Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2 - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-11, 08:33   #1651
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Mnie ostatnio spojenie bardzo boli będę musiała poruszyć ten temat w piątek na wizycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 08:40   #1652
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieję pochwalić się w weekend takim łóżeczkiem, zależy od mojego lenia męża. Pięknie już
Loola ale ci zazdroszczę tego dobrego samopoczucia, jak ja bym tak chciała .
W piątek usg 3 trymestru, która się jeszcze zdecydowała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To też nie jest tak,że zupełnie nic mi się nie dzieje, ten ciągły bieg sprawia, że nie myślę o tym co mnie boli. Co nie zmienia faktu,że i tak mam niewiele z objawów ciążowych. Za to wyprawka leży i kwiczy, bo przecież jest czas
Ja na to badanie idę w przyszłym tygodniu

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Hej

Lola mysle ze wszystko z Toba ok jako pracodawca nie chciałabym aby ktos obcy mi lazil po domu. Ale to i tak malo hardkorowy pomysl ma.Twoja mama. Ostatnio obejrzałam pare odcinków " Idealnej niani" i chyba w zyciu sie nie zdecyduje na zadna opiekunkę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teściowa, nie mama, dla mnie to zasadnicza różnica ale niezłego focha miała jak powiedzieliśmy,że nigdzie nie jedziemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 08:45   #1653
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
To też nie jest tak,że zupełnie nic mi się nie dzieje, ten ciągły bieg sprawia, że nie myślę o tym co mnie boli. Co nie zmienia faktu,że i tak mam niewiele z objawów ciążowych. Za to wyprawka leży i kwiczy, bo przecież jest czas
Ja na to badanie idę w przyszłym tygodniu


Teściowa, nie mama, dla mnie to zasadnicza różnica ale niezłego focha miała jak powiedzieliśmy,że nigdzie nie jedziemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roznica to fakt ale chyba i tak bym odpuscila. Chyba ze wydarzyłyby sie jakas nagla sprawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 08:57   #1654
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja. USG 3 mam dziś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja tez dzis ide ciekawa jestem jak lozysko i ile wazy mała
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 09:00   #1655
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieję pochwalić się w weekend takim łóżeczkiem, zależy od mojego lenia męża. Pięknie już
Loola ale ci zazdroszczę tego dobrego samopoczucia, jak ja bym tak chciała .
W piątek usg 3 trymestru, która się jeszcze zdecydowała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 18.02 dopiero

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 09:25   #1656
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Pytanie o krem pod pieluszkę. Taki ZAPOBIEGAJĄCY odparzeniom. Linomag czy może Sudocrem Protect and Care? A może coś innego?
Oczywiście nie mam zamiaru stosować go przy każdej zmianie pieluchy.
I skoro już jesteśmy przy temacie kremów to co polecacie jak już odparzenia się pojawią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 09:40   #1657
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Pytanie o krem pod pieluszkę. Taki ZAPOBIEGAJĄCY odparzeniom. Linomag czy może Sudocrem Protect and Care? A może coś innego?
Oczywiście nie mam zamiaru stosować go przy każdej zmianie pieluchy.
I skoro już jesteśmy przy temacie kremów to co polecacie jak już odparzenia się pojawią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ochronnie linomag był super. Już pisałam, używałam tylko na początku przy tym milionie kup na dobę, też nie przy kazdej zmianie. Na odparzenie miałam bephanten ale synkowi się zrobiło dosłownie kilka razy takie leciutkie więc nie był wymagający pod tym kątem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-11, 10:07   #1658
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja. USG 3 mam dziś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też, właśnie wyszłam. Bardzo się cieszę że trafiłam na tą lekarkę, wszystko bardzo dokładnie sprawdziła, pokolei wymianiala co jest w porządku, jakie kości obrazuje itp itd, potwierdzony chłopiec nawet wiem że jaderka zeszły do moszny także wszystko super prawidłowo przepływy w porządeczku więc jestem spokojniejsza

No i potwierdziła że duży - 1920g (30+6).
Z kalendarza termin mam na 15.04, z usg z 12tyg - 12.04 a z dzisiejszego usg - 30.03

Takze ten... Tik tak tik tak 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
prasowanie to moja miłość. Uwielbiam to robić, od soboty część obowiązków ze mnie zeszła, więc wzięłam się za pranie i prasowanie zaległych rzeczy. Skończyłam o 2 w nocy, ale jestem z siebie dumna. Dobrze, że mąż był w pracy, bo nie mogłabym tego zrobić. Aż się boję dziecka, albo odpuszczę albo wykończę się przy desce



Nam położna ze szkoły rodzenia bardzo poleca. I do łagodzenia bólu przy porodzie i później przy kolkach.

