Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-19, 19:17   #4711
Bessnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 31
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Jest ryzyko, powinnaś zacząć kolejne opakowanie
Bessnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-30, 16:58   #4712
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dziewczyny czy któraś z Was zmagała się z okropnym wysypem po odstawieniu tabletek? Odstawiłam w listopadzie tamtego roku... Do tej pory jakoś tragedii nie było ale teraz jest masakra... Zamiast się polepszać to sytaucja się pogarsza. Mam okropne pryszcze... Czoło, żuchwa i powoli przenosi się na policzki. Nie wiem już co mam robić... Nic do smarowania nie pomaga a wierzcie, wypróbowałam już masę rzeczy. Badałam hormony, wszystko było w normie. Na dniach będę badać raz jeszcze. Ogólnie po odstawieniu u mnie były cyrki niesamowite, torbiele na jajnikach, okropne wypadanie włosów no i teraz ten trądzik. Za tydzień mam wizytę u dermatologa i chcę sięgnąć po ciężką broń czyli Izotek ale tak się zastanawiam, czy on podziała jeśli winne tu są hormony? Ale jeśli mam wybierać między powrotem do tabletek a Izotekiem to chyba jednak wolę to drugie, jakaś nadzieja chyba zawsze jest.
Czy któraś z Pań przechodziła kurację Izotekiem na trądzik hormonalny?
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-31, 09:59   #4713
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Natalia041 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was zmagała się z okropnym wysypem po odstawieniu tabletek? Odstawiłam w listopadzie tamtego roku... Do tej pory jakoś tragedii nie było ale teraz jest masakra... Zamiast się polepszać to sytaucja się pogarsza. Mam okropne pryszcze... Czoło, żuchwa i powoli przenosi się na policzki. Nie wiem już co mam robić... Nic do smarowania nie pomaga a wierzcie, wypróbowałam już masę rzeczy. Badałam hormony, wszystko było w normie. Na dniach będę badać raz jeszcze. Ogólnie po odstawieniu u mnie były cyrki niesamowite, torbiele na jajnikach, okropne wypadanie włosów no i teraz ten trądzik. Za tydzień mam wizytę u dermatologa i chcę sięgnąć po ciężką broń czyli Izotek ale tak się zastanawiam, czy on podziała jeśli winne tu są hormony? Ale jeśli mam wybierać między powrotem do tabletek a Izotekiem to chyba jednak wolę to drugie, jakaś nadzieja chyba zawsze jest.
Czy któraś z Pań przechodziła kurację Izotekiem na trądzik hormonalny?
Ja leczyłam się izotretynoiną, w tym czasie brałam też tabletki antykoncepcyjne,które właśnie odstawiłam i już prawie dwa miesiące nie mam okresu. Izotretynoinę odstawiłam w kwietniu i na twarzy na razie nie ma zmian, jestem bardzo zadowolona Jedynie bardzo martwią mnie wypadające mocno włosy,ciężko powiedzieć czego to sprawka - izo czy anty, ale bardziej stawiałabym na to drugie...
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-31, 16:02   #4714
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

