 proc. zaintubowanych pacjentów umiera, często po spędzeniu tygodnia lub dwóch na oddziałach intensywnej terapii.
Na początku pandemii pacjenci, którym całkowicie zabrakło oddechu, byli leczeni zgodnie z procedurami dotyczącymi ciężkiego stanu płuc, zwanego Zespołem Ostrej Niewydolności Oddechowej. Stan ten, który uniemożliwia płucom pobranie wystarczającej ilości tlenu, może być wywołany przez infekcje, takie jak zapalenie płuc, lub przez uraz fizyczny. Tak samo reagowano na pacjentów chorych na COVID-19.
Coraz częściej lekarz zamiast respiratorów decydują się na podawanie tlenu do nosa, zakładanie masek oddechowych lub nawet przekręcanie pacjentów na brzuch, co ma pomagać płucom." - źródło Rzeczpospolita

Oczywiście nie są to źródła medyczne, ale tak jak pisałam wcześniej problem z leczeniem za pomocą respiratorów był obecny w mediach w 2020/21roku. I napisze jeszcze raz, nie uważam że respirator zabija, na pewno w niektórych przypadkach jest niezbędny, jednak możliwe że nie zawsze byl konieczny.
Akurat wkleiłam Ci polskie źródła, ale pamiętam że np w bbc ten temat też był obecny. Natomiast nie będę już przeszukiwać netu by Ci udowodnić że nie zmyślam.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:02   #2804
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz wklejać tutaj, to możesz mi wysłać cokolwiek w prywatnej wiadomości. Nie odniosę się do tego nigdy tutaj, ani na priv, jeśli nie będziesz chciała, serio, obiecuję. Po prostu chcę wiedzieć, gdzie i kiedy takie sytuacje mogły mieć miejsce, kto jakie miał podstawy, żeby wysnuć takie wnioski, tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też widziałam takie artykuły, ponoć min. to jest przyczyną większej śmiertelności w Polsce w stosunku do innych państw. Linków nie wkleję, bo to były gdzieś tam przypadkowo znalezione artykuły. Myślę, że oficjalnie nikt tego nie przyzna, nawet jeśli tak było. I też mam wrażenie, że za dużo wokół tej pandemii manipulacji i działań niekoniecznie mających na względzie zdrowie ludzi.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:47   #2805
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Proszę, na szybko artykuł gdzie wypowiada się doktor z USA:
"Wiosną lekarze w Stanach Zjednoczonych szybciej podawali pacjentom silne leki uspokajające i podpinali ich pod respirator. Dziś robią to jak najpóźniej - tak jak przed wybuchem pandemii. "Wróćmy do podstaw" - apeluje na łamach "Wall Street Journal" dr Eduardo Oliveira, dyrektor wykonawczy ds. intensywnej terapii w AdventHealth Central Florida. W czerwcu lekarze z HCA Healthcare Inc. z siedzibą w Nashville - jednej z największych sieci szpitali w USA - zaczęli otrzymywać alerty dotyczące ryzyka zastosowania respiratora u pacjentów. Lekarze wciąż samodzielnie podejmowali decyzję o intubacji, ale system wypluwał ostrzeżenie, że w przypadku tego konkretnego pacjenta respirator może przynieść więcej szkody niż pożytku. Chodziło nie tyle o odejście od terapii respiratorowej, ile o zindywidualizowanie opieki na intensywnej terapii." - źródło Radio Zet

Nastepny:

" Wśród lekarzy zajmujących się przypadkami zakażenia koronawirusem pojawiły się wątpliwości, w jakich sytuacjach pacjenci potrzebujący wsparcia przy oddychaniu powinni być wspomagani przez respiratory. Część uważa, że intubacja może wyrządzić niektórym ludziom więcej szkody niż pożytku. Oficjalnych informacji na ten temat jest niewiele. Pracownicy służb medycznych nie dysponują badaniami, ponieważ sama chorobowa jest stosunkowo nowa. Nie ma pewności, czy pacjenci wspomagani respiratorami umarliby z powodu ciężkiego stanu zdrowia. Coraz więcej lekarzy twierdzi, że osoby chorujące na COVID-19wydają się szybko umierać, gdy są podłączani do respiratorów.
W ostatnich tygodniach amerykańskie szpitale zaczęły robić wszystko, co w ich mocy, aby opóźnić konieczność korzystania z aparatów oddechowych.
Pierwsze znaki ostrzegawcze nadeszły z Włoch, gdzie zmarła ogromna większość pacjentów wspomaganych przez respiratory. Podobne statystki napłynęły również z Wielkiej Brytanii i Nowego Jorku. Gubernator stanu powiedział, że około 80 proc. zaintubowanych pacjentów umiera, często po spędzeniu tygodnia lub dwóch na oddziałach intensywnej terapii.
Na początku pandemii pacjenci, którym całkowicie zabrakło oddechu, byli leczeni zgodnie z procedurami dotyczącymi ciężkiego stanu płuc, zwanego Zespołem Ostrej Niewydolności Oddechowej. Stan ten, który uniemożliwia płucom pobranie wystarczającej ilości tlenu, może być wywołany przez infekcje, takie jak zapalenie płuc, lub przez uraz fizyczny. Tak samo reagowano na pacjentów chorych na COVID-19.
Coraz częściej lekarz zamiast respiratorów decydują się na podawanie tlenu do nosa, zakładanie masek oddechowych lub nawet przekręcanie pacjentów na brzuch, co ma pomagać płucom." - źródło Rzeczpospolita

Oczywiście nie są to źródła medyczne, ale tak jak pisałam wcześniej problem z leczeniem za pomocą respiratorów był obecny w mediach w 2020/21roku. I napisze jeszcze raz, nie uważam że respirator zabija, na pewno w niektórych przypadkach jest niezbędny, jednak możliwe że nie zawsze byl konieczny.
Akurat wkleiłam Ci polskie źródła, ale pamiętam że np w bbc ten temat też był obecny. Natomiast nie będę już przeszukiwać netu by Ci udowodnić że nie zmyślam.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tą Rzeczpospolitą czytałam, możliwe że to były pierwsze momenty (kwiecień 2020), kiedy zaczęto układać pacjentów na brzuchu i stosować ćwiczenia oddechowe. Drugi artykuł też podnosi się do sytuacji wiosną 2020. U nas wtedy jeszcze pandemia nie była tak rozhulana, może dlatego się o tym tak nie mówiło. No i fakt, że wtedy się kompletnie nie interesowałam procesem leczenia tej choroby.
Może to zależy od szpitala, ale już zimą 2020/2021 były ścisłe kryteria kwalifikowania pacjentów do high-flow i respiratora. No i braki sprzętu i kadry, nawet pacjenci spełniający kryteria nie zawsze mieli miejsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:01   #2806
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Tą Rzeczpospolitą czytałam, możliwe że to były pierwsze momenty (kwiecień 2020), kiedy zaczęto układać pacjentów na brzuchu i stosować ćwiczenia oddechowe. Drugi artykuł też podnosi się do sytuacji wiosną 2020. U nas wtedy jeszcze pandemia nie była tak rozhulana, może dlatego się o tym tak nie mówiło. No i fakt, że wtedy się kompletnie nie interesowałam procesem leczenia tej choroby.
Może to zależy od szpitala, ale już zimą 2020/2021 były ścisłe kryteria kwalifikowania pacjentów do high-flow i respiratora. No i braki sprzętu i kadry, nawet pacjenci spełniający kryteria nie zawsze mieli miejsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, to artykuły z 2020 roku. Natomiast wypowiedź prof Kuny to chyba już rok 2021.
Wiadomo, że lekarze robili co uważali za słuszne, nawet jeśli po czasie były to złe decyzję, to podejmowane w dobrej wierze. Natomiast mogło się to przyczynić do zwiększonej liczby zgonów.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:10   #2807
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mi nie wyskakuje. Tylko kuna, linkowany przeze mnie antykunowy wywiad, artykuł z kwietnia 2020. Tyle tego wałkowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogłabyś zalinkować ten wywiad jeszcze raz? Bo nie mogę nigdzie znaleźć w wątku.
Ja akurat bardzo lubię słuchać wypowiedzi prof. Kuny, mówi spokojnie i rzeczowo, nie to co Simon na przykład, ale chętnie zapoznam się z innymi opiniami.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:43   #2808
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ja też widziałam takie artykuły, ponoć min. to jest przyczyną większej śmiertelności w Polsce w stosunku do innych państw. Linków nie wkleję, bo to były gdzieś tam przypadkowo znalezione artykuły. Myślę, że oficjalnie nikt tego nie przyzna, nawet jeśli tak było. I też mam wrażenie, że za dużo wokół tej pandemii manipulacji i działań niekoniecznie mających na względzie zdrowie ludzi.
Fajnie się mówi po fakcie jak nie jest si specjalista. Co mieli robić jak ci ludzie dusili się na ich/naszych oczach?? To jest nowa, inna choroba. Nikt tak naprawdę nie wie/ wiedział jak ja leczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:19   #2809
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Fajnie się mówi po fakcie jak nie jest si specjalista. Co mieli robić jak ci ludzie dusili się na ich/naszych oczach?? To jest nowa, inna choroba. Nikt tak naprawdę nie wie/ wiedział jak ja leczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie twierdzę, że robili źle, tylko że faktycznie takie artykuły się pojawiają. Gdzieś czytałam, że niepotrzebne podpinanie pod respiratory jest do dziś praktykowane, no ale wiadomo - nie wiem ile w tym prawdy. Manipulacje są w obie strony, mam wrażanie że każda ze stron - anty-covid i pro - próbuje załatwić swoje interesy a zdrowie i życie zwykłych szaraków jest na samym końcu.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2022-02-16 o 21:36
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-16, 21:20   #2810
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89120587]Mogłabyś zalinkować ten wywiad jeszcze raz? Bo nie mogę nigdzie znaleźć w wątku.
Ja akurat bardzo lubię słuchać wypowiedzi prof. Kuny, mówi spokojnie i rzeczowo, nie to co Simon na przykład, ale chętnie zapoznam się z innymi opiniami.[/QUOTE]https://pulsmedycyny.pl/dr-szuldrzyn...ubacji-1135735

