Suchosc skory. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-03, 15:09   #1
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414

Suchosc skory.


Juz nie mam pojecia co mam robic. Skore mam pieczaca, sciagnieta, jak zmyje twarz to zaraz musze nalozyc krem i to tlusty bo nie daje rady, tak mi sie skora sciaga. Od czasu do czasu luszczy sie, jak nie na calej twarzy to na niektorych partiach. Maseczki nawilzajace nie pomagaja, zabiegi w gabinetach nie pomagaja. Kremy nie pomagaja. Tzn. pomagaja na dzien, dwa.
W domu tem. nastawiona najwyzej na 19C bo na wiecej nie daje rady! Rzeczniki wilgotne na kaloryferze, nawilzac powietrza chodzi i nic!
Wykluczam uczulenie, skora moja zachowuje sie wowczas inaczej.
Dodam ze sluzowki tez mam wysuszone, strupy w nosie, lzawiace oczy, szczegolnie po nocy, cala jakby jestem wyschnieta. Dodatkowo suchosc pochwy. No i w nocy wstaje aby sie napic!(a temp. max:17C) a i tak rano mam suchosc w ustach.
Co to moze byc?
Pomocy bo oszleje.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 15:56   #2
wesoła jola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Dot.: Suchosc skory.

Witaj
Widzę, że masz niezły problem. Również mam suchą skórę, ale nie aż tak. Co do nawilżania skóry twarzy stosowałam kolagen naturalny (mnie chodziło o redukcje zmarszczek, ale nawilżał nieżle). Łykaj Capivit A+E, ja piję również siemię lniane (ponieważ mam problemy z gardłem tzn błoną śluzową) Pij 2 l wody. A kiedy siedzisz w domu nawiżaj skórę twarzy oliwą z oliwek. Możesz też nią przemywać "inne" fragmety ciała. Jeśli stosujesz krem nawilżający to kładż na niego jeszcze drugą warstwę cięższego kremu Pozdrawiam
wesoła jola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 16:35   #3
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Suchosc skory.

widzisz ja lykam suplementy i poprawa po nich jest srednia. Jest troche lepiej, nie schodzi mi skora "az tak". Oliwy nie moge stosowac ze wzgledu na uczulenie na nia:-(
Wode tez pije litrami i do teho herbatki ziolowe. Kawe popijema woda mi wysusza sluzowki i mam wieeelkie pragnienie po niej.
Nie wiem czy nie mam przypadkiem jakis problemow z hormonami? Nie wiem bo sie nie znam. Moze ktos ma jakas wiedze na ten temat?
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 19:05   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Suchosc skory.

to po kuracji roaccutanem, czy tak po prostu, bez wyraźnej przyczyny?
łykaj olej z ogórecznika lub omegę-3- w ramach nawilżania od srodka.
jeśli przyjmujesz wit.A- przedawkowanie daje problemy z suchością- moze to jest przyczyną.
do mycia ciała- preparaty z parafiną lub olejami typu Oilatum, Balneum oraz delikatne srodki myjące bez sodium laureth sulfate w składzie.
do nawilżania jamy ustnej- "cukierki" z prawoślazem/podbiałem/porostem islandzkim (isla moos) itp, syrop prawoślazowy, spraye nawilżające,np. Tonimer spray, salivaerx, saliva medac itp. lekarze zapisują też płukankę do zrobienia w aptece z gliceryną, z dodatkiem wit.a/e i olejkiem mietowym.
do nawilżania nosa- są żele nawilżające,np. alfarin czy tonimer, czasem zaleca sie smarowanie śluzówek wit.E w płynie, linomagiem w płynie itp- ale tu należałoby zapytać lekarza, czy takie srodki można stosować dłuzej (bo tłuste smarowidła upośledzają pracę nabłonka rzęskowego w nosie).
do oczu krople nawilzające np. na kwasie hialuronowym- np. hylo-comod, vis-med, hylo-care.
jest dużo żeli intymnych nawilżajacych; są też glibulki cicatridina- regenerujące sluzówkę i łagodzace suchość; czasem ginekolodzy zalecają kremy z estradiolem na suchość.
na skórę- znasz Nanobase? bardzo chwalona w KWC. warto też używać kosmetyków z niacinamide wit.PP- pobudza produkcję ceramidów uszczelniajacych naskórek (np. Bioderma Atoderm PP)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 19:05   #5
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Suchosc skory.

Też miałam kiedyś problemy z suchą skórą i bardzo pomagały mi kosmetyki z serii Balneum Intensive. Próbowałaś? Ale wydaje mi się, że w przypadku który opisujesz to nie wystarczy. Idź do lekarza. Ja tak zrobiłam i po badaniach wszystko się wyjaśniło. U mnie to akurat było spowodowane złym odżywianiem.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 21:37   #6
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Suchosc skory.

dziwczyny dzieki za rady wyprobuje. ta suchosc pojawila sie ot tak sobie, wlasnie nie wiem co moze byc przyczyna. jak bede w polsce to wybiore sie do lekarza bo tutejszy mnie zbywa:-(
do tego czasu musze sobie radzic.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 10:34   #7
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Suchosc skory.

ja polecam maść z witaminą A spróbuj nałożyć grubą wartwę na noc, maść jest bardzo tłusta i super nawilża. Sama zlikwidowała mi suche policzka
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.