No ja miałam okropne wypadanie włosów po odstawieniu.. zaczęło się jakieś 2 miesiące po i trwało z pół roku W zasadzie teraz, oprócz trądziku, wszystko się powoli normuje. Jakieś tam wahania okresu mam ale jest co miesiąc i to mnie cieszy. Włosy lepiej, torbiele na jajnikach chyba się uciszyły. Tylko te pryszcze... No nic. Podjęłam decyzję i sięgam po izotek. Nie mam innego wyjścia, nie będę czekać aż samo przejdzie bo dorobię się okropnych przebarwień.. już mam w zasadzie. Tyle, że ja będę miała sam Izotek, bez hormonów. Nie zgodziłam się na hormony przy Izoteku bo przecież leczę się ze skutków ich odstawienia więc to byłoby nielogiczne. Ciekawe tylko czy sam Izotek da radę... No ale jak nie spróbuję to się nie przekonam
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-31, 20:24   #4715
rewolucyjna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 45
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja stosowałam plastry tylko ze względu na moje mięśniaki macicy i bolesne miesiączki. Z samopoczuciem było różnie, miesiączki były lżejsze. A po odstawieniu- samopoczucie tragedia i znów bolesne okresy! Budzę się w nocy po trzy razu, bo zwija mnie z bólu W przeciągu miesiąca waga wskoczyła +6 kg...
rewolucyjna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-31, 23:57   #4716
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Mi też na początku waga skoczyła o jakieś 2,3kg ale informowało się to, zeszła mi cała woda z organizmu i uporczywy cellulit z ud. Więc trzeba to przeczekać Podobno organizm potrafi dochodzić do siebie nawet kilka lat po odstawieniu hormonów.

Ja ciągle waham się nad Izotekiem.. Nie mam aż takiej tragedii na twarzy ale jednak.. Boję się strasznie skutków ubocznych, wraz z moim starzeniem się jestem bardziej świadoma i staram się nie faszerować niepotrzebnie lekami a tu taka bomba dla organizmu. Nie martwi mnie sucha skóra czy gorsze włosy a skutki dla organizmu, wątroby, psychiki. Jednak ten lek to ciężka artyleria Z drugiej strony, żadne maści, kremy, antybiotyki, ziółka, nic nie działa a tylko wręcz wysusza mi jeszcze bardziej tą twarz i podrażnia. A pryszczy coraz więcej
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 08:47   #4717
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Natalia041 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was zmagała się z okropnym wysypem po odstawieniu tabletek? Odstawiłam w listopadzie tamtego roku... Do tej pory jakoś tragedii nie było ale teraz jest masakra... Zamiast się polepszać to sytaucja się pogarsza. Mam okropne pryszcze... Czoło, żuchwa i powoli przenosi się na policzki. Nie wiem już co mam robić... Nic do smarowania nie pomaga a wierzcie, wypróbowałam już masę rzeczy. Badałam hormony, wszystko było w normie. Na dniach będę badać raz jeszcze. Ogólnie po odstawieniu u mnie były cyrki niesamowite, torbiele na jajnikach, okropne wypadanie włosów no i teraz ten trądzik. Za tydzień mam wizytę u dermatologa i chcę sięgnąć po ciężką broń czyli Izotek ale tak się zastanawiam, czy on podziała jeśli winne tu są hormony? Ale jeśli mam wybierać między powrotem do tabletek a Izotekiem to chyba jednak wolę to drugie, jakaś nadzieja chyba zawsze jest.
Czy któraś z Pań przechodziła kurację Izotekiem na trądzik hormonalny?

mam to samo ;/ odstawiłam rok temu i jakoś dopiero z 3 miesiące temu zaczęły się u mnie problemy. niby nie ma takiej tragedii ale czasami mam z 10 pryszczy to kiedys w ogole sie nie zdarzało nawet jak tabletek nie brałam najgorsze sa takie bolące gule :/ i na plecach tez zauwazylam ze cos sie dzieje....
bylam na oczyszczaniu i chce rozpocząc kurację kwasami.
wg mnie może jeszcze lepiej trochę poczekać z 2 miesiące zanim zastosujesz tak radyklane środki.tym bardziej ze wrzesien jeszcze ma byc słoneczny. może ten wysyp jest przejściowy też jeden raz tak miałam a teraz już lepiej, trzeba dobrze oczyszczać skórę, może też na słońce tak reagujesz? w lato skóra też się bardziej poci i zanieczyszcza zobaczysz co Ci lekarz powie. warto tez sprobowac zmienic diete, podklady itd
ja uzywam tylko mineralnego
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-01, 11:09   #4718
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