Hej. Zaczęłam dzień przez 7, zakończyłam przed chwilą, cały dzień na nogach. Poza dodatkowymi kg na wadze i wieczorną zgagą w ogóle nie czuję, że jestem w ciąży. Czasami zastanawiam się czy to dobrze

Weźcie mi powiedzcie czy ze mną jest coś nie tak. Moja teściowa opiekuje się 3latkiem i za każdym razem kiedy tylko wie, że będziemy w okolicy wymyśla, żebyśmy wstąpili do domu rodziców tego dziecka i ją odwiedzili. 'Bo Krzyś będzie się cieszył na wasz widok'. Krzysia spotkaliśmy ze 2 razy w życiu, ostatni raz w lipcu i podejrzewam, że nawet nie wie kim jesteśmy. Po prostu nie widzę odwiedzania jej i chodzenia po czyimś domu. Sama gdybym miała opiekunkę to nie życzyłbym sobie, żeby obcy ludzie kręcili się po moim domu. Ona nie widzi w tym nic złego, bo rodzice Krzysia nawet nie wiedzieliby, a poza tym mama chłopca chodziła do klasy w podstawówce z siostrą mojego męża. Powiedzcie mi, że nie przesadzam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłabym nieźle w☠☠☠☠iona gdyby moja opiekunka zapraszała gości do mojego domu pod moja nieobecność ja i tak musiałam się przełamywać żeby sama opiekunkę do domu wpuścić a gdzie odwiedziny! Zresztą ona ma tego 3-latka za debila? Przecież powie rodzicom... Mój 3 latek który ledwo dukał potrafił takie rzeczy przekazać - raz była awaryjna sytuacja - brat opiekunki miał miał jakiś nagła trudna operacje i poprosiła, czy może syna zabrać do siebie, jej sąsiadka byłaby z nią bo ona się boi jak zareaguje jakby nagle przyszłą informacja ze ten brat zmarł czy coś i będzie się czuła pewniej, jak sąsiadka będzie z nią (Ja byłam w pracy, z perspektywy czasu to jakieś przyćmienie miałam, trzeba było się zwolnić i ja odciążyć, ale młoda byłam, presja w robocie itp...) to syn potem opowiadał kogo spotkał itp itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 10:15   #1659
Rybaa
Raczkowanie
 
Avatar Rybaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Ja też, właśnie wyszłam. Bardzo się cieszę że trafiłam na tą lekarkę, wszystko bardzo dokładnie sprawdziła, pokolei wymianiala co jest w porządku, jakie kości obrazuje itp itd, potwierdzony chłopiec nawet wiem że jaderka zeszły do moszny także wszystko super prawidłowo przepływy w porządeczku więc jestem spokojniejsza

No i potwierdziła że duży - 1920g (30+6).
Z kalendarza termin mam na 15.04, z usg z 12tyg - 12.04 a z dzisiejszego usg - 30.03

Takze ten... Tik tak tik tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Byłabym nieźle wiona gdyby moja opiekunka zapraszała gości do mojego domu pod moja nieobecność ja i tak musiałam się przełamywać żeby sama opiekunkę do domu wpuścić a gdzie odwiedziny! Zresztą ona ma tego 3-latka za debila? Przecież powie rodzicom... Mój 3 latek który ledwo dukał potrafił takie rzeczy przekazać - raz była awaryjna sytuacja - brat opiekunki miał miał jakiś nagła trudna operacje i poprosiła, czy może syna zabrać do siebie, jej sąsiadka byłaby z nią bo ona się boi jak zareaguje jakby nagle przyszłą informacja ze ten brat zmarł czy coś i będzie się czuła pewniej, jak sąsiadka będzie z nią (Ja byłam w pracy, z perspektywy czasu to jakieś przyćmienie miałam, trzeba było się zwolnić i ja odciążyć, ale młoda byłam, presja w robocie itp...) to syn potem opowiadał kogo spotkał itp itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Sporawy
Ale u mnie tez, 30/01 mialam usg na nfz, to byl moj 31tc i Młody mial 1852g dzis na 14:40 jadę na usg 4d zobaczymy ile przybrał
Troche mnie ta jego waga przeraza, planuje rodzic sn a doktorek prowadzacy na luzaku prognozuje mi 3900
I zapytam tez o te jajeczka, jesli sam nic nie bedzie mowił