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:43   #2811
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Fajnie się mówi po fakcie jak nie jest si specjalista. Co mieli robić jak ci ludzie dusili się na ich/naszych oczach?? To jest nowa, inna choroba. Nikt tak naprawdę nie wie/ wiedział jak ja leczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I raczej nikt nie ma o to pretensji. Jednak warto by było przyznać że nie wszystkie decyzję były dobre i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Czyli jednak wychodzi że prof Kuna nie gadał głupot na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89120587]Mogłabyś zalinkować ten wywiad jeszcze raz? Bo nie mogę nigdzie znaleźć w wątku.
Ja akurat bardzo lubię słuchać wypowiedzi prof. Kuny, mówi spokojnie i rzeczowo, nie to co Simon na przykład, ale chętnie zapoznam się z innymi opiniami.[/QUOTE]



Prof. Kuna: trzeba robić wszystko, aby pacjenta z COVID-19 nie podłączać pod respirator


Trzeba robić wszystko, aby pacjenta z COVID-19 nie intubować zbyt wcześnie i nie podłączać pod respirator — powiedział w rozmowie z PAP prof. dr hab. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi. Stwierdził, że wielu pacjentów można uratować, a za koordynację leczenia winni odpowiadać pulmonolodzy.


Jestem lekarzem praktykiem i widzę, że dziś COVID-19 leczą często lekarze, którym administracyjnie narzucono taki obowiązek. Są to także dermatolodzy, okuliści, mnóstwo stażystów i rezydentów bez specjalizacji. To prowadzi do tego, że chorymi zajmują się lekarze bez doświadczenia w leczeniu chorych z niewydolnością oddechową - mówi prof. Kuna

Jak tłumaczy, leczeniem chorych na COVID-19 powinni zajmowac się pulmunolodzy, z doświadczeniem opiecenad pacjentami z niewydolnością oddechową

Prof. Kuna: teraz, gdy pacjent z COVID-19 się pogarsza, jest natychmiast alarm, że trzeba na OIOM i szuka się anestezjologów, aby podłączyli respirator. To jest przerzucanie odpowiedzialności za prowadzenie ciężko chorego człowieka na innych

Jest tego więcej, wpisz w google "prof Kuna respirator", wyskoczy Ci parę wywiadów z prof Kuną




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2022-02-16 o 21:45
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:44   #2812
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
I raczej nikt nie ma o to pretensji. Jednak warto by było przyznać że nie wszystkie decyzję były dobre i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Czyli jednak wychodzi że prof Kuna nie gadał głupot na ten temat?
Nie gadał, ale spóźnił się ze swoimi wnioskami jakieś półtora roku.



