Mama i babcia - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-22, 12:03   #91
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Mama i babcia

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Niestety, ale pomimo, że babcia jest toksyczną osobą to w dalszym ciągu jest matką Waszej matki. Dziecko zawsze kocha swojego rodzica miłością bezinteresowną (jedyny przypadek kiedy jest na odwrót to taki, gdy dziecko ma zaburzenia psychosomatyczne). Natomiast zdarza się tak, że rodzic nie kocha swojego dziecka. Wasza matka została wychowana przez takiego właśnie toksyka, który pewnie dążył do tego by dziecko kochało go niezależnie od tego jaka ona sama dla niego będzie. Dziecko dorastając w takim toksycznym środowisku ma problem z oceną tego co jest normalne, a co nie. Niestety, ale ten problem z babcią istniał już od początku i Wasza mama tego nie przepracowała chociażby z terapeutą, aby nauczyć się funkcjonować z takim toksycznym rodzicem. Wydaje mi się, że ten temat trzeba już zostawić w spokoju, bo żadne argumenty nie trafią tak czy siak do Waszej matki.
Cytat:
Napisane przez zanetamikus Pokaż wiadomość
A niw odwrotnie? Myślałam, ze to matka kocha dziecko bezwarunkowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawe. Skoro dzieci zawsze kochają rodziców albo odwrotnie to wytłumaczcie mi dlaczego, dzieci mają w dupie schorowanych rodziców, interesuje ich tylko emerytura i nie postarają znaleźć dla nich opieki? A rodzice znęcają się nad młodymi, realizują na nich niespełnione marzenia, nie przejmując się ich prawdziwymi potrzebami i liczą, że na starość wyhodują darmową opiekę, ba, dziecko ma jeszcze dzielić się z rodzicem swoimi pieniędzmi.

Cytat:
Napisane przez zanetamikus Pokaż wiadomość
Psychologia też temu przeczy. Bezwarunkowo - instynktownie - matka chroni potomstwo, a nie odwrotnie.
Cytat:
Napisane przez zanetamikus Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, ale chyba to można już prędzej nazwać bezwarunkowym odruchem. Próbowałam wyłapać małe koty, to stara się zaczęła rzucać, to instynkt zapewne
Miłość to w ogóle dla mnie pojęcie dość specyficzne, moim zdaniem nadużywane. Szereg reakcji psychosomatycznych
W sumie ciekawe do dyskusji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zwierzęta również potrafią zabijać swoje młode, także no rożnie bywa. Nie zawsze ta "miłość i chęć ochrony" działa.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 21:34   #92
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Mama i babcia

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Dziecko zawsze kocha swojego rodzica miłością bezinteresowną (jedyny przypadek kiedy jest na odwrót to taki, gdy dziecko ma zaburzenia psychosomatyczne).

Ale że co?
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 16:30   #93
zanetamikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 37
Dot.: Mama i babcia

Cytat:
Napisane przez ssnn Pokaż wiadomość
Ale że co?
Też nie rozumiem
Przygarnęliśmy tatę na tydzień, bo chyba nie może wytrzymać w domu. Jak po niego pojechaliśmy (był po kieliszku, pewnie dla znieczulenia na ten cyrk), to słyszałam coś, co mnie zatkało. Babka jak sra, to drze się na cały dom. I to nie w taki sposób, jak dziecko, że osoba postronna nie wie, o co chodzi, tylko tak, że wiadomo. Normalnie przez ileś ścian i zamkniętych drzwi słychać.
Po prostu ☠☠☠łam
Więcej tam nie pojadę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zanetamikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 19:16   #94
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Mama i babcia

Coś mi się wydaje, że twoja mama prędzej padnie niż przyzna wam rację że babci potrzebna jest profesjonalna pomoc.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 19:34   #95
zanetamikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 37
Dot.: Mama i babcia