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rybaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 10:22   #1660
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Spore już macie te dzieciaczki, ciekawe ile waży moja i pamiętajcie, że termin porodu się już nie zmienia. Ten "ustalony " wg om obowiązuje. A to że USG pokazuje inny to tylko i wyłącznie dlatego, że dziecko jest dużo ( więc USG prognozuje +- że dzieciak osiągnie wagę 3500 w danym dniu i to ustala za termin porodu). Znaczy to zwykle to, że dziecko po prostu urodzi się większe. A kiedy się urodzi to wiadomo totalna loteria bo przecież może byś dużo wcześniej ( oby się to na naszym wątku nie zdążylo) albo i po terminie z om.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 10:34   #1661
country1112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieję pochwalić się w weekend takim łóżeczkiem, zależy od mojego lenia męża. Pięknie już
Loola ale ci zazdroszczę tego dobrego samopoczucia, jak ja bym tak chciała .
W piątek usg 3 trymestru, która się jeszcze zdecydowała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi zrobili w szpitalu

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Pytanie o krem pod pieluszkę. Taki ZAPOBIEGAJĄCY odparzeniom. Linomag czy może Sudocrem Protect and Care? A może coś innego?
Oczywiście nie mam zamiaru stosować go przy każdej zmianie pieluchy.
I skoro już jesteśmy przy temacie kremów to co polecacie jak już odparzenia się pojawią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mąkę ziemniaczaną
country1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-11, 10:35   #1662
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja ide w czwartek na usg, do swojej lekarki, ale ona bardzo szczegolowo oglada. Bedzie 31+0. A potem kolejne we wtorek, bo znow na kontrole do szpitala... Sie nachodze w tej ciazy...
Ciekawe co mi tym razem powiedza. Wydaje mi sie, ze Mlody szuka pozycji i co pare dni sie przekreca pionowo, boli mnie wtedy wszystko bardziej. A potem chyba wraca do tej poprzecznej. Mowia ze przez te wade lozyska ma malo miejsca zeby sie glowka wstawic w kanal. Ciekawe czy mam racje.

Zle sie czuje ostatnio... Maz w szpitalu, do mnie teraz tesc przyjechal mnie "pilnowac" (jakby cos sie dzialo nagle, to nie mialabym z kim synka zostawic). Ale generalnie musze sama ogarniac, synek mi druga noc nie spi, nie wiem co mu dolega, ale mamy 3 lub 4h przerwy na zabawy. Brzuch twardnieje czesciej i nie martwilabym sie za bardzo normalnie, ale po tym szpitalu to przewrazliwiona troche jestem.
Byle do kwietnia.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 10:38   #1663
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Spore już macie te dzieciaczki, ciekawe ile waży moja i pamiętajcie, że termin porodu się już nie zmienia. Ten "ustalony " wg om obowiązuje. A to że USG pokazuje inny to tylko i wyłącznie dlatego, że dziecko jest dużo ( więc USG prognozuje +- że dzieciak osiągnie wagę 3500 w danym dniu i to ustala za termin porodu). Znaczy to zwykle to, że dziecko po prostu urodzi się większe. A kiedy się urodzi to wiadomo totalna loteria bo przecież może byś dużo wcześniej ( oby się to na naszym wątku nie zdążylo) albo i po terminie z om.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaak, pamiętam tylko to przesunięcie wyraźnie obrazuje ze przyspieszył z wymiarami i waga.
Ale mężowi nie mówię - muszę go trochę postraszyć bo on ma czaaaaaas