Cytat:
Jestem lekarzem praktykiem i widzę, że dziś COVID-19 leczą często lekarze, którym administracyjnie narzucono taki obowiązek. Są to także dermatolodzy, okuliści, mnóstwo stażystów i rezydentów bez specjalizacji. To prowadzi do tego, że chorymi zajmują się lekarze bez doświadczenia w leczeniu chorych z niewydolnością oddechową - mówi prof. Kuna
No kurczę jaki geniusz.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2022-02-16 o 21:48
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:49   #2813
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie gadał, ale spóźnił się ze swoimi wnioskami jakieś półtora roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przynajmniej jakieś wnioski wyciągnął i się z nimi podzielił że społeczeństwem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:52   #2814
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Przynajmniej jakieś wnioski wyciągnął i się z nimi podzielił że społeczeństwem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko po co społeczeństwu takie wnioski?
Ludzie różnie mogą interpretować. Możliwe, że przez takie nieprzemyślane dzielenie się swoimi opiniami wielu pacjentów i ich rodzin odmówiło wspomagania respiratorem i skazało się na śmierć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 22:24   #2815
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Tylko po co społeczeństwu takie wnioski?
Ludzie różnie mogą interpretować. Możliwe, że przez takie nieprzemyślane dzielenie się swoimi opiniami wielu pacjentów i ich rodzin odmówiło wspomagania respiratorem i skazało się na śmierć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Społeczeństwo nie jest głupie i wnioski potrafi wyciągać samo Problem z respiratorami był omawiany właściwie od początku i nie trzeba bylo jakoś szczególnie sie starać ,żeby o tym usłyszeć.
Idac do szpitala ,będac w ciężkim stanie pacjent nie jest w stanie odmowic takiego leczenia więc po co te teksty?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 23:08   #2816
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Tylko po co społeczeństwu takie wnioski?
Ludzie różnie mogą interpretować. Możliwe, że przez takie nieprzemyślane dzielenie się swoimi opiniami wielu pacjentów i ich rodzin odmówiło wspomagania respiratorem i skazało się na śmierć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ilu ludzi zostało skazanych na śmierć bo pozbawiono ich podstawowej opieki medycznej?

Może pozwólmy ludziom decydować i skończmy z traktowaniem społeczeństwa jak idiotów którzy nie potrafią samodzielnie myśleć? Przedstawiajmy fakty, a nie teorie wyssane z palca?
I skończmy dyskredytować lekarzy którzy ośmielili się powiedzieć coś niezgodnego z obowiązującym trendem. Może warto nad tym się pochylić i zastanowić czy jednak nie mają racji.
To jest prawdziwy problem tej pandemii, to zakłamanie i fałsz, by tylko to szambo covidowe nie wybiło, bo jeszcze społeczeństwo się dowie, że jednak ostatnie dwa lata było robione w ciula.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 05:36   #2817
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
A ilu ludzi zostało skazanych na śmierć bo pozbawiono ich podstawowej opieki medycznej?

Może pozwólmy ludziom decydować i skończmy z traktowaniem społeczeństwa jak idiotów którzy nie potrafią samodzielnie myśleć? Przedstawiajmy fakty, a nie teorie wyssane z palca?
I skończmy dyskredytować lekarzy którzy ośmielili się powiedzieć coś niezgodnego z obowiązującym trendem. Może warto nad tym się pochylić i zastanowić czy jednak nie mają racji.
To jest prawdziwy problem tej pandemii, to zakłamanie i fałsz, by tylko to szambo covidowe nie wybiło, bo jeszcze społeczeństwo się dowie, że jednak ostatnie dwa lata było robione w ciula.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz calkowita racje.
Zreszta ja pamietam ze nawet w tym watku cytowalismy wielokrotnie dr Kune, w ogole ominal mnie ten moment, w ktorym on byl rzekomo zdyskredytowany.