A jak u was z nastrojem po odstawieniu anty? Poprawił się?
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 12:35   #4719
rewolucyjna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 45
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
A jak u was z nastrojem po odstawieniu anty? Poprawił się?
Z tym to jest różnie, czasami są gorsze huśtawki niż przed okresem, więc nawet nie ma na co zwalić winy.
rewolucyjna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 18:25   #4720
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Laski jakiś sposób na wypryski? To co się stało z moją cerą to jest DRAMAT. Ja wiem, że to się musi oczyścić... ale cokolwiek, proszę.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-01, 22:52   #4721
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Nie ma przykro mi Albo musisz to przeczekać i walczyć dzielnie, skinoren jest niezły, czystek też trochę pomaga. Na mnie niestety już nie działa nic Dawałam mojej twarzy szanse, ale czekam już prawie rok... Ileż można? Boje się cholernie IZoteku ale pryszcze idą w złym kierunku tzn zaczynają roznosić się na policzki, robią się okropne przebarwienia, na czole mam mnóstwo zaskórników i takiej drobnej kaszy z której robią się często normalne wypryski. O żuchwie już nawet nie wspomnę. Krosta na kroście, codziennie po kilka nowych. Twarz jest mega podrażniona od kosmetyków wysuszających, ale świece się jak księżyc w pełni. Nałożenie makijażu jest bez sensu bo po całym dniu swędzi mnie twarz a po zmyciu mam jeszcze więcej pryszczy i jest dużo gorzej. Także u mnie chyba już nie ma na co czekać Wiem, że organizm musi dojść do siebie po tylu latach brania anty ale to nie jest już kilka krostek.. Tylko poważny wysyp
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 07:49   #4722
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
A jak u was z nastrojem po odstawieniu anty? Poprawił się?
u mnie tak przed okresem jedynie czuje się nabuzowana

Natalia041
kurcze nie wiem co Ci poradzić skoro rok się męczysz...to może ten Izotek rzeczywiście. a może dermatolog coś słabszego na początek Ci przepisze? kwasy próbowałaś?jakiejś silniejsze takie? albo peeling ziołowy Jadwiga?

odpukać moja cera się coś poprawiła, dziś taka gładka ale pewnie nadejdzie okres i będzie tragedia
byłam na tym oczyszczaniu to w trakcie okresu miałam takie wulkany wręcz GUZY bolesne ze wstyd ( zawsze robią się na czole i TŻ się śmieje ze mi rogi rosną ) ale kosmetyczka usunęła i o dziwo zero śladu po nich. potem dałam sobie kwas migdałowy to trochę się łuszczyła na nosie a wczoraj zaserwowałam z grubej rury 50% AHA na mnie kwasy super działają bo cera się wygładza złuszcza wiadomo a NIC praktycznie mnie w trakcie nie szczypie...kosmetyczka co do niej chodziłam zawsze zdziwiona bo czerwona jak burak byłam a mi było błogo zero dyskomfortu

dziewczyny polecam podkłady mineralne sama anabelle minerals używam od jakiś 3 lat wiec wtedy zanim hormony nie szalały miałam idealna cerę.
kosmetyczka poleciła mi tez krem siarkowy z barwy i i parę razy używałam fajnie matuje.

skinoren tez miałam pól tubki zużyłam ale wtedy jeszcze nie miałam aż takich problemow co niedawno ale wypróbuje chyba w zimie bo teraz zamierzam co tydzień czy dwa nakładać owocowe AHA
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 08:05   #4723
rewolucyjna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 45
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Laski jakiś sposób na wypryski? To co się stało z moją cerą to jest DRAMAT. Ja wiem, że to się musi oczyścić... ale cokolwiek, proszę.

Pasta Lassari z apteki, koszt ok 3 zł
Po 2-3 dniach okiełzam każdego wypryska, rodzina też zadowolona z tej pasty
__________________
Coffee lover

70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63

Poznać swój organizm i żyć w SYMBIOZIE
rewolucyjna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 09:37   #4724
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Zrobiłam już potrzebne badania do Izoteku więc raczej odwrotu już nie ma Zresztą podjęłam już decyzje... Prawie rok to stanowczo za długo żeby cera dochodziła do siebie. Kremy żele pasty może są dobre ale dla osób które mają kilka wyprysków, u mnie niestety wygląda to nieco inaczej. Problem leży zdecydowanie głębiej i Izotek jest mojà jedyną szansą bo do tabletek nie wrócę, nigdy. I błagam dziewczyny, jeśli jesteście zdrowe i nie musicie jeść tego świństwa, to nie decydujcie się na hormony. Ja chciałam być wygodna, może bardziej dorosła i bez zastanowienia się poszłam po receptę do lekarza. A skutki odstawienia odczuwam już rok i końca nie widać...

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Dodam, że próbowałam kwasy, peelingi, nawet retonoidy zewnętrznie. Nic. Kompletnie nic. To wszystko tylko podrażnia mi strasznie twarz i nie robi kompletnie nic dobrego. Więc...
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 11:46   #4725
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja się boję,że mimo Izo to teraz po odstawieniu anty sprawa i tak będzie spaprana. Zwłaszcza,że pojawil mi się trądzik na dekolcie i plecach. A to,że nie mam okresu wcale nie wróży dobrze.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-02, 13:26   #4726
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

No ja też się tego obawiałam.. ale badałam hormony, są okej. Okres też mam i to w miarę regularny. Izo niszczy gruczoły więc chcąc niechcąc coś pomoże na pewno.. Tak sobie tłumacze i żyje nadzieją...
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-03, 09:31   #4727
mazisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 15
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witajcie
Tabletki odstawiłam miesiąc temu po 5 latach brania. Do odstawienia zachęciła mnie waga oraz humorki, których nikt z mojego najbliższego otoczenia nie mógł znieść. Po 30 dniach dostałam okres, mam nadzieję, że przy następnym nie będzie dużej obsuwy. Przy tabletkach nie narzekałam na swoją cerę. A teraz? Co chwilę wyskakują mi na twarzy... Strasznie jest to uciążliwe. Może faktycznie wypróbuję tą maść Lassari.
Pozdrawiam Was serdecznie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mazisk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-03, 17:09   #4728
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

U mnie było z cerą świetnie od marca do lipca, a potem na brodzie armagedon i pole minowe z wychodzących gul. Policzki idealne, czoło i nosek z drobnymi zaskórnikami typowymi dla mnie w okresie letnim, typowo powychodziły od potu. Zaskórniki to serio pikuś przy bolesnych gulach. W każdym razie pomogła mi maść Benzacne 5, która ograniczyła wychodzące bulwy (przestały się robić tak często), jednak zostawiłam sobie na brodzie mnóstwo czerwonych śladów po bezlitosnym wyciskaniu. W końcu się poddałam w kwestii domowych sposobów i poszłam do kosmetyczki. Oczyściła mi skórę ze wszystkiego co tam miałam, zrobiła mikro, a za miesiąc wybieram się na kwasy, by pozamykać pory i wspomóc skórę w walce ze śladami. Sądzę, że oliwy do ognia dolała kawa, którą piłam w pracy - myślałam, że to średnio możliwe, ale okazuje się, że mojej koleżance też się po tym robiły podskórne pryszcze... Cóż, mam nadzieję, że to koniec wysypu i że jesienią wyrównam stan brody z idealnymi polikami

Edit: Dodam, że przez ostatnie 2-3 tygodnie wypadają mi włosy...

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2016-09-03 o 17:12
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 10:19   #4729
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Jak to czytam to mi słabo. Chciałam brać tabletki z powodów zdrowotnych, dodatkowo czytałam o super cerze i braku bólu, PMS. Wszystko się sprawdziło, buzię mam idealną, nic mnie nie boli, po prostu ideał. Niestety, nie mam "po co" brać już tabletek, antykoncepcja mi nie potrzebna (brak partnera już), a nie wiem czy jest sens brać tabletki TYLKO dla braku bólu.

Od 2 miesięcy czuję się gorzej, za niedługi czas mam wizytę u lekarza i wszystko się wyjaśni. Mam okropne bóle żołądka, strasznie źle się czuję i męczą mnie jajniki...

Zastanawiam się nad odstawieniem, ale po przeczytaniu wątku - słabo mi. Nie chcę mieć znów okresu co 22 dni czy bolesnej miesiączki
Eh, a w życiu wypróbowałam sporo rzeczy na brak bólu i nic nie pomogło (chodzi mi o domowe sposoby typu odstawienie soli/mięsa/dieta/ćwiczenia/picie ziół etc.)

Strasznie się boję, bo jest dobrze, bez bólu, krótkie krwawienia, brak PMS, super buzia, włosy... a z drugiej strony - jak pisałam - po co brać tyle hormonów tylko po to, by nie bolało?
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 11:22   #4730
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dziewczyny, ja troche z innej strony, odstawiłam tabletki jakies 5 m-cy temu, ale teraz chce brac znowu. Bralam Yasmin, bylam zadowolona, choc to zawsze hormony, wiadomo. Pierwszy okres miałam normalnie, po 4 tyg, na drugi już czekałam 7 tyg, później dwa regularnie i teraz o tydzień wcześniej. No i wlasnie mam pytanie czy mogę wziąć pierwsza tabletke z opakowania w czwartym dniu okresu, spodziewałam się go później, wiec wizyte miałam zaplanowana tez na koniec tygodnia. Znalazlam dziś jakies zapasowe kilka tabletek. Co spowoduje, ze wezme później, choc okres wciąż mam? Slyszlam również o metodzie by wziąć kilka tabletek, odstawić, wywolac okres i dopiero zacząć od pierwszego dnia tego wywołanego okresu. Czy ktoś probowal?

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2016-09-06 o 11:23
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 08:30   #4731
AldiAldona
Przyczajenie
 
Avatar AldiAldona
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Jak to czytam to mi słabo. Chciałam brać tabletki z powodów zdrowotnych, dodatkowo czytałam o super cerze i braku bólu, PMS. Wszystko się sprawdziło, buzię mam idealną, nic mnie nie boli, po prostu ideał. Niestety, nie mam "po co" brać już tabletek, antykoncepcja mi nie potrzebna (brak partnera już), a nie wiem czy jest sens brać tabletki TYLKO dla braku bólu.

Od 2 miesięcy czuję się gorzej, za niedługi czas mam wizytę u lekarza i wszystko się wyjaśni. Mam okropne bóle żołądka, strasznie źle się czuję i męczą mnie jajniki...

Zastanawiam się nad odstawieniem, ale po przeczytaniu wątku - słabo mi. Nie chcę mieć znów okresu co 22 dni czy bolesnej miesiączki
Eh, a w życiu wypróbowałam sporo rzeczy na brak bólu i nic nie pomogło (chodzi mi o domowe sposoby typu odstawienie soli/mięsa/dieta/ćwiczenia/picie ziół etc.)

Strasznie się boję, bo jest dobrze, bez bólu, krótkie krwawienia, brak PMS, super buzia, włosy... a z drugiej strony - jak pisałam - po co brać tyle hormonów tylko po to, by nie bolało?
Rozumiem Cię też miałam okres, kiedy moje miesiączki były bardzo bolesne. Wiem, że nie jest to łatwe, a czasami dostaje się też rykoszetem naszym najbliższym. Ja na Twoim miejscu chyba bym brała, szkoda się katować bólami, jeśli masz naprawdę bardzo silne
AldiAldona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 20:41   #4732
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej dziewczyny, trochę mnie tu nie było
Stosuję antykoncepcję dwuskładnikową (NuvaRing) od prawie roku, nie widzę żadnych efektów ubocznych, czuję się dobrze ale zastanawiam się czy mam robić jakąkolwiek przerwę? Wydaje mi się, że nie powinno się robić żadnych przerw przy antykoncepcji dwuskładnikowej ale boję się, że za długie stosowanie może być niebezpieczne dla zdrowia.
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 22:34   #4733
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 49
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja bym nie robiła jeśli dobrze sie czujesz i nie ma podstaw do robienia przerwy. Namieszasz tylko w organizmie. Teraz nie ma potrzeby robienia przerw w stosowaniu anty. Jeśli nie chcesz definitywnie rezygnować, ja brałabym dalej.
Natalia041 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 07:10   #4734
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dzięki, nie będę robić żadnej przerwy no chyba, że dopiero kiedy zdecyduje się na ciążę
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 13:42   #4735
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2


Ja zaczęłam 5 miesiąc po odstawieniu i moja skóra wygląda jakby przeszła przez nią wojna. Sama nie wiem czy to efekt odstawienia hormonów, na początku nie zauważyłam żadnej zmiany, więc nie wiem czy po 4 miesiącach za taki efekt mogę winić odstawienie tabsów. Do tej pory używałam kosmetyków do skóry wrażliwej, a dziś musiałam kupić coś przeciwtrądzikowego bo już patrzeć na siebie nie mogę. Padło na tonik Tołpy, krem iwostin i na noc krem Dermedic bo moja skóra jednocześnie się świeci i produkuje mnóstwo sebum jak i jest przesuszona i ma suche skórki Właśnie zaklepałam wizytę u dermatologa ale dopiero na 27.09

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2016-09-10 o 13:45
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 14:20   #4736
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość

Ja zaczęłam 5 miesiąc po odstawieniu i moja skóra wygląda jakby przeszła przez nią wojna. Sama nie wiem czy to efekt odstawienia hormonów, na początku nie zauważyłam żadnej zmiany, więc nie wiem czy po 4 miesiącach za taki efekt mogę winić odstawienie tabsów. Do tej pory używałam kosmetyków do skóry wrażliwej, a dziś musiałam kupić coś przeciwtrądzikowego bo już patrzeć na siebie nie mogę. Padło na tonik Tołpy, krem iwostin i na noc krem Dermedic bo moja skóra jednocześnie się świeci i produkuje mnóstwo sebum jak i jest przesuszona i ma suche skórki Właśnie zaklepałam wizytę u dermatologa ale dopiero na 27.09
Bardzo możliwe, że po odstawieniu wystąpił trądzik.. Tego też bym się obawiała jakbym miała odstawić, bo trądzik był moją zmorą od zawsze dopiero od roku mam spokój. Nie chciałabym przez to znowu przechodzić bo to był koszmar ;/
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 21:00   #4737
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witam
Odstawiłam tabletki bodajże w maju. Na początku było ok a teraz coraz gorzej... Na twarzy wysyp, woda stoi, włosy wypadają, już nie wspomne o rozwalonym cyklu... Miało być pięknie, bez chemii i hormonów a tu jakiś armagedon
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 21:19   #4738
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

U mnie przed tabsami były krótkie cykle, a po odstawieniu: 36,33,35 dni i teraz jestem w 31 dniu cyklu, a mam wrażenie że dopiero we wtorek miałam owulację Do tego przytyłam 5kg
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 19:06   #4739
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Spoko dziewczyny, ja swiętuję dwumiesiecznicę bez okresu
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 14:31   #4740
mazisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 15
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cześć Kupiłam tą maść Lassari i jest w porządku. Doradzicie jeszcze jakieś skuteczne specyfiki na nadmiernie przetłuszczającą się twarz? Strasznie się świecę odkąd odstawiłam tabsy...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mazisk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.