P. S. Na fb na lokalnej grupie jedna laska się pyta gdzie może zrobić badania drożności jajników



A i jeszcze jedno - jak myślicie czy pieluszki tetrowe i flanelowe z pepco. Są bezpieczne czy lepiej kupić od hubi World z allegro? Czy to jedno i drugie chińszczyzna i wszystko jedno?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami

Edytowane przez benetta
Czas edycji: 2020-02-11 o 10:50
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 11:03   #1664
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Ja też, właśnie wyszłam. Bardzo się cieszę że trafiłam na tą lekarkę, wszystko bardzo dokładnie sprawdziła, pokolei wymianiala co jest w porządku, jakie kości obrazuje itp itd, potwierdzony chłopiec nawet wiem że jaderka zeszły do moszny także wszystko super prawidłowo przepływy w porządeczku więc jestem spokojniejsza

No i potwierdziła że duży - 1920g (30+6).
Z kalendarza termin mam na 15.04, z usg z 12tyg - 12.04 a z dzisiejszego usg - 30.03

Takze ten... Tik tak tik tak ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]
To podobnie jak u nas. Termin wg. OM 22 i 24 kwietnia zależy u którego lekarza,a wg. ostatniego usg 07.04.

Uprałam w pralce kokon i to był błąd. Zmechacił się ostro:/.

Ja ciągle coś muszę jeść, bo inaczej czuję głód i mdłości. Matko kochana mam już dosyć. Już wyglądam jak wieloryb.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Spore już macie te dzieciaczki, ciekawe ile waży moja i pamiętajcie, że termin porodu się już nie zmienia. Ten "ustalony " wg om obowiązuje. A to że USG pokazuje inny to tylko i wyłącznie dlatego, że dziecko jest dużo ( więc USG prognozuje +- że dzieciak osiągnie wagę 3500 w danym dniu i to ustala za termin porodu). Znaczy to zwykle to, że dziecko po prostu urodzi się większe. A kiedy się urodzi to wiadomo totalna loteria bo przecież może byś dużo wcześniej ( oby się to na naszym wątku nie zdążylo) albo i po terminie z om.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak . Przecież nikt nie będzie wyciągał dziecka na siłę np. w 35 tyg. tylko dlatego,że osiągnie wg. usg wagę 3500g np. i termin dziecka starszego.
U mnie wg. pierwszego usg u mojej lekarz termin był 22.04 a wg. Om 24.04. Różnica 2ch dni była, bo miałam cykle 26 dniowe. Powiedziała, że przesuwa się termin porodu jak na pierwszym usg jest różnica większa jak 7 dni. W lux-medzie przesunęli mi termin na 17.04,bo w bodajże 10tyg. jak robiłam u nich usg ,była różnica 7 dni, ale moja lekarka nie zgodziła się z tym. Pierwsze usg miałam u niej w 6tym tyg. i wtedy różnicy nie było i dlatego ona trzyma się twardo terminu 24.04.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Taaak, pamiętam tylko to przesunięcie wyraźnie obrazuje ze przyspieszył z wymiarami i waga.
Ale mężowi nie mówię - muszę go trochę postraszyć bo on ma czaaaaaas


A i jeszcze jedno - jak myślicie czy pieluszki tetrowe i flanelowe z pepco. Są bezpieczne czy lepiej kupić od hubi World z allegro? Czy to jedno i drugie chińszczyzna i wszystko jedno?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo jest. Jak patrzę na wszystkie usg, to teraz najszybciej rośnie.

Oglądałam te pieluszki w pepco, ładne były, ale nie kupiłam. Nie mam jakoś zaufania co do jakości jaka tam jest. Może ktoś miał, prał i może porównać do innych firm. Ja kupowałam w Smyku.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 11:14   #1665
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

To u mnie z terminu om 15.04. Mój lekarz wyznaczył z usg na początku 27.04 i potwierdziło się to na prenatalnych wyznaczyli na 28.04.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 11:20   #1666
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

A jak tam wasze brzuszki dziewczyny??? Dawno nie pokazywalyscie moj wydaje mi sie ogromny, choc przyznaje ze mam po prostu pilke z przodu, a z tylu to wogole nie widac ze w ciazy 🙄 jest 10kg na plusie, ale 7 to przybylo juz w pierwszym trymestrze 😁