To jest taka troche cancel culture, znak naszych czasow. Jesli ktos mowi cos niezgodnego z aktualna linia, to jest usuwany. I to dotyczy nie tylko pandemii, ale tez ekologii, konfliktu z Rosja, wszelkich aktualnych tematow.
W Niemczech jest taki wirusolog, dr Hendrik Streeck. Jest dyrektorem instytutu wirologii i badan nad HIV, madry czlowiek ogolnie. Ale dwa lata temu osmielil sie skrytykowac dzialania rzadu. Krytykowal wieczne niekonczace sie lockdowny. I na ponad rok zepchnieto go kompletnie w szuflade ''ten, ktory sie nie zna''. Niedawno ktos poszedl po rozum do glowy (zwlaszcza ze wiele z tego, co mowil, sprawdzilo sie) i powolano go jako czlonka komisji dzialajacej przy rzadzie do spraw pandemii.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 05:43   #2818
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie gadał, ale spóźnił się ze swoimi wnioskami jakieś półtora roku.




No kurczę jaki geniusz.
Amerykę odkrył. To powinien jeszcze umieć sklonować tych pulmonologow jak taki mądry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 06:18   #2819
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Społeczeństwo nie jest głupie i wnioski potrafi wyciągać samo Problem z respiratorami był omawiany właściwie od początku i nie trzeba bylo jakoś szczególnie sie starać ,żeby o tym usłyszeć.
Idac do szpitala ,będac w ciężkim stanie pacjent nie jest w stanie odmowic takiego leczenia więc po co te teksty?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie każdy pacjent kwalifikujący się do wspomagania respiratorem jest nieprzytomny. Pacjenci covidowi to nie są pacjenci po nagłym zatrzymaniu krążenia, urazie wielonarządowym itp. nagłych zdarzeniach, gdzie oddech i krążenie nagle ustaje, a są to pacjenci, których stan pogarsza się stopniowo. Kiedy istnieje ryzyko, że pacjent spełni kryteria, rozmawia się z nim o takiej ewentualności, zgody też się pobiera, gdy jest taka możliwość.
Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
A ilu ludzi zostało skazanych na śmierć bo pozbawiono ich podstawowej opieki medycznej?

Może pozwólmy ludziom decydować i skończmy z traktowaniem społeczeństwa jak idiotów którzy nie potrafią samodzielnie myśleć? Przedstawiajmy fakty, a nie teorie wyssane z palca?
I skończmy dyskredytować lekarzy którzy ośmielili się powiedzieć coś niezgodnego z obowiązującym trendem. Może warto nad tym się pochylić i zastanowić czy jednak nie mają racji.
To jest prawdziwy problem tej pandemii, to zakłamanie i fałsz, by tylko to szambo covidowe nie wybiło, bo jeszcze społeczeństwo się dowie, że jednak ostatnie dwa lata było robione w ciula.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem jak najbardziej za faktami i za nie sianiem paniki. Jednak jak nazwać przywoływanie sytuacji sprzed półtora roku, kiedy już od ponad roku o tym wiadomo i zalecenia są już zupełnie inne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 08:26   #2820
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie każdy pacjent kwalifikujący się do wspomagania respiratorem jest nieprzytomny. Pacjenci covidowi to nie są pacjenci po nagłym zatrzymaniu krążenia, urazie wielonarządowym itp. nagłych zdarzeniach, gdzie oddech i krążenie nagle ustaje, a są to pacjenci, których stan pogarsza się stopniowo. Kiedy istnieje ryzyko, że pacjent spełni kryteria, rozmawia się z nim o takiej ewentualności, zgody też się pobiera, gdy jest taka możliwość. Jestem jak najbardziej za faktami i za nie sianiem paniki. Jednak jak nazwać przywoływanie sytuacji sprzed półtora roku, kiedy już od ponad roku o tym wiadomo i zalecenia są już zupełnie inne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przywołanie sytuacji z 2020 nazwałabym refleksją i wyciągnięciem wniosków. Szkoda że nie wszystkich na to stać - np rządzących, którzy szli w zaparte drogą restrykcji, nie patrząc że w pewnym momencie straciły one zupełnie sens.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2022-02-17 o 08:47
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.