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Coś mi się wydaje, że twoja mama prędzej padnie niż przyzna wam rację że babci potrzebna jest profesjonalna pomoc.
Ale ona sama idzie do łazienki. Drze się i już. Każdy ma czasem zaparcia, a jakoś nikt się nie drze, żeby wszyscy wiedzieli, że on się nie może wysrać i mu tak ciężko, że musi drzeć mordę "yyyy yyyyy yyy". Co to, porodówka?
Wybaczcie słownictwo, ale znam dziewczynę, która przeszła raka (ostra białaczka szpikowa) i nawet w najgorszej fazie, kiedy bolały ją strasznie nogi, nie zachowywała się tak, żeby inni nie mogli jej znieść. Normalny człowiek stara się jednak zachowywać tak, żeby nikt nie wiedział, jakie czynności fizjologiczne wykonuje.
Niechaj sobie matka robi, co chce, ja na to "położyłam lachę", jak to mówią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Poza tym - ciężko mi litować się nad kimś, kto jest mądrzejszy nawet od lekarzy i uważa, że jakieś 400 ml wody dziennie to dużo, a przynajmniej optymalnie. A potem dziwne, że opuchlizna, zaparcia, inne ceregiele.
Ja jestem młoda, a jakbym tyle piła, to bym chyba zdechła. No, ale ja nie udaję, że jak mnie nie suszy, to nie muszę pić.
Każdy dorosły odpowiada za siebie. Decydować trzeba za dzieci i zwierzęta. Za dzieckiem można ganiać z wodą smakową, za zwierzakiem z rosołkiem, dorosły ma rozumieć, ile należy pić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zanetamikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 19:53   #96
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mama i babcia

Cytat:
Napisane przez zanetamikus Pokaż wiadomość
Ale ona sama idzie do łazienki.
Ale to nie znaczy, że nie wymaga profesjonalnej pomocy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 21:10   #97
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Mama i babcia

No właśnie. To że babcia sama pójdzie do łazienki, sama się załatwi, sama ubierze, naje itp. nie znaczy wcale że nie potrzebuje pomocy. Bo sprawna fizycznie to sobie może być i do 100 lat, ale jeżeli psuje się w głowie to pomoc potrzebna. Matki nie zmusisz do tego żeby zatrudnić kogoś do pomocy, babci nie zmusisz żeby poszła do DPSu. Matka musi sama dojść do tego że nie daje rady, że jest źle i potrzebna pomoc. Bo z tego co piszesz to potrzebna. I to od zaraz.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-27, 02:21   #98
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Mama i babcia

Cytat:
Napisane przez zanetamikus Pokaż wiadomość
Ale ona sama idzie do łazienki. Drze się i już. Każdy ma czasem zaparcia, a jakoś nikt się nie drze, żeby wszyscy wiedzieli, że on się nie może wysrać i mu tak ciężko, że musi drzeć mordę "yyyy yyyyy yyy". Co to, porodówka?
Wybaczcie słownictwo, ale znam dziewczynę, która przeszła raka (ostra białaczka szpikowa) i nawet w najgorszej fazie, kiedy bolały ją strasznie nogi, nie zachowywała się tak, żeby inni nie mogli jej znieść. Normalny człowiek stara się jednak zachowywać tak, żeby nikt nie wiedział, jakie czynności fizjologiczne wykonuje.
Niechaj sobie matka robi, co chce, ja na to "położyłam lachę", jak to mówią.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Poza tym - ciężko mi litować się nad kimś, kto jest mądrzejszy nawet od lekarzy i uważa, że jakieś 400 ml wody dziennie to dużo, a przynajmniej optymalnie. A potem dziwne, że opuchlizna, zaparcia, inne ceregiele.
Ja jestem młoda, a jakbym tyle piła, to bym chyba zdechła. No, ale ja nie udaję, że jak mnie nie suszy, to nie muszę pić.
Każdy dorosły odpowiada za siebie. Decydować trzeba za dzieci i zwierzęta. Za dzieckiem można ganiać z wodą smakową, za zwierzakiem z rosołkiem, dorosły ma rozumieć, ile należy pić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Że się tak wyrażę, babcia już nie jest normalna, ponieważ jej mózg nie pracuje tak jak powinien. Dlatego się drze. Jest to choroba mózgu, więc chyba logiczne, że zachowuje się nienormalnie.
Co z tego, że fizycznie jest sprawna skoro umysłowo nie funkcjonuje tak jak powinna. Czasem umysł działa, lecz ciało odmawia posłuszeństwa albo odwrotnie, to nie ma żadnego związku ze sobą.

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
No właśnie. To że babcia sama pójdzie do łazienki, sama się załatwi, sama ubierze, naje itp. nie znaczy wcale że nie potrzebuje pomocy. Bo sprawna fizycznie to sobie może być i do 100 lat, ale jeżeli psuje się w głowie to pomoc potrzebna. Matki nie zmusisz do tego żeby zatrudnić kogoś do pomocy, babci nie zmusisz żeby poszła do DPSu. Matka musi sama dojść do tego że nie daje rady, że jest źle i potrzebna pomoc. Bo z tego co piszesz to potrzebna. I to od zaraz.
Tak, bez specjalistycznej pomocy nie da rady, prędzej sama się wykończy niż babcia umrze. Mało kto bez pomocy z zewnątrz może w takiej sytuacji sobie poradzić.