Dzis koniec 33 tygodnia. Tak ze jeszcze 7 tygodni to go!! Chociaz ja sie szykuje jakos juz na polowe marca... W tym tygodniu wreszcie zaczynamy remont pokoiku i zamawiam reszte wyprawki. Bo tak to jestem daleko w tyle, o praniu nawet jeszcze nie mysle, bo nie ma co prać 😂😂
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200211_120407-01.jpg (104,8 KB, 75 załadowań)
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 11:38   #1667
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja bylam na USG u super dokladnej pani doktor. W koncu dziecko obrocone w doł i potwierdzilo sie, ze chlopak bo po tym w13tc nie pokazywał. 31+5 i cale 1600 gram wiec dalej okruszek. Wymiarowo tydzien mniejszy ale moje dzieci takie małe są. I pani dr wpisała konieczne kontrolne usg w 35/36 tc. Bardzo fajnie bo ja chodze na NFZ i jak nie ma wskazan to mogloby byc ostatnie USG. Byłam bez męża i mogłam o wszystko wypytac tak by nie było mu przykro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 11:48   #1668
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

15:20 dentysta po dentyście mam wizytę u ginekologa na te moje skórcze . Kontaktowałam się z położną w tym temacie i nawet kazała mi iść do ginekologa mojego ,więc na 16:30 wcisnął mnie..
A ja patrzę na to USG i faktycznie ja od początku mam 2 tyg różnicy (prenatalne, USG w szpitalu) Osobiście byłam nastawiona na marca.

Łóżeczko producent nie nadąża z zamówieniami hehe. Więc szybciej meble będą niż łóżeczko.
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 13:43   #1669
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam głupie pytanie... Wiem, że Tantum Rosa jest polecane do stosowania po porodzie, ale w przypadku cesarki to chyba zbędne? Czy jednak warto stosować ze względu na te wszystkie kwestie, które się dzieją nawet po cc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nigdy nie używałam takich specyfików. Raz kupiłam właśnie po ostatniej ciąży bo wszyscy zachwalali to od razu dostałam zapalenia jakiegoś więc nie będę teraz też stosować tylko mydło zwykłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-11, 13:46   #1670
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Po porodzie mam przetestowane na szwy i zadrapanie na wardze sromowej ( ciekawe jak to się stało, obstawiam pazurki młodego bo wychodził z ręką obok głowy ) octenisept. Tantum rosa też ale to takie hmmm tylko łagodzące. Octenisept fajny na ranę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 13:56   #1671
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Termofor z pestek wiśni na kolki, mówi wam to coś? Potrzebne to komu czy raczej kolejny wymysł producentów akcesorii dziecięcych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nigdy nie użyłam ale mam bo kosztował w promce 5 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 14:04   #1672
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Po porodzie mam przetestowane na szwy i zadrapanie na wardze sromowej ( ciekawe jak to się stało, obstawiam pazurki młodego bo wychodził z ręką obok głowy ) octenisept. Tantum rosa też ale to takie hmmm tylko łagodzące. Octenisept fajny na ranę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wychodził na Supermana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 14:05   #1673
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Pytanie o krem pod pieluszkę. Taki ZAPOBIEGAJĄCY odparzeniom. Linomag czy może Sudocrem Protect and Care? A może coś innego?
Oczywiście nie mam zamiaru stosować go przy każdej zmianie pieluchy.
I skoro już jesteśmy przy temacie kremów to co polecacie jak już odparzenia się pojawią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Używałam i teraz też będę linomag różowy w pudełeczku a potem babydream ten biały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 14:25   #1674
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Tylko bepanthen baby - i zapobiegawczo i na odparzenia. Zresztą sprawdza się przy wszelkich podrażnieniach skórnych, np. super sprawdza się do smarowania nosa przy katarze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 14:27   #1675
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
A jak tam wasze brzuszki dziewczyny??? Dawno nie pokazywalyscie moj wydaje mi sie ogromny, choc przyznaje ze mam po prostu pilke z przodu, a z tylu to wogole nie widac ze w ciazy jest 10kg na plusie, ale 7 to przybylo juz w pierwszym trymestrze