Edytowane przez Frozen_Rose
Czas edycji: 2020-09-27 o 02:23
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 10:11   #99
zanetamikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 37
Dot.: Mama i babcia

Nie wiem, czy to choroba mózgu, czy przyzwyczajenie i egocentryzm.
Nie neguję absolutnie faktu, że choroby mózgu istnieją i że to możliwe, ale z 10-15 lat temu babka też była obleśna.
Ona się ZAWSZE kąpała raz na tydzień i uważała, że to normalne. Podejrzewam, że jak byłam mała, to demencji nie miała. Zawsze w mieszkaniu miała chlew, brud w szufladach, bo po co się wysilać, przecież ona ma "JUŻ 60 LAT". Wtedy wydawało mi się, że 60 lat to usprawiedliwienie, natomiast dziś, widząc, jak funkcjonują osoby w tym wieku, wiem, że nie jest, bo funkcjonują zupełnie normalnie, a nawet jak mają dolegliwości, to się myją.
W ogóle ja mam ubaw z jednego - babka nigdy nie chciała z nikim utrzymywać kontaktów. Już jak ja byłam mała - po co wyjść z ludźmi porozmawiać (starsze panie się umawiały), jej to niepotrzebne. Po co gdzieś pojechać, wyjść, w domu dobrze. Ludzie głupi, po co ma ich słuchać. A teraz lament, że ona nie ma z kim porozmawiać i jest sama. Jak się tak traktuje ludzi, zamyka w domu i ogląda tandetne seriale całymi dniami mając 60 lat, to ma się potem to, co się narobiło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zanetamikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 10:56   #100
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mama i babcia

Powiem Ci, ze wyrażasz się po prostu paskudnie. Sprawiasz wrażenie naprawdę antypatycznej osoby. To samo było w Twoim poprzednim wątku dotyczącym tej samej babci. Ja rozumiem, ze być może faktycznie życie z nią jest utrapieniem, ale to jak się wypowiadasz Ciebie tez pokazuje z jak najgorszej strony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 12:24   #101
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Mama i babcia

Babka babką ale tobie autorko przydałaby sie terapia ,żebys mogła przepracować problemy zarówno z dzieciństwa jak i obecną sytuacje rodzinna. Narasta w tobie agresja , co widać po wątkach i ona zatruwa przede wszystkim ciebie.
Jestem dda i moglabym czuc w stosunku do rodzica to ,co ty do babki ale to by mnie zżerało .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2020-09-27 o 13:52
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-27, 14:10   #102
zanetamikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 37
Dot.: Mama i babcia

Zasadniczo w moim środowisku ludzie mówią o ludziach, których z jakichś powodów nie lubią, znacznie gorzej. Czy to agresja? Nie, to sposób opisania rzeczywistości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

No i dodam tylko, ze gdybym powiedziała/napisała tak o osobie w wieku "produkcyjnym", to nikt by się nie burzył, gdyby padły słowa: "była wredna, traktowała ludzi jak gówno, to niech sobie teraz sama siedzi i dobrze jej tak". Totalnie nikt, ludzie by jeszcze przyznali rację, bo na sympatię i grono znajomych raczej się pracuje - utrzymuje kontakt. Normalny człowiek o tym wie, mój mąż jak miał ciężki okres w pracy, to nawet do kalendarza wpisywał, żeby zadzwonić do tego i owego, bo znajomość trzeba podtrzymywac, jeśli nie chce się jej utraty. Ale tu nie można nic powiedzieć, bo ktoś jest stary. A mnie obce jest szanowanie kogoś tylko dlatego, że ma X lat. Może być mądra, dobra 15-latka i durna, wredna 85-latka. Znacznie bardziej szanuję tę pierwszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88164009]Powiem Ci, ze wyrażasz się po prostu paskudnie. Sprawiasz wrażenie naprawdę antypatycznej osoby. To samo było w Twoim poprzednim wątku dotyczącym tej samej babci. Ja rozumiem, ze być może faktycznie życie z nią jest utrapieniem, ale to jak się wypowiadasz Ciebie tez pokazuje z jak najgorszej strony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Ale ja nie jestem antypatyczna dla znajomych i przypadkowych ludzi, ot tak, bez powodu. Niewielu osób jakoś szczególnie nie lubię, może ze 4, razem z babką, 2 nie widuję, 3 to tylko niezbyt rozgarniety, mieszkajacy z rodzicami sąsiad-podrywacz, któremu nie otwieram, jak coś chce, więc nie mam z tym problemu i nie jestem antypatyczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zanetamikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-27 15:10:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.