Dzis koniec 33 tygodnia. Tak ze jeszcze 7 tygodni to go!! Chociaz ja sie szykuje jakos juz na polowe marca... W tym tygodniu wreszcie zaczynamy remont pokoiku i zamawiam reszte wyprawki. Bo tak to jestem daleko w tyle, o praniu nawet jeszcze nie mysle, bo nie ma co prać
Też mam tylko piłkę z przodu 100 cm . Waga 2 kg na plusie. Ogólnie chudnę cały mój tłuszcz zabrało chyba dziecko. Wizytę mam dopiero w piątek i jestem ciekawa ile dzieć ma na plusie. Ostatnio ważył 1 kg. Też niestety mam ból krocza podczas chodzenia od 3 tygodni i nie wiem co to nigdy wcześniej nie miałam. Muszę dopytać doktorka co to.

Co do prasowania lubię mieć wszystko wyprasowane więc to robię niestety.

O torbie do szpitala nawet jeszcze nie myślę.

Dziś zakupiliśmy łóżeczko więc wszystkie konkretne rzeczy mamy już z głowy. Kupiliśmy dostawkę kinderkraft neste

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 15:36   #1676
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Pytanie o krem pod pieluszkę. Taki ZAPOBIEGAJĄCY odparzeniom. Linomag czy może Sudocrem Protect and Care? A może coś innego?
Oczywiście nie mam zamiaru stosować go przy każdej zmianie pieluchy.
I skoro już jesteśmy przy temacie kremów to co polecacie jak już odparzenia się pojawią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nas linomag uczulal ale wiem że wiele mam stosuje. Ja stosuję mediderm teraz a wcześniej bephanten baby ale jest drogi. Jak już się pojawia odparzenia to nam pomaga sudocrem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 20:04   #1677
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja już po USG. 30+0 i mała waży 1390g więc nie za dużo. Wychodzi 32 centyl. Wszytko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 20:27   #1678
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja dzisiaj po wizycie, 29+6 i królewicz waży 1622g. Szyjka 33mm. Z usg wychodzi wiekowo 2 tygodnie starszy.
Triss czy Twój ginekolog coś Ci wspominał o wcześniejszym skierowaniu do szpitala przed porodem ze względu na cukrzycę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 09:25   #1679
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj po wizycie, 29+6 i królewicz waży 1622g. Szyjka 33mm. Z usg wychodzi wiekowo 2 tygodnie starszy.
Triss czy Twój ginekolog coś Ci wspominał o wcześniejszym skierowaniu do szpitala przed porodem ze względu na cukrzycę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie temat porodu jest dla mnie ostatnio bardzo niejasny. Wg mojej ginekolog cukrzyca ciazowa nawet na islnsulinie nic nie zmienia w przebiegu porodu, w tym kiedy mam iść do szpitala i ltd (zakładając że będzie ok z cukrami, z dzieckiem wiadomo). Diebetolog też mówi że to nic nie zmienia. Po pierwszym spotkaniu z polozna wiem że nie do końca tak jest :/ wg niej powinnam mieć oczywiście mierzony cukier, moc jeść posiłki, powinni na oddziale konsultować mój poród z internista ( tzn mój stan). Mówiła o kroplówkach z glukoza, insulinie itd. mam mętlik w głowie. Jedyne co to wiem, że jeśli poród będzie mega szybki to nie będzie czasu na zastanawianie się nad cukrami i na to liczę. Są zalecenia żeby z cukrzyca rodzic w szpitalu klinicznym. Położna też uważa że to nie jest bez sensu. Mój lekarz twierdzi inaczej. Mętlik mętlik mętlik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 09:35   #1680
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Mojav dzidzia niezle przyspieszyla z wagą... 29+1 i 1650g ale termin porodu zawsze jak ma sie zmienic to tylko na podstawie 1 i 2 usg
moje łozysko dalej calkowicie przykrywa szyjke, dziecie ulozone poprzecznie wiec cesarka mnie raczej czeka. Troche sie boje :/ pierwsza miałam nieplanowaną i w znieczuleniu ogolnym wiec bardziej z zaskoczenia, nie wiem jak to przezyje gdy bede znala konkretna datę
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 